Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako Západ zhynie: Putin oznámil novú globálnu rezervnú menu BRICS, čo zmetie dolár


Print Friendly, PDF & Email

Ako Západ zhynie: Putin oznámil novú globálnu rezervnú menu BRICS, čo zmetie dolár

(Mike Adams, Natural News) Hoci najhorúcejšou novinkou posledného týždňa v Amerike je nepochybne rozsudok, ktorým Najvyšší súd zrušil právo na potrat na federálnej úrovni (nezakázal potraty, len povedal, že neexistuje právo na potrat), už tu máme ďalšiu bombu, ktorá pred pár dňami potichu praskla.

Táto novinka však bude mať oveľa hlbšie a ničivejšie následky na svet ako akékoľvek rozhodnutie súdu.

Ruský prezident Vladimir Putin práve oznámil, že krajiny BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) zavedú novú menu, ktorá má nahradiť americký dolár ako globálnu rezervnú menu. Navyše, tento týždeň vyjadrili svoj záujem vstúpiť do BRICS aj Argentína a Irán.

Portál IndiaTimes.com informuje:

„Členské štáty BRICS podľa ruského prezidenta vyvíjajú spoľahlivé alternatívne mechanizmy pre medzinárodné platby.

Skupina už skôr uviedla, že pracuje na vytvorení spoločnej platobnej siete s cieľom znížiť závislosť od západného finančného systému. Krajiny BRICS tiež posilňujú používanie miestnych mien vo vzájomnom obchode.“

Toto je však len začiatok „bombového“ útoku.

Zo zdrojov z brandže tiež vieme, že „Projekt Sandman“ označuje skupinu viac ako 100 krajín, ktoré plánujú súčasne odstúpiť od amerického dolára ako globálnej rezervnej meny.

To sa pravdepodobne uskutoční v nedeľu večer amerického času, hovorí Andy Schectman, generálny riaditeľ spoločnosti Miles Franklin (obchodník so zlatom a striebrom). Uviedol to vo svojom poslednom nahranom rozhovore.

Nová náhradná mena bude poháňaná blockchainom a podporovaná zlatom, čo je dôvod, prečo členské štáty rýchlo hromadia zásoby zlata v očakávaní veľkého oznámenia.

Čo sa stane po zavedení novej svetovej rezervnej meny

Keď príde toto oznámenie, štáty, ktoré predstavujú takmer 75% svetovej populácie, súčasne odmietnu americký dolár a zavedú zlatom krytý a blockchainom auditovaný medzinárodný menový systém, ktorý sa okamžite stane svetovou menovou voľbou pre voľný obchod a uschovávanie hodnoty.

Dolár, podporovaný len ďalším tlačením peňazí a nekompetentným politickým vedením, sa v tom momente zrúti k nule. Prakticky cez noc tovary a služby predávané v Amerike zdražia o 1000%.

A to je len začiatok. Dolár bude každú hodinu strácať hodnotu, pretože svetoví držitelia dlhu americkej štátnej pokladnice a dolárovej meny sa toho začnú zbavovať za každú cenu.

Inými slovami, tí, ktorí držia doláre, stratia všetko.

S kolapsom dolára a americkej centrálnej banky sa súbežne rýchlo zrúti aj vláda Spojených štátov. Nebudú peniaze na zaplatenie vojenských jednotiek alebo vyplatenie skorumpovaných vládnych úradníkov. Všetky vládne platy a dôchodky budú pozastavené.

Masívne impérium dlhov, klamstiev a smrti sa zrúti tak rýchlo, že ľudia budú psychicky šokovaní a fyzicky nepripravení.

Rusko, Čína a India sa stanú ekonomickými lídrami sveta a impérium, dnes nazývané USA, prestane existovať.

Bývalé Spojené štáty americké sa rozdelia na regionálne národné štáty. Rozdelené budú do značnej miery na základe politických línií, pričom satanská, protiamerická ľavica (Demokrati) sa zmocní kontroly nad pobrežiami a konzervatívne, proamerické, pro-slobodné a pro-ústavné skupiny budú dominovať zvyšku krajiny.

Očakávajte, že veľmi reálne bude nasledovať občianska vojna s obrovskými stratami.

Rusko vie, že môže poraziť Ameriku jednoducho tým, že sa pripojí k svetovému úsiliu vyhlásiť americký dolár za prekonaný. Žiadna jadrová vojna nebude potrebná. Amerika je už teraz veľmi zraniteľná voči tomuto druhu kolapsu v dôsledku obrovského dlhu a závislosti od bezbrehého míňania.

Rusko a Čína momentálne iba vysávajú vzduch z kolabujúcej americkej meny, vediac, že ​​o zvyšok sa postará ekonomická gravitácia.

Iniciatíva novej Hodvábnej cesty – budúcnosť svetového obchodu bez Ameriky a západnej Európy

Preskúmajte nasledujúcu mapu, ktorá zobrazuje čínsku iniciatívu novej Hodvábnej cesty pozostávajúcej z chránených, vysoko efektívnych obchodných ciest medzi krajinami, ktoré predstavujú približne 75% svetovej populácie:

Táto iniciatíva novej Hodvábnej cesty urýchli obchod medzi členskými krajinami BRICS a bude používať novú menu krytú zlatom a auditovanú technológiou blockchain.

Stop Candida

Všimli ste si, čo na tejto mape chýba? Amerika a podstatná časť západnej Európy.

Je to preto, že Ameriku – vojenského a ekonomického tyrana sveta – ostatné národy medzi seba nevítajú. Amerika nehrá fair-play. Amerika bombarduje každého, koho chce, pričom zneužíva platobný systém SWIFT, aby potrestala svojich politických nepriateľov.

No a teraz, keď si svet uvedomil, že dolár je skôr zbraň než mena voľného obchodu, nikto nechce mať s Amerikou nič spoločné.

