Rusko-ukrajinská kríza môže drasticky zvýšiť ceny základných potravín


Print Friendly, PDF & Email

Rusko-ukrajinská kríza môže drasticky zvýšiť ceny základných potravín

(Lance D. Johnson, Natural News) Kríza medzi Ruskom, Ukrajinou, USA a Európskou úniou vytvára silné tlaky na globálne potravinové dodávateľské reťazce, výsledkom čoho môže byť dramatický nárast cien základných potravín ako sú pšenica, kukurica či slnečnicový olej.

Veľká Británia už pred vypuknutím vojny zaviedla sankcie na päť ruských bánk. USA a EÚ, ktoré úmorne pracujú na svojich sankčných zoznamoch, svoje úsilie teraz ešte viac zintenzívnia. S eskaláciou konfliktu visia globálne dodávky potravín doslova na vlásku.

Rusko a Ukrajina pokrývajú 80% svetového exportu slnečnicového oleja a 29% svetového exportu pšenice.

Pšenica, kukurica a slnečnicový olej tvoria základné vstupné suroviny pre mnohé potravinárske výrobky. Viaceré menšie krajiny Stredného Východu a Afriky sú silno závislé na ruskej a ukrajinskej pšenici.

Teraz, keď bola zastavená prevádzka v mnohých prístavoch Čierneho mora kvôli prebiehajúcemu vojenskému konfliktu, kľúčové vývozy obilnín sa nedostanú do svojich cieľových destinácií.

Eskalácia konfliktu zastavuje export kľúčových potravinových komodít

Po eskalácii rusko-ukrajinského konfliktu sa ceny potravín môžu zvýšiť ešte viac než sme tomu boli svedkami doteraz, vrátane USA a Európskej únie.

Len po uznaní odštiepeneckých republík Donbasu Ruskom sa cena termínovaných kontraktov v USA zvýšila na pšenicu o 9,72% a na kukuricu o 9,34% oproti začiatku februára 2022. Po spustení invázie sa očakáva ďalší nárast.

Regióny najviac ovplyvnené konfliktom zahŕňajú Severnú Afriku, Áziu a Stredný Východ. Tieto regióny silne závisia na ruskom a ukrajinskom exporte pšenice a kukurice. V roku 2021 až 71% ruských exportov uvedených komodít smerovalo do tohto regiónu.

Keď v roku 2014 Rusko zabralo Krym, ceny pšenice vzrástli o 20%, čo ohrozilo zásobovanie potravín tak v Afrike, ako aj na Strednom Východe.

Po prerušení zásobovacích trás a zavedení sankcií nevzrastú iba ceny, ale bude ohrozená aj samotná dostupnosť pšenice a kukurice.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Mnohé menšie krajiny sú pri pšenici závislé od Ukrajiny. Libanon dováža polovicu svojej potreby z Ukrajiny, Líbya 43% a krajiny ako Malajzia, Indonézia, Bangladéš a Egypt dovážajú odtiaľ v rozmedzí 14 až 28% svojej celkovej spotreby pšenice.

Riziko nedostatku potravín hrozí všade na svete

Hoci Ukrajina plánuje v roku 2022 exportovať 56 miliónov ton pšenice, mnohé z jej prístavov a námorných trás budú narušené. Väčšina totiž prechádza Čiernym morom.

Ak konflikt potrvá dlhšiu dobu, tieto obchodné cesty môžu byť uzavreté nevedno ako dlho.

Hrozba vojny v regióne už pred konfliktom presmerovávala kľúčové dodávky potravín. Mnohí kupujúci sa dopredu pripravovali na presmerovanie lodí k iným dodávateľom.

Ani predávajúci pri nakladaní lodí nemôžu riskovať dlhé omeškania, preto plánujú dopredu a snažia sa hľadať najefektívnejšie spôsoby exportu svojho obilia.

Jeden obchodník zo Singapúru potvrdil pre agentúru Reuters presmerovávanie lodí:

„Lode sa snažia vyhýbať Čiernemu moru kvôli riziku vojny. Už teraz dochádza k narúšaniu dodávateľských reťazcov.“

Záver

Situácia na Ukrajine rýchlo eskaluje. Prezident Ukrajinskej obilnej asociácie Nikolai Gorbačov potvrdil, že kvôli zablokovaniu námorných trás v Čiernom mori ceny pšenice a kukurice vzrastú zrejme o 20 až 30%.

Ešte horšie vyhliadky má Phin Ziebell, poľnohospodársky ekonóm z Austrálskej národnej banky, ktorý hovorí, že narušenie dodávok z oblasti Čierneho mora celosvetovo ovplyvní dostupnosť potravín.

Liečba osteoporózy

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Sankcie na banky = okradnutie vkladateľov?

 2. „Po spustení invázie …“ Tu niekto beztrestne niečo také plánuje??

  • Vojak je profesia. Treba rozmýšľať. Optimistov sú plné cintoríny.

  • Keďže Fico odsúdil „inváziu“ Ruska na Ukrajine – tak treba používať slovo invázia a bodka!

   Po rozpade ZSSR v roku 1991 – sa doteraz – aj podľa vyjadrenia šéfa OSN – Pan Kin muna v roku 2014 – Ukrajina neozvala, aby si oficiálne zadefinovala svoje hranice! Takže – ak je Rusko nástupník po ZSSR – čomu nerozumiete? Slovenská republika si takto zmluvne zadefinovala hranice hneď od začiatku vzniku v roku 1993!

   Ďalšia vec – celý svet uznáva tzv. princíp sebaurčenia! Ak je na to dostatočná politická vôľa – aj sila a odhodlanie. Teda – prečo by sa nemohla sebaurčiť aj Donecká a Luhanská republika? Odbočím – Slovenský štát ako prvý uznalo Maďarsko! Prečo? Lebo takýto samostatný štátny útvar už nebol anektovanou súčasťou Nemecka – a Maďarsko preto mohlo Slovensko v Malej vojne okamžite napadnúť!

