Firma GSK pokutovaná za nelegálne experimenty s vakcínami, ktoré usmrtili 14 detí

Veľká farmaceutická firma GlaxoSmithKline (GSK) vyrábajúca vakcíny a iné lieky bola pokutovaná argentínskym sudcom sumou 400 000 pesos (približne 80 000 Eur) za zabitie 14 bábätiek počas nelegálnych experimentov s vakcínami uskutočnených medzi rokmi 2007 a 2008.

Okrem usmrtenia detí a experimentovania s ľudskými bytosťami, sudca tiež dospel k záveru, že firma na dôvažok falšovala dokumenty vyjadrujúce súhlas rodičov takým spôsobom, že rodičov za účelom získania súhlasu zavádzala a rodičia v podstate ani nevedeli, čo podpisujú.

Sudca Marcelo Aguinsky učinil svoje rozhodnutie po tom, ako bola ohľadne danej veci publikovaná správa Argentínskeho národného úradu pre medicínu, stravu a technológie (ANMAT).

Od roku 2007 sa týchto nelegálnych experimentov zúčastnilo 15 000 detí mladších ako 1 rok, prevažne z miest Mendoza San Juan a Santiago del Estero. Deti boli firmou GSK získavané prevažne z chudobných rodín, ktoré navštevovali verejné štátne nemocnice.

Zo 14 detí ich 7 umrelo V Santiago del Estero, 5 v Medoze a 2 v San Juane.

GSK taktiež najalo lekárov, ktorí nevzdelaných rodičov nútili podpísať súhlas. V súčasnosti sa nevie presne koľko ďalších detí pretrpelo vážne vedľajšie účinky a či uvedených 14 úmrtí je konečný počet. Podobne ako s ostatnými vakcínami (napríklad Gardasil), oficiálny počet úmrtí sa postupne, ako dochádza k presakovaniu dokumentov z americkej FDA na verejnosť, zvyšuje.

Jeden pediater pracujúci v štátnej nemocnici v dobe, keď GSK začalo s náborom detí pre svoje nelegálne experimenty s ľudskými bytosťami, uviedol, že GSK nielen nútilo nevzdelaných rodičov odovzdať im deti, ale dokonca najalo niekoľko lekárov pracujúcich v nemocnici pre tento účel.

Ana Marchese, pediatrička v štátnej detskej nemocnici Eva Peron v Santiago del Estero uviedla nasledovné:

Prírodná liečba osteoartritídy

„GSK Argentína zaviedla v nemocnici protokol a zamestnala niekoľko miestnych lekárov. Tí zneužili mnoho nevzdelaných rodičov, ktorým odobrali ich deti pre účel tzv. ošetrenia a nútili ich podpísať 28 stránkové súhlasné vyhlásenie pre účasť  detí v experimentoch“.


Naša rada: Zistite, ako odstrániť únavu, znovu získať energiu a omladiť celé telo. Viac info tu

Je úplne zrejmé, že GSK si absolútne neváži ľudský život, je bez morálky a je schopné všetkého pre to, aby uskutočnilo experimenty so svojou najnovšou vakcínou a nehľadí pritom na akékoľvek možné následky.

Z 15 000 detí, ktoré boli súčasťou týchto nelegálnych experimentov, mnohé trpia na život meniace choroby a ďalšie veľké množstvo vážnych vedľajších účinkov testovanej vakcíny. Je zarážajúce, že mnoho rodičov nemali ani potuchu o tom, že podpisujú ortieľ nad životom a zdravím svojich detí, keď ich zverili do rúk GSK, nakoľko boli totálne nevzdelaní.

Medzičasom GSK predáva svoje najnovšie vakcíny konzumentom v USA a v iných západných štátoch, kasírujúc rekordné zisky ako druhá najväčšia svetová farmaceutická firma.

Stop Candida

Zdroj: GSK Fined Over Illegal Vaccine Experiments Killing 14 BabiesPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte ZDARMA nové články emailom! Ako odberateľ zároveň získavate 15% zľavu na všetky naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

  1. Emil Rehak :

    prečo sa neda kupiť ustna voda Odol.dakujem

Pridajte komentár

*