10 jednoduchých trikov, ako spáliť tuk: Väčšina je bez cvičenia!


Print Friendly, PDF & Email

 

10 jednoduchých trikov, ako spáliť tuk: Väčšina je bez cvičenia!

Ľudia s nadváhou zvyčajne k svojmu problému nie sú ľahostajní a snažia sa schudnúť. Avšak súčasný moderný beh života a nedostatok času nám často bránia konzumácii zdravých potravín či cvičeniu.

Zlozvyky, stres, sedavý spôsob života a málo fyzickej aktivity si časom vyberajú svoju daň v podobe obezity.

Ľudia nepriberajú zo dňa na deň. Trvá to zvyčajne istú dobu, počas ktorej si neraz ani len neuvedomujú, že kilá pribúdajú pekne potichučky jedno za druhým.

Keď to spozorujú, je už väčšinou neskoro, pretože vtedy už to nie je len pár kíl navyše. Nič však nie je navždy stratené.

Uvedomujeme si, že nemáte kopec voľného času, ktorý by ste venovali snahe o schudnutie. Preto určite oceníte jednoduché triky, ktoré nestoja takmer žiadne úsilie a čas, no prinesú prekvapivé výsledky.

Veď kto nemá rád skratky vedúce k rýchlejšiemu dosiahnutiu cieľov?

Preto, ak máte záujem schudnúť bez nejakej extra vynaloženej snahy, tak určite pokračujte v čítaní. Dnes vám prinášame 10 takýchto trikov.

1. Znížte konzumáciu alkoholu

Mnoho ľudí obľubuje konzumáciu alkoholu, pretože im pomáha relaxovať a zabúdať na každodenné strasti života.

Viete však, že alkoholické nápoje sú plné kalórií?

To je dôvod, prečo ich pravidelná konzumácia bude časom viesť k nadváhe. Ich konzumácia sa často spája s pitím ostatných nezdravých nealkoholických nápojov, ktorými sa riedia (rum s kolou a podobne), čo problém viac ešte zhoršuje.

Okrem toho, počas pitia alkoholu ľudia radi holdujú aj konzumácii rôznych ďalších pochutín, ako sú slané tyčinky, sušienky, koláčiky, atď.

Pokúste sa preto vyhýbať alkoholu a výsledok nenechá na seba dlho čakať. Podarí sa vám nielen schudnúť, ale odbremenením pečene od odbúravania etanolu sa zlepší aj detoxikácia vášho tela od ostatných toxínov.

Nemusíte prestať piť alkohol úplne, ale snažte sa jeho konzumáciu minimalizovať, napríklad len na 1 až 2 nápoje týždenne vypité v piatok alebo v sobotu večer.

2. Vyhýbajte sa jedeniu po 21:00 hodine večer

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako predísť priberaniu extra kíl, je nič nekonzumovať po 21:00 hodine večer.

Pýtate sa prečo?

Jedenie po deviatej hodine vedie k rýchlemu priberaniu, pretože ste počas dňa už zjedli dostatok kalórii pre zabezpečenie potrieb tela.

Platí, že večerná konzumácia vyplýva skôr zo stresu alebo nudy, ako z reálnych potrieb. Večerný príjem kalórii sa zvyčajne v tele nespotrebuje na výrobu energie (keďže telo počas noci spí), ale sa premení a uloží v podobe tukových zásob.

Ak sa vám podarí už nič nejesť po 21:00 hodine, určite to prospeje vašej snahe o zhodenie pár extra kíl navyše.

3. Pite dostatok tekutín

Všetci vieme, že dostatočný príjem tekutín je pre telo veľmi dôležitý. No málo z nás si uvedomuje, že to zahŕňa aj oblasť priberania.

Adekvátna hydratácia umožňuje správny pochod metabolických procesov, čo znamená aj vyššie spaľovanie kalórií.

Okrem chudnutia sa vám správnym pitným režimom zavodní telo, zrýchli metabolizmus a telo prečistí od nahromadených toxínov. A čo je ešte dôležitejšie, umožní vám to rozpoznať skutočný hlad od hladu z nudy.

Prírodná liečba osteoartritídy

Na to, aby ste zistili, či ste skutočne hladní, vám stačí vypiť pohár vody. Často sa totiž stáva, že naše telo nedokáže rozoznať medzi hladom a smädom.

Týmto spôsobom vám pitie vody pomôže znížiť hlad. Pre čo najlepšie výsledky na chudnutie, vypite 8 pohárov vody denne, teda približne 1,5 až 2 litre.

