Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

14 príznakov plesňovej toxicity. U týchto potravín si dávajte najväčší pozor


Print Friendly, PDF & Email

plesnova-toxicita

Bez toho, aby si toho boli vedomí, sa milióny ľudí každý deň vystavujú toxickej plesni – dotykom, dýchaním a konzumáciou potravín.

Pleseň býva tichým, no o to nebezpečnejším zabijakom. Môže rásť na stenách, pod podlahou a dokonca sa neraz zabýva aj v našich potravinách.

Nebezpečenstvo plesní

Čo si mnohí z vás neuvedomujú je, že pleseň má potenciál urobiť človeka veľmi chorým a dokonca v niektorých prípadoch môže byť aj smrteľná.

Ľudia často podceňujú nebezpečenstvo plesní, ktoré predstavujú pre naše telá. Ak nastane ich nekontrolovaný rast, dôjde k preťaženiu a zlyhaniu imunitného systému.

Keď niekto trpí na plesňovú toxicitu, často ani len netuší, čo je príčinou jeho alebo jej zdravotných problémov a potom sú frustrovaní z liečby, ktorá nefunguje.

Plesne útočia na váš výkon a zdravie

Niektoré plesne uvoľňujú neviditeľné, avšak jedovaté chemikálie známe ako mykotoxíny, z ktorých najznámejší je alfa toxín.

Odstránenie týchto látok z tela je síce zložité, nie však nemožné.

Mykotoxíny sa zvyknú udomácniť takmer všade v prostredí, ktoré obývame. Kontaminujú nábytok, oblečenie a ďalšie predmety v domácnosti.

Po vniknutí do tela sa rozširujú krvou a postupne oslabujú imunitu, kĺby, nervový systém a ďalšie orgány. Menia to, ako sa cítite, ako myslíte a dokonca aj to, ako dlho budete žiť.

Okrem mykotoxínov plesne produkujú aj alergény a spúšťajú reakcie tela spájané s tým, na čo je človek citlivý.

Aké sú príznaky plesňovej toxicity?

Chronická plesňová toxicita je pomerne často nediagnostikovaná, pretože jej príznaky sa podobajú na iné ochorenia.

Neraz sa tak zamieňa napríklad s lymskou boreliózou, celiakiou, fibromyalgiou, chronickou únavou a ďalšími ochoreniami.

Liečba osteoporózy

Výskum ukazuje, že vystavenie plesni môže vyvolávať nasledovné príznaky:

 1. Neuro-kognitívne problémy
 2. Zahmlenú myseľ, zmätenie, stratu pamäte
 3. Výkyvy nálad
 4. Nespavosť
 5. Autoimunitné ochorenia
 6. Zápalové stavy
 7. Bolesti kĺbov
 8. Únavu
 9. Bolesti hlavy
 10. Problémy s trávením, citlivosť na niektoré potraviny
 11. Výkyvy hmotnosti
 12. Znecitlivelosť alebo mravčenie kože
 13. Problémy so zrakom, nejasné videnie
 14. Citlivosť na svetlo

Ak máte oslabený imunitný systém, niektoré infekčné ochorenia spôsobované plesňami môžu tiež ovplyvniť vaše pľúca, pokožku, oči a iné orgány.

Kde sa skrýva pleseň?

Mnohé budovy vykazujú poškodenie vplyvom vody a vlhka. Ak žijete alebo pracujete v takejto budove, potom je veľká šanca, že vy a pleseň žijete v tej istej miestnosti.

Plesni sa veľmi dobre darí vo vlhkých, tmavých a zle vetraných miestach. Niekedy to začne zle utesneným potrubím, pretekajúcou strechou alebo ako následok záplav.

Problém často vzniká aj v kúpeľniach, kde sa prirodzene udržiava vyššia vlhkosť vzduchu, hlavne ak sa po sprchovaní alebo kúpeli nedostatočne utrú vlhké plochy a vzduch sa neodvetrá.

Jednoducho všade, kde preteká voda, sa môže aj na neviditeľnej časti vytvoriť pleseň – za stenou, pod kobercom, v dreve a nekvalitných stavebných materiáloch.

K problému pridávajú aj špinavé a neudržiavané klimatizačné a ventilačné systémy. Situáciu zhoršuje aj to, že niektorým druhom plesní sa darí nielen v tmavom a vlhkom, ale aj v suchom prostredí.

Na ktoré potraviny si dávať najväčší pozor

Okrem plesní z prostredia, pozor si treba dávať aj na potraviny.

Medzi potraviny s častým výskytom plesní patria: obiloviny (pšenica, raž, jačmeň, ovos), orechy, pistácie, čokoláda, káva a víno.

Ak ste citliví na plesne z prostredia, zrejme budete aj viac citliví na plesne v potravinách. Kupujte len také potraviny, o ktorých máte istotu, že boli správne skladované.

Niekedy to však môže byť nemožné a preto je lepšie sa takýmto potravinám radšej úplne vyhýbať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ziju v Kanade uz 35 let. Miluji Vase clanky. Posilam je take kamaradovy do Ameriky.
  Dnesni clanek je velice zajimavy ale taky bych rada vedela jsetlize mam plisen v tele, jak ji odstranit. Jak se ji zbavim.
  Moc bych byla rada za novy clanek na tohle tema.
  Dekuji
  Martina

 2. Margita plesňová

  Dobrý článok o plesniach týkajúci sa už takmer každého 2 – 2,5 – ého človeka.