Ukázalo sa, že ekonomické sankcie voči Rusku boli poslednou kvapkou pre dolár. A USA už nemajú nič, čím by podporili svoju menu:

 • nemajú výrobnú základňu (tú presunuli do Číny)
 • nemajú kvalifikovanú pracovnú silu
 • nemajú významnú poľnohospodársku produkciu
 • dokonca nemajú ani zlato v trezoroch

USA už nemajú ani spravodlivé a slobodné voľby, ani slobodu prejavu. Namiesto toho majú USA politických väzňov hnijúcich vo väzeniach vo Washingtone, zatiaľ čo FDA (Úrad pre lieky a potraviny) odoberá orgány z potratených ľudských detí, aby ich použil na lekárske experimenty.

Inými slovami, USA s nelegitímnou vládou pod démonickým vplyvom sa stali veľkým zlom pre celý svet.

Západnú Európu riadia šialenci a „prebudení“ (woke, progresívni) propagandisti, ktorí páchajú ekonomickú samovraždu tým, že zakazujú každú formu relevantnej energie. EÚ sa rozpadá a euro sa pravdepodobne zrúti v priebehu budúceho roka.

Západná Európa je na samovražednej misii z ekonomického aj kultúrneho hľadiska, keďže národy Európy nedokážu ochrániť ani svoje vlastné hranice pred masovou migráciou (ani USA to nedokáže, keď na to príde).

Amerika a Európa, ako ich poznáte, čoskoro prestanú existovať

Éra západnej civilizácie sa blíži ku koncu.

Bude charakterizovaná kolapsom dolára (a eura tesne po ňom), globálnym odmietnutím statusu petrodolára, kolapsom právneho štátu v Spojených štátoch a EÚ, kolapsom akciového trhu, dôchodkov, dlhopisového trhu a kryptotrhov, kolapsom potravinových dodávateľskúch reťazcov a kolapsom palivovej a dopravnej infraštruktúry.

To všetko zase zničí elektrickú sieť v mnohých oblastiach, čo povedie k scenáru v štýle filmu Mad Max (Šialený Max), z ktorého sa niekoľko schopných preživších pokúsi utiecť.

Pred koncom roka 2025, ako som verejne predpovedal najmenej posledných päť rokov, Amerika a celý Západ, ako ho poznáte, prestanú existovať. Toto bol plán po celý čas od Baracka Obamu, Hillary Clintonovej, Joea Bidena a tiež mnohých ďalších (Cheneyovcov, Bushovcov atď.).

Potrebovali zničiť Západ, aby dosiahli jednu svetovú vládu pod fašistickou Organizáciou spojených národov, s povinným obmedzením držania zbraní, povinnými očkovaniami, „právami na potraty“, vykonštruovaným globálnym hladomorom a obmedzením slobody slova a volieb.

Plány globalistov zlyhávajú

Ich agenda však zlyháva na mnohých úrovniach. Napríklad právo na potraty v USA bolo práve zrušené Najvyšším súdom a pripravujú sa ďalšie veci, ktoré pravdepodobne prinesú kľúčové obvinenia proti hráčom v hlbokom štáte (deep state).

Každý štát, ktorý chce existovať po páde dolára, však musí byť pripravený na núdzové zavedenie vlastnej meny krytej zlatom. Texas je vo veľkej miere pripravený to urobiť, ale len málo iných štátov je tiež pripravených. Obnovenie obchodovania (po páde dolára) bude kľúčom k prežitiu.

Mimochodom, Texas je americkým vývozcom tovaru číslo 1 a texaská ekonomika je väčšia ako ekonomika väčšiny krajín na planéte. Rovnako aj ekonomika Kalifornie.

Kaliforniu však riadia démonickí fašisti, ktorí vraždia deti, zatiaľ čo Texas má najlepšieho generálneho prokurátora na svete (Paxton) a silný kontingent Američanov naklonených ľuďom, slobode a ústave, ktorí sú pripravení a ochotní znovu naštartovať ducha Ameriky v novovytvorenom štáte „Texaská republika“. #TEXIT

Ale bez ohľadu na to, čo sa stane, dni Ameriky, keď mohli behať po celom svete a všetkým sa vyhrážať vojenskými útokmi a dolárovým zbrojením, sa čoskoro skončia.

Bez možnosti tlačiť peniaze a oklamať svet, aby kupoval čoskoro bezcenné americké dlhové doláre a „cenné“ papiere, armáda Spojených štátov nebude mať žiadne financie na pokračovanie svojich operácií alebo výrobu nových zbraní. Nakoniec bude rozpustená.

USA postihne rovnaký osud ako bývalý ZSSR

To, čo sa stalo bývalému Sovietskemu zväzu (ZSSR) v roku 1991, sa čoskoro stane Spojeným štátom americkým: Zrútenie schopnosti pokračovať vo financovaní byrokracie a armády, ktoré celý čas podporovali systém.

USA sa bohužiaľ zmenilo na impérium dlhov, klamstiev a smrti. Krajine v súčasnosti vládne skutočný kult smrti, no s bezprostredným kolapsom démonického dolára a všetkého zla sa tieto dni rýchlo končia.

Keď sa toto zlo konečne skončí, všetci, ktorí si cenia život, slobodu a šťastie, sa budú radovať (a nanovo budovať).

Pripravte sa, ten deň príde čoskoro. Jediný spôsob, ako sa vyhnúť prichádzajúcemu finančnému kolapsu, je držať svoje aktíva vo fyzických veciach, ako je zlato a striebro, pôda, poľnohospodárska technika, munícia, priemyselné budovy (napríklad továrne) a iné „skutočné“ veci, ktoré po kolapse meny nezmiznú.

