Dve vedkyne skúmajú spojitosť medzi vakcínami na COVID-19 a nepravidelnými menštruáciami


Print Friendly, PDF & Email

Dve vedkyne skúmajú spojitosť medzi vakcínami na COVID-19 a nepravidelnými menštruáciami

(Arsenio Toledo, Naturalnews.com) – Dve výskumníčky zahájili štúdiu na zistenie toho, či vakcíny proti novému koronavírusu SARS-CoV-2 spôsobujú abnormálne menštruácie po tom, čo si nepravidelnosti všimli stovky žien.

Výskum vykonáva Dr. Kathryn Clancyová, docentka antropológie na Illinoiskej univerzite a Dr. Katherine Leeová, postdoktorandka z katedry verejného zdravotníctva Lekárskej fakulty Washingtonskej univerzity.

Vedkyne spozorovali prízanky aj samé na sebe

Skúmať tento jav podnietilo obe ženy ich vlastné očkovanie vakcínami proti koronavírusu začiatkom tohto roku. Obe ženy si všimli, že okrem vedľajších účinkov, ktoré po očkovaní očakávali, napríklad bolesti na mieste vpichu, boli postihnuté aj ich menštruačné cykly.

U oboch prichádzali periódy buď skôr, ako zvyčajne, prebiehali výrazne ťažšie alebo sa len javili veľmi nepravidelné.

O možnosti, že vakcíny majú nepriaznivý vplyv na menštruačné cykly, sa Clancyová prvýkrát zmienila po tom, čo zažila nenormálnu periódu koncom februára 2021, kedy dostala svoju prvú dávku vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Moderna.

Som zvedavá, či si zmeny všimli aj iné menštruujúce?“ napísala na svojom osobnom účte na Twitteri.

„Som jeden a pol týždňa po prvej dávke Moderny, periódu som dostala asi o deň skôr a krvácam, akoby som mala znovu dvadsať.“

Deň nato svoj status aktualizovala slovami, že kvôli silnému krvácaniu si musela niekoľkokrát denne meniť vložky. „Obvyklé sú u mňa v tomto čase jedna, možno dve obyčajné vložky.“

Clancyovej twíty sa stali virálne a tak začala dostávať stovky odpovedí od ďalších žien, ktoré si po podaní vakcíny proti koronavírusu všimli nepravidelnosti svojich menštruačných cyklov.

Obdržané odpovede ju spolu s Leeovou podnietili k vykonaniu formálnej štúdie tejto záležitosti.

O nepravidelných menštruáciách po zaočkovaní hovoria tisícky žien

Clancyová s Leeovou momentlálne robia prieskum pre zaznamenanie menštruačných skúseností žien po podaní vakcíny proti ochoreniou COVID-19. Leeová povedala, že k 19. aprílu 2021 odpovedalo na prieskum viac než 25 000 ľudí.

Clancyovú prekvapilo, že veľa z nich opisuje velmi podobné skúsenosti.

Jednou zo žien, ktoré hovorili s Clancyovou a Leeovou, bola Katy Fyksenová, 43-ročná žena z Plainfieldu v Illinois.

Niekoľko dní po obdržaní svojej druhej dávky vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Moderna zažívala nezvyčajne ťažkú periódu. Neuvažovala o tom, že by tam mohla existovať nejaká spojitosť, dokým sa nedopočula o vlastných skúsenostiach Clancyovej.

Navyše, periódu neočakávala, lebo ju z dôvodu svojho vnútromaternicového telieska už vyše jeden a pol roka nemala.

„Naozaj som si nemyslela, že to niečo znamená, dokým som nevidela, ako niekto napísal, že by mohlo ísť o symptóm alebo o vedľajší účinok tej vakcíny. Pomyslela som si, ´hm, to je zaujímavé´,“ povedala.

Prírodná liečba osteoartritídy

„Periódu som nemala roky a teraz som asi tri týždne po svojej druhej dávke a krvácam,“ napísala jedna žena.

„Vydesila som sa, no teraz vidím, že nie som jediná. Je to šialené.“

„Presne dva týždne po mojom druhom zaočkovaní mi začal cyklus o 12 dní skôr a bol silnejší než kedykoľvek za posledné tri roky,“ uviedla ďalšia žena.

