Najzávažnejším dôsledkom rusko-ukrajinského konfliktu môže byť kolaps amerického dolára


Print Friendly, PDF & Email

Najzávažnejším dôsledkom rusko-ukrajinského konfliktu môže byť kolaps amerického dolára

(J.D. Heyes, Natural News) Americký dolár bol svetovou rezervnou menou od skončenia Druhej svetovej vojny. Avšak s hrozbou ďalšieho svetového konfliktu kvôli prebiehajúcej vojne na Ukrajine, najväčšou obeťou sankcií môže byť podľa novej analýzy samotný dolár.

Jon Sindreu, komentátor denníka Wall Street Journal, vypracoval analýzu, v ktorej si položil zásadnú otázku, že „Čo sú to vlastne peniaze?“

Nad touto otázkou uvažujú ekonómia posledných niekoľko storočí.

Dnes, keď Západ zavádza proti Rusku jednu sankciu za druhou, stáva sa táto otázka o to naliehavejšia, nakoľko môže mať trvácne a globálne následky.

Zablokovanie menových rezerv Ruskej centrálnej banky

Pri zodpovedaní danej otázky poukazuje Sindreu na zablokovanie rezerv Ruskej centrálnej banky.

Tento akt je však nesmierne relevantný aj pre najľudnatejšiu krajinu sveta Čínu, pretože zvýrazňuje inherentné riziko „akumulovania cudzích aktív“, ktorého výsledkom je vzájomné vzďaľovanie sa mocenských a ekonomických blokov.

Po ruskej invázii zablokovali USA a ich západní spojenci prístup Ruskej centrálnej banky k väčšine z jej 630 miliárd dolárov držaných v zahraničných bankách vo forme menových rezerv.

Takéto zmilitarizovanie monetárneho systému ovládaného krajinami G-20 však bude mať pre celý svet nedozerné následky.

V jednom zo svojich grafov Sindreu poukázal na to, že viac ako 15 biliónov dolárov menových rezerv, ktoré držia všetky krajiny sveta, majú formu papierových peňazí a len oveľa menšia časť je vo forme zlata a ďalších druhov aktív.

Ako ďalej uvádza:

„Centrálne banky mnohých krajín sa v poslednom období snažili doviesť domov svoje rezervy zlata (vrátane Slovenska pred 3 rokmi z trezorov vo Veľkej Británie).

Zlato však tvorí len 13% rezerv. 78% sú zahraničné meny a zvyšok pozície v Medzinárodnom menovom fonde nazývané „špeciálne práva výberu“ (SDR), čo je ekvivalent tvrdých mien.“

Komentátor Sindreu poukazuje na to, že dlhú dobu považovali mnohí ekonómovia tieto menové rezervy za ekvivalent úspor v prasiatku, čiže niečo, čo korešponduje so zahraničnými investíciami do reálnej ekonomiky.

Avšak niektoré súčasné udalosti ukázali, prečo je takéto uvažovanie chybné:

Stop Candida

„S výnimkou zlata sú aktíva jedného záväzkom druhého, teda niekoho, kto sa môže len tak rozhodnúť, že nemajú žiadnu hodnotu (lebo ich zablokuje).“

Sindreu vymenováva niekoľko ďalších príkladov takéhoto správania. Prvým príkladom je Medzinárodný menový fond (MMF), ktorý minulý rok zablokoval Talibanu prístup k SDR patriacim Afganistanu. Druhým príkladom sú sankcie USA voči Iránu.

To všetko dokazuje, že držanie menových rezerv v zahraničí umožňuje USA ich zablokovať.

Sindreu ďalej poukazuje na to, že kým USA a spojenci NATO zablokovali ruským bankám prístup k rezervám (výbery), no nezablokovali prísun nových rezerv z predaja ropy či plynu (vklady).

USA a Západ menia spôsoby, ako si štáty budú uchovávať hodnoty

To, čo USA a ich západní spojenci v skutočnosti demonštrovali, je, že držanie menových rezerv v ich menách predstavuje vysoké riziko, čo tlačí Rusko a Čínu do nákupu ďalších druhov tvrdých mien.

„Zakazovanie exportov Ruska a bojkoty firiem ako Apple či Nike podrývajú celkový koncept peňazí ako „uchovávateľa hodnôt“.