Viac podrobností nájdete v podcaste stránky Natural News Situation Update:

Liečba osteoporózy

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Roskosmos před summitem NATO, který se bude konat 28. až 30. června v Madridu, zveřejnil snímky a souřadnice „rozhodovacích center“ západních zemí z vesmíru. Fotografie zobrazují také britské ministerstvo obrany, Elysejská pole a Elysejský palác v Paříži, Úřad spolkového kancléře a Reichstag v Německu.

 2. štáty, ktoré predstavujú takmer 75% svetovej populácie, súčasne odmietnu americký dolár a zavedú zlatom krytý a blockchainom auditovaný

  neviem, čo znamená ZLATOM KRYTÝ.
  Asi to znamená, že štáty medzi sebou obchodujú, a ak niektorý štát má menší export ako import, čiže nemá čo predať a stále dováža, tak tento rozdiel bude musieť zaplatiť štátu, z ktorého importuje, zlatom.
  Čiže ak nie je čo exportovať, tak za import platíš zlatom.
  Celé toto „Zlaté krytie“ skolabuje v momente, keď štát-importér dá posledné zlato. A to je koniec zlatého krytia.

  Ak si myslíte, že ľudia si medzi sebou budú platiť zlatom, tak nie, medzi ľuďmi zlato nebude existovať.
  Goyim zlato mať nebudú, zlato majú ročildi vo svojich bankách, alebo bolo odvezené z tejto planéty. Aká mimozemská rasa potrebuje zlato, tak to neviem.
  Zlato ale okamžite skočí v cene hore, násobne, dramaticky. Lebo ak zavedú „zlaté krytie“, hoci len slovne, zlato pôjde do nebies za takzvané doláre, eurá, aj ruble.
  Zlaté „krytie“ je ekonomický blábol, nezmysel.

  blockchainom auditovaný
  je tiež len slovný blábol, nemá to nič spoločné ani s ekonomikou, ani s výrobou reálnych statkov v reálnej ekonomike, ale MODERNE to znie.
  blockchainom auditovaný je len niečo ako moderný SWIFT.
  SWIFT je spôsob kontroly ročildami prevodov medzi bankami.
  Lebo FEED vyrába elektronické peniaze, a aj SWIFT ak nebude kontrolovaný môže vyrábať také isté elektronické peniaze, ale ktoré nie sú vytvorené FEDOM ale podvodmi vo falošných Swiftoch. Preto to ročildi kontrolujú.
  Takže blockchainom auditovaný je len spôsob kontroly bankových prevodov, aby nevznikali falošné peniaze v Brics fiat money.

  Kedže všetky Brics sú Fiat money, takže všetko je len podvod Fiat money, celý Brics aj všetky ich takéto plány.
  Zlato je reálne, Brics je len ďalší podvod

  • A keby mena nebola krytá zlatom, tak čím by tá krajina vyrovnala obchodný deficit? Požičala by si nekrytú menu? Lenže to je len odsunutie problému do budúcnosti. Alebo by predala svoje aktíva (pôdu, lesy, vodu, infraštruktúru)? To môže predať tak za nekrytú menu, ako aj za zlato. Časom sa krytie meny môže rozšíriť aj o iné reálne aktíva podobne, ako to bolo napísané na Kčs: „Bankovky sú kryté zlatom a ostatnými aktívami Štátnej banky Československej“.

   • ale hej, máte pravdu
    o to ide, nový systém, množstvo štátov skrachuje, vykúpia to ročildi, lebo oni určite podstatnú časť zlata z tejto planéty už vlastnia
    okrem toho, ak vlastnia cez nadnárodné korporácie nerastné zdroje v štátoch, tak sa stanú priami vládcovia v štátoch
    štáty skrachujú, vládu a priame vládnutie preberú korporácie
    Brics a tieto kecy okolo sú súčasť cesty k NWO

    • Krytie zlatom sa rozumie také krytie zlatom aké bolo pred vznikom FIAT mien v 70tych rokoch. To znamená, že krajina môže dať do obehu len toľko meny, koľko vlastní zlata. Zároveň musí byť mena kreditná, nie debetná. Dnešné FIAT meny sú zároveň debetné, čiže dlhové – nové peniaze sa získavajú vydávaním dlhopisov, ktoré niekto kúpi (a vieme kto ten „niekto“ je), plus banky vytvárajú tiež dlhové peniaze princípom bankovníctva čiastočných rezerv (z vášho vkladu prakticky držia v rezervách len malé percento a zvyšok požičajú, za tieto pôžičky sa nakupujú reálne statky a časť sa znova ukladá do bánk a z týchto vkladov kolobeh pokračuje. Takto banka môže napr. z 1000 eur vytvoriť až 100 000 a viac, pričom na tom zároveň zarábajú úroky bez pohnutia prstom a normálny človek musí makať). Čiže nie je kritické ani tak to krytie niečim, ako zrušenie dlhových peňazí. Krytie je samozrejme dôležité, aby si krajiny nemohli vytvárať menu donekonečna. Ale možno ešte lepšie ako krytie zlatom (ktoré predsa len nesie určité prvky nespravodlivosti), je krytie počtom obyvateľov, alebo krytie sociálnym kreditom – napr. čím viac vzdelaných jedincov, ktorí prinášajú nejakú pridanú hodnotu, tým lepšie krytie meny a tým viac meny môže krajina vytvoriť. Systém sociálneho kreditu má samozrejme aj svoje tienisté stránky. Každý nástroj je dobrý sluha ale zlý pán. Je to potom len o ľuďoch. Najdôležitejšie je zbaviť sa parazitov všetkého druhu – sociálnych, finančných, atď.

     Čo sa týka blockchainu, tak znova, je to dobrý nástroj. Ale oba typy – PoW aj PoS je možné centralizovať ovládnutím väčšiny ťažného výkonu (PoW) alebo väčšiny kapitálu (PoS). O vydávaní meny síce rozhoduje algoritmus, ale algoritmus môže kontrolovať vlastník väčšiny. Krypto-mena je teda správne pomenovanie nielen z hľadiska použitých algoritmov, ale aj z hľadiska skrytého vlastníka s vlastníctvom väčšiny (výkonu či kapitálu). Je to teda len variácia na to isté čo už existuje, ale aj takáto mena bude nakoniec FIAT, pretože bude plne v rukách vlastníka väčšiny.

