Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Nová rozvojová banka BRICS potápa americký dolár ponúkaním pôžičiek v národných menách


Print Friendly, PDF & Email

Nová rozvojová banka BRICS potápa americký dolár ponúkaním pôžičiek v národných menách

(Ramon Tomey, Natural News) Nová rozvojová banka (NDB) založená päťčlennou skupinou štátov BRICS začala ponúkať pôžičky v miestnych menách ako súčasť svojho úsilia zbaviť sa používania amerického dolára vo svetovom obchode.

Prezidentka NDB Dilma Rousseffová tento krok potvrdila a dodala, že finančná inštitúcia plánuje poskytnúť 30 percent pôžičiek v miestnych menách členských krajín.

NDB bola založená už v roku 2014 skupinou BRICS – Brazíliou, Ruskom, Indiou, Čínou a Južnou Afrikou – ako konkurenta Svetovej banke ovládanej USA. Rousseffová, ktorá zastávala funkciu prezidentky Brazílie od roku 2011 do roku 2016, prevzala vedenie NDB v marci 2023.

„Je potrebné nájsť spôsoby, ako sa vyhnúť devízovým rizikám a iným problémom, ako je závislosť na jednej mene, ktorú dnes predstavuje americký dolár,“ povedala 14. apríla 2023 počas rozhovoru pre čínske médium CGTN.

„Dobrou správou je, že vidíme veľa krajín, ktoré sa rozhodli obchodovať pomocou svojich vlastných mien. Čína a Brazília sa napríklad dohodli na vzájomnom obchode v čínskom juane a brazílskom reale.“

Rousseffová zdôraznila, že NDB sa vo svojej stratégii zaviazala k tejto transformácii smerom k miestnym menám. V súlade s tým musí banka požičiavať až 30% v miestnych menách. Pre CGTN ďalej povedala, že 30% úverovej knihy NDB bude financovaných v menách členských krajín BRICS.

„Je mimoriadne dôležité, aby sme pomáhali našim členským krajinám vyhnúť sa kurzovým rizikám a nedostatku financií, ktoré bránia dlhodobým investíciám,“ povedala Rousseffová.

V súčasnosti úradujúci brazílsky prezident Luiz Inacio Lula da Silva navštívil ústredie NDB vo východočínskom meste Šanghaj, aby sa zúčastnil na slávnostnej prísahe Rousseffovej. Lula bol prvou hlavou štátu, ktorá navštívila sídlo inštitúcie.

Rousseffová nahradila Lulu po tom, čo v rokoch 2003 až 2010 pôsobil v dvoch prezidentských obdobiach.

Brazílsky líder počas svojej cesty do Číny spochybnil dominanciu amerického dolára. Zdôraznil, že cieľom NDB je vytvoriť „svet s menšou chudobou, menšou nerovnosťou a väčšou udržateľnosťou“ a vyzval banku, aby zohrávala „vedúcu úlohu pri dosahovaní lepšieho sveta bez chudoby a hladu“.

Rousseffová: Svet potrebuje „protikrízový mechanizmus“

„Svet je teraz pod hrozbou vysokej inflácie a reštriktívnej menovej politiky, najmä vo vyspelých krajinách,“ odpovedala Rousseffová na otázku o výzvach, ktorým čelia štáty BRICS a banka NDB.

„Takáto menová politika znamená vyššie úrokové sadzby, a teda vyššiu pravdepodobnosť zníženia hospodárskeho rastu a recesie,“ poznamenala.

Zbohom vysoký krvný tlak

„Toto predstavuje dôležitú otázku pre skupinu BRICS. Potrebujeme mechanizmus – takzvaný protikrízový mechanizmus – ktorý musí byť proticyklický a musí podporovať stabilizáciu.“

Juhoafrická ministerka zahraničných vecí Naledi Pandorová vlani v januári povedala, že skupina BRICS plánuje „vyvinúť spravodlivejší systém menovej výmeny“ s cieľom oslabiť „dominanciu dolára“.

„Súčasné systémy majú tendenciu privilegovať veľmi bohaté krajiny. Tiež majú tendenciu byť skutočnou výzvou pre krajiny, ako sme my, čo musíme vykonávať platby v dolároch, ktoré nás stoja oveľa viac po prepočítaní na domáce meny,“ vysvetlila.

„Takže si myslím, že treba vyvinúť spravodlivejší systém. Je to niečo, o čom diskutujeme s ministrami BRICS v rozhovoroch o hospodárstve.“

Vzniká nová „protizápadná“ aliancia sveta

Okrem piatich zakladajúcich krajín BRICS uvádza banka NDB ako ďalších svojich členov aj Bangladéš, Egypt a Spojené arabské emiráty (SAE). V procese vstupu do banky je aj Uruguaj a záujem prejavilo aj mnoho ďalších krajín.

Argentína, Irán a Alžírsko formálne tiež požiadali o vstup do rozšírenej skupiny BRICS+.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov potvrdil aj ďalšie krajiny, ktoré prejavili záujem pripojiť sa. Patria medzi ne Egypt, Turecko, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty, Indonézia, Argentína, Mexiko a „niekoľko afrických národov“.

(Súvisiace: Argentína a Irán žiadajú o vstup do skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík BRICS.)

Záver

Na stránke DollarDemise.com (úpadok dolára) nájdete viac príbehov o krajinách, ktoré prestali obchodovať s dolárom.

Pozrite si v nasledovnom videu (v angličtine), ako ministerka zahraničných vecí Juhoafrickej republiky Naledi Pandorová rozpráva o krajinách, ktoré sa chcú pripojiť k skupine BRICS+:

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Ramon Tomey, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ešte som to neprečítal – stačil mi headline – euro je slovenská národná mena?! A netvárte sa, že nechápete!

  A komu ponúkajú! Kto je ten kompetentný za „národnú menu“! Ten EUro zmrd z národnej banky?!

  Prečo takto ojebávate NAŠICH ľudí?! A prečo sa blbec vôbec pýtam! A preto vás treba neustále STRÁŽIŤ!

  • BRICS banka Slovensku pôžičky neponúka. A keby aj ponúkala, naši zahraniční kurátori by nám takú pôžičku vziať nedovolili. Ten článok sa týka hlavne prostredia BRICS a krajín, ktoré sa do tejto organizácie snažia vstúpiť.

   • ale, redakcia.
    to že „BRICS BANKA“ bude úverovať v miestnych menách nie je absolútne nič nové, ani to neodporuje súčasnému systému, ktorý vytvorili akcionári FEDu.
    Lebo aj ruská banka dáva pôžičky v rubloch, indická v rupiách, čínska v juanoch.
    Nič to nemení, nič to neznamená.
    Vy ste týmto článkom vytvorili falošné povedomie o tom, že Brics banka „bojuje“ proti doláru, lebo bude dávať pôžičky v národných menách.
    Neznamená to nič, nie je to protisystémové, prázdny článok, v podstate týmto robíte dezinformáciu o akomsi odboji Brics banky voči akcionárom FEDu.
    O odboji ktorý ale v skutočnosti neexistuje, nedosahuje ani úroveň „fiktívny boj“, lebo nie je žiadny boj.
    Vytvárate falošné klamlivé zdanie, že Brics je proti ročildom.
    Nie je, Brics je to ročildovský výtvor, súčasť ročildovského súperenia proti Deep State.
    Nič viac.
    .
    Radšej článok stiahnite, je to z vašej strany ťažký prešlap hovoriaci o tom, že absolútne nechápete tému BRICS

    • Sebastian

     pán jop,

     v prvej časti príspevku máte veľkú pravdu. V druhej časti s Vami nesúhlasím, pretože tkz. „Deep state“ je synonymum pre tkz. „ročild“.

