Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Malý darček pre vás: Ťahák, s ktorým ľahko nájdete vitamíny v potravinách


Print Friendly, PDF & Email

 

Malý darček pre vás: Ťahák, s ktorým ľahko nájdete vitamíny v potravináchNedávno sme v rámci iného článku publikovali takzvaný Ťahák s rebríčkami potravín, v ktorom nájdete pre každý z 31 vitamínov a minerálov až 15 potravín s ich najväčším obsahom.

Pre tých z vás, ktorí ste ho vtedy nezachytili, prípadne pre našich nových čitateľov ho preto chceme znova dať do vašej pozornosti.

Tento ťahák sa obojstranne vytlačí na jeden hárok papiera A4 a následne poskladá do maličkej knižočky s 32 stranami o veľkosti približne platobnej karty.

Zmestí sa tak do každej peňaženky a v prípade potreby, napríklad v obchode pri nakupovaní, ho jednoducho môžete vytiahnuť a použiť pre výber tých správnych potravín.

Okrem toho padne na úžitok nielen vám, ale aj vašim deťom, ktoré sa pri jeho skladaní určite dobre zabavia a zároveň si potrenujú geometrické myslenie.

pdf-iconNo a tuto je ten sľúbený ťahák. Stiahnuť si ho môžete kliknutím sem, prípadne na PDF ikonku vľavo. Veríme, že sa vám bude páčiť!

Tí z vás, ktorí máte radi rébusy, môžete po stiahnutí a vytlačení ťaháka prestať čítať na tomto mieste.

No a pre ostatných, ktorí na hranie sa so skladačkami nemáte príliš veľa času, tuto nasleduje podrobný návod na jeho poskladanie.

Návod na zloženie ťaháku

Pre poskladanie dokumentu do maličkej 32 stranovej knižočky postupujte podľa nasledovných krokov:

1. Výber vhodnej tlačiarne

Pre tlač ťaháku je vhodnejšia laserová tlačiareň.

V prípade použitia atramentovej sa vám pri skladaní ťaháku môže rozmazať farba.

2. Obojstranné vytlačenie dokumentu na papier veľkosti A4

Ak máte k dispozícii vyspelejšiu kancelársku tlačiareň, tá zvládne vytlačiť ťahák obojstranne na jedno kliknutie. Pri nastavení tlače použite obojstranné tlačenie so zalomením po dlhšej strane.

Dokument má pomerne malé okraje. Na niektorých tlačiarňach vám počítač zahlási, že dokument je mimo zóny pre tlač. V takom prípade nastavte škálovanie dokumentu do zóny dostupnej pre tlač.

Ak máte jednoduchú domácu tlačiareň, vytlačte najprv jednu stranu a potom na ten istý papier druhú stranu.

Pri tlačení druhej strany papier obráťte po dlhšej strane.

Správne vytlačenie je také, že strany 25 a 26 budú v tom istom rohu, avšak na opačných stranách papiera.

Stop Candida

3. Odstrihnite okraje

Na vytlačenom dokumente odstrihnite okraje vyznačené súvislou čiarou.

4. Skladanie ťaháku

a) Pred začatím skladania si papier otočte tak, aby v ľavom hornom roku ste mali stranu 26. Spodnú časť papiera potom preložte na vrchnú.

krok1

b) Po preložení budete mať v ľavom hornom rohu stranu 28.

krok2

Teraz preložte papier na polovicu zľava doprava, tak, že v ľavom hornom roku bude strana 8

c) Pokračujte opäť preložením spodnej časti na vrchnú.

krok3

V ľavom hornom rohu budete mať teraz stranu 16

d) Posledným preložením je zasa zľava doprava. Teraz už budete mať na vrchu len jednu stranu a to úvodnú s veľkým nápisom „Ťahák“

5. Zocvaknite v strede ako sa normálne viaže kniha

Otvorte knižočku tak, aby na vrchu ste mali úvodnú stranu na jednej strane a stranu 32 oproti nej.

Teraz kancelárskou cvakačkou jednoducho dvakrát zosponkujte v strede.

6. Prestrihnite spojené strany

Knižočku už v podstate máte hotovú. Akurát veľa strán je spojených dokopy. Nožničkami alebo nožíkom ich od seba rozstrihnite.

Tak a to je všetko! Ťahák v podobe mini knižočky máte hotový! Pevne veríme, že ho využijete k Vašej plnej spokojnosti 🙂

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Vďaka

  2. Ahojte, skvela stranka, uvazujem nad kupou kalkulacky, ale urcite si este popozeram aj ostatne clanky, len jednoducha otazka – je mozne niekde zohnat ten vas tahak vo vacsom formate? Alebo ako excel tabulku ze by som si to vytlacil vo velkosti ako ja chcem? Nepotrebujem maly tahak, chcem velku tabulku na chladnicku napr 🙂

    • Väčší formát môžete docieliť napríklad tak, že to vytlačíte namiesto formátu A4 na A3 alebo A2 – väčšina tlačiarní by to mala zvládnuť. Prípadne vytlačte na A4 len časť ťaháku, na ďalšiu A4 ďalšiu časť, atď… A čo sa týka excelovskej tabuľky, tak v nej ťahák bohužiať nemáme.

  3. Musíte mať kvalitný tenší papier do tlačiarne, inak je z toho dosť neohybná guča. Zlomy treba dobre uhladiť, najlepšie nejakým pravítkom. Spoje nestrihať nožnicami, ale rezať nožom na papier. Zošívať až potom, keď sú všetky spoje prerezané. Takto je z toho naozaj úhľadná knižočka :-o)).

Pridajte komentár

*