Viac než 200 lekárov volá po globálnej distribúcii vitamínu D proti covidu


Print Friendly, PDF & Email

Viac než 200 lekárov volá po globálnej distribúcii vitamínu D proti covidu

(Lance D. Johnson, NaturalNews.com) – Viac ako 200 lekárov a vedcov sa dalo dokopy, aby podporili celosvetovú distribúciu vitamínu D ako pomoci pri liečbe covidových infekcií a zníženie počtu hospitalizácií, prijatí na JIS-ky a úmrtí.

Lekári vyzývajú všetky vlády a systémy zdravotnej starostlivosti na celom svete, aby okamžite odporúčali a distribuovali vitamín D dospelej populácii.

Dávno pred objavením sa ochorenia Covid-19 bola väčšina svetovej populácie náchylná trpieť infekciami. To preto, že 70 percent svetovej populácie má nedostatok vitamínu D a oslabenú imunitu.

Všetok súčasný lekársky výskum ukazuje, že spoločným menovateľom hospitalizácií, prijatí na JIS-ky, vážnych priebehov ochorenia a úmrtí z dôvodu ochorenia Covid-19 je nedostatok vitamínu D.

Vitamín D je nielen lacný, ale aj netoxický. Už dávno sa počas pandémie mohol dsitribuovať ľuďom na celom svete, no úrady verejného zdravotníctva, ministerstvá a ďalšie štátne orgány, hanebne volili opačný prístup, vedúci k zbytočnému utrpeniu a smrti.

Zameranie sa na vitamín D by malo byť hlavnou prioritou vlád na celom svete

Nedostatok vitamínu D sa medicínsky definuje ako menej než 20 ng/ml (50 nmol/l) a postihuje viac ako 33 percent populácie.

Nedostatočnosť vitamínu D sa definuje ako menej než 30 ng/ml (75 nmol/l) a postihuje viac ako 50 percent populácie. Aby sa im dostal do obehu vitamín D v minimálne postačujúcej miere (30 ng/ml), odporúča sa väčšine ľudí  konzumovať denne 6 200 medzinárodných jednotiek (IU) vitamínu D.

Nedostatok vitamínu D je obvyklejší u ľudí tmavej pleti, lebo majú vysoký obsah melanínu, ktorý bráni absorpcii slnečného svetla. Deficit je bežný aj u ľudí s nadváhou alebo obezitou.

Vitamín D je rozpustný v tuku; z toho dôvodu sú hladiny vitamínu D v obehu vyššie u ľudí, ktorí majú zdravú hmotnosť. Ľudia žijúci na severnej pologuli majú nedostatok vitamínu D bežne, najmä v zime, keď sú vnútri a mimo slnečného svetla.

Nedostatok tohto vitamínu má aj staršia populácia, najmä keď je zatvorená v domovoch opatrovateľskej starostlivosti, ktoré im neumožňujú chodiť von.

Lekári analyzovali  viac ako 188 vedeckých štúdii o vitamíne D a zhodujú sa, že:

 • vyššie krvné hladiny vitamínu D sa spájajú s nižšími mierami infekcie SARS-CoV-2,
 • mnohé štúdie naznačujú, že vitamín D pôsobí na COVID-19 silnejšie než na väčšinu ostatných zdravotných stavov, so zvýšeným rizikom pri hladinách nižších než 30 ng/ml (75 nmol/l) a silne zvýšeným rizikom pri hladinách nižších než 20 ng/ml (50 nmol/l),
 • vyššie hladiny vitamínu D sa spájajú s nižším rizikom ťažkého priebehu (hospitalizácie, JIS alebo smrti),
 • intervenčné štúdie a randomizované kontrolované pokusy naznačujú, že vitamín D môže byť veľmi účinnou liečbou,
 • mnohé štúdie odhaľujú závažné biologické mechanizmy, prostredníctvom ktorých vitamín D vplýva na ochorenie COVID-19,

Modelovanie kauzálnej inferencie, Hillove kritériá, intervenčné štúdie a biologické mechanizmy naznačujú, že vplyv vitamínu D na ochorenie COVID-19 je veľmi pravdepodobne kauzálny, nie iba súvzťažný.

Stop Candida

Pandémia ochorenia COVID-19 sa do veľkej miery udržiava pri živote infikovaním osôb s nízkou hladinou vitamínu D a úmrtia sa sústreďujú hlavne na tých, ktorí ho majú nedostatok.

Najdôležitejšou zodpovednosťou zdravotníctva je zameranie sa na samotný nedostatok imunity

Lekári a vedci sa zhodujú v tom, že dospelí by mali prijímať 10 000 IU vitamínu D3 denne, aspoň po dobu 2 týždňov, aby sa hladiny vitamínu D cirkulujúceho v ich krvi dostali na postačujúcu úroveň.

Odporúčajú tiež, aby potom každý dospelý prijímal 4 000 IU vitamínu D3 denne, aby si zdravú hladinu udržal.

Vysokorizikovým skupinám (ľuďom s tmavou pleťou, s nadváhou) odporúčajú túto dávku zdvojnásobiť. Pacientom hospitalizovaným s ochorením Covid-19 by mala byť podávaná vyššia dávka, čo sa ukázalo byť užitočné  pri pomoci s uzdravením pacientov v dvoch dôležitých štúdiách z roku 2020.

Pacienti, ktorí prijímali 60 000 IU vitamínu D denne po dobu 7 dní, mali väčšiu pravdepodobnosť vyliečiť sa bez komplikácií či smrti.

Lekári tiež odporúčajú príjem 500 mg vitamínu C dvakrát denne. Keďže vitamín C je rozpustný vo vode, je najlepšie užívať ho po celý deň. K jeho potravinovým zdrojom patria hlavne citrusové plody, no v podstate každé ovocie a zelenina.