     Obe „sily“, ktoré spomínate, sú živené jedným a tým istým mechanizmom, v mnohoúrovňovom systéme riadenia.

     • tkz. „Deep state“ je synonymum pre tkz. „ročild“

      Nie

      ročildi ovládajú FED, oni nemusia „peniaze „zarábať“, lebo oni si ich vyrábajú
      ročildi (baruchovia, rokfeleri, astori, kuhnovia a …) SÚ akcionári FEDu

      Deep State je celkový súhrn amerických miestnych elít, majiteľov amerického vojensko-priemyselného komplexu.
      Títo MUSIA „peniaze“ ZARÁBAŤ, zarábajú ich z amerického rozpočtu, na ktorý sú pricucaní.
      Oligarchovia Deep State nie sú sobášmi a rodinne spojení s ročildami.
      ročildi sa rozmnožujú iba medzi sebou,
      Deep State oligarchovia sú pre ročildov nečistí goyim
      Oligarchovia Deep State NIE SÚ akcionári FEDu

     • Nemáte ani tušenie, čo ste napísali.

     • sebastian, už prestaň trepať a dezinformovať
      ja sa téme venujem 15 rokov, ty drístaš kraviny a zjavne aj vedome dezinformuješ

     • A napriek tomu máte nulové skúsenosti. Ste medzinárodne neaktívny. Nie ste členom ani základného klubu, nikdy ste neboli previazaný so systémom, ani s najnižšie postavenými členmi. Nie ste členom žiadnej rady, napriek tomu viete a poznáte, kto si čo môže dovoliť. Nemáte zodpovednosť za zamestnancov, ak by bola Vaša spoločnosť členom rady a už vieme, že keby ste boli členom, mohli by ste vyskakovať.

      Tieto naivné tvrdenia neskúsených ľudí sú na míle rozoznateľné, že sa rozprávam s obyčajným zamestnancom, ktorý je pobúrený, keď sa mu nabúra vyfabulovaná realita, že by si dovolil niekto ísť z členov proti inkluzívnemu kapitalizmu.

     • prestaň trepať, tvoj svet sa ničí a zničí, ty ideš do prdele aj so všetkými „tvojimi“ peniazmi, postavením, lebo NEchápeš realitu

      pokladáš sa za elitu, ale končíš spolu so všetkými tvojho typu
      (možno) si poskok nejakej miestnej organizácie nejakej bezvýznamnej skupinky miestnych ťulpasov, ktorí sa pokladajú za miestnu elitu, preto vás zobrali do nejakého miestnej „tajnej“ lóže s honosným názvom „masonská lóža“

      takých ako ty mám poznám niekoľko osobne
      niečo vám natlačili do hlavy, a vy sa pokladáte za majstrov sveta
      každý z tých, ktorých poznám, je na tom podobne ako ty
      priemerný intelekt, niečo vám v lóži natlačili do hlavy, pre vás to je svätá pravda, a vy ste „poznajúci pravdu“
      skupina namyslených volov s priemerným aj podpriemerným intelektom, ale hrdá na svoje postavenie (lebo sú v tajnej lóži) a na svoju „dôležitosť“.
      nič, namyslených volov do ignoru, gratulujem, si v tejto mojej skupine
      diskusia s volom neexistuje
      nebudem diskutovať, ale rád sa zabavím na tvojich dezinformáciách

     • pán jop,

      písal som o Vás, čo je pravda. Nerozumiete úrokom, ako produkovať nadhodnotu, keď neviete pochopiť, že planéta sa humpľuje kvôli nadspotrebe.

      Nie ste medzinárodne aktívny, nemáte žiadne priame spojenia a dokazujete každým príspevkom, že len máte o sebe veľkú mienku. Raz by ste si vyskočili, dopadli by ste ako Bukovský, či by ste boli v Usa, v Rusku, kdekoľvek, ak by ste mali aký-taký vplyv.

      Vy ste laik a teoretik, bez vplyvu, ktorý má pocit, že by vyskakoval ako ratlík a presadil sa.

      Môžem Vás ubezpečiť, že ste sa netrafili ani o mne. Nezaujímajú ma úrovne, ktoré tu popisujete.

    • A pecka medzi oči! Dohoda medzi Chazarmi a Chassidmi, čoby dvoma konceptami tej istej židovskej periférie Globálneho mocenského systému – syntéza násilia a manipulácie PODĽA PLÁNU. Už som tu spomínal. že židia sa neriadia hodinkami ani dátumami, ale horizontom plánovaných udalostí.

     Šéfka ruské centrální banky oznámila spuštění digitálního rublu podle standardu CBDC a Rusové dostanou přístup k peněženkám s limitem na 300 000 rublů! Všechny platby budou probíhat skrze centrální banku! Bank of Russia to oznámila pár dní poté, co Mezinárodní měnový fond ohlásil vznik vlastní globální kryptoměny UMU, která by měla v budoucnu nahradit americký dolar pro mezinárodní settlementy! Čínský mír právě dorazil do finančního sektoru a válka na Ukrajině dokonale slouží jako krycí mechanismus na zavádění Total Control nástroje jako z výjevů v Bibli!
     https://aeronet.news/sefka-ruske-centralni-banky-oznamila-spusteni-digitalniho-rublu-podle-standardu-cbdc-a-rusove-dostanou-pristup-k-penezenkam-s-limitem-na-300-000-rublu-vsechny-platby-budou-probihat-skrze-centralni/

     KONTEXT:
     VIDEO: Vrchní ukrajinský propagandista propadl depresi, když se v uniklých dokumentech z Pentagonu dočetl, co si americká armáda myslí o chystané ukrajinské ofenzívě! Před rokem ale vypustil v rozhovoru s ruskou novinářkou neuvěřitelný výrok o tom, že v čele Ukrajiny stojí prakticky jen samí Židé, a proto Ukrajina prý z principu nemůže být nacistická a není důvod ji denacifikovat! Dmitrij Gordon tím konceptuálně odpálil bombu a odhalil skutečnou podstatu a původ války o Ukrajinu!
     https://aeronet.news/video-vrchni-ukrajinsky-propagandista-propadl-depresi-kdyz-se-v-uniklych-dokumentech-z-pentagonu-docetl-co-si-americka-armada-mysli-o-chystane-ukrajinske-ofenzive/

     • A kolik těch digitálních peněženek bude moct mít každý „uživatel digitální měny“? Kdysi jsem četl, že jich bude moct mít více (asi se to týkalo anglie), a to z důvodu finančního limitu na digitální peněžence – ten je v RF nastaven na 300 000 rublů.

     • Malá oprava „tej istej židovskej periférie“ – správne žido-sektárskej periférie, hoci sa sionisti považujú za sektu v sekte – tá sekta v sekte, ktorá to zastrešuje, riadi a koordinuje, je Chabad Lubavitch/Lubawich/. S veľkým vplyvom práve v Rusku.

      https://ulozto.net/file/3fDlH6h5DnaQ/putin-evrej-mp4#!ZGR1LmR1ATHmATV2MJR5MGqxBTVmHJShEUOMHJEcrGNlBGD4

     • Sebastian

      Tie Vaše náboženské google teórie. Konvertujte, presaďte sa, začleňte sa, získajte skúsenosti a potom skúste znova. Si to už zjednoťte. Čierna šľachta, židia, Židia, Vatikán, monarchie, lóže?

