Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Kolaps je blízko: Európske krajiny zavádzajú prídelový systém na potraviny a palivá


Print Friendly, PDF & Email

Kolaps je blízko: Európske krajiny zavádzajú prídelový systém na potraviny a palivá

(Arsenio Toledo, Natural News) Krajiny na celom svete, no najmä v Európe, práve začali zavádzať prídelové systémy na potraviny a palivá.

Ťažkosti Európy s dodávkami potravín a paliva sa začali po tom, čo väčšina krajín na kontinente uvalila na Rusko ekonomické sankcie kvôli jeho invázii na Ukrajinu. To ohrozilo zásobovanie kritickými komoditami v Európe a dokonca hrozí kolaps už aj tak narušených globálnych dodávateľských reťazcov.

V dôsledku toho ceny všetkého od ropy po pšenicu prudko vzrástli, čo viedlo k najvyššej inflácii za niekoľko desaťročí. Po úplnom udusení exportu z Ruska taktiež došlo k zníženiu dodávok týchto základných produktov.

Slnečnicový olej, pšenica, mliečne výrobky a plyn sú už na prídel

Španielsko začalo pociťovať sporadický nedostatok rôznych produktov, ako sú vajcia, mlieko a iné mliečne výrobky, takmer okamžite po vypuknutí vojny na Ukrajine.

Začiatkom marca začali veľké supermarkety ako Mercadona či Makro s prídelovým systémom na slnečnicový olej. Španielska ľavicová vláda zašla dokonca ešte ďalej a poskytla obchodom možnosť dočasne obmedziť počet určitých produktov, ktoré si zákazníci kupujú.

V Grécku najmenej štyri národné reťazce supermarketov zaviedli na prídel potravinové produkty, ako je múka a slnečnicový olej, kvôli kriticky nízkym zásobám spôsobeným zdecimovanými dodávateľskými reťazcami z Ruska a Ukrajiny.

Supermarkety tvrdia, že súčasný prídelový systém je len preventívnym opatrením, ktorý bude zrušený, keď sa zásoby múky a slnečnicového oleja v Grécku stabilizujú.

Z Ruska a Ukrajiny pochádza približne 30 percent gréckeho dovozu pšenice.

„Dôvod obmedzení na tieto produkty je len preventívny, pretože naši zákazníci sa obávajú vojny na Ukrajine,“ uviedol jeden predstaviteľ zo siete supermarketov Alfa-Beta Vassilopoulos.

„Chceme zabezpečiť, aby sme aj v budúcnosti dokázali uspokojiť potreby našich zákazníkov.“

„Múka a slnečnicový olej sú dva produkty, ktoré okrem energií ovplyvnila vojna viac ako čokoľvek iné,“ povedal grécky minister pre rozvoj a investície Adonis Georgiadis.

„Už teraz je ich nedostatok v celej Európe.“

Nemecko spustilo prvú časť trojstupňového núdzového plánu na konzerváciu zásob zemného plynu v krajine. Tento krok prišiel po tom, čo ruský prezident Vladimír Putin v snahe vykompenzovať západné sankcie nariadil, aby Nemecko platilo za ruský plyn v rubľoch.

Prírodná liečba osteoartritídy

Prvá etapa núdzového plánu povedie k „cieleným“ odstávkam toku zemného plynu „určeným jednotlivým veľkoodberateľom“.

Nemecký vicekancelár a minister hospodárstva Robert Habeck vysvetlil, že súčasný prídelový systém je preventívnym opatrením, ktoré má zabezpečiť, aby sa krajina neocitla v kritickom nedostatku.

Nemecko sa tiež pokúša znížiť alebo úplne odstrániť svoju závislosť od ruského plynu. Pred vojnou pochádzalo 55 percent zemného plynu v Nemecku z Ruska. Teraz sa toto číslo pomocou tokov zemného plynu z Holandska, Francúzska a Belgicka znížilo na 40 percent.

Prídelový systém potravín a pohonných hmôt je dôsledkom globalizácie

„Kolaps je tu… a žiadne známky spomalenia v dohľadnej dobe,“ povedal Harrison Smith z portálu InfoWars. „V skutočnosti všetky dôkazy svedčia o opaku.“

Poukazuje na tých, ktorí momentálne vládnu a majú schopnosť kolapsu zabrániť, no v skutočnosti robia všetko pre to, aby situáciu zhoršili a poháňajú totálny kolaps svetovej ekonomiky, najmä v západných krajinách.

Smith, predstaviteľ časopisu „American Journal“ na InfoWars poznamenal, že ak by globálna ekonomika nebola taká závislá od dovozu z iných krajín, vojna na Ukrajine by nespôsobila taký obrovský problém v zásobovaní potravinami a palivami.

„Toto všetko je v skutočnosti podmienené globalizáciou. Nebol by to až taký problém, keby sme toaletný papier nedovážali z Číny,“ povedal.

„Ak sa nejakej lodi, ktorá nabehne na plytčinu v Suezskom prieplave, doslova na opačnej strane sveta, podarí nejakým spôsobom vyvolať situáciu, že si nemôžem kúpiť toaletný papier… potom je to problém a je to problém v štruktúre svetovej ekonomiky.“

O stave globálnej ekonomiky a prideľovaní potravín a palív na celom svete sa môžete dozvedieť viac v najnovších článkoch na stránke MarketCrash.news.

