Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Záchrana banky Credit Suisse dokazuje, že celý západný finančný systém je grandiózny podvod


Print Friendly, PDF & Email

Záchrana banky Credit Suisse dokazuje, že celý západný finančný systém je grandiózny podvod

(Mike Adams, Natural News) Na základe kombinácie núdzového bail-in (prevzatie banky, zabavenie vkladov) a bail-out (poskytnutie hotovosti), ku ktorej došlo včera vo Švajčiarsku, teraz vieme, že celý západný finančný systém je jeden veľký podvod.

V ktoromkoľvek okamihu môže štát zmeniť pravidlá a ukradnúť vaše peniaze, rovnako ako to urobili Rusku v roku 2022, keď zabavili vyše 300 miliárd dolárov na ruských vkladoch uložených v západných centrálnych bankách.

V pondelok 20. marca 2023, počas paniky a nezákonnej záchrany švajčiarskej banky Credit Suisse, vymazali 17 miliárd dolárov v dlhopisoch AT1 (tier-1). To znamená, že držitelia týchto dlhopisov zostali nasuchu, bez svojich peňazí.

Ako uvádza portál CNBC, „vymazanie hodnoty dlhopisov Credit Suisse vo výške 17 miliárd dolárov nedopadlo v Európe dobre.“

Dlhopisy časti veriteľov banky Credit Suisse, ktorá má aktuálne problémy, budú po prevzatí bankou UBS, odpísané, čo spôsobí, že investície v hodnote 16 miliárd švajčiarskych frankov (17 miliárd amerických dolárov) sa stanú bezcennými.

Švajčiarsky finančný regulátor FINMA v nedeľu oznámil, že takzvané dodatočné dlhopisy prvého stupňa, ktoré sú všeobecne považované za relatívne rizikové investície, budú v rámci dohody odpísané na nulu.

Medzitým si skutoční akcionári Credit Suisse mohli ponechať väčšinu svojich aktív nedotknutých, pretože na výmenu dostali akcie banky UBS, ktorá Credit Suisse prevzala. Celá transakcia bola pritom vykonaná nezákonne, v rozpore so švajčiarskymi zákonmi, pretože došlo k vynechaniu požadovaného hlasovania akcionárov Credit Suisse.

Odkaz finančnému svetu je krištáľovo jasný: Vaše peniaze nie sú v bezpečí v žiadnej západnej banke, ani v Európe, ani v Amerike, ani v Kanade, ani nikde inde.

Bezpečné to nie je ani v „systémovo dôležitých“ bankách, pretože vlády jednoducho zmenia pravidlá bez varovania, úplne mimo zákonného rámca, a ukradnú vám dlhopisy, vklady alebo akcie, aby udržali pri moci svoje autoritárske režimy a zároveň znehodnotili aktíva investorov.

Je ľahké vidieť, kam to teraz smeruje – k úplnému pádu západného finančného systému

Nedávno poskytol rozhovor Andy Schectman (video na konci článku), kde vysvetľuje, že to vyzerá ako druh riadenej demolácie bankového systému s cieľom vytvoriť dokonalú zámienku pre zavedenie CBDC (digitálnych mien centrálnych bánk) – teda „konečné riešenie“ pre zavedenie úplného vládneho dohľadu, sledovania a zotročeniea más.

Aby mohli zaviesť CBDC, musia najskôr zničiť všetky komerčné banky. Potom vlády celého sveta plánujú vyraziť na „záchranu“ so svojimi digitálnymi peňažnými systémami, ktoré predstavujú posledný klinec do rakvy ľudskej slobody.

Liečba osteoporózy

Ak bude tento plán pokračovať, takmer každá západná banka bude zničená a zostane len niekoľko gigantických globalistických bánk ako sú JP Morgan, Wells Fargo a podobne, ktoré presadia prechod na CBDC.

V rámci tohto procesu sa banky práve teraz v podstate znárodňujú, rovnako ako sme to nedávno videli v prípade amerických Silicon Valley Bank a Signature Bank.

V Spojených štátoch amerických nedávno zlyhali tri banky a vládny úrad na ochranu vkladov FDIC ich všetky prevzal. Záchranný program pre švajčiarsku banku Credit Suisse zahŕňal injekciu likvidity od švajčiarskej vlády (bail-out) vo výške 100 miliárd dolárov, avšak nečestní švajčiarski politici nepravdivo tvrdia, že nejde o záchranný balík.