   Teraz na DLR a LRR došlo k situ, že Rusko uznalo ich suverenitu a obe republiky požiadali Rusko o pomoc – tak aký kretén to môže nazývať invázia?! No len vyfarbený prozápadný ficokretén! Smerácky!

   Vedenie Ukrajiny od roku 1991 je prozápadné a „Ukrajina“ preto nerobí nič pre to, aby sa riadne usporiadala – pretože jej územie je od tohto obdobia dopredu plánované na proxy vojnu! Nielen s Ruskom! Spornosť hraníc je neustály zdroj konfliktu! A o to ide!

   Vymezení hranic je … Problém demarkace. Ukrajina se v …
   [Prehľadávať doménu cs.luciafontains.com] https://cs.luciafontains.com › zakon › 110542-demarkaciya-granic-eto-problema-demarkacii-ukraina-ne-provela-i-ne-zaregistrirovala-dolzhnym-obrazom-v-oon-demarkaciyu-svoih-granic-kak-gosudarstva.html
   Ukrajina se v OSN řádně nezaregistrovala a vymezovala své hranice jako stát. Označení hranice je označením buďdefinice linie státní hranice v terénu v souladu se smluvními vymezeními a popisy a mapy, které jsou k nim připojeny. Zvláštní smíšená komise obou států, vytvořená vládami, pracuje na vytvoření hranice. …

   Kto – okrem Slovenska – si nechce z Ukrajiny odrezať? Ukrajina je ideálna na vyvolanie medzištátnych konfliktov!

   • Kto stále nechápe – Ukrajina „funguje“ v „svojich“ hraniciach od roku 1991 len preto, že sa susedské krajiny zdržali nejakých územných nárokov – viac-menej pre istotu. Ale keď sa susedia dohodnú, že z nej po oslabení odrežú – tak odrežú – Ukrajina je umelý štátny útvar. Ako Belgicko. Kremeľskí židoboľševici zasiali ukrajinským hladomorom a nacionalizmom 100-ročnú nenávisť proti Rusku!

    • Jaroslav Čáp

     Jen Ukrajina je samostatným stádem déle, než Rusko. I když jen o pár století.

    • Miroslav Čižmár

     Pred vznikom OSN nemalo Poľsko registrované hranice v OSN. A predsa hovoríme o invázii Nemecka do Poľska. Nehrajme sa na slovíčka, Rusko napadlo suverénny štát. Že to bolo dopredu naplánované je iná vec.

     • S tým OSN si vedľa! Nejde len o nový úzus deklarácie hraníc v povojnovej OSN – predovšetkým ide o situ, že Ukrajina nemá uzatvorené potrebné zmluvy so susednými štátmi – čo je priorita – Slovensko uzavrelo najprv zmluvy a až potom išlo formálne do OSN „na notariát“. Teraz inak!

      Wall Street – Rotschieldovci – financovali boľševickú revolúciu v Rusku! A v okamihu „vzniku“ tzv. komunistického štátu proti Rusku – vo formáte ZSSR – poštvali celý svet! Treba si naštudovať Harvardský a Houstonský projekt na likvidáciu Slovanov aaž potom pindať na obranné kroky Ruska. Ukrajina NIE JE SUVERÉNNY ŠTÁT! Rusko má historický nárok na pôvodne imperiálne ruské územie pred WW1! Treba rozlišovať medzi územím tohto Ruska a územím, ktoré ovládli židoboľševici počas VOSR. Rád Lebka a kosti 322 vytvorili jednak2 súperiace systémy – jednak vytvorili čiaru – Východ – Západ.

      Urob si jasno v nárokoch na ukrajinské územie z pohľadu Poľska – ktoré tiež neexistovalo v 19. storočí, nároky Litvy, Bieloruska. Chruščov daroval ruský Krym Ukrajine- lebo guľatohlavý žida židoslobodomurár vedel o plánoch Západu pol storočia dopredu! Cez „záujmy“ Turecka.

      Ďalšia vec – všetkým uniká ovládnutie severozápadných Slovanov a ich germanizácia v prospech Ríma-Vatikánu – Pobaltie, Rujana – Arkona – slovanské centrum, ktoré rozvrátila po mnohých útokoch až prvá križiacka výprava /NATO toho obdobi/ vôbec. P-Rusko ovládnuté teutónskymi – nemeckými rytiermi /Čarnogurský/.

      Skús bývať 8 rokov ako Rus na Ukrajine!
      Teror kyjevských sionistů proti lidu Donbasu … – NWOO.ORG
      [Prehľadávať doménu nwoo.org] http://www.nwoo.org › 2014 › 11 › 29 › teror-kyjevskych-sionistu-proti-lidu-donbasu-pokracuje-cast-44
      Teror kyjevských sionistů proti lidu Donbasu pokračuje – část 4/4 Rusko/Ukrajina , Války a terorismus , Videa Donbas 76 minutový video-dokument o zločinech proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu mezi 14. srpnem a 15. říjnem 2014 ve válce vedené kyjevskými sionisty s podporou USA/EU/NATO.

      Útvary Azov sú žido-ukrajinské oddiely sionistov požehnávané rabínmi!

      Takže „nehrajme sa o slovíčka“! Buď vieš, alebo nevieš! Názory ma nezaujímajú!