Tiež si pozrite epizódu „Amerického denníka“ v médiu InfoWars (v angličtine), kde moderátor Harrison Smith hovorí o začiatku prideľovania potravín a palív v Európe:

Vyššie uvedený rozhovor nájdete aj na video platforme brighteon.com.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: naturalnews.com, Úvodný obrázok: ilustračný, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jedna vec je realita – druhá vec sú tieto virtuálne scenáre = pi.oviny!

  Na nákupnom fronte – POKOJ!
  To neznamená absolútny pokoj – to znamená – ne-manipulatívny pokoj!

  • Počuj, akože si vážne myslíš že pre Slovensko je to nereálne?

   • Zacharias Mendoza

    Môžeš priviesť koňa k vode, no napiť sa už musí sám.
    Môžeš povedať ľuďom pravdu, no myslieť už musia sami!!!

   • Takto. Rôzne sociálne experimenty s covidom ideálne odskúšali na malých populáciách – viď testovanie, nasúvanie rôznych obmedzení a pod.
    Na 5 a pol miliónovom Slovensku však nemôžu otestovať hladomor a prídelový systém – to môžu rovno poslať celú EU do pi.e!!!
    Ešte raz – ne-manipulatívny pokoj!

    Ako dôchodca mám v obľube „kútik“ zlacnených potravín pred vypršaním doby spotreby – 30 – 50 – 80%. Príklad – hoci to nepijem – kúpil som kondenzované mlieko za pár centov – lebo vaječný koňak. Dnes som zaváhal – lebo laktóza ma preháňa – 800 g pixsla sušeného mlieka pre kojencov – za 3,50 e. 800 g čistých bielkovín. Ak zostane – kúpim zajtra. Hovädzina – 11 eur. Nikto to nekupuje.

    Toto celé je manipulácia pomocou potravinovej burzy – nie skutočný nedostatok. Nepôjde elektrina na odbyt – nedá sa skladovať – odstavia jadrovú elektráreň? Nepôjde mäso na odbyt – odstavia celý reťazec jeho výroby? V chovoch im pribudnú násobky zvierat? Vybijú to?

    „Palo
    04/04/2022 at 20:04

    Maroš sa tu správa akoby zjedol všetko múdrosť sveta. Pred časom som čítal ako sa z fóra odmlčí, no vidím ako si sám nakadil do huby a stále sa tu prezentuje. Pán Maroš by sa mal vydať na obhliadku židovských obchodov (aka Kaufland, Tesco a pod.) aby videl, že inflácia nie je virtuálna ale viac ako reálna a zasiahla už tak každého občana, ako veľa základných potravín zdraželo o 20-30%.“

    – debil sa ozval, pretože sa tomu prizerá a nič s tým nerobí – lebo debil len REAGUJE!

    Maroš má rok staré zásoby benzínu, Maroš použil aditíva na ich konzerváciu. Maroš nakupuje všetky možné zľavnené nezmysly – dnes po obhliadke čínskeho obchodu išiel kuknúť do našincovho a ajhľa – rifle Číňan predáva – „lebo inflácia“ – za 18 – ja som kúpil za 14, župan Číňan za 18 – ja za 14 – ušetril som 8 eur v priebehu pol hodiny, za čo som si kúpil superchutnú ľadovú 0,7 l borovičku v akcii za 6 eurinky a ušetril tak ďalšie 2 eurá – Maroš nechodí po židovských obchodoch Kaufland a Lidl, takže Maroša „inflácia“ neserie! Maroš včas mení svoje peniaze za iné hodnoty – Maroš nakúpi za 3-4 dni všetko čo potrebuje na mesiac na dedine, ako zálesák – a niečo aj na roky dopredu! Maroš nehromadí peniaze!

    Maroš je skromný človek, Maroš zažil obdobie vynúteného hladovania ako nezamestnaný ZŤP /nie na hlavu Marečku/, takže Maroš vie, čo je a čo nie je v dnešnej dobe dôležité. Teplé oblečeie – debil ho lacné v lete nekúpi – jedlo a vercajgy na opravy a prácu s xy, veci na šitie napr. , cement, hurnícke výrobky – lebo pomôž si sám! Maroš rozdáva semiačka a rastliny kamarátom – aby boli v zálohe, keď sa to u Maroša poserie.

    Kto nerobil nikdy za pásom – nepochopí, ako funguje globálna „pásová“ výroba – kde je jej hrdlo organizácie a čo sa nikdy nesmie zastaviť!

    Potraviny sú hrdlom organizácie! Pri zlom načasovaní GLOBÁLNEHO hladomoru im ruchne celý globálny mocenský systém – „keď ľudia už nebudú mať čo stratiť“ – a toto je hrdlo organizácie globálneho mocenského systému! Oni zmrdi vedia zabiť hladomorom 10 miliónov na 40 miliónovej Ukrajine! Ale nevedia takto zabiť 6 mld. ľudí na planéte! Vedia to urobiť len jedmi a pomaly! Otázka preto je – koľko jedu bude v potravinách a nie, koľko budú stáť tie potraviny. Účel hry je sledovať ceny a nie sledovať kvalitu! O tom je Codex Alimentarius – plánovaná degradácia potravín!
    Preto Maroš kupuje kvalitné zlacnené potraviny v kútiku zliav pred expiráciou – aby nemusel kupovať zlacnené akciové sračky! Ale viem si predstaviť „maximalistu“ ako kupuje bryndzu za 2,60 euro – lebo kúpiť ju – stále zrejúcu – za 1,10 eura tri dni pred vypršaním dáta spotreby – je pod jeho úroveň! Lebo hrdlo organizácie sa nesmie zadrhnúť! Konzerva vydrží pokiaľ nezhnije plech! Ale! – „Spotrebujte do!“

    Ešte raz – nebude čo globálne jesť? No tak ruchne celý systém, ktorý toto nedokáže zabezpečiť!

