Nedostatok vitamínu D je primárna príčina kovidových hospitalizácií a úmrtí


Print Friendly, PDF & Email

Nedostatok vitamínu D je primárna príčina kovidových hospitalizácií a úmrtí

(Lance D. Johnson, naturalnews.com) – Certifikovaný patológ prehovoril o hlavnej príčine hospitalizácií a úmrtí na ochorenie COVID-19. Dr. Ryan Cole je zakladateľom firmy Cole Diagnostics, ktorá je jedným z najväčších prevádzkovateľov laboratórií v americkom štáte Idaho.

Dr. Cole študoval skutočné dôvody, prečo ľudia trpia na rôzne infekcie, nielen COVID-19. Zistil, že najvážnejším problémom verejného zdravia je nedostatok vitamínu D, ktorým trpí až 70% svetovej populácie.

Ako uvádza:

„Normálna hladina vitamínu D v tele znižuje riziko vzniku závažných prejavov ochorenia COVID-19 a hospitalizácii až o 90%.

Bolo vykonaných množstvo placebom kontrolovaných štúdií po celom svete. Ide o vedecký fakt, nie iba koreláciu. Dáta ukazujú, čo ľudí zabíja. Je to cytokínová búrka.

Ak máte hladinu vitamínu D v strede pásma, na kovid nezomriete, pretože sa u vás nemôže rozvinúť cytokínová búrka.“

Skupiny ľudí najviac postihnuté nedostatkom vitamínu D

U niektorých skupín ľudí sa nedostatok vitamínu D vyskytuje častejšie než u iných. Najviac ohrození sú nasledovní ľudia:

Skupina č.1: Ľudia s tmavou pokožkou

Nedostatok vitamínu D sa výrazne líši u ľudí rôznych ráz a etnicít žijúcich na tom istom území. Obsah pigmentu melanínu v pokožke je rozhodujúcim pri určovaní miery, akou pokožka absorbuje slnečné lúče.

Čím viac melanínu, tým tmavšia pokožka, tým menšia miera absorpcie lúčov a nižšia produkcia vitamínu D. Príroda takto zabezpečila, aby každý človek na Zemi si vytváral približne rovnaké množstvo vitamínu D.

Na rovníku je viac slnečného žiarenia. Preto u ľudí s tmavou pokožkou je na výrobu potrebného množstva vitamínu D nutné väčšie množstvo slnka.

Naopak, v severných oblastiach, kde je slnka oveľa menej, musí na výrobu vitamínu D stačiť aj to málo slnečného svitu, čo je k dispozícii. Preto u ľudí so svetlou pokožkou to isté množstvo slnka vyrobí v tele viac vitamínu D ako u ľudí s tmavšou pleťou.

V minulosti to bolo v rovnováhe, keďže pri rovníku žili len ľudia s tmavou pokožkou a v severských oblastiach zasa žili iba ľudia s bledšou pokožkou. Avšak dnes, v čase globálnej civilizácie, žijú v severských oblastiach aj ľudia s tmavšou pokožkou, ktorým znížený slnečný svit nemusí stačiť na výrobu dostatku vitamínu D.

To však neznamená, že belochov sa nedostatok vitamínu D netýka. Doba sa totiž zmenila a dnes trávime oveľa viac času v interiéroch ako kedysi.

Nedostatok vitamínu D postihuje jednotlivé etnické skupiny nasledovne:

 • 47% kaukazanov (belochov)
 • 70% latinoameričanov a južných aziatov
 • 72% pôvodných američanov
 • 83% černochov

Samozrejme, nejde tu o nejaký rasizmus, že kovid postihuje viac ľudí s tmavšou pokožkou.

Ako sme to vyššie vysvetlili, je to čistá biológia, pretože čím tmavšia pokožka, tým slabšia tvorba vitamínu D (respektíve, tým viac slnka potrebného na výrobu toho istého množstva vitamínu D).

Skupina č.2: Obézni a starí ľudia

Nedostatok vitamínu D sa častejšie objavuje u ľudí s nadváhou a obezitou, ktorí predstavujú ďalšiu rizikovú kategóriu pre ťažký priebeh ochorenia COVID-19.

Prírodná liečba osteoartritídy

Nakoľko je vitamín D v tuku rozpustný vitamín, bežne ho telo ukladá v tukových bunkách a potom chýba v krvnom obehu. Hladiny vitamínu D sú vyššie u ľudí, ktorí majú zdravú váhu.