      Rusko vtrhlo len do obmedzenej časti Ukrajiny z vojensko taktických dôvodov – napr. nezlikvidovalo komunikačnú štruktúru, ako by urobilo v prípade totálnej invázie. Donbas a Lugansko tvorí na 90% ruské obyvateľstvo. Tých „10%“ tvoria pozorovatelia OBSE, ktorí pracujú pre ukrajinských nacistov a USa – a za nacizmom sú vždy sionisti – vrátane tých slovenských a maďarských vojnových štváčov u nás! Chazari! Tak sa tu nehraj na demokrata! Ku komu patríš?! K medzinárodným nosatým neomarxistom a ich užitočným idiotom slniečkárom?

      Odbočím – aký je rozdiel medzi homosexuálom a homosexual-istom vieš?!
      Homosexualista je „mentalista“, ktorý podporje homosexualitu! LGBT!

      Vedeli ste v roku 1968, že roku 1968 pred vpádom Varšavskej zmluvy do ČSSR prebiehalo na západnej hranici ČSSR vojenské cvičenie NATO – Wiking – o sile 20.000 mužov s obrnenou technikou?! So zablúdenými osádkami sa vtedy už na našom území stretli aj naši pohraničníci – svedectvá boli na You Tube. Zároveň existuje písomný dokument o sedení členov britského kabinetu, ktoré zvažovalo inváziu do ČSSR – avšak zavrhlo ju, pretože NÁLADY väčšiny obyvateľstva vtedy neboli naklonené na inštaláciu kapitalizmu a zvrhnutie komunizmu – čo sioni dokončili v roku 1989! Odbočím – židoboľševická KGB ZSSR bola z Kremľa postupne vytlačená na Západ – Kremeľ ovládli pravoslávni a kresťanskí Rusi – FSB teda nie je pokračovaním KGB!

      Takže preventívny vpád Varšavskej zmluvy 1968 bol zo strany ZSSR na ochranu komunistickej východnej zóny viac ako opodstatbnený! A čo sa deje teraz? – keď sa celá západná a prozápadná Európa snaží vykopnúť bránku do Ruska na Ukrajine?!

     • Miroslav Čižmár

      Ukrajina je suverénny štát. Existujú predsa dokumenty o darovaní území Ukrajine. Navyše Ukrajinu uznávaju štáty na celom svete. Ostatné sú len omáčky a hrá na city. Že sa NATO približuje k ruským hraniciam, Čína im nevadí. Rusko je jadrová veľmoc. NATO na ňu nezaútočí, to sú báchorky na obhajobu agresie.

     • Čižmár: Darovať územie aj s obyvateľmi môže iba šľachtic.

     • Miroslav Čižmár

      Veď to aj daroval šľachtic. Ruský cár daroval nejaké územia, a ďalšie územia daroval šľachtic Lenin a šľachtic Chruščov.

     • mariankosmac

      Čo boli najebaní že takto darovali územia? To ich mohlo napadnúť že časom sa na tých územiach môže dostať k moci nejaký nepriateľ.

     • Miroslav Čižmár

      Veď s tým asi aj počítali. Myslím Lenin a Chruščov.

 3. mariankosmac

  Už teraz tak nejak všetko zdraželo. Kupoval som vietnamskú slížovú instantnú polievku, stála nejak 75-79 centov, už to mi pripadalo dosť za smradlavé slíže a teraz stojí 99. Káva pol kila v akcii 3 eurá, teraz v akcii 5. Káva nesúvisí s Ukrajinou a Ruskom tak snáď nepôjde hore. Ale mali sme sa dobre nejakých 77 rokov od skončenia druhej svetovej, hlavne v posledných rokoch ľudia nevedeli čo s peniazmi, stavajú domy kupujú nové autá a kopy zbytočností, je jasné že to nemôže trvať do nekonečna a začne sa to srať a ľudia sa asi budú učiť žiť skromnejšie.

  • Strecha nad hlavou a cesta do práce sú podľa teba zbytočnosti? Bývaš u rodičov a berieš sociálku?

   • mariankosmac

    Chcel som tým povedať že ľudia asi majú dosť peňazí, keď mnohí stavajú alebo rekonštruujú (alebo si aspoň myslia, že na to majú). Tými zbytočnosťami som myslel niečo iné, mnohí chorobné nakupujú cez internet, knihy, rôzne krámy, boty a oblečenie ktoré zistia že im nesedí, vrátiť to im pripadá komplikované a majú toho plnú skriňu, nikto to nenosí, načo? Známa si minule kúpila orchideu, vraj nemohla odolať, čo s tým? Za chvíľu jej to skape.

    • Marek Košice

     To sú ženy. Kupujú si nepraktické veci. Samé bytové doplnky….nap*ču………. A keď si muž kúpi drahé slúchadlá pretože je fanšmeker a chce si vychutnávať krásny zvuk obľúbenej hudby, tak je podľa ženy padnutý na hlavu, pretože jej stačí hudbu počúvať zo slúchadiel za 10€………

     • Radšej si kúp antibiotiká na syfilis.

     • Miroslav Čižmár

      Keď si fajnšmeker, tak nepočúvaj hudbu na frekvencii, ktorú nastavil Rockeffeller pre všetky elektrospotrebiče na západe. Žena má pravdu, za 10€ ti stačia.

    • Ak sa niekto dá zaočkovať, je to debil, a k tomu patrí aj ta orchidea.

     • Marek Košice

      Mmiroslav Čižmár : Tebe dobre drbká….. Hudbu uloženú na microCD karte počúvanú z prenosného prehrávača ktorý nie je napojený na sieť porovnávaš s frekvenciou elektrospotrebičov zapojených do zásuvky…. Si ty ale tupelo…. Asi narážaš na 440Hz miestô pôvodných 432Hz…. ALE ČO S TÝM MÁ SPOLOČNÝ ELEKTROSPOTREBIČ, ty guma?????? NIČ.
      Ak mi majú stačiť slúchadlá za 10€, tebe nech stačí miesto dýchania bez bariéry dýchanie cez rúško……… Asi si neuvedomuješ, že čím kvalitnejšie slúchadlá a prehrávač, tým reálnejší zvuk to vydáva. Ale škoda reči jednoduchému človeku…

     • Miroslav Čižmár
 4. Máte pekný, radikálny slogan nad nadpisom článku, ale ku konfliktu na Ukrajine radšej mlčíte. Na rozdiel od Aeronetu.cz alebo Protiproudu.cz. Teraz je dominantné kto z koho a nie vakcíny, ktoré sú do istej miery tiež len politikou.