    Mňa tu debil kritizuje, že som sa vrátil, pretože nechápe, čo tu robím! Tento mesiac som rozdal cca 35 DVD – už musím po 2 – toľko toho spolu súvisí.
    Toto tu je tiež spôsob, ako šíriť čosi. Zatiaľ najlacnejší – ak nepočítam svoj životný čas. Takže čo pán kritik Palo – čo iné okrem tvojho brucha a plánovanej inflácie ťa zaujíma?! Ja som chcel odísť kvôli cenzúre tu – teraz som tu Free – a čo teraz?!

    Máte tu málo trollov – tak mám teraz vypadnúť ja, aby to bolo vyrovnané? NASERTE SI!

    • Ja už v podstate ani nečítam článok ale komentáre….iba, vzajomne napájanie sa, ma dosť negatívne vibrácie. Maroš, definitívne by si chýbal….

    • Je dobre, že tu Maroš prispieva. Je tu mnoho ľudí, čo ho číta rado. Každý je tu nositeľom tej svojej pravdy, ev. „pravdičky“, nakoľko tú Absolútnu Pravdu pozná len ten Najvyšší. Zajtra – 6.4.2022 mi dovezú objednaný Prunus padus, inak Čremcha strapcovitá. Dlho som rozmýšľala, aký veľký strom zasadiť k rybníku, aby urobil tieň, zátišie a clonu od novo-postaveného domu hneď za mojím plotom. Myslela som, že dám lipu, ale na základe príspevku od Maroša som sa rozhodla pre Čremchu a verím, že budem mať z nej radosť.
     Záver: Bolo by fajn, keby nikto neodsudzoval príspevky iných, vr. Mareka z Košíc, ktorý tu tiež sľuboval, že ide od Bádateľa na zdravotnú dovolenku – sa preliečiť. No a hold – je tu a mne to neprekáža.. Tolerancia a empatia k názorom iných. Nevieme spoza klávesnice, kto má čo odžité a čím si prešiel, vr. Jaroslava. Držím palce tomuto webu, ani nie tak kvôli článkom (i keď samozrejme – i kvôli nim), ale hlavne kvôli ešte normálnej a inteligentnej diskusii – vzhľadom k tomu, že práve tá diskusia vadí najviac nášmu štátnemu politbyru. Ďakujem za porozumenie a teším sa na ďalšie články a príspevky!

    • Aj na Ukrajine v minulosti nebolo čo jesť, vtedy zahučali milióny a vláda pod vedením strany po hladomore pokračovala roky. Tak by som sa nerád toho hladomoru dožil na Slovenku len aby som sa pozeral ako možno padá systém, alebo ho podržia vojaci spriatelenych armád

   • Na Slovensku vykúpili zahraničné firmy časť úrody pšenice vopred t. J. úrodu ktorá bude tento rok. A výpredaj tohtoročnej úrody pokračuje a nielen pšenice.

    • Vláda (normálna, príčetná, nie americkí agenti) by dokázala takýmto špekulantom vypustiť rybník, ak by chcela. Jednoducho by zaviedla zákaz vývozu obilia ako Maďari a bolo by. To by samozrejme musela byť vláda, ktorá nie je vlastizradná a ktorej záleží viac na ochrane svojich občanov, ako na ich likvidácii.

    • No když o tom víte a nic neděláte, tak s tím souhlasíte, ostatně jako lidé všude v ojro kůůůůůnii. Tak se připravíme na hladomor jen proto aby se jElita měli dobře. No komu není rady tomu není pomoci.

  • Vyčkaj času, kedy môže niečo či niekto vyvolať paniku a ľudia začnú skupovať potraviny do zásoby. A taktiež nepochybuj, že kadejaké Lídly, Kauflandy či Tescá, veľmi skoro prestanú naše siete zásobovať, ak budú mať problémy doma.

  • Maroš, píš, ignoruj tých, ktorí sa Ťa snažia zbaviť. Píš, čo uznáš za vhodné – ešte to máš ako-tak „dovolené“ (poniektorí už NIE).

   Som s Tebou a čakám na každý príspevok od Teba.

