Finančné trhy si začínajú uvedomovať, že farmaceutická firma Pfizer môže skrachovať


Print Friendly, PDF & Email

Finančné trhy si začínajú uvedomovať, že farmaceutická firma Pfizer môže skrachovať

(Patricia Harrity, Expose News) „Bezohľadnosť a chamtivosť spoločnosti Pfizer ich dobehne. To isté sa stalo aj firme Purdue Pharma,“ hovorí Igor Chudov, podľa ktorého sa akciový trh zrejme prebúdza do možnosti, že Pfizer môže kvôli pripravovaným žalobám na covidové vakcíny skrachovať.

Podľa Chudova existujú pozoruhodné podobnosti vo firemných praktikách Pfizeru a Purdue Pharmy, farmaceutickej spoločnosti, ktorá neeticky a agresívne propagovala svoje škodlivé produkty.

Purdue Pharma nakoniec kvôli chamtivosti a neetickému správaniu svojich lídrov, vyhlásila bankrot. Je možné, že podobný osud postihne aj Pfizer.

Iné, skúsenejšie farmaceutické spoločnosti produkujúce vakcíny, ako napríklad GSK (GlaxoSmithKline) sa odmietli zúčastniť „očkovania proti covidu“ – a teraz vidíme, prečo sa rozhodli správne.

Pozrite sa na nasledujúci graf. Akcie spoločnosti Pfizer (PFE) majú momentálne o 25% nižšiu cenu ako pred piatimi rokmi, a to aj napriek miliardám, ktoré získali z predaja vakcín proti covidu, pričom akciový trh a farmaceutický index za dané obdobie vzrástli:

Na prvý pohľad by Pfizer, celosvetový farmaceutický gigant, nemal mať nižšiu hodnotu ako pred pandémiou. Vakcína proti covidu spoločnosti Pfizer zarobila miliardy, čo malo predstavovať pridanú hodnotu, aj keď budúci predaj produktov špecifických pre Covid-19 nemožno zaručiť.

No a napriek tomu cena akcií od novembra minulého roka neúprosne klesla a má o 25% nižšiu hodnotu ako pred piatimi rokmi, čím vzdoruje všeobecným tendenciám rastu, ktoré sa vyskytujú pri iných farmaceutických firmách na akciovom trhu.

Od novembra 2022 sa spoločnosť Pfizer výrazne odchýlila od trendu farmaceutického indexu, pričom jej výkonnosť bola v jednom bode nižšia až o 35%. Dá sa to vysvetliť len tak, že kapitálové trhy vidia pri Pfizeri niečo jedinečne problematické. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo to môže byť.

Ako uvádza Chudov, nie je ani zďaleka prvým človekom naznačujúcim, že spoločnosť Pfizer, ktorá agresívne predávala svoje vakcíny proti covidu a podpísala sa pod celosvetovú pandémiu s cieľom zarobiť na svojom produkte, môže čeliť ničivým záväzkom.

Ed Dowd, bývalý správca aktív, bol jedným z prvých ľudí, ktorí si to uvedomili. Vysvetlil, že právna imunita poskytnutá spoločnosti Pfizer zákonom PREP ju prestane chrániť v momente, ak sa zistí významný podvod zo strany spoločnosti Pfizer.

Purdue Pharma ukazuje, ako môže vyzerať budúcnosť spoločnosti Pfizer

Purdue Pharma bola spoločnosť vyrábajúca lieky proti bolesti na báze opioidov. Boli veľmi návykové. Purdue Pharmu vlastnila „rodina Sacklerovcov“, pričom celé vedenie spoločnosti bolo posadnuté maximalizáciou predaja opioidov a minimalizovaním etických obáv.

Príbeh spoločnosti Purdue Pharma a jej neúnavnej snahy o predpisovanie vyšších dávok opioidov podávaných pacientom, aby sa stali závislými, je oveľa dlhší než príbeh vakcín proti covidu.

Tento článok nie je najlepším miestom na obsiahlu históriu. Ak sa chcete dozvedieť viac o nekalom konaní rodiny Sacklerovcov, ktorá vlastnila Purdue Pharmu, prečítajte si právnu sťažnosť z Massachusetts v tomto PDF dokumente.