 5. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nemusí byť žiadná kríza,ak sa zníži počet hladných krkov,,,,základným problémom odiotov z EU je nesebestačnosť a kôli idiotom,ktorí si stavajú domčeky na úrodných pozemkoch od parazitov developerov,ktorí kšeftujú z kusami zeme omnoho osožnejšie úre poľnohospodárčenie sa tu vytvára stav-pekné bývanie na splátky s prázdnym žalúdkom,,,,krátko zhrnuté-budete žrať omietky s vaších domčekov,alebo vám tie hypotekárské chýže zbúrame a pôjdete pod mosty a bude sa tam znova orať siať a žať.

 6. Keby skurvený američani nerýpali do rusov a na ukrajine nič také by nebolo.Možeme sa podakovat našim terajším spojencom a okupantom.

  • USA nemá spojencov, iba otrokov.

  • Zdieľam Tvoj názor a teší ma, že nie som sama..

   • Kadyrov prišiel na Ukrajinu. 7 rokov ho tam nebolo vidno. A teraz prišiel.

    • S ním údajne aj 10 tisíc čečenských bojovníkov – na strane Putina.

     • Miroslav Čižmár

      Kadyrov vypísal odmeny na hlavy banderovcov. Najprv budú strieľať, a potom zisťovať kto je banderovec.
      Podľa ruskej dumy sú aj kotlebovci neonacisti, takze aj u nás raz budú možno vykonávať denacifikaciu moslimskí bratia.

     • Kotleba zatiaľ neostreľuje civilné budovy a nezabíja sa názory.
      Až začne, denacifikujeme i jeho.

      Je to myslím zreteľné.

 7. Nejrychlejším způsobem, jak zastavit dodávky umělých hnojiv, je zastavit dodávky fosilních paliv, jako je ropa a zemní plyn! Sluneční nebo větrnou energii nelze přímo přeměnit na umělé hnojivo! Přímá konverze neexistuje. Naopak, zemní plyn a další fosilní paliva se přímo přeměňují na umělá hnojiva (nejprve na čpavek) velmi účinnou metodou, kterou prostě nelze srovnávat se „zelenou energií“. Nazývá se „Haberův proces“ . Byla vytvořena v roce 1908 a je pravděpodobně nejdůležitější chemickou reakcí pro výživu lidstva při současné úrovni populace:

  N2 (dusík) + 3 H2 (vodík) = 2 NH3(amoniak)

  = V podstatě se jedná o přeměnu vzduchu na umělé hnojivo spojením se zemním plynem.

  !! A ten kapalný plyn, co nám teď podsouvají od „ochránců“ z AMERIKY takto nefunguje !! Sankce opět zůstanou bez efektu a Evropa zjistí, že USA nemají dostatek zkapalněného plynu ani samy pro sebe, natož pro Evropu !!

 8. …aj ja si myslím, keby sa Američania ,,starali o svoje“, nepridávali svoj.vojakov ,,kade -tade“, a keby ich aj ,,kadekým“ ozaj neprijali / vrátane našej vlády, kt.im tiež ,,odobrila“ vstup na naše územie/.tak by takáto situácia na Ukrajine nenastala….

  • Miroslav Čižmár

   Ja si myslím, že svetoví lídri sú dohodnutí na vojne a jej priebehu rovnako, ako boli dohodnutí na priebehu pandémie. Sú v tom všetci, vrátane Putina.

 9. ,..hm, to je možné…aj o ,,pandémii“ veľa lídrov vedelo, aká je pravda, a predsa ľudí ,,tlačilo“ do očkovania, vrátane Putina….no aj tak , zdá sa mi, že USA sa stará viac do iných štátov ako teraz z vých.bloku, než Rusko do tých amerických….a ešte, ja naopak ďakujem redakcii Portál Bádateľ poďakovať za tie zverej.informácie o nehnuteľnostiach, človeku to veľa pomôže…..

 10. Pozrite čo chystá primitívny nácek opičiak z ministerstva obrany za podpory fašistickej junty v slovenskej gubernii !
  https://www.hlavnespravy.sk/hlavne-spravy-zrejme-coskoro-vypnu-vlada-chce-zablokovat-web-stranky-so-skodlivym-obsahom-ako-odpoved-na-rusku-agresiu/2873842 !
  Dávno vravím, že zo západu prichádza LEN tzv. DémonKracia !

  • Kriminálnici na čele Ukrajiny.mp4
   https://ulozto.net/file/xXog9yKP9IUA/kriminalnici-na-cele-ukrajiny-mp4#!ZGD1LGR2ZzAzAQyzZGp3AwZlZ2H3AHSIFGyiEGEdI3IdnmIuMt==
   Poznámka – detto kriminálnici na čele Slovenska!

