Je to oficiálne: Spojené arabské emiráty prestali používať dolár na obchod s ropou. Pád dolára je nezvratný


Print Friendly, PDF & Email

Je to oficiálne: Spojené arabské emiráty prestali používať dolár na obchod s ropou. Pád dolára je nezvratný

(Ethan Huff, Natural News) V odvážnom odklone od USA prestali Spojené arabské emiráty (SAE) oficiálne obchodovať s ropou v amerických dolároch. Spravili teda niečo, za čo boli kedysi napadnuté a zničené krajiny ako Irak a Líbya, aby sa zachránilo americké impérium.

Podľa správ rozhodnutie Spojených arabských emirátov prestať používať americké doláre v obchodovaní s ropou predstavuje širší trend ekonomickej aliancie BRICS k prechodu na používanie miestnych mien na transakcie s ropou.

Spolu so Saudskou Arábiou, Egyptom, Etiópiou, Iránom a Argentínou sú teraz SAE súčasťou pôvodných piatich krajín BRICS: Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Južnej Afriky.

(Súvisiace: Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a Irán patria medzi šesť krajín pozvaných, aby sa pripojili k vznikajúcej globálnej superveľmoci BRICS.)

Po mnoho rokov bol americký dolár dlhodobo zavedenou menou používanou na svetovom trhu s ropou. Keďže čoraz viac krajín sa od neho odkláňa, tento proces dedolarizácie stavia Ameriku do čoraz horšej ekonomickej nevýhody.

„Táto expanzia znamená rastúci príklon k dedolarizácii medzi týmito národmi, krok, ktorý spochybňuje tradičnú hegemóniu amerického dolára v medzinárodnom obchode,“ uvádza Jai ​​Hamid pre portál Cryptopolitan.

„Rozhodnutie Spojených arabských emirátov uprednostniť miestnu menu pred americkým dolárom pri nových obchodoch s ropou je jasným obrazom tohto sentimentu. Uvedený krok nie je len obyčajným politickým posunom, je to strategický manéver v komplexnej šachovej hre globálnej ekonomiky.“

Spojené arabské emiráty sú svetovou ropnou veľmocou

Niekomu sa to nemusí zdať až také významné, ale tento posun od amerického dolára je významný, pretože Spojené arabské emiráty (SAE) sú globálnou ropnou veľmocou. Nielen to, ale spolu so zvyškom aliancie BRICS, teraz rozšírenej o šesť ďalších členov, SAE zbavujú americký dolár jeho pozície globálnej rezervnej meny.

Ak budú ostatné štáty nasledovať príklad SAE, čo je vysoko pravdepodobné, môže to viesť ku konečnému kolapsu amerického dolára, silne zmanipulovanej a ničím nekrytej meny, ktorú súkromný Federálny rezervný systém (americká centrálna banka) a jeho partneri z bankového kartelu podľa vlastného uváženia bezbreho tlačia na financovanie vojen a iných globálnych záležitostí.

Zdá sa, že sa to práve teraz deje – že svet vstupuje do novej éry dynamiky v ropných transakciách, najmä teraz, keď SAE aktívne hľadajú nových partnerov na obchodovanie s ropou.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Inými slovami, USA sú vo svetovom obchode čoraz nepodstatnejšie. Okrem vojny, dlhu a LGBT zvráteností už USA produkujú dnes len veľmi málo čohokoľvek hodnotného a zvyšok sveta si to všíma a podľa toho reaguje.

„Nie je to len otázka zmeny mien, je to o zmene samotnej štruktúry medzinárodného obchodu s ropou,“ píše Hamid. „Potenciálne domino účinky na americký dolár by mohli byť značné, čo znamená posun v globálnej rovnováhe ekonomickej sily.“

Spojené arabské emiráty majú na svojom zozname nových potenciálnych obchodov s ropou a plynom až 15 krajín, vrátane Číny, Ruska a Egypta – z ktorých všetky sú členmi BRICS a zároveň sú zástancami dedolarizácie.

„Toto nie je len o diverzifikácii obchodu, je to zásadný posun na globálnej scéne,“ dodáva Hamid. „SAE nielen sledujú trend, ale aj ho určujú.“

Je pravdepodobné, že dedolarizácia, ktorá naberá na obrátkach na svetovej scéne, sa ropou nezastaví. Tento posun od ekonomickej dominancie USA pravdepodobne ovplyvní celý svetový obchod a Američania si musia uvedomiť, čo by to mohlo znamenať pre ich peňaženky.

Záver

Americký dolár sa už teraz rýchlo stáva bezcenným kvôli neustálemu riedeniu (masívnemu tlačeniu) zo strany FEDu.

Pridajte k tomu globálny odklon od amerického dolára v obchode a čoskoro ľudia budú chodiť po ulici s povestnými fúrikmi plných papierových smiešnych peňazí, ktoré, keď sa naplno spustí domino pád, budú sotva stačiť na kúpu bochníka chleba.

No a domino sa samozrejme hneď rozšíri aj na ďalšie svetové meny a hyperinflácii neuniknú ani euro, česká koruna, japonský jen a podobne.

Ďalšie súvisiace správy o globálnej dedolarizácii nájdete na stránke DollarDemise.com

Stop Candida

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nepôjde to tak rýchlo, lebo veľa štátov má USA dlhopisy v dolároch. Ak sa ich rýchlo nezbavia, podpília si pod sebou konár. Aj keď je otázne, čo je horšie – či rýchlo zraziť dolár k zemi alebo predávať dlhopisy… Čína a ostatní veľkí veritelia dlžníka USA si musia rozmyslieť čo je pre nich lepšie.V každom prípade prerobia. USA už naozaj nemá čo ponúknuť. Nie že by predtým mali čo ponúknuť, ale mohli beztrestne kradnúť po celom svete, takže vždy nejako svoje dlhy priebežne kompenzovali. Ak skončí dopyt po (petro)dolároch, skončí jeho nadvláda. Ukáže sa jeho skutočná hodnota. Dnes stojí WC papier aj 5 €…

  • Umývaj si riť vodou – kubík stojí 1,36, – eur. Ale nie o tom chcem. Nie každý má ten kubík vody alebo lopúchy k dispozícii.
   Dávam sem link na analytický dokument SVCS, že niečo finančné /MMF/ má padnúť 15.12.2023 – nemám čas to 2 hodiny znovu počúvať /počúval som to v polospánku/ – ten detail je tam krátky – musel by som to loviť. Ale má to spôsobiť domino efekt.
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-12-10-komentovane-zpravodajstvi/

   • franta záruba

    15.12.bude asi finanční frmol možná i fičák, držte si klobouky.😅

    • Bratku – len sem nezakomponuj Tadesco „tobogán“. Ten komanč inžinier, čo to komentuje, má blízko ku NESARA-GESARA, ale teraz je to o niečom inom. Peniaze sú tovar – politická dohoda. inak dobrá relácia. MMF je hlava hada – WEF je jej pridružená výroba – záložný projekt. To je o koncentrácii a organizácii finančných lobbistov.

     • Už som si to vypočul – toho 15. je plánovaný krach Svetovej banky. ???

     • Že tomu ještě někdo věří, už bylo tolik prognóz, jak to krachne a pořád nic. Jak se ukáže Diana, jak padne dolar, jak už bude Gesara..to vše mělo být před rokem (jiné před 2 roky) a tupé stádo stále chodí s novými daty a skutek utek, zase se nechají tahat za nos a stále věří někomu, kdo jim lže…ale je to na alternativě, tak to musí být pravda.

    • A zasa nič. Zmeň zdroj. Ti katastrofisti za veľa nestoja. Krach je zdá sa neodvratný ale kto vie kedy…
     No nie 12.31.23 aby to bolo ciselne príťažlivé, alebo na Luciu, alebo 24.02.2024.

   • mariankosnac

    Nepočúval som to ale inde písali že to má byť údajne kritický deň pre banky a očakávajú sa pády.

 2. Ten, kto kontroluje Internet a má optické káble na svojom území je USrael…Vsetko co sa deje aj vo finančnom svete ide cez nich.Preto vyvolavajú ekonomicke embargá, lebo vidia kto kde s kym a koľko obchoduje…Špiclujú na celý svet…A nebude to ľahká vec, vykopnúť židov parazitický Petrodolar z cirkulacie! A ja verím že potom padne ekonomika v skoro celom svete, a ten sa vrhne do zúfalej WW3! Viem že sa to blíži! A prajem BRICSu úspech! No čaká ich vela práce aby zosadili USAtana z koňa Apokalypsi sveta…

  • Tú vojnu už USA nestihnú na Východe rozpútať tak aby sa na nej nabalili a „ožili“ ako v 90 tkach…ale zosypú sa…..a pre nás v Európe to vyzerá, že môže prísť čas kedy bude bývať 2 až 5 rodín v jednom dome.

  • Marek Košice

   Kľudne praj BRICSu úspech, len nebuď slepý a uvedom si, že BRICS bude tak isto fungovať len na čisto digitálnej mene/kreditnom systéme, a genocídna redukcia populácie v krajinách BRICS bude prebiehať tiež ako aj v západnom svete…

 3. Magdalena

  Trochu odbočím ,ale ne až tak . Pro jistotu si udělejte zásoby téhle univerzální potraviny. Vepřová mast . Cituji : Vedeli ste ???
  Bravčová masť sa môže skladovať aj desaťročia na tmavom a chladnom mieste v uzavretej zaváraninovej fľaši. Napríklad, v Nippon (Japonsku) je tzv. „archívna“ bravčová masť vysokocenená. Bez zaváhania predáte jedno kilo minimálne 40 ročnej masti aj za 500 eur. Čím je masť staršia, tým je pre človeka zdravšia. Masť staršia ako 20 rokov sa používa výlučne na liečebné účely. V Rusku poznám ľudí, ktorí majú uskladnenú masť aj viac ako sto rokov starú. Masť je žltej farby, kryštalickej konzistencie a vysokolahodnou a jemnou chuťou. Takáto masť sa dáva po čajových lyžičkách do prevareného kozieho mlieka vždy ráno a lieči hlavne všetko čo súvisí s dýchacími cestami, srdcom a cievami. Zároveň aktívne vylučuje kyselinu močovú z tela a množstvo toxínov. Teda má aj antioxidačné vlastnosti. Tých prospešných vlastností skutočne starej bravčovej masti je veľa.
  👇
  1. Masť je tradičná.
  Poznáme ju už celé stáročia, kedy bola masť hlavným zdrojom tuku pri varení a pečení v mnohých krajinách sveta a bola považovaná za rovnako cennú ako bravčové mäso. Boli časy, keď sa majetok zemepánov meral počtom sudov bravčovej masti a na trhoch sa vymieňala za drahé kožušiny.
  2. Masť je zdravá.
  Masť má približne 48% nenasýtených tukov, 40% nasýtených tukov a 12% polynenasýtených tukov. Práve nasýtením tukom sa v minulosti pripisoval podiel na tvorbe cholesterolu a vzniku srdcovo-cievnych chorôb, čo poznatky posledných desaťročí vyvracajú. Oveľa podstatnejší je vzájomný pomer týchto tukov a ich vyvážená konzumácia.
  Bravčová masť má veľmi priaznivý pomer mastných kyselín. Tvorí ich pre náš organizmus veľmi prospešná olejová mastná kyselina (znižuje hladinu cholesterolu), linolová mastná kyselina (6-omega) a linolenová mastná kyselina (3-omega). Paradoxne štúdie potvrdili, že diéta s nízkym obsahom tukov zvyšuje tvorbu triglyceridov, čo je rizikový faktor pre srdcové ochorenia.
  Navyše tuky sú lepším zdrojom energie ako cukry, a preto by mali tvoriť až 35% denného príjmu energie.Bravčová masť účinne zbavuje naše telo ťažkých kovov. Pomáha pri pľúcnych chorobách a lieči pečeň. Už naše prababičky používali bravčovú masť na účinný boj proti hlístam a iným parazitom.
  Bravčová masť sa používa odpradávna v ľudovom liečiteľstve na mnohé ďalšie choroby: pri bolestiach kĺbov, zubov, k zlepšeniu mobility pri zranení kostí, pri prechladnutí, detskej kolike, proti ekzémom, a ktovie na čo všetko ešte.
  3. Masť je prírodný produkt.
  Narozdiel od výroby margarínov, výroba masti nie je žiaden chemický proces. Masť nepotrebuje žiadne dochucovadlá, stužovadlá ani farbivá. Paradoxne práve na obaloch margarínov nájdeme symbol srdca a piktogram fitnes štýlu, zatiaľ čo z obalu masti sa na nás väčšinou usmieva iba prasacia hlava.
  Podľa niektorých názorov je výroba masti enviromentálne dlhodobo udržateľná narozdiel od výroby rastlinných olejov, pri ktorých pestovaní sa spotrebuje značné množstvo hnojív a pesticídov. Transkontinentálne presuny komodít na ich výrobu zase zanechávajú výraznú uhlíkovú stopu na našej planéte.
  4. Masť je všestranná.
  Na rozdiel od iných tukov na varenie, ako je olivový alebo kokosový olej, masť nemá výraznú chuť. Vďaka svojej neutrálnej chuti, vôni a optimálnym fyzikálnym vlastnostiam sa masť dá použiť v studenej kuchyni, na varenie, pečenie, fritovanie aj vyprážanie.
  Masť, naopak, pridáva do pokrmov bohatosť a hĺbku chuti a necháva vyniknúť chuť pôvodnej suroviny. Masť je výnimočná pri pečení pečiva alebo sušienok, a stále častejšie je uprednostňovaná mnohými pekárskymi výrobcami pred rastlinným olejom a maslom.
  5. Masť má vysoký bod prehriatia (Smoke Point).
  Tepelný bod prehriatia je teplota, pri ktorej sa tuk tzv. prepečie. Tento je pri bravčovej masti na úrovni 182 °C (maslo 177, olivový olej 160, kokosový olej 177). Práve táto vlastnosť predurčuje masť ako vhodné médium na dlhé vyprážanie. Pri prepálení oleja sa tvoria karcinogénne látky a zároveň to spôsobuje, že jedlo má trpkú a pripálenú chuť.
  9. Masť je bohatá na vitamín D.
  Vitamín D, ktorý sa v našom tele tvorí pod kožou pri pôsobení slnečného žiarenia, môžeme rovnako dobre získať aj konzumáciou masti. Tá obsahuje približne 1 000 IU v jednej lyžici. U ošípaných, ktoré majú prístup k slnečnému žiareniu, sa vitamín D ukladá vo vrstve podkožného tuku, a tak je masť z takýchto ošípaných druhým najväčším prirodzeným zdrojom vitamínu D hneď po tresčej pečeni. Okrem vitamínu D nájdeme v masti aj vitamín A, E.
  10. Masť je dobre skladovateľná.
  Masť vydrží celé mesiace, nie je ani nutné ju skladovať v chladničke, postačí chladné, tmavé miesto a to všetko bez jediného jedného éčka. Naviac samotná masť slúži ako konzervačná látka pre mäso a mäsové výrobky.
  Bravčová masť krásne hydratuje pokožku, má schopnosť dostať sa do hlbších vrstiev pokožky a prospieva jej, ako sa uvádza na offthegridnews.com. Na svedomí to majú kyseliny, ktoré sa dostanú do pokožky.
  Najlepšie účinky má bravčová masť v kombinácii s bylinkami. Jej schopnosti sa naplno prejavia spolu s bylinkami, ktoré použijete. Bravčová masť tak môže pomôcť pri kŕčových žilách, ale aj pri hojení jaziev alebo ekzémov!
  Vybrala jsem pro vás jen to nejdúležitější ať to není dlouhý.

  • Magdalena

   Až na tu uhlíkovou stopu v textu,to tam nepatří ,nevšimla jsem si to . Žádné uhlíkové stopy ani klimatické změny nejsou !

  • Magdaléna,
   výborný koment, vďaka!

   Tiež bravčovú masť používam v maximálnej miere v kuchyni, ale teraz už viem, že si ju môžem dokúpiť do rezervy viac i na dlhší čas.

   A áno, od babky, masť poznám i ako liečivo – natrieť priedušky a oblasť pľúc – pri respiračných problémoch, kašli, chrípke.

   Ako hovorím v jednoduchosti je – Krása. Podobne, ako asi najlacnejšia zelenina – Cvikla – a aká pre organizmus – liečivá.

   • Teď už žádná zelenina v obchodech není levná , jen vyčíhat akce .Cvikla , mrkev, zelí je teď základ. Nejvíc zasytí bílkoviny ,zelenina dodá vlákninu vitamíny a jiné. Spekuluji do zásoby pohánku nebo pohánkovou mouku 10-15 kg ve velkém pytli, pro jistotu. Dá se dělat na sladko i na slano .
    To vepřové sádlo v obchodech to není to co dělávala máma . Na konci přidávala trochu mléka kvůli chuti i vůni . Do sádla/ masti zalévala pečená žebírka . Chleba s mastí a mladou cibulkou, řeďkvičkami nebo rajčaty ze zahrady ta chuť se nedá zapomenout. Zdánlivě jsme neměli nic a přitom bylo všechno co jsme k životu potřebovali ,hlavně klid, když se na to dívám s odstupem. Používám sádlo na vaření , olivový olej do salátů a kokosový na čištění zubů . Ta zubní pasta se dá vylepšit s mletým hřebíčkem, skořicí a kdo má problém se zuby i kostivalem /kostihojem.
    https://www.fler.cz/zbozi/sadlo-na-zimu-smaltovana-nadoba-sadlak-13962545

    • Velmi dobrý koment Magdalena prečitala som si a spomenula som si na moju prababičku ktorá bravčovu mast používala všade ,margarin bol pre ňu tabu liečila nou všetko hlavne exemy a dýchacie cesty °° na masť nedám dopustit +++

     • Boba Boba – mastná Boba v mastnom spacáku? Hej! Nebavíte sa o ghí – o prepúšťanom másle? Lebo bravčový tuk sa tzv. „láme“ – vločkuje – keď sa oddelia mastné kyseliny – tak to nezožerie ani pes!

     • Maroš maroš mastná Boba si všimla tvojej pripomienky o masti ktorú si napísal budem o tom premýšlat v spacáku°°°°

    • Možná něco do té masti přidávali pro zakonzervování aby se nelámala ,vím že do koriandru se obalovalo maso aby se nezkazilo. Nevím odkud autor čerpal info ale berme to tak že mast je dobrý produkt. Díky tomu že máme zařízení a lednice nemusíme vymýšlet jak něco udržet co nejdál jako naši předci. U nás nic dlouho nevydrželo ani ta mast, bylo nás pět a vyjedli jsme
     vždycky všechno . „Aničko to pro vepříky neseš to mléko“, ptala se jednou sousedka když šla máma s vozíkem z nákupu.
     Ty kostky sádla z obchodu něco vydrží ,ale viděla jsem když paní reklamovala mast v 10 kg plastovém kbelíku ,která byla v záruce a byla na ní plíseň . Asi záleží i v čem a kde se sádlo skladuje .

  • Od gazdu kupujem bravčovú masť a na rok. Tak isto slanina, nepoužíva žiadne konzervanty, nasolí, naúdí. Nikdy sa jej nič nestalo, ani klobásam, ani ničomu.
   Ku všetkému domáca nakladaná kyselá kapusta, zelenina aj v pivnici, ale aj v zemi ešte môže byť aj čo to cez zimu.

   Z bravčovej masti som vyrábal aj „Konskú masť“. Známi, čo mali problémy si pochvaľovali.

   Ale nakoľko sa nechali ošmakuládovať, tak uvidím, koľko si ešte z ich výrobkov užijem. Nakoľko k nim chodím aj na mlieko a syry (ja si robím jogurty a smotanu), vídame sa dosť často a vidím u nich rôzne prejavy šmakulády. Začali im všelijaké nešpecifikované zdravotné problémy, samozrejme akože „kovid“ majú pravidelne. Chodia po doktoroch a ani nevedia, čo to vlastne majú a ani im nevedia pomôcť. A že prečo sa ja nebojím chodiť ku nim ,keď majú kovid ? Sa stále čudujú, a že prečo som furt zdravý (okrem platničky teda).

   Kurnik šopa, tak pracovitý a dobrí hospodári. Ale nedali si povedať…Nič iné, len im želať zdravie a poznanie, nech sa im darí najlepšie, ako potrebujú.

   Ako aj Nám všetkým…a hlavne, tím, čo im to ešte nedošlo, lebo my už sme čo, to pochňápali, ale oni majú ešte rolety zastrené, ako sme mali aj my niekedy dávno…

   Slnko na nás svieti všetkých rovnako, nerobí rozdiely…

   • Marek Košice

    „Slnko na nás svieti všetkých rovnako, nerobí rozdiely…“ … Pretože ho stvorila „BEZCITNÁ Inteligencia“, ktorú niektorí nazývate „dobrotivý Boh“.

    • Boh je enegia. Boh je veľmi silné snetlo – prasvetlo, z ktorého všetko živé aj neživé vzniklo. Boh nikoho netrestá. Boh dal ľudom slobodnú vôľu. To ľudia sa trestajú jeden druhého. Niektoré skupiny ľudí chcú vládnúť nad ostatnými a chcú mal všetko bohatstvo .

 4. Vyborny clanek, ale hlidejte si prosim hrubky! Ma tam byt PRESTALY v hlavicce: shoda podmetu a prisudku. Srdecne zdravim od Protinozcu!

 5. Hmmm… bude to veľmi bolieť. Bohužiaľ aj nás!

 6. Pri momentálnom nastavení Poznania v matrixe asi nieje iná možnosť. Paraziti musia prísť o svoje zdroje. Peniaze. Ten kto vytvára, seje, pečie, vyrába, stavia, pracuje…aby bol posledný ? Chvíľu to ide, ale nakoniec sa to opäť pokazí a zase pekne od znova. (po koľký krát sa už história opakuje ?) Ale učitelia budú jak tľci učiť deti papagájovať a nie rozmýšlať. Ako to mohlo tak dopadnúť ?

  Čo sa sialo, to sa žne.

  Gibran Chálil : PROROK.

  NAKUPOVANIE A PREDÁVANIE.

  Zem vám dáva svoje plody a ak budete vedieť, ako nimi naplniť svoje ruky, nebudete trpieť núdzou.
  Až pri výmene darov zeme budete nachádzať v sebe hojnosť a spokojnosť.
  Ak sa však táto výmena nebude diať v láske a vľúdnej spravodlivosti, dovedie niektorých k chamtivosti a iných k hladu.
  A nestrpte, aby sa na vašich obchodoch zúčastňovali takí, ČO MAJÚ PRÁZDNE RUKY A ZA VAŠU PRÁCU BY CHCELI PLATIŤ SLOVAMI. (Paraziti všetkého druhu)

  O SLOBODE.
  A srdce vo mne krvácalo; lebo slobodní môžete byť len vtedy,
  keď sa vám aj túžba po slobode stane brnením
  a keď prestanete hovoriť o slobode
  ako o cieli a naplnení.

  Naozaj slobodní budete, keď vaše dni nebudú bez starostí
  a vaše noci bez žiadostí a žiaľu, ale ešte skôr, keď
  tieto veci budú zväzovať váš život, a predsa sa povznesiete
  nad ne nahí a nespútaní.

  A ako inak sa povznesiete nad svoje dni a noci, než roztrhnutím reťazí,
  do ktorých ste na brieždení svojho chápania zakovali
  svoje poludnie?

  Vedzte, že to, čo nazývate slobodou, je najsilnejšia z tých reťazí,
  hoci jej ohnivká sa blyštia na slnku a oslepujú vám oči.
  A to, čo opustíte, aby ste sa mohli stať slobodnými,
  sú iba úlomky z vás.

  Ak chcete zrušiť nespravodlivý zákon, vedzte, že ten zákon
  je písaný vašou vlastnou rukou na vaše vlastné čelo.
  Nemôžete ho zrušiť spálením vašich zákonníkov,
  ani umývaním čiel vašich sudcov, hoci by ste vyliali
  na ne more.

  Ak by ste chceli zbaviť trónu tyrana, postarajte sa,
  aby ste najprv zrútili trón postavený vo vás samých.
  Lebo tyran môže vládnuť slobodným a hrdým,
  len ak SAMI zotročili svoju slobodu
  a ponížili svoju hrdosť.

  A keby ste sa chceli zbaviť nejakej starosti, vedzte, že tú starosť
  ste si zvolili sami a nebola na vás uvalená.
  A keby ste chceli zahnať svoj strach, sídlo tohto strachu
  je vo vašich srdciach, a nie v rukách tých,
  ktorých sa bojíte.

  Hovorím vám, že všetko vo vás žije v ustavičnom objatí:
  želané i obávané, odporné i milé, to, za čím bežíte,
  i to, pred čím by ste chceli utiecť.
  Všetko vo vás sa hýbe, žije vo vás ako svetlo a tieň
  vo dvojiciach, ktoré nemožno rozdeliť.

  Lucius Annaeus Seneca :

  Čo je dobro ? Znalosť vecí. Čo je zlo ? Neznalosť vecí.
  Ak chceš byť bohatý, naplň DUCHA, nie truhlicu.
  Na kľudnom mori môže byť kormidelník takmer ktokoľvek.

  Sokrates :

  Viem, že nič neviem.

  • Marek Košice

   Sokratesovo „Viem, že nič neviem.“ je totálny nonsens, a ja pochybujem, že to naozaj povedal/napísal (históriu píši víťazi)…
   Ak sa ľudia riadia touto hlúposťou, nikdy nezažijú pocit istoty. Ak niečo BUDÚ VEDIEŤ, okamžite sa toho VZDAJÚ, pretože – „veď tak slávny mysliteľ povedal VIEM, ŽE NIČ NEVIEM, a on je múdrejší než ja, takže keď on nič nevedel, ANI JA NEMôŽEM NIČ VEDIEŤ.“ – …

   Takže otázka : KOMU PROSPEJE to, ak sa bude riadiť bludom typu „Viem, že nič neviem.“? Keby to povedal „Jano z Hornej-Dolnej“, tak by to nieslo posolstvo typu „Bežný človek si MYSLÍ že vie, ale v skutočnosti sa veľmi často mýli.“ …Ale keď je to akože myšlienka megamysliteľa, tak to bude niesť posolstvo typu „NIKTO nevie nič, OKREM Boha.“ (pre NEateistov), či „NIKTO nevie nič, bodka.“ (pre ateistov) ….. 😀 …..

   • mariankosnac

    Viem že nič neviem – takú vetu mohol povedať iba múdry človek, lebo blbec si nikdy neprizná že vlastne s istotou nevie nič. Až na matematické zákony tu neexistuje žiadna Pevná Pravda, takže vieme velké H. Nevieme ani či je správne byť tým ateistom alebo veriacim (a potom ktoré náboženstvo je najbližšie k pravde) ale možno nakoniec všetky možnosti sú správne. Nevieme ani či sa máme pripravovať na horšie časy a robiť zásoby, lebo čo potom s desiatkami kíl múky a ryže v špajzi keď nebodaj žiadna katastrofa nenastane.

   • Objektívne

    Zrejme je potrebné vedieť kontext v akom to povedal…
    Podobne ako: „Andelé, sluhové boží, opatrujte nás“ – Hamlet dejstvo 1., scéna 4.

   • Inak je zaujímavá potreba to povedať – bol som v krčme a jeden starý pán potreboval filozofovať a doslova vykričal že „Viem, že nič neviem!“

    Ja som hrdý na to, že niečo viem – akurát už nevládzem hádzať perly sviniam! Informácie – to je dar zadarmo – nemám problém sa s nimi podeliť! Ale čo s tými blbcami?!

    • holistický prístup

     Maroš,

     je rozdiel činiť dobro a páchať dobro – osloboď sa od potreby všetkých meniť podľa seba a uľaví sa Ti; osloboď sa od „úlohy“ obete.

     Všetko záleží na uhle, pod ktorým všetko vnímaš – aj dobro, aj zlo, …

 7. Podle Jamieho Olivera pokrmy připravené u McDonald nelze nazvat jídlem. Maso do hamburgerů a dalších pokrmů se vyrábí z hovězího tuku, který se obykle umývá v hydroxidu amonném. Zdraví nebezpečný podvod, ten hydroxid amonný je pro lidské tělo vysoce toxický. Navíc se výrobek obarvuje chemickými barvami. Který rozumný člověk může krmit své děti tukem s amoniakem? Směs, která vzniká smícháním hovězího tuku a amoniaku je podobná růžovému slizu. Po troše trpělivosti v továrně vznikne „něco“ podobnému masu.

  10 děsivých faktů o McDonalds
  1. Síran amonný se používá také k hubení hmyzu, hnojení půdy, či v čistících prostředcích. Síran amonný může výrazně poškodit zažívací trakt, způsobuje průjmy a nevolnost.

  2. Silikonový olej Například oblíbené kuřecí Mc’Nuggets jsou plné dimethylpolysiloxanu, tedy silikonového oleje. Ten se často používá na výrobu kontaktních čoček a dalších zdravotnických výrobků. Působí také jako anti – pěnící činidlo.

  3. TBHQ Tuto přísadu můžete najít v celkem 18 položkách z klasického jídelního menu McDonalds. Tato látka je uváděna jako antioxidant. Nejedná se však o přírodní antioxidant, ale o látku chemicky vyráběnou. Tato látka napomáhá trvanlivosti potravin, které obsahují především tuky a oleje. Kromě využití v potravinářství se látka využívá i jako přísada do laků, či pesticidů. TBHQ se také používá v kosmetice, při výrobě parfémů. Ve větším množství se jedná o chemikálii smrtící, zabít vás může už 5 gramů této látky.

  4. Cystein – L. Jedná se o aminokyselinu odvozenou z lidských vlasů, kachního peří a vepřových štětin. V McDonalds se tato kyselina používá ke zlepšení chuti masa a změkčení pečiva. Tato kyselina je také schopna zkrátit dobu pečení chleba. Kyselina se vyrábí z vlasů, peří a chlupů.

  5. Léky na předpis. Pro drůbež, která je využívána jako zdroj masa pro rychlé občerstvení, jsou do krmiva přidávána antidepresiva a další podobné léky. Kuřata jsou tak stravována léky, které může člověk běžně získat jen na předpis.

  6. Propylenglykol. Kdy se jedná se o chemickou sloučeninu, která se používá do nemrznoucích kapalin, elektronických cigaret a….do rychlého občerstvení u McDonalds.

  7. Kyselina karmínová. V případě kyseliny karmínové se jedná o derivát, vyráběný z brouků. Konkrétně se jedná o červe ného brouka – červce nopálového. Kyselina se používá k barvení potravin, především pak masa.

  8. Dimethylpolysiloxan. Tato látka se nachází téměř ve všech jídlech, která jsou smažená. Látka se používá i k výrobě kontaktních čoček, tmelu, kosmetiky (šampón y a kondicionéry), leštidel na dlaždičky apod.

  9. Oxid křemičitý se využívá při zpracování kuřecího a hovězího masa, aby se zabránilo tvoření hrudek v mase. Podle odborníků tato látka naštěstí není škodlivá, zajímavé však je, že se používá i k výrobě pesticidů.

  10. Celulóza se nachází téměř ve všech položkách menu od McDonalds. Používá se k výrobě od sýrové zálivky, přes vdolky až po jahodový sirup. Využívá se k zahuštění a stabilizac i potravin, nahrazuje tuk a zvyšuje obsah vlákniny. To snižuje náklady na olej, či mouku. Celulóza se získává ze dřeva a vyrábí se vařením buničiny, od které je celulóza chemicky oddělen.

  https://img.p-advice.com/img/humor/774/human-meat-found-in-mcdonalds-factory.jpg

  Agent FBI Lloyd Harrison řekl: „Nejhorší je, že nejde jen o lidské maso, ale o dětské maso. Části těla byly nalezeny v amerických továrnách a byly považovány za příliš malé na to, aby byly dospělými částmi těla.“
  Taky McDonald’s byl už dříve i obviněn z používání výplní, z červího masa! Je ve vašem McDonald’s Burger červí maso?

 8. 5G antény vyvolávají u dětí bolesti hlavy, žaludku a problémy se spánkem

  https://aktax.cz/5g-anteny-vyvolavaji-u-deti-bolesti-hlavy-zaludku-a-problemy-se-spankem/

 9. Kyjevský starosta Vitalij Kličko obvinil Zelenského z autoritářství a lhaní Ukrajincům

  https://aktax.cz/kyjevsky-starosta-vitalij-klicko-obvinil-zelenskeho-z-autoritarstvi-a-lhani-ukrajincum/

 10. COVID vakcíny: časovaná bomba? (část 1/2)

  https://otevrisvoumysl.cz/covid-vakciny-casovana-bomba-cast-1-2/

  jsou tam zmíněny i „čipy/štítky“, které se používají v obchodech při nákupech, magdalenka, to zmiňovala včera nebo předevčírem v diskuzi….

  druhá část
  https://otevrisvoumysl.cz/nanotechnologie-v-covid-vakcinach-na-jakem-principu-funguji/

  • Toto podla mna spustia hned potom, ako sa zruti financny system, aby vyvolali co najvacsi chaos a efekt, aby ludia boli co najzufalejsi! Nasledne sa objavia ich ludia, verejnosti nie znamy, ziadni Gates ci Schwab, tych mozno obetuju, aby si viac naklonili zufalych prezivsich a navrhnu riesenie, kt bude absolutna totalita!!!

   • další tzv. pandemie má být v roce 2025…. což odpovídá dalším následkům covidvakcín v tělech COVIDvaxerů

 11. Jedinou cestou je odmietnutie vsetkych satanskych zvrhlosti, zabalenych do peknych reklamnych a vycackanychbobalov a fraz! Inej cesty prezitia niet!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cerv-nase-spasa-Maso-1x-tydne-mleko-z-velblouda-CT-bouchla-divaka-do-bricha-747501

 12. S určitým sarkazmom sa dá povedať, že petrodolar bol výtvorom Henryho Kissingera… „Prežil“ ho iba o niekoľko dní.

 13. Hospodársky systém, v ktorom Západ funguje, je už niekoľko storočí vytvorený na neuveriteľne absurdnom a zároveň geniálne jednoduchom princípe: Tento systém funguje, iba ak sa ľudia a štáty zadlžujú. Tým, že si napríklad berú úvery, sa tvoria nové peniaze, ktoré si banky vymýšľajú a tvoria doslova z ničoho.

  Až 93% všetkých peňazí na svete už dokonca neexistuje ani vo forme bankoviek, ale iba v podobe virtuálnych číslic na našich účtoch. Na začiatku hospodárskeho cyklu nové peniaze oživujú trh, ľudia investujú, berú úvery, kupujú, no časom sa narastajúce množstvo peňazí znehodnotí a dochádza k inflácii – ceny stúpajú rýchlejšie ako príjmy, až kým sa ekonomika neprehreje a neskolabuje.

  Všetko prebieha storočia podľa rovnakej schémy bludného kruhu. Najskôr sa štáty vmanipulujú do gigantických dlhov, až kým nikomu neostane ani euro.

  Potom finančné firmy ako FED, MMF a Svetová banka (pozn.: počkajme si na 15.12.2023 – o čom to bude..) prinútia štát, aby výrazne zoškrtal verejné financie, platy a zvýšil dane: čiže menšie príjmy a vyššie výdavky, až kým sa štát nezosype.

  Následne príde menová reforma, inak povedané – pád meny USD, EURO.., ktorá vráti obyvateľstvo späť k opätovnej drine, aby všetko, čo vybuduje, dalo opäť bankám. Tento jednoduchý plán fungoval až do dnešných čias v pravidelných intervaloch dvoch – troch generácií.

  Henry Ford raz poznamenal: „Keby ľudia vedeli, ako funguje menový systém, revolúcia by tu bola už zajtra ráno.“

  Nuž, neostáva iné, ako poznamenať, že – “Dnes to už – mnohí z nás – vieme..”

  P.S.Teda, otázka na mieste, ako von z tohto začarovaného labyrintu? Komunitné meny? Možno! Pochopenie? Poznanie – ako nás tento systém likviduje? Prebudenie sa do nového uvedomenia?

  Pod vplyvom kvanta informácií, ktoré prichádzajú denne obrovskou rýchlosťou, sa zvyšuje aj predpoklad, že Človek-ovia pochopia svoje dejiny ako dejiny masívnych manipulácií v prospech zločinecko- žido-satanistickej hŕstky anti-humánnej entity, ktorá vlastní poznanie a tvorbu peňazí, ktorými ovládajú svet.
  Táto elita-entita držala a ešte stále drží zvyšok ľudstva lžami a násilím spolu s légiami prisluhovačov v politike, vede, armáde, zdravotníctve, školstve, ekonomike, showbiznise, či médiách od nepamäti až podnes.
  Ale na opačnej strane, pribúda aj tých, čo prestali mlčať, aby ostatní mohli začať vidieť, čo mali celé veky priamo pred očami.
  Je to tu – o každom z nás..

  – len toľko k téme..

  • Len toľko ?

  • Aby som názornou praktickou ukážkou, potvrdila môj koment vyššie – z reálneho fiškálno-krízového života – v t.č. zo štátu Argentína, dovolím si z článku odcitovať nasledovné:

   „Nová argentínska vláda predstavila šokovú terapiu!

   V rámci balíka nových opatrení, ktoré oznámil nový minister hospodárstva Luis Caputo, Argentína oslabí svoju menu peso o viac ako 50 % a to na kurz 800 pesos za dolár, zníži počet ministerstiev na polovicu, zníži dotácie na energie a zruší verejnú súťaž na práce.
   Juhoamerická krajina, ktorá je významným producentom obilia, bojuje s infláciou blížiacou sa k 150 %, rezervy centrálnej banky sú hlboko v mínuse.

   MMF jej poskytol kolísavú pôžičku vo výške 44 miliárd dolárov.
   Situácia je kritická vzhľadom na to, že chudoba dosahuje 45 % a medziročná inflácia 200 %, povedal predtým na tlačovej konferencii hovorca prezidenta Manuel Adorni.
   Smerujeme k hyperinflácii a cieľom je zabrániť jej, dodal. Úprava bude bolestivá a cesta vpred je zaťažená ekonomickými, politickými a sociálnymi rizikami. Očakáva sa, že centrálna banka, ktorá má na čele nového prezidenta Santiaga Bausiliho, v stredu oznámi aj opatrenia, týkajúce sa úrokovej sadzby, dlhu a menovej politiky.“ Koniec citácie.

   P.S Bangstri – first!

   Viac čítaj v odkaze zo dňa 13.12.2023 nižšie:

   https://www.hlavnespravy.sk/nova-argentinska-vlada-predstavila-sokovu-terapiu/3345270

 14. Komunitné meny,nie možno,ale určite.Treba si pozrieť výborný film „Zázračná mena“,alebo „Zázrak z Wőrglu“, skutočný príbeh z čias Veľkej hospodárskej krízy.Jedine sebestačné komunity sú cestou k tomu,aby nás budúce,čoraz väčšie krízy úplne nezničili.Nikto iný,žiadni premiéri,europoslanci…żiadne voľby.

Pridajte komentár

*