Sťažnosť znie ako detektívka plná ohavných podrobností o nekalých praktikách v Purdue Pharme a o úmrtiach, ktoré to spôsobilo.

Je zaujímavé, že vyššie uvedený dokument by mohol byť od slova do slova prepísaný, aby zahŕňal covidové vakcíny, ktoré technicky nie sú návykové, ale vyžadujú si nekonečné opakované posilňovacie dávky, nezabránia prepuknutiu ochorenia Covid-19 a spôsobujú nadmerné úmrtia!

Sacklerovci a Purdue Pharma použili rovnakú príručku ako spoločnosť Pfizer, keď si kúpili skorumpovanú tlač na publikáciu priaznivých odporúčaní pre svoje produkty.

Chamtivý a bezohľadný manažment v Purdue Pharme a Pfizeri

Purdue Pharma a Pfizer majú niečo spoločné: neetické, chamtivé a bezohľadné riadenie, ktorých príkladom je rodina Sacklerovcov v spoločnosti Purdue Pharma a Albert Bourla, generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Náš priateľ Geert Vanden Bossche, odborník na vakcíny, podrobne popisuje bezohľadné správanie spoločnosti Pfizer v súvislosti s vakcínami proti covidu v článku s názvom: Niektoré spoločnosti vyrábajúce vakcíny premenovali svoje oddelenia „kontroly kvality“ na oddelenia „kompromisu kvality“.

Porovnajme spoločnosť Pfizer, agresívneho účastníka obchodu s vakcínami, so spoločnosťou GSK, etablovaným a opatrnejším hráčom (hoci ani GSK nie je žiadny anjel).

GSK odmietla hrať hru s covidovými vakcínami. Uvedomili si, že z dlhodobého hľadiska to nemôže priniesť nič dobré. Spoločnosť GSK sa odmietla vystaviť potenciálnej zodpovednosti za ohrozenie miliónov ľudí vakcínou, ktorá s extrémnou nepravdepodobnosťou aj tak nemohla fungovať.

Príbeh RSV vakcíny ďalej zdôrazňuje, aká bezohľadná je spoločnosť Pfizer

Americký Národný inštitút zdravia (NIH) poskytol modely vakcíny RSV (respiračný syncyciálny vírus) spoločnostiam Pfizer aj GSK. Obe spoločnosti testovali v podstate rovnaký produkt. Klinické štúdie ale ukázali, že podanie RSV vakcíny tehotným ženám zvýšilo predčasné pôrody a detskú úmrtnosť.

Spoločnosť GSK múdro poslúchla poplašný signál a vzdala sa ďalšieho vývoja vakcíny proti RSV.

Namiesto čestného ukončenia programu však spoločnosť Pfizer zámerne použila málopočetné skupiny dobrovoľníkov testujúcich očkovaciu látku a placebo, aby sa signál predčasného pôrodu stal štatisticky bezvýznamným. Následne Pfizer loboval u skorumpovanej Agentúry pre lieky a potraviny (FDA), aby jeho vakcínu schválila.

Matematika pri vakcíne proti RSV od spoločnosti Pfizer bola nasledovná: zabite 4 000 novorodencov, aby ste zachránili 300 pred RSV vírusom.

Toto nie je nič iné ako chamtivosť a nerozvážnosť!

Takže tu sú podobnosti medzi spoločnosťami Pfizer a Purdue Pharma:

 • Bezohľadné ignorovanie nebezpečenstva pre príjemcov ich produktov. Spoločnosť Pfizer sa vzdala dokonca aj akéhokoľvek predstierania starostlivosti o bezpečnosť vakcíny proti covidu. Spoločnosť Pfizer testovala svoje nedávne vakcíny proti omikronu len na niekoľkých myšiach a žiadnych ľuďoch.
 • Nenásytnosť firiem je príkladom riskantných rozhodnutí naháňať sa za miliardovými okamžitými ziskami, hoci aj s rizikom bankrotu v dlhodobom horizonte.
 • Skupovanie tlače a regulátorov s cieľom korupčne získať podporu pre svoje produkty.
 • Skrývanie úmrtí a nepriaznivých účinkov pred verejnosťou.

Purdue Pharma bola schopná hrať svoju hru roky. Napokon ale tých úmrtí bolo priveľa a súdne spory firmu potopili.