   Keďže videá sú na YT zablokované
   Teror kyjevských sionistů proti lidu Donbasu pokračuje – část 4-4.mp4
   https://ulozto.net/file/rXg3xNjPK/teror-kyjevskych-sionistu-proti-lidu-donbasu-pokracuje-cast-4-4-mp4#!ZGL2MQR2AwZmMQZ5Zwx4AGZmBQx4LxgDnx5AoUcWIQODFmR0Lj==
   ———————————————
   Ukrajina NIE JE suverénny štát!
   1/ Suverénny štát si nezlikviduje bez náhrady „22 bélych lebedéj“ – strategických bombardérov TU 122, ktoré Ukrajina získala delimtáciou zbraní po rozpade ZSSR – zrejme s naivným predpokladom, že bude na strane Ruska. „Ukrajinci“ si ich za nadšenej asistencie Britov, amíkov a frantíkov rozrezali!
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Tupolev_Tu-22M

   2/ Suverénny štát si nenechá zasiahnuť do svojej stability 5 miliardami USD /a koláčikmi pani Nulandovej/ na Majdan!

   3/ Suverénny štát nenechá odísť svojich 12 miliónov hladných občanov z krajiny za prácou na Západ!

   4/ Suverénny štát si nenechá zasahovať inou mocnosťou do svojej vnútornej politiky!

   5/ Ukrajina je najväčšou baštou sionistického židovstva v Európe! /“druhou je Pezinok a poťažmo Bratislava“/ No a práve teraz ide o operáciu, keď sa kremeľskí pravoslávni Rusi snažia toto hniezdo zla vykopať z Rusi ako takej! Slovensko je v područí sionistov – máme sa na čo tešiť – „občania Slovenska aktívne ponúkajú voľné ubytovacie kapacity utečencom z Ukrajiny – štát tieto kapacity eviduje“ = blbý Slovák pripravuje voľné kapacity pre imigrantov-čmúdov prúdiacich do Európy, pretože ukrajinský Chazar na Slovensko nepríde, ale rovno vypadne do USA!
   ————————————————-
   Zaujímavá vzťahová nuansa voči „Rusom“ – medzi Čechmi a medzi Slovákmi. ???
   32 rokov som bol vychovávaný „k láske voči ZSSR“! Myslím, že väčšina Slovákov chápe rozdiel medzi Rusom a sovietom. Nepamätám si, žeby nejaký politik socialistickej éry na Slovensku použil – vo vzťahu k ZSSR – názov Rus, Rusko! Ani Gustáv Husák! Teda – Slováci nemajú zafixovanú negatívnu asociáciu, že židoboľševik-soviet je Rus! V Česku je to inak! Židoboľševici – sovieti =Rusáci!

   Vysvetlenie jednoduché – silný vplyv sionistov-oportunistov /Havel a spol., Zeman – „I am a Jew!“/, silný vplyv Sudeťákov, silný vplyv NSDAP aj za socíku v Čechách.

   Nenávidieť Rusov – bolo programovo in, pretože ide o základné rozoštvávanie Slovanov Domom Sionu!

   A teraz sa dejú veci, že po nástupe kremeľských pravoslávnych po roku 2000 – keď vytlačili sionžido verchušku z mocenských štruktúr – tá je aj so svojimi KGB kamarátmi už etablovaná v New Yorku a previazaná s tzv. ruskou mafiou, čo je však „ruská“ žido-oligo mafia!

   Treba vedieť, že v období vlády tzv. sovietov – 80% mocenskej nomenklatúry tvorili židoboľševici! Problém je, že tí malí židoboľševici v Rusku a na Ukrajine zostali. Všimnite si, že židoboľševici nikdy nehovorili, že chcú budovať Rusko! Len svoju židoboľševickú KOZMOPOLITNÚ internacionálnu dŕžavu! Lenže – v Rusku „teraz“ nastúpil zdravý /aj nezdravý/ pudový /kvôli prežitiu národa/ nacionalizmus! A tak proti nemu stavajú iný – „zdravý“ nacionalizmus iných národov – vrátane ukrajinskej vetvy Rusov, vrátane Slovákov! A keďže správny Rus buzerantov nepodporuje = Rus nie je homosexualsta – „správny“ Slovák = buzerant – Rusa nenávidí! Viď dokument Kriminálnici /buzeranti/ na čele Ukrajiny.

   „Sodomia – zakázaný dokument Rusko“ – treba dohľadať, lebo je to vymazané.
   ———————————————
   Čiže zhrniem – na súčasnú vojenskú operáciu Ruska na východe Ukrajiny sa pozerám inak ako „tématicky“ oficiálne-mocensky, ale ako na KULTÚRNE A HISTORICKY OPRÁVNENÚ! A ako takú ju PODPORUJEM!

   • VIDEO: Stanke /Pozn. priznaný homosexuál a homosexualiSTA /Pride// sa ozval na podporu Ukrajiny! „Zapredanci! Koľko ti sľúbili?,“ pýtajú sa ľudia
    https://www.infovojna.sk/article/video-stanke-sa-ozval-na-podporu-ukrajiny-zapredanci-kolko-ti-slubili-pytaju-sa-ludia

    Šojgu nariadil ruským vojenským veliteľom, aby sa k ukrajinskej armáde správali s rešpektom
    https://www.infovojna.sk/article/sojgu-nariadil-ruskym-vojenskym-velitelom-aby-sa-k-ukrajinskej-armade-spravali-s-respektom

    „Včerejší vojenská operace Moskvy Západ zaskočila. I když už 2 měsíce západní stratégové varovali před invazí na Ukrajinu, přesto je Vladimír Putin strategicky znovu, tak jako v případě Krymu strategicky přehrál. „Rozhodli jsme se spustit zvláštní vojenskou operaci zaměřenou na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny,“ prohlásil v živém vysílání ruské televize těsně předtím, než se ruská vojska dala do pohybu. “
    https://www.infovojna.sk/article/ruska-denacifikacni-operace-na-ukrajine-cilem-moskvy-je-upevnit-svoje-pozice-na-donbasu-a-zmenit-vladu-v-kyjeve

    • Historická skúsenosť Slovákov s Rusmi – slovenskí drotári putovali najprv na sever do Švédska /časťou Jantárovej cesty/ a cez Pobaltie a Rusko sa vracali domov. Ich spôsob života aj zárobky, výmena tovarov – boli závislé na prívetivosti a pohostinstve prostredia – a z týchto čias naši „spravodajci“ nemali s Rusmi zásadne negatívne skúsenosti. S biedou áno, ale nie so vzťahmi s týmito národmi. Takže kde a ako mohla vzniknúť táto nevraživosť voči Rusom? Odpoveď poznáte – kto rozoštváva národy, len tento historický kontrast vám uniká, pretože nepoznáte históriu!