      Už sa konečne vzchopte a rozpíšte komplexné úradné zriadenie.

      Keď to budete mať, tíško si sadnite do triedy, prihláste sa a ja Vás vyvolám.

      Odovzdáte prácu, bude skontrolovaná a budete ohodnotený.

      Zatiaľ nedostatočná.

      Dovetok znie, preto som odpovedal pánovi jopovi v úvodzovkách, pretože som použil jeho slovnú hantírku na poukázanie istej súvislosti, ktorú ste si znova zle vyložili pán Maroš.

     • Šerbeľ – zrejme ti tvoj prekladač prekladá You ako Vy. A to len preto, že tento anglosaský googlezmrd nepozná slovenské onikanie.

      „Keď to budete mať, tíško si sadnite do triedy, prihláste sa a ja Vás vyvolám.
      Odovzdáte prácu, bude skontrolovaná a budete ohodnotený.
      Zatiaľ nedostatočná.“ – BLBEČEKPOINT!

      Ja si myslím, že si hydrocefalus a máš nejaký poblém s odpúšťaním mozgosmiešneho moku. Na to je najlepší klinec do hlavy! Ale zlaté už sa minuli. Tak taký nejaký hrdzavý z fošne.

      Tvoje logo Blbečekpoint – nemáš za čo!
      https://thumbs.dreamstime.com/b/hydrocephalus-water-fluid-liquid-silhouette-head-brain-as-dissolved-melt-substance-vector-illustration-199457946.jpg

     • holistický prístup

      „Sebastian“,

      ako inak – TY si jediný kontrolór a určovateľ „pravdy“ – čo o sebe týmto vypovedáš?!? Si nasadený SS-troll s úlohou zosmiešniť a umlčať Maroša presne v zmysle „protokolov“ .

      Nedorástol si ani na žiaka a pasoval si sa do postavenia učiteľa …

      Koniec

     • When confronted with a problem involving the use of the reasoning faculties, individuals of strong intellect keep their poise, and seek to reach a solution by obtaining facts bearing upon the question. Those of immature mentality, on the other hand, when similarly confronted, are overwhelmed.

      While the former may be qualified to solve the riddle of their own destiny, the latter must be led like a flock of sheep and taught in simple language. They depend almost entirely upon the ministrations of the
      shepherd. These little ones must be fed with plants, but that meat is the food of strong men.

      Thoughtlessness is almost synonymous with childishness, while thoughtfulness is symbolic of maturity.

      There are, however, but few mature minds in the world; and thus it was that the philosophic-religious doctrines of the pagans were divided to meet the needs of these two fundamental groups of human intellect–one philosophic, the other incapable of appreciating the deeper mysteries of life.

      To the discerning few were revealed teachings, while the unqualified many received only the literal, or exoteric, interpretations.

      Be brave, solve the riddle of your own destiny!

     • hp.

      Ako si predstavujete trola? Okuliare, rapavá tvár, rachitický, s podpísanou zamestnaneckou zmluvou?

      Ma manuál na stole, ktorý rýchlo prehľadáva, aby zosmiešňoval diskutujúcich?

      Už nie som z ústavu, ožran, žid, pomocná sila z Írska, sionista, k.k.t, schizofrenik?

      Znova ste skúsili a nevyšlo.

      Jednoduchá rovnica = systém sa tvorí a kotví okolo jednej moci tisícročia. Vašou logikou by sa dalo prísť k záveru, že ak budem dostatočne šikovný, môžem prebúrať desaťtisíce ľudí, ktorí majú vytvorený vnútorný systém, v ktorom sú vlastní sudcovia, úradníci, autority a podobne bez toho, aby som sa stal najprv členom tohto historického zoskupenia?

      Viete vôbec svojimi kuracími mozgami pochopiť, že o systéme rozhodujú veľké rady a čokoľvek sa vytvorí a ktokoľvek to spravuje, musí byť „zapísaný“ v tomto zriadení rovnako, ako máte Vy „rodný list“, „občiansky preukaz“ a podliehate vnútornému právnemu systému?

      Prečítajte si tu anglickú vsuvku, v nej sa všetci, čiže škrečok Maroš, pán jop, pán Marek , aj Vy, pán Zbraslav, nájdete.

      Apropo. Všimli ste si, ako sa vzdúvali k téme cyklogenetika? Dostali návod, nepoďakovali, knihy si nikdy nekúpia, neprečítajú a napriek tomu budú stále vykrikovať ich naučené pravdy. To sú tí ľudia, ku ktorým vzhliadate.

      K vnútornému zriadeniu pomoc nedostanete.

      V prvom rade z dôvodu, že ste pyšní, nezaujíma vás hlbšie poznanie. V neposlednom rade, aj keby ste dostali návod, nikdy by ste to neocenili, lebo ste sebecké prasatá, ktoré likvidujú okolie.

      Máte len nastavené zrkadlo, kým ste, keď už nadávate na ľudí, ktorí makajú ako šialení. Ale to je ďalšie zákutie, ktoré nepochopíte, ako nepochopíte, keby vám politici chceli dobre, prišli by ste o štát, pretože by ste sa vzopreli sile, voči ktorej nemôžete uspieť. Píšem to v dobrom. Pre predstavu, ako keď sa sám postavíte tisícke boxerov. Ani tí boxeri nemôžu vyskakovať, pretože by samých seba vlastnou aktivitou vykopli zo systému.

      Nemáte ani 1% poňatie zhola o ničom.

     • Nemať holú predstavu o ničom – ty kokso – objavil si svoj holistický systém! A mať holú predstavu o niečom znamená čo? Pornografiu?

      Generátor náhodných slov. My tu komunikujeme so strojom a on sa pokúša robiť si z nás „okolo okolo, čo ide ko.ot do toho“!

     • Dedko, keď budete dobrý, napíšem Vám návod na kosti a zuby, aby ste mohli v tom koliesku pre škrečkov behať dookola a škriekať ešte pár rokov.

      Uvidíte, že sa dá vyliečiť aj zubný kaz. Síce, prečo by som to robil, nemáte o tom ani tušenie a Vašou vďakou by boli nadávky.

      Vy neakceptujete iné autority, len seba. Netolerujete žiadneho človeka, len jedinca, submisívneho voči Vašej podstate. Vy ste taktiež zlý, ktorý svoju povahu čerta maskuje za dobrosrdečnosť.

      A prestaňte odpútavať pozornosť od témy. Znova ste sa dozvedeli, čo ste nikdy nevedeli. Tomu sa venujte.

      Sadnite si do lavice, mlčte a píšte úlohu. Napíšte to zriadenie a na konci uveďte, koho máme nenávidieť.

   • holistický prístup

    A ktože to určil „JUAN“ sťa „medzinárodnú menu“?!? – všetko je inak, ako sa javí (zrkadlí v krivých zrkadlách vo svete JAVI). Všetko máte blízko pred očami, preto nič nevidíte jasne – čím bližšie stojíte – tým menej vidíte.

    • Marek Kosice

     To co pises plati aj pre gulatozemcov, ktori zosmiesnuju realitu – plochu Zem.

     • hovorí sa globofili
      na plochú Zem nie sú dôkazy

     • Isteže.