Ak sa zo zostatkov na účtoch cudzích mien stanú len bezcenné počítačové zápisy, ktoré negarantujú možnosť nakúpiť nejakú protihodnotu, potom pre Moskvu bude racionálne prestať akumulovať peniaze a začať akumulovať fyzické bohatstvo, ako napríklad sudy s ropou namiesto ich predaja Západu.“

Podľa Sindreua predstavuje takéto správanie pre kráľovský status dolára teraz len obmedzené riziko, nakoľko ostatné štáty zatiaľ konajú v súlade so Západom a kontrolou kapitálových tokov Pekingu.

To sa však mení s každou novou sankciou USA a Západu proti nejakej krajine, ktorá tej krajine bráni používať jej vlastné menové rezervy.

Záver

Krajiny sa začnú brániť. Alternatívou sa stane zhromažďovanie a akumulácia fyzických komodít. Pre Peking vzniká nová motivácia, aby svoje obchodné prebytky so Západom preorientoval na domácu spotrebu, hoci doteraz sa to javilo ako zložitá úloha.

Na záver Sindreu dodáva:

„Čo môžu v tejto situácii robiť sporitelia a investori? Môže sa zísť stará osvedčená rada, aby ste kupovali zlato. Buďte si istí, že mnohé centrálne banky sveta to teraz určite spravia.“

A čo to bude znamenať pre americký dolár, si všetci môžeme ľahko domyslieť.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: J.D. Heyes, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Existuje predpoved, ze dokedy skonci vojna na ukrajine, dolar padne.
  Inak aj júesej sa rozpadnu coskoro, otazka nie je ci, ale kedy a ako, ci mierovou cestou alebo obcianskou vojnou.

  • Len aby nebolo horšie keď sa rozpadne USA.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,hádky,násilie,vojny,nezhody,chamtivosť-to je ľudská realita,“kŕmili ste si nesprávneho vlka“,vlka temnoty-vypasený vlk nemá moc vás chrániť a pomáhať vám a ten vychudnutý už viac nieje na vašej strane,ale proti vám a pozýva smečky na hostinu,,,,

   • Marek Košice

    Asi najlepší koment aký si kedy dal, KOVIDBARÓN.

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,MK-lebo tie iné a lepšie si žial nevidel a preto nečítal,lebo sa tu nezobrazovali,lebo živitelia rodín ako je št.sektor to nemá tokto načmárané rado-či radi,,,,pre nich som niežiadúci generál.

   • ano,uz je vela tych vlkov,dobre vypasenych,uz sa nemozu ani hybat

  • vypada to tuna na obciansku vojnu,Benzin uz niekade stoji vyse 7 dolarov,vidim vela plagatov,proti Bidenovi,co je len LUTKA,za vsetkym je zidovcina a vytvaranie NSJP(noveho svetoveho zidovskeho poriadku)

  • Bude nás to všechny bolet díky „našim politikům“, ale do nekonečna to nejde tisknout toaletní papír kterému se říká dolar a obchodovat s ním. Všechna platidla bývala kryta a proto se za ně dalo obchodovat. Yankees mají “ nejvyspělejší ekonomiku“ založenou na tisknutí žabích kůžiček bohužel žáby vymírají.

 2. Miroslav Čižmár

  Pre Rusko a Čínu je tu možnosť zastropovania ziskov firiem progresívnym zdanením, čo raketovo rozbehne vnútornú ekonomiku. Peniaze v obehu sú pre krajinu lepšie než hmotné rezervy. Rusko sa sankciami stáva hermeticky uzavretou ekonomikou, takže by z toho málo len výhody.

 3. mariankosmac

  Zrušia sa peniaze a zavedie sa výmenný obchod. Len neviem čo si budeme vymieňať keďže väčšina ľudí v podstate asi nič nevytvára a nemá čo ponúknuť.

  Inak pred časom bol niekde článok – /neviem či pravdivý/ rozhovor s rabínom Finkelsteinom alebo takým nejakým a na otázku čoho sa oni /židia/ najviac boja, odpovedal pádu doláru.