     • Krytie zlatom sa rozumie také krytie zlatom aké bolo pred vznikom FIAT mien v 70tych rokoch
      mýliš sa, resp. si to nedomyslel
      ani v 70tych rokoch nebolo žiadne krytie zlatom, to je rozprávka, bolo to len per huba slovné.
      akonáhle de Gaulle požiadal USA o reálne splnenie zlatého štandardu a výmenu papierových dolárov za reálne zlato z USA, celý breton Woods prestal existovať.
      Čiže aj to bolo len per huba, reálne neexistujúce zlaté krytie medzi štátmi

      Ale možno ešte lepšie ako krytie zlatom (ktoré predsa len nesie určité prvky nespravodlivosti), je krytie POČTOM OBYVATEĽOV, alebo krytie sociálnym kreditom
      toto je ekonomický nezmysel

      Čiže nie je kritické ani tak to krytie niečim, ako zrušenie dlhových peňazí
      dobrý postreh, ale toto nemá nič spoločné s Bricsom ani s „novým“ finančným systémom Bricsu

      Čo sa týka blockchainu, tak znova, je to dobrý nástroj
      každá banka aj celý bankový systém majú v súčasnosti Block chain. Nazýva sa účtovníctvo.
      je to podvod, celé tvorba súčasných Fiat money, ale block chain nepotrebuješ, žiadny mining nepotrebuješ, žiadny ťažný výkon nepotrebuješ, lebo máme účtovníctvo.
      V účtovníctve máš záznam o každej emisii Fiatov v každej banke cez úvery, v bankových prevodoch máš záznamy o každej operácii s každým „peniazom“, komu, kto, prečo
      block chain je nepotrebný, banky treba riešiť, sytém úverových Fiatov treba zničiť, banky nemôžu mať právo VYRÁBAŤ virtuálne Fiaty

     • jop – zjavne nerozumieš tomu čo je to blockchain, tak ja ti to vysvetlím. Účtovníctvo určite nie je blockchain, keďže operácie v ňom si môže každá jednotlivá entita manipulovať ako chce a dokonca spätne. Princíp blockchainu, teda reťaze blokov, je ten, že vytvorený blok operácií musí schváliť nadpolovičná väčšina ťažiarov (ak ide o PoW), resp. stakeholderov (ak ide o PoS). Ak blok nie je schválený nadpolovičnou väčšinou, tak je odmietnutý. Ak blok je schválený, tak sa zapíše do reťaze blokov a od tej chvíle je nemenný – nedá sa teda spätne falšovať, pretože hodnotu stavu reťaze blokov pozná každý ťažiar/stakeholder. Hodnota stavu reťaze blokov a hodnota nového bloku sa spočítava dopredu známou matematickou operáciou a ak by niekto zmenil reťaz blokov, alebo operáciu v novom bloku, nemôže dôjsť k tomu istému výsledku ako ostatní ťažiari/stakeholderi. Jediný spôsob ako to ošuliť je mať nadpolovičnú väčšinu výkonu (pri PoW), alebo kapitálu (pri PoS), čo zase nie je až taký veľký problém – napr. kým Čína nezakázala ťažbu kryptomien, tak čínske firmy mali nadpolovičnú väčšinu ťažného výkonu.

      Prečo by krytie meny počtom obyvateľov bol ekonomický nezmysel? To si nevysvetlil. Iba si to proste konštatoval a my to akože máme akceptovať, lebo ty si to napísal – tomu sa hovorí trolling. Mena môže byť krytá čímkoľvek, najlepšie tým, čoho je obmedzené množstvo ktoré sa nedá len tak jednoducho navýšiť. Z tohoto hľadiska je krytie meny počtom (neparazitických) obyvateľov viac ako vhodné.

      A nakoniec, to že USA ako prvé prestalo vydávať zlato za doláre (pretože už žiadne zlato nemali a nemajú ho dodnes) neznamená že krytie meny komoditou je zlé, či nezmysel. Je to ochranný prvok proti nekonečnej výrobe meny. Ale ako som už písal – každý sebelepší systém stojí a padá na ľuďoch. A čo človek vymyslel, to druhý môže ošuliť. Ošuliť sa ale snaží len parazit. Siaha paprčami na niečo čo sám nevytvoril. Takže kým paraziti budú medzi nami, žiadny systém nevyrieši nič.

     • Zbraslav
      jop – zjavne nerozumieš tomu čo je to blockchain
      ja rozumiem čo je blockchain, aj ako technologicky funguje, ale ty nerozumieš podstate systémového problému
      blockchain je NEPODSTATNÝ. Je to len lepší systém kontroly, ktorý, ako si sám povedal, je pri nadpolovičnej väčšine výkonu/kapitálu tiež falzifikovatelný.
      Rovnako ako účtovníctvo.
      Takže potrebuješ verejné kontrolu PoW/PoS, aby sa to nedalo falšovať.
      Rovnako účtovníctvo, urob pri každej banke verejné účtovníctvo a už sa nebude dať falšovať.
      Len otázka kontroly, a nie je podstatné či kontroly účtovníctva, alebo kontroly tých, ktorí majú nad 50% PoW/PoS.
      Rozumieš? Nepodstatná technický detail, ktorý nemení systémové problémy emisie virtuálnych Fiatov.