      Práve preto je komplexná symbolika tajných spoločností zakódovaná do fyzikálnych síl a ich tvarov, ktoré obopínajú guľu, Zem, aby samých seba klamali.

      Preto nosia na rúchach insígnie znázorňujúce tvary Zeme a ich sily, aby na seba samých vrhali deštrukčné sily.

      Zapamätajte si holobriadok, nie ste bystrejší ako tí, ktorí sa držia pri moci.

     • Marek Košice

      Sebastian : Kriste, prestaň striekať, a intelekt si doplníš aj inteligenciou (pretože ty si ten typ, pre ktorý je to nevyhnutnosťou)……
      1. Odkedy znázorňovanie Zemegule a matematických FAKE fyzikálnych sil (typu „gravitácia“ miesto „tiažová sila“) vrhajú deštrukčné sily na toho, kto ich má ako symboly vyobrazené na oblečení? DRÍSTAŠ.

      2. Čo keby to tak malo tým lotrom PRIPOMÍNAŤ komu slúžia (tomu, kto je za tento FAKE MATRIX zodpovedný), a na čo nesmú zabudnúť (na propagáciu toho FEJKU)?

      Ty si fakt stroj…….TOTÁLNA „UMELÁ INTELIGENCIA“ vytvorená človekom……… A TEDA BEZ ZDRAVÉHO ROZUMU. Bodka.

     • Marek Košice

      Názor : Ty retard…. ako si mohol vyplodiť tento dríst : „Keď nepoznáš jediný dôkaz, tak iba kecáš.“ ??? VIEM O PLOCHEJ ZEMI ROZPRÁVAŤ HODINY, s neprestajným uvádzaním dôkazov. O tejto téme diskutujem 5 rokov na jednom fóre. Prečítal som si dve publikácie na túto tému, videl pár stovák videí na túto tému, a hlavne…….. UMOŽNIL SOM SI PRIPUSTIŤ SI (na začiatku), ŽE SOM BOL OJ*BÁVANÝ MAINSTREAMOM. Ale vieš ty čo? Ja som s plochou Zemou nemal žiaden problém už od začiatku…. Je síce pravda, že mi trvalo asi rok kým som si bol istý na rovných 100% že žijeme na Plochej Zemi, ale už úplne od začiatku keď som sa s plochou Zemou „zoznámil“, som si vravel, že „Niečo na tom je…rozhodne to nezavrhujem…“……..A to je rozdiel medzi mnou, mne podobnými, a vami, ktorí ste otrokmi vlastných predsudkov.

     • Marek Košice: Retard si ty. Neuvádzaš dôkazy, iba stále kecáš. Nechal si sa ovplyvniť. Riadiš sa citmi, nie rozumom. Ako žena. 😀 (ospravedlňujem sa ženám, to bol žart)

     • Vidíte synak,

      znova nemáte tušenie, o čom píšem, ale Vy už všetko dopredu viete. V čom ste nadaný? Budete sa venovať 30 rokov témam a nikam sa nedostanete, pretože krása učenia tkvie v jeho kolíske, prenesenej do dnešných časov.

      názor Vám veľmi slušne oponoval, Vy ste začali vetu: „ty retard“- Ešte dobre, že nemáte priateľku, skôr či neskôr by sa s k nej správali bez noblesy.

    • Marek Kosice

     Názor : nie su dokazy? TO TVRDI LEN MAINSTREAM a jeho ovce, ktore tento kyd automaticky povazuju za pravdu (preto ovce). Ale co uz narobim, pri niektorych tupelach som bezmocny…Ich nezaujimaju NEPRIESTRELNE dokazy v prospech toho, CO OM NEVYHOVUJE…. A tu sa ukazuje dusevna MALOST takych jedincov.

  • Marek Kosice

   „Keď to budete mať, tíško si sadnite do triedy, prihláste sa a ja Vás vyvolám.
   Odovzdáte prácu, bude skontrolovaná a budete ohodnotený.
   Zatiaľ nedostatočná.“ …… Viac pysnu rec som asi nikdy necital…Bez srandy….

   • Máte pravdu. Diabol nosí Pradu.

    Diabol sa usmieva a je úctivý. Som rovnaký diabol ako vy, česť výnimkám. Aby ste to pochopili, že ste rovnaký hnoj, ako som ja, potrebuje uvidieť zrkadlo. Napriek tomu Marek, Vy ste vulgárny k ženám, čo pre zmenu ja nie som.

    Tak ešte raz, čo chcete, aké dobro, keď všetci sa máte radšej, ako vlastných ľudí?

    • Marek Košice

     Sebastian je NETI z fóra „zdravi-az.cz“……….. Je to „na tuti“……… Tu len zmenil rétoriku v zmysle, že tu každému VYKÁ, aby bol „akože nenápadný“……. ĽUDIA, SERTE NA NEHO……………….. JE TO PSYCHOPAT……… Na fóre kde tiež prispieva, som si ho musel ZABLOKOVAŤ (tam je taká funkcia), pretože V AKOMKOĽVEK TOPIKU, KTORÝ SA TÝKAL ČOHOKOĽVEK, NA MŇA REAGOVAL AKO PIJAVICA, PARAZIT………. Absolútne čokoľvek som tam rozoberal, akúkoľvek filozofiu, ale aj akékoľvek veci ohľadom zdravia, doporučenia (moje rady, ALE AJ OTÁZKY), akýkoľvek TOPIC som tam založil, VŽDY AKO VOŠ, PARAZIT, PIJAVICA, musel prispieť…. Aj keď som mu jasne hovoril, nech si ma nevšíma, že ja na jeho komentáre po fóre NEREAGUJEM, nech nereaguje ani on na moje…. Tento primitív bol schopný nechať mi (AJ KEĎ VEDEL, že som ho blokol) aj 7-8 komentárov ZA SEBOU….A pár mesiacov reagoval na moje príspevky, AJ KEĎ VEDEL, že mne ich nezobrazí…………JE TO ZLOMYSEĽNÝ PSYCHOPAT…………..Ľudia, serte na neho, a MAROŠ……….nesadni mu na lep…….ON (Sebastian & NETI) POTREBUJE parazitovať na ľuďoch, neustále ich provokovať…. Je to vysokointelektuálny (ale nízkointeligentný) PARAZIT…….. Neživte ho reakciami. A ak sa tu objaví pod iným nickom, podľa mňa ho rýchlo odhalíte………..
     NETI, ty hovno….nevyšlo ti to…Alebo vyšlo, ale len na chvíľku. 😉 …

     • Čiže ešte raz, lebo neviete udržať pozornosť na téme.

      Ste vulgárny k ženám.

      Keď dostanete vysvetlenia so zdrojmi, ani si ich neotvoríte. Ste ješitný, v podstate bežný muž.

      Keď dostanete návody, ani nepoďakujete, pretože by to Vaše ego považovalo za slabosť.

      Máte sa radšej, ako vlastných ľudí.

      Vidíte vlastnú tvár v zrkadle, keď ste podráždený z týchto správ. Tú tvár, ktorú ukazujete iným ľudom, pyšnú, povýšeneckú, neznesiteľnú. Presne tú tvár, ktorú mám nasadenú pri Vás aj ja.

      Pre koho chcete vytvoriť spravodlivý svet, keď ste sám netvor, ktorý by v kritickej situácii ukradol posledné jedlo susedovi, ak by ste k tomu boli donútený?

