Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Maďarsko s okamžitou platnosťou prestáva vyvážať obilie. Rúti sa svet do hladomoru?


Print Friendly, PDF & Email

Maďarsko s okamžitou platnosťou prestáva vyvážať obilie. Rúti sa svet do hladomoru?

(Ethan Huff, Natural News) Maďarsko je jedným z najväčších európskych producentov obilia. S okamžitou platnosťou teraz ruší všetok vývoz obilia do zahraničia.

Len pár hodín po tom, ako Rusko vyhlásilo zákaz vývozu umelých hnojív, Maďarsko zasiahlo svet touto bombastickou správou, ktorá zrejme zvýši už teraz vysoké ceny obilia.

Portál Zero Hedge varuje, že svet by mal očakávať zdvojnásobenie cien pšenice počas nasledujúcich niekoľkých týždňov, keď dôjde k plnému uvedomeniu si, čo sa práve deje vo svetovom potravinovom dodávateľskom reťazci.

„Naše odporúčanie znie: kupujte múku, ryžu, jačmeň a ďalšie obilniny teraz, kým ešte môžete, radšej ako o mesiac, keď budete musieť,“ píšu autori článku.

Zastavené exporty obilia a hnojív, plus plynu, môžu vytvoriť smrteľnú kombináciu

Turecko, Egypt a Tunisko sú takmer kompletne závislé na importoch pšenice z Ruska a Ukrajiny. Ukazuje sa, že rovnako Rusko aj Ukrajina momentálne na neurčitú dobu zastavujú export obilnín.

Niektorí experti odhadujú, že potravinová kríza podobná tej počas „Arabskej jari“ môže zasiahnuť aj Severnú Ameriku (či Európu), pokiaľ sa rusko-ukrajinský konflikt čoskoro nevyrieši.

Nakoľko Rusko, ako najväčší svetový producent umelých hnojív so 70% podielom na trhu, obmedzilo vývoz umelých hnojív, dá sa očakávať, že potravinová kríza vznikne všade na svete.

„Čo je ešte horšie, plyn je nevyhnutná surovina na výrobu dusíkatých hnojív. To znamená, že v prípade zastavenia dodávok plynu z Ruska súčasný rekordný nárast cien plynu ešte urýchli nárast cien a dostupnosť hnojív,“ varuje Zero Hedge.

Môže globálny potravinový systém skolabovať?

Máme tu extrémne vážnu situáciu. Mnohí ľudia, ak nie väčšina, nerozumejú tomu, ako globalizácia vytvorila vzájomnú závislosť, kde ak jedna vec padne, celý systém skolabuje.

Zopár východoeurópskych krajín, vrátane Ruska, dodávajú na svetové trhy väčšinu obilia, energií a hnojív, ktoré zvyšok sveta potrebuje na svoje prežitie. No a posledná epizóda z Ukrajiny v podstate uzatvára kohútik pre dodávky všetkých týchto vecí.

Zbohom vysoký krvný tlak

Nakoľko svet je dnes jedna veľká „jenga veža“ (veža postavená z dielikov), úplne stačí, že sa z nej vysunie zopár dielikov a celá sa zrúti. Ak je vám bližší koncept domčeku z karát, tak Rusko, Ukrajinu a Maďarsko môžete považovať za spodné karty, ktoré držia celý domček z karát pohromade.

„Dva roky moru, potom vojna, potom hladomor,“ napísal niekto komentár pod článkom na Zero Hedge. Pod morom myslel zrejme pandémiu Covid-19. No a vojna a hladomor je to, čomu aktuálne čelíme s rusko-ukrajinským debaklom.

„Vyzerá to, ako keby šli podľa nejakého návodu. Divadlo s vojnou, divadlo so súdmi, divadlo s politikou,“ píše ďalší komentujúci.

„Tým návodom je Biblia,“ odpovedal iný diskutér. „Dočítaš sa tam, čo príde ďalšie a nevyzerá to pekne!“

Ďalší komentujúci uviedol, že pre skutočných veriacich v Boha to bude sláva.

„Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako môže niekto spievať chválospevy, zatiaľ čo je trhaný levmi na kúsky? V tom učení je veľa pravdy. Keď sú naplnené podmienky, veci sa tak aj stanú.“

Ďalší komentujúci odcitoval verš z Rimanov 8:

„Myslím si, že utrpenie tohto času nie je hodné porovnávať so slávou, ktorá nám bude vyjavená. Preto teraz neodsudzujme nasledovníkov Ježiša Krista, čo nenasledujú telo, ale ducha.“

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Miroslav Čižmár

  A tá moja chce, aby som držal diétu.

 2. mariankosmac

  Slovensko je sebestačné. Má to ale háčik, všetko dobré vyváža do zahraničia a sem dováža ,,odpad“(nekvalitné potraviny). V zahraničí sa tak zbavia odpadu lebo Slovákom odpad chutí, takže obe strany sú spokojné. Tak neviem čo s tým, prestaneme tiež vyvážať?

  • Miroslav Čižmár

   Aspoň že tú vodu máme. Aj medveďov je dosť, od hladu nepomrieme.

   • Marek Košice

    Kocúť v čižmách, myslíš si, že sa niekto na tom zasmeje, keď nám to bezprostredne hrozí?…

    • Miroslav Čižmár

     Bojíš sa o svoj biedny život? Ja som hriešny človek, smrť si zaslúžim, ale ty neveríš na hriech.

     • Veď tak, vy kresťania ste všetci hriešni už od narodenia (úchyláci ste!).
      Ale nás so sebou nestiahnete.
      Už nie.

     • Miroslav Čižmár

      Od narodenia nie sme úchyláci. Že tak vidíš batoľatá je tvoja úchylka.
      Smrť si treba zaslúžiť, je to odmena pre hriešnika. Ľudia si budú želať smrť, ale smrť nepríde.

     • Vidíte v batoľatách hriešnikov, vy uchylaci!!

   • provokater

    ty sa bojíš aj svojej ženy, nieto ešte medveďov

    • Miroslav Čižmár

     Kto sa bojí, nesmie do lesa.

     • And have sex only In home. Not in nature

     • Janko – sex v prírode ako peep show pre Veľkého Brata? Detto čúrať v prírode – verejné pohoršenie? Keď bol lockdown – v meste sa nedalo kde ani vyčurať.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,slovensko je sebestačnou krajinou v produkcii smetia a nepodarkov,,,,západ je nutné nechať vyhladovieť a vytiahnuť z jeho obyvateľov finančné prebytky,ktoré tieto lúzové a trolové hlavy už nedokážu správne využiť a ani sa to od nich neočakávalo,nový svet musí príjsť-je to to isté,ako keď si slováci pracujúci na západe po príchode sem na slovensku s nosami hore a hnusnými zlozvykmi idú prerábať už pred časom prerobený byt či dom-hoci by ho stačilo iba ekologicky vyčistiť a doplniť podľa seba niečim menej zbytočným,alebo ak si takýto kupujú neustále novšie autá-samozrejme robošdízelsmetiaky!,besniete a drbe vám z blahobytu-lebo vaše robošácke hlavy nedokážu udalosti správne spracovávať a preto ste určení na zánik a smerovanie na ľudské smetiská,,,,žiadná ľutosť s vami-to je ibaslabosť vás donekonečna ľutovať a chápať a tolerovať vám tie zvieracie gény.

  • Mozno by bolo dost ak by sa to postupne a rovnomerne rozdelovalo. Ale az nastane panika nastane rabovanie a prerusenie produkcie. Krajiny co aj maju prebytok si ho podrzia a nam nedaju nic.

 3. Slovensko s okamžitou platnosťou prestáva vyvážať lacné obilie. Už všetko vyviezlo do Poľska a Británie, kde pre Slovákov kŕmia Sulíkove lacné svine. Rúti sa svet do hladomoru?

