Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Maďarsko a Taliansko schválili zákony proti agende WEF o požieraní hmyzu


Print Friendly, PDF & Email

Maďarsko a Taliansko schválili zákony proti agende WEF o požieraní hmyzu

(Sean Adl-Tabatabai, Newspunch) Po tom, ako občania na celom svete povstávajú a odmietajú plány globalistických elít pre ľudstvo, Maďarsko a Taliansko prijímajú nové zákony zakazujúce agendu WEF týkajúcu sa požierania hmyzu.

Maďarsko predstavilo prísne pravidlá proti ilegálnej „insekticíde potravín“. Minister pôdohospodárstva István Nagy oznámil, že bude vyžadované, aby potraviny obsahujúce hmyzie bielkoviny mali jasné označenie: „Pozor! Potraviny obsahujúce hmyzie bielkoviny“ a zároveň musia byť v regáloch obchodov vystavené oddelene od ostatných produktov.

Portál Rairfoundation.com informuje:

Minister zdôraznil, že vláda chce prostredníctvom prísnych pravidiel označovania výrobkov a segregácie chrániť maďarských spotrebiteľov pred potravinami s obsahom hmyzích bielkovín povolených Bruselom v Európskej únii.

Maďarsko bolo jediným členským štátom, ktorý nepodporil zámer EÚ povoliť predaj hmyzu ako potravín a zložiek potravín v Európskej únii.

Ďalej dodal, že Európska komisia riskuje znehodnotenie našich gastronomických tradícií a stravovacích návykov. Ministerstvo pôdohospodárstva preto upravilo nariadenie o označovaní potravín tak, aby poskytovalo spotrebiteľom presné informácie.

Produkty obsahujúce hmyzie proteíny budú na pultoch obchodov jasne rozlíšiteľné a oddelené. Nevyhovujúce obaly a etikety sa môžu naďalej používať tri mesiace a výrobky s takýmito obalmi alebo etiketami môžu zostať na trhu tiež najviac tri mesiace.

István Nagy ďalej upozornil, že za nedodržanie novelizovaného nariadenia po dobu prvých 90 dní nebudú udeľované žiadne pokuty. Podľa neho reprezentatívne prieskumy Národného úradu pre bezpečnosť potravinového reťazca ukazujú, že od roku 2016 sa podiel ľudí v Maďarsku, ktorí by za žiadnych okolností nejedli hmyz, zvýšil o 2,4 percenta.

„Tí, ktorí uprednostňujú nákup potravín maďarského pôvodu, nechcú jesť hmyz.“

Okrem toho Nagy podčiarkol, že maďarskí farmári dodávajú maďarskému obyvateľstvu kvalitné, čerstvé a kvalitné potraviny, takže sa netreba obávať ani nedostatku potravín, ani nedostatku bielkovín.

Uviedol tiež, že nové nariadenie nemá vplyv na používanie prísad pochádzajúcich z hmyzu, ktoré sa vo veľkej miere používajú v potravinárskom priemysle, ale vzťahujú sa na hmyz ako prísady.

Taliansko zakazuje hmyziu múku vo svojich cestovinách

Taliansko zakázalo hmyziu múku vo svojich cestovinách, informuje denník The Times:

Stop Candida

„Rastúce používanie múky vyrobenej z cvrčkov, kobyliek a lariev hmyzu pri varení sa stretlo s ostrým odporom v Taliansku, kde vláda zakáže jej používanie na pizzu a cestoviny a oddelí ju na pultoch supermarketov.“

V znamení strachu, že hmyz by mohol byť spájaný s talianskou kuchyňou, traja vládni ministri zvolali v Ríme tlačovú konferenciu, aby oznámili prijatie štyroch dekrétov zameraných na tvrdý zásah proti hmyzu v potravinách.

„Tieto múky sa v zásade nesmú zamieňať s potravinami vyrobenými v Taliansku,“ povedal minister poľnohospodárstva Francesco Lollobrigida.