      Čiže ešte raz k ekonomike, ktorú chcete rozvrátiť. Priemerné školné na vysokej škole v USA stojí okolo 40 000 dolárov na osobu na rok. Prestížne školy sú drahšie. Keď rozvrátite ekonomiku, ľudia prídu o prácu, o možnosti štúdia, pretože sa mnohým rodinám zníži životná úroveň. Znova pripomínam, že aj preto sa vyrábajú kurvítka, pretože by ľudia nemali prácu. Svet je v ekologickom dlhu. Neustály nápor na vyciciavanie nerastného bohatstva a zdrojov, bude znamenať každoročné znižovanie regeneračných schopností planéty, ktorá je už teraz v deficite.

      Najlepší príklad je Egypt, ktorý spomínam znova kvôli nedostatku vody, pôdy, prudkému nárastu obyvateľstva krajiny a pod.. Jedná sa iba o jednu krajinu z mnohých, ktorá je suplovaná zásobami zo sveta. Ale to sa už opakujem.

      Ďalej, koho odporúčate nenávidieť? Ešte stále ste neodpovedali.

      židovské deti, židovských učiteľov, židovských poľnohospodárov, lebo údajne každý kradne a podvádza. Čiže to paušalizujete a keď nie Vy, nikdy ste sa neohradili voči rozširovaniu nenávisti k židovskému etniku.

      Ak si číta nejaký radikál Vaše plytké „rady“, napadne malé židovské dieťa a to dieťa utrpí akýmkoľvek spôsobom ujmu, budete na seba hrdí vy hrdinovia?

      Slovenský poľnohospodár vás oklame rovnako, ako židovský, ako ruský, ako americký, ako nemecký. Židia sú ľudia a sú rovnakí podvodníci ako Slováci, ako Rakúšanovia, ako Nemci, ako ktokoľvek. Prečo rozširujete podlú nenávisť generalizovane?

      Prečo nerozširujete nenávisť voči všetkým zlým ľudom? Čiže aj voči samým sebe? Veď sa pozrite do zrkadla, čiže na našu diskusiu, kým ste. Presne tým hnojom, o akom stále píšete.

      Tak kto som? Psychopat, tyran, k.k.t, pomocná sila v Írsku, nejaký NETI a ožran? Už sa v tom strácam. Už si to konečne zjednoťte a titulujte ma rovnako. Pán Marek, nepotrebujem sa skrývať za iné kontá.

 2. hľadač pravdy

  jop píše:

  ,,Vytvárate falošné klamlivé zdanie, že Brics je proti ročildom.”
  (jop, 20/04/2023 at 21:37)

  Samozrejme, že ,,BRICS” nie je proti ,,ročildom”, keď túto organizáciu cez svojich nastrčených poskokov sami vytvorili. Putin a Si Ťin-pching ,,držia basu” s ,,ročildami”. Putin je aj ich brat vo viere, pretože je to talmudista. ,,Ročildi” dávajú prevádzacie pokyny, okrem iného aj v najvyššej slobodomurárskej pra-lóži ,,THREE EYES/THREE ARCHITECTS”, ktorú založili ,,ich traja architekti”:
  David Rockefeller, Henry Kissinger a Zbigniew Brzezinski.
  Do tejto nadnárodnej superlóže prijali aj užitočného gója Si Ťin-pchinga a ďalších vrcholových predstaviteľov ,,distriktu China”, v ktorej dostávajú pokyny, a ktoré Si Ťin-pching ako poslušný psíček vykonáva….
  =========================================================
  Niekoľko predstaviteľov ,,bankového klanu” a ,,oligarchickej”; ,,elitárskej”; ,,antidemokratickej”; ,,technokratickej”; ,,neoaristokratickej” frakcie najvyšších nadnárodných slobodomurárov, ktorí nechcú svetovému obyvateľstvu nechať ani len zdanie ,,demokracie” a žiadnu slobodu, ktorí sa starajú (za svojho života sa spolupodielali) hlavne o vytvorenie mocensko-politických predpokladov pre zavedenie tyranskej protikresťanskej svetovlády viditeľného Satanovho námestníka – predpovedaného falošného mesiáša:

  => Lord Nathaniel Charles Jacob Rothschild (*1936), súčasná hlava celej dynastie, člen pra-lóží ,,THREE EYES” a ,,EDMUND BURKE”.

  => Nathaniel Philip Jacob Rothschild (*1971), syn súčasnej hlavy dynastie, patrí ku štyrom pra-lóžam: ,,THREE EYES”; ,,EDMUND BURKE”; ,,DER RING” a ,,JOSEPH DE MAISTRE”.

  => Lynn Forester de Rothschild (*1954), americko-britská miliardárka, výkonná riaditeľka holdingovej spoločnosti E.L. Rothschild, ktorú vlastní (predtým ju spoluvlastnila so svojím manželom Evelyn de Rothschildom, ktorý je už po smrti) a ktorá spravuje investície napríklad aj v spoločnosti The Economist Newspaper Ltd (vlastník časopisu The Economist). Lynn Forester de Rothschild je členka nadnárodných slobodomurárskych pra-lóží: ,,LEVIATHAN” a ,,JANUS”.

  => David Rockefeller (1915-2017), bol Rothschildov bankár, (spolu)zakladateľ po dlhé desaťročia vôbec najmocnejšej pra-lóže sveta ,,THREE EYES”. Zakladateľ para-slobodomurárskych organizácií: Bilderberg Group a Trilateral Commission. Rockefeller s Kissingerom a Brzezinskim manipulovali niekoľkými prezidentmi USA.

  => Henry Kissinger (*1923), politik, politológ a obchodník, Rothschildov dôverník, pôsobil ako poradca pre národnú bezpečnosť, neskôr bol ministrom zahraničných vecí v administratíve prezidentov Nixona a Forda. Zakladateľ (spolu s D.Rockefellerom a Z.Brzezinskim) pra-lóže ,,THREE EYES” a člen pra-lóže ,,COMPASS STAR-ROSE/ROSA-STELLA VENTORUM”.

  => Zbygniew Brzezinski (1928-2017), politik a politológ, niekdajšia pravá ruka dynastie Rothschildovcov, stál na vrchole celosvetového výkonu moci. Spoluzakladateľ po dlhú dobu (niekoľko desaťročí) najmocnejšej pra-lóže sveta ,,THREE EYES” (založil ju oficiálne v r.1968 spolu s D.Rockefellerom a H.Kissingerom). Spolu s Kissingerom a Rockefellerom manipuloval niekoľkými prezidentmi USA. V r.1967 na Kolumbijskej univerzite v New Yorku založil pra-lóžu: ,,LUX AD ORIENTEM” (v preklade ,,svetlo na východ”) v ktorej úradoval, ako jej prvý Majster stolca. Neskôr založil aj pra-lóžu ,,MAAT” (2009), do ktorej bol napríklad prijatý Barack Obama a taktiež Joe Biden.

  => Laurence ,,Larry” Fink (*1952), šéf spoločnosti ,,BlackRock”, spravuje niekoľko desiatok biliónov dolárov majetku prevažne Rothschildovcov, šesťnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES”; ,,PAN-EUROPA”; ,,DER RING”; ,,COMPASS STAR-ROSE/ROSA-STELLA VENTORUM”; ,,AMUN” a „HATHOR PENTALPHA“.