Podľa Leeovej sa ich štúdia zameria na trendy, no kvôli svojmu obmedzenému záberu nebude schopná určiť príčinu a účinok.

„Náš prieskum nám nepovie nič o prevalencii, ani o počte postihnutých ľudí,“ vysvetlila Leeová. „Čo však môžeme urobiť, je hľadať spojenia a trendy, ktoré nám pomôžu určiť, o čom by mala byť ďalšia štúdia.“

V tom, či môžu mať vakcíny vplyv na menštruáciu, je lekárska komunita rozdelená

Dr. Julie Levittová, pôrodníčka a gynekologička z Northwestern Medicine, povedala, že k nej už prišlo niekoľko pacientiek s ťažkosťami súvisiacimi s menštruáciou po zaočkovaní vakcínami proti koronavírusu.

Podľa nej by vakcína proti ochoreniu COVID-19 mohla vytvárať nárast hladiny hormónov, čo by mohlo vyvolávať krvácanie.

„Hormón stúpa, hormón klesá a vy stále krvácate,“ povedala Levittová.

Varovala, že ženy, ktoré toto zažívajú, by mali kontaktovať svojich lekárov, ktorým dôverujú, najmä keď to pokračuje aj niekoľko týždňov po podaní vakcíny.

Skeptické hlasy

Dr. Rakhi Shahová, ďalšia pôrodníčka a gynekologička z Northwestern Medicine, s tým nesúhlasí. Neverí, že by vakcíny proti ochofreniu COVID-19 mohli nepriaznivo ovplyvňovať menštruáciu.

„Podľa mňa naozaj neexistuje žiadny overiteľný biologický mechanizmus ohľadom toho, ako by to bolo možné,“ namietla Shahová. „Myslím si, že potenciálne majú ženy normálne menštruačné bolesti, plus bolesti po podaní vakcíny, a možno to všetko kombinujú a dávajú dokopy.“

Podobne skeptická je k tejto spojitosti aj Dr. Ranit Mishoriová, profesorka rodinnej medicíny na Georgetownskej univerzite. Štúdiu však podporuje.

„Naozaj vzdávam poctu človeku, ktorý sa to snaží skúmať,“ povedala Mishoriová.

„Nateraz však nie sú žiadne presné údaje, ktoré by dokazovali, že ide o nejaký fenomén. Neexistujú žiadne silné dáta, že to súvisí s vakcínou.“

Podľa Mishoriovej je prieskum dobrým prvým krokom k ďalšiemu skúmaniu spojitosti medzi vakcínami proti koronavírusu a nepravidelnými menštruáciami.

Liečba osteoporózy

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: Naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Prosim vas, o skodlivosti injekci a jaky presne je jejich ucel se vi jeste nez byly na trhu!!! Informujte se!!! Sam Pfizer CEO se tim sam chlubil (zmeny DNA) v kratkem videu. Vygooglujte si Dr. Sherri Tenpenny nebo Dr. Madej a Dr. Gold z http://www.AFLDS.org. Injekce je experimentalni, nedostatecne testovana nebo zkoumana!!! Jste dobrovolnymi pokusnymi kraliky!! Mnoho lidi vubec nevi, co se vlastne deje, ze cela pandemie je dokonaly podvod, utok na humanitu a svobodu!

 2. Jednoduchá

  ….máte úplnú pravdu p.Helena……………………………

 3. Aj v minulosti viaceré „lieky“ a vakcíny (nielen súčasné novodobé covidové) ovplyvňovali menštruačný cyklus a spôsobovali nádor na krčku maternice, anafylaktický šok i mŕtvicu. Takže nás už čoskoro nebudú mať ani čím novým prekvapiť.

  • Veru pani Emily, prežila som anafylaktický šok aj mŕtvicu, ja neskoro zobudená. Veľakrát si aj hovorím: „Zázrak dievča, že ešte žiješ“. Lenže tí čo sa ešte nepopálili sa hrajú na múdrych, nás „popálených“ berú za nenormálnych, za konšpirátorov atď. Tí čo ešte vládzu, po nás útočia…Nikomu neprajem nič zlé lenže nikto z nás nevie ako skončí a kedy.

 4. Jednoduchá

  ….presne tak Emily……………….