Ak je cena akcií spoločnosti Pfizer nejakým vodítkom, potom kapitálové trhy momentálne vidia, že to isté sa môže nakoniec stať aj jej. Dúfajme, že ľudia, ktorí utrpeli rôzne poškodenia zdravia v dôsledku očkovania proti covidu, budú mať nárok na kompenzácie.

Pfizer môže byť tiež ideálnym objektom, ktorý sa ľudovo povedané „hodí pod autobus“, respektíve obetuje, aby zachránil ostatných hráčov v covidovej pandémii.

Pfizer však nemá dostatok peňazí na to, aby každú svoju obeť spravodlivo odškodnil.

Sú zodpovedné aj spoločnosti Google a Facebook?

Pred rokom Chudov napísal článok, v ktorom vysvetlil, že Google a Facebook môžu tiež niesť zodpovednosť voči obetiam očkovania proti covidu, pretože sa úmyselne spriahli, aby pred verejnosťou skryli nebezpečenstvo očkovania.

Títo internetoví giganti, ktorí z pandémie mohutne profitovali, sú väčšie ryby ako Pfizer: každá obeť by mohla dostať až 15 000 dolárov, ak sa preukáže zodpovednosť spoločností Google a Facebooku.

Majitelia Purdue Pharmy si roky mysleli, že môžu skrývať previnenia a vyhnúť sa zodpovednosti vďaka „firemnému obrannému štítu“. Keď sa však zistilo previnenie a obete sa už nedali skrývať, dobehlo ich právo. Záväžky na odškodnenie obetí priviedli túto spoločnosť k bankrotu a stáli ich vlastníkov, Sacklerovcov, miliardy.

Dúfajme, že to isté sa nakoniec stane spoločnostiam Pfizer, Google a Facebook – trom spoločnostiam, ktoré najvýznamnejšie prispeli k tomu, čo sa stalo za posledné tri roky.

Áno, je to beh na dlhé trate, ale je tu nádej na určitú mieru konečnej spravodlivosti. Túto nádej podporuje zistenie, že peňažná kompenzácia môže podnietiť široké skupiny ľudí, aby žiadali o odškodnenie.

Akciový trh, zdá sa, teraz vidí to isté, keď akcie spoločnosti Pfizer neúprosne klesajú. Myslíte si, že jedného dňa spoločnosť Pfizer skrachuje kvôli nárokom obetí covidových vakcín?

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Patricia Harrity, expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zaujímavý otvorený list pre SUKL v Českej republike:

  https://otevrisvoumysl.cz/otevreny-dopis-pro-sukl-poseidon-23/

 2. Miroslav Čižmár

  Práve prebieha čiastočné zatmenie Mesiaca, a Netaniahu práve potvrdil začiatok pozemnej operácie. Raketové silá IRGC sú otvorené.

 3. Aha! Takze svoj genocidny ciel splnila, cize hejsa ju rychlo upratat, nech nie je na ociach. Kurvy satanske!
  Presne ako developerske firmy – rychlo postavit domy, predat byty a potom likvidacia alebo konkurz, aby nemuseli niest zodpovednost za vady a skody, chyby budov a bytov co vybudovali. Ale trestne ciny proti ludskosti su nepremlcatelne !!! Slobodomurarske hnidy!

 4. Na zamyslenie !!!
  https://cz24.news/infovojna-vsetko-je-to-seredne-poprepletane-musime-mat-oci-na-stopkach-video-sk-6-min/ o tom, kto nova ministerka zdravotnictva, lobbstka uz vieme! Co sa to do pekla deje???

 5. Íránský ministr zahraničí varuje USA, že v případě eskalace války mezi Izraelem a Hamásem „nebudou ušetřeny“

  https://aktax.cz/iransky-ministr-zahranici-varuje-usa-ze-v-pripade-eskalace-valky-mezi-izraelem-a-hamasem-nebudou-usetreny/

 6. Nekonečná válka: USA mezi 14 zeměmi, které odmítají rezoluci OSN o příměří mezi Izraelem a Hamásem

  https://aktax.cz/nekonecna-valka-usa-mezi-14-zememi-ktere-odmitaji-rezoluci-osn-o-primeri-mezi-izraelem-a-hamasem/

 7. https://www.health.gov.sk/Clanok?mzsr-covid-ockovanie-vakcina-adaptovana
  Nezastávam si Dolinkovú, ale treba sa pozrieť aj na to kto vakcináciu spustil.
  Kto bol pri moci 21.9.2023?

