Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Posledný nech zhasne: Vkladatelia vybrali ďalších 126 miliárd dolárov z amerických bánk


Print Friendly, PDF & Email

Posledný nech zhasne: Vkladatelia vybrali ďalších 126 miliárd dolárov z amerických bánk

(Ethan Huff, Natural News) Dôvera verejnosti v americký bankový systém naďalej klesá. Dôkazom je ďalších 126 miliárd dolárov, ktoré vkladatelia odčerpali z bánk v Spojených štátoch amerických počas týždňa končiaceho 22. marca 2023.

Podľa najnovších údajov súkromného Federálneho rezervného systému FED (americkej centrálnej banky) došlo k najväčšiemu odlevu vkladov vo veľkých bankách, z ktorých 25 najväčších stratilo až 90 miliárd dolárov.

Menšie banky, ktoré utrpeli masívne výbery hotovosti po páde Silicon Valley Bank a Signature Bank, dokázali do istej miery stabilizovať svoje odlevy a získali späť približne 6 miliárd dolárov.

Celkové vklady v priemysle klesli na 17,3 bilióna (17 300 miliárd) dolárov, čo je o 4,4 percenta menej v porovnaní s rovnakým týždňom v roku 2022. Súčasné úrovne vkladov sú najnižšie od júla 2021, keď vrcholila takzvaná „pandémia koronavírusu“.

Už pred krachom Silicon Valley Bank a Signature Bank mali vklady klesajúci trend a v prvých dvoch mesiacoch roka neustále klesali. Vklady vo všetkých bankách sa v štvrtom štvrťroku 2022 znížili o 5 percent ročne.

(Súvisiace: Pred dvoma rokmi sa celý platobný systém Federálneho rezervného systému zrútil kvôli „prevádzkovej chybe“.)

Z pokračujúceho odlevu vkladov obviňujú korporátne médiá „agresívnu kampaň FEDu na znižovanie inflácie“

Podľa korporátnych hlásnych trúb, ktoré ovládajú médiá hlavného prúdu, všetky tieto odlivy vkladov nemajú nič spoločné s ubúdajúcou vierou v americký (a v podstate celý západný) finančný systém.

Namiesto toho to podľa nich súvisí s „agresívnou kampaňou Federálneho rezervného systému na zníženie inflácie“ spočívajúcu v rýchlom zvyšovaní úrokových sadzieb.

V niektorých ohľadoch to môže byť pravda. V súčasnosti má väčší zmysel ukladať svoje peniaze inam ako na nízko úročený bankový účet. Na druhej strane je zo dňa na deň jasnejšie, že americký finančný systém je domčekom z karát, ktorý je pripravený skolabovať – ak už nie je v procese pádu.

K prvému medziročnému poklesu vkladov došlo v druhom štvrťroku 2022, uvádzajú správy. Neustále rastúca inflácia spolu s nezodpovedanými otázkami o životaschopnosti amerických bánk len pokračovali v posilňovaní tohto odlivového trendu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Podľa prieskumu Bank of America investori od začiatku januára naliali do fondov peňažného trhu ponúkajúcich vyšší výnos až 508 miliárd dolárov. Ide o najvyšší štvrťročný prílev do takýchto fondov od predchádzajúceho vrcholu počas falošnej pandémie.

Minulý týždeň sa do týchto fondov podľa správ nalialo ďalších 60 miliárd dolárov.

Súkromný Federálny rezervný systém namiesto toho, aby nechal zhnité ovocie padnúť, opäť zasiahol a zmenil pravidlá. To sme mali možnosť vidieť po kolapse Silicon Valley Bank, keď FED sľúbil, že pokryje aj vklady vyššie ako 250 000 USD, čo bol dovtedy maximálny limit pre poistenie vkladov.

V tejto banke očividne existovalo niekoľko významných vkladateľov s finančnými prostriedkami výrazne presahujúcimi limit 250 000 USD, takže FED zasiahol, aby ich zachránil pomocou systému „zaistenia“, ktorý sa vzťahuje len na bohatých.

Reakcie ľudí na bankovú krízu

„Možno by veľké banky mali začať platiť vyššie úroky na zákazníckych účtoch,“ napísal jeden komentátor o tom, čo by mohlo pomôcť veľkým bankám udržať si zákazníkov počas tohto prebiehajúceho exodu.

„Dnes sú sadzby absurdne nízke. Veľké banky budú odkladať platenie vyšších úrokových sadzieb sporiteľom tak dlho, ako to bude možné, kým ich k tomu neprinúti konkurencia.“

Ďalší komentátor zopakoval tento názor a uviedol, že ak banky chcú viac vkladov, potom musia byť konkurencieschopné vo výške úrokov, ktoré platia, a nie si len hromadiť zisky pre seba, v čom väčšina z nich pokračuje.