 2. Maroš sa tu správa akoby zjedol všetko múdrosť sveta. Pred časom som čítal ako sa z fóra odmlčí, no vidím ako si sám nakadil do huby a stále sa tu prezentuje. Pán Maroš by sa mal vydať na obhliadku židovských obchodov (aka Kaufland, Tesco a pod.) aby videl, že inflácia nie je virtuálna ale viac ako reálna a zasiahla už tak každého občana, ako veľa základných potravín zdraželo o 20-30%. Alebo ísť doplniť nádrž v aute, ak je pán Maroš oprávnený vodič. Ale kdeže, Maroš mal byť v čele tejto krajiny, to by sme tu mali naozaj to sľubované druhé Švajčiarsko. Naozaj milujem takýchto klávesnícových bojovníkov…

 3. adamkratochvil

  USA robia vsetko preto aby znicili Europu a nakoniec ju zhltli ako malinu najskor „pandemia“, potom plyn, ropa, potom Ukrajina a vsetci tito europski vazali Spojenych statov tancuju ako im amici hraju, bud nevedia alebo nevidia ako si ich USA opekaju a pripravuju si ich na svoje hodovanie…

  • Motorom EÚ je Nemecko (niektorí Úniu nazývajú IV. Ríšou). Lenže Nemecko nie je suverénny štát, lebo má na svojom území vojská (najmä americké) nepodliehajúce jeho veleniu a jurisdikcii. Nič na tom nemení skutočnosť, že okupačné vojská premenovali na vojská NATO. Preto si USA robia s EÚ čo len chcú.

   • Tzv. „NEMECKO“ nie je svojprávne – viď „Kancelársky akt“ – je bez „ústavné“ a je toho oveľa viac – aj jeho handra o tom vypovedá – sú riadení SS sion-nacistami spoza veľkej kaluže, VB, z „Izraela“ a „Vatikánu“ (v podstate z tzv. „Švajčiarska“ či skôr z „Antarktídy“ – portál do iných dimenzií) – to sa dotýka aj všetkých modrohandrových s hviezdičkami (Babylon) – len mi je smutno, že práve Ǒda na radosť je zneužitá.

    • Nemecko ani Slovensko nemajú s USA uzatvorenú MIEROVÚ ZMLUVU! Sú pod kuratelou jednej z víťazných mocností WW2! Pred tým to bolo ZSSR – teraz USA.

  • Ste REALISTA !

 4. Miroslav Čižmár
 5. Miroslav Čižmár

  Grafén je už zastaralý. Musk predstavuje borofén. https://m.youtube.com/watch?v=XH9szn7lbBI

  • Miroslav Čižmár

   Borofén je pod mikroskopom podobný ako grafén. Borofén je elastický, nepoškodzuje bunky ako grafén, a nie je tak toxický. Ktovie čo dali do vakcín.

 6. mariankosmac

  Prežijú len číňania, rusi a možno austrálčania. Číňania preto, pretože ich vláda nenechá vymrieť, preto tam majú jedny z najprísnejších anticovidových opatrení ale je to pre dobro ľudí (možno je to aj plán číny, vypustiť vírus, nechať svet vymrieť a svojich ľudí zachrániť). A dokážu si vyrobiť dostatok jedla, síce aj z umeliny. Rusi prežijú jednoducho preto že sú na život v mizerných podmienkach zvyknutí. A austrálčania pretože sú ďaleko a asi niesu závislí od zbytku sveta.

  • Galaxia andromeda

   Australia bude zrovnana činou vo vojne, kde ste nechali indiu, braziliu iran a celu afriku?

   • mariankosmac

    Afričanov bude kosiť hladomor ako prvých, pretože sú závislí od potravinovej pomoci čo im dovezieme. Ale Afrika je veľká a moc o nej neviem. India pôjde do vojny s činov, už je konflikt v Bhutáne kde číňania stavajú akúsi dedinu a Indovia to tam nechcú.

    • Galaxia andromeda

     Nemyslim si ze africania budu zomierat hladomorom len ti ktori zomierali doteraz budu aj na dalej, ostatní prídu do europy a aj sem len v egypte su miliony mladych do 30 rokov , kto sa im postavi v europe? India a cina maju spory stale ale ked pojde do tuheho budu spolupracovat, to je azia nie blizky vychod.Uvidime ak dozijeme

     • provokater

      Európa nie je Spasiteľ. My ich tu nechceme, a hladní neprežijú. Myslíš, že sme sračky, čo nevieme bojovať!

  • Austrálčania s tou nacistickou vládou? 😁

  • Nonsense

 7. Ale to je v pořádku, musíme přec nějak pomoci tomu ukradinskému nacizmu postavit se na nohy, i za cenu že pochcípeme hlady. Ono máme pochcípat pod nacistickým jhem který se vzmáhá na západě nebo hlady.

 8. Ano je mozne, ze uz coskoro bude obmedzeny ci vykupeny slnecnicovy olej. Nevadi, aj tak je extremne skodlivy. Ovela horsie je, ze zacnu dochadzat krmoviny a teda bude obmedzene (rozumej extremne drahe meso a, mlieko a vajcia) ak vobec budu. Celkovo potraviny pojdu hore a v mnohych castiach sveta nebude co jest. A blazni v EU sa snazia stopnut aj ropu a plyn z Ruska a priviest to ku kolapsu.

 9. + V Německu se dnes probudili do hyperinflace potravin, když se maloobchodní ceny potravin během jediného dne náhle zvýšily o 20 až 50 % (informuje Reuters):
  „Nedávno populární maloobchodní řetězce jako Aldi, Edeka a Globus oznámily, že budou nuceny zvýšit své ceny.
  V Aldi bude od pondělí „výrazně dražší“ maso a máslo kvůli zvýšení cen od jeho dodavatelů“.

