Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Operácia Sandman: Saudská Arábia práve ukončila dominanciu petrodolára. Domino sa začína rúcať


Print Friendly, PDF & Email

Operácia Sandman: Saudská Arábia práve ukončila dominanciu petrodolára. Domino sa začína rúcať

(Mike Adams, Natural News) Ako pravidelne varujeme už viac ako rok, operácia Sandman (Pieskový muž) bola práve aktivovaná.

Saudský minister financií Mohammed Al-Jadaan vyhlásil pre Bloomberg TV počas rozhovoru na práve prebiehajúcom výročnom zasadaní WEF v Davose, že Saudi radi prijmú všetky meny na zúčtovanie ropných transakcií. (Informované serverom OilPrice.com).

Prečo zrušenie predaja ropy za doláre zdecimuje USA

Základný pilier americkej globálnej menovej dominancie a jej schopnosti exportovať infláciu do sveta je založený na takzvanom statuse petrodolára.

Keď bol pred desaťročiami zavedený petrodolár, USA sa zaviazali chrániť skorumpované saudské kráľovstvo výmenou za to, že Saudi budú požadovať zúčtovanie všetkých ropných transakcií výhradne v amerických dolároch.

Táto dohoda platí od konferencie v Bretton Woods v roku 1944 a držala pri živote dolár až dodnes. Toto usporiadanie vzťahov sa však teraz blíži ku koncu.

Len veľmi málo ľudí má potuchy, čo to znamená pre ich majetok a budúcnosť. Len veľmi málo ľudí si tiež uvedomuje, že viac ako 100 krajín je pripravených vzdať sa petrodolára ako dominantnej meny pre svoje obchody s ropu.

Namiesto toho mnohé krajiny prejdú na používanie čínskeho jüanu, prípadne digitálneho jüanu alebo novej rezervnej meny BRICS+ krytej komoditami, ktorú čoskoro zavedú Čína, Rusko, India a ďalšie zúčastnené krajiny.

Domino sa dalo do pohybu. A keď prebehne, bude to znamenať, že doláre sa z celého sveta stiahnu späť do Spojených štátov, keďže svetové národy sa zbavia nekrytých mien (vrátane eura), ktoré už nebudú potrebovať. To znamená, že doláre zažijú rýchlu devalváciu svojej kúpnej sily, čo sa odrazí vo vyšších cenách – teda inflácii – spotrebného tovaru, ako sú potraviny, automobily a ďalšie.

Hoci bude chvíľu trvať, kým sa to celé úplne zrealizuje, znamená to tiež, že ľudia, ktorí si ponechajú nekryté meny, budú finančne zničení, pretože kúpna sila dolára sa vyparí. A euro bude za ním tesne nasledovať.

Reakcia západných vlád na toto všetko je takmer istá a bude zahŕňať novú vlnu bezduchého tlačenia peňazí, čím sa ešte viac zväčší masa slabnúcej meny, čo povedie k ešte väčšiemu zbavovania sa dolárov národmi sveta.

Konečným výsledkom bude samozrejme hyperinflácia, keďže dolár už stratí nielen 2% svojej kúpnej sily za mesiac, ako je tomu teraz, ale môže dokonca skĺznuť do straty 10%, 20% alebo dokonca viac percent mesačne (v konečnej fáze úpadku).

Prírodná liečba osteoartritídy

Predstavte si Nemeckú Weimarskú republiku v 20-tych a 30-tych rokoch 20. storočia, keď ľudia chodili do obchodov s fúrikmi bezcenných peňazí. To isté sa odohrá v krajinách Západu teraz.

Ochrana majetku sa dnes stáva naliehavou záležitosťou

Medzi informovanými ľuďmi – a každým, kto má v rukách doláre (alebo aj eurá) – sa ochrana aktív teraz musí stať najvyššou prioritou.

To znamená, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov môžeme očakávať rýchly presun prebytočných peňažných aktív do tvrdého majetku, ako je napríklad:

 • zlato
 • striebro
 • pôda
 • vozidlá
 • munícia
 • strelné zbrane
 • jedlo
 • atď.

Ak chcete vedieť, čo robia zasvätenci, skontrolujte zásoby striebra na komoditnej burze Comex. (Nápoveda: Vykupujú fyzické drahé kovy a vyprázdňujú trezory).