 5. https://zemavek.sk/fauciho-odhalene-emaily-ruska-nefunguju-covid-je-umely-a-vakciny-su-zbytocne/
  Fauciho odhalené emaily: „Rúška nefungujú, covid je umelý a vakcíny sú zbytočné“

 6. https://otevrisvoumysl.cz/pravda-za-klinickymi-testy-vakcin-proti-covidu-19-dokument/
  Pravda za klinickými testy vakcín proti covidu-19 [DOKUMENT]

  Ve zkratce…
  Jak vlastně probíhaly klinické testy vakcín proti covidu-19? Poslechněte si tyto zásadní informace a názory Roberta F. Kennedyho, mladšího a prof. Dolores Cahillové, kteří se vyjadřují k problematice klinických testů a covid injekcí jako takových.

 7. Nedávno som čítal výpovede US-profesionálnych vodičov že na cestách sa dejú nevysvetliteľné nehody a všetky spôsobujú „zaočkovaní“.Bude to najskôr pravda,lebo bývam neďaleko dvoch veľkých križovatiek a toľko nehôd ako posledné týždne nepamätám a to tu žijem 60 rokov.Škoda že sa to nedá nejako zistiť.

  • Včera na vlastné oči som videla takúto nie normálnu autonehodu, vodič auta z boku narazil do autobusu veľkou silou, vybil sklo na dverách autobusu…Mám šoférsky preukaz, človek pri vedomí nemôže takéto niečo spôsobiť.
   Ja som sa priblížila k vodičovi auta a mierne sa ho opýtala, či je zaočkovaný – odpovedal, že áno. Tak je pravda čo bolo písané na naturalnews.com Asi zaočkovaní majú mini porážky, mini výpadky pamäti.

   • Presne toto som myslel pani Jean.

   • Ste odvážna žena, milá naša Jean, super, že ste neváhali osloviť vodiča priamou otázkou. Verme, že vďaka Vám to dôjde aj jemu. A povie to ďalším, a tí ešte ďalším…
    Mimochodom, takýto účinok súčasných svetových kvázi vakcín sa dal vopred očakávať. Však odkedy u nás začal prekvitať farmabiznis, odvtedy rapídne narastá počet vodičov, ktorí nie sú schopní odhadnúť svoju vzdialenosť od iného auta, ani od chodca, ani od odstaveného vozidla pri krajnici… a tak počet tragédií na našich moderných cestách len tak prekvitá.
    Ak v našej spoločnosti polícia neváha sankcionovať vytriezveného vodiča so stopami zvyškového alkoholu z predošlého dňa, mala by sa konečne začať zameriavať aj na hlavnú príčinu dekoncentrácie šoférov. Mohla by začať chápať, že takzvané LIEKY ZA VOLANT NEPATRIA – hlavne tie, ktoré ovplyvňujú TK a hladinu cukru v krvi, čo je možno aj väčšina z nich…od „korony“ mi napadá – a čo ak je to práve ich poslaním??

    • Milá Emily, neviem či to tomu šoférovi „zapne“. Ja obeť očkovania som sa ľuďom prosíkala aby sa nedali zaočkovať vakcínou proti korone – a dali sa.
     Mám suseda čo „fičí“ na psychiatrických liekoch a šoféruje. Je na ňom vidieť, že nie je „úplne v poriadku“ a dnes im dovolia šoférovať.
     No comment – bez kometára. Len aj u seba si uvedomujem, že som sa najprv musela „veľmi popáliť“ a až potom som sa začala „zobúdzať“.

  • Asi pred týždňom bola v TV Markíza správa o zvláštnej nehode. Vodič išiel po rovnej ceste v dobrom počasí a nevyťaženej autami a bez príčiny pomaly prešiel do protismeru a do priekopy. Nemal žiadnu brzdnú dráhu ani alkohol v krvi. Prečo, to sa nevie, lebo zahynul.

