Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

8 nebezpečenstiev tabletiek na chudnutie, ktoré by sme nemali ignorovať


Print Friendly, PDF & Email

8 nebezpečenstiev tabletiek na chudnutie, ktoré by sme nemali ignorovať

Pre ľudí, ktorí majú problém udržať si hmotnosť, alebo sa ju snažia znížiť, môžu byť tabletky na chudnutie veľmi lákavé.

Kvôli schudnutiu často vyskúšajú čokoľvek a všetko, čo sa dá, nie všetky tieto možnosti sú ale pre vás dobré či zdravé.

Bez patričného prieskumu by sme si mohli ublížiť. Príkladom toho sú tabletky na chudnutie. Žiadne zázračné pilulky, ktoré budú chudnúť za vás, neexistujú. Iba čo vám ublížia.

Naša stránka podporuje zdravý životný štýl, pokiaľ je vedený správne. Chceme preto poukázať na niekoľko nebezpečenstiev takzvaných „tabletiek na chudnutie“.

1. Poškodenie pečene

8 nebezpečenstiev tabletiek na chudnutie, ktoré by sme nemali ignorovať

S chudnutím bojuje na svete veľa ľudí, no u niektorých diéta a cvičenia celkom nestačia, a tak hľadajú potravinové doplnky, ako sú tabletky na chudnutie či spaľovanie tukov.

Podľa štúdie však veľa ľudí ignoruje zlé vedľajšie účinky, ktoré tieto tabletky môžu mať. Môžu napríklad poškodzovať pečeň.

2. Problémy s obličkami

8 nebezpečenstiev tabletiek na chudnutie, ktoré by sme nemali ignorovať

Ďalšou obeťou týchto tabletiek na chudnutie sú obličky.

Podľa jedného zdroja môžu výrobky hydroxycut pri užívaní spôsobiť veľa problémov a na tom zozname je aj zlyhanie obličiek.

3. Nespavosť

Ďalším možným vedľajším účinkom tabletiek na chudnutie je nespavosť, čiže insomnia.

Veľa takýchto tabletiek obsahuje stimulanty, ktoré vám v noci môžu brániť zaspať, najmä ak ste už užili aj iné stimulanty, ako napríklad kávu.

4. Vysoký krvný tlak

8 nebezpečenstiev tabletiek na chudnutie, ktoré by sme nemali ignorovať

Tabletka známa ako ephedra či ma-huang môže spôsobiť celý rad vedľajších problémov – jedným z nich je podľa Mayo Clinic vysoký krvný tlak.

Našťastie je vo väčšine krajín úradmi zakázaná.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Aj tak by ste mali byť na pozore, lebo sa na náš trh môže dostať neoficiálnymi cestami alebo cez rôzne zahraničné internetové obchody.

5. Hnačka

Niektoré tabletky na spaľovanie tuku (napríklad CLA-1000) môžu aj vyvolať hnačku. Ide o jeden z mnohých vedľajších účinkov týchto takzvaných tabletiek na chudnutie.

A mať hnačku po dlhší čas môže byť veľmi nebezpečné, lebo všetka voda, o ktorú prichádzate, spôsobuje dehydratáciu a stratu elektrolytov.

Ak pretrváva dlhšie ako niekoľko dní, je najlepšie zavolať svojmu lekárovi.

6. Rektálne krvácanie

Podľa štúdie môžu niektoré lieky na chudnutie spôsobiť ischémiu čreva, známu aj ako rektálne krvácanie.

Jeden z liekov, ktorý tento vedľajší účinok spôsobuje, hoci je schválený na krátkodobé používanie pri chudnutí, je phentermine.

Dôležité je neužívať ho viac než odporúčanú dávku a nepredlžovať dobu užívania.

7. Zrýchlený pulz

Tabletky na chudnutie majú podobný účinok ako amfetamín – zrýchlia vám pulz.

Podľa Dannyho Lee-Frosta, vedúceho Regulačného úradu pre produkty zdravotnej starostlivosti (MHRA), ak máte problémy so srdcom, o ktorých neviete, tabletky na chudnutie vám ich odhalia.

8. Bolesť hlavy

8 nebezpečenstiev tabletiek na chudnutie, ktoré by sme nemali ignorovať

Vedľajším účinkom užívania tabletiek na chudnutie ako sú Iorcaserin a Contrave, sú aj bolesti hlavy. Ak sa objavia akékoľvek symptómy, je najlepšie poradiť sa o tom s lekárom.

Dôležité je vedieť, že tabletky na chudnutie nám želané výsledky úbytku hmotnosti neprinesú. Radšej by sme sa mali zamerať na zdravú stravu a cvičenie.

Napokon, sú to tieto dve veci, a k tomu trocha pevnej vôle, ktoré vás dostanú do lepšej formy! Možno niektorí z vás vedia ostatným čitateľom v ich ceste za schudnutím pomôcť.

Záver

Ktoré spôsoby chudnutia sú podľa vás najlepšie, najzdravšie a najbezpečnejšie?

Povedzte nám, prosím, o nich a pomôžme si navzájom!

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Marie Kubešková

    Vážení,
    na zhubnutí pomáhá dost dobře čaj se sušeného a pomačkaného břízového listí. Stačí ho pít 2 měsíce, může být namíchané s jinými bylinkami a funguje to. Shodila jsem 6 kilo.
    Moc zdravím – Maruš

Pridajte komentár

*