  => Bill Gates (*1955), nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže ,,COMPASS STAR-ROSE/ROSA-STELLA VENTORUM”.

  => Klaus Schwab (*1938), nemecký ekonóm, zakladateľ a prezident ,,World Economic Forum” (WEF), dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží ,,COMPASS STAR-ROSE/ ROSA-STELLA VENTORUM” a ,,PAN-EUROPA”.

  => Vladimir Putin (*1952), bývalý agent KGB, predseda vlády, súčasný prezident Ruskej federácie, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „GOLDEN EURASIA“.

  => Si Ťin-pching (*1953), 7. prezident Čínskej ľudovej republiky (2013-?), viceprezident (2008-2013), generálny tajomník Ústredného výboru KS Číny, predseda Ústrednej vojenskej komisie ČLR, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  => Paul Volcker (1927-2019), bol americký ekonóm, v rokoch 1979-1987 bol predseda Federálneho rezervného systému (FED), predtým v rokoch 1975-1979 prezident rezervnej banky v New Yorku, bol hospodárskym poradcom Baracka Obamu od 2009-2011, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže: ,,THREE EYES”.

  => Alan Greenspan (*1926), americký ekonóm, v rokoch 1987-2006 zastával funkciu predsedu Federálneho rezervného systému (FED) Spojených štátov amerických, dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: „THREE EYES“ a ,,WHITE EAGLE”.

  => Ben Bernanke (*1953), americký ekonóm, v rokoch 2006-2014 zastával funkciu predsedu Federálneho rezervného systému (FED) Spojených štátov amerických, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  => Josef Ackermann (*1948), Švajčiar, bankár, bývalý predseda Bank of Cyprus a taktiež ex-šéf Deutsche Bank, štvornásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES”; ,,WHITE EAGLE”; ,,PAN-EUROPA” a ,,DER RING”.

  => Walter Wriston (1919-2005), bol bankár, šéf predstavenstva a generálny obchodný jednateľ Rockefellerovej (Rothschildovej) velkobanky ,,Citibank/Citicorp” (1967-1984), potom v rokoch 1982-1989 predseda Rady pre hospodársku politiku USA, nadnárodný slobodomurár, zakladajúci člen pra-lóže ,,WHITE EAGLE”.

  => Lucas Papademos (*1947), grécky ekonóm, bankár a politik, bol premiérom Grécka, bol viceguvernérom aj guvernérom Národnej banky Grécka, bývalý viceprezident Európskej centrálnej banky, trojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží „THREE EYES“; taktiež „PAN-EUROPA“ a „BABEL TOWER“.

  => Mario Draghi (*1947), taliansky bankár, ekonóm, politik. Od februára 2021 predseda talianskej vlády do obdobia predčasných parlamentných volieb, ktoré sa konali v septembri 2022. Bol guvernér talianskej národnej banky, prezident Európskej centrálnej banky, bol členom predsedníctva Banky pre medzinárodné vysporiadanie, päťnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží:
  „PAN-EUROPA“; ,,EDMUND BURKE”; „THREE EYES“; ,,COMPASS STAR-ROSE/ROSA-STELLA VENTORUM” a ,,DER RING”.

  => Carlo Azeglio Ciampi (1920-2016), 10. prezident Talianska (1999-2006), bankár, politik, predseda vlády (1993-1994), generálny riaditeľ Ústrednej banky Talianska (1978-1979), štvornásobný nadnárodný slobodomurár, zakladajúci člen pra-lóže ,,WHITE EAGLE”, ďalej člen pra-lóží: ,,MONTESQUIEU”; ,,ATLANTIS-ALETHEIA“ a ,,PAN-EUROPA”.

  => Jean-Claude Trichet (*1942), francúzsky štátny úradník a guvernér francúzskej centrálnej banky, bol prezidentom Európskej centrálnej banky (2003-2011), trojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží:
  ,,PAN-EUROPA”; ,,BABEL TOWER” a ,,DER RING”.

  => Valiollah Seif (*1952), bankár, v rokoch 2013-2018 bol guvernér Iránskej centrálnej banky, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „HATHOR PENTALPHA“.

  => Recep Tayyip Erdogan (*1954), prezident Turecka, bol starosta Istanbulu a turecký premiér, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „HATHOR PENTALPHA“.

  => Friedrich von Hayek (1899-1992), bol ekonóm a filozof tzv. Rakúskej školy, spoluzakladateľ ,,Chicagskej ekonomickej školy”, dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES” a ,,WHITE EAGLE”.

  => Milton Friedman (1912-2006), bol americký ekonóm, patril k intelektuálnym vodcom druhej generácie ,,Chicagskej ekonomickej školy”, trojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES”; ,,EDMUND BURKE” a ,,WHITE EAGLE”.

  => Jeffrey Sachs (*1954), neoliberalistický harvardský ekonóm, ktorý je spolu s G.Sörösom vazal Rotschildovho domu a obaja boli autormi tzv. šokovej terapie v sociálnej a hospodárskej oblasti vo všetkých najdôležitejších bývalých sovietskych republikách, teda aj v ČSSR, ktorú u nás zaviedol ich agent Klaus z lóže B’nai B’rith. Jeffrey Sachs je dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, je členom pra-lóží: „THREE EYES“ a ,,WHITE EAGLE”.

  => Christine Lagardeová (*1956), francúzska politička a právnička, od r.2019 prezidentka Európskej centrálnej banky. V minulosti členka strany ,,Únia pre ľudové hnutie”, pôsobila ako generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF), dvojnásobná nadnárodná slobodomurárka, členka pra-lóží: „THREE EYES“ a „PAN-EUROPA“.

  A tak ďalej, atď.
  ———————————————————————————————————
  Poznámka:
  Prvotný zdroj informácií o najvyšších nadnárodných slobodomurároch je
  Giole Magaldi, OFICIÁLNY autor knihy (neoficiálnym spoluautorom je aj Zbygniew Brzezinski):
  Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges
  (prvé vydanie je z novembra 2014).

  Niekoľko najvyšších nadnárodných slobodomurárov obrazom od autora uvedenej knihy, ktorý je sám najvyšie zasvätený slobodomurár:
  https://www.illibroignorante.it/wp-content/uploads/2016/07/Massoni.jpg

  https://giacintobutindaro.org/wp-content/uploads/2014/12/superlogge-magaldi.jpg

  Ďalším zdrojom týchto informácií je pravoverný katolícky teológ – nemecký magister teológie Johannes Rothkranz, ktorý z pohľadu pravej katolíckej viery rozoberá vyššie uvedenú ,,Magaldiho” knihu vo svojom diele, z nemeckého originálu: Johannes Rothkranz, Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, Verlag Anton A. Schmid, Durach 2015-2016, český preklad: Jaroslav Voříšek 2017.
  https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Svetu_vladnou_superloze.pdf

  • Sebastian

   Zaujímavé čítanie, vďaka.

  • hľadač pravdy

   Ešte na tomto mieste malé doplnenie k ,,ročildom”….