     F – uniba.sk
     [Prehľadávať doménu fphil.uniba.sk] https://fphil.uniba.sk › katedry-a-odborne-pracoviska › katedra-rusistiky › studium-krvs › materialy › kaukaz › kaukaz1 › f
     Slovenskí drotári putovali po celej Európe a neskôr sa ich pole pôsobnosti rozšírilo aj do zámoria. Vladimír Ferko prízvukuje, ako veľmi bolo práve Rusko naklonené a prístupné drotárom z horehronia. … Cez Kijev a Odesu na Ukrajine. Ďalej cez Rostov na Done až po Baku a Tbilisi na Kaukaze. A neskôr cez Orenburg, Tomsk a Omsk …

     „Koreňom zla je nevedomosť!“ – Budha.

   • Náš hosť Maroš , prišiel a pravdu povedal, čujte Slováci/ ak už nie ste židoutierky/ , a nepúšťate do gací, z dvoch, či len jednej dierky…veruže pravda nie je od vecí, Maroš, dám s tebou poldecí…

   • V Česku je to inak! Židoboľševici – sovieti =Rusáci! Tak tohle můžu bohužel jen potvrdit. Slyším to okolo sebe od rána do večera. A když těm soudruhům řeknu, že je sice pěkný odsuzovat ruský útok na Ukrajinu, ale proč neodsoudili v posledních letech ani jednu invazi strejčka Sama, čuměj jak muflon do orloje. Tož tag.

 11. https://www.youtube.com/watch?v=th_68PyvVEA ,https://youtube.com/watch?v=Ib-fogz6skA&feature=share redakcia a tu pritomni ,sme svedkami deja,ktory nam prebieha pred ocami.to co sa deje celkove na svete nezvratime,lebo je o vsetkom uz rozhodnute a co nas sa tyka,tak mi vsetci ,kazdy za seba mozeme urobit len jednu vec a to zvysovanim svojej energie-vybracii,resonancii a snazit sa to udrzat,lebo len tymto sposobom dokazeme byt prepojeni s Bozskym Ja-s Bozskou podstatopu.musime sa naucit ovladat samych seba,ved v podstate aj tak je vsetko len iluzia.chodte tam,kde sa dobre citite,kde je dobra energia,ktoru dokzete prijimat,ale tato forma doplnania sa musi diat pravidelne,musi sa to stat VASOU sucastou.a potom aj ten film okolo nas bude mat iny scenar

  • Maros,cizmar skuste kratko okomentovat link /Ezechiele 38-39/u rocky 12,15 moze sa to spajat s Byblickym vykladom? a to co tu teraz prebieha.obalne

   • „…38 Bola tam komora, ktorej vchod bol v predsieni brány. Tam umývali spaľovanú obetu. 39 V predsieni brány boli dva stoly z jednej strany a dva stoly z druhej strany, aby sa na nich dali zabíjať spaľované obety i obeta za hriech i obeta za vinu.“

    Takže…
    1/ Vôbec ma nezaujímajú detaily, ako symbolika predmetov a objektov, pretože
    2/ kľúčovým slovom je OBETA – teda rituál, kult krvi, a ten je spojený „s kľaňaním sa cudzím bohom, to jest démonom, to jest Satanovi!

    A už len z tohto dôvodu je pre mňa biblia pošahaná židovská kniha, a seriem na „znamenia“ v nej! Každý, kto číta takéto pi.oviny si vizualizuje satanistickú realitu a uznáva démonov!
    „aby sa na nich dali zabíjať spaľované obety“ = akcia proti životu = demagógia tu miestneho satanistu, že – „Koreňom zla je narodiť sa!“ a „prichádza čas zaplatiť satanovi za plné žalúdky,,,,zažijete tu peklo“ .

    Vidím to optimisticky – občas kupujem kačacie a slepačie „púchory“-žalúdky na polievku, a tie sú vždy prázdne.

    „Rusko-ukrajinská kríza môže drasticky zvýšiť ceny základných potravín“ – rusko-ukrajinská kríza skončí tipujem do týždňa a globalisti si budú musieť nájsť inú príčinu hladomoru 2023, ktorý pripravujú tak či tak! Kríza nie je subjekt – kríza je len nástroj subjektu riadenia.

    Rusko má nadprodukciu potravín, ktorú generovalo vďaka sankciám nielen EU. Teda – ak táto naša sku.vená slovenská vláda nezastaví dotáciami /čo je proti srsti zasratejžidoboľševickej EU/ podvodom zvýšené ceny potravín – z našich peňazí – ako prioritu – táto vláda satanistov pôjde do KRVAVEJ pi.e! A nová vláda bude museť zmeniť politiku základných potrieb obyvateľstva – teda aj reštartovať sebestačnosť v potravinách ako Rusko – ak nie – pôjde do pi.če – a krvavou cestou aj nová vláda – zvlášť ak to bude zasraná „socanská“ židoboľševická ficovláda-znovuvláda! Lebo len židoboľševici dokážu na svete rozpútať hladomor národa v obilnici Európy!