Čo budú tvrdiť ďalej? „Toto nie je fašizmus“?

Fašizmus v ekonomike znamená, že zisky sa privatizujú – t.j. ak sa dosiahne zisk, ten patrí kapitalistovi, avšak straty sa socializujú – t.j. ak sa dosiahne strata, tú zaplatia daňoví poplatníci. Pretože taký je plán.

Vypočujte si najnovší podcast stránky Natural News nižšie (v angličtine) so štyrmi rozhovormi s poprednými odborníkmi na peniaze a financie, ktorí odhaľujú pravdu o práve prebiehajúcej globálnej bankovej kríze.

Zhrnutie epizódy podcastu:

 • Záchrana Credit Suisse odpíše hodnotu dlhopisov vo výške 17 miliárd dolárov.
 • Švajčiarska vláda pridala 100 miliárd k akvizícii bankou UBS.
 • Globálna finančná kríza začala v kryptomenách, presunula sa do Silicon Valley a teraz sa rozšírila do Európy.
 • Celý západný finančný systém smeruje ku katastrofe.
 • Janet Yellenová (ministerka financií USA) hovorí, že vláda si sama vyberie, ktoré banky zachráni a ktoré nie.
 • Len liberálno-progresívne banky budú záchránené, aby udržali nažive progresívne startupy.
 • Väčšina startupov, ktorí boli klientami Sillicon Valley Bank, sa zameriavala na liberálno-progresívne oblasti podnikania, ako sú klimatické zmeny a podobne.
 • Všetky vklady a finančné nástroje majú riziko protistrany (riziko vyplývajúce z náhleho zmenenia pravidiel štátom).
 • Iba tie veci, ktoré máte vo fyzickej držbe, nemajú žiadne riziko protistrany (zlato, striebro, hotovosť, pôda, munícia, zásoby potravín atď.).
 • Kam môžete schovať svoje zlato s istotou, že na neho nikto nepovolaný, vrátane vlády, nesiahne?
 • Keď sa kolaps zrýchli, ľudia budú ešte zúfalejší. Keď banky zlyhajú, zavládne chaos.

Autor: Mike Adams

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jeden guvernér banky řekl : “ Jakmile dáte peníze do banky už nejsou vaše“.
  Tahle ta banka má paprče i u nás. Lidé si v ní spořili na důchod a patrně už i dospořili.
  https://index.sme.sk/c/1685402/credit-suisse-life-pensions-ziada-o-licenciu-na-spravu-dochodkovych-uspor.html

  • Jaromír Jaroslav

   Nebol to ten ich biblický Kain, vrah aj ako zlodej? A ich boh ho označkoval: dal mu dlhý,zahnutý nosisko! Prečo asi? -Aby vyňuchal naše peniaze a peňaženky!

 2. Zatiaľ je kľud, ale keď nastane panika, bude pre mnohých neskoro sanovať svoje vklady. Tak to bolo aj s nebankovými subjektami (Horizont Slovakia, BMG, AGW).

  • Stále je čo ukradnúť – Slováci SÚ VYSTRAŠENÉ SPORIACE PRASIATKA – máme to UŽ pár desaťročí v kultúre – odkedy nás „znárodnili“ komunisti – myslíme stále „na horšie časy“ – a o tom to je! Slovač nesporí na lepšie časy – žiadne lepšie časy totiž neočakáva. Sporiť na lepšie časy znamená mať vízu, plán, cieľ a okamžite ako mám dosť – investujem – kúpim koňa, kravku, nástroje, atď., ale čo keď mi to zhabú! Naši starí už po krachu Vieďenskej banky v r. 1873 vedeli čo majú robiť – lenže lenže – vtedy neboli ploty – každý vedel koho je čo odkiaľ pokiaľ, ľudia doma nezamyklali – bežní ľudia nekradli. Neboli kmíni – ženička si odložila do krčahu na plánovaní nákup či trh, gazda do plechovky to svoje – lebo bolo treba ísť ku kováčovi. To až keď sa rozmohli kmíni a gangstri – ľudia sa začali báť. Už vtedy „zlyhával“ štát – hovno – aj polícia aj štát a noviny boli súčasťou bankového marketingu – že v banke sú peniaze bezpečnejšie – lebo tam ten v Amerike zabil kvôli peniazom toho a toho.. No a s príchodom drog sa už nedalo veriť ani svojim deťom. A manželke vždy chýba toľko vecí – keď ju sprosté kamarátky štengrujú – čo za rok získala od svojho muža, kde boli na dovolenke a prečo nechodí do salónu krásy! Boha jeho! O tom to je – že už neveríme a často oprávnene – ani vlastným, a preto peniaze nemôžu zostať doma v krčahu. A tak žid sa o ne postará.