Väčšine ľudí tiež chýba minerál selén. Títo lekári odporúčajú 200 mikrogramov selénu denne. Rovnako dôležitý pre zastavenie replikácie vírusu je zinok a ten sa môže konzumovať v dávkach do 30 mg denne.

Asimilácii zinku v bunkách môže napomôcť aj quercetín, prírodný rastlinný pigment a anitoxidant. Lekári ho odporúčajú 250 mg dvakrát denne.

Pretože ťažké ochorenie Covid sa prejavuje príznakmi zrážania krvi a trombózy, odporúčajú lekári aspirín (250 mg denne), kým pretrvávajú symptómy.

Dôležitý pre udržanie vysdokých hladín kyslíka v krvi je aj oxid dusnatý. Lekári odporúčajú vitamíny skupiny B, ktorých vysoká koncentrácia sa nachádza v potravinách ako cvikla a spirulina.

Pre ďalšiu liečbu odporúčajú lekári predpísanie ivermektínu, osvedčeného antivirotika.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: NaturalNews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. 200 kovidveriacich s korporátnym titulom MUDr volá po udržiavaní PSY OP „pandémie“ pri živote!

  Tých 200 „vzdelancov“ zjavne nechce nič vedieť o komplote Codex Alimentarius z roku 1962 – o cielenej degradácii potravín a cielenej podvýžive, hoci kaloricky dostatočnej, nie však zdravej a plnohodnotnej. Táto kvalitatívna podvýživa spôsobuje znižovanie imunity a DNA poruchy potomstva.

  Codex Alimentarius Explained in 6 min – YouTube
  [Prehľadávať doménu youtube.com] https://www.youtube.com/watch?v=WAk2blRHdNE
  This is from documentary called „Waking Up Canada To The New World Order“ the very first video Frankie Gotz ever produced in Movie Maker on desktop computer.

  Codex Alimentarius | NWOO.ORG
  [Prehľadávať doménu nwoo.org] http://www.nwoo.org/2012/07/12/codex-alimentarius/
  Potravinový kodex. Co všechno elity nechtějí, abyste věděli o době, která přichází?

  Codex Alimentarius (Světový potravinový kodex) v 5 bodech
  [Prehľadávať doménu zmenavedomi.estranky.cz] https://zmenavedomi.estranky.cz/clanky/vyziva/matrix—nwo/codex-alimentarius–svetovy-potravinovy-kodex–v-5-bodech.html
  Codex Alimentarius byl vytvořen v roce 1962 jako obchodní oprávnění OSN pro kontrolu mezinárodního obchodu s potravinami. Jeho původní záměry mohou být nesobecké, ale to bylo převzato zájmy korporací, především farmaceutických, pesticidů, biotechnologie a chemického průmyslu.

  https://duckduckgo.com/?q=Codex+Alimentarius+Nwoo.org&atb=v275-1&ia=web

  • Tak ono vitamín D chráni aj pred chrípkou, zápalom pľúc a ďalšími respiračnými chorobami. Takže, ak by zapredaní politici nemali týchto ľudí v nemocniciach, ťažšie by sa im potom udržiaval tento podvod pri živote.

  • Maroš, ty máš vôbec tušenie o tom, že D pomáha pri viacerých zdravotných problémoch? Ty vieš o tom že D je pre organizmus potrebný? To nie je len o umelom laboratórnim kovide.

   • Juraj – ty máš vôbec tušenie o tom, ako funguje grafický program Photoshop?
    Funguje vo vrstvách. Vrstva na vrstvu /t. t. maska na masku/ a vznikne konečný obraz. Teda – Photoshop nefunguje ako mozaika. A teraz sa ťa pýtam – čo vidíš ty a koľko vrstiev vidím ja? Ja hovorím o tom, že vit. D nie je užitočný? Ja hovorím o tom, že vďaka komplotu Codex Alimentarius konzumuješ rafinované oleje zbavené v nich vzácnych látok – vit. A, D, E napr., že CA smeruje k produkcii syntetických tukov, ktoré dodávajú chuť, ale sú nestráviteľné a len prechádzajú črevami – USA chipsy špeciálne, že CA smeruje k pestovaniu takých plodín, ktoré nebudú obsahovať očakávané látky – napr. zemiaky a citróny BEZ vit. C, že vďaka CA sa pľundrujú moria a marketing smeruje k tomu, aby sa likvidoval dôležitý člen potravného reťazca – príklad – treska žerie slede, slede žerú zoo planktón, zoo planktón žerie fytoplanktón, a hlavný problém sú modré riasy, ktoré keď ich niečo nežerie, tak zamoria vodstvo a zoberú všetok kyslík a spustia hnilobné procesy, teda – ak vylovíš všetky tresky v Barentsovom mori a trh „nechce“ slede /lebo marketing/ – hoci tu by sa za kyseláčmi S VITAMÍNOM D ĽUDIA KU.VA POZABÍJALI – tak slede vyžerú maximum zoo planktónu a ten fytoplanktón nemá kto žrať a v Barentsovom mori sa zastaví kolobeh života – lebo zhnije! /U nás burinné ryby sú burinné preto, pretože žerú zooplanktón a vody sú plné rias a hniloby – preto sú dôležité šťuky a zubáče na udržanie čistých vôd a rovnováhy/. A keď zhnije Barentsovo more – tak severo Európan nemá rybu a nemá vit. D, a Švéd je v depkách, drbe mu, má strach, je manipulovateľný – preto tie sociálne experimenty v depkárskej Škandinávii, preto toľko alkoholu = Codex Alimentarius marketing, a môžem ďalšie a ďalšie vrstvy – kukuričná fruktóza, alebo ak chcete glukózová invertóza – a tukovatenie pečene a pečeň je hlavný manažér chemických procesov v tele.. A lockdowny – aby ľudia nechodili von a na Slnko – lebo 65% obyvateľstva žije v mestách – a frustrovaní doma budú potom vyžierať chladničky s priemyselnými degradovanými potravinami – „pochúťkami“ a tak dokola!