Úroveň vitamínu D je často nízka aj u starých ľudí, ktorí majú sedavý spôsob života, alebo ktorí sú bez vychádzok zavretí v tmavých priestoroch domovov sociálnych služieb (starobincoch).

Ako uvádza Dr. Cole: „My sme v podstate zastavili a uzamkli celú spoločnosť kvôli ľuďom, ktorí už aj tak sú vo veku, v ktorom sa bežne umiera prirodzenou smrťou (namiesto toho, aby sme rizikovým jednotlivcom pomohli znížiť riziko ich úmrtia).“

Ďalej dodáva, že u tejto skupiny ľudí sa nedostatok vitamínu D vyskytuje až v 96% prípadoch.

Skupina č.3: Ľudia žijúci na severnej pologuli

Nedostatok vitamínu D taktiež vo zvýšenej miere postihuje ľudí na severnej pologuli, pretože títo zvyčajne trávia oveľa viac času v interiéroch a menej času vonku na slnku. No a potom aj miera ich hospitalizácií a úmrtí je vyššia.

Napríklad taká Florida, ktorá je bližšie k rovníku, napriek pomerne početnej populácii starých ľudí naďalej zvláda pandémiu COVID-19 oveľa lepšie než iné americké štáty, ktoré zaviedli tvrdé lockdowny.

Napriek tomu, že Floridu často kritizovali pre jej laxný prístup k pandémii, zachovala si omnoho nižšiu mieru hospitalizácii i úmrtí. Ľudia tam totiž majú prístup k slnku počas celého roka.

Vyššie teploty sú príležitosťou, aby ľudia trávili vonku na slnku viac času a budovali si tak svoj imunitný systém prirodzeným spôsobom.

Šírenie vírusov je len malým znepokojením v situácii, keď zdraví ľudia ľahšie prekonávajú infekcie, nakoľko ich telá disponujú dostatkom vitamínu D.

Úrady pristupujú k pandémii zlým spôsobom

Nikto nemá právo žiť v úplne sterilnom prostredí bez akýchkoľvek vírusov a ani prístup úradov, ktoré sa o niečo také snažia, nie je práve najšťastnejší spôsob boja s infekčnými chorobami.

Oveľa lepším prístupom je podporovať zvyšovanie hladiny vitamínu D v populácii, najlepšie nabádaním, aby ľudia trávili viac času vonku. To je však presným opakom toho, čo dnes väčšina svetových vlád robí.

Úplne zabrániť, aby boli ľudia vystavení vírusom, sa jednoducho nedá.

Vlády a štátne úrady teda zvolili úplne zlý spôsob boja s pandémiou, keď zaviedli lockdowny, zákazy vychádzania, obmedzovanie sociálnych kontaktov či zahanbovanie ľudí kvôli ich údajnému šíreniu vírusu, ktorý vôbec ani nemali.

Populácia s dostatkom vitamínu D zľahka dokáže prekonať infekciu a navyše získa proti nej prirodzenú, teda najsilnejšiu možnú imunitu.

Nikto nedokáže vakcínami nahradiť nedostatok vitamínu D. Ak by sa jeho nedostatku venovala adekvátna pozornosť už od začiatku, potom by neexistoval žiadny dopyt po vakcínach.

Záver

Veda o vitamíne D sa dnes masovo ignoruje, pretože niekto chce zarábať miliardy na vakcínach a vyrábať z nich novodobé náboženstvo a svätý grál „vedy“.

No a všetko ostatné, čo je pre telo lepším prínosom, je potláčané a cenzurované.

Nemáme tu „povinné užívanie vitamínu D“, „imunitné pasy vitamínu D“ či „veľkokapacitné centrá podávania vitamínu D“, a to aj napriek tomu, že mnohé kliniky a nemocnice majú s odstraňovaním nedostatku vitamínu D obrovský úspech pri liečení COVID-19.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za preloženie ďalšieho článku z môjho obľúbeného webu. Zase sa usmievam. Ja som tento článok čítala (myslím pred pár dňami) a tak ma ovplyvnil že už dnes som sa opaľovala a všetkým známym vysvetľovala to čo je v tomto článku.
  A používam aj D3 vitamín v bio olivovom oleji.