  Upozorním zde na fakt, čeho jsem si všiml = ceny se navýšili i u potravin, které ale byly vyrobeny dříve, než se vůbec objevily první problémy s jejich nedostatkem :vs: válečným konfliktem atd.
  Všímejte si zboží „nejen z akce“ – jeho trvanlivosti kdy končí a kdy bylo vyrobeno – včetně zmenšení množství za stejné ceny, viz. např. Granko 225g za cenu klasiky velkého balení aj.
  Kdy 1kg mouka je za cenu kolem 21,-/kg = ale TO VŠE vyrobeno ještě „PŘED“ = takže inflace se logicky dost prohloubí.

  Zde uvedu časovou osu toho, co se děje s nedostatkem potravin a jejich inflací ve světě:
  Nejdříve byly zasaženy oblasti Blízkého východu vzhledem k jejich geografické blízkosti k Ukrajině a Rusku.
  Můj odhad: Západní Evropa bude postižena během následujících 3-4 měsíců (léto+-), nedostatek potravin bude trvat ještě několik měsíců poté.
  Spojené státy, Kanada, Austrálie a další země na různých kontinentech pocítí dopady v druhé polovině roku 2022, které budou pokračovat i v roce 2023 a pravděpodobně potrvají až do roku 2024.
  Důležité je, že se naskýtá velmi úzká příležitost vytvořit si zásoby potravin dříve, než nedostatek udeří = tady je úplně jedno, kolik kdo peněz má..

  Nedostatek potravin se také střetává s inflací měn v důsledku neutuchajícího tištění peněz téměř všemi centrálními bankami na celém světě.
  Tato devalvace měny způsobí, že potraviny budou v maloobchodě ještě dražší.
  Problém je v tom, že potraviny ani pohonné hmoty nelze vytisknout.
  Můžete tisknout „peníze“, ale více papírových peněz, které se vznášejí kolem, nevrátí potraviny na pulty.
  Pokud něco, tak čím více peněz tisknete, tím se celý problém zhoršuje.

  Nejvíce budou postiženy rozvojové země, kde může zdražení potravin o pouhých 20 % znamenat rozdíl mezi obživou a hladem.
  Vyspělé země mohou absorbovat větší nárůst cen, aniž by trpěly sociálními nepokoji, ale existuje reálná hranice, kolik inflace a nedostatku mohou tyto země také absorbovat.
  V konečném důsledku se s prohlubujícím se nedostatkem potravin a cenovou inflací můžeme v příštích několika letech dočkat celosvětových potravinových nepokojů.
  A jak Západ zničil globální potravinový řetězec tím, že se pokusil potrestat Rusko.
  To vše pramení z hospodářských sankcí, které Západ uvalil na Rusko, to vše vede ke zrychlujícímu se kolapsu globálního obchodu s obilím, energií a hnojivy.
  Zhroucení globálního dodavatelského řetězce také zhoršilo možnosti zemědělců získat důležité součástky pro provoz jejich strojů a ceny hnojiv vedly k radikálnímu zvýšení nákladů na pěstování potravinářských plodin.
  (Rostoucí ceny pohonných hmot jsou rovněž významným faktorem, který ještě více prodražuje zemědělství.)

  Na Srí Lance vypukly kvůli rostoucím cenám potravin a pohonných hmot nepokoje.
  Agentura Bloomberg uvádí, že tamní vláda již cenzuruje sociální média a zakazuje veřejná shromáždění ve snaze potlačit rostoucí demonstrace:
  Několik desítek opozičních zákonodárců se vydalo na pochod směrem k náměstí Nezávislosti v Kolombu a vzdorovalo víkendovému zákazu vycházení, přestože je zastavili ozbrojení vojáci.
  Po téměř 13 hodinách byla zrušena omezení pro několik platforem sociálních médií, včetně Facebooku, YouTube, TikToku, Twitteru a WhatsApp, informovali uživatelé na internetu.
  Srí Lanka je jen prvním náznakem událostí, které většinu světa teprve čekají. Je jen otázkou načasování, kdy se nedostatek potravin a inflace cen rozšíří do různých zemí a kontinentů.

  Západní země finančně zneplatnily ruské banky a zakázaly jim obchodovat v dolarech nebo eurech, čímž fakticky přerušily dovoz a vývoz z Ruska.
  To vedlo k téměř okamžitému nedostatku zemědělských vstupů, jako jsou hnojiva, a také k nedostatku potravinářských plodin, jako je pšenice, kukuřice, sója, slunečnicový olej a další.
  Na toto vše jsem ale upozorňoval min. 14 dní předem, než se vůbec objevila jakákoli zmínka v médiích, média umí jen lhát a strašit a odvádět pozornost od pravdy..

  Po depopulačních zbraních (vakcíny) nyní čelíme uměle vyvolaného nedostatku potravin a inflace, což vše bude ještě zhoršeno dalším tiskem peněz.
  Například USA: Bidenův návrh rozpočtu na rok 2023 požaduje rozpočtové výdaje ve výši přibližně 1 bilionu dolarů každé dva měsíce.
  K tomu samozřejmě přibudou další „nouzové“ peníze na záchranu, takže Spojené státy brzy propálí bilion dolarů měsíčně..
  Toto bude asi poslední kapitola konečného výbuchu amerického impéria a jeho měny založené na dluhu, která byla v roce 1971 oddělena od zlata.
  Vzhledem k tomu, že již vznikl dluh ve výši 30 bilionů dolarů – a možná dalších 9 – 10 bilionů dolarů, které budou utraceny v příštím vládním fiskálním roce, se velmi rychle blížíme k úrovni dluhu 50 bilionů dolarů během pouhých několika příštích let. Pokud se dostaneme i tak daleko, kolaps dolaru nebude daleko.
  Všichni „normální“ už právě teď utíkají od dolaru a vrhají se na potraviny, zlato, stříbro, půdu, ojetá vozidla, střelivo, střelné zbraně a podobně.
  Nikdo, kdo má alespoň trochu rozumu, nechce zůstat v držení dolarů, až hudba přestane hrát..