Ako už bolo prezentované nadáciou RAIR Foundation USA, nikým nevolení samozvaní globalisti roky bojovali za to, aby obyvatelia Západu jedli chrobáky. Dúfajú, že občanom vymyjú mozgy environmentálnymi a výživovými naratívmi, aby mali pod kontrolou ich výber potravín.

Tu je príklad ich propagandy:

„Múka vyrobená z cvrčkov, plná vitamínov, bielkovín a minerálov, sa čoraz viac považuje za ekologický spôsob získavania živín. Predpokladá sa, že hmyzí trh dosiahne do roku 2029 objem 3,5 miliardy dolárov.“

EÚ už povolila potraviny vyrobené z cvrčkov, kobyliek a lariev potemníka. V januári 2023 boli do zoznamu pridané aj larvy múčnych červov.

Všetky štyri druhy hmyzu sú však citované v talianskych vyhláškach, ktoré vyžadujú, aby všetky výrobky, ktoré ich obsahujú, boli označené veľkým písmom a vystavené oddelene od ostatných potravín.

„Kto chce jesť tieto produkty, môže, ale kto nie, a myslím si, že to bude väčšina Talianov, si bude môcť vybrať,“ povedala Lollobrigida.

Minister zdravotníctva Orazio Schillaci uviedol, že legislatíva zakáže aj používanie múk z hmyzu v „typických“ talianskych výrobkoch, ako sú pizza a cestoviny.

V rámci ďalšieho pokusu o propagáciu talianskych jedál vláda minulý týždeň oznámila, že navrhne zaradenie talianskej kuchyne do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Sean Adl-Tabatabai, newspunch.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ruský útok na Slovensko?! Hackeri znefunkčnili stránku parlamentu aj Národnej banky: Desivé varovanie
  „Národný bezpečnostný úrad ešte koncom februára upozornňoval pred možnými kybernetickými útokmi zo strany Ruska. Ruskí hackeri práve znefunkčnili viaceré stránky a poslali Slovensku aj varovanie.

  Slovenský online priestor je pod útokom ruských hackerov. Skupina Anonymous Russia oznámila útok na sociálnej sieti Telegram a pripojila aj varovanie. Ako prví o tom informovali na stránke vosveteit.zoznam.sk.

  „Vydávame varovanie Slovenskej republike za podporu banderovských úradov na Ukrajine a presun MIG-29!“ Znie varovanie od ruských hackerov, ktoré zverejnili na sieti Telegram. “
  https://www.cas.sk/clanok/2783949/rusky-utok-na-slovensko-hackeri-znefunkcnili-stranku-parlamentu-aj-narodnej-banky-desive-varovanie/

  • Ja by som to nepodceňoval, pretože všetky moderné vojny začínajú vyraďovaním komunikačmých prostriedkov súpera a jeho informačnej sústavy. Anonymous Russia sa síce javí ako civilná-nevládna organizácia – ale boh vie, kto je za nimi. Napríklad ruskí jastrabi – a tí si útok na Slovensko určite prajú.

   • oldmarxista pamprlik

    A co ked si utok na slovensko praju slovensky sokoli a zacne sa tym ze ti vypnu internet a chladnicku?

   • Je to psy-op. Aby štvali jedných proti druhým. Nezávislí hekeri neexistujú tak ako neexistujú ani nezávislí teroristi. Všetko sú to útoky riadené spravodajskými organizáciami, pretože len tie nato majú technické a finančné zázemie. A konkrétne za Anonymous Russia určite nebude ruská spravodajská agentúra, ale tie západné.

 2. Niet sa čomu čudovať. Vláda v demisii nemala právo poslať akože nefunkčné ale zrazu lietajúce Migy na Ukrajinu. A to už ozaj chcú aby sme sa stali požieračmi toxického hmyzu? Nech si ich dajú na tanier cvrčky, kobylky, múčne červy tí, ktorí chcú o tom rozhodovať. Už ich aj tak máme údajne v rpotínových tyčinkách.

