10 prírodných super tipov na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke


Print Friendly, PDF & Email

10 prirodzených tipov na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke

Chrípková sezóna je v plnom prúde a  dostávame  množstvo otázok o tom, ako sa vyhnúť chrípke a zostať túto zimu zdravý.

Je to dôležitá otázka, keďže ochorenie môže namáhať váš imunitný systém, zvýšiť riziko prepuknutia autoimunitného ochorenia, dysfunkcie štítnej žľazy, alebo inej chronickej choroby.

Prechladnutie alebo chrípka môžu tiež viesť k užívaniu antibiotík, ktoré sú obvykle zbytočné (lebo prechladnutie aj chrípku vyvolávajú vírusy) a môžu vám poškodiť vnútornosti.

Poďme sa prizrieť na našich 10 najlepších tipov na podporu vášho imunitného systému, ktorými predídete prechladnutiu a chrípke!

10 prírodných tipov na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke

Keď upevníte pevný základ vášho zdravia a budete sa riadiť jednoduchými, najlepšími postupmi, veľmi úspešne znížite riziko toho, že chrípku dostanete .

Nasledujúcich desať tipov vám umožní neochorieť počas tejto chrípkovej sezóny.

1. Často a dôkladne si umývajte ruky

Ide o najdôležitejšie opatrenie v prevencii proti chrípke a ďalším respiračným ochoreniam. Aby ste zabili vírusy, musíte si ruky dôkladne umývať mydlom a vodou aspoň 20 sekúnd.
Dvadsať sekúnd je približne toľko času, koľko vám zaberie zaspievať si pesničku z detstva. Nedotýkajte sa svojich očí, nosa ani úst skôr, ako si umyjete ruky.

2. Uzdravte svoje črevá

Vaše črevá sú vašou bránou ku zdraviu, nachádza sa v nich 80 % vášho imunitného systému. Dajte si záležať na tom, aby boli vaše črevá v bezchybnom stave a užívajte vysokokvalitné, viackmeňové probiotiká s aspoň 25 miliardami jednotiek.

Uchová to vašu hladinu dobrých črevných baktérií a pomôže vám bojovať s infekciou.

3. Obmedzte spotrebu alkoholu a cukru

Aj mierna konzumácia alkoholu odstavuje centrálny nervový systém, a tým aj váš imunitný systém.

Konzumácia priveľkého množstva cukru môže odstaviť váš imunitný systém a vaše telo tak bude ťažšie bojovať s infekciami ako je chrípka.

Takisto vás necháva nechránených pred črevnými infekciami, ako sú kvasinky a SIBO (syndróm bakteriálneho prerastania v tenkom čreve), ktoré odstavujú váš imunitný systém a spôsobujú syndróm priepustného čreva.

4. Znížte svoj stres

Je známe, že stres oslabuje náš imunitný systém. Zvážte zaradenie meditácie, jogy alebo akupunktúry.

5. Spite každú noc 7-9 hodín

Aby sa vaše telo mohlo zotaviť z každodenného vystavovania toxínom, spolieha sa na spánok. Chronický nedostatok spánku môže silne obmedziť fungovanie imunity.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

6. Užívajte niečo na podporu imunity

Doprajte svojmu imunitnému systému dodatočnú podporu doplnkom, obsahujúcim imunoglobulíny a bielkoviny.

Imunoglobulíny v nabudia vaše IgA protilátky – ktoré sú prvou obrannou líniou vášho tela. Tieto IgA protilátky sú vytvárané imunitnými bunkami vo vašom čreve a dokážu deaktivovať a dokonca aj eliminovať škodlivé patogény a toxíny, napríklad tie, ktoré prichádzajú so sezónnymi ochoreniami a bakteriálnou nerovnováhou.

To znamená, že prostriedok na nabudenie imunity váš imunitný systém posilní, no nezintenzívni, čo je veľmi dôležité u každého, kto trpí autoimunitným ochorením.

7. Doplnok s glutatiónom, kurkumou a vitamínom C

Pre fungovanie vašej imunity sú veľmi dôležité antioxidanty. Hlavným antioxodantom vo vašom tele je glutatión, ktorý má na starosti posilňovanie vášho imunitného systému a pomáha s detoxikáciou vašej pečeni.

Kurkumín je oranžové farbivo v kurkume a silný antioxidant, zlepšujúci zdravie vašich kĺbov a fungovanie kardiovaskulárneho systému.

Vitamín C poskytuje silnú antioxidačnú ochranu a prispieva k optimálnemu fungovaniu imunity.

8. Optimalizujte hladinu vitamínu D

Vitamín D je účinný modulátor imunitného systému, čo znamená, že hrá kľúčovú úlohu v boji proti infekciám a v regulácii autoimunitných ochorení.

Optimálne hladiny sa pohybujú od 50 do 70 ng/ml, odporúčame preto užívanie 5000 IU (medzinárodných jednotiek; v prepočte 125 μg) veľmi kvalitného doplnku vitamínu D denne a spoluprácu s lekárom, ktorý bude jeho hladinu pravidelne sledovať.

Pre jeho bezpečné vstrebávanie, nevedúce k vápenateniu ciev, potrebujete mať tiež istotu, že je váš výživový doplnok s vitamínom D kombinovaný s vitamínom K.

9. Zvážte užívanie doplnku so zinkom

Zinok je ďalší silný antioxidant, ktorý hrá v imunite veľmi dôležitú úlohu. V imunitnom systéme je zinok potrebný na reguláciu génov a fungovanie neutrofylov, prirodzených zabíjakov buniek a lymfocytov, čo sú všetko typy bielych krviniek.

10. Cvičte

Cvičenie dokáže posilniť váš imunitný systém rozprúdením krvného obehu a zmiernením stresu. Zrýchlený krvný obeh umožňuje protilátkam putovať rýchlejšie vaším krvným riečiskom, čo vášmu imunitnému systému uľahčuje boj s chorobou.

Cvičenie môže tiež povzbudiť váš imunitný systém zmiernením stresu a spomalením vylučovania stresových hormónov v tele.

Podpora vášho imunitného systému, posilnenie zdravia vašich čriev, byť uvoľnený a bez stresu sú kľúčové nielen ako prevencia pred chrípkou, ale  udržia vás na ceste optimálneho zdravia.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Natka A n t l o v á

    Bohužel Vaše maily sice dobré, ale vytisknout nelze, protože se otiskne jen třetina textu, už jsem Vám to chtěla näpsat dávno, Jsou to prima rady , ale možnost jedině psát text rukou, pokud nejsem genius
    Tyto texty si nelze zapamatovat,f tyto rady přepisovat rukou je neunosné ¨. Ověřte si to, a prosím napravte. Děkuji a čekám na odpověď. Natka Antlová Praha

    • Skúste požiadať o radu niekoho, kto sa vyzná v počítačoch. Tlačenie je záležitosťou počítača, internetového prehliadača a operacneho systému, nie nutne stránky ako takej.

  2. Vitamin D musite kombinovat nie s Vitaminom K ale s Vitaminom K2 a este k tomu by sa mal brat magnezium. Ja som objavila v nemecku prasok Magnesiumchlorid hexahydrat to je prasok, ktory si rozrobim s vodou 1:1 a potom si to striekam na telo namiesto jedenia tabletiek, za polhodinu sa to cez pokozku dostane do krvi.

Pridajte komentár

*