 8. https://zemavek.sk/unia-aj-ostatne-staty-tancuju-ako-pudlici-na-zadnych-nohach-pred-nenazranymi-farmaceutickymi-koncernami/
  Únia, aj ostatné štáty tancujú ako pudlíci na zadných nohách pred nenažranými farmaceutickými koncernami

 9. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/06/08/protests-against-vaccine-passports.aspx
  Mass Protests Can End Vaccine Passports
  Masové protesty môžu ukončiť vakcinačné pasy

  14 US States Have Banned Vaccine Passport Requirements
  14 Amerických štátov zakázalo požiadavky na vakcinačný pas.

  A Social Credit System Is the End Goal of Vaccine Passports
  Sociálny kreditný systém je konečným cieľom vakcinačných pasov

  The end goal is to end freedom as we know it, using a social credit system to ensure compliance.
  Konečným cieľom je ukončiť slobodu ktorú poznáme, použijúc sociálny kreditný systém aby si zabezpečili poslušnosť (podrobenie sa).

 10. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/06/08/fauci-promoting-gain-of-function-bioweapons.aspx
  2012 Video of Fauci Promoting Gain-of-Function Bioweapons
  Video z roku 2012 kde Fauci propaguje fungujúce biologické zbrane

 11. https://aeronet.cz/news/total-control-evropska-komise-oznamila-plan-na-zavedeni-evropske-digitalni-identity-eid-v-podobe-elektronicke-identifikacni-penezenky-v-chytrych-mobilech-telefon-nahradi-narodni-papirove/
  Total Control: Evropská komise oznámila plán na zavedení Evropské digitální identity (eID) v podobě elektronické identifikační peněženky v chytrých mobilech! Telefon nahradí národní papírové a plastové doklady totožnosti, řidičáky a rovněž bude možné eID propojit s národními očkovacími databázemi, takže žádné extra covidové pasy již nebudou ani potřeba! Sociální kredit z Číny je tady, jak varoval už několik let dopředu Aeronet! Ve středu se bude protestovat proti zavádění apartheidu v novele zákona o ochraně veřejného zdraví, ale v EU v podobě eID směrnice je již vlastně hotovo! Známe detaily!

  Evropská unie zavede v blízké době Evropskou digitální identitu, která nahradí všechny občanky, řidičáky a covidové pasy všeho druhu

  Evropská komise minulý čtvrtek oznámila a představila plán [2] na zavedení Evropské digitální identity (eID) v podobě digitálních peněženek v chytrých mobilech. Ruská stanice RT to ve svém článku [3] označila za přímý důkaz importu čínského sociálního kreditu do Evropy a za ohrožení soukromí a lidských práv obyvatel EU, protože aplikace nejen nahradí papírové a plastové doklady totožnosti, zdravotní karty, pojištěnecké kartičky, řidičáky, papírové doklady o vzdělání a další dokumenty, ale především půjde o aplikaci, která logicky bude použitelná jako prostředník pro přístup ke všem státním a evropským databázím.

 12. Myslím, že toto video bude zaujímať Maroša:
  https://otevrisvoumysl.cz/michael-tellinger-fenomenalni-vlastnosti-zvuku-a-frekvenci/
  Michael Tellinger – Fenomenální vlastnosti zvuku a frekvencí

  Ve zkratce…
  Zvuk a frekvence. Bible. Náboženské symboly. Volná energie. Manifestace… jak to spolu vše souvisí? Poslechněte si poutavou přednášku badatele Michaela Tellingera.

 13. https://www.banned.video/watch?id=60bea84b16738c7016125be8
  Catholic Great Reset = Mark of the Beast
  Katolický Veľký reset = Znak šelmy

  Jason Jones of https://www.movietomovement.com/ joins The Alex Jones Show to break down the evil agenda behind the Catholic Church’s great reset.
  Zlá (hriešna) agenda za Veľkým resetom katolíckej cirkvi

 14. Aké peknučké:
  https://www.banned.video/watch?id=60be713a97919f6f3ac04cd0
  Chinese Government Scientist Filed COVID Vaccine Patent Before Pandemic Began
  Čínsky vládny vedci podali patent na COVID vakcínu predtým ako pandémia začala

 15. Pani Jean ešte raz vám ďakujem za vašu snahu každý deň pracujete ako včielka nech sa vám dary dovidenia

 16. Včera bolo výborné Dopoludnie s adrianom na infovojna.sk…ako hostia boli JUDr.Weis a MUDr. Lakota

 17. Odhalil plánovanie GENOCIDY? “Začneme tými starými! Zbavíme sa ich tak, že ich necháme, aby si mysleli, že je to pre ich najlepšie dobro”
  Autor príspevku Juraj Krajčík na socialnej sieti Facebook zverejnil text Jacquesa Attali, ktorý bol poradcom François Mitterranda (Francúzky prezident)