   https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/605522-slovaci-maju-v-bankach-ulozene-rekordne-miliardy-eur-co-s-nimi-robi-sucasny-rychly-rast-cien
   Slováci majú v bankách uložené rekordné miliardy eur. Čo s nimi robí …
   29. 10. 2021Z toho ale až 60 percent predstavujú peniaze uložené na bežných účtoch, ktoré sú v objeme 25,5 mld. Eur. Vklady s dohodnutou splatnosťou, teda termínované vklady, predstavovali k 9/2021 zhruba 8,8 mld. EUR a z celkového objemu vkladov tak tvorili cca 21 percent. A vklady s výpovednou lehotou, kam patria aj vkladné knižky, boli vo výške 2,4 mld.

   • oldmarxista pamprlik

    Netaraj uz tolko ale radsej studuj. Staci si precitat napr. zaborsky hlovik medzi vzburenym ludom ako sedliaci vzali sekeri a pobili panstvo, alebo jeho dalsie dielka ako po dedinach chodili a bicovali sedliakov podla zoznamu co mal pan richtar. alebo si precitat pana svejka ako sa podvadzalo a kradlo. alebo pole neorane krasny opis ozratej zobravej dediny v exekucii. a tak by sa nasli desiatky knih opisujuce realitu zobroty a zlodejstva co vladlo na slovensku pocas bacovania panov slachticov a potom kapitalistov a podnikatel . Cize zaklady zlodejiny musis hladat v kapitalizme a nie utesovt sa ze ti demokraciu pokazila zla vychova deti na pionierskych schodzkach.

    • Polopate – výroba kriminálneho prostredia.

     https://www.youtube.com › watch?v=0jNINyfDVm4]
     Judaismus – Jan Kozák – 1/2 – YouTube
     Jan Kozák – Judaismus z pohledu indoevropské duchovní tradice Přednáška religionisty a indoevropeisty Jana Kozáka o židovském náboženství.XIV. ročník Zimní u…

     https://www.youtube.com › watch?v=ceNmh-YoLm4
     Judaismus – Jan Kozák – 2/2 – YouTube
     Jan Kozák – Judaismus z pohledu indoevropské duchovní tradice Přednáška religionisty a indoevropeisty Jana Kozáka o židovském náboženství. XIV. ročník Zimní university Vlastenecké Fronty 22….

     Andrej Sládkovič:
     Nehaňte ľud môj

     Nehaňte ľud môj, že ľud je mladý,
     klebetárski posmievači!
     V mladom sa veku ide do vlády,
     starému sila nestačí;
     keď predkov nemal — a či ich nemal,
     ktorí prežili čas zlatý? —
     čo bys’ sa mu ty zato posmieval?
     Na potomkov on bohatý.

     Nehaňte ľud môj! že nemá dejov
     slávy svojej minulej sklad;
     on ešte peknou kvitne nádejou,
     budúcnosť má jeho poklad:
     Počuješ bájne hlasy povestí?
     Hovoria tie, keď čas čuší,
     zázračný z nich on svet má vyviesti,
     budúci svet v nich on tuší.

     Nehaňte ľud môj, slepí sudcovia!
     že ľud môj je len ľud sprostý;
     často sú múdri hlúpi ľudkovia
     dľa súdu svetskej múdrosti:
     Počuješ? Spieva slovenské pole,
     spievanky zrodia Homérov;
     len ľúbosť útlu spievajú hole,
     no budú aj bohatierov. —

     Nehaňte ľud môj, ústa nečisté!
     že odhodok on je hlúpy;
     múdrosťou jeho vykúpení ste
     a ešte vás raz vykúpi!
     Či nepočuješ slová rozumné,
     čo deň po dni opakuje?
     Večné v nich pravdy, hlboké, umné;
     ten ľud vedu si hotuje.