 3. Pardon, v pravopise…..v proteínových tyčinkách.

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,,,,,,treba si položiť zásadnú otázku-komu patrí slovensko a jeho národ i tu všetko a k čomu je toto určené a aké sú ešte ich-oných ciele a plány s týmto tu všetkým,,,,,,,,,treba si položiť zásadnú otázku-akú má slovensko dlhodobo vypestovanú politickú generáciu a aké sú ich skutočné priority,,,,,,,,,treba si položiť zásadnú otázku-prečo sa toto tu zas a znovu ani nie po 30tich rokoch deje,,,,,,,,,moja univerzálna odpoveď či vysvetlenie by bolo asi takéto-sloboda a demokracia je iba marketingový ťah a ohlupovanie občanov je im umožnené iba zámernou nekvalitou a dusením prirodzeného sebarozvíjania počas vývoja každého z vás počas povinnej-veď ako ináč,školskej dochádzky,,,,,,,,,vzdelávanie-je deštrukcia,vedomosti-sú ilúzia,kvalifikácia-je robotizácia,,,,,,,,,chrobáky žerú iba vtáci,pavúci a jaštery-čiže zvieratá,čiže buď ste zdegenorovaný-čo je tu vítané,alebo prirozený-čo tu nieje veľmi vítané,,,,,,,,,

 5. zapredana SR

  Aspoň to nemáme ďaleko sa presťahovať, akurát ten jazyk bude problém.

 6. + z WEF: existují „racionální“ důvody pro čipování vašeho dítěte
  ..WEF navrhuje, že existují způsoby, jak „eticky učinit tyto úžasné technologie součástí našich životů“.
  Nejnovější vysoce kontroverzní technologií/politikou, kterou se Světové ekonomické fórum (WEF) rozhodlo normalizovat, je myšlenka implantace sledovacích čipů do lidí…
  WEF tvrdí, že implantování čipů do dětí by rodiče mohli považovat za „pevný, racionální“ krok. To vše se objevuje v blogovém příspěvku na webových stránkách organizace věnované budoucnosti rozšířené reality (AR) a tomu, čemu se říká „rozšířená společnost“..
  .. „vize“, které WEF vyjadřuje, jako je nahrazení léků mozkovými implantáty, které budou manipulovat s tělem elektrickými pulsy a spárování všemožných čipů vložených do lidí pomocí operace se senzory, které lze najít v křesle.
  A tak, když je člověk a křeslo „bezproblémově integrované“, kvalita života ve všech směrech stoupá, slibuje skupina sídlící v Davosu…

 7. svatoslav butora

  Tak sa zdá, že Veľká IV.Ríša tzv.EU bude zomletá na Malé imigrované knedlíčky s náplňou miznúcich spomienok na Chitínovú budúcnosť, ktorá sa nestala, pretože ju neschválila Zanikajúca OSN.

