Ako prírodne liečiť cukrovku a znížiť alebo úplne odstrániť potrebu užívania liekov? Viac info

Ako zničiť plesne, ktoré spôsobujú bolesti dutín, preťaženie a bolesti hlavy


Ako zničiť plesne, ktoré spôsobujú bolesti dutín, preťaženie a bolesti hlavy

Približne každý 8. človek trpí sínusitídou, čiže zápalom prínosových dutín, ktorý sa bežne nazýva infekciou nosných dutín. Pre mnohých je to chronický problém, ktorý môže vážne ovplyvniť kvalitu ľudského života.

Väčšina prípadov sínusitídy sa lieči antibiotikami, čo môže pri krátkodobom pokrytí príznakov pomôcť, no pri opakovaných zápaloch to býva značne rizikové.

Zbohom vysoký krvný tlak

Sínusitída sa delí na akútnu a chronickú. Môže trvať niekoľko mesiacov alebo aj rokov v prípade, ak nie je liečená. Symptómy infekcie nosných dutín sú:

  • tečenie z nosa
  • upchatý nos
  • hrubá, farebná nosová drenáž
  • kašeľ
  • pocit ťažoby hlavy
  • bolesti hlavy
  • postnazálne kvapkanie
  • bolesť alebo opuchy tváre
  • bolesti zubov
  • únava
  • obmedzené vnímanie vôní a chutí
  • horúčka

Napriek neustálej liečbe antibiotikami, sa mnohým ľuďom sínusitída opakovane vracia.

Podľa Americkej akadémie pre alergiu, astmu a imunológiu je sinusitída nielen jednou z najdrahších zdravotných porúch, ale dochádza aj k jej kvantitatívnemu nárastu.

To naznačuje, že bežné metódy liečby nie sú účinné v takej miere, ako to je potrebné a neriešia príčinu choroby.

Čo je teda koreňom tohto problému?

Výskumníci zistili, že väčšina prípadov chronickej sínusitídy nie je spôsobená infekciou, ale je to vlastne imunitná porucha spôsobená plesňami.

V štúdii z roku 1999 výskumníci zistili, že u 96% pacientov, ktorí boli operovaní na chronickú sínusitídu, boli v hliene prítomné mykotické organizmy.

Zápalové bunky sa zhlukovali okolo plesní, čo znamená, že stav bol imunitnou poruchou vyvolanou plesňami.

Huby a plesňové spóry sú vo vzduchu permanentne prítomné a človek ich bežne inhaluje. Tým dochádza k tomu, že väčšina ľudí má plesne uložené v hlienovej sliznici svojich prínosných dutín.

Avšak iba ľudia, ktorí sú náchylní na chronickú sinusitídu, zažijú imunitnú odpoveď na plesne. To vedie k prejavom sínusitídy.

Vedci sa vo výskume posunuli a v ďalšej štúdii zistili, že u účastníkov trpiacich chronickou sinusitídou sa prejavila účinnosť fungicídu, konkrétne pri potláčaní zápalu a opuchu.

Vedci dúfajú, že závery štúdie budú viesť k vývoju nových antimykotických prípravkov na liečbu tohto ochorenia.

Hoci antimykotiká môžu byť účinnejšie ako antibiotiká, existujú aj ďalšie kroky, ktoré je možné použiť na zníženie rizika vzniku sínusových infekcií tým, že sa dostanete k ich základnej príčine.

Dôležité je liečiť príčinu ochorenia, lebo preliečením následkov sa choroba neodstráni.

Zmeňte svoje telo tak, aby nebolo dobrým hostiteľom plesní

Výskumníci hovoria, že keď sa telo pokúša ničiť pleseň, imunitný systém poškodí sínusové membrány, čo vyvoláva prejavy sínusitídy.

Ak chcete bojovať proti plesniam a zabrániť reakcii imunitného systému, budete musieť vytvoriť prostredie, v ktorom sa plesniam nebude dariť.

Prírodná liečba osteoartritídy

Pozrite sa na najlepšie z prírodných liečiv a liečebných postupov, ktoré eliminujú infekcie prínosových dutín. Ide o tieto:

1. Vyhýbajte sa jedeniu cukru alebo potravín s obsahom obilnín

Pleseň sa živí cukrom a obilninami (ktoré sa v tele rozkladajú na cukor), takže je potrebné zredukovať alebo eliminovať konzumáciu týchto potravín, aby ste pleseň udržali pod kontrolou.

2. Konzumujte ryby alebo tuk z treščej pečene

Denne konzumujte vysokokvalitný olej z treščej pečene alebo rybí olej. Vysokoaktívne omega-3 mastné kyseliny, ako napríklad DHA a EPA sú nevyhnutné pre udržanie a zlepšenie vášho imunitného systému.

Nemýľte sami seba tým, že ich účinok sa dá nahradiť akýmkoľvek všeobecným výživovým doplnkom s obsahom omega-3 mastných kyselín. Omega-3 kyselina ALA v ľanovom oleji vám neposkytne identické účinky ako rybí olej.

Olej z treščej pečene alebo rybí olej nezlepší len stav vašich prínosových dutín, ale zlepší aj váš celkový zdravotný stav. Rovnako zlepší aj funkčnosť mozgu a zníži riziko vzniku rakoviny a Alzheimerovej choroby.

3. Jedzte kokosový olej

Kokosový olej je bohatý na kyselinu laurovú, ktorá je známa svojimi antivírusovými účinkami. Je to tiež antibakteriálna a antimykotická látka.

Dávajte si však pozor na to, aký olej si vyberiete, lebo mnohé z kokosových olejov obsahujú mykotoxíny. Užívajte výlučne organický (bio) kokosový olej.

Kokosový olej sa bežne vyrába z kopry, čiže zo sušených kokosových jadier a tie sú často kontaminované mykotoxínmi.

Takže, aby ste si mohli plne vychutnať výhody, ktoré ponúka kokosový olej, mali by ste si byť istí tým, že nájdete olej značky, pri výrobe ktorého sú používané len čerstvé kokosové orechy.

4. Vyhýbajte sa jedeniu top 10 mykotoxických potravín

Existuje zoznam potravín, ktoré sú kontaminované mykotoxínmi (plesňovými toxínmi) a tým je potrebné sa vyhýbať.

5. Cvičenie

Fyzická aktivita spôsobuje to, že dutiny sa rozširujú a stimulujú cirkuláciu vzduchu. Spôsobuje aj to, že čistiaci hlien sa následne pohybuje po nosných dutinách.

Fyzická aktivita tak pomôže odstrániť z nosných dutín všetky častice, ktoré prispievajú k podráždeniu slizníc.

Aj predchádzajúcou štúdiou sa zistilo, že intenzívna telesná aktivita vyvoláva nárast množstva vzduchu vydychovaného nosom a uľahčuje výmenu vzduchu zo sínusov do nosných priechodov.

To by mohlo znížiť riziko vzniku sínusových infekcií, avšak len za podmienky, že sa vykonáva rutinne.

6. Vyčistite svoje sínusy bez medikamentálnej liečby

Ak chcete dosiahnuť účinnú liečbu sínusových infekcií a vyčistiť svoje plesňou zanesené prínosové dutiny, môžete zvážiť vymývanie nosných dutín roztokom soli a čistenej vody, ktorá má mať izbovú teplotu.

Vdychovanie niektorých éterických olejov môže byť tiež prospešné.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. link, ktorý ste dali k článku nesmeruje na žiadny zoznam!

Pridajte komentár

*