     Nehaňte ľud môj! že je len malý,
     že nevládne celým svetom.
     Kde telo ducha k zemi nevalí,
     tam duch lieta ľahším letom.
     Na helénsky že ľud si spomnite —
     duch si svet vlastný utvorí;
     či v žaludi hôr zárod vidíte?
     Nie! — no viďte dubísk hory!

     Nehaňte ľud môj! že je chudobný,
     že kraj biedny, smetisko má;
     to je blud! má svet sebe podobný,
     má hory, rieky, zlato má! —
     A keď by nemal? — ale má hlavy,
     má obchodu silný zárod. —
     Alebo či sú čriedy a bravy
     a koniarne komus’ národ?

     Nehaňte ľud môj! že je ľud tichý,
     že rád trpí, že je slabý; —
     pravda, surovej on nemá pýchy,
     nie je v zápasoch pochabý.
     Vy to neviete, že duch národov
     práve takú povahu má:
     keď má vystúpiť s činnou slobodou,
     najprv ticho myslí, dumá. —

     Nehaňte ľud môj! že úcty nemá,
     že ľud môj je potupený. —
     Slávnejšie ešte svet tupí plemä,
     nuž kto je tam zhanobený? —
     Ach, zlé sú časy! na všetky strany
     svet žertvuje bohom zlatým. —
     Ale nechaj mi národ bez hany;
     národ patrí k veciam svätým!

     Čítajte viac: https://zlatyfond.sme.sk/dielo/147/Sladkovic_Kratsie-basne/32#ixzz7wfebIXVz

     https://zlatyfond.sme.sk/dielo/147/Sladkovic_Kratsie-basne/32

     • oldmarxista pamprlik

      jasne preto maju teraz demokrati plne veznice a uz nemaju kam zatvarat dalsich zbojnikov, radsej si po veceroch citaj hajnikovu zenu

     • Andrej Sládkovič, predstaviteľ slovenskej romantickej generácie °°°°°°°°°Nedhante ľud môj, že nemá dejov, slávy minulej , On ešte peknou kvitne nádehou °°

    • Ty nie si marxista ale progresívnec jak víno!

     • oldmarxista pamprlik

      uz som ti radil nechlastaj tolko a venuj sa duchovnu svetlo prichadza z tmi , nechci tak vela abi si nemal malo

     • Marek Kosice

      oldmarxista : duchovno bez orgazmoveho celibatu neexistuje.

     • Oldmarxista štamprlík rozdávaš skvelé rady – poraď ešte niečo aj Marekovi z Košíc – ten už nevie čo si s tým jeho nahromadených „duchovnom“ počať.

     • Jak invínoveritas +

     • Jaromír Jaroslav

      Založ si banku,ako žid Abraham del Banco v Benátkach: kupec si u ňho odložil zlatú tehlu za obcod.A žid mu fal potvrdenku…Neskôr začali tieto potvrdenky kolovať ako peniaze, a tak židovi ostávalo zlato v pivnici, a tak aj on zacal na tie tehly vydávat potvrdenky do obehu…A tak sa zrodila ŽIDOBANKA a funguje dodnes! A žid diriguje rotačky v tlačiarňach….A tlačí a tlačí,do zbláznenia….

 3. „Kam môžete schovať svoje zlato s istotou, že na neho nikto nepovolaný, vrátane vlády, nesiahne?“
  Mrtvé schránky na cokoliv .
  https://www.youtube.com/watch?v=8INmBH6ygxY
  https://www.youtube.com/watch?v=8EaFOGbMg84