Znamená to tiež, že dnešné ceny takmer všetkého tovaru a služieb, sú pravdepodobne najnižšie ceny, ktoré uvidíme v nasledujúcich rokoch. V určitom bode bude mať klesajúca ľudská populácia (hromadné vymieranie z covidových vakcín) a rastúce úrokové sadzby úverov silný deflačný efekt, no ten nedokáže prevládnuť.

Všetky najsilnejšie faktory zostávajú inflačné. Rozhodnutie Saudskej Arábie predávať ropu v iných menách ako americké doláre spôsobí silnú devalváciu (oslabenie kurzu dolára) nasledovanú infláciou (zvýšením cien).

Dôrazne preto vyzývame všetkých čitateľov, aby preskúmali stratégie na diverzifikáciu aktív a zníženie vystavenia sa dolárom a eurám, aktívam denominovaným v týchto menách (ako sú dlhopisy) a celému bankovému systému, ktorý sa zdá byť čoraz krehkejší.

Viac informácií sa dozviete v najnovšom podcaste Situation Update stránky Natural News:

 • Saudská Arábia deklaruje ochotu obchodovať s ropou v iných menách ako je americký dolár.
 • Operácia Sandman sa začala a domino teraz začne padať.
 • Americký dolár zamieri na cestu hyperdevalvácie, keď sa doláre začnú zo sveta vracať späť do USA.
 • Bohatstvo ľudí držiacich peniaze namiesto skutočného majetku bude zničené.
 • Bola FAA (Letový úrad USA) vystavená kybernetickému útoku ransomvérom, ktorý minulý týždeň uzemnil všetky lety?
 • Nekompetentný, nelegitímny Bidenov režim nedokáže ochrániť americkú infraštruktúru.
 • Čína už má mapu všetkých kybernetických zraniteľností v celej infraštruktúre USA.
 • Rusko sa pripravuje na veľkú ofenzívu proti Ukrajine a cieľom NATO.
 • Rusko potvrdilo, že čelí existenčnej hrozbe, čo znamená, že sa pravdepodobne zameria na základne NATO.
 • Vodcom a účastníkom WEF bolo pravdepodobne povedané, že môžu byť terčom rakiet (Soros a Schwab preto radšej zrušili svoju účasť v Davose. Poznámka: Podľa najnovších informácií tam Schwab nakoniec došiel).
 • Čína sa chystá koordinovať kybernetické útoky s ruskými kinetickými (klasickými vojenskými) útokmi.
 • Éra západnej nadvlády nad svetom sa blíži ku koncu.
 • Rusko posilní stálu armádu na 1,5 milióna vojakov – prebieha nová mobilizácia.
 • Západné štáty začínajú posielať tanky na Ukrajinu.
 • Ukrajina nemôže efektívne nasadiť kombinované zbrane, takže na západných tankoch takmer nezáleží.
 • Svetu lacného spotrebného tovaru je koniec – globálne dodávateľské reťazce sa rozpadajú.

Autor: Mike Adams

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Psik Mivalovity

  To ze se dolar sesype jako prvni je samozrejme nesmysl a tim padem cely clanek je postaveny na hlinenych nohach. Pravdou je, ze SA takhle mocne podkopava dominanci dolaru + ostatni staty BRICS delaji totez. Nicmene stale je dolar svet. rezervni menou takze jako prvni se sesypou krajiny jako Cesko apodobne staty. Pote bude nasledovat Euro a az jako posledni padne dolar. Je to zcela logicke a bohuzel nevyhnutelne.