 8. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu obvinil Izrael z páchání válečných zločinů a pohrozil, že Židovskému národu vyhlásí válku a rozmístí svou armádu v Gaze.

  https://aktax.cz/turecky-prezident-erdogan-vyhrozuje-vyhlasenim-valky-izraeli-a-vyslanim-armady-do-gazy/

 9. Hlavne, že tým náckom budeme naďalej humanitárne pomáhať, predávať muníciu a umožňovať cez naše územie prepravu zbraná zo západnej Reich ! Ukrajinci sa jednoducho nezaprú a Ficko to len tak nechá??? Či len im nič zadara nepošle a inak bude poslušne vykonávať úlohy z Reichu?
  https://www.infovojna.bz/article/slovensko-zostane-definitivne-odstrihnute-od-ruskeho-plynu-ukrajinci-tranzitnu-zmluvu-s-gazpromom-nepredlzia

 10. br.
  V zdravotníctve je toľko problémov a Dolinková sa ide zaoberať očkovaním.Na hlavu.
  Nemám slov.

 11. Zdokumentováno. Další odvážný člověk, tentokrát 1x očkovaná žena, podává trestní oznámení na vládu Andreje Babiše a vládu Petra Fialy pro genocidu národa experimentálními vakcínami.
  Také mj. žádá o prověření, zda ve vládě máme fašisty. Informuje a žádá o prověření skutku, že rozdělení Československé republiky bylo protiprávní a namísto Československa vznikly protiprávně ČR, LTD, a SR, s.r.o. …
  https://find-and-update.company-information.service.gov.uk/company/04706523/officers
  https://www.facebook.com/61551549951801/videos/593470599503692/

 12. Len skutocny hajzel alebo debil moze prehladit, ze digitalna mena je ako hotovost!!! Vsimnite si ako ako sa zacalo vymyvanie mozgov, propaganda a zamerne lži cielom presadenia digitalnej meny ! Trend a Hospodarske noviny su v tom u nas lidrom! O zamestnancoch NBS nebudem radsej nic hovorit, to je ich naplniv prace, na svedomie nemaju cas ani zaujem! Pre prachy zase vsetko!!!
  https://www.trend.sk/ekonomika/cbdc-ako-hrozba-pre-komercne-banky-ake-su-vyhody-rizika-digitalnych-mien-centralnych-bank?itm_brand=trend&itm_template=hp&itm_modul=trend_topbox&itm_position=1

 13. Dávam na vedomie:

  Občiansky kandidát na prezidenta SR:
  Marek Žuravlov z Košíc, nar. 28.12.1974.

  https://www.marekzuravlov.sk/#Marek

  P.S:1 – Kandidát, ktorý by vzišiel priamo z „ulice“, sám s jeho priateľmi a rodinou si zberá 15-20 tis. povinných podpisov, kampaň si financuje vo vlastnej réžii, tak môže mať tento pro-slovenský kandidát, kvalitnejšie charakterové (morálne a etické) ako i politické hodnoty, ako nejaký pro-americký Korčok, ktorému organizujú a celú kampaň platia žido-agentúry, čím by sa stal zas a zas – veľmi ľahko vydierateľným panákom na žido-americkej šachovnici a musel by splácať svoj úver, vr. vysokých politických úrokov – svojim satano-páničkom, ako tomu bolo u Kisku a v súčasnosti – viď Čapútová..

  P.S: 2 – S vyššie menovaným kandidátom, bol rozhovor v strede tohto týždňa na Slobodnom vysielači, niekoľko pár minút som si z neho – vypočula..

  https://odysee.com/@slobodnyvysielac:7/regiony-212023:f

 14. Majitelia to vytunelujú, peniaze (aj život) im zostanú a budú škodiť ďalej, inak a na inom mieste…
  Cena akcií nič nehovorí o tom, koľko peňazí už majú majitelia vo vačku.

Pridajte komentár

*