„Prečo by som mal držať svoje peniaze na sporiacom účte s výnosom pol percenta, keď môžem získať štyri percentá niekde inde?“ spýtal sa ďalší.

Ako dlho ešte vydrží skorumpovaná Ponziho schéma (pyramídová hra) známa ako americký finančný systém, kým sa zrúti? Zistite viac na stránke Collapse.news.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Kto sú tie subjekty, ktoré si vybrali tých 126 miliárd? Nie náhodou „banky“ „malých“ špekulatívnych investorov – dcérske biele kone medzi bankami?!

  A najdôležitejšia otázka – kto si z tých bánk peniaze vyzdvihnúť „nestihol“?

 2. WHO – které podřídí národní vlády suverénních států diktátu zdravotní politiky elitou ovládané kliky úředníků, kteří mohou kontrolovat vše od výluk až po povinné očkování a do toho-
  Evropská komise chce zrušit pasy a zavést biometrické hraniční kontroly
  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/evropska-komise-chce-zrusit-pasy-a-zavest-biometricke-hranicni-kontroly/

 3. Nedávno zveřejněná německá studie naznačuje, že spike proteiny z Covid-19 a vakcíny Covid způsobují smrt mozkových buněk. Opakované očkování se v tomto ohledu jeví jako kontraproduktivní. To může mít dokonce za následek trvalé poškození mozku.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/04/nemecka-studie-spike-proteiny-z-covidu-a-covid-vakcin-zpusobuji-odumirani-mozkovych-bunek/

  • Některý měli odumřelí mozek už před očkováním jinak by se nedali ,nebo minimálně byli líní přemýšlet , šli s davem a čekali v nákupních centrech na tečku vždyť to bylo tak pohodlné, in. Jen na připomenutí.
   https://www.youtube.com/watch?v=h2HvJNFDrJc

   • Ti, kdo se dali očkovat proti tzv. COVID19, lze rozdělit do mnoha skupin:
    1/ věří vědě, doktorům, farmaprůmyslu, politikům,…
    2/ chtěli na dovolenou, kulturní akce,….
    3/ nechtěli se vzdát svého „komfortu“, pohodlí,…
    A také hodně působilo MKULTRA, podprahová data v obchodních centrech, mobilech, TV, počítače,….

    Jak tedy vidíte, tak ID a CBDC – tedy nástroje, které mají vést k budoucímu zotročení lidstva – se testují či naplno využívají po celém světě. A je úplně jedno, na kterou stranu v rámci multipolárního světa daná země patří.
    https://necenzurovanapravda.cz/2023/04/zavadeni-digitalnich-id-na-sportovnich-a-kulturnich-akcich-se-rusove-vzepreli/

    • Jak tam mají nápis Tady se očkuje tečka.Tečka za životem.Copak to lidem nedochází.?

     • Bylo zajímavé vidět videa, která natáčeli u očkovacích center,… a ptali se proč se chtějí nechat oočkovat….
      Některým to dochází rychleji, jiným pomaleji; někteří tam šli jen z důvodu toho, že chtěli na dovolenou nebo na příkaz zaměstnavatele, aby nepřišli o práci! Někteří, kteří se nechali očkovat věděli jaká jsou rizika, ale podlehli nátlaku…..
      A pak je skupina prosystémových, kteří prostě o tom nijak nepřemýšlí, ale jen plní příslušná nařízení vydané vládou, sněmovnou,….

    • Áno, všade sú ešte aktívni podpindosníci – pohůnci elít USA, ktorí škodia všetkým – v každej krajine sveta – veď aj Globalista Si upozornil V.V.Putina – aby si na seba pred nimi dával pozor.

    • Dnes som isiel v Bratislave pesi okolo cca.trojrocnej bytovky ,na balkon vysla zena cca.37 rocna a na hube nahubok . Taka sa necha podla mna ockovat aj kazdy mesiac ak jej to povedia politici a media.Ak ma deti,tak chudata maju smolu,pri takejto matke.

    • Nejvíc mě zklamali mladí lidé.Pamaruji si jak jsem si před Vánoci udělala výlet do Plzně,prošla své oblíbené krámky a hladově žrala koupené jídlo na ulici jako pes..Koukala jsem do velkých oken restaurací,kde v teplíčku a pohodlí tasili mladí své mobily sQr kódy.No a přežila jsem .Ale cítila jsem se docela poníženě .