  • je to supééér, perektné, konečne usa skončí, bude to všetko bolestné,
   ale začiatok nového sveta musí začať očistne a bolestne

   každý pôrod bolí

   • je to veľká očista – aj nás ľudí, selekcia tých novodobých bláznov, liberálnych
    fašistov, vlastizradcov, …
    stúpa duchovné poznanie, duchovný vzostup

   • Ano, ale my tu v europe nebudeme sediet na gauci u telky. Krachujuce usa nas vysavaju a asi budu vysavat tak ze ani ten gauc nam nezostane pod zadkom.
    A aj keby nie tak ta najbolestnejsia zmena prebehne okrem usa aj u nas – ked sa zapad zosype – tak ostaneme aj bez tych omrviniek co nam hadzal na prezitie. Budeme schopni sa tu v europe ci na slovensku ako narod vzchopit a prezit ako stat s akou takou sebestacnostou? To bude ten porod. Nic vlastne nemame, ekonomika je viazana na tu zapadnu a obyvatelstvo zije v hypnoze
    – zauzivanych steteotypoch podsunutych zapadom. Pamatam moklozove reci o tom ze nepotrebujeme pestovat, chovat – vsetko si kupime. Toho vydriducha treba exemplarne potrestat aj celou jeho privatizacnou bandou!

    • Veď preto nemôžeme plesať, hoci osud USA-kov ako vládcov sveta nás môže tešiť a o našich úsporách ani nehovoriac.

  • Tam, kde je víra, tam jde rozum stranou. Víra v hodnotu USDolaru je také podložena pouze vírou v sílu amerických zbraní podpírajících moc světového oligarchátu.

 2. Tržné hospodárstvo sa začína, doteraz to bol len podvod.

  • Plný súhlas s tým, že USD určite nepadne ako prvý. Americký dolár zostane stále najdominantnejšou menou na svete a meny ako EUR, GBP budú sublimovať až do svojho definitívneho zániku.

   • Je až také podstatné, či prvý skolabuje dolár a o týždeň po ňom euro alebo to bude naopak? Aký rozdiel to bude znamenať pre vás? Že týždeň dlhšie budete splácať svoju hypotéku pred tým, než vám nehnuteľnosť zabaví exekútor?

    • Nie, nezabaví. Vtedy si milión občanov konečne uvedomí, že ich tisícka exekútorov nebude šikanovať.

     • Lenže exekútori neprídu k miliónom ľudí naraz, ale postupne. Chceme však veriť, že sa ľudia postavia a služobníci režimu nedopadnú dobre.

    • Budem velice zvedavý na toho, kto bude zabavovať a vyhadzovať rodiny s deťmi z domov na ulicu. V tom, čo sa tu bude diať, sa nedožijú ďalšieho dňa. Ak dôjde k tomu, čo momentálne nastavené parametre naznačujú, tak bude taká „šaráda“, že všetci zodpovední, či už akože koalícia alebo opozícia budu chodiť kanálmi. (Tí, ktorí tu zostanú a neutečú) Hladnému a zbedačenému davu to bude úplne jedno a keď im to docvakne ( a že im to docvakne ) , že ich otrávili jak potkanov, neustále klamali a okrádali, aj keď si za to môžu sami ( to im nedocvakne ), to bude jedno (účel svätí prostriedky). Je pravidlo, ktoré je overené stáročiami.

     Hladný sýtemu neverí. (Zadĺžený, chorý, zúfálý…atď)

     A nepomôže už ani staré dobré chlieb a hry. jedine, že by boli zadarmo…a to velice pochybujem.

     A za svoju lenivosť, nevzdelanosť a nezáujem budú koho obviňovať ? Seba ? Dva krát hádajte !!!

     Matrix je perfekne vymyslený. Každý z Nás je tvorcom svojej vlastnej budúcnosti v miere svojho Poznania a svojej nevedomosti, nezáujmu a lenivosti.

     Môže to byť na X spôsobov. Akú variantu si kto zo svojich všetkých superpozícií kvantového sveta vyberie ( čomu sa venuje pozornosť, to sa vytvára, alebo trvá ) tak sa to bude priebežne vytvárať a realizovať.

     Uvidíme, kde až sa to domino zastaví a čo všetko bude padať…ale by aj nemuselo, ale to už je iná rozprávka ( Matrix ) s inými osobami a obsadeniami. Tak zatiaľ všetko dobré a nech sa nám darí.

     • Súhlas, na čo myslím, to sa aj realizuje. Ten kto má strach, ten si aj privoláva negatív, treba myslieť pozitívne.