4. Doprajte si dostatok spánku

Každý deň by ste mali mať 8 hodín pokojného spánku. Ak nebudete dosť spať, vaše telo začne reagovať a vy budete pod veľkým stresom.

Tento stav ovplyvní hormóny, ktoré sú zodpovedné za vyvolávanie pocitu hladu.

Z uvedeného dôvodu musíte mať dostatok spánku, aby ste tieto hormóny držali v rovnováhe. Potom nebudete ani počas dňa pociťovať zvýšenú chuť do jedla.

5. Intervalový tréning

Nie, nemusíte chodiť do posilňovne každý deň. Jediné čo potrebujete urobiť, je dať si krátke intervalové cvičenia s pauzami medzi nimi.

To vám zrýchli metabolizmus a tým pomôže procesu chudnutia. Akcelerovaný metabolizmus znamená, že telo spaľuje kalórie rýchlejšie, čo je priamo spojené s chudnutím.

Ak sa rozhodnete, že skúsite intervalový tréning vysokej intenzity, vaše telo bude pokračovať v spaľovaní kalórii aj po jeho skončení, čo je na tomto cvičení také úžasné.

Ak chcete schudnúť naozaj rýchlo, potom začnite každý deň robiť tento druh cvičenia aspoň 15 až 20 minút (ak pomaly, potom stačí každý druhý alebo tretí deň).

6. Pite kávu

Keď hovoríme o káve, tak nemyslíme vysoko kalóriové caffe latte so šľahačkou. Odporúčame bežnú presso alebo tureckú kávu.

Kofeín v káve stimuluje vylučovanie mastných kyselín do krvného obehu, čo vám dodá dostatok energie pre dlhšie cvičenie.

Kofeín tiež zrýchľuje metabolizmus a znižuje chuť do jedla.

7. Dajte si na raňajky vajíčko

Keď si dáte na začiatku dňa extra bielkoviny, pomôže vám to vyhnúť sa rôznym pochutinám v priebehu dňa.

Okrem vajíčka si môžete dať aj jogurt (samozrejme čistý biely, neprisladzovaný).

8. Zaznamenávajte si na papier, čo jete

Neuveríte, no schudnúť sa dá aj tak, že si budete zapisovať na papier zoznam potravín, ktoré v priebehu dňa skonzumujete.

Ak sa vám nechce zapisovať na papier, môžete si to ukladať napríklad aj do našej nutričnej kalkulačky.

Tá vám dokonca aj hneď vypočíta, koľko kalórii ste skonzumovali. Okrem kalórií vám napočíta aj množstvo prijatých vitamínov, minerálov a ostatných látok.

Experti tvrdia, že ľuďom, ktorí si vedú prehľad o skonzumovanom jedle, sa darí chudnúť lepšie ako tým, ktorí si takýto prehľad nerobia.

9. Oddávajte sa slnku

Ráno si poodhrňte záclony a nechajte slnko preniknúť do vášho domova. Ranné slnko vás naplní energiou.

Je dokázané, že tí, ktorí si pravidelne dožičia svoju dennú dávku slnka, majú nižší index telesnej hmotnosti (BMI).

10. Baľte si vlastnú desiatu a olovrant

Nekupujte si nezdravé pochutiny počas práce.

Radšej si z domu vezmite jablko alebo sáčok mandlí, ktoré v práci zjete namiesto nejakých čipsov plných kalórií, ktoré si kúpite v bufete.

Záver

Týchto 10 trikov vám pomôže schudnúť. Nie však vtedy, ak celkovo vediete nezdravý spôsob života.

Snažte sa preto jesť zdravo a aj vaše telo bude potom zdravé, štíhle a v dobrej kondícii.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. V prvom rade sa zbavte červov – ovládajú vaše chute a spôsobujú vlčí hlad. Patológovia potvrdia, že v každej mŕtvole sú dnes kilá červov. Dnes sa odčervujú 2x ročne iba mačky a psy, ale od socíku sa človek neodčervuje. Z dovoleniek si ľudia priniesli do EÚ 370 druhov parazitov. Pyrvinium prestali predávať a Vermox po zistení, že lieči spoľahlivo všetky druhy rakoviny tiež.
  Hlísty majú decká až v pľúcach, čo nebývalio, spôsobuje to alergie a astmu. Tuční majú zvrátené chute na jedlo, lebo červy všetko dobré strávia sami a nechávajú im len tuk a odpad, preto sú stále hladní. Tisíce štúdií to potvrdili, ale taja nám to: http://souzneni.webnode.cz/rakovina-leceni/lek-na-rakovinu/

  • prosím vás a ako sa dozviem či mám červov? mám zdravotné problémy.dakujem

  • Dobry den,
   nie je vôbec pravda, ze Vermox vymizol, dostat ho vsade. Zvierata- pes, maka sa odcervuje á 3 mesiace a je potrebne odcervit aj ostatne (osipane, hovadzi dobytok, kozy, atd).Uz ste vyliecili Vermoxom rakovinu pankreasu??S pozdravom
   Jana

  • Aj vy máte lekársky diplom od redakcie Zem a Vek?