 2. Jednoduchá

  …píšem pre nás Slovákov – v.1.rade si prestaňte všímať ,,nafúknutý koronacirkus“, v 2.rade riaďte sa Božími teda prírod.zákonmi a v 3.rade choďte navonok a jarného slniečka si ,,užite“ čo najviac ! :-)……………………………………………

 3. Jednoduchá

  …tak to je super milá Jean, dnes aj včera bolo ozaj úúúžasne slnečno……………..

 4. https://www.infovojna.sk/article/harabinova-dcera-podala-trestne-oznamenie-na-arogantneho-policajta-ktory-ju-na-verejnosti-sikanoval-kvoli-nenasadenemu-rusku
  Harabinova dcéra podala trestné oznámenie na arogantného policajta, ktorý ju na verejnosti šikanoval kvôli nenasadenému rúšku
  Policajt nevedel uviesť ustanovenie konkrétneho zákona, ktorým Tamare Harabinovej mala byť uložená povinnosť nosiť rúško, resp. respirátor.

 5. „primárna príčina kovidových hospitalizácií a úmrtí“ – je globálne zločinecké spiknutie, PSY OP a globálny teror a genocída v mene pandémie! Ak vám niekto doláme v kolese všetky kosti – primárnou príčinou nie je koleso, ale ten, kto vás do neho strčil! „Sorry jako“ – ja za to nemôžem – to to koleso ku.va!

  To je to isté, ako sotiť niekoho pod vlak!

  LOV NA VEĽKONOČNÝCH ZAJAČIKOV SATANA SA ZAČÍNA!
  VIDEO: Matovič so slzami na krajíčku prosil obyvateľov Slovenska, aby mu odpustili napáchané chyby
  https://www.infovojna.sk/article/video-matovic-so-slzami-na-krajicku-prosil-obyvatelov-slovenska-aby-mu-odpustili-napachane-chyby
  https://ulozto.net/file/Ro01yOI8lvYM/vlada-satanistov-jpg

  „Bude dobre!“ KOMU?!

  Jedlo zahŕňa:
  * Fľaša vína
  * Baklažánový šalát
  * Krémová zeleninová polievka s krutónmi
  * Pečené kura na víne
  * Pečená zelenina
  * Uhorkový šalát
  * Pesachový koláč

  Cena na osobu: 24€ vrátane doručenia, alebo 11€, ak ste členom Židovskej obce na Slovensku.

  V prípade, že si želáte objednať Hagadu, napíšte prosím dole do poznámky.
  Som členom židovskej komunity na Slovensku*
  Áno Nie
  Možnosti platby:*
  Platba prevodom. IBAN: SK04 1100 0000 0029 4301 9814
  Platba cez Paypal: [email protected]
  https://www.jewishslovakia.com/templates/articlecco_cdo/aid/5048015/jewish/Purim-2021.htm
  ———————————-
  Kokso! A ja som myslel, že najlacnejší je bufet slovenského Knessetu!

  Takže KOMU TY „ODPÚŠŤAJÚCI“ ZMRD – bude lepšie?!
  ——————————-
  Viete, čo urobil tento psychopatický zmrd?! ON NÁM ODPUSTIL!
  ON NÁM ODPUSTIL!
  Takže teraz je na nás – „odpustiť“ jemu ku.va!
  https://www.mojaparty.sk/data/USR_064_DEFAULT/CELENKA_Hrebik_v_hlave_12GWPGLYH.jpg

  Goring v Norimbergu bol proti Matovičovi úplný NSDaP idiot!

 6. Jednoduchá

  …komu čo vyhovuje, nech si objedná a zje….či to už stojí 24 alebo 11 eur, každý má právo si vybrať……..

 7. https://www.hlavnespravy.sk/kalinak-ml-informoval-o-sokujucich-odmenach-pre-veducich-pracovnikov-ministerstiev-kto-si-na-konci-roka-polepsil-o-tisice-ba-dokonca-desattisice/2488934

  Kaliňák ml. informoval o šokujúcich odmenách pre vedúcich pracovníkov ministerstiev. Kto si na konci roka polepšil o tisíce, ba dokonca desaťtisíce?

  Erik Kaliňák zo Smeru-SD na sociálnej sieti informoval o minuloročných odmenách na jednotlivých ministerstvách vlády Igora Matoviča. Zistené údajne podľa Kaliňáka „nie sú vhodné pre slabšie povahy“.