  • Pred hodinou som sa vratil z nakupu v Bille .V nedelu stala zemla zo zemiakoveho cesta 0,25 Eur a dnes uz 0,35 Eur t.j. zdrazenie o 40% .Takze sa mame na co tesit

  • Môžete si skontrolovať, či a ako sa ide podľa NOTIČIEK:

   „Fáze 1: Simulujte hrozbu a vyvolávejte strach. (prosinec 2019-březen 2020)
   – Vyvolat pandemii v Číně.
   – Zabít desítky tisíc starších lidí.
   – Zvýšení počtu případů a úmrtí
   – Očkování od začátku považujte za jediné řešení.
   – Zaměřte veškerou pozornost na Covid-19.
   Výsledek, (téměř) všeobecná panika

   Fáze 2: Zasejte plevel a rozdělení. (březen 2020-prosinec 2020)
   – Zavedení mnoha zbytečných, libertinských a protiústavních donucovacích opatření.
   – Paralyzovat obchod a ekonomiku.
   – Sledujte podřízenost většiny a odpor vzpurné menšiny.
   – Stigmatizovat rebely a vytvořit horizontální rozdělení.
   – Cenzura disidentských vůdců.
   – Trestejte neposlušnost.
   – Zobecnění testů PCR.
   – Vytvořit zmatek mezi případy, nakaženými, nemocnými, hospitalizovanými a mrtvými.
   – Diskvalifikujte všechny účinné léčby.
   – Naděje na záchrannou vakcínu.
   Výsledkem je (téměř) všeobecná panika.

   Fáze 3: Přináší zrádné a smrtící řešení. (prosinec 2020-červen 2021)p
   – Nabídněte všem bezplatnou vakcínu.
   – Slibují ochranu a návrat k normálu.
   – Stanovit cíl proočkovanosti stáda.
   – Simulace částečného oživení ekonomiky.
   – Skrýt statistiky nežádoucích účinků a úmrtí na injekce.
   – Vydávání vedlejších účinků injekcí za „přirozené“. účinky viru a nemoci.
   – Obnovte pojem varianty jako přirozené mutace viru.
   – Odůvodnit zachování donucovacích opatření tím, že se neuplatní práh stádové imunity.
   – Trestat zdravotníky za nezákonný výkon péče a léčení. –
   Výsledkem jsou pochybnosti a pocity zrady mezi očkovanými, odrazení odpůrců.

   Fáze 4: Nainstalujte si aplikaci Apartheid a QR kód. (červen 2021-říjen 2021)
   – Dobrovolně plánujte nedostatek.
   – Zavedení očkovacího průkazu (QR kódu), který bude odměňovat očkované a trestat odolné.
   – Vytvořit apartheid privilegovaných proti ostatním.
   – Odebrat právo pracovat nebo studovat těm, kteří se nevaxinovali.
   – Odebrat základní služby těm, kteří nejsou očkováni.
   – Zavedení platebních testů PCR pro osoby, které nejsou očkovány.
   Výsledek, První fáze digitální kontroly, ochuzení oponentů

   Fáze 5: Nastolení chaosu a stanného práva. (listopad 2021-březen 2022)
   – Využijte nedostatku zboží a potravin.
   – Způsobí ochromení reálné ekonomiky a uzavření továren a obchodů.
   – Nechte nezaměstnanost explodovat.
   – Aplikujte třetí dávku vakcíny (boostery).
   – Zabývejte se vraždou žijících starců.
   – Zavedení povinného očkování pro všechny.
   – Posilujte mýtus o variantách, účinnosti vakcíny a imunitě stáda.
   – Démonizovat odpůrce vakcín a činit je zodpovědnými za mrtvé.
   – Zatýkání opozičních vůdců.
   – Zavedení digitální identity pro každého (QR kód): Rodný list, občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny …
   – Zavedení stanného práva, aby byla opozice poražena.
   Výsledek, Druhý stupeň digitálního řízení. Uvěznění nebo odstranění oponentů.

   Fáze °6: Zrušte dluhy a dematerializujte peníze. (březen 2022 – září 2022)
   – Spustit hospodářský, finanční a burzovní kolaps, bankrot bank.
   – Záchrana ztrát bank na účtech jejich klientů.
   – Aktivujte „Velký reset“.
   – Dematerializace peněz.
   – Zrušení dluhů, půjček a úvěrů.
   – Zavedení digitálního portfolia. (Digitální peněženka)
   – Zabavení nemovitostí a pozemků.
   – Zakázat všechny globální léky.
   – Potvrdit povinnost očkování pololetně nebo ročně.
   – Zavést příděly potravin a stravu podle Codex Alimentarius.
   – Rozšířit opatření na rozvíjející se země.
   Výsledek, třetí stupeň digitálního řízení. Rozšíření N.O.M. na celou planetu.“
   https://t.me/s/vakcinacnirealita

 10. Vie prosim autor clanku uviest aj presne kusove limity na uvedene potraviny? Kolko si toho teda realne viem kupit v tom ktorom state?