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,jednoducho pobedané-bude hlad a toto sa vám robošom a vaším nadriadeným v sakách nebude páčiť,lebo robošom a kravatičkárom vyhovuje pracovať niekde na štátom dotovanom mieste a po supermarketoch pobehovať s plnými vozíkmi potravín a doma sa napchávať,samozrejme,že aj fastfoody a predražené reštiky vám robia dobre,čiže žijete aby ste len brali žrali a prežierali sa,,,,zhrniem to asi takto-spoločenská vina,bičovaný a fackovaný budete s každej strany-viacej hladný než sýty,,,,k tomu ešte okorenenie v podobe umelo vytvorenej akejsi obdoby doby ľadovej,takže nielen žalúdok,ale aj teplo,,,,

 5. Prave jsem se probral jako nadcasove v nocnich murach
  strasne nadcasovosti kompletne

  JSEM Uzmuceny mrzak NyPD ptc 114 na objednavku kchazaru prikrdacu snad z CZ Ceske konmumity zlatokopu kteri v pry chtely prodat Nas spolecny CS Majewski pry za 36emillionu a mysleli si ze ja Jim v tom pekazim pod vedenim ,,,zlatokopu Kitilkovych band
  za jinych dob jiz odsouzenych

  Byl jsem jako od Sovetskych vojaku znajici rusky.
  Dustojnici u Nas ve vile zijici do 1947 zajistujici bezpecnost obyvatel pred uteky Banderovskych band prostrelujicich se na. Zapad
  BIDEL JSEM V 1962 jeste zniceny Stalingrad kde zajatci odklizeli rozvaliny cistili cihly a zeny pracovaly jako zednice pak opet 1957 1976 vse nadherne siroke tridy vcetne Kieva az Irkutska s novymi kombinaty

  Psmatuji v 1962 1965 na vychodnim a Jixnim Slovensku tu nriveritelnou zemefelskou nadproduci plus zahumenky 2 prasatka kurcatka. Palenka Statni statky JZD. Kam se to podelo diky Sametoveho podvody zapady a kompletnimu vytunelovani.

  Dovefete si predstavit nasi CSFR zivotni uroven neb byt vykradrni pres zapad
  ..Dochazi vam to, Vladimirovic Nas muze ochranit ptrd just out zahibou kteta je pro Nas mnohe pripravovana s ppmoci XHN. GmO a podobne Satanisty

  Posledni Bitva vzplala, dejme se na pochod rozhnevanych revolucionaru pred bandana reunion vlastnich narodu.
  V cem zivot v poradku s vyrobou Haldane pred korupci rusy a s plnymi briskama vasich nezockovanych deti s budoucnosti ….
  Jste tak promyyi jiz dbilni ,,,zapadem
  .

  JNEVANYCH

  Crete Pismo Svate…

  .

  ..

  • Marek Košice

   Ty kus id*ota, to sa nevieš podpisovať vždy pod jedným menom/nickom??? Nedosť, že píšeš ako na drogách… TIAHNI.

   • Sudruh Marek,tento pan Aaron je uz velmi stary a vselico v zivote zazil,co vela z vas nezazilo,tiez uz mu ten rodny jazyk,trosku chyba,,mal by si sa mu ospravedlnit,ty uboziak

   • Marek vidim ze sa u teba nic nezmenilo a agresivita ta neopusta. A pritom uplne zbytocne utocis….ries si svoje komplexy inak.

  • Aaron,mas velke zivotne skusenosti,Janko

 6. Jaro vlad

  Nemohu pochopit ze pri odeslani se MI meni pismena snad jsem nadstaven na jiny jazyk.
  KONECNE Ukrajina Bude vnitrozemsky Stat.

  Rusove pouceni z Mikulski se nenechsji jiz prekvapit Planem Barbarosa 2. Vykradeni zapadem jako jiz mnohokrate 1814 1942 ,,,,
  Ti co drzi zbrane proti Rusku mohou skoncit v krasne krute Sibiri v URANOVYCH DOLECH JA SE SETKAL TAKE PREZIVSIMA JACHYMOV
  VERTE KTERY SI PAMATUJE HRUZIy UsA Raf kobeercovych bombardovani, stormy vyzdobeny castma roztrhanych tel tesne pred klncem valky snazici se znicit CSR product a intelligence v Kobercaky emigrants zDrazdan a dalsiho…
  Nyni ne nase bbatfovani ale planovanemu pres ZHN NSP…
  VE SVETE JSOU JIZ DEMON prvni pamet zivota ne mama tata…
  Chapete ve svete jsou jiz demonstrate moudrych a motlidby za Svateho Vladimirobice. Ja byl v 2012 v Reckem Svata hora Mt Athos klastere kde Vladomirovic byl pri sjezdu Orthodocni cirkve v Ruskem Monastyru daroval jm 3.6 millionu EU na opravy