 8. Toto platí i pro nás čechoslováky…..????

 9. Jeden z najväčších spochybňovačov účinkov vitamínu D a C, aj ivermektinu je infektológ MUDr. Peter Sabaka. 36 ročný výplod po novembrovej modernej lekárskej vedy. Bol by som zvedavý na porovnanie úspešnosti liečby, ktorú on presadzuje s liečbou doc. Pavla Töröka (Marikov protokol).

 10. Peter Galbavý

  Denne od augusta 2020 si dávam 10 000 IU D hormónu. Je to celoročné balenie.
  Prešiel som si aj pozitívny antigénový test, ale s miernym priebehom.

 11. Tak trochu od témy a čo na nás chystá táto OLANO zlo vláda! Nehoráznosť!!!

  Chystá sa obrovský zásah do súkromia ľudí. SaS sa vzbúrila: Je neprijateľné, aby štát vedel o zostatkoch na účtoch ľudí a firiem
  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesúhlasí s iniciatívou ministerstva vnútra vytvoriť centrálny register účtov, v ktorom majú byť údaje o zostatkoch na bankových účtoch ľudí a firiem
  „Ambícia viesť prehľad o zostatkoch na účtoch ide nad rámec európskej smernice a v žiadnom prípade nemôžeme súhlasiť s takýmto zásahom do slobody jednotlivca. Robíme skutočne zbytočnú nadprácu pri boji s praním špinavých peňazí. Dokonca vláda sa v programovom vyhlásení zaviazla, že budeme bojovať proti goldplatingu a teraz to takto okato robíme,“ poukazuje predseda SaS Richard Sulík.
  Podľa predsedu finančného výboru NR SR Mariána Viskupiča je neprijateľné, aby sme takto zásadne zasiahli do bankového tajomstva. „Tento krok sa nedotkne len všetkých podozrivých z prania špinavých peňazí, ale všetkých ľudí. Ak by však tento návrh prešiel, sme pripravení obrátiť sa aj na Ústavný súd SR, keďže ide o ústavné právo na súkromie a bankové tajomstvo,“ doplnil Marián Viskupič.

  Takto potupiť národ, aby bol sledovaný do špiku kostí? Už, aby bol koniec tejto nehoráznej Matovičovskej bande.
  A Ústavný súd ide ruka v ruke s touto vládou, žiadna pozitívna zmena v jej radoch.
  Neliečiť a očkovať, nepomáhať a uzatvárať a nakoniec aj dokonale sledovať to je gro tejto vlády.

  • To, čo sa dnes už na takmer celej našej planéte deje, je tretia svetová vojna. Bojuje sa ešte stále pred očami davu viac-menej skrytými, no o to zákernejšími zbraňami. Tie má v rukách iba hŕstka „vyvolených“.
   Ak vojak dostane povel na strieľanie, musí poslúchnuť. Nemá na výber. Takže zostávajú mu iba dve možnosti: buď zastrelí, alebo bude zastrelený.
   Vychádzajúc z rýchleho spádu udalostí nadobúdam pocit, že už čoskoro sa budú musieť VŠETKY vlády sveta podriadiť nariadeniam samovyvoleného „boha“ Sionu…dosiaľ, žiaľ, všetko ide podľa jeho egoistického, šialeného plánu.

 12. Denis Achberger

  Normalna spolocnost to vie a hlupaci sa ockuju

 13. Vitamín D isto nie je celosvetová antikovidova záchrana.

  • Je to len polovica binárnej antikovidovej záchrany………..druhá polovica
   je zakódovaná v kvantovej apidologii …vráťme sa k A.Einsteinovi…je to na dlhšiu reč…..Jozeft

 14. https://www.naturalnews.com/2021-03-31-pfizer-targeting-teenage-girls-population-reduction-mrna-vaccines.html
  Pfizer already targeting American pre-teen and young teenage girls ages 12 to 15 for population reduction and sterilization experiment known as mRNA
  Pfizer sa už zameriava na Amerických predpubertálnych a mladé dievčatá 12 až 15 ročné pre redukciu populácie a sterilizačný experiment známy ako mRNA

 15. https://www.naturalnews.com/2021-03-31-2050-americans-died-after-getting-coronavirus-vaccine.html
  At least 2,050 Americans have died after taking the coronavirus vaccine (so far)
  Najmenej 2050 Američanov zomrelo po prijatí corona vírusovej vakcíny (zatiaľ)

  Even healthy people die after receiving coronavirus vaccine
  Dokonca zdraví ľudia umierajú po prijatí corona vírusovej vakcíny

 16. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/04/01/doughnuts-given-for-vaccine-mask-compliance.aspx
  Free Doughnuts Given for Vaccine and Mask Compliance
  Voľný preklad:
  Tí čo sa dajú zaočkovať a nosia masky dostanú zdarma šišku.