  • https://www.cas.sk/clanok/2783841/rusko-u-osn-s-vybuchmi-na-nord-stream-nepochodilo-nase-vysetrovanie-nie-je-potrebne
   Rusko u OSN s výbuchmi na Nord Stream nepochodilo: Naše vyšetrovanie …
   včeraBezpečnostná rada OSN (BR OSN) v pondelok zamietla návrh rezolúcie predložený Ruskom, ktorý vyzýval Radu na nezávislé vyšetrenie vlaňajších výbuchov na plynovodoch Nord Stream v Baltskom mori. TASR správu prevzala z agentúry AP. Za rezolúciu hlasovalo Rusko, Čína a Brazília, ostatní členovia sa zdržali. Na schválenie …
   ————————————
   Rusko už fakticky vystúpilo z Rady Európy – ešte pred vydaním zatykača na Putina – Haagsky súdny tribunál je jej nástrojom. Na členstvo v RE sa viaže záväzok zákazu trestu smrti – bez čoho nie je možné vyčistiť spoločenské štruktúry, ktoré zvnútra rozkladajú národné štáty. Ak sa chceme vyhnúť nezákonným atentátom na takéto osoby – musíme vystúpiť z Rady Európy a prijať trest smrti za protištátnu činnosť, sabotáž, vlastizradu a geocídu!
   Putin prinútil OSN vybrať si – oni si vybrali – Rusko podľa mňa vystúpi z OSN a celá táto organizácia sa postupne zadefinuje ako západná – a to bude jej globálny koniec.
   Trump začal rozkladať WHO – odmietol jej financovanie USA.
   Treba si uvedomiť, že tieto globálne štruktúry nie sú riadiace – len exekutívne štruktúry, a ako také podliehajú vyšším štruktúram, ktoré už sú riadiace – napr. Výbor 300. Na to Putin ani Trump zrejme nemajú, ale môžu im hádzať vidly do globálnej exekutívy. Teraz iný problém

   OSN funguje ako „katastrálny úrad“ evidujúci hranice štátov /mimo Ukrajiny po r. 1991/ Rozpadom OSN vznikne určité napätie – a konflikty – dôležité je mať bilaterálne zmluvy o štátnych hraniciach so susedmi . Slovensko ich má.

 8. MIMO TÉMA:
  Nová ptačí chřipka se přenáší na savce a způsobuje „zombie“ chování.. Aktualizace o NOVÉ informace, v odkazu na ZF:
  forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=166

  ..Podílely se na náhlé přenosnosti ptačí chřipky na savce virologické experimenty typu (fauciho) gain-of-function? Je vážně na obzoru nadcházející epidemie vysoce přenosné ptačí chřipky?…

 9. Presne vystihnuté

 10. Objektívne

  Je pekné, že zakazujú hmyziu múku, ale už im nevadí oxid titaničitý a fosforečnan sodno-hlinitý, ktorý je v mnohých potravinách a liekoch.

 11. To, že taliani a maďari prísne upravujú pravidlá pre predaj výrobkov obsahujúcich hmyz je rozumné. Chcelo by to aby aj naša vláda a parlament prijali takéto zákony!
  Budeme mať takú vládu??? Alebo to budú iba submisívni vykonávači nápadov, ktoré vznikli v hnutí mysle nejakých, nikým nevolených EU úradníčkov?

 12. Ladislav - 1968

  Je mi velmi luto, ze Slovensko nemoze najst cloveka, ktory by bol na urovni Orbana. V 1990 + Madari mali take dlhy, ze sa uz rozpravalo, ze sa s tej diery nikdy nedostanu. A hla! Ukazali celej EU co su zac. Skoda, ze vdaka nasej prezidentke plus Cesko, sme vypadli z V4. ( O Polsku ani nehovorim ! ). Mohli by sa daco naucit od Orbana.Hovorte si co chcete, za byvaleho rezimu – TABU = nehrat sa s jedlom co sa predavalo, bolo – ozaj na urovni. ( Videl som video, ako v nemeckom bitunku, hadzali malicke prasiatka do mlynu, bez toho, aby vycistili creva od vykalov…. Pre vychodny trh – tak to Je OK !! ). S tymto hmyzovym business to ale uz idu daleko! Iba vraj vtaci a jastere su schopne conzumovat tento protein bez nasledkov! Clovek to nemoze. Ako je to teda mozne, ze to tak tlacia , aby ludia to jedli! Kde su doktori a ich vyjadrenie na tuto temu? Dr. Bukovsky urcite by to povedal na rovinu! Ale Slovaci na neho uz zabudli!
  Na koniec este jedna vec, co ma suzuje: Ak volebne vysledky sa nemozu vidiet v priamom televiznom vysielani, ako tomu bolo zvykom, Caputova BUDE znovu “ zvolena” na dalsie obdobie! Rozumiete tomu?!
  To ale neplati iba pre Slovensko. To je choroba celeho Zapadu = permanentne a na 100% klamat vo volbach!