  Okrem uvedených 14 príznakov v článku z plesní sa vyskytujú aj iné a choroby ako astma, kožné alergie, infekčné ochorenie stredného ucha a ďalšie často opakované infekcie v celom tele. Pomocou orbitujúcej krvi sa tak plesne dostanú do všetkých organov a ľudia čo ich majú sú oveľa vnímavejší na všetky druhy infekcií.

  Ak tie mikroskopické potvory nezničíme včas, naše symptómy prejdu do chronickej formy rôznych chorôb pričom sú aj častou príčinou rakoviny (plesne candida).
  Plesne dosť často spôsobujú cysty v rôznych organov i v mozgu,čo bol môj prípad.

  Veľmi dobre skúsenosti ako sa zbaviť plesni:

  Prvom rade sa musíme zbaviť kyslého prostredia z najhorších zdrojov podporujúcich množenie sa plesni ako sú cukor a ich všetky produkty,biela múka a ich výrobky a z nich jedinečné sladkosti najviac podporujúce rast plesní..
  Pozor tiež na cukor fruktózu,ktorá je tiež cukrom. Med a sladké ovocie menej a nato miesto 2 krát viac rozmanitej zeleniny.
  Cukor nahradíme vôbec neškodným sladidlom ,,stevia“ a bielu múku rôznymi celozrnými ako sú nmapr. špaldová, amarantová z vysokým účinkom liečenia pri každej rakovine a inými druhmi múk.

  Najúčinejší postup na zničenie všetkých druhov plesní včetne tvoriacich sa mýkoz v pošve, na prstoch nôh a inde na koží:

  Plesne zničíme v celom tele vybranými druhmi zelenín počas pravidelného denného užívania za 90 dní.

  Pri užívaní majstrovského prípravku MMS,alebo CDS doba totálneho zničenia plesní trvá 20 dní.
  MMS môže spôsobiť u citlivejších jedincov hnačky,ale pri CDS sa to nevyskytne.

  Plesne s istotou zničíme aj zapperom za 40 dní, ktorým zapujeme denne najmenej 42 minút minút a kúru si rozdelíme po 21 minút ráno a večer.

  Pri kombinačnej kúre MMS/CDS a zapperu sa doba zničenia plesní skráti na 14 dní.

 3. Dobry den, nedoslo zde prosim k chybe: „z ktorých najznámejší je alfa toxín“, nema to byt nahodou aflatoxin? Zdrojem je aflavium (cesky „kropidlak“), odtud nazev aflatoxin. O alfa toxinu ctu ve Vasem clanku poprve, pokud je to spravne, prosim ignorujte tuto poznamku. Dekuji.

 4. jirka sirka

  Vám všem chci doporučit VELMI účinnou léčbu a prevenci ve formě braní BORAXU!!! Tato látka je SUPER a zcela a levná, dostačující a PLNĚ funkční k tomu, aby se v mém těle nevyskytovaly plísně, neměl jsem artritidu, parazity a další nežádoucí živočichy, jen si musíte dle své chuti upravit dávku na hranici toho, zda jste schopni tuto látku užívat bez odporu!!! Raději beru tuto látku, než aby se ve mně tvz doktoři hrabali a hledali něco, co se v podstatě ani najít nedá!!!
  BORAX, jedna lžička do litru vody a denně užívat zpočátku jednu polévkovou lžíci denně, nebo i dvakrát denně. Toto množství je zcela dostačující k tomu, aby mé tělo bylo bez parazitů, plísní a taky kyselina boraxová se stará o další očistu v mém těle!!! V případě nutnosti lze tuto dávku zvýšit a je to podle mně lepší, jak používat MMS, protože účinek se stejný – tedy VELMI podobný!!!
  Je to VELMI dobře vyzkoušené jak na mé rodině, ale taky MUDr Lebenhart s tím má VELMI dobrou zkušenost!!! Hodně zdraví a případné dotazy na [email protected]

 5. jirka sirka

  Chci vám ještě nabídnout léčbu, na srovnání kyselosti těla a to VELMI levně v podobě kaolínu, který by se měl vyskytovat v nejbližším místě vašeho bydliště. Protože je HODNĚ nalezišť, to nejblíž vám je to pravé, co vám pomůže nejvíce!!! Kaolín je v podstatě základní surovina na výrobu porcelánu, jeho účinky jsou skutečně fantastické!!! Denně jíme jednu odměrku – plná čajová lžička rozpuštěná ve vodě, tu dám do skleničky, kam naliju šungitovou vodu, protřepu, po přiložení víčka na sklenici, jak v šejkru a HNED vypiju!!! Výsledkem je srovnání acidobazické rovnováhy, až do oběda jsem bez pálení žáhy a podobných žaludečních projevů, upravila se mi stolice a také její konzistence a jako prémie je, že hubnu!!!
  Skutečně kromě dodání minerálů, taky cítím a mám evidováno hubnutí, po užívání kaolinu, která je VELMI levný a proto o něm NIKDO ani neví:-)
  Užíváním odměrky ve vodě na noc, si skutečně vylepšíte jak acidobazickou rovnováhu, ale taky zlepšíte trávení a snížíte váhu!!!
  Hodně zdraví a případné dotazy na [email protected]

Pridajte komentár

*