    Teda – tých 200 podrbaných lekárov chce globálne distribuovať D3 vyrábaný /John/ z lanolínu, a lanolín je tuk získavaný extrakciou ovčej vlny /preto „zlaté rúno“ – pretože lanolín v kožušine pri ryžovaní prachového zlata lepí zlatinky – má vysokú afinitu k zlatu, a preto na Dunaji používali na ryžovanie kožušinu zo psa a dokonca zúžitkovali aj plávajúce psie zdochliny – to len pre zaujímavosť/, čiže 200 podrbaných lekárov v duchu svojej korporátnej alopatickej indoktrinácie chce globálne odstraňovať NÁSLEDKY svojho „lekania“ – nie príčiny, lebo keby chceli odstrániť príčiny – museli by podrbanci odstrániť aj systém, ktorý pomáhajú spoluvytvárať, a teda by museli odstrániť aj samých seba – a ty Juraj sa ma pýtaš, či ako chemik a človek s prírodovedným vzdelaním mám tušenie, že vit. D pomáha pri zdravotných problémoch?

    Moja odpoveď – vit. D NEPOMÁHA PRI ZDRAVOTNÝCH PROBLÉMOCH, pretože vit. D NEODSTRAŇUJE TIETO PROBLÉMY – TIETO PROBLÉMY ZOSTÁVAJÚ! A globálna distribúcia vit D je práve preto globálna ko.otina!
    Odstráňte korporátny a farmaceutický KOMPLOT Codex Alimentarius a odstráňte globálnu podvýživu – a lekári stratia 99% svojich „zákazníkov“! Codex Alimentarius – to je aj pestovanie priemyselných monokultúr všade na svete – vrátane u nás! Obnovte „ekonomicky neefektívne tradičné“ poľnohospodárstvo s tradičnými plodinami na všetkých kontinentoch! Obnovte vysoký podiel ľudskej práce v poľnohospodárstve ľudia budú zdraví, budú sa hýbať, budú v prírode, budú na slnku. Bude viac zeleniny, bude viac vzácneho drobného ovocia. Bude treba viac hnoja – bude treba viac dobytka a krmovín! Nie – ku.vy sociopatické sionistické nás chcú kŕmiť červami vykŕmenými baktériami rozkladajúcimi naše mŕtvoly! Ku.va! TO JE TOP CODEX ALIMENTARIOUS!

    A zatiaľ z vďačnosti žerieme globálne korporátne „alimentárne“ svinstvo zo supermarketov – ako výnimku z lockdownov – a preto sme chorí!
    A preto si aj ja kupujem vit.D3 – lebo tiež len hasím následky príčiny.

    • Ono problem je, ze ak by som nechcel kupovat vit D (inak existuej aj iny ako lanolin, tusim z rybieho oleja?), tak ako inak, ak podla teorii sa tvori hormon D len ak je slnko nad 50 stupnov vysoko? A okrem toho, preco potom kopec Havajcanov nema dost Vit D ? Co som pocul,cital, tak nie kazdy ma schopnost jej syntezy..
     Inak mas dobre zmyslanie, najskor nam zoberu to prirodzene, a poton ponuknu to umele, ich..
     A je to vtipne, pretoze 8 miliard ludi krat jedna denna davka znamena zisk cca… 200milionov eur…. denne… A uz som tam zohladnil velkoobchodnu cenu..

     • Dušan – keďže som bol rafinér.

      Zdrojom rybieho oleja je tzv, rybí trán – vytopené rybie vnútornosti, čo je len zlomok z tejto suroviny, lebo ryby na trauleroch sa často pitvajú tam a odpad ide do mora. Rybí trán je neskutočný humus – to ti roztrhne na prevádzke hlavu. Ale – potrebuje ho farmácia – na výrobu médií – nosičov vitamínov rozpustných v oleji. Teraz ho začali nahradzovať sójovým olejom – tie podrbané drahé „zlaté“ guličky neobsahujú rybí olej, a aj keby – tak rafinovaný, zbavený prírodného D a obohatený syntetickým D.

      Áno – kedysi existoval lekárnický rybí olej, ktorý tak decká neznášali – „na kosti“. Získaval sa šetrným topením tuku určitých druhov rýb – napr. z halibúta. Pre mňa neskutočná pochúťka – naposledy som to za socíku ako tínejdžer jedol zabalené vo vlastnej koži ako údený balíček zaviazaný špagátikom – sklenené bielo-zlatisté mäsko a keď si rozbalil kožu, tak ten tuk sa dal stiahnuť prstami a to bola tá mňamka. Dnes tie ku.vy používajú mäsko halibúta – je ako dužina pomaranča alebo grepu – na falšovanie krabieho mäsa – tiež sa tak rozpadá, resp na výrobu „krabích tyčiniek“ – čo je halibút v inej forme. Osobne som ich rád kupoval a vyprážal v cestíčku a jedol s majonézou – tu na vidieku to nedostať. Ako decko si pamätám „jedlo chudoby“ – keď naši boli na tenko – matka kúpila veľkú sovietsku krabiu konzervu – asi 400 g – za 5 korún – bolo to aj so šťavičkou pekne uložené v papieri v konzerve. Ja, alebo ona sme urobili domácu majonézu, do toho krabie mäsko a potom na chleba. Kokso – oči mi idú krížom keď si spomeniem na tie voňavé kraby a halibúta.

      A o tom točím! Že už sa nedokážeme nažrať zdravej dobroty!

      Krabie tyčinky: pochúťka alebo odpad?
      „Krabie tyčinky by podľa názvu mali mať niečo spoločné s krabom. Tí osvietenejší už pravdepodobne vedia, že opak je pravdou. S krabom majú bohužiaľ spoločný naozaj iba ten názov. Vyrobené sú totiž zo spracovaného rybieho mäsa (napríklad treska), ktoré sa zlisuje na kašu nazývanú surimi. Následne sa z nej tvarujú tyčinky. Ak si vravíte, že “nevadí, veď ryby sú zdravé a ich konzumácia sa odporúča”, sklameme vás.