  V budúcnosti pôjde o to, ako nájsť zpôsob, jak zredukovať populáciu. Začneme tými starými. Akonáhle človek dosiahne veku 60 – 65 rokov, žije dlhšie než produkuje a to stojí spoločnosť moc. Potom budeme pokračovať tými slabými a nepotrebnými, ktorí spoločnosti nič neprinášajú, pretože ich neustále pribúda a potom predovšetkým, tými hlúpimi. Eutanázia sa zameriava na tieto skupiny. Eutanázia sa každopádne musí stať nevyhnutným inštrumentom našich budúcich zriadení”

  “Samozrejme, nebudeme schopní zabíjať ľudí a organizovať vyhladzovacie tábory. Zbavíme sa ich tak, že ich necháme, aby si mysleli, že je to pre ich najlepšie dobro. Príliš veľká a z veľkej časti nepotrebná populácia je niečo, čo je ekonomicky príliš drahé. Tiež spoločensky, je pre ľudský organizmus lepšie, keď bude náhle zastavený, než keby stále viac a viac degeneroval. Nebudeme schopní zvládať milióny testov inteligencie milionov ľudí. Len si to predstavte. Niečo spôsobíme, pandémiu, ktorá bude cielená na určitých ľudí, ozajstnú hospodársku kríziu, alebo, nejaký vírus, ktorý bude napadať starých, alebo starších, to je v tomto prípade jedno. Slabí, alebo vystrašení podľahnú”

  “Hlúpi tomu uveria a budú prosiť, aby boli “ošetrení”. Postaráme sa o to, aby sme mali naplánovanú “starostlivosť”. Starostlivosť, ktorá bude riešením. Takže výber idiotov sa vyrieši sám a sami pôjdu na porážku.“ zakončil prezidentský poradca Jacques Attali.

  Ako vidieť a počuť sú všetky argumenty proti týmto nadľuďom bez výsledku. Vyhrávajú nad nami, nie je šanca ich poraziť. A ešte si nebudete môcť vysloviť názor na politikov,lebo dnes naša p. prezidnetka podpísala takýto zákon:

  Je rozhodnuté! “Čaputová podpísala zákon pri ktorom vás budú môcť zavrieť na tri roky za to, že na sociálnej sieti napíšete kritický komentár o Matovičovi…”

  Takto sa postupne mení demokracia na totalitu.

 18. Jednoduchá

  ….milá Jean, ďakujem moc za to video o zvuku,je to ozaj riadne vysvetlené, tak na rovinu – ,,po lopate“,. úžasne skvelá prednáška“ ! ……………toto by Maroša určite zaujímalo, zaujímavé je, že sa ešte nevyjadril……no ozaj je to tam pekne vysvetlené…….prezidentku som nesledovala, no ak je tak, ako si to Terno napísal, tak sa ,,vyznamenala“ :-(……….kiež by sme sa viac vedeli správne rozhodovať………………………………………………………..

 19. Jednoduchá

  …Emily správna otázka na konci prísp. a tiež trefná poznámka, aká je ,,naša“ Jean odvážna ! :-)……a ja ešte dodávam, že je veľká ,,šikulka“ – šoféruje, ,,ovláda“ pc, vie kopec ,,vecí“ ohľ.zdravia….Jean ste ozaj žienka, čo ,,kráča s dobou“ :-)……..a ešte držme palce na dnes ,,našim bratom“ Čechom, nech sa ,,dokážu postaviť za seba “ !…………………………………..

  • Ďakujem za pochvalu. Ináč som konšpirátorka, rozširujem hoaxy, čítam konšpiračný časopis Zem a vek.
   Bohužiaľ dôchodcovia si neuvedomujú čo sa s nimi robí a keď poviem mne neveria len lekárovi veria, ktorý im dnes radí, že sa musia dať zaočkovať lebo ináč môžu umrieť. Dôchodcom sa nenormálne predpisujú lieky na vysoký cholesterol (odíde mozog, svaly, srde… – len biznis musí pokračovať) a ďalšie lieky ktoré sa im postarajú o jednosmerný lístok do nebíčka.
   Čítala som že 50 % liekov čo sa dnes predpisuje vôbec nepomáha. V Amerike ročne zomrie 200 000 ľudí na lieky ktoré im predpísal lekár.
   Lenže aj ja som sa neskoro zobudila – tiež som veľmi doplatila na svoju naivitu, na svoju nevedomosť.