      Prečo by krytie meny počtom obyvateľov bol ekonomický nezmysel? troling.
      Nie, ja netrolujem. Opýtal si sa, dám ti príklad:
      Japonsko má 126 miliónov občanov. Priemerné IQ Japoncov je 105 bodov
      https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality

      Kongo (67 mil) + Južná Afrika 53 + Tanzánia 44 + Keňa 44 je spolu 208 miliónov.
      Priemerné IQ
      Kongo 65 bodov
      Keňa 72 bodov
      J.Afrika 72 bodov
      Tanzánia 72 bodov

      priemerného Japonca postavíš kdekoľvek, bude pracovať a ak sa nejedná o atómovú elektráreň, kde je potrebné vzdelanie a chápanie jadrového inžiniera, tak ten japonec bude chápať čo robí a prečo robí a ako to robí

      priemerného obyvateľa týchto 4 štátov postavíš do kotolne, budeš mať vyhorenú kotolňu a zničené kotle.
      dáš mu do ruky elektrickú zbíjačku
      dostaneš pracovný úraz
      podľa európskych noriem IQ pod 74 bodov sú rôzne stupne mentálnej zaostalosti.

      no, a ak chceš, môžeš sám tieto údaje preniesť do tvojej teórie ekonomickej sily peňazí závislej od množstva obyvateľstva.
      🙂

      tak ti treba, sám si sa nachytal, je som trol a nechcel som v téme pokračovať, ale ty si chcel
      🙂

      A nakoniec, to že USA ako prvé prestalo vydávať zlato za doláre (pretože už žiadne zlato nemali a nemajú ho dodnes) neznamená že krytie meny komoditou je zlé, či nezmysel
      ak máš komoditu, môžeš „kryť“. Ak nemáš, čím budeš kryť? Prácou inteligentných občanov štátu? Alebo prácou nízko inteligentných občanov štátu?
      Ale občania štátu nie sú majetok štátu, sami rozhodujú, či a čo a kde budú pracovať.
      Takže podstata „krytia“ meny komoditou, hoci aj „energiami“, je blbosť v princípe.
      Navrhujú to tí, ktorí majú čím SLOVNE „kryť“, lebo vedia, že nebudú potrebovať „kryť“ a dostanú od chudobnejších štátov všetko čo doteraz nedostali.
      Ekonomická blbosť

      Je to ochranný prvok proti nekonečnej výrobe meny
      nie, v inom systéme budú iné spôsoby ochrany proti nekonečnej výrobe meny
      treba zmeniť systém výroby meny, nebudeš potrebovať ochranu, ale verejnú prístupnú a pochopiteľnú kontrolu meny
      koniec kapitalizmu, koniec Fiatu, a nie pokračovanie Fiatu pod novým názvom

      Ale ako som už písal – každý sebelepší systém stojí a padá na ľuďoch. A čo človek vymyslel, to druhý môže ošuliť. Ošuliť sa ale snaží len parazit. Siaha paprčami na niečo čo sám nevytvoril. Takže kým paraziti budú medzi nami, žiadny systém nevyrieši nič.

      no jo, toto je podstata problému

     • jop – u toho krytia počtom obyvateľov si prehliadol kľúčové slovo „neparazitických“. Ale to je jedno. Ja píšem vždy o princípe, pričom na konci zmieniť prečo princíp nefunguje, a ty proste píšeš len o tom prečo to nefunguje. Vo výsledku píšeme o tom istom, že treba sa zbaviť parazitov.

    • In the nwo there will be no states no nationality no marriages only one digital currency one luciferian religion one army . brains of heavily vaxed. Sheeple controlled. Totally. By. Ai. Aka. Zombies.

  • Ak by ste mali pravdu, mohli by Ročildi zvrátiť hrozbu pádu dolára krytím dolára zlatom. Keď ho toľko majú. Prečo to neurobia? Budú za zlato kupovať cudzie meny? Načo? Alebo budú predávať svoje doláre a tým znižovať och hodnotu na trhu?
   To čo sa deje je úplne jednoduchá vec. Peniazom sa vracia ich FUNKCIA dokladu o transakcii. Prestanú byť tovarom. Budú len dokladom o istom množtve krytia zlatom (alebo ostatnými aktívami daného štátu). FED tlačil doláre ako sa im chcelo – takže každý mal zadarmo doklad o tom, že vlastní istý majetok, aj keď nemal nič (nič nekrylo hodnotu dolára/resp. transakcie).
   Ak toto urobí nejaký štát s krytými peniazmi (že si “kvantitatívne uvoľní”), stane sa mu, že ho celý skúpi zahraničie. Pretože sa skúpi “krytie” a ešte stále zostanú voľné peniaze. Dolár nebol krytý a mohli si ich natlačiť koľko chceli, lebo každý štát ktorý chcel kúpiť ropu musel za svoje peniaze kúpiť doláre – takže dopyt bol stále. To zariadil Kissinger a CIA u krajín OPEC cez Saudov počas ropnej krízy v 70. rokoch.
   Čo sa týka auditu transakcií blockchainom, správne hovoríte že ide len o kontrolu transakcií, nie o kontrolu emisie peňazí. To ale bude vec každého štátu, nakoľko si tlačením nových nekrytých peňazí bude oslabovať svoju menu. Lebo doláru taký podvod z horeuvedených dôvodov prechádzal, ale iným štátom by sa to vypomstilo.
   BRICS je obdoba SWIFT a nie FED! FED je emitent peňazí, BRICS je platobný systém – to je rozdiel.
   Na záver k “vlastnícvu” planéty. Môj syn chcel v minulosti kúpiť pozemok na Mesiaci (fakt ich predávali). Bol by jeho legálnym vlastníkom. Keď som sa ho spýtal, či mu nebude vadiť, keď mu po pozemku bude behať ruský alebo čínsky Lunochod a on nebude mať ako ho z neho vyhnať, pochopil, že vlastníctvo a možnosť užívania vlastníctva sú dve rôzne veci.