 13. Podľa môjho názoru, dostal slovenský liberálny otrok – tzv. Sajfa – zadanie od svojich páničkov, aby natočil doma, ako veľmi chutia larvy a červy jeho 3-ročnej dcére. A on to poslušne vykonal. To video malo tisícky negatívnych reakcií čitateľov (viď 47 sek. video v odkaze).
  Jeho argumentácia bola, že veď EÚ to schválila a vyhlásila múčne červy za potraviny – bezpečné na konzumáciu.. A naviac – a to je zrejme ten najvyšší „benefit“ – malá Sárka týmto spôsobom môže vyriešiť svetovú chudobu! Takže, čo mi máte za zlé, vy hlupáci ?!

  Pointa. Podobne ako pri špajchlovaní, rúškovaní, vakcinácii, dnešnom poznaní o tom, kto je na UA – agresor, tak podobne i pri tejto agende – „žranie červov“ – sa nájde dosť veľa dobrovoľných poslušných blbečkov, ktorí satanistom za to ešte poďakujú.
  Treba ich nechať tak, najlepšie sa naučíš na vlastných životných – v tomto prípade – kulinárskych skúsenostiach. Možno si z toho spravia nedeľnú delikatesu, alebo je možné, že z toho za hodinu budú – gŕcať! Ako hovorí klasik: „Nevyskúšaš – Nevieš!“

  P.S: 1 – Táto Švábova agenda je veľmi prezieravo cielená – mám pocit – zvlášť na deti. Preto, lebo podobné video – len s väčším počtom 5-ročných detí, som sledovala zo škôlky v Polsku, ako ich tam týmto hmyzom – kŕmili. A rodičov sa zrejme nikto nepýtal..

  P.S:2 – A sledovať na obaloch potravín okrem chemických škodlivých E-čiek ešte aj fakt, či výrobok obsahuje pomleté sušené červy a larvy (ak to tam vôbec – napíšu), je takmer – nereálne. A oni to dobre vedia!

  https://koktejl.azet.sk/clanok/zkqksSo/ostra-kritika-sajfu-za-video-dcerky-ludia-ho-nesetrili-na-toto-by-nemal-kazdy-zaludok/

 14. Tu na Slovensku nakupujte potraviny od slovenských prvovýrobcov a kupujte výrobky od vami preverených výrobcov.Je s tým práca,ale v konečnom dôsledku sa to vyplatí.Ja čo nevyrobím alebo nedopestujem,kupujem iba takýmto systémom.Nedovolte aby vám niekto do potravín sypal kdejaký hnoj.

 15. Proti NBU s heslom „nbu123“ nemusí byť žiadny „heker“ 😂 stačí decko, ktoré sa doma nudí! 🤣🥳

  • Alebo Remišová – odvolaná ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, mala na lepke svojho pracovného PC napísané svoje heslo: mirri123. A že – „nehackni“ – TO!
   Niektoré MSM to normálne pustili do éteru..

 16. Ešte raz dávam link na video mikrobiologičky Ivany Stenzlovej o hmyze.
  https://www.youtube.com/watch?v=PZWYRemLhBs

  • Výborné – poučné – video. Vďaka za odkaz.

   P.S. 1 – Ako hovorí p. Stenzlová – Cieľom korporátnych výrobcov otrávených a škodlivých potravín je – pridávaním sušených červov a hmyzu – spraviť tieto potraviny ešte viac a viac patologické. Tiež je to určitá forma genocídy ľudí.

   P.S: 2- Ako tu už bolo povedané, najlepšie kupovať domáce potraviny z dvora.

Pridajte komentár

*