      Ani podiel rýb v krabích tyčinkách poväčšine nie je žiadna sláva. Tvoria okolo 35%. Zato éčkami, soľou a nekvalitnými rastlinnými tukmi s vysokým podielom omega-6 mastných kyselín sa väčšinou nešetrí. Vzniknutá hmota sa dochucuje napríklad krabím extraktom, alebo dochucovadlami. Nechýbajú ani farbivá, arómy, konzervanty, či zvýrazňovače chuti, medzi ktorými nechýba ani neslávne známy glutamán sodný. Ako vravím, pochúťka ?
      Pozrime sa podrobnejšie na zloženie

      Krabie tyčinky najčastejšie nájdeme v obchode pod názvom surimi tyčinky. Menšími písmenami je uvedená aj informácia o tom, že ide o rybie tyčinky resp. rybie mäso s krabou príchuťou. A pri tomto podozrivom fakte by sa malo začať vaše pátranie po zložení produktu. Pozrime sa teda na neho bližšie.

      Za symbolickú cenu (0,62 Eur), ktorá by už sama o seba mala vypovedať o kvalite si môžeme v bežnom obchode kúpiť Vici Surimi – rybie tyčinky, chladené, 100 g s nasledovným zložením:

      surimi 37 % (drvené RYBIE mäso 34%, stabilizátory: sorbitol, cukor, polyfosforečnany), voda, VAJEČNÝ bielok, škrob (obsahuje GLUTÉN), repkový olej, cukor, aróma (obsahuje KôROVCE a zvýrazňovače chuti: E 635), jedlá soľ, VAJEČNÁ zmes, stabilizátor: karagénan, farbivá: kyselina karmínová, paprikový extrakt

      Podobné je to aj pri ďalšom produkte Radoma Preto Surimi rybie tyčinky hlbokozmrazené, 250 g za 1,39 Eur so zložením:

      Voda, Surimi 22% (drvené rybie mäso 20 %, stabilizátory: sorbitol, polyfosforečnany, cukor), Pšeničný škrob (obsahuje glutén), Vaječný bielok, Repkový olej, Sójová bielkovina, Cukor, Jedlá soľ, Farbivá: kyselina karmínová, paprikový extrakt, E171, Stabilizátor: karagénan, Zvýrazňovač chuti: glutaman sodný, E627, E631, Aróma

      Čo je na nich zlé?

      Ako môžeme vidieť po prečítaní zloženia, podiel „ryby“ v krabích tyčinkách je skutočne nízky, nehovoriac o kvalite. Keďže rybie mäso je na tento účel spracovávané veľmi nešetrným spôsobom, nemá ani zďaleka takú výživovú hodnotu ako ryby samotné. Tyčinky obsahujú väčšie množstvo sacharidov a soli, čo určite odradí priaznivcov zdravého stravovania. Aj napriek tomu sú však často prezentované ako zdravá potravina, prípadne sú súčasťou rôznych diét. Dôvodom je nižší obsah tukov (cca 5%) a nižšia energetická hodnota. Surimi sa totiž vyrába z málo tučných rýb a navyše sa zmes premýva vodou, aby sa tuk odstránil.

      Fakt, že má potravina málo kalórií, z nej však zákonite nerobí potravinu zdravú. Najmä ak obsahuje mnoho aditív ako napríklad sorbitol – látka, ktorá môže spôsobovať podráždenie a bolesti žalúdka, kyselina karmínová, ktorá môže vyvolať alergické reakcie alebo glutamán sodný, ktorý môže v niektorých prípadoch spôsobovať bolesti hlavy, či zvýšený krvný tlak. V zložení nájdeme aj pšeničný škrob, takže krabie tyčinky nie sú vhodné pre celiatikov.
      Existujú aj dobré surimi?

      Keď sa ma klienti – milovníci takýchto tyčiniek pýtajú, či sa dajú aj v tejto oblasti nájsť kvalitné produkty, rada by som povedala, že áno. Krabiu tyčinku z ozajstného kraba sa mi ale ešte bohužiaľ nájsť nepodarilo. Ak už to musí byť, vyberajte surimi tyčinky s čo najvyšším obsahom rybieho mäsa. Výrobok bez aditív budete hľadať márne, takže ak ste fanúšikom krabích tyčiniek, éčkam sa nevyhnete. Surimi pochádza z Ázie no bohužiaľ, ani ak chcete staviť na produkty z týchto krajín, veľmi si nepomôžete. V princípe sa zloženie veľmi nelíši.

      Za výhody surimi tyčiniek možno považovať nízku cenu, ľahkú dostupnosť, jednoduchú prípravu, zaujímavú chuť a rôznorodé využitie. Možno ich pripraviť rozličnými spôsobmi a vytvoriť naozaj netradičné pochúťky. Za zamyslenie však stojí, či tieto pochúťky naozaj stoja za to.“

      Poznámka – keď si nezamestnaný a za facku si vieš niečo uklohniť a navyše to aj chutí – tak to neriešiš! Lebo „jesť“ potrebuje hlavne mozog.
      Toto je presný príklad komplotu Codex Alimentarius!
      https://www.ceztrenera.sk/krabie-tycinky-surimi/
      – – –
      Treska – nádej Baltského mora (2019)
      https://www.freefilm.to/film/treska-nadej-baltskeho-mor