   • Ak by ste mali pravdu, mohli by Ročildi zvrátiť hrozbu pádu dolára krytím dolára zlatom
    omyl, ročildi využijú dolár do konca, kým sa za emisiu FEDU bude dať niečo na planéte kúpiť, potom dolár potopia. Určite ho nepotrebujú a nechcú „kryť zlatom“, chcú ho potopiť. Ale vtedy, keď oni budú vidieť, že nastal čas

    Peniazom sa vracia ich FUNKCIA dokladu o transakcii. Prestanú byť tovarom
    hm, a ktorým Fiatom sa vracia ich funkcia dokladu o transakcii? Rublom? Naozaj? Čínskemu renminbi (juanu)? Naozaj? Indickej rupii? Brazílskemu CRUZEIRO ALEBO JUHOAFRICKéMU NEVIEM čO TAM MAJú? Toto tvrdenie sa zakladá na akých argumentoch akých faktoch?
    Všetky súčasné meny sú Fiat, im sa nikdy nemôže vrátiť to čo vy tvrdíte, Lebo to by musel skončiť celý kapitalizmus, celý spôsob tvorby meny, celý súčasný „finančný“ systém. Muselo by nastať niečo úplne nové, aby vaše tvrdenie mohlo byť pravdivé. Slovom „niečo úplne nové“ nemyslím ich NWO. myslím niečo novú prospešné nám goyim.

    Peniazom budú len dokladom o istom množstve krytia zlatom
    mylná predstava, to čo vy tvrdíte je možné iba vtedy, ak by všetky štáty mali dostatočné množstvo zlata, a skutočne by si s ním fyzicky platili. To znamená, že zlato by sa naložilo do lietadiel, a putovalo by po planéte. Ak zas namiesto zlata budú papieriky o množstve zlata, zas je to ďalší podvod, ktorý sa nebude nazývať dolár alebo rubel, ale zlatý dolár a zlatý rubel. Lenže v tom zlatom dolári bude úplne rovnaké množstvo zlata ako v súčasnom dolári. Čiže hovno a nič. Ďalší Fiat s názvom „zlatý fiat“

    Ak toto urobí nejaký štát s krytými peniazmi
    nerozumiem, aké „kryté peniaze? Čím kryté? To najprv znárodnia pôdu a závody a nerastné bohatstvo, zoberú ho ročildovským nadnárodným korporáciam , aby mohli „kryť“ peniaze?
    Nemecko má oficiálne 2500-3000 ton zlata, „majú“ ho vo Fort Knoxe. Pár rokov dozadu Nemecko požiadalo USA vládu, aby im vrátili zlato, všetko. Dostali pár desiatok ton (20-30) a ročildi nemeckú vládu poslali do prdele.
    Čím nemecká vláda bude kryť svoje obchody? Tými 30 tonami, ktoré naozaj dostali? Alebo tými 2500 tonami, ktoré majú papierovo „uložené“ vo Fort Knoxe?

    k toto urobí nejaký štát s krytými peniazmi (že si “kvantitatívne uvoľní”), stane sa mu, že ho celý skúpi zahraničie. Pretože sa skúpi “krytie” a ešte stále zostanú voľné peniaze.
    nerozumiem, je to len používanie ekonomických slovíčok, ale je to blábol. Vysvetlite

    Čo sa týka auditu transakcií blockchainom, správne hovoríte že ide len o kontrolu transakcií, nie o kontrolu emisie peňazí. To ale bude vec každého štátu, nakoľko si tlačením nových nekrytých peňazí bude oslabovať svoju menu
    protirečíte si. Alebo peniaze sú „kryté“ alebo nie sú, nezávisle od množstva peňazí,
    zlato (ak ho štát naozaj má) je zlato, mám ho 100 ton a je jedno, či „kryjem“ miliardu alebo 10 miliárd peňazí. Stále ich kryjem 100 tonami zlata. Viac nemám.
    Protirečíte si v tom, že síce hovoríte o „krytí“ peňazí ale opisujete bežný proces v systéme Fiat money.
    alebo sú „kryté“, alebo sú to Fiat, nezávisle od názvu „kryté“

    BRICS je obdoba SWIFT a nie FED! FED je emitent peňazí, BRICS je platobný systém – to je rozdiel.
    Brics je platobný systém?
    Brics je politické divadelné zoskupenie, žiadny platobný systém, žiadna obdoba Swiftu.
    Pletiete si pojmy a dojmy, dal ste do jednej vety nesúvisiace pojmy

    Môj syn chcel v minulosti kúpiť pozemok na Mesiaci (fakt ich predávali
    áno, viem, podľa amerického práva je to tak, naozaj to predávali. americké právo je šialené množstvo absurdít, toto je jedna z nich

    pochopil, že vlastníctvo a možnosť užívania vlastníctva sú dve rôzne veci
    áno, to je aj môj argument, je to aj dobrá cesta k znárodneniu všetkých súčasných závodov, pôdy a nerastov na území každého štátu.
    Jediné čo pomôže ako zmeniť tento ročildovský finančný fašistický parazitický systém je Defenestrácia a Znárodnenie všetkého podstatného
    ak akcionári nebudú defenestrovaní a prežijú, nakopať ich do prdele a ukončiť „kapitalizmus“
    Mimochodom, aj ročildi ukončujú kapitalizmus, ukončujú doláre.
    Lebo každý milionár, a ešte viac každý miliardár je konkurencia ročildom samým aj konkurencia ich emisii ICH dolárov z FEDU

    • „Môj syn chcel v minulosti kúpiť pozemok na Mesiaci (fakt ich predávali
     áno, viem, podľa amerického práva je to tak, naozaj to predávali. americké právo je šialené množstvo absurdít, toto je jedna z nich“ – „Malý krok pre človeka – veľký skok pre ľudstvo“ = katastrálne vymedzenie podľa námorného práva delových člnov. „Prístáť prví na Mesiaci“ = „právo“ zabrať, „právo“ ho vykolíkovať a predať – a čo na to „ľudstvo“ vlastníci Mesiaca – Mimoni? Myslím, že odvtedy – a po likvidácii Challengeru – tam amíci nepáchnu!