 4. Dochází mi komentáře. Prostě ty největší lidské hyeny a odpad zachvátily tuto západní společnost. A lid na to čučí a ještě tleská vlastní likvidaci. Zdebilizovanější společnost opravdu pohledat.

  • Vladimír Jurišta

   prvý stupeň na rebríku šialenstva je slepé presvedčenie,ktoré má genetický defekt magorizmu. Táto slepota ženie Homo Trapiensa do záhuby. Ďalej radšej mlčím.

  • Kontroluj stres. Nemrhaj ním. Použi ho vtedy keď treba.

  • Ako keby tomu tak v minulosti nebolo. VHK zapríčinili/vyvolali najväčšie banky, ktoré priviedli malé do krachu a na VHK nehorázne zarobili. Ťažko povedať koľko. Dnes tomu nie je inak. Mainstream nám radí ako investovať a prísť tak legálne o všetko. Lebo minoritný investor nemôže na trhu ovplyvniť prakticky nič.

 5. Vladimír Jurišta

  prvý stupeň na rebríku šialenstva je slepé presvedčenie,ktoré má genetický defekt magorizmu. Táto slepota ženie Homo Trapiensa do záhuby. Ďalej radšej mlčím.

 6. Takze uz otvorene o pripravovanej totalite! A co ovce? Budu ticho alebo to tiez chcu? https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/digitalni-euro-bude-slouzit-ke-kontrole-priznala-lagardeova/

  • hľadač pravdy

   => Christine Lagardeová (*1956), francúzska politička a právnička, od r.2019 prezidentka Európskej centrálnej banky. V minulosti členka strany ,,Únia pre ľudové hnutie”, pôsobila ako generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF), dvojnásobná nadnárodná slobodomurárka, členka pra-lóží:
   „THREE EYES“ a „PAN-EUROPA“.
   https://giacintobutindaro.org/wp-content/uploads/2014/12/superlogge-magaldi.jpg
   =========================================================
   Niekoľko ďalších vo svete známejších mien bankárov a ekonómov patriacich k najvyšším slobodomurárom:

   => Lord Nathaniel Charles Jacob Rothschild (*1936), súčasná hlava celej dynastie, člen pra-lóží ,,THREE EYES” a ,,EDMUND BURKE”.

   => Nathaniel Philip Jacob Rothschild (*1971), syn súčasnej hlavy dynastie, patrí ku štyrom pra-lóžam: ,,THREE EYES”; ,,EDMUND BURKE”; ,,DER RING” a ,,JOSEPH DE MAISTRE”.

   => David Rockefeller (1915-2017), bol Rothschildov bankár, (spolu)zakladateľ po dlhé desaťročia vôbec najmocnejšej pra-lóže sveta ,,THREE EYES”. Zakladateľ para-slobodomurárskych organizácií: Bilderberg Group a Trilateral Commission. Rockefeller s Kissingerom a Brzezinskim manipulovali niekoľkými prezidentmi USA.

   => Paul Volcker (1927-2019), bol americký ekonóm, v rokoch 1979-1987 bol predseda Federálneho rezervného systému (FED), predtým v rokoch 1975-1979 prezident rezervnej banky v New Yorku, bol hospodárskym poradcom Baracka Obamu od 2009-2011, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže: ,,THREE EYES”.

   => Alan Greenspan (*1926), americký ekonóm, v rokoch 1987-2006 zastával funkciu predsedu Federálneho rezervného systému (FED) Spojených štátov amerických, dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: „THREE EYES“ a ,,WHITE EAGLE”.

   => Ben Bernanke (*1953), americký ekonóm, v rokoch 2006-2014 zastával funkciu predsedu Federálneho rezervného systému (FED) Spojených štátov amerických, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

   => Josef Ackermann (*1948), Švajčiar, bankár, bývalý predseda Bank of Cyprus a taktiež ex-šéf Deutsche Bank, štvornásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES”; ,,WHITE EAGLE”; ,,PAN-EUROPA” a ,,DER RING”.

   => Walter Wriston (1919-2005), bol bankár, šéf predstavenstva a generálny obchodný jednateľ Rockefellerovej (Rothschildovej) velkobanky ,,Citibank/Citicorp” (1967-1984), potom v rokoch 1982-1989 predseda Rady pre hospodársku politiku USA, nadnárodný slobodomurár, zakladajúci člen pra-lóže ,,WHITE EAGLE”.

   => Lucas Papademos (*1947), grécky ekonóm, bankár a politik, bol premiérom Grécka, bol viceguvernérom aj guvernérom Národnej banky Grécka, bývalý viceprezident Európskej centrálnej banky, trojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží „THREE EYES“; taktiež „PAN-EUROPA“ a „BABEL TOWER“.