    • Mna velmi neoklamu v obchode. Osobne nevnimam ceny ako absolutne, tj, 1.39eur za nieco X, ale pocitam to na kg, tj, jednotnu jednotku.
     Priklad:
     Ak treska ktora ma 250gramov, ma 20% masa, a stoji 1 euro, tak logicky, 1kg produktyu stoji 4eura, avsak s podielom 20% masa, cize 4eura musim vynasobim eeste piatimi, aby som dostal cenu za toho podstatneho, cize 20eur/kg.
     Vseobecne som dospel k zaveru, ze cokolvek co uz niekto upravil nema velmi cenu konzumovat, pretoze neviem aku prvotnu surovinu pouzil. Vynimkou moze byt nieco, co neviem zohnat ako prvotnu surovinu, alebo neviem vyrobit taky polotovar doma, napr mrazom susene ovocie..
     Rybie prsty, no ano, jedlo pomerne chutne, ale smejem sa na podielu ryb, aj na tom, ze sa to musi vyprazat..
     Najvacsia finta su sladkosti. Napr oplatky, nebudem konkretizovat znacky (prakticky vsetky), ale stoja cca 8eur za kg v akcii.. Cize zakaznik, ktory nakupi cukor muku a smejd cokoladu.. vsetky suroviny v tom produkte stoja tak do 1eur za kg, ale konecny produkt stoji 8eur za kg. Dobru chut…
     A tymto produktom je venovane viac miesta v obchodoch, ako zelenine a ovociu dokopy..
     Inak klobuk dole aky mas prehlad, Maroš… 😉

  • Maros Vitamin D-3 je otrova na potkanov,je to Cholecalciferol, potkany dostanu vnutorne krvacanie,problemy s Ladvinami,atd, a rychlo skapu,ako aj psy a kocky,takze tito doktory bud su sprosti,alebo vrahovia,Slnko,aspon 5 minut denne staci na vitamin D,ale to doktori-vrahovia zakazuju,ze dostanes rakovinu koze,ludia uzasne trpia,ked beru zvlast vacsie davky,ale preco zrat Potkanciu otrovu,ked mame slniecko,,co sa elite snazi zakryt s Chemtrails. V USA vitamin D-3 je schvaleny od roku 1984,tiez ako otrova na potkanov,zrejme chcu vytrovit aj dvojnohych potkanov,ako nas niektori z Elity nazyvaju,na straz,Janko.Dufam ze si to redakcia precita a googluje: D-3/rat poison

   • Ale co potom toto ?
    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17426097/

    Lack of sun exposure is widely accepted as the primary cause of epidemic low vitamin D status worldwide. However, some individuals with seemingly adequate UV exposure have been reported to have low serum 25-hydroxyvitamin D [25(OH)D] concentration, results that might have been confounded by imprecision of the assays used.

    Results: Mean serum 25(OH)D concentration was 31.6 ng/ml. Using a cutpoint of 30 ng/ml, 51% of this population had low vitamin D status. The highest 25(OH)D concentration was 62 ng/ml.

    Conclusions: These data suggest that variable responsiveness to UVB radiation is evident among individuals, causing some to have low vitamin D status despite abundant sun exposure. In addition, because the maximal 25(OH)D concentration produced by natural UV exposure appears to be approximately 60 ng/ml, it seems prudent to use this value as an upper limit when prescribing vitamin D supplementation.

    To je Havaj. My sme kusok vyssie, cize u nas Slnko svieti pod ostrym ohlom a tym padom atmosfera zachyti vacsinu ziarenia? Je mozne v decembri ziskat dost D zo slnka? Kolko % koze si bezny clovek dovoli odhalit v decembri? No OK na Vianoce bolo uz aj 20C, to sa da opalovat… Tym nechcem vyvratit to co pises, je to dost zaujimave a som vdaceny ze si zdielal danu informaciu, len tak, pytam sa, co si o tomto myslis hlbsie…

   • Vitamín D3 je toxický vo vysokých dávkach (ako aj iné vitamíny rozpustné v tukoch), preto to s ním netreba preháňať. Nemalo by sa užívať viac ako 4000 IU denne u dospelého človeka.

    Áno, používa sa ako jed na potkany, ale práve tým spôsobom, že sa ním potkany predávkujú. To u nich spôsobí prudký nárast vápnika v krvi, čo vedie k poškodeniu obličiek a následne k zlyhaniu srdca. Ak by sa vitamínom D predávkoval človek, prejavy by boli podobné. Preto sa ním netreba predávkovávať.

    • Prepáčte, ja som už tak dopletená z tohto vitamínu D3. Ja osobne používam: Vitamim D-3 v bio olivovom oleji od firmy DamianVit Natural Health Service. Je to firma z Veľkej Británie a dostať to u nás v bio obchodoch.
     1 kvapku si dávam ráno na chlieb, 1 kvapka = 2,500 IU. Nedávam si to každý deň ale dosť často.
     Je to dobrá voľba alebo nie?

   • John – vit. D3 podporuje NEzrážanlivosť krvi – je to antagonista D2 – ktorý podporuje zrážanlivosť krvi!

    Trávenie potkanov je založené na jedoch, ktoré vyvolávajú krvácanie do čriev – preto ten vit. D3! Pre nič iné! Alkohol zabije zajaca, králika – psa nie! Vit. D3 zabije potkana – človeka v primeraných dávkach NIE! A je to práve aj preventívum proti zrazeninám z očkovania! Treba chápať kontext, nie jednoznačné tvrdenia! Ešte raz – ty si potkan?! Už viac krát na toto nebudem reagovať.

    Odporúčaná dávka – podľa návodu je 1 tabletka á 1000mj denne – v zimnom období až doteraz som si dával 2 a teraz vďaka práci na záhrade možno len 1. – ako preventívum aj proti infarktu napr.

    Otrava na potkany, myši a iné veľké hlodavce 15kg …
    [Prehľadávať doménu energyboss.sk] https://energyboss.sk/produkt/otrava-na-potkany-mysi-a-ine-velke-hlodavce-15kg/
    Účinný jed na potkany, keď zlyhajú všetci ostatní! Smrtiaci účinok brodifakumu – najsilnejší rodenticíd odporúčaný profesionálmi; Jediné kŕmenie rodenticídom spôsobuje u hlodavcov poruchy zrážania krvi a krvácanie. Veľmi rýchle pôsobenie – prvé účinky sú badateľné už po 2 dňoch od konzumácie hlodavcami.