  PS Ešte aj ako vtip je táto nenormálnosť hrozná. Náš život už má len hodnotu jednej šišky.

 17. https://otevrisvoumysl.cz/podle-cdc-v-roce-2021-bylo-temer-2x-vice-umrti-spojene-s-vakcinou-1755-nez-vsechna-umrti-v-posledni-dekade-994/
  Podle CDC v roce 2021 bylo téměř 2x více úmrtí spojené s vakcínou (1755) než všechna úmrtí v poslední dekádě (994)

  Ve zkratce…
  Počet úmrtí související s vakcínou zaznamenán v systému VAERS je v roce 2021 2x vyšší než celkový počet úmrtí v poslední dekádě.

 18. https://tadesco.org/dr-sherri-tenpennyova-preco-je-vakcina-proti-covid-19-smrtelna/
  Dr. Sherri Tenpennyová: Prečo je vakcína proti covid-19 smrteľná

 19. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/johnson-johnson-covid-19-vakcina-zpusobila-muzi-odlupovani-kuze/
  Johnson & Johnson Covid-19 vakcína způsobila muži odlupování kůže

 20. https://childrenshealthdefense.org/defender/states-report-covid-cases-fully-vaccinated/?itm_term=home
  ‘Breaking Through’ — States Report Growing Number of COVID Cases Among Fully Vaccinated
  Voľný preklad:
  Narastá počet Covid prípadov medzi plne zaočkovanými

 21. http://www.novarepublika.cz/2021/04/bude-johnson-johnson-vylevat-vakciny-do.html
  Bude Johnson & Johnson vylévat vakcíny do kanálu?

 22. aeronet.cz/news/lymfom-leukemie-a-rakovina-prsu-tohle-muze-hrozit-ceskym-detem-z-cinskych-spejli-zena-napsala-ministrovi-dopis-aby-predlozil-papiry-cim-vlastne-budou-ceske-deti-od-12-dubna-testovane/
  Lymfom, leukémie a rakovina prsu? Tohle může hrozit českým dětem z čínských špejlí? Žena napsala ministrovi dopis, aby předložil papíry, čím vlastně budou české děti od 12. dubna testované! Média spustila dezinformační kampaň, že čínské špejle jsou sterilizovány jenom plynným ethylenoxidem, který prý rychle vyprchá, jenže to je lež! Sloučenina EO je perzistentní dezinfekce, jejímž účelem je chránit ošetřený povrch a dezinfekce ztratí ochranný sterilizační účinek až po 24 měsících! Získali jsme vzorek čínského testu pro české děti, obal potvrzuje sterilizaci špejle EO s trvanlivostí 2 roky!

 23. https://www.hlavnespravy.sk/zabery-ako-z-inej-ery-cesi-masovo-ignoruju-pandemicke-nariadenia-aj-policiu-preco-je-slovensko-tak-dusene/2489786
  Zábery ako z inej éry: Česi masovo ignorujú pandemické nariadenia aj políciu. Prečo je Slovensko tak dusené?

  Ľudia z Prahy posielajú Slovákom fotografie a videá, ako Češi odporujú novému Covid režimu v týchto dňoch, keď je už krásne slnečno. Parky, námestia, pobrežie Vltavy sú plné, všade plno ľudí bez rúšok, či je večer alebo deň, keď v Čechách stále platí núdzový stav, zákaz vychádzania a povinné prekrytie horných dýchacích ciest

  Izrael je testovacia krajina pre Pfizer vakcíny a Slovensko referenčná krajina pre vakcíny schválené Európskou liekovou agentúrou.

 24. Za Matovičovho predsedovania vzrástol dlh obyvateľa Slovenska o 1600€. O koľko vzrastie za rok jeho ministrovania?
  Dávam tip o 1100€.

Pridajte komentár

*