Korčok je vážna bezpečnostná hrozba. Z jeho vyhlásení je jasné, že by neváhal poslať slovenských synov zomierať na ukrajinský front. Preto sa nikdy nesmie stať prezidentom!

90 ročná babička s rakovinou odmietla chemoterapiu. Namiesto nej urobila toto


Print Friendly, PDF & Email

pribeh-normy

Je to nočná mora každého človeka. Sedíte v ambulancii lekára a šúchate si ruky. Doktor listuje v papieroch z vyšetrení a prehltne slinu, aby si uvoľnil hrdlo.

Testy sú pozitívne, vyhŕkne z neho a pokračuje s vymenovávaním vašich možností. Operácia, chemoterapia, ožarovanie. Ako zareagujete vy?

Toto je situácia, v ktorej sa ocitla aj Norma, keď mala 90 rokov.

Len nedávno stratila svojho manžela, s ktorým boli spolu 67 rokov a o pár dní na to lekári objavili smrteľný nádor v jej močovom mechúre.

Jej reakcia však bola priam epická.

90 ročná babička, ktorá sa postavila rakovine na základe vlastných pravidiel

Keď jej objavili rakovinu, onkológ hneď navrhol operáciu, chemoterapiu a ožarovanie. Potom sa na chvíľu zastavil a spýtaj sa na jej názor.

Norma sa cítila vyčerpaná. Bola to malá žena, nemala ani 150 cm a vážila 45 kg.

Následne sa zadívala lekárovi priamo do očí a ráznym hlasom odpovedala: „Mám 90 rokov. Idem cestovať.“

Svoje rozhodnutie prediskutovala aj so svojim synom, nevestou a zvyškom rodiny. Dala im jasne najavo, že nemá záujem o akúkoľvek medicínsku liečbu.

Žiadny lekár ani chirurg sa neodvážil zvrátiť jej rozhodnutie. Ani sa o to len nepokúsil.

Ako lekári vidíme, čoho je schopná klasická onkologická liečba“, hovorí jeden z Norminich lekárov.

Jednotka intenzívnej starostlivosti, hospice, hrozné vedľajšie účinky a po pravde, žiadne garancie, že by vôbec prežila počiatočnú operáciu na odstránenie nádoru. Robí presne to, čo by som v podobnej situácii urobil aj ja“.

Usmial na ňu a poprial jej šťastnú cestu a všetko najlepšie.

Babičkine cestovanie

Normina rodina bola spočiatku jej rozhodnutím zdesená. Vedeli však, že potrebuje odísť z domova dôchodcov, v ktorom žila so svojim mužom až do jeho posledného dychu.

Na druhej strane, lekári boli z jej rozhodnutia nadšení. Preto sa rodina napokon rozhodla, že ju v jej rozhodnutí podporí a pôjdu spolu s ňou na miesta, kde nikdy predtým neboli.

Liečba osteoporózy

Počas 6 mesiacov Norma a jej rodina cestovali po USA v mobilnom karaváne.

Dokonca vydali sa aj do zahraničia a navštívili iné krajiny, medzi nimi aj Čínu. Navštívili mnohé národné parky, New Orleans, Skalnaté vrchy, Niagarské vodopády a užili si slávnosti a ceremónie Amerických indiánov.

Splnila dokonca si aj svoj celoživotný sen cestovať teplovzdušným balónom.

A čo sa týka nádoru, Norme nespôsoboval počas cestovania žiadne zdravotné problémy. Cítila sa, akoby šla do remisie.

O jej ceste si môžete (v angličtine) pozrieť aj nasledovné video:

Odkaz svetu od Normy

Cestovanie Normy sa oficiálne skončilo 30. septembra 2016, kedy skonala. Pohreb mala 7. októbra, keď jej rodina a priatelia trúchlili za stratou tejto úžasnej a inšpiratívnej ženy.

Norma je modelovým príkladom žitia naplno každý deň, bez ohľadu na okolnosti.

Táto 90 ročná babička veľmi dobre poznala, čo je to bolesť a utrpenie. Napriek tomu si udržiavala optimizmus po všetky dni svojho života.

Mala veľmi rada čítanie kníh, skladanie puzzle, sladké víno či vyšívanie. Jediné miesto na jej zozname miest, ktoré chcela navštíviť, no nepodarilo sa jej to, bol Mesiac.

Modlite sa každý deň“, zvykla hovorievať, „a Boh sa o vás postará. Dokonca aj vtedy, keď cítite, že sami sa o seba postarať nedokážete.

Taktiež odporúčala ľuďom, aby si pripomínali príjemné spomienky z minulosti, aby hovorievali o dobrých časoch.

Rozprávanie príbehov je vskutku veľmi, veľmi prospešné.

Je pre mňa potešením vedieť, že som inšpiráciou pre tak veľa ľudí“, dodala po tom, čo zistila, že jej profil na Facebooku má viac než 70.000 nasledovníkov.

Žite každý deň svojho života naplno!“. A o tom to celé je.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. By som sa veľmi čudovala, keby sa v 90-nechala trýzniť operáciou a chemoterapiou. Moja babka mala 72 rokov, keď jej diagnostikovali rakovinu vaječníkov a po 1. ožarovaní odišla na vlastnú žiadosť z nemocnice a nikdy sa tam už nevrátila. Odmietala akúkoľvek drastickú terapiu. Zomrela pred 3 rokmi a mala nedožitých 93. rokov. Podotýkam, že zomrela na zápal pľúc, za celých 20 rokov nemala žiadne ťažkosti, ani sa neliečila v súvislosti s diagnostikovanou rakovinou

Pridajte komentár

*