 11. Stačí si pozrieť najnovší leták z Lidlu Múka max. 6 kg na jeden nákup. Slovensko

  • To nie je smerodajné. Lidl na Slovensku robil obmedzenia vždy (na rozdiel od Kauflandu). Dokonca aj pri cukrovinkách, bez ktorých sa človek zaobíde.

 12. Som včelárom a zároveň predajcom včelých produktov.Mám na predaj kvalitný včelí med ako repkový tak aj slnečnicový.Tu je cesta ako sa dostať ku skutočne kvalitnému medu bez akýchkoľvek prísad alebo pančovania.Med predávam slnečnicový aj repkový. 1 pohár je 950g medu a cena je 5,5 eura.Na želanie viem nachystať aj skryštalizovaný med. Objednávky môžeťe posielať na adresu *** .Ak máťe obavy že med ktorý kryštalizuje alebo ľudovo nesprávne povedané “scukornatie” že je nekvalitný alebo pančovaný tak to nie je tak.Kryštalizácia medu je vyslovene prirodzený proces ktorý závisí od pomeru glukózy a fruktózy.Repkový med kryštalizuje od vytočenia z plástov do max jedného týždna a to z dôvodu nízkeho obsahu fruktózy v pomere ku glukóze.Naopak keď sa včely nachádzajú v agátovom lese ktorý kvitne a nie sú v nom od včiel prímesy iných medov tak vydrží aj vyše roka tekutý a to z dôvodu vysokého obsahu fruktózy ku glukóze-čiže prirodzený proces.Veľa zdravia.

  • pán Jožin, naša stránka nie je Bazoš. Keď chcete propagovať svoje produkty na predaj, skúste toho Bazoša alebo iné inzertné portály. Dávate reklamu pod každý článok. Takéto správanie netolerujeme, preto sme vo vašom komentári vymazali emailovú adresu a ďalšie podobné komentáre vymažeme celé.

   • Áno chápem vás úplne redakcia a predtým než som to písal som si neprečítal podmienky.Z istotou vám poviem teraz pravdu len to nezmažťe.Ste super redakcia aj keď vás mnohý hejtujú a máťe dobré články ,fakt a vážim si vás a sledujem vás na webe.Tento nápad som dostal prednedávnom a neverili by ste koľko záujemcov sa mi ozvalo a to pár minút po pridaný inzercie.Na bazoši je toľko ponúk medu čo som aj skúšal no tam som sa nepresadil pretože tých ponúk tam je veľa a tu z takouto ponukou som tu sám preto ten úspech.Tu som vsadil na kartu veľkej frekvencie návštevnosťí ludí kde je vysoká šanca ludí ktorý to uvidia čo sa aj vyplatilo a preto som to dával ku každému článku lebo tie sú najčítanejšie.Musím vám podakovať že ste mi v tom veľmi pomohli a aj sami ludia mi boli vdačný za kvalitu,naozaj.Je síce pravda že by sa to tu nemalo no ja som chcel ponúknuť fakt skutočnú kvalitu a ktovie či som tým možno nepodporil aj vašu väčšiu sledovanosť ale o tom sa nehádam to je diskutabilné.Škoda že to takto dopadlo prepáčťe mi to.

    • Keby ste to dali raz za čas, možno by sme prižmúrili oči. Ale keď ste to začali preháňať, tak to nás už nahnevalo. Ak vám prvé komentáre prešli, to neznamená, že sme si to nevšimli. Určite chápete, že priestor diskusií nie je miestom na propagovanie svojho podnikania.

   • mariankosmac

    Je otravný s tým medom, na druhú stranu by sa však mali takíto predajcovia ktorí sú poctiví podporovať. V tomto je budúcnosť, že si budeme nakupovať od takýchto ľudí. Inak v Lidli majú teraz med 1200 ml za 4,44€ ale len obyčajný kvetový a ktovie aká je kvalita. Ja med mám tiež od nejakého včelára a moc med ani nemusím tak ho nebudem kupovať ale ani by som nikomu nebránil. Ale Bazoš je asi vhodnejší.

    • Prvé zhruba 3-4 oznamy sme mu tolerovali. Lenže potom tú reklamu začal dávať pod každý článok, niekedy aj viacnásobne. No a čo je veľa, to je veľa. V pravidlách diskusie máme jasne napísane, že propagovanie vlastných produktov v komentároch nepovoľujeme. Ako by vyzerala diskusia, keby si začal každý propagovať vlastné podnikanie?

     • Problém vidím v tom, že prihlásením sa na konkrétnu adresu a vôbec zaslanie toho medu súvisí s priamou identifikáciou účastníka diskusie Badatela – takže nech ide s tým „medom“ do prdele!

     • Tak ono mesačne tých návševníkov sú státisíce, to by potom museli zavrieť alebo dať na zoznam nepriateľov štátu polovicu obyvateľov Slovenska 🙂

 13. Ktovie ako toto všetko dopadne

  • Že súvisí s priamou identifikáciou?No a! Ako čo si myslíťe že som vrah že keď viem adresu niekoho tak čo.Ako a bez bádatela nepoznám adresu iných ludí?Čo je na tom? Viem že by sa tu nemala robiť inzercia a už pár ludom cez bádatela som predal med a neviem o tom že by som im nejako ublížil?Mne ide o predaj nič viac nič menej a navyše ponúkam kvalitný med ked už.Takže tolko.