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nikto si to priznať nechce-ale každý ma na všetkom nepríjemnom vlastný a priami podiel,,,,zahľadený ste iba na pracovný proces elity,ktorý ako jediný s vami je ochotný vymeniť hodiny a dni zo života za digitálne peniaze,lebo doma by ste len osprosteli,mlátili deti a hladovali,,,,ľudstvo je tak na tom mentálne a kvalitatívne zle,že v pomere ku vyspelosti doby a jej napredovaniu už nestíha a doba už toto nechce prijať a štíti sa zaostalej rasy,ktorá si nepripúšťa niesť zodpovednosť za svoje konanie-iba sa snaží všemocne tu udržať zubami nechtami s neustálou potrebou parazitovať na prírode a systéme v duchu požierať všetko čo sa len dá,,,,stále platí akcia-reakcia,pokrok a svet nepotrebuje zbytočné prívesky.

 5. Sa smejete, ale prestanete sa smiat, ked Vam vodu začnú predávat za také sumy, že pohár vody bude viac ako ropa. A po tom idú.

 6. Blížící se nedostatek potravin, které už probíhá a nejde to zastavit.

  Jak jsem zmínil, co jsem už dříve vypátral, tak třetina světových obilovin pochází z černomořské oblasti poblíž Ruska a Ukrajiny. Jinými slovy, přerušení vývozu z této oblasti bude mít zničující dopad na celosvětové zásobování potravinami. Černomořský region je nejen „obilnicí“ pro Evropu, která dodává krmivo pro lidi i zvířata, ale také se zde vyrábí velká část světových hnojiv (zemní plyn).

  Souběh děsivých událostí uvedl do pohybu nezvratný kolaps produkce potravin a úrody, kdy tyto události nelze zastavit z prostého důvodu = rostliny potřebují k růstu čas..
  Plodiny nelze vytvořit okamžitě, a pokud se nezasadí (nebo se zničí), neexistuje za ně okamžitá náhrada.
  A to vše se spojuje do dvou hlavních problémů, které nyní budou akcelerovat po celém světě: Potravinový nedostatek + INFLACE POTRAVIN.
  (nedostatek znamená, že nezbývá žádná nabídka bez ohledu na cenu a inflace, že potraviny, které jsou k dispozici, budou výrazně dražší) = obojí vyvolává u lidí paniku.

  Dle mě se extrémní nedostatek potravin projeví nejpozději v létě už i v maloobchodě!!

  Mezi propadem úrody a nedostatkem potravin v maloobchodě je časová prodleva. Právě teď v březnu jíme zimní úrodu pšenice. Koncem léta budeme závislí na úrodě pšenice z jara po celém světě a tato úroda se prostě neosazuje v míře potřebné k nasycení světa.

  Dokonce už i agentura Reuters nyní otevřeně uvádí, že podle agentury OSN dosáhla inflace potravin 20 % = ale to jsou už stará čísla! Dle mě, než započítají léto a podzim 2022, bude se mnohem více blížit 40-50 %..
  Neznamená to, že se každé město okamžitě zhroutí do chaosu, ale nedostatek potravin, inflace potravin a inflace energií vytvoří mezi obyvatelstvem psychydelické podmíny..

  ..jediným faktorem, který může skutečně snížit poptávku po potravinách na celém světě, je celosvětové vymírání způsobené injekcemi mRNA a Spike proteinů, které zabíjejí rekordní počty lidí..

  Prosím, řekněte mi, že se mýlím!

 7. Čakal niekto niečo iné ? Tá liberálne čvarga v EÚ sa bude asi len čudovať a oči vyvaľovať…

 8. Patrik Vulpis

  Ak ste myslel tie svine v parlamentě, tak tie sú trocha lacnejšie “ len “ 5.000,- € mesacne

 9. …článok nám veľmi reálne ukazuje túto neľahkú situáciu, možno ešte máme dáke zásoby, no čo v budúcnosti?…ťažko vopred povedať, možno si ľudia miesto trávičiek pri domoch začnú viac pestovať zeleninku a podob. ….