 20. Netradične vyslovujem úprimnú sústrasť nad vedomosťami Dr.Rakhi Shahovej,
  jej názor na poruchy menštruácie pri vakcinácii je na úrovni doby kamennej,
  jestvujú princípy kvantovej funkčnej medicíny 21. storočia na báze bioentanglementu, je to doslova na zaplakanie a A.Einstein sa nad
  týmto názorom dtto Dr.Mishiriovej obracia v hrobe…..
  Vakcinácia si vyžaduje aj druhú etapu boja proti koronavírusu na báze
  učenia A.-Einsteina o včelách resp. genomových aspektoch agregačnej
  kvantovej bunkovej biologie…ale je to na dlhšiu reč pre zainteresovaných…
  Jozeft

 21. Nápoveda k Jozeft:
  Príčina je v reziduálnej exponenciálnej transmutácii spiker bielkovín
  koronavírusu…..“evolučný boj o život…tajomstvá zrodu, života, zdravia a smrti človeka …poznanie z hybridného vesmírneho pozemského podvedomia po
  prežitej klinickej smrti 3.stupňa…..“

  • Pán Jozef …prečítala som si váš príbeh na Pluske a chcem sa opýtať , či existuje aj vyšší stupeň klinickej smrti?

   • Odpoveď…..3.stupeň je hraničná situácia…….určitá možnosť komunikácie s
    pozemským svetom je následne možná len na báze paranormálnych javov, ktorá je“mládeži neprístupná“…vážte si každý deň pozemského života…..J

    • Ďakujem Vám 🙂
     Je možné sa niekde dočítať viac o Vašom príbehu, či len na tej Pluske?
     Poprosím o nejaký link. Pekný večer

     • Vďaka za Vaše pochopenie pre môj životný príbeh za hranicami všedných dní….potešilo ma to……
      Niečo viac bolo uverejnené aj v časopisoch Život č.40,41,42 z r.1991 v obsiahlych článkoch „Besedy o živote a smrti „, ktoré organizovala redaktorka p.Viera Vičanová
      v interakcii s 80 tisíc exluzívnymi listami a názormi čitateľov na tému „Návraty z klinickej smrti“, niečo bolo aj v televízii Markíza „Reflex“ atď.
      Niektoré moje názory si môžete prečítať aj na mojom webe
      „jozef tlamka a klinická smrť“…..a pre Vás zodpoviem osobitne
      mailovo niečo čo Vás osobitne zaujíma……Jozeft

 22. Jednoduchá

  …milá Jean, nie ste konšpirátorka, to rozhodne nie!…..
  Ste úžasná žienka so super pohľadom na život, veľa sa zaujímate o dianie okolo seba a vlastne aj tým ako človek ,,žijete“, prispôsobujete sa zmenám a ,,hýbete sa“…..pohyb je život, stagnácia život nie je, to je u mňa ,,pomalé umieranie za živa“ a je úplne jedno, koľko má človek rokov, roky, teda náš vek to je len číslo………… ten časopis Zem a Vek + Medunka sú ozaj dobré………človek sa veľa dozvie, sú tam samé význ.informácie……………………….
  …ametyst tá pani Namu je tiež veľmi zaujímavá osôbka, má prehľad., tá stránka má aj iné zauj.infor.ohľadom duchov.vývoja tiež nemčiny, veľká vďaka………..
  …áno, treba si vážiť každý deń pozems.života a využiť ho na zlepšenie nielen svojho života, no aj ľudí v moj.okolí…………tým si lepšie ,,splníme svoju úlohu“, pre kt.sme sa dostali sem na Zem…………………………….

  • Pani Namu sledujem už dlhší čas, len jeden čas ju na YT odstavili kvôli slovám o vakcíne. Treba premýšľať ako to nazvať či ukázať.

Pridajte komentár

*