    • no ja som cital, ze davka je idealna 100UI/kg/den, tj, pre 60kg cloveka je to az 6000UI denne, pre 80kg je to 8000UI denne
     tak to jedavam ja, a kedze si to nedavam kazdy den, tak obcas si dam aj 30-40-50tisic , a to tak, aby som ten konecny priemer mal tyzdenne podla rovnice 100*kg/denne. Ale zas neprehanam to so sledovanim, mam flasku, kde je cca 4 miliony UI a ta flaska sa moze minut cca za 1 rok pre dvoch. aby som dostal taky ten primer 100UI*kg denne pre jedneho. Podla toho ako sa flaska mina, a podla datumu ktory si napisem pri otvoreni viem, ako som priblizne na tom a bud spomalim davku alebo zrychlim.
     To je myslene ako rada pre kazdeho, kto to takto nerobi a zlozito pocita. Ak su kapsule, sleduje sa to tiez podla toho, priblizne ako sa mina balenie..
     Pri kvapkach pozor na to, ak sa to dava do polievky, aby ten vit D nezostal na tanieri a preto to robim tak, ze si to dam na lyzicu, s ktorou potom polievku dojem. Teplo by nemalo robit Vit D zle, neviem to uz dohladat, ale matne si spominam ze som zachytil ze D sa kazi az pri 190C, no zbytocne ho neprehrievam a skladujem v chladnicke.
     Pozor na oleje, Vit D je v oleji, olej sa kazi uz po roku, takze neskladovat zbyrocne dlho…
     Tj, ja osobne beriem D cca 8tisic denne, ale nemam 80kg, ak by to malo nieco urobit, dajte vediet co, lebo takto to beriem uz roky (cca 10), na slnku som tiez, lebo nerad nosim dlhy rukav.
     ————————-
     Ozaj, nikto tu nespomenul K-2, ak som spravne pochopil, prosim o orpavu ak nie, tak cim starsi clovek, tym horsie vstrebanie D, cize by mal brat aj K-2 spolu, s nim, nie? Lenze pozor na velke davky D spojene s K2, aby nebol K2 tiez v megadavke, tam by som 200mg neprekracoval kratkodobo a 100mg denne dlhodobo asi ok? Cize, mam doma aj uplne ciste D, aj D s K2.. A ak k2, tak MK7? Ono je to dost tazke si vsetko pamatam s vekom 😀

  • Oblicky preco som mal vyhrat, robim nieco zle? 🙂

   • Neverím, že tvoj organizmus potrebuje toľko céčka. Teda – všetko nadbytočné musí ísť močom preč. Obličky fungujú podľa protokolu – nebezpečné ako prvé a ostatné vo fronte na poradie. Príklad – alkohol prvý – purín musí zostať vo fronte. Preto v obličkách vznikajú čierne purínové kamene – ako cundre pri zváraní. Veľa chlastu, veľa mäsa. Čiže – ak si zaťažuješ vylučovaciu sústavu zbytočnosťami – niečo iné brzdíš. Teraz inak /Barbara O’Neil/. Vitamíny ako antioxidanty neutralizujú nebezpečné deriváty na vo vode nerozpustné a teda močom nevylúčiteľné. Tento produkt je však rozpustný v tukoch a preto tento bordel pečeň systematicky ukladá do tukových tkanív. Pokiaľ z nejakého dôvodu – vyššia energetická potreba alebo pôst – organizmus po spotrebovaní glykogénu v pečeni začne rozkladať tukové tkanivo – máš problém s intoxikáciou tímto uvoľneným bordelom, ktorý obličky nevylúčia, pokiaľ sa to pomocou prísunu bielkovín nezmení na vo vode rozpustný bordel. Zhrniem – nadmerným podielom antioxidantov brzdíš vylučovanie bordelu obličkami, ktorý by sa pri bežnom príjme bielkovín inak premenil – vyvážene – na vo vode rozpustný. Potrebuješ?

    Z mojej skúsenosti – z nadbytku C som hyperaktívny, podráždený, neviem spať. Vysokoškolský predskúškový driák – káva s citrónom plus Céčko – hnus, z ktorého nezaspíš ale aj nervačíš.

    • Hm, to je zaujimave, pretoze takto fungujem uz asi 15 rokov.. Take davky Cecka (10-15g denne).. Mam odpozorovane, ze davka 15-20g denne mi nerobi ziadne nezuaduce ucinky vo forme naduvania, alebo hnacky.. Ak idem vyssie ako 30g denne, dostavi sa naduvania a hnacka – stalo sa mi to raz v zivote.. Ak som chory, citelne a viditelne, napr nadcha, vedel som zjest aj 50-100g C denne, no len par dni, asi 3, kym nadcha odisla. Viac som chory nebol za tych 15 rokov, no raz dva krat som to mal na hrane, tiez som zvysil C, telo to prijalo (bez NÚ) a zrazu som sa citil lepsie. Nevsimol som si hyperaktivitu na sebe, ani podrazdenost, skor opak… Ludia mi uz roky hovoria, ze oblicky, ale neviem, nemal by som ich uz po 15 rokoch uplne na srot?
     Ale zaujima ma ten bordel v tukoch – ako sa ho zbavim, ako ho vypudim z tela prec? Netvrdim, ze cely zivot sa stravujem vzorne, preto ma to zaujalo, urcite mam kopec bordelu.. Prisunom bielkovin? Aky je rozumny prisun a akych bielkovin? 1g/kg? Zivocisne alebo rastlinne? Co si myslis o carnivore (masova dieta)?
     Aky bordel bezne vylucuju oblicky, ktore by antioxidant brzdil? Pytam sa preto, comu sa vyhnut, ci je mozne dosiahnut stav, aby telo najskor nemalo aky bordel vylucit…

    • Maroš, dobre ste to vysvetlili ohľadne obličiek.
     Ja osobne som vypočula veľa videí od Barbary O´Neil. Veľmi múdro, veľmi jednoducho veci vysvetľuje. Je to pani z Austrálie, má tam aj svoju kliniku naturálnej medicíny. Zažíva aj útoky „elít“.

