10 prírodných super tipov na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke

Print Friendly, PDF & Email

10 prirodzených tipov na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke

Chrípková sezóna je v plnom prúde a  dostávame  množstvo otázok o tom, ako sa vyhnúť chrípke a zostať túto zimu zdravý.

Je to dôležitá otázka, keďže ochorenie môže namáhať váš imunitný systém, zvýšiť riziko prepuknutia autoimunitného ochorenia, dysfunkcie štítnej žľazy, alebo inej chronickej choroby.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Prechladnutie alebo chrípka môžu tiež viesť k užívaniu antibiotík, ktoré sú obvykle zbytočné (lebo prechladnutie aj chrípku vyvolávajú vírusy) a môžu vám poškodiť vnútornosti.

Poďme sa prizrieť na našich 10 najlepších tipov na podporu vášho imunitného systému, ktorými predídete prechladnutiu a chrípke!

10 prírodných tipov na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke

Keď upevníte pevný základ vášho zdravia a budete sa riadiť jednoduchými, najlepšími postupmi, veľmi úspešne znížite riziko toho, že chrípku dostanete .

Nasledujúcich desať tipov vám umožní neochorieť počas tejto chrípkovej sezóny.

1. Často a dôkladne si umývajte ruky

Ide o najdôležitejšie opatrenie v prevencii proti chrípke a ďalším respiračným ochoreniam. Aby ste zabili vírusy, musíte si ruky dôkladne umývať mydlom a vodou aspoň 20 sekúnd.
Dvadsať sekúnd je približne toľko času, koľko vám zaberie zaspievať si pesničku z detstva. Nedotýkajte sa svojich očí, nosa ani úst skôr, ako si umyjete ruky.

2. Uzdravte svoje črevá

Vaše črevá sú vašou bránou ku zdraviu, nachádza sa v nich 80 % vášho imunitného systému. Dajte si záležať na tom, aby boli vaše črevá v bezchybnom stave a užívajte vysokokvalitné, viackmeňové probiotiká s aspoň 25 miliardami jednotiek.

Uchová to vašu hladinu dobrých črevných baktérií a pomôže vám bojovať s infekciou.

3. Obmedzte spotrebu alkoholu a cukru

Aj mierna konzumácia alkoholu odstavuje centrálny nervový systém, a tým aj váš imunitný systém.

Konzumácia priveľkého množstva cukru môže odstaviť váš imunitný systém a vaše telo tak bude ťažšie bojovať s infekciami ako je chrípka.

Takisto vás necháva nechránených pred črevnými infekciami, ako sú kvasinky a SIBO (syndróm bakteriálneho prerastania v tenkom čreve), ktoré odstavujú váš imunitný systém a spôsobujú syndróm priepustného čreva.

4. Znížte svoj stres

Je známe, že stres oslabuje náš imunitný systém. Zvážte zaradenie meditácie, jogy alebo akupunktúry.

5. Spite každú noc 7-9 hodín

Aby sa vaše telo mohlo zotaviť z každodenného vystavovania toxínom, spolieha sa na spánok. Chronický nedostatok spánku môže silne obmedziť fungovanie imunity.

6. Užívajte niečo na podporu imunity

Doprajte svojmu imunitnému systému dodatočnú podporu doplnkom, obsahujúcim imunoglobulíny a bielkoviny.

Imunoglobulíny v nabudia vaše IgA protilátky – ktoré sú prvou obrannou líniou vášho tela. Tieto IgA protilátky sú vytvárané imunitnými bunkami vo vašom čreve a dokážu deaktivovať a dokonca aj eliminovať škodlivé patogény a toxíny, napríklad tie, ktoré prichádzajú so sezónnymi ochoreniami a bakteriálnou nerovnováhou.

To znamená, že prostriedok na nabudenie imunity váš imunitný systém posilní, no nezintenzívni, čo je veľmi dôležité u každého, kto trpí autoimunitným ochorením.

7. Doplnok s glutatiónom, kurkumou a vitamínom C

Pre fungovanie vašej imunity sú veľmi dôležité antioxidanty. Hlavným antioxodantom vo vašom tele je glutatión, ktorý má na starosti posilňovanie vášho imunitného systému a pomáha s detoxikáciou vašej pečeni.

Kurkumín je oranžové farbivo v kurkume a silný antioxidant, zlepšujúci zdravie vašich kĺbov a fungovanie kardiovaskulárneho systému.

Vitamín C poskytuje silnú antioxidačnú ochranu a prispieva k optimálnemu fungovaniu imunity.

8. Optimalizujte hladinu vitamínu D

Vitamín D je účinný modulátor imunitného systému, čo znamená, že hrá kľúčovú úlohu v boji proti infekciám a v regulácii autoimunitných ochorení.

Optimálne hladiny sa pohybujú od 50 do 70 ng/ml, odporúčame preto užívanie 5000 IU (medzinárodných jednotiek; v prepočte 125 μg) veľmi kvalitného doplnku vitamínu D denne a spoluprácu s lekárom, ktorý bude jeho hladinu pravidelne sledovať.

Pre jeho bezpečné vstrebávanie, nevedúce k vápenateniu ciev, potrebujete mať tiež istotu, že je váš výživový doplnok s vitamínom D kombinovaný s vitamínom K.

9. Zvážte užívanie doplnku so zinkom

Zinok je ďalší silný antioxidant, ktorý hrá v imunite veľmi dôležitú úlohu. V imunitnom systéme je zinok potrebný na reguláciu génov a fungovanie neutrofylov, prirodzených zabíjakov buniek a lymfocytov, čo sú všetko typy bielych krviniek.

10. Cvičte

Cvičenie dokáže posilniť váš imunitný systém rozprúdením krvného obehu a zmiernením stresu. Zrýchlený krvný obeh umožňuje protilátkam putovať rýchlejšie vaším krvným riečiskom, čo vášmu imunitnému systému uľahčuje boj s chorobou.

Cvičenie môže tiež povzbudiť váš imunitný systém zmiernením stresu a spomalením vylučovania stresových hormónov v tele.

Podpora vášho imunitného systému, posilnenie zdravia vašich čriev, byť uvoľnený a bez stresu sú kľúčové nielen ako prevencia pred chrípkou, ale  udržia vás na ceste optimálneho zdravia.

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

  1. Natka A n t l o v á

    Bohužel Vaše maily sice dobré, ale vytisknout nelze, protože se otiskne jen třetina textu, už jsem Vám to chtěla näpsat dávno, Jsou to prima rady , ale možnost jedině psát text rukou, pokud nejsem genius
    Tyto texty si nelze zapamatovat,f tyto rady přepisovat rukou je neunosné ¨. Ověřte si to, a prosím napravte. Děkuji a čekám na odpověď. Natka Antlová Praha

    • Skúste požiadať o radu niekoho, kto sa vyzná v počítačoch. Tlačenie je záležitosťou počítača, internetového prehliadača a operacneho systému, nie nutne stránky ako takej.

  2. Vitamin D musite kombinovat nie s Vitaminom K ale s Vitaminom K2 a este k tomu by sa mal brat magnezium. Ja som objavila v nemecku prasok Magnesiumchlorid hexahydrat to je prasok, ktory si rozrobim s vodou 1:1 a potom si to striekam na telo namiesto jedenia tabletiek, za polhodinu sa to cez pokozku dostane do krvi.

Pridajte komentár

*