    LOCKDOWN_Hladomor na Ukrajine.mp4
    https://ulozto.net/file/WbM4R9UjDmlK/lockdown-hladomor-na-ukrajine-mp4#!ZJSuLGR2AQWxLJHlAwp2MGLlZ2H5LxgfoHDhFH5FrRxkpmt3BN==

   • Miroslav Čižmár

    Zaujal ma verš Ez.38; 12. Píše sa tam o vyvýšenom strede zeme. Keď bol na Slovensku pápež, tak hovoril o Slovensku ako o strede zeme. Izrael je boží ľud, nie územie.
    Ešte ma zaujal verš Ez.39; 29. Píše sa tam, že Hospodin v posledných časoch vyleje svojho ducha na Izrael. To by mohlo naznačovať súvislosť s dnešnou dobou. Sú tri ríše. Ríša Otca, judaizmus, vek barana. Ríša Syna, kresťanstvo, vek rýb, a tretia bude ríša ducha, ktorá súvisí s novým náboženstvom veku vodnára. Preto tá súvislosť s vyliatím ducha.

    Zaujímavý je aj dokument s Hyperboreou, starovekou ríšou severu. https://m.youtube.com/watch?v=1eICPShvDeg&list=PLhH1dUIrgM5WR212LmI6vbARNNT1SZjyc&index=75&t=4s

    Zaujímavá je súvislosť s platónskou Atlantídou. Podľa legendy Neptún si vzal za manželku Cleito, ženu z ľudí, a splodil s ňou desať synov, ktorí sa stali kráľmi Atlantídy. Morská šelma má desať rohov, to je desať králov. Budovy na Atlantíde boli postavené z čierneho, bieleho a červeného kameňa. Bielorusko bolo v minulosti biela rus, Rusko čierna rus a Ukrajina bola červená rus. Ukrajina má v znaku Neptúnov trojzubec. Podobnosť je čisto náhodná, ale historická súvislosť je zaujímavá.

    Ďalšia súvislosť je osud kráľovnej Jezábel. Hovorí sa, že v posledných časoch príde na zem duch kráľovnej Jezábel. Keď Jezábel zomrela, jej telo roztrhali psy. Zostala z nej len hlava, ruky a nohy. To je podobnosť s poloostrovmi stredomoria. Peloponézsky poloostrov sa podobá na ruku, Apeninský na nohu a Pyrenejský na hlavu. Znova je to náhodná podobnosť a zaujímavá súvislosť s históriou.

    Takýchto súvislostí je veľa, akoby sa historické udalosti zhmotňovali na povrchu Zeme a odrážali budúcnosť.

    • Dakujem vam o obidvom M & M rocky uvidime,ja to len povrchne ak Mojzis vyviedol svoj narod, tak tam urcite neboli chazari o ktorych uz nieco vieme.tak aj preto co sa tam teraz deje,tak je to snaha o likvidaciu-originalu.tak to citim.a ako som napisal uvidime.s pozdravom

 12. KOVIDBARÓN!

  ,,,,brutálne zadĺžené východoeurópske krajiny tzv.v4 idú ďalej šafáriť a rozhadzovať financie na ukrajincov-ktorých netreba nikomu-iba aj po pracovnej sile neustále plačkajúcich židovských ziskuchtivcov,,,,a zasa sa všetko točí dookola a zasa sa všade klame a manipuluje,,,,dva dni je vojna a už sa otvárajú hranice a už sa pchajú prachy do kapies hajzlov,ktorí v duchu pomoci bohatnú a v médiách sa prezentujú ako zachráncovia,,,,a teraz k malým podnikateľom-počas kovidu plačkali,že majú nižšie zisky a teraz zrazu majú pochopenie pomáhať a bez problémov aj dávať,,,,fakt zaujímavé!,nič za týmto bordelom nieje-iba samičky s deťmi pre udržanie práceschopnosti obyvatelstva a lacnejšia pracovná sila k okamžitému použitiu,než je tá domáca,,,,a aké budú o pár rokov z toho dôsledky,to ale tu už terajší politici nebudú musieť byť,lebo voľby,,,,takže nech mi nikto netvrdí,že veľký reset netreba,,,,ukrajinci sú v prvom rade agresívny bojovný národ,kôli ukrajincom prišli mnohí o zdravie a aj o peniaze,donedávna policajti naháňali prevádzačov na hranici a teraz ideme pustiť hocikohu kto uteká,,,,kto chce pomáhať-tak nech pomáha,ale zo svojho,lebo ja nedám ani cent,lebo ja viem ako toto nakoniec skončí,,,,na všetko musí byť referendum,len na toto netreba,lebo už sa zamestnávatelia veľkých firiem nevedeli dočkať kedy začne údajná vojna na ukrajine,ono to ani vojna nieje-len naše médiá a politici kamaráti svojích sponzorov to takto tvrdia v panike ktoírú nám vnucujú,,,,po roku 1989 ste rusov odtiaľto vyháňali a boli tam aj ukrajinci a teraz ich idete vítať-fakt koľko málo stačí na to,aby sa hodnoty zmenili,ale kráčate po tenkom ľade a tie silné slová zo strany západu a usa aké výhražky ak to putin urobí a nič sa nedeje a nič sa ani nestane,,,,silné rečičky a nikde nič-je to iba o tom,aby západ schmatol kus populácie ukrajiny.

 13. V ČR už blokujú stránky s iný obsahom ako názor americkej ambasády, aeronet a ďalšie stránky sú už zablokované. Fašistická junta na Slovensku mala dnes schváliť ako inak v krátkom čítaní podobný zákon… Boja sa pravdy ako čert svätenej vody. Myslia si, že týmito primitívnymi krokmi zmenia myslenie ľudí? Úplná vládna stoka, slobodomurárske lajná !