     • Chceli by sme veriť, že tomu tak bude. Len nás udivuje jedná vec. Prečo rovnako nedopadajú teraz verbovači na Ukrajine, ktorí si chodia po mužov? Tí muži musia predsa vedieť, že na fronte možno do týždňa zomrú a aj tak idú s verbovačmi. Prečo sa neozbroja a nebránia? Mohlo by im byť predsa jedno, či zomrú o týždeň na fronte alebo pri sebaobrane proti verbovačom. A to sú muži. Čo také rodiny s malými deťmi? Nám toto hlava neberie. Zrejme strach ľudí paralizuje a neuvedomujú si, že ak by sa organizovane postavili režimu, tak režim by rýchlo padol.

    • Dobrý postreh redakcia, má to logiku!👏

    • Psik Myvalovity

     Ano je to podstatne zda-li zkolabuje dolar az jako posledni.
     Je to dulezite pokud obchodujete na trzich. Ale dulezite to je i osobne pro nas vsechny. Vzhledem k tomu ze Ceska republika je na tom extremne nedobre (emerging markets) tak pokud maji lide nasporeno alespon nejake penize a nechteji o ne prijit tak je rozumne vedet do ktere meny je premenit. Dolar je v tomhle pripade stale „save“ heaven. Nicmene v dlouhodobem horizontu je stejne idealnim bezpecnym pristavem zlato pripadne jine drahe a vzacne materialy.

     • Zabezpečiť sa je potrebné teraz, nie potom tesne predtým, ako sa to začne rúcať, takže naše tvrdenie platí. Inak žiadne meny nie sú v bezpečí. Najviac možno švajčiarsky frank, ale ani na ten by sme sa nespoliehali. A ešte ruský rubeľ (mena v podstate krytá surovinovým bohatstvom Ruska), ale ten sa u nás nedá len tak zohnať. Boli sme sa raz pýtať v banke a čumeli ako vyorane myši. Lepšie je striebro, zlato a nehnuteľnosti (tie sú ale teraz drahé). A ešte zásoby trvanlivých potravín, káva a tiež alkohol a cigarety (tieto nie pre vlastnú spotrebu, ale na barter).

     • Objektívne

      Ak príde k black-outu a elektrina nebude mesiace, roky, tak nikto zlato ani majetky už potrebovať nebude. Najvzácnejšou komoditou budú potraviny.

     • provokater

      osobne mne je dolár šum a fuk

   • to je jedno kto

    pre Jarojr:

    ty si prispieval na forum ora911 vsak?

    zaujala ma vtedy tvoja prognoza zo septembra, ked si tvrdil, ze us dolar to v pohode da do konca roka, zatial co ora911 tvrdil, ze uz v septrembri prebehne seria krachov zapadneho sveta…

    kedze si tam dostal zakaz dalej nieco davat, ak ti teda nebude vadit, zaujimala by ma tvoja prognoza pre euro na najblizsich 6-9 mesiacov? ako to vidis u nas v eu, vidis to na krach, alebo sa potiahne kara dalej? vdaka za info.

  • Tibor Wagner

   Souhlasím ! Správný názor !

 3. Magdalena

  Mimo téma. Parazity v bonbonech Ferrero Rocher ,no a nepřiplať si za ten luxus . https://gloria.tv/post/W1AtVuNF3UaR3pAkEx3Hh11eG

  • …čo oči nevidia srdce nebolí ***

  • mariankosmac

   Drvivá vačšina parazitov je pre človeka neškodná a myslím že i títo vo Ferrero Rocher nepredstavujú zdravotné riziko. Vyzerá to skôr na nejaké roztoče a tie sú bežne skoro všade. Vo Ferrero Rocher je kokos tak asi nejaké kokosové roztoče? No každpoádne radšej si dám hnusnú Milku než Ferrera.

   • Лаитаз Откин

    Milka je absolutne hrozna vec,priserna chut ale najhorsie sa mi zdaju Milky Way,Snickers a podobne hrozy z Usa.Karamel ti zlepi zuby ze nemozes ani usta otvorit.
    Normalne som uvazoval ze predaj tychto cokolad by mal byt trestny a to bud Sibir alebo poprava sefkuchara.
    Celkom chutna cokolada a nie prilis sladka bola v Kauflande,mala zeleny obal a nemecky napis,nieco ako Ganznusse,su 2 verzie-jedna je dobra menej sladka a druha narvana cukrami.Niektore su vyrobene v Nemecku a druhe v Spanielsku.
    Samozrejme sa neda vylucit ze je plna jedov kedze je z korporacii ale chut bola ok.
    Momentalne aby som nezivil korporacie tak si obstaravam kakaovy tuk a kakao a obalujem si tym ovocie.Mozno by sa dalo aj susene ovocie,treba skusit.