   Najprv tu odcitujem krátky text uvedený v obrazovej prílohe z vyššie uvedenej knihy: Johannes Rothkranz, Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, Verlag Anton A. Schmid, Durach 2015-2016, v českom preklade: ,,Světu vládnou superlóže”, Jaroslav Voříšek 2017, na str. 283:

   ,,Obrovský, i když ne neomezený vliv Rothschildů v pra-lóžích, značně posiluje jejich nesmírně mnoho bývalých i současných společníků, správců majetku i jiných zaměstnanců a nastrčených figur. Jedním z nejvýznamnějších je vedle Davida Rockefellera Ir Peter Dennis Sutherland (* 1946). Téměř nekonečný je přehled jeho funkcí a místeček, Magaldim (str. 451) jen stručně popsaný jako „právník, politik, manažer, obchodník“. Tento multitalent zastával dílem postupně, dílem současně místa v množství Rothshildových i internacionálních institucích resp. zastává je dodnes! Sutherland byl mj. evropským komisařem pro obchodní soutěž (1985-1989), generálním ředitelem organizace Spojených národů GATT (1993-1995), od roku 1995 je jedním z ředitelů skrytě rothschildovské velkobanky Goldman Sachs, a navíc seděl 1997-2009 v představenstvu Rothschildova ropného gigantu British Petroleum (BP).
   V souladu s tím je také členem hned pěti různých „oligarchických“ pra-lóží: „EDMUND BURKE“, „COMPASS STAR-ROSE/ROSA-STELLA VENTORUM“, „PAN-EUROPA“, „THREE EYES“ a „TAO LODGE“! Momentálně jako „zvláštní poradce generálního tajemníka OSN pro mezinárodní migraci“ zuřivě podněcuje na významném místě realizaci pověstného „Coudenhove-Kalergiho plánu“ na vytvoření „smíšené rasy“, mnohem snáze ovladatelné nadcházejícím „mesiášem“.”

   Na inom mieste pravoverný katolícky teológ Johannes Rothkranz uvádza:

   ,,I když „kontrola“ frakce „oligarchických“ pra-lóží široce rozvětvenou rodinou Rothschildů je jedinečná a nesporně má velký vliv, přesto neznamená žádnou přímou moc rozkazovat.” (!)

   Z tu už vyššie uvedených mien sú/boli spoločníci, správci majetku a agenti Rothschildovcov, napríklad:

   David Rockefeller, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski, Laurence ,,Larry” Fink, Jeffrey Sachs, George Soros, Peter Dennis Sutherland a sú nimi mnohí ďalší.

   Meno David Rockefeller (1915-2017) je všeobecne známe, menej/takmer vôbec verejnosti neznáme je meno: Peter Sutherland (1946-2018).

   Spomínam ich tu preto, keďže sme tu nedávno ,,preberali trilaterálov”.
   V aktuálnom zozname členov Trilaterálnej komisie – v ich dokumente na prvej strane sú uvedení týto dvaja, nedávno zosnulí, najbližší spoločníci Rothschildovcov, ako:

   ,,IN MEMORIAM” (,,na pamiatku”)

   David Rockefeller
   ,,Founder” (,,zakladateľ”)

   Peter Sutherland
   ,,Honorary European Chairman” (,,Čestný európsky predseda”).

   Dokument:
   ,,THE TRILATERAL COMMISSION”, EUROPEAN MEMBERSHIP (on 2 JUNE 2022):
   https://www.trilateral.org/wp-content/uploads/2022/06/EUROPEAN-MEMBERSHIP-LIST-2022-MASTER-June-2022.pdf

 3. Na druhej strane satanisti robia všetko pre to, aby zrušili hotovosť a nahovorili ľuďom, aké úžasné je platiť len digitálne ! A tupé ofce ako za covidu pobežia s radosťou do digitálneho väzenia, stačí 5% zľava pri platbách či čokoľvek smiešne, ale ZADARMO ! https://www.hnonline.sk/finweb/ekonomika/96078784-starym-sposobom-odzvoni-pri-platbach-uz-slovaci-nebudu-musiet-zapisovat-kartu

  • Všechno je to jen manipulace .Nejdřív zdraží tovar i o 100% , pak přes aplikaci dávají slevy na pár položek a aby byli ofce úplně paf v řetězci Albert jim na účtence hned na začátku hrubým vytlačí jakou sumu ušetřili . Takhle se nechá manipulovat jen tupé stádo.

   • Marek Kosice

    A pointa je v tom, ze u „striekacov“ tvori tupe stado mozno 70%, no u nestriekacov asi ani jedno percento…. PRETO „elity“ cez mainatream media a mainstream „vedu“ podporuju az nanucuju orgazmovanie, ejakulaciu. Mozgomiesny mok a ejakulat su takmer identicke. Ale znova opakujem, KOMU VYHOVUJE ZIT V NEPRAVDE (aby sa nemusel menit, ALEBO CITIT VINNE ze cely zivot v nejakej veci chyboval), toho logika a pozorovacie vysledky plochej Zeme a neorgazmovania (ako spravnej volby), ten nepripusti, ze sa v tychto veciach myli…

    • Teba ako spravili? Vytlačili na genetickej tlačiarni?

     • Marek Košice

      názor : Si veľmi „jednoduchý“ človek…….. Si TRAGÉD. Čo iné máš byť ak si názoru, že takmer každý deň môže muž (bez toho, aby tým fatálne chyboval) „AKOŽE PLODIŤ DIEŤA“, aj keď ho v skutočnosti neplodí (kondóm, antikoncepcia, vytiahne ho „včas“, atď…) a ani o to nemá záujem (keď už dieťa má, alebo ho zatiaľ mať nechce)??? Ja som vznikol vďaka tomu, že môj otec ejakuloval do mamky, TO JE PRAVDA………… Ale ty keď ejakuluješ, ty kus HLUPÁKA, tak to robíš vlastne preto, pretože sa každý krát snažíš o oplodnenie partnerky??? Alebo o oplodnenie anči dlaňovky či WC misy??? ….Ty FAKT NECHÁPEŠ TEN FATÁLNY ROZDIEL medzi plodením života a neurózou, kde máš potrebu „len tak“ vystrieľať svoje náboje do záchodu či do kondómu??? … Ak stále nechápeš rozdiel, niet ti pomoci……. Si proste „pomalší“, zmier sa s tým.

 4. Dávam do pozornosti, ako nevzdelaní liberálni zmrdi napriek neschválenia SR Istanbulského dohovoru idú zasmäťovať legislatívu genderovským hnojom: https://www.inenoviny.sk/ciganikovej-gender-ideologia/ ! Opozícia, toto Vám nevadí?

  • „Kacírske“ dávať to do pozornosti, lebo islam, LGBTIQ a s tým súvisiaci Istanbulský dohovor sú horúcim zemiakom aj pre redakciu Bádateľa. Lepšie je v rámci zdravia baviť sa o svetových financiách, o ktorých majú mnohí „nespochybniteľné“ informácie.
   O slovenskej „opozícii“, prilepenej na Brusel, škoda diskutovať. Stačilo, keď v TV diskusii opozičný Šutaj Eštok zahlásil, že pri oficiálnej návšteve SR V. Putinom by ho dal zatknúť („musia orgány činné v trestnom konaní konať“), čím sa pridal k akože opozičnej, dúhovej J. Cigánikovej. Aké by to malo katastrofálne následky pre SR už nedomyslel.

 5. Redakcia – k včerajšiemu incidentu s robotom, ktorý tu nielen kontroluje, ale už aj moderuje-modeluje komunikáciu tak, že mení slová a ich kontext!