  • S patology tedy přicházím do kontaktu běžně, sám o patologii něco vím a jednou věcí jsem si jistý – v každé mrtvole se červi rozhodně nenajdou. Naopak – téměř v žádné, ani nakila ani na nanogramy. Nehledě na to, že na patologii se (alspoň v čr) díky legislativě pitvá směšně málo.
   Nehledě na to, že to, že by červi všechno vyžrali a nechali jen tuk z čehož by měl člověk hlad je samo o sobě nesmysl – tuky samy o sobě člověka zasytí víc než dobře.

 2. Vladimír Rejnart

  Dobrý den ve vašem článku je zmínka o nutriční kalkulačce kde se k ní dostanu nebo kde se dá stahnout díky s pozdravem Rejnart

 3. eva zatkovska

  Dobrý deň, v článku ma zarazila veta o káve: ,,Kofeín tiež zrýchľuje metabolizmus a znižuje chuť do jedla.“.
  Je to naopak- kofeín rozkolíše hladinu cukru v krvi a človek môže upadnúť až do šoku z nedostatku cukru- trasie sa, má studený pot a musí rýchlo zjesť niečo sladké, následkom sú prudké návaly hladu a bezhlavé jedenie…./nemám cukrovku, je to tak všeobecne/

  • No u mňa funguje káva tak, ako je to napísané v článku. Takže je to možno u každého individuálne.

 4. To o nejedení po deviatej je sprostosť. Najedzte sa dve hodiny pred spánkom poslednýkrát. Ak totižto chodíte spať o tretej ráno, budete držať pridlhú hladovku a to nie je dobré ani pre zdravie, ani pre chudnutie. To, že ste zjedli za deň priveľa kalórií? Ako môže autor článku vedieť, čo jete? Mali by ste jesť zdravo päťkrát denne, a ja teda zisťujem, že je to asi najťažšia časť chudnutia, toľkokrát sa najesť.
  A vyraďte sladené nápoje.

  To o vode pred jedlom je tež blbosť – nezistíte, či nie ste hladní, len oddialite hlad, pretože voda vám na minútu zaplní žalúdok. Lenže voda sa rýchlo odplaví a vám zostane čo? Natiahnutý žalúdok, ktorý je ešte ťažšie zaplniť. Jedzte, keď ste hladní. Len proste jedzte zdravo. Veľa zeleniny a k tomu hocičo, čo nie je mastné, sladké alebo z bielej múky.

 5. Vseobecne rady a typy na spalovanie tukov su nanic, nakolko metabolizmus kazdeho z nas je individualny. Existuju zakladne 3 typy metabolizmu – sacharidovy, bielkovinovy a zmiesany. To, ktory ste, zistite podla toho, ci lepsie znasate bielkovinove jedla alebo sacharidove (po ktorom type citite unavu). Zakladom schudnutia tukov je vylucenie sladkosti a nezdravych, spracovanych sacharidov, vyrobkov z GMO muky. Zdrave tuky by ste jednoznacne mali zaradit do jedalnicka (t.j. ziadne „light“ vyrobky). Dodrziavat pravidlo – ovocie a sacharidy rano, max. na obed. Bielkoviny + zelenina na veceru. Ja okrem toho dodrziavam aj delenu stravu. Nemixujem bielkoviny so sacharidmi (ale to je kvoli mojej nespecifickej krizenej potravinovej intolerancii). Takto sa stravujem roky a vahu mam stabilnu, podarilo sa mi tymto sposobom zbavit sa vela chronickych ochoreni, zuby mam uz 5 rokov bez novych kazov. Ustali sa vam hladina cukru v krvi, prestanete mavat vlci hlad a aj 80% cokolada vam bude velmi sladka. Popritom vela sportujem (pre mna je to ale hobby a zdroj serotoninu). Pravidlo jest 5krat denne ale menej je blbost, neplati vseobecne – niekomu moze vyhovova, niekomu nie. Moje odporucanie je skusat na sebe, co mi vyhovuje a co nie. Inak to podla mna nejde.

Pridajte komentár

*