     „Môj syn chcel v minulosti kúpiť pozemok na Mesiaci“ = tvoj syn podporil tento zábor či fejk z vlastnej chamtivosti – tak čo chcete chamtivci, keď najlepšie sa ojebávajú ľudia ich vlastnou chamtivosťou?

     • Nie, len chcel “investovať”. Ale pochopil a neinvestoval. Tým som chcel práve poukázať na chamtivosť západu.
      Právo zabratím fungovalo, pokiaľ Zem nebola “rozparcelovaná”. Nehodnotím či je to správne, ale je to tak. Majetok je niečo, čo si viete ochrániť a čo viete užívať. Nesúvisí so západom ani s kapitalizmom.
      Indiáni si neubránili Ameriku, prišli o majetok. Že to bolo amorálne je druhá vec. Nemali s nikým dohodu, že budú prérie vlastniť navždy.
      Teraz podobne riešia situáciu Rusi.
      Ex post sa dá súdiť, nakoľko boli činy amorálne a nakoľko nie. Určite boli zabratie Ameriky a kolonizácia Indie amorálnejšie činy, ako denacifikácia UA.

    • You guys writing too much. Bulshit. There will be nooooo states. Etc . Nobody can stop it. 99% on the planet are sleeping and the young believe in
     Nwo .inc. socialism. Communism. john

   • Satanistom už neide o peniaze, ale o genocídu a tyraniu akú ešte nikdy nebola. Preto Covid-19, vojna na UA, výhľadovo 3.WW sú iba prostriedky pre tento cieľ. Posledný ich podvod bude spasiteľ-antikrist! Potom bude satan porazený!

    • Vlox. The. Satan will be celebrated as a god. Of the light .sheeple already getting luciferrose enzymes in the blood via vaxxxx

   • „Ak by ste mali pravdu, mohli by Ročildi zvrátiť hrozbu pádu dolára krytím dolára zlatom. Keď ho toľko majú. Prečo to neurobia?“

    Preto lebo jeho zásoby sú obmedzené a obnovujú sa iba veľmi pomaly (áno, každé nerastná surovina je prakticky „rastná“ a v škole nás učili bludy schválne). Nestačia teda pokryť chamtivosť týchto parazitických entít s názvom riťšild. Preto si vymysleli tento kolobeh s dlhovými peniazmi, lebo ich môžu tvoriť teoreticky donekonečna. Ale prakticky samozrejme nie. Tento model narazil v súčasnosti na svoje limity, a preto prišli s Grejd Rezet – čo nie je nič iné ako pokus privlastniť si zvyšky ktoré ešte nevlastnia = hnuteľné a nehnuteľné majetky ľudí.

    • Grejd Rezet – čo nie je nič iné ako pokus privlastniť si zvyšky ktoré ešte nevlastnia = hnuteľné a nehnuteľné majetky ľudí.

     presne tak, ukradnúť aj to posledné, a každý goyim sa stane úplne ovládaným žobrákom, neschopným odporu

  • Swift nahradí již fungující sytém MIR a v platebním koši BRISC+ IA bude měna každé země v určitém poměru ,částěčně krytá zlatem / to právě aby měnu kvůli zlatu neskupovali spekulanti/ a měna bude krytá energetickými nosiči potřebných k životu.
   toto jsem načetl na ruských stránkách.

   • Russia is 100% part of nwo next year will conquer Germany just ask Alexa. When 3 war will start? True horrible war will actually start when Israel attacks. Iran and that is. Anytime

  • Zlato bolo najdlhším platidlom v dejinách.Len zlato určuje spravodlivý obchod…

 3. Naša jediná šanca je globálny projekt Tvorivá spoločnosť, prosím, venujte mu svoju pozornosť. Momentálne je to jediná platforma, ktorá je už v každej krajine a rozrastá sa. Je to projekt ľudí a cieľom je aby život človeka bol na prvom mieste. O ničom väčšom neviem, takže naozaj to naša jediná šanca. http://www.creativesociety.com/sk

 4. V dobe diletantského „prospechu“ sme si nejako zvykli:“nemáme – vytlačíme!“ Krytie zlatom si predstavujem niečo ako hmotnú zábezpeku regiónu (zámerne nehovorím štátu) na zabezpečenie bezproblémového chodu…Považujem to za výpočet hranice sebestatočnosti. Tak ako doma! Príjem je xy. Výdavky ale xyz. Z som si požičal za cenu možnej čiastočnej straty z majetku. Všetko v pohode, kým som v obehu a splácam. To je tá hmotná rezerva „krytá zlatom“;, to je totiž storočia platná istota! Bol uhorský grajciar, čs koruna, sl. koruna,stravnenky, bony, Kčs, kolkovaná fed.mena, slov. koruna, Euro… Z toho vychádza, že každý systém pracuje s ochranou vlasnej ekonomiky. Zadlžiť sa len v krajnom prípade extrémne sucho-neúroda, živelná pohroma atď…Dnešné regióny, zdá sa mi, nekryjú svoje potreby schopnosťou splácať, ale schopnosťou čím skôr prepiť vlastnú zem, tým lepšie. Rozložená investícia znamená, hmotný i nehmotntný majetok a tzv. zlatá rezerva. To je podľa mňa kratie zlatom, striebrom. platinou a pod. Je to tožiť surovina, ktorú ľudia potrebovali, potrebujú a budú potrebovať. Nejaká koruna, euro, bitkoin, rubel, dolár… do času! Suroviny, bez ktorých nemožno existovať, navždy!