 4. Co probiha dnes ve svete jednoduse vysvetleno:

  Afričan, Číňan, Evropan, Ind a Chazar se ocitnou na opuštěném ostrově. Chazar řekne Afričanovi: „Jdi a nasbírej jídlo, dřevo a další suroviny.“ Číňanovi řekne: „Vyrobíš nástroje a postavíš nám přístřeší a nábytek.“ Indovi říká: „Ty vaříš a uklízíš a staráš se o různé práce.“ Evropanovi říká: „Zmlátíš Afričana, Číňana a Indiána, když neposlechnou.“ Všem říká: „Jakmile splníte své úkoly, jděte pro mě sbírat mušle a lesklé kameny.“ Pak řekne skupině: „Až všechno připravíte, vezmu si nejlepší jídlo a nejpohodlnější nábytek a dám vám to, co zbyde.“ A pak se vrátí ke skupině.
  Jednou v noci, když chazar spí, se ostatní sejdou a řeknou: „Chazar nic nedělá, tak proč bychom pro něj měli pracovat?“. Evropanovi ostatní řeknou: „Drží tě pod drogami a otráveného, abys ho poslouchal; když budeš pracovat s námi, pomůžeme ti s detoxikací, dáme ti jeho sbírku mušlí a zajistíme ti větší podíl jídla.“
  Druhý den ráno tedy ostatní řeknou Chazarovi, že pokud chce dál jíst a sdílet ostrov s ostatními, bude muset pracovat. Když řekne Evropanovi, aby šel ostatní zmlátit, je odmítnut. Pak vyhrožuje, že všechny otráví, vyhodí ostrov do povětří atd. ale je to bluf a v podstatě bude muset buď pracovat, nebo se nechat předhodit žralokům.
  To je v podstatě to, co se nyní děje ve světě.
  Prevzato z Tadesco.

  • Jaromír Jaroslav

   A preto sa tým židobanksterom tak darí…Lebo hlúpy gójovia si svoje peniaze k ním nosia= na,ukradni si ich, veď ja ich nechcem a nrpotrebujem! Preto su to len gójovia= poločlovek a polozver pre žida!

 5. Globálna kríza. Nemecko. Čas konať. Online konferencia 18.03.2023
  https://www.youtube.com/live/P8UK5pGYujE?feature=share

 6. To čo za blud, že Rusi ukradli 300 miliárd $? Nebolo to tak, že im to ten slávny Západ zmrazil ? A teraz špekulujú, ako ich Rusom ukradnúť. Čo tak to v článku náležite opraviť !

 7. Mezitím, Rakušanovo Ministerstvo vnitra spustilo novou plakátovou kampaň: celé město je oblepeno letáky s agitačními hesly, oslavujícími úspěchy vládní politiky ekonomického zbídačení a odstřižení od dostupných a levných zdrojů energií z Ruska, což má zřejmě představovat triumf režimu v boji s proradnými šiřiteli “dezinformací”.
  https://blog.tomanek.com/wp-content/uploads/Nebat-se-a-nenaletet-1679473121.1735.jpg

  “ZBAVILI JSME SE ZÁVISLOSTI NA RUSKÉM PLYNU”. Plakát rámuje agitační heslo “Nebát se a nenaletět” a láká na návštěvu vládního webu stylem, jemuž zkrátka nelze odolat: “Chcete mít ověřené a skutečné informace?

  = Podíval jsem se i na ten žumpo provládní web (nenaletet.cz) a jen to video na začátku je nesmysl.. KDO DNES JEZDÍ NA VZV S MASKOU/RESPIRÁTOREM A KDE??!!
  Byl jsem tam asi deset vteřin a to mi stačilo.. Prolhaný lživý web, lživé informace, včetně toho příspěvku na bydlení atp., jen dělají z lidí blbe*čky… Jen ničení ekonomiky a prohlubování inflace, ty lži o plynu ani raději nekomentuju..

 8. Děje se tedy přesně to, co jsme my “nevzdělaní dezoláti” předpovídali už před rokem, když západní finanční systém začal oprskle rozkrádat peníze ruských občanů po miliardách. Lidem s mozkem bylo hned jasné, k čemu to v budoucnu povede.

  +

  ..tak tohle nerozdýcháte…hlavně ten datum co se tam opakuje…
  Do práce v neděli, čtvrtek volno. Nedostatek elektřiny může přepsat týden
  „Problém se začíná násobit už okolo roku 2030, kdy v Evropě, stejně jako u nás, začnou docházet klasické zdroje. V rámci celé Evropy bude chybět výkon, a nejenom že budeme elektřinu dovážet, ale bude problém ji vůbec dovézt,“ varuje šéf ČEPS Martin Durčák.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-do-prace-v-nedeli-ctvrtek-volno-nedostatek-elektriny-muze-prepsat-tyden-227859#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 9. hovno kričí, nemám z čoho žiť
  je to v piči, koho treba zbiť???

Pridajte komentár

*