 2. Je to mozne, papam Vit D cca 5-10 tisic denne, cca 10g denne Vit C, niekedy aj 30g, jod selene spolu, zinok obcas tiez, a rozne multivitaminy tiez, ale nie casto. A nakupujem bez ruska, dost tlacim imunitu na hranu pri otuzovani. A zacal som aj behat. A je mu supeeeer, mam v pazi vsetkych a vsetko, lebo mi je jednoducho super, a rusko nenosim, netestujem sa a moze mi cela vlada vyliezt na hrb. Zacnem este cvicit jogu.
  Namiesto aspiriu by som zvazil enzymaticke bomby ako serrapeptaza a natokinaza, a rozne zmesy ako napr pancreatin, mozno aj quercetin? Je toho dost no, clovek to potom nestiha hltat.. A nie je to lacne, v dobrej kvalite.
  Rozhodne nedavajte detom vigantol, je to polosynteticky odpad. Ciste Vit D, napr Woldo, z ebay.de, ma super pomer cena kvalita… Vit C taktiez jedine CSl4 resp farma kvalita, ja to uzivam so sodou v pomere cca 1g soda a 2.4g C, ale da sa aj 1k4 a bude to dost neutralne. Nejest cukor, cukor je fuj. Nejest oleje, okrem zdravych. Problem je, ze cim viac clovek skuma, tym viac sa to zamotava, ako napr, klicit alebo neklicit orechy pred konzumaciou? Boli tu clanky na badateli, je tu kopec info…
  Ale este lepsie nez Vit D je nepozerat TV 🙂

 3. https://zemavek.sk/tisice-ludi-sa-pridali-k-anti-vakcinacnemu-pochodu-v-londyne/
  Tisíce ľudí sa pridali k anti-vakcinačnému pochodu v Londýne

  V centre Londýna sa dnes zhromaždili davy ľudí, aby protestovali proti zavedeniu covid pasov, vakcínam proti koronavírusu a proti zákonu o polícii, kriminalite a súdoch. Protestujúci, ktorí prišli do Londýna z celej krajiny sa zhromaždili na Parliament Square. Niektorí niesli transparenty s textom: „pandémia je podvod“ či „moje telo, moja voľba“.

 4. https://zemavek.sk/ockovanie-vam-pri-cestovani-po-svete-nepomoze/
  Očkovanie vám pri cestovaní po svete nepomôže

 5. Každému, kto nemá v hlave ? ? ? je jasné že „žltá hviezda“, teda kovid pas nemá absolútne nič spoločné s ochranou pred laboratórne vyrobeným vírusom. Kovid pas je len začiatok totálnej straty slobody obyvateľov planéty. Iba debil si môže myslieť ze to ma niečo spoločné s ochranou zdravia…. Pôvod celého zla a mega podvodu je v teroristickej organizácií Světové ekonomické fórum (World Economic Forum, WEF) v Davose.

  • John Dorusinec

   Suhlasim,az na to ze ziadny virus neekzistuje,Elita za kazdu cenu chce vtrubit do ludi tieto vselijake teorie o „virusoch“,aj Face Book,uz necenzuruje,ked sa ludia diskutuju,pisu,ci bol „virus“ umelo vytvoreny vo Wuhane,atd.,ide im o to aby ludia verili ze virus existuje,takto mozu pokracovat s otroctvom dalej. Janko,Los Angeles

  • 95% ludi ma zial v hlave nakadene. Ked po mne chcu respirator v predajni.. Resp ma do predajne nechcu pustit lebo nemam test.. A to nebola predajna chlastu, kde moze predavat aj alkoholik, ale UNICREDITBANKA…

 6. A hlavne nemá nič spoločné s cestovaním.

 7. https://zemavek.sk/facebook-odstranuje-obsah-kriticky-voci-vakcinam-proti-covid-19/
  Facebook odstraňuje obsah kritický voči vakcínam proti COVID-19

 8. Dnešný článok MUDr. Mercolu + video odhaľuje čo spôsobí táto vakcínočka a ako ozaj liečiť Covid-19:
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/05/30/covid-19-vaccines-causing-damage.aspx
  The Many Ways in Which COVID Vaccines May Harm Your Health
  Rôznymi spôsobmi ako môžu Covid vakcíny poškodiť vaše zdravie

 9. Jednoduchá

  ….samozrejme tieto ryb.tyčinky určite nie sú kvalitné, treba dobre zvážiť, kt.raby si vlastne kúpiť, toto je už uprav.polotovar / bez rýb…./…….aj vit.D 3 treba dobre zvážiť ktorý vlastne………………