  To slovo, ktoré to spustilo, je označením miesta, kde sa stretávajú okupačné zóny a tu prebieha kontrolovaný prestup osôb, vozidiel, materiálu – každý blbec vie, ako sa to volalo v Berlíne po WW2 – „Bod výmeny Karolko/Čaplin/. Ja som to slovo najprv napísal do komentáru k tým bunkrom vo Švajci nesprávne, pretože tu niekedy vynechávajú písmenká, resp. písmenká preskakujú kvôli niečomu, čo mení protokol ich packetov. Teda – v tom slove je správne_cKp_, ja som to napísal-napísalo mi to ako_c p_ s medzerou. Keď to Marek po mne rovnako nesprávne napísal, lebo to skopíroval – chcel som napísať odpoveď v zmysle opravy tohto slova a s kontextom. A vyvalil som oči, ako táto robotická sviňa vymenila celé slová, takže v tej mojej odpovedi to vyzerá, ako by mi drbalo!

  Do budúcna vidím obrovský problém, ktorý môže viesť až k tomu, že tu nejaký robot AI vyprodukuje pozmenené komentáre tak, že budú kriminálne závadové! Neviem, či je toho schopný práve ten váš „lapač vulgarizmov“, ale zjavne je tu niečo na tento web nacucnuté! Teda – žiadam Vás redakcia, aj hocikoho iného – skúste napísať nejakú krátku vetu s týmto „inkriminovaným“-kľúčovým slovom z „Berlína“ – bez „Karolko“. Čo to urobí s textom. Je to podľa mňa nejaký kód a spúšťač! Tentoraz „bod výmeny programu“.

  • Nie je tu žiadny robot, ktorý mení slová v komentároch. To môžu byť skôr autokorekčné programy – tie však bežia na počítačoch a mobiloch čitateľov, nie na našom serveri.

   • Čo to je za hovadinu – produkovať newspeak ako korekciu môjho rodného jazyka v systéme? Akože inštalovaný jazyk funguje ako translator? To potom nemôžem použiť ani cudzie slovo!

    Schválne – píšem to slovo čo to urobí – Checkpoint

    • Na a zase!

     Skúste teraz vy čo to urobí u vás – namiesto tých veľa slov!

     • Už to nerobí. To bol jeden archaický program v nastaveniach stránky, už je to deaktivované.

     • A prečo ste mi zmazali zobrazený komentár, kde to zamenilo Checkpoint za Bankový prevodpoint?
      Lebo v predchádzajúcom článku v komentároch to opravené nie je! Čiže ste to urobili ručne a nie deaktiváciou toho vášho „archaického“ programu! A vôbec – čo sú to za „apky“ na serioznom webe!

 6. V Rusku zaviedli centrálne kontrolované digitálne peniaze.
  Vojna je strašiak na zavádzanie totality.

 7. Turecký ministr vnitra si nebere servítky a říká: „Celý svět nenávidí Ameriku a Evropa je jen loutkou USA”. Více ve videu.
  https://otevrisvoumysl.cz/turecko-rika-cely-svet-nenavidi-ameriku-evropa-je-jen-loutkou-usa/

  • Marek Kosice

   Vela kriku pre nic, myslim si… Toto totiz tvrdi aj polovica nasich (a vasich ceskych) opozicnych poslancov. A nedivil by som sa, keby väcsina z nich po vyhranych volbach „otocila“, ked USA bude mat svojim vplyvom na Slovensko stale prve slovo (rozumej – ked to nebude Rusko…ALEBO CINA…. :D).

 8. Co může udělat každý z nás pro sebe . https://gloria.tv/post/KkKb8aK2bhyy4bjSM4cktykWs

  • Objektívne

   Dalo by sa aj viac napísať, naadá ma:
   Nespájajte si telefón a jeho telefónne číslo s google účtom…
   Pokiaľ môžete používajte len hlúpy telefón…

   • Souhlas .Ani s žádným e-mailovým účtem pokud to jde . Seznam mi už několik měsíců vypisuje že chce ověřit telefonní číslo ,nedám . Telefon sebou ani nenosím když jdu jen tak ven ,nebo něco koupit. Ty staré telefony jsou tak malé a šikovné oproti těm chytrým cihlám .

    • Ano,dava to akoze pocit slobody,strcit smartfon do Faradayovej klietky , akebo ho nenosit so sebou . Skor mi to vsak pride ako prirodzeny reflex obranny, proti snaham mocnejsich a chytrejsich obrat cloveka o sukromie atd. ,,,,,Ale,a vzdy je nejake ale …mnoho,, ale,, a clovek si nijako nepomoze a nevyhne sa valcu civilizacnemu,bud nan naskoci dokabiny a zacne tahat packami,alebo odskoci aspon. Slovaci to robia uz minimalne 1500 rokov , co sme v tomto Karpatskom obluku , a na robotu sme boli aj budeme vzdy dobri,bez ohladu na to , odkial fuka politicky vietor. Nie je to ziadna slava ani rozkos ci pozitky,skor ticha prilezitost na nenapadne formovanie tohto sveta .

 9. Odkedy je internet internetom, otvtedy pocuvam ako dolar kazdy mesiac krachuje. Uz krachuje aspon 20 rokov a stale nic a garantujem ze dalsich min.30 rokov bude dolar stale svetova mena.

 10. Kokso! Milosť za 29 eur – za krádež potravín z núdze!
  Krádež miliónov je v tomto židobiblickom chucpe kriminálnom systéme nepotrestatelná tým, že si to Kristus akože odsral za „nás“ na kríži na tisícročia dopredu A to bola super investícia! Ku.va – keď už kradnete – tak nie ako žobráci – kradnite ako chucpe elegáni Kradnite milióny! Let’s dance!
  https://www.cas.sk/clanok/2791767/prezidentka-udelila-dalsiu-milost-dostala-ju-tato-zena-aky-mala-trest-a-co-spravila/

  • Marek Košice

   Používaš to aeronetské „chucpe“ už skoro tak často, ako ja slovo „Satan“, „Boh“, alebo „BohoSatan“… 😀

   • Prečo nepoužívaš BioSatan – teraz je Bio Cool!

    Už ťa chyila mama onanovať na záchode?
    Nie???
    Tak to je potom dobrá škrýša!

 11. Môžeme sa tu baviť o Covide,o Ukrajine,o BRICS a neviem o čom,každá z týchto udalostí vedie iba k zavádzaniu NWO, čiže celosvetového otroctva.Bohužiaľ,aj po vyše roku „špeciálnej vojenskej operácie“veľa naivných ľudí stále verí, že „dobrý Putin a Rusko“ vedie vojnu proti zlej Amerike.Tí, ktorí ovládajú Putina a Rusko, idú rovnako v programe NWO,ako aj tí, ktorí ovládajú Ameriku a zvyšok sveta.Vidíme, že aj v „znepriatelených“krajinách a vôbec skoro všade na svete sa vytvárajú úplne rovnaké mechanizmy totalitnej kontroly(digitálne meny, rovnaké protipandemické opatrenia a očkovania, udržateľnosť a zelené zákony, vývoj umelej inteligencie,15minutové mestá atď..) Zopár tisíc najbohatších, sústredených v rôznych elitárskych kluboch a „think tankoch“ako napr.WEF, Rímsky klub,Trilateralna komisia,CFR, Bilderberg a ďalšie,sa medzi sebou ľahšie dohodnú na okradnutí a zotročení väčšiny ľudí,ako keby sa miliardy ľudí mali zorganizovať na odpor proti nim… Stačí len kúpiť si tých správnych politikov v jednotlivých krajinách a ide to…

Pridajte komentár

*