   => Mario Draghi (*1947), taliansky bankár, ekonóm, politik. Od februára 2021 predseda talianskej vlády do obdobia predčasných parlamentných volieb, ktoré sa konali v septembri 2022. Bol guvernér talianskej národnej banky, prezident Európskej centrálnej banky, bol členom predsedníctva Banky pre medzinárodné vysporiadanie, päťnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží:
   „PAN-EUROPA“; ,,EDMUND BURKE”; „THREE EYES“; ,,COMPASS STAR-ROSE/ROSA-STELLA VENTORUM” a ,,DER RING”.

   => Carlo Azeglio Ciampi (1920-2016), 10. prezident Talianska (1999-2006), bankár, politik, predseda vlády (1993-1994), generálny riaditeľ Ústrednej banky Talianska (1978-1979), štvornásobný nadnárodný slobodomurár, zakladajúci člen pra-lóže ,,WHITE EAGLE”, ďalej člen pra-lóží: ,,MONTESQUIEU”; ,,ATLANTIS-ALETHEIA“ a ,,PAN-EUROPA”.

   => Jean-Claude Trichet (*1942), francúzsky štátny úradník a guvernér francúzskej centrálnej banky, bol prezidentom Európskej centrálnej banky (2003-2011), trojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží:
   ,,PAN-EUROPA”; ,,BABEL TOWER” a ,,DER RING”.

   => Valiollah Seif (*1952), bankár, v rokoch 2013-2018 bol guvernér Iránskej centrálnej banky, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „HATHOR PENTALPHA“.

   => Friedrich von Hayek (1899-1992), bol ekonóm a filozof tzv. Rakúskej školy, spoluzakladateľ ,,Chicagskej ekonomickej školy”, dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES” a ,,WHITE EAGLE”.

   => Milton Friedman (1912-2006), bol americký ekonóm, patril k intelektuálnym vodcom druhej generácie ,,Chicagskej ekonomickej školy”, trojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,THREE EYES”; ,,EDMUND BURKE” a ,,WHITE EAGLE”.

   => Klaus Schwab (*1938), nemecký ekonóm, zakladateľ a prezident ,,World Economic Forum” (WEF), dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóží: ,,COMPASS STAR-ROSE/ ROSA-STELLA VENTORUM” a ,,PAN-EUROPA”.

   => Jeffrey Sachs (*1954), neoliberalistický harvardský ekonóm, ktorý je spolu s G.Sörösom vazal Rotschildovho domu a obaja boli autormi tzv. šokovej terapie v sociálnej a hospodárskej oblasti vo všetkých najdôležitejších bývalých sovietskych republikách, teda aj v ČSSR, ktorú u nás zaviedol ich agent Klaus z lóže B’nai B’rith. Jeffrey Sachs je dvojnásobný nadnárodný slobodomurár, je členom pra-lóží: „THREE EYES“ a ,,WHITE EAGLE”.

   A tak ďalej, atď.

   To je len niekoľko predstaviteľov ,,oligarchickej”; ,,elitárskej”; ,,antidemokratickej”; ,,technokratickej”; ,,neoaristokratickej” frakcie najvyšších nadnárodných slobodomurárov, ktorí sa starajú hlavne o vytvorenie mocensko-politických predpokladov pre tyranskú protikresťanskú svetovládu viditeľného Satanovho námestníka. V tomto je im nápomocná odpadlá, apostatická štruktúra ,,rímsko-katolíckej cirkvi”, ktorú slobodomurári úplne infiltrovali, ktorá sa z najväčšej časti po prekliatom slobodomurárskom II. vatikánskom koncile stala čisto ľudskou organizáciou – ,,cirkvou II. vatikánskeho koncilu, ktorú vedú najvyšší zasvätenci Satanovej synagógy.