  • Z som si požičal za cenu možnej čiastočnej straty z majetku
   toto znamená, že určitá časť tvojich regiónov (štátov) predá pôdu (aj všetko ostatné) a neostane im ani hovno na živobytie.
   skvelá cesta pre ročildov na skúpenie toho posledného, čo neskúpili za emisné doláre z FEDU
   krytie zlatom nie je možné, lebo ročildi majú väčšinu zlata (alebo menšinu, lebo väčšia uletela z planéty)
   tí, ktorí nemajú zlato, skončia rýchlo a úplne

   prepáč, ale to čo si napísala je v podstate blábol, ekonomické pojmy spojené bez súvislostí.

   ak vieš sformulovať otázky, radšej sa pýtaj, odpoviem

 5. Pri spravodlivom prerozdelení zdrojov na matke zemi, vraj táto zem uživí 90 miliárd Človekov. Počul som, nevymyslel som si to. Verím tomu. Dôležité je to slovko SPRAVODLIVOM. No to by nesmel fungovať obchod, burzy, etc. a peniaze, peníze a peňeži v akejkoľvek forme. Obchodovanie je koniec každej civilizácie. Všetko dočasu.
  https://www.youtube.com/watch?v=mfBa3-v25NA cz titulky

  • Pri spravodlivom prerozdelení zdrojov na matke zemi, vraj táto zem uživí 90 miliárd Človekov
   možno, ale pre tých 90 miliárd asi nebudú existovať dovolenky pri mori, NIKDY
   jedny džínsy na hlavu raz za 5 rokov
   v lete prídel vody 2 litre na hlavu, žiadne bazény, žiadne „sadneme do auta a ideme sa okúpať na jazero“

   to je asi len jednoduchý prepočet pôda na množsto hláv. ale určite nerieši ani kvalitu pôdy, či jej je dosť, ani problémy so suchom a zavlažovaním, ani znečistenie pôdy
   len primitívny prepočet hektár/hlava/výsledok
   a ten počet hektárov to bude mnohonásobne nadsadený nereálny blud

  • zabudol som dodatok

   Dôležité je to slovko SPRAVODLIVOM. No to by nesmel fungovať obchod, burzy, etc. a peniaze, peníze a peňeži v akejkoľvek forme. Obchodovanie je koniec každej civilizácie. Všetko dočasu.

   áno, všetko súhlasím

 6. KOVIDBARÓN!

  ,,,,peniaze ako odmena za parazitovanie,peniaze ako zbraň na ničenie všetkého,,,,a zasa sme pri tej hnusnej zasratej ekonomike-ktorá je živnou pôdou pre zbohatlíkov a slobodomurárov,ktorý bez nej nedokážu existovať,,,,nenažranosť,upírstvo,zotročovanie,vrstvenie ľudstva do kategórií a krviplrelievanie ako hlavné znaky ľudského sveta vedeného posluhovačmi démenov z pozadia,,,,všetko čo dnes vlastníte je nielenže pominuteľné,ale aj odobrateľné autoritami nového poriadku-narodiť sa musíte,ale vlastniť nič nesmiete pokiaľ nieste v ich pyramíde na správnej úrovni,,,,vaším momentálnym jediným vlastníctvom je vaše právo na prácu a pracovať-práca je vaším poslaním a uspokojením,,,,tento hnusný svet javí všetky známky zotročovania hoci nemysliacej a slabomyselnej drtivej časti populácie,,,,čo vlastne vás,čo tu ste reálne zaujíma??-aké sú ceny áut,pozemkov,bytov,nehnuteľností,dovolenôčky kôli vaším dermakolkám-vykorisťovateľkám či výkony smartfónikov,,,,tu sa potom príjdete iba vyplakať a vykecať a to v strachu,lebo-ste nikto a nič,bezmocní a iba poslušne po bahne kráčajúci s davom do priepasti,kam aj patríte,,,,“Siedmy“ ako všetci vidíte a cítite-Koná! a verte mi,že to bude gradovať a nebude jeho besneniu konca-unaví vás,poníži vás,všetko vám vezme až po kosti a budete škemrať,aby toto už skončilo a aby vás už vyviedol z košiara do sveta mŕtvych,lebo už nebude vládať to všetko znášať,,,,každý z vás je sponzorom vojny na ukrajine-defakto už vojny v európe a každý z vás prispieva vojakom nákupom palív a energií na ich žoldy a výhody a oni budú mať preto chuť ísť poslušne ďalej a hĺbšie,,,,chceli by ste mier-ale neviete si ho vážiť a udržať,lebo ste iba idioti a živémŕtvoly,,,,a nenamýšľajte si,že pádom nejakého dolára či usa,či nato,či onoho západu sa niečo skončí a bude lepšie-opak bude pravdou,pôjde sa ďalej až vás prejde chuť robiť to,čo ste doteraz robili a budete už iba škemrať,,,,

 7. vážení, vy nechápete a neviete jednu veľmi podstatnú skutočnosť
  Rusko má zlaté zásoby, odhadom 1200 ton.
  ale hovno, Rusko nemá žiadne zlaté zásoby, ani kilo
  „Ruská“ CENTRÁLNA BANKA MÁ ZÁSOBY 1200 TON ZLATA!

  aká je realita, aby ste chápali.
  Dajme tomu, že časť z tých 1200 ton je skutočne v sejfoch „Ruskej“ Centrálnej banky (CB).
  prečo časť?
  Lebo väčšina zlata „patriaceho“ rôznym štátom svete, v skutočnosti patriaceho Centrálnym bankám sveta, sa nachádza v Londýnskych sejfoch londýnskych bánk.

  Lebo aj keď Rusko ťaží ročne 250 ton zlata, toto zlato patrí spoločnostiam, ktoré ho dolujú a nepatrí „ruskej“ vláde. Spoločnosti vydolujú zlato, odvezú ho do Londýna, do sejfov, a predajú ho na burze alebo priamo niekomu. Priamo niekomu znamená nejakému nadnárodnému koncernu, nie nejakej vláde. Aj keď pripúšťam možnosť, že čínska vláda si niečo priamo necháva doma, keďže v Číne sa ročne ťaží 450 ton, ale aj