Mystická huba, čo aktivuje imunitu, regeneráciu a večnú mladosť


Print Friendly, PDF & Email

Mystická huba, čo aktivuje imunitu, regeneráciu a večnú mladosť

Už viac ako 2000 rokov je táto huba jednou z najžiadanejších a najsilnejších toník v tradičnej čínskej medicíne. To ju robí jednou z najstarších húb, u ktorých je známe, že boli používané pri liečbe.

Ak si prečítate niektoré z najviac poetických a nadšených opisov tejto vzácnej huby, ktoré sa zozbierali v priebehu niekoľkých storočí, zistíte, že ju vykresľujú ako fontánu väčnej mladosti.

Najnovšie vedecké zistenia o Reishi

Existujú však výskumy, ktoré potvrdzujú mnohé z jej legendárnych tvrdení.

V USA a západných krajinách nie je dostatok povedomia o účinkoch tejto huby, ale i napriek tomu je Reishi najviac študovaným bylinným liekom na planéte.

V skutočnosti mnohé uskutočnené výskumy poukazujú na zázračné liečivé vlastnosti Reishi (latinsky Ganoderma Lucidium Chinese: Lingzhi).

Mnohí ázijskí lekári (najmä čínski a japonskí) ju používajú popri alebo namiesto farmaceutických liekov pri liečbe notoricky ťažkých autoimunitných ochorení, ako sú rakovina, AIDS, hepatitída a iné.

Dnes je táto huba najznámejšia v lekárskych kruhoch pre svoje silné protirakovinové, antibakteriálne, antivírusové vlastnosti a vlastnosti stimulujúce imunitu.

To je však len špička ľadovca, pretože Reishi toho dokáže oveľa viac.

Huba duchovnej sily

Hoci bola Reishi uznávaná za obzvlášť prínosnú pre nemocných a chorých v starovekých textoch čínskej medicíny, lepšie ju možno poznali ako liek patriaci do osobitnej skupiny liekov, ktoré sú známe ako „tonizujúce bylinky“.

Tieto látky sa považujú za základné a dôležité pre celkové zdravie, vitalitu a kvalitu života.

Z 50 tonizujúcich byliniek uznávaných v tradičnej čínskej medicíne sa Reishi považuje za jednu z najviac posvätných. Preto dostala také pomenovania, ako sú „huba nesmrteľnosti“ a „huba duchovnej sily“.

Dôvodom je skutočnosť, že mnohí vážení taoisti a mnísi už dlho tvrdili, že Reishi je silné „shen tonikum“, čo môžeme voľne preložiť ako bylina, ktorá „vyživuje ducha“.

Hoci ide o tvrdenie, ktoré nemôže byť vedecky potvrdené, Reishi neustále preukazuje schopnosť hlbokej relaxácie nervového systému, schopnosť upokojiť myseľ a vyvolať stav sústredenia.

Z tohto dôvodu ju dlhodobo oceňujú mnohí duchovne založení ľudia, meditujúci a všetci tí, ktorí chcú zmierniť napätie každodenného života.

Keď bola Reishi prvýkrát objavená v starovekom čínskom meste Čchang-paj okolo roku 396 p. n. l., rýchlo sa stala známa pre svoje silné účinky proti starnutiu. Začali ju používať ako špeciálne tonikum pre cisárov, ktorí hľadali nesmrteľnosť.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Mnohí môžu odmietnuť takéto príbehy a považovať ich za vymyslené. Avšak špičkový výskum v súčasnosti dokazuje, že Reishi má aj iné zdravotné prínosy, ako sa predpokladalo v minulosti.

Podľa nedávnych štúdií publikovaných v odboroch neurofarmakológie, bioorganickej a medicínskej chémie, ako aj v časopise The FASEB boli preukázané merateľné antioxidačné a život predlžujúce vlastnosti, rovnako ako schopnosť stimulovať aktivitu mozgových neurónov.

Ako zistiť, ktorá Reishi je kvalitná

Neuveriteľná popularita Reishi v Ázii, ako aj rastúci záujem v USA a Európe viedlo pestovateľov tejto huby k tomu, aby vymysleli niečo, čo by im prinieslo vyšší zisk z predaja. Preto máme dnes na trhu mnohé druhy s rôznou kvalitou.

Dávajte si preto pozor na ukazovatele kvality pri výbere produktu Reishi.

Podľa Rona Teeguardena, jedného z popredných svetových odborníkov na čínsku bylinnú medicínu, sú červené a fialové druhy Reishi vo všeobecnosti lepšie než ostatné, aj keď je ich ťažké nájsť.

Poznamenáva, že väčšina výrobkov na trhu je vyrobená z nekvalitného čierneho druhu Reishi, preto je dôležité hľadať produkty, ktoré používajú vyššie zmienené druhy.

Ako sa dalo očakávať, organicky pestovaná huba Reishi je zvyčajne dobrá pre svoju vysokú kvalitu, ale tiež by ste si mali dávať pozor na výrobky zložené z divoko nazberaných druhov huby.

Divoko rastúce huby sú podobné tým, ktoré sú zámerne zasadené v ich prirodzenom prostredí namiesto toho, aby rástli spontánne. Tie sú jedny z najkvalitnejších húb Reishi, ktoré sú k dispozícii a predpokladá sa, že obsahujú najviac shen tonika zo všetkých druhov na trhu.

Väčšina lekárov a výskumníkov ich nazýva „Duanwood Reishi“ – s odkazom na druh dreva, na ktorom tieto huby rastú – a sú známe pre svoje vlastnosti stimulujúce imunitný systém, vysoké účinky a kvalitu.

Sú pestované bez pridania chemických látok v nedotknutom horskom prostredí.

Duanwood Reishi je obvykle lepšia než väčšina iných výrobkov z dôvodu jej organického pôvodu, prísnym metódam, podľa ktorých sa pestuje, hoci nie je vždy certifikovaná.

Huba Reishi skutočne obstála v skúške kontroly. Je zriedkavá vo svete bylín a ponúka množstvo zdravotných prínosov pre tých, ktorí hľadajú lepšie zdravie a oddych.

Záver

Rovnako ako pri všetkých rastlinných prípravkoch, aj u huby Reishi sa odporúča začať ju užívať pomaly a postupne zvyšovať denné dávky, ako sa oboznámite s jej účinkami na vašu myseľ a telo.

Reishi je bezpečná, preto ju môžete užívať dlhodobo.

Ak v súčasnosti užívate lieky na lekársky predpis, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom alebo kvalifikovaným prírodným lekárom, aby vám zaručil, že nebudete vystavení žiadnym nežiadúcim účinkom.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: consciouslifestylemag.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zuzana Halandová

    Hlavne tá večná mladosť.

    • Večná mladosť resp. elixír mladosti je tajomstvo egyptskej chrámovej medicíny v kombinácii terapie medom /Ebersov egyptský papyrus/ s pyramidálnymi energiami a natronovým fenoménom – lávou zo sopky
      Ol Doinyo Lengay ……..Jozef

Pridajte komentár

*