    • Ron de Santis

     Nikto Zatial, nevie načo skape, a keď skapeš, už nikto nerieši,ak nemáš dlžoby! Tak radšej to žer opretý o plot pohrebníctva či krematória, bez dokladov! Lebo živého ťa nikde nezoberú, ani do Špitála v SR !!!

     • Лаитаз Откин

      Zasadne vsade kde sa len da chodim bez dokladov v podstate cely cas.Osobne doklady su fasisticky nanuteny vynalez.Nic take by sa v normalnej spolocnosti nevyzadovalo.
      Do spitala ta ziveho zoberu aj bez dokladov-aby ta zabili.Lenze o ploty spitalov sa zasadne neopieram.
      To opieranie o plot krematoria by bola vhodnejsia rada inym skupinam obyvatelstva.

    • mariankosmac

     Milku /bez orieškov/ mám ešte relatívne rád. Veď je taká jemnučká, roztápa sa ako máslo. Snickers, Kit kat je hnus, takéto veci nemôžu byť dobré ani pre decká môžu sa im akurát kaziť zuby takže to by som zakázal vrátane tých lacných poľských čokolád (akýsi glej, ďaleko horšie než Milka). Ale tie tyčinky typu Deli sú dobré, ale to nie je na časté jedenie, maximálne raz za čas ako taká núdzovka na dodanie energie.

     • „v kazde tabulce nestle skenice plna mleka“ – kto toto vymyslel to bol „koumák“ a hajzlik v jednej osobe a cele je to primitivna ocividna kravina a podvod – priam urazka a ukazovatel toho za akych tupcov nas korporati maju ale fungovalo im to.
      Dobre na tom boli napr. aj architekti 2,3 piliera za Dzurindu – „setrite si na vlastne dochodky“ – tiez to bola ocividna tupina, urazka, cynizmus ale plno ludi do toho islo s tym ze to asi treba – ved doba sa zhorsuje a nic ine si nezasluzime od statu. Dalsia „velmi“ lakava reklama bola „vakcina je sloboda“ a tiez do toho vela ludi islo.
      Potom je tu ale este jedna lakava reklama z dielne nwo: „nebudete nic vlastnit a budete stastni“ – vskutku lakavy produkt.

     • Achnaton, lepšie zhrnúť sa to asi ani nedalo. Žiaľ.

    • mne tie hnusné sladkosti vytiaHLI štátne zuby, pche…. pfuj…

    • Najlepsia cokolada bola (pre mna) za socializmu v potravinach – cokolada na varenie. Bola to velka tehla – hruda v papieri za sklom kde boli aj vlasak a pod. Pani predavacka mi vtedy vzdy na zelanie ukrojila dlhym nozom – mala tak 90 – 100kg, prilozila noz z vrchu na cokoladu a opytala sa „tak?/tolko“ a ja ze moze byt a druhu ruku polozila na druhu stranu noza – na jeho obly vrch a zabrala pouzila na to svoju vahu. Len to tak chruplo a kus cokolady aj s odrobinami zabalila do papierava a bolo. Ta varova cokolada za sociku to bola pre mna ta najlepsia. A to plati aj o tedajsej treske, feferonovom ci vlasskom salate.
     Kto to nezazil ten nema potuchy ako to chutilo.
     Cerstvy chlieb som samy jedol bez nicoho alebo z mliekom. Najlepsi bol nadstandardny – kminovy okruhly (az za 9 korun). Moze mi niekto tvrdit o kvalite vyrobkov za socializmu a po.
     A cez to vsetko sme vtedy hladeli s otvorenymi ustami na tv – na kanaly ORF – na rakusakov – na tie ich uzasne reklamy.

     • A normy na kvalitu potravin byly přísnější.A taková Tatranka za socíku! Dobrůtka.Dneska si dvakrát kousnu a pálí mě jazyk.