  Dnes jiz celyve zlate
  V RUSKU SE ROCNE OTEVIRA PRES 1000 CHRAMI MONASTURU ZATIMCO V KRVELACNEM ZAJNIVAJICIM KAPITALISMU SE VYPALUJI A MENI CHRAMY NA MeSITY DIKY ULTRALIBERALNIM SATANISTU NSP smrti Jedinna zachrana je Kristus penna rodina zasoby vseho pottebneho neb neni prijemne sr divat na hlafovejici zmrzacene vlastni deti rodinu jak to bylo v obklicenem 2. SVETOVE V ruskych Leningradu Moskva Stslingrad Srvastopol ..
  BYt na strane ZAPAFEM ZISNOVANYCH maJdamistu nicitelu zapDnich civilizaci satanistickych planu MAM NAKOUPENY FOMACI POYREBY VCETNE SOLARKY …

  NEBOJMESE JIZ SE GLOBALNIHO OTEPLOVANI PO NUKLESRNICH INCIDENTEVH MIZE PRIJIT SIBIRSKA GLOBALNI ZIMA MY ODJIZDKME NA JIZNI POLOKOULI NA pomoc

  • mariankosmac

   Mne to robí telefón Sony, že opravuje – prepisuje text. Treba ísť do nastavení klávesnice – návrhy slov – neopravovat žádná slova automaticky. Iný, čínsky telefón to už tak moc nerobí, číňania asi nemajú takú zásobu cudzojazyčných slov. Na iných zariadeniach a počítačoch neviem. Napíš si to v poznámkovom bloku a potm len skopiruj sem alebo sa na to vyser. Celku je rozumieť, ale niektorím slovám a vetám nie.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,alebo si kúpte už konečne starší dobrý notebook a novšie smartfóny zahoďte,čím sa vám určite uľaví aj na zdraví a satelity sa budú musieť viacej posnažiť,,,,

 7. Jaro vlad

  Zapadem tvorene pocitacove hru vedou k destruction deti rodiny spolecnosti
  Mely by se cenzurovat zapadem tvorene zabavy satanizmu niceni nasich deti.
  Sam si jiz nevim Rady
  Proklinam zalm 91 tvoritele satanistickych pocitacovych zabav
  Pripojme se zproti vsem zhoubnym

  Mate jiz pripravene osivo ne GMO Allston truhliky koreni za oknem.
  Handy rucnilu uteraku.
  .

 8. Jaro vlad

  Pochopite ty zrudy proc znepratelit slovanstvo k vlastnimu niceni.
  Spojme se slovanr

  Vlafimirovic jiz znarodnujte dava do provizu zapadem nakradene a vlastnene vyrobny vceyne Hunter Bidena Ukrajince
  Jaky narod muzr bojovat na planovabne depopulaci zkaZe
  Stale se neco hrozneho Zapadem Schvalene 21 Augusta 1968 pod Ukrajincem Breznevem
  Co se of te doby vybufovalo a opet znicilp vcetne zCsR nadprofikce
  A nekteri to jeste oslavuji krome tech zradcu a zlodrju tunelaru Havlojidu
  ..

 9. Petr Chýlek

  Všichni to ženou na hranu. majetní si myslí, že to přečkají.Chudí a hladoví vezmou „kosy a kladiva“ a půjdou do bank a na parlament

 10. KOVIDBARÓN!

  ,,,,hlad chlad a nedostatok-toto je ľudská odozva sveta dostatku a prebytku založenom na ľudskej ješitnosti a ako neistá stavba pri pobreží kde časom hrozia mohutné záplavy,,,,moderná digitálnapsychobojna vojna je iba okraj ľadovca,jadro ľadovca nechcite radšej ani poznať,lebo len ten samotný názov by vás vyplašil nasmrť,,,,polepšite sa a podelte sa s bližnými svojmi a nie s cudzincami,lebo každý má svoj domov,len každý si ho inak váži,,,,nerozdávajte-lebo rozdávate z nie svojho a takto rozdávate temnote,,,,objímajte toho koho poznáte a toho koho vidíte ako keby seba,,,,nekŕmte cudzinca,lebo cudzinec prišiel k vám ako žobrák a po čase odijde s tým čo bolo pred tým vaše,,,,neverte slovám ľudí z prebytku chovaných,verte tomu čo cítite z hĺbky a skúmajte to,,,,nemáte na to aby ste pomáhali,lebo sami už potrebujete pomoc.

 11. Pochopite ty zrudy proc znepratelit slovanstvo k vlastnimu niceni.
  Spojme se slovanr vyzenme vsechny parazity banditeros satanisty smrti

  Vlafimirovic jiz znarodnujte dava do provizu zapadem nakradene a vlastnene vyrobny vceyne Hunter Bidena Ukrajince
  Jaky narod muzr bojovat na planovabne depopulaci zkaZe
  Stale se neco hrozneho Zapadem Schvalene 21 Augusta 1968 pod Ukrajincem Breznevem
  Co se of te doby vybufovalo a opet znicilp vcetne zCsR nadprofikce
  A nekteri to jeste oslavuji krome tech zradcu a zlodrju tunelaru Havlojidu
  ..

 12. Díky. A další zajímavé info, nebo to, co mě zaujalo:
  1) Včera jsem viděl muže v respirátoru, který sám řídil auto. Policie by měla takové idioty, kteří jsou nebezpeční sobě i ostatním účastníkům silničního provozu, zatýkat.
  2) 750 milionů každý měsíc až do konce roku 2023. Tolik platí naše země Pfizeru měsíčně a za neustálé lezení západu do prde*e.
  3) Všichni nakonec zemřeme, takže jediné, na čem opravdu záleží, je žít důstojně a hrdě a dělat správné věci. Proto nemějte vůbec žádnou úctu k těm takzvaným novinářům, takzvaným lékařům a takzvaným poradcům, kteří popírali pravdu, lhali, klamali a manipulovali s fakty, aby vyhověli požadavkům zkorumpovaných vlád. A to samé platí i u zaručených pravdivých FC..
  4) Prolhaná Wikipedie má obrovskou moc potlačovat pravdu a ničit životy. Její spojení s Google (a YouTube) tuto moc ještě umocňuje.
  5) Ti, kdo mají na starosti Velký reset, chtějí rozdělit rodiny a rozbít vztahy. K tomu jim pomohly kovid injekce – mnoho rodin se neshodne na nebezpečnosti těchto nesmyslných léků. Pochybuji, že se tyto rozpory někdy zacelí. U nás v rodině se to už taky stalo a přestali jsme se prostě vídat..
  6) Skutečnost, že královna Alžběta udělila K. Schwabovi rytířský titul, nám říká vše, co potřebujeme vědět o Alžbětě a ubohé královské rodině.
  7) Když se lidí v pubertě a na začátku jejich 20let ptali, jakou práci chtějí, odpovídali: Internetový influencer, hvězda YouTube, hvězda reality show a modelka – v tomto pořadí. Nikdo z nich nechtěl být už strojvedoucím, kosmonautem nebo dokonce zubařem..

 13. Marek Košice

  TOTÁLNE FIASKO V RELÁCII „NA HRANE“………. CHUDÁK DANKO, tie libtardické svine (moderátorka a Naď) si ho podali…
  Ukážkový HYENIZMUS.
  https://videoportal.joj.sk/na-hrane/epizoda/97217-na-hrane

  • Marek Košice

   Toho Naďa by som rozdupal zaživa na placku…

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,len ho nechaj MK na pokoji,každý chodiaci domček z hliny sa čoskoro premení na prach a popol,,,,zmysel obráteného kríža petra je: zrodený pre smrť,alebo narodil sa,aby raz umrel,alebo čo vznikne,to aj časom pojde či takto-je započaté a je dokonané,,,,

   • Marek a co tak upiect ako bosoraka na namesti

 14. Špinaví politickí zapredanci prišli s ďalším nebezpečným tvorením verejnej mienky, že všetko čo je ruské je fujky-fuj. Slobodný nestranný človek je ako vždy neprijateľný.

 15. Vazeny pane Marek
  KosiC
  Nekdy neprochazi prispevek az
  zmenim jmeno neb prispevek neprochazi USA cenzura ultraliberalove jiz zalezaji
  strachy utikaji z NYC vcetne Clintonu ,,
  PROC MNE URAXIS, BUDOVAL JSEM
  Zemplinskou Siravu pPSPtesov byli nezradni mij tTka hlavni Ing Termostav Vestavia VSZ. Jadernych elekttaren, rodina a ja vysoce hodnocena ve svete nasimo egaptoekty V 2019 no 1 dvejtovy Ing innovator expert…
  Silenci Ukrajinci jako NATO EU bufouusey pokracovat v depopulaci a favat svstnr bile devcata na krizeni
  S cdrnou resources.
  Chcete mit vnoucatka s mensom Izq pricmouhle NECHzre AM TEXKE URAZY POLICAJTY MOZKU. KRKU PRES 150 URAZI VCETNE MRTVIV OD ost OF 3019 JIZ 18 OPERACI MIMO D

  • Jarko,ja som mu uz odpovedal,aby ta neurazal,je to taky mlady sopliak,ako vacsina dnesnych mladych pankhartov,ja so toho velmi vazim ,co pises,tiez som zo starsej doby,Janko ,Kingman,Az,a Sunland,CA

  • Jaro Vl zdielam Vase myslienky.

 16. Jaroslav Vladimirovic

  Nevyhrazaj a rob Marecku. ucinit sebeobranu neni zlocinom testovali jsme ch modernich zbrani Kezmarku. STribri Lobava trenchant pro operace v tyli nepritele a Olympijskuvh tymech veslovani…
  Ja byl vycvicen v prvosledaku na Sumave strelnici Kezmarku Stribro CCCP

  Pochopte neznam co je to strach obavy Jen vysoka kontrola super rychleho rozhodovani bleskovych cinu
  Studuji Umelou Inteligenci a snazim
  se dle toho zdokonalovat Sam

  Sedim na Kandahar lodging 3 Denni pretieku lyzRskych zavodech chlapcu a piji slivovicku.
  TOMU STARSIMU.. vypocetni
  POCITACOVe CENTRUM MAM NEJ ZKAZA V OPERACNIM SYSTEMU VUDCI TOMU PREDCHOXIMU.
  POZNAMKA NA UVAZENI.technologie bez problemu.

  KAZDY UTOK NA RUSKO A CINU TYTO ZEME PRINUTILY K NESLYCHANYM POKROKUM.
  RUSOVE MAJI NAdPRODUKCI POTRAVIN ENERGETIKY SUROVIN…
  KTERY SILENEC BuDE JEDiNNEMU PEKARI a vlastnikem mousy VE MESTE VyHROzOVAT,
  Ze od zitrka si jiz od neho kupovat chleb ebude jako Biden a jeho prd.. lizkove bua.
  JAKO MALE DITE PRASKNE lzici DO STOLU A PROHLASI.
  ABYSTE TO VEDELI, TAK ZA TREST JIZ NEBUDU JIST,,,
  A PRAVE STEJNE delaji vasi dosazeni Majdanu politici.
  Primitivove do ustavu ciocit a zdogovat jak se stalo se mnou po napadeni policajty vsechny ty nebezpecni WHO socio psycho Pati nbeezpecne take svym rodinam DO ustavu s nimi a nasilnemu zdrogovani jak se stalo se mnou..
  ZVITEZIME KuBANCI Afganci Vietnamci CCCP …. zlidstvo pod Bozi Ochranou Zalm 91

 17. Jaroslav Vladimirovic

  Podivana divsm se natreningy 4x brandy 2x Jen s nizkymi tyckama 3x Jen se znackama jak trendningy jsou v pokroku, opet neco noveho.
  V teningovem areal neni zadna fronta. Chlapci dojizni primo do srdacek. Super.
  Moje ofpoved na vse, snad e jsme svedky vaznejsich nrhod kdy se vyprostuji vakcinacema v poslednim case kdyz se vyprostuji pasa,Pasa, z vraku.

  Moje ofpoved zbavili jdme se EU typu SUV msme brzprcne Forg Explorer a Jeep Grand Cherokee top nadupane 5.7 L 8mi valcove bezprcnost je nade vse.
  To extra na benzinu nejak dozenu vcetne v investicich…

  Pri blbnuti se rozlhoduiji. Na Casl etos 2.5 mesice fo Chile lyzovani pPortillo a Zoolu Jizni Afrika pro zmenu a bexpeci pred USA silenstvim snad zmefikanove jiz policie. Opet zmeny a nove zazitky
  .

 18. …vďaka za všetky informácie…z toho kúska relácie, čo som videla je očividné, ako ,,nevie byť“ moderátorka nestranná, no otrasné….

 19. Skutečně, když se našinec podívá na stránky kde ti čeští nacisté nemohou omezit názory normálních lidí, že pane nejvyšší pohrobku R.H. Jak myslíte že to dopadne?
  Rusko je v podstatě na svém historickém území neb nacistická Ukradina si ani neregistrovala hranice. Proto také se rozutekla do okolních států a tím „tady nás máte a starejte se“. My za ně jejich problémy řešit nebudeme a pokud tady chtějí žít musejí makat jinak ať táhnou tam kde je budou chtít bezpracně živit.

Pridajte komentár

*