 10. ŠTÚDIA VYKONÁVANÁ U PACIENTOV S COVID-19 V TRNAVE

  Fakultná nemocnica Trnava podpísala ZMLUVU O KLINICKOM SKÚŠANÍ so spoločnosťou August Research LLC (USA), ktorá je nezávislým dodávateľom v mene zadávateľa NPO PETROVAX PHARM LLC (Ruská federácia).
  Ono by to v záujme pacienta nebolo až tak zvláštne, ale zistili sme niekoľko, nazvime to nezrovnalostí.
  Ďalšou zo zmluvných strán ako Skúšajúci, zahrnutou v Zmluve je MUDr. Mária Soľavová, primárka kliniky infektológie Fakultnej nemocnice Trnava, členka výboru Slovenskej spoločnosti infektológov, ktorej prezidentom je MUDr. Pavol Jarčuška.
  10/2020 ,,Predpokladá sa, že nábor Pacientov začne od októbra 2020″
  26.10.2020 bola podpísaná Zmluva, pripomíname že pred prvým celoplošným testovaním na území celého Slovenska, ktoré sa začalo 31.10.2020 – 01.11.2020
  31.12.2020 nábor pacientov: ,,…a bude ukončený dňa alebo okolo 31. decembra 2020″
  28.02.2021… „a že štúdia bude ukončená dňa… alebo okolo 28. februára 2021“
  11.03.2021 pod­písaný Dodatok č. 1 k Zmluve kde je špecifikovaná zmena zmluvy v tabuľke platieb IBA PRE SKÚŠAJÚCEHO a to z pôvodných 3000€ celkovo za pacienta na 8000€ za pacienta. Platby pre inštitúciu zostali bezo zmeny a to na 2000€ celkovo za pacienta.
  032021 nábor pacientov a štúdia mala byť podľa predpokladu ukončená, jedine, že by slovné spojenie „dňa alebo okolo“ dátumu xy znamenalo niečo podobajúce sa vyjadreniam Igora Matoviča.
  MUDr. Soľavská dostala zvýšenú platbu za pacienta po termíne „okolo dátumu xy“

  Slovensko sa stalo testovacím laboratóriom nielen vakcín rôznych výrobcov ale aj s tým súvisiacich politických mocenských bojov.

 11. https://zemavek.sk/zena-kontaktuje-pohrebne-ustavy-ci-v-roku-2020-mali-viac-pohrebov-nez-ine-roky/
  Žena kontaktuje pohrebné ústavy, či v roku 2020 mali viac pohrebov než iné roky

  • vtip je v tom, ze tam umierali aj ti, ktorym sa nedostala starostlivost, cize zazrak, ze to bolo rovnake ako minuly roky..

   • Na Záhorí exol jeden – 56-7 ako Viršík, dávnejšie mal slabší infarkt. Dostal vakcínu. Potom išiel na pravidelnú kontrolu k srdciarovi a tam priamo v ambulancii dostal infarkt a hoci mal okamžitú odbornú pomoc – exol!

    Len sa zamýšľam – okrem EKG tam majú aj iné prístroje, takže určite aj pôsobenie elektromagnetického pola tam je – a sme pri tom magnetizme, resp. nanobotoch vo vakcínach. Samozrejme – ako konšpiračná teória.

 12. provokater

  Maroš Hundroš, pestuješ aj redkvičku, či len kukáš na…

 13. https://www.hlavnespravy.sk/profesor-bhakdi-ak-date-svojmu-dietatu-vakcinu-spachate-trestny-cin/2556854
  Profesor Bhakdi: Ak dáte svojmu dieťaťu vakcínu, spáchate trestný čin

  Lekár a vedec Sucharit Bhakdi už mesiace varuje, že očkovanie proti covidu vedie k tvorbe krvných zrazenín. Nie je možné ich vidieť, ale je možné ich cítiť, hovorí vo videu. Keď sa vám tvoria vo vašom mozgu, dostanete silné bolesti hlavy, je vám zle, musíte zvracať a môžete ochrnúť. Mnoho ľudí hlásilo tieto vedľajšie účinky

  „Ak si dáte očkovanie, vyvoláte reakciu, ktorá je potenciálne smrteľná“, zdôrazňuje Bhakdi. „Dôrazne odporúčam ľuďom, aby sa nedali zaočkovať. Nedávajte to deťom. Ak dáte svojmu dieťaťu toto očkovanie, páchate trestný čin.“

 14. https://otevrisvoumysl.cz/18-teenageru-hospitalizovanych-kvuli-srdecnim-problemum-po-covid-injekci/
  18 teenagerů hospitalizovaných kvůli srdečním problémům po covid injekci

  Ve zkratce…
  V americkém Connecticutu se objevilo 18 případů teenagerů, kteří byli hospitalizováni kvůli srdečním problémům po covid injekci. Bidenova vláda mladým lidem stále očkování doporučuje. Více v článku.

 15. Jednoduchá

  ….ten zdravý mikrobióm je veľmi dôležitý pre naše črevá, už si to tu spomínal ty Maroš, p.Jean to ,,vyčítala“ v Medunke/ tá je dobrá, teraz je tam o TČM/ , ja som kedysi navštevovala semináre 1 firmy a naposledy tam tiež o ňom hovorili, akurát sa mi nedarilo pripojiť 🙁 /……tá ,,reklama“je podarená, s vysmiat.prasiatkom :-)……….
  …inak ten VETOM mi už prišiel, začala som ho brať odvčera, keď som bola doma, pre istotu :-(…..:-)…..no zajtra idem už do práce, verím tomu, že to bude ok. ………hm, tie ,,vysokošk.predskúš.drinky“ poznám z rozprávania mojich synov, 1 akurát už skončil……….áno ja súhlasím, dá sa byť aj bez TV, príp.ozaj len mimoriadne použiť…………a dá sa aj športovať, aj niečo iné, čo koho zaujíma, podľa toho sa ,,zariadi“…………inak provokatér pripomínaš mi Maroša, ten tu mal istý čas tiež príspevky na podob.tému………………………………………

 16. Jednoduchá

  …a ešte k tým vakcínam, ak to dám sebe, zle robím sám sebe, no ak to dám deťom, je to o to viac horšie……treba si uvedomiť, že deti sú v tom úplne nevinne, tak ich do toho ,,neťahajme“ ………………………dosp.cov.,,vymysleli“, nech to oni riešia, ale deti treba nechať ,,na pokoji“…………………………

  • presne tak, rozhodovat za dieta, tj, za slobodneho cloveka, je najvyssi hriech, aky clovek moze urobit. A rozhodovat tak na zaklade reklamy v TV by uz malo byt za trest smrti, no len to by bolo sirôt az po Mesiac..

 17. Jednoduchá

  ….úplne s tebou súhlasím Dušan………………………………………….

Pridajte komentár

*