   ,,Cirkev II. vatikánskeho koncilu” je perfektne slobodomurárstvom vlastnenou protikresťanskou konštrukciou, a s Bohočlovekom Ježišom Kristom založenou nadprirodzenou inštitúciou spásy, rímsko-katolíckou Cirkvou, nemá spoločné vôbec nič, ako len isté klamné zdanie! Preto od oficiálnych cirkevných predstavených nijaké varovania neprichádzajú, pretože ,,smilnia s králmi zeme” (Zj 17,2), to znamená kolaborujú, spolupracujú s vládcami zeme a pomáhajú im zotročiť ľudstvo – vytvoriť jednu svetovú vládu, výlučne elektronickú svetovú menu a jedno spoločné satanistické náboženstvo – veľký Babylon náboženstiev, v ktorom po verejnom vystúpení Antikrista budú všetci nútení uctievať falošného mesiáša a prijať jeho znamenie. Božie slovo tých, ktorí sú z pravdy vyzýva, aby sa oddelili od apostatickej štruktúry ,,RKC” – veľkej neviestky, od odpadlíkov a zradcov, ktorí nevarujú Boží ľud, ale naopak vedú ľudí do zatratenia: ,,Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán” (Zj 18,4).
   ———————————————————————————————————
   Poznámka:
   Prvotný zdroj informácií o najvyšších nadnárodných slobodomurároch je
   Giole Magaldi, OFICIÁLNY autor knihy:
   Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges
   (prvé vydanie je z novembra 2014).

 7. Nemyslíte si, že aj u nás by mali banky konečne platiť úroky – veď na základe vkladu môžu až 12krát viac peňazí „požičať“! Na tom ohromne zarábajú (nečudo, že ich „zisk“ chceli zdaniť“), no klient musí ešte platiť aj za vedenie účtu…. Pri nulovom úroku je, pokiaľ si vieme svoje peniaze bezpečne uložiť, jednoduchšie vybrať peniaze a účet zrušiť!

  • https://totalmoney.sk › spravy › bezpecnostne-schranky-uz-od-1,33-eur-mesacne-20
   Bezpečnostné schránky už od 2 € mesačne | TotalMoney.sk
   Za prenájom bezpečnostnej schránky sa zväčša platí vopred za celý čas, na ktorý si plánujete schránku prenajať. Pre čo najlepšie porovnanie poplatkov za prenájom bezpečnostnej schránky sme všetky bankami uvádzané poplatky previedli na mesačné poplatky.

 8. 13. května 2023 od 10 hodin bude Světový den svědectví o vedlejších účincích očkování proti Covid.

  Shromáždění jsou již naplánována v Itálii, Španělsku, Švýcarsku, Lucembursku, Anglii, Portoriku, Chile, Argentině, Peru, Uruguayi a Lucembursku, další jsou zmíněny v Brazílii, Bolívii, v Rakousku, Maďarsku, Estonsku, Rusku a Indii.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/04/na-13-kvetna-2023-je-vyhlasen-svetovy-den-svedectvi-o-nepriznivych-ucincich-vakcin/

  • Nič, čo neodvysiela telka nie je – nebude realita! A tzv. svetové dni čohosi určuje „naša“ OSN. Ha – cintoríny ožijú svedkami? Alebo skôr rozsypové lúky?

 9. Objektívne

  Generální ředitel JP Morgan doporučuje vyvlastnění občanů, aby se urychlila zelená politika
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/04/generalni-reditel-jp-morgan-doporucuje-vyvlastneni-obcanu-aby-se-urychlila-zelena-politika/

  Chcete-li navíc vědět, co se bude v jakékoli oblasti života dít dál, je třeba si všímat prohlášení globalistů a těch, kdo jsou jejich „pravou rukou.“ Oni vždy vše prozradí předem, je pak jen na lidech, zda si to uvědomí a pochopí, že nejde o plané řeči.

  Již asi před rokem dokonce španělská vláda upozornila občany, že může dojít k tomu, že ve státním zájmu budou vyvlastnění. Daňové úřady nyní mohou v případě, že se země dostane do bankrotu, zabavit všechny úspory přesahující minimální mzdu.

 10. 15 zemí EU žaluje Maďarsko za zákaz LGBTQI propagandy u dětí
  Jde o státy, které jsou v titulní mapce vyznačeny zeleně, konkrétně: o Francii a Německo, které celou žalobu koordinovaly, dále jde o Belgii, Lucembursko, Nizozemsko, Portugalsko, Španělsko, Rakousko, Finsko, Švédsko, Slovinsko, Irsko, Maltu, Řecko a Dánsko.

  Fialova vláda se kupodivu k této smečce nepřidala.

  https://necenzurovanapravda.cz/2023/04/15-zemi-eu-zaluje-madarsko-za-zakaz-lgbtqi-propagandy-u-deti/

  • Nuž, mali by žalovať aj Belgicko, napríklad preto, že v islamskej štvrti Molenbeek sa žiadna LGBTIQ propaganda/ideológia nepripúšťa. A takých štvrtí je v západnej Európe neúrekom.
   Odporúčam prečítať si knihu od Douglasa Murraya „Zvláštna smrť Európy“ , kde je táto schizofrénia európskej politiky popísaná.

Pridajte komentár

*