 14. Galaxia andromeda

  Nemyslim si ze africania budu zomierat hladomorom len ti ktori zomierali doteraz budu aj na dalej, ostatní prídu do europy a aj sem len v egypte su miliony mladych do 30 rokov , kto sa im postavi v europe? India a cina maju spory stale ale ked pojde do tuheho budu spolupracovat, to je azia nie blizky vychod.Uvidime ak dozijeme

 15. Jaroslav Vladimirovic

  Svaty Vladimire Moudry Dlouhoruky
  Ochrance zachrance Slovanu prede vsema zhohbnyma vem si priklad z Anglo Americanu kobercaky ja jako maly prezil 2 UsAF 3 RAF videl casti tel civilistu deti po stromech 10 dnu pred koncem valky
  NA CIVILISTY KOBERCAKY bilym fosforem vzdusnymi torpedy
  Nahasaki Hirosima Hamburg Drazdany Widen ,,, Jen ne diky ,,Slavne Rude Armade nebyly provedeny 1. Svrzeni atomove Bomby na Drazdany jak jsou jasne dokumenty.
  Tak stejne s tou nejmodernejsi vybavou vymazat ,,house of ,,chazars sidon covid depopulsce valek ,,, Londyn Oxford Brussel
  Pak vymazat uzemi Ukrajiny dozens pro NATO Nacky Zoldaky
  Neni treba obetovat ruskou mladou generaci dalsi utrpeni prodluzovanim USA NATO WHO konfliktu WzHO ma ma svefomi jiz pres 7 milionu civilistu neni Cas ani duvod k vyjednavani voblbovani kriminalnikama typu Soros Biden Elitaru imperializmu
  ..Historic a zachrana civilizace ne Satanismu vas hrdinove zRuska budou navzdy blahorecit .
  NECHT ANDELSKE SBORY VAM PEJI NA POCHODU K BREHUM RYNU PO MALMO
  PAK NATO SKLADY Y NUKLEARNI NA BALTu Rumunska… BULHARSKa ,,, ,, N A C pro pana Boha snad,,
  Pres 130 tidic tun vzacnych drshych kovu strategickeho materials potravin
  To je nyni k placi nyni chazari pref final I’m padem likvidaci do Abyss …
  Jak kdysi Busch po napadeni Afganistani Irku
  ,, Mise proveeena accomplish…,,,

  Ni

  • Marek Košice

   Zase ty…. aj so svojim zvratkom s 200 chybami na príspevok. Chcelo by to trochu sebareflexie…

 16. KOVIDBARÓN!

  ,,,,žalúdok od dobrého boha je vaším pánom a vy jeho otrokom,ten kto ho bude mať vždy plný,tak tu s oným bohom vyčúral,,,,kôli jedlu a teplu sa vedie na ukrajine vojna a nie kôli slobode a demokracii,,,,za svoju onedlho reálnu chudobu sa poďakujte vaším milovaným ukrajincom a zanieteným slniečkárom,ktorím už z toľkého prejedania sa a blahobytu už preplo,veď treba ukázať tie vaše novostavby oným ukrajinským ušelcom bažiacích po falošnej westkultúre a v zime im nezabudnite poriadne vykurovať,inak budú ukrajinské dévušky nespokojné a premrznú,,,,vy ani len netušíte kam toto ešte zájde,,,,bavte sa radujte sa množte sa a pracujte a v nedeľu do kostolov pome ho,veď keď nebude teplé leto-aj studené putinovské bude stačiť,a keď vás do jesene vyžerú ukrajinci,tak supermarkety môžu nosiť plechové regále do zberní,aby mali na výplaty,,,,

 17. zaujimalo by ma kedy sa obcania zobudia a uvedomia si ze ich vlady NEKONAJU v ich prospech.

  • Marek Košice

   Možno nikdy. A tak nastáva otázka, kedy sa my so zdravím rozumom zobudíme, a vyhostíme takých ľudí napr. do Afriky…

 18. …ak je to naozaj také zlé, tak prídel.systém by mal platiť aj na globalistov…vrátane.,,našich“ vlád….

 19. provokater

  Európa nie je Spasiteľ. My ich tu nechceme, a hladní neprežijú. Myslíš, že sme sračky, čo nevieme bojovať!

 20. ak je toto pravda a kludne tato situacia moze nastat je do dosledok kapitalistickeho globalneho systemu a zmalej casti aj ludi ze sme sa tam nechali vtiahnut
  teraz ked nic na slovensku nefunguje dlhe roky bude tazke az priam nemozne sa z tejto zumpy vyhrabat lebo nemame ziadne pevne zakladne body z ktorych sa mozeme odrazit a postavit na vlastne nohy
  vsetko sa tu znehodnotilo rozpredalo a rozhadalo vid komentare ziadna sudrznost tupeho slovenskeho naroda taky je obraz slovenska
  aj komentar ked chce clovek napisat musi sa registrovat ako vrah aby mali vsetko pod kontrolou

 21. este aj na schvalenie sa musi cakat aby mohli zcenzurovat nazor ludi ked im nebude vyhovovat makke a tvrde i y

Pridajte komentár

*