 14. Na Rusky Krym Bude opet otevren kanal proudu vody pres Ukrajinu na Krym zatareny Ukrajinskymi teroristy.
  To znamena opet super ze11medelska produce na Krymu.
  UkRAJINCI misto jarni Selby budou si hrat na vojacky od 18 az 60 veku.

  Co udelali zapadem loutky Majdanu,,
  Nejvetsi nepratele lifstva. asi kriminLnici.
  Sviaty Vladimirovici zachrance Slovanstva ode vsema zhoubnymi.

  Do zasob take alcohol dobry je cisty lieh z ktereho sa urobi hocaco…
  Poridte si solar energy dobijece telefonu pocitace osvetleni solsrni vareni thermalni ofevy

 15. Na Rusky Krym Bude opet otevren kanal proudu vody pres Ukrajinu na Krym zatareny Ukrajinskymi teroristy.
  To znamena opet super ze11

  medelska produce na Krymu.
  UkRAJINCI misto jarni Selby budou si hrat na vojacky od 18 az 60 veku.

  Co udelali zapadem loutky Majdanu,,
  Nejvetsi nepratele lifstva. asi kriminLnici.
  Sviaty Vladimirovici zachrance Slovanstva ode vsema zhoubnymi.

  Do zasob take alcohol dobry je cisty lieh z ktereho sa urobi hocico…
  Poridte si solar energy dobijece telefonu pocitace osvetleni solarni vareni thermalni odevy
  Jakou pak muze mit cenu zit podobne jako cerny otrok bexz prav take na manzelstvi jak Tomu byvalo
  v USA, nebo kdyz muslimov we portfolio zabavne hony love na e zlato, coz by se mrelo zfilmovat.
  Dnes over jiz vse nahrafitelne robots nebo klonovane vojaky. Snad policiji ,,,zdrogovane ,,jak snad v dnesni farizejske USA. Mohu byt svetkem muceni v NYC masijnych blazincich pro nevinne pod taktovkou kchazarskych pravniku a socialek obeti po roky rodinnych terotru bezjakychkoliv lidskych pravech horsi nez Mengele koncentraky nebo love ky v Africe Muslims. , roztrhli je od rodin, horsi vsak krestany viz kniha Bilprodavali na trhu s otroky
  Nebo jak Muslims e zotrocovali bilych Kniha BILE ZLATO at si uvedomite horory pod cenzurou a vyhruzky existence ax likvidace policii,,,
  Roky a zivot se vsim vcetne vzdelani v ,,perzekuci k
  Socialistic CSSR byl Raj play prav. Proc ja odesel v 1980 Jen byr zotrocen temer nekolikrate zabit jako nevinny policajty z ptc 114, diky,
  Kutilovskym bantam ,, Astoria plne vyhruzek …

 16. Jaroslav Vladimirovic

  Docetl jsem po pulnoci financni investing mesicnik co pisi souhlasi s Pismem Svatym
  A za celodenni praci pokud bude miska ovesne kase.

  Dale dle novych studii a proroctvi prepracovanych s umelou inteligenci tak asi bude znacny ubytek obyvatelstva v pasmu Praha po Norsko proc provokuji zrusove sr budou koipat v Ryne . JAK BYLA VAROVANA ANGELIKA

  Cast Aljasky opet ovladana puvodnima Osadniky Rusy kteri tam ovladaji vetsinu rybarstvi a tezarstvi.
  Ja tAm byl v prekrasnych orthodoxnich svatynich .

  Z Kachstanu a okoli byly po rozpadu vyhosteny vetsina Kchazaru po rozpadu CCCP .
  Sebrali co mohli nasli USA nyni se snazi do Nemeckeho kantonu Svycarska sr svyma Parma milliony
  Rikaji my nebudem jiz cekat.

  Rikaji at Svycari radeji neprovokuji neb na to doplati mohou je take polozit
  Kam budou utikat pred hnevem otroku xkorumpovani politici Covid vakcinatori WHO Sorosaci Orban a jinde skonci na pranyri.
  JEN NECO. TO,ZE JSEM PREXIL PRES 150 tezkych zraneni vyrony do mozku nasilne psycho zdrogovani neautorizovanou psycho lecbou
  SEPDIS otravou krve
  Nyni po mnoha rocich snad budu mit novr cele setu xubu implanting ne jiz svych.
  To je ta zadrana USA, ja jsem nechtel budovat Grenadu a nakonec toto…

  Ukrajinci mohou opet sve obvykle zverstva proti lidskosti a vy si je budete prikraslovat Breznev zvlasovci banderovske bandy a tske z pobalti nackove
  Vzbudte se prosim co pristim rokem budete delat s masy hlsfu bez prace kdyz fortunately energetika nrbude

  Zili 42 roku v UsA, predtim jsem zil 13 roku po EU 7 na Slovensku studoval VHaB Kosiciach….ve skole jsem se naucil cesky jako 6. Jazyk…
  Moji chlspci se uci Cinsky a Japonsky, mimo 4 slovem a pismem rozumi 8…

  Vite co nam rikal professor z Harvardske Ubicersity…, je to slozite, tezce pochopitelne, kdyz si USA zakasle zbytek Sveta posere.
  Dale Cina Rusko Jizni Afrika maji vzacne strategicke nerosty bez ktere neexistuje zadany pokrok … tak je necte a nedrazdete, coz silenci Sataniste zacali pro zniceni Nas vsech
  Nakoupil jzem med konzervy olivovy avocado olej hodne vysoce kvalitni soli ne te u vas ktera ma xnecisteni a toxickou vyrobu zproc ne Solivar Presov.
  DOBROU NOC A MODLEME SE HLADEM ZIZNI OZARENIM ZIMOU NENI SRANDOU PODIVEJTE FILMY BITVA O STALINGRAD MOSKVU Leningrad 60g chleba na den…

  .

  i

Pridajte komentár

*