  • Miroslav Čižmár

   Našťastie žije na Slovensku veľa pohostinných ľudí, ktorí pomôžu človeku v núdzi. Hladnému dajú najesť, smädnému napiť. Jedine že by nie. Ale ako sa hovorí, sýty hladnému neverí, košeľa je bližšia než kabát, a kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí. Komu sa nelení, tomu sa zelení, babka k babce, budeme jesť kapce.

  • Alenka aj zvierata ako veverice.atd. robia zasoby ale vacsina ludi NIE tak zacni a ak moses pestuj chovaj utec daleko z mesta

 10. „Tým návodom je Biblia,“ odpovedal iný diskutér. Ja by som k tým úvodzovkám dal otáznik. Ak totiž platí, že globálny prediktor to tu riadi už tisícročia, tak tá Biblia bola napísaná jeho rukami ako jeho program budúcnosti. A s veštbami to môže byť podobne.

  • A kto je to ten globálny prediktor??? Určite nie tí, ktorí písali Bibliu. Väčšina „konšpiračných“ teoretikov kladie globálneho prediktora až do starovekého Egypta a Mezopotámie. A ako riadi globálny prediktor dnešný svet? Na nette na túto tému (globálny prediktor) koluje video …

   • Miroslav Čižmár

    Atlantída. Kráľ Atlas bol globálny prediktor.

    • Atlas bol obor, ktorý niesol na ramenách svet. Nitrančania majú na to odjakživa svojho Corgoňa.

     • Miroslav Čižmár

      Podľa knihy Henoch boli obri synovia padlých anjelov, ktorí obcovali s ľudskými ženami. Atlas bol synom Neptuna a Cleito.

  • presne tak,bingo !!!

  • Marek Košice

   Branislav : VÝBORNÝ KOMENTÁR!!!!!!! Nie zbytočne dlhý a abstraktný (pozdravujem ťa, M….), a prudko racionálny.
   🙂

   • Neviem, či sa komentár objaví dodatočne – lebo tomu browseru drbe – toto je dodatok k nemu

    Satanistický vládcovia sveta – rodiny čiernej šľachty 2 …
    [Prehľadávať doménu slovanskenoviny.sk] https://www.slovanskenoviny.sk › satanisticky-vladcovia-sveta-rodiny-ciernej-slachty-2-cast-rodina-pallavicini
    Rodina Pallavicini je spriaznená s veľmi bohatou rodinou Mediciovcov, pričom don Guglielmo Pallavicini je ženatý s donnou Elvinou de Medici del Vascello, ktorá dostala prezývku „kráľovná čiernej šľachty“ a jej vnuci sú Morello a Sigieri a ich starý otec bol taliansky fašista, ktorý dostal od Savojcov titul princ víťazstva Principes della Vittoria.

    Jezuitské vzdelávanie a školy, Čierna šľachta, Black …
    [Prehľadávať doménu extraslovensko.sk] https://extraslovensko.sk › spravy › ancient-race-builder-cierna-slachta-black-nobility
    Talanské Jezuitské vzdelávanie, školy Ignáca z Loyoly čiernej šľachty, Black Nobility, ktorej velí Inštitút Massimiliana Massima, l’Istituto Massimiliano Massimo. To bude zaujímavé až po Bucegi mimozemskú inštaláciu v Rumunsku. Zaujímavé preto, lebo katolici Jezuiti sami neveria tomu čo hlásajú.

 11. Slovensko planovite likviduje najurodnejsiu polnohospodarsku podu, stavia sa na nich. Ktory nenazrany imbecil toto posvatil, si zasluzi chladok.
  Pozrite kolko novo-stavieb je na juhu SR, kolko zlikvidovanych poli … – nenormalne

  • Myslíš v Trnavskom kraji, kde sa pod černozem pochováva 2 metre hlboko „pod čiernu zem“ – Peugeot.