   • To video ndbolo o kokosovom Ferrero…pozriem najprv, potom pisem, ze……

    • Ferero neferero – je to dnes jedna velka chemicka masineria (potravinarstvo).
     A nejake tie roztoce vo ferere mozeme brat ako bonus – darcek od svaba.

 4. Zatopit žabími kůženi brzy přijde na váhu levněji jak koxem. 🙂

 5. Mezitím, z ko*kovid-mánie..:
  1) Po jak dlouhou dobu je čerstvě „očkovaný“ vystaven riziku, že se infikuje ostatní?
  2) Může být mRNA přijata příjemcem a začít produkovat bílkovinu Spike stejně jako očkování?
  3) Může vylučovaný Spike způsobit onemocnění stejně jako u očkovaného (např. myokarditidu, krevní sraženiny atd.)?

  A mezitím, další studie zjistila souvislost mezi „vakcínami kovid“ a poklesem porodnosti v Evropě, Austrálii, Asii..:
  100percentfedup.com/breaking-alarming-study-shows-correlation-between-plummeting-birth-rates-and-c-19-shot/

  A další údaje z pojištění potvrzují prudký nárůst „náhlých úmrtí“ po zavedení „kovid vakcín“ v Německu:
  lifesitenews.com/news/sudden-deaths-in-germany-sharply-increased-after-covid-jab-rollout-insurance-data/

  = Nejnovější data od německého giganta v oblasti životního pojištění KBV, asociace, která zastupuje všechny lékaře, kteří vykonávají praxi v Německu a jsou pojištěni, ukazuje, že počet náhlých úmrtí skutečně dramaticky vzrostl bezprostředně po zavedení „vakcín“ proti ko*kovid..

  • Jenže prý na životních pojistkách nedostanou za úmrtí vindru, při uzavření nesdělili že se předělají na GMO mRNA-ou. Možná měli uzavřít smlouvu s monsantem a i smlouvy s IG farben by platili, asi. CO

  • A nenapadlo vás ,že to s tou neustále omílanou mRna může být trochu podvod?Co třeba očkování psů proti vzteklině.Nebylo by lepší dát mRna jednorázově a ne každý rok přeočkovávat.
   Pokud vědci chtějí dostat části RNA do jádra,musí proniknout buněčnou stěnu a materiál vstřelit do jádra buňky.To injekční stříkačkou opravdu nejde.Mimo to je v buňce plno ochranných mechanizmů,které zabraňují další transkripci informace v nukleové kyselině.Většinou se pracuje s embryama,či zárodečným materiálem u rostlin.Ale u dospělých organismů je to trochu problém.

 6. Konfrontace ředitele Pfizeru na WEF v Davosu
  https://rumble.com/v266pe6-konfrontace-editele-pfizeru-na-wef-v-davosu.html

  Reportéři Rebel News zastihli ředitele Pfizeru, Alberta Bourlu, v ulicích Davosu a položili mu otázky, na které by se ho měla ptát mainstreamová média. Reportáž z 18/1/2023.

 7. Ron de Santis

  Iba ďaľší krok ku generálovi “ Armagedonovi“ aby vypálil nukleárne “ Solncepyoki“ smerom k satanovi na skorumpovanom Západe! Až potom sa vám “ rozžiari“ v spolitizovaných kotrbách, že to bude asi “ Solncepyok na nukleárny pohon“… Obranu Moskvy už stavajú na panelakoch v Moskve, takže sme zasa o deň bližšie k Armagedonu a smrti!

 8. Po tom, ako v stredu v Taliansku zadržali daňového poradcu Európskeho parlamentu pre obvinenia z korupcie, sa maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril k rastúcemu počtu úradníkov EÚ, ktorí sú v putách.

  “Ak budú v Bruseli takto pokračovať, čoskoro bude za mrežami toľko poslancov Európskeho parlamentu, že si založia vlastné futbalové mužstvo. Kto vie? Možno by sa dokonca dostali na majstrovstvá Európy v roku 2024. Je čas vysušiť bruselskú bažinu,” napísal Orbán na Twitteri.
  https://www.hlavnespravy.sk/orban-sa-vysmieva-korupcnemu-skandalu-v-eu-ak-budu-v-bruseli-takto-pokracovat-coskoro-bude-za-mrezami-dost-europoslancov-na-to-aby-si-vytvorili-vlastne-futbalove-muzstvo/3020129

 9. Ukazuje sa, že ekonomické fórum v Davose môže globalistom priniesť nielen radosti v podobe odhalení a úvah Johna Kerryho, bývalého ministra zahraničných vecí USA za Obamovej éry o tom, akí sú výnimoční , vyvolení a povolaní vládnuť Svetu. Krátko po jeho vystúpení mal príhovor minister financií Saudskej Arábie a povedal, že jeho krajina je otvorená platiť za ropu v akejkoľvek mene. Bloomberg uvádza, že minister Mohammed Al-Jadaana povedal na fóre doslova toto:
  „Nie je problém diskutovať o tom, ako vyriešime naše obchodné dohody, či to bude v amerických dolároch, či to bude euro, či saudský rijál.“

  Kedysi práve takéto – NÁPADY- stáli život leadrov Iraku a Líbie – Sadáma Husseina a Muammara Kaddáfího a dnes sme sa konečne dožili toho, že to už nie sú predstavy, ale realita života, pre USA je to navyše realita tvrdá: ropa a plyn sa už objektívne obchodujú za národné meny a tento trend len naberá na obrátkach a včerajším -„majstrom sveta“ – sa práve v tejto súvislosti oznamujú takéto dobré správy do očí – teda – face to face. (pozn.: takže formát WEF – Davos nemusí mať pre Svet len – čisto – deštruktívny profil).

  Prichádza sa na to, že najrôznejšie plány týchto tzv. „majiteľov sveta“, začínajú byť – jednoducho už fyzicky nezvládnuteľné, hlavne tie „geniálne“ – globálne nápady – podhodené z USA, týkajúce sa ekologizácie a celého toho Green Dealu. Zvlášť sa to týka prechodu na elektromobily.
  Je to o tom, že v Nemecku si zrazu uvedomili neskutočnú pravdu: ukazuje sa, že elektromobily (nečudujte sa) spotrebúvajú elektrinu. A to je, samozrejme, samo o sebe senzačné, ale aby to bolo úplne zábavné a zaujímavé, Nemci zrazu zašli ešte ďalej a urobili nasledujúci skvelý záver: že energetický systém krajiny nie je úplne rovnaký ako je sieť čerpacích staníc. Rozdiel je obrovský…
  A keď nemecké úrady NAJPRV – dlho a nudne propagujú elektromobily a Nemci ako nie najchudobnejší obyvatelia Európy , to všetko skupujú vo veľkom a potom, vidíte, príde energetická kríza, elektrinou sa musí šetriť, ale i napriek tomuto šetreniu – je i tak – elektrická sieť vystavená obrovskej záťaži. A potom šéf DE pre energetické siete Klaus Müller zazvonil na poplach a vyhlásil, že všetky tieto elektromobily treba urýchlene zlisovať, pretože inak by celá krajina mohla uletieť do „blackoutu“. A medzitým – Gretka rozhorčene kričí: „A čo klíma, ekológia?“ Proste – čistá – európska psychiatria so – skorumpovanými pacientami!

  Popri-tom Čínsky vodca Si Ťin-pching ukončil 9-12-2022 v SA – Rijáde – oficiálnu štátnu návštevu. Mohammed bin Salman – ako potenciálny vodca arabského sveta – zorganizoval na svojom území skutočný čínsko-arabský samit (v zastúpení takmer celý Blízky východ, vr. severnej Afriky). A hoci Saudi sú v skutočnosti hlavnými dodávateľmi uhľovodíkov do Číny, samit sa venoval nielen otázke ropy. Korunný princ sa pravdepodobne rozhodol pevne vyjadriť postavenie kráľovstva a arabského sveta ako celku v kontexte globálnej situácie v geopolitike.
  Jasným zámerom Arabov je postupné dištancovanie sa od Západu – zatiaľ bez – prerušenia vzťahov (vrátane Washingtonu). Je príliš skoro na to, aby sme to prelomili a bolo by to – nebezpečné: USA je zdrojom zbraní a miestom, kde si Arabi uchovávajú svoj majetok. Ale v dlhodobejšom trende – Saudská Arábia a jej spojenci chápu, že je čas, aby sa – “majetkovo – odsťahovali“ – z USA. Stáva sa to z prirodzených dôvodov: pre arabských šejkov a vládcov emirátov je riskantné – staviť na hráčov Západu, ktorí aktívne deklarujú odklon od uhľovodíkovej energie. A všetky druhy – „autokratických režimov “ – u Saudov – sú neustále kritizované a sú vyhlásovaní za – „vyvrheľov demokracie“. A tiež všetkým nútia urážlivú LGBT agendu. Ďalej – vo všeobecnosti – USA – môžu kedykoľvek – „zmraziť“ (a v skutočnosti ukradnúť) akýkoľvek – cudzí majetok (pozn.: ako to urobili s ruským majetkom ). Západ sa tým stáva – nepredvídateľným a nekompetentným!

  V dôsledku toho – sa korunný princ Mohammed bin Salman zameral na realizáciu svojho plánu na širokú diverzifikáciu kráľovstva (program Vision 2030). Úlohou je odkloniť ekonomiku Saudskej Arábie od ropnej špecializácie a to – vytvorením zásadne nových priemyselných odvetví pre ich kráľovstvo. Vrátane logistiky, automobilovej a zbrojárskej výroby. Saudská Arábia investuje značné finančné prostriedky do nových infraštruktúrnych projektov, vr. sektoru cestovného ruchu. Spoločne s Číňanmi buduje obchodné zóny, ako napríklad megalomanský projekt – NEOM – v hodnote pol bilióna dolárov. Očakáva sa podpísanie celej série dohôd medzi Saudskou Arábiou a Čínou. Rovnako tak i v iných arabských krajinách. Budú to dohody v oblasti bezpečnosti, energetiky, investícií. Rijád a jeho spojenci v oblasti Perzského zálivu sa vôbec nehanbia demonštrovať posilnenie vzťahov s Moskvou a Pekingom. Prípadná nespokojnosť Washingtonu sa – pomerne ostro – ignoruje. A nie je pravda, že USA má veľa príležitostí na to, aby tieto tzv.- „segregačné procesy“ – SA – ovplyvnila silou (či už ekonomickou, vojenskou, politickou..)

  P.S. článok – preložený z RJ + krátený.

  https://www.techbox.sk/saudsky-korunny-princ-chysta-futuristicke-mesto-the-line/

 10. A co tak konecne dolamat hnaty tym kurvam zo Slovenska! Nechcu si dat pokoj ani teraz!
  https://m.topky.sk/cl/10/2453019/Pribudli-nove-vakciny-proti-KORONAVIRUSU–Koncom-januara-sa-spusta-ockovanie

 11. Ako to bolo písané v tej židovskej knihe – v biblii? V sobotu (pozn.: 21.1.2023) Boh rozhodne, či na Slovensku – zostalo ešte – „desať“ spravodlivých – alebo na to hodí – „oheň a síru“. Pretože pre – 20 % oprávnených voličov – sa zázraky robiť – neoplatí. Amen!

 12. Pokolra Veluk

  Zaútočia USA na Arábiu? Keď k tomu dojde, vedzte, že „armagedon“ je blízko – podľa Werdenbergovho proroctva:
  https://pokolraveluk.info/2022/11/07/takto-nejak-bude-vyzerat-koniec-ale/
  Werdenberg: Uhlie a drevo sa vrátia do bežného života. Prv, než začne III. svetová vojna odstaví Rusko dodávky ropy a plynu do iných zemí. K tomu sa dostaví aj ďalší vojenský konflikt v regióne Saudskej Arábie ešte pred III. svetovou vojnou. Nebude sa konať žiadny ďalší Černobyľ pred vypuknutím III. svetovej vojny. Energetická kríza vypukne tesne pred touto vojnou.

  Energetická kríza nedávno vypukla… takže sme pravdepodobne už iba na roky vzdialení od Tretej svetovej

  Werdenberg: Ďalšie veľmi dôležité znamenie bude ozbrojený konflikt na blízkom východe, ktorý sa odohrá na arabskej pôde a bude zapojená aj Saudská Arábia. Nebudú použité žiadne atómové zbrane. USA vlastnia saudské ropné priestory, budú porazení a ropné priestory vydobyté späť.

Pridajte komentár

*