   Žitný ostrov je v podstate – z nemeckého – šit inseln – štrkový ostrov. Výhoda – spodná voda je blízko. Inak nivná pôda. Kvalitná černozem vzniká len na kvalitnej spraši a za vhodných klimatických podmienok, aké sú práve v Trnavskej kotrine. Počas WW2 nám Maďari zobrali juh a Slovensko prežilo aj tak. Obilie je zázemie vojny.

   „Zopár východoeurópskych krajín, vrátane Ruska, dodávajú na svetové trhy väčšinu obilia, energií a hnojív, ktoré zvyšok sveta potrebuje na svoje prežitie. “ – to je hovadina – ako vždy tu a ako vyšitá!

   Slovenský farmár musí zahlasovať – pod pokutou min. 3 tisíc euro – akú plochu a čo na nej zaseje – aby špekulanti na svetovej burze potravín mali s čím kalkulovať! Farmár ma dopredu nakontrahované pestovanie!

   Orbán je chazarský žid a Sorosov zmrd! Ak tento hajzel zastaví vývoz maďarského obilia – maďarský farmár nenaplní kontrakt, bude pokutovaný a skrachuje! A čo urobí farmár aby prežil?! Zadĺži sa! Alebo zbankrotuje a jeho pôda sa dostane do cudzích rúk! Orbán je sionistická globalistická sviňa a vedie krajinu ku krachu a k hladomoru! Pretože za normálnych okolnosti by sa krajina najprv reštrukturalizovala do sebestačnosti!

   Píšete pi.oviny – že naši farmári pestujú, aby nakŕmili cudzí svet! Naši farmári pracujú len pre svoje peniaze a nie pre svoju dedinu! Ale to je vec skur.eného štátu! Slovenský farmá nebude pestovať nič bez kontraktu a keď mu EU ponúkne dotáciu za úhor – bude 3 roky nezasiate!

   • Miroslav Čižmár

    To znamená, že aj hladomor bude len mediálna bublina, rovnako ako pandémia a vojna. Pandémia nám zapchala ústa (náhubku), vojna uši (cenzúra) a hladomor nám zakryje oči.

   • Je pravda tej kvalitnej čiernozemi na Trnavskej tabuli, len idiot neznalý mapy využitia zeme tam mohol predať a zasviniť pôdu automobilke! Takúto enviromentálnu záťaž, sa nepodarį zlikvidovať!

 12. Nie to ľuďom sa prestalo chcieť pracovať na poliach a pestovať zvieratá…. Vsetko mame pod nosom, môžme začať všetci, najlepšie hneď.. Jar sa blíži 💪🤝

  • Miroslav Čižmár

   A kto bude kosiť anglický trávnik a čistiť bazén?

   • Však mnohí mestkí mimoni, precitnú na vidieku ži!adne anglické trávniky, grilovačky, bazéniky, kosačky. Nakúpia kosy, to bude foďokúra do plaviek!

  • Nemaju pozemky len kralikarne

  • Marek Košice

   Hneď ako začneme, tak aj pravdepodobne skončíme. Do krátkej doby (doslova pár málo rokov) bude pravdepodobne zakázané chovať akékoľvek zvieratá (mimo psy a mačky, škrečky, rybičky v akváriu…)… Lebo satanistickí fašisti chcú z človeka vegána, alebo aspoň vegánskeho hmyzožrúta…

 13. Máš ty starosti ?

  • To sú starosti, môžeš si dať v nedeľu miesto rízka, pečené kobylky, alebo sarančata?! To schválila EÚ ako potravinové zložky, dobrú chuť!

   • Marek Košice

    …a kto vie, na akej „potrave“ ich budú živiť….. Určite na nejakej toxickej. A keď to zdochne na otravu, vysušia to a pomelú do zmesi…. Ach jaj 🙁

 14. …ďakujem za všetky príspevky….Marek máš neférový komentár ku Vladovi…

 15. Correct maros not only famine . But cannibalism

 16. The laws are already on. The books yes mark

 17. 100000000% very correct inc. vaxxers depopulation event

 18. Jaroslav Vladimirovic

  Blazni dosazeni svetovou editor podvody .. lupici banditerov proti vlastni zemi v Bielom Dome USA.

  Na priklad za D J Trump benzib 1Gal 3.75 Litru byl za $.1.69 dnes po vyhlaseni dalsich sankci ,$4,49 a vice.

  Uvedlmte si ty vzdalenosti trasy dodavel v USA se svou neproduktivni energeticky nakladnou dopravou po silnicich…

  Je MI Venice smutno co se deje jako CSR, USA patriot a vysoce uznavany budovarel
  Nakupte si take termalni obleceni, trple Paplany vymalujte reflexni nano byty v oknevh folie a pripravte na moxny vumenny obchod syrategickych nedostatkovych products vcetne soli.
  My nakladame be skipjack

  Modlete se za Xbox Moudrost Vefeni Ochranu
  .

  Zjz zazil a jako mlsdy psmatuji ve dne block RAF USAF poplachy stale utikani do krutu bceyne strasnych kpbercovych naleti vrazdeb
  Ni ,,,spojenci, ne CCCP.
  ,slava Rude Armade a jejom hrdinum dnes Polaci Ukrajinci zide..
  jeste existing. Copak nevi Nacisticke
  Vrazdovaci plany
  Tak prijemny vikend

 19. Jaroslav Vladimirovic

  Blazni dosazeni svetovou editor podvody .. lupici banditerov proti vlastni zemi v Bielom Dome USA.

  Na priklad za D J Trump benzib 1Gal 3.75 Litru byl za $.1.69 dnes po vyhlaseni dalsich sankci ,$4,49 a vice.

  Uvedlmte si ty vzdalenosti trasy dodavel v USA se svou neproduktivni energeticky nakladnou dopravou po silnicich…

  Je MI Venice smutno co se deje jako CSR, USA patriot a vysoce uznavany budovarel
  Nakupte si take termalni obleceni, trple Paplany vymalujte reflexni nano byty v oknevh folie a pripravte na moxny vumenny obchod syrategickych nedostatkovych products vcetne soli.
  My nakladame be skipjack

  Modlete se za Xbox Moudrost Vefeni Ochranu
  .

  Zjz zazil a jako mlsdy psmatuji ve dne block RAF USAF poplachy stale utikani do krutu bceyne strasnych kpbercovych naleti vrazdeb
  Ni ,,,spojenci, ne CCCP.
  ,slava Rude Armade a jejom hrdinum dnes Polaci Ukrajinci zide..
  jeste existing. Copak nevi Nacisticke
  Vrazdovaci plany
  Tak prijemny vikend

 20. Jaro no fear

  Tak 3.76 L benzinu jiz $5.499 diky Bidenovci pry tak nam omedzi jezdani, za.orovani.

  Elity si slr letaji privaty vceyne All Gora treba postal pro top kuchare na drjhou cast USA, CO2 idpad jako 4 rodinne domky pres rok
  . Tak vidime tu jejich uprimnost.

  Sledoval jsem odborne vysvetleni proc v Anktartide nyni rychlrji take led.
  Pomoci take mereni zivocichem ktery se dostava nejhloubeji pak modelovani az pak vrtne sondy Zaver
  Led se dotyka presunu plastvu pres obnazenou horkou tektonivkou vrstvu ktera tlakem odmrzleho podlozi accelerate posiny a zrychluje
  padani ubolnovani seen do more.

  Vire tectonics zmeny posuny tomu silrnci zeleni nexabrani.

  Take v nasi mlecne draze je zaznam oteplovani.
  Tedy aso extra nejaky energeticky prispevek nasi planet snad jeste nezname forms energie vzdyt subatomic castice byly nedavno objeveny,
  dost je toho na knihu a priliz slozite pro nnohe pochopit

 21. Můžeme si koupit jen pár kilo obilovin. To je ale jen krátkodobé řešení. Jak pěstovat obiloviny doma? Ne každý má zahrádku. Pomohou semena travin? Jakých? Jak je pěstovat? To jsou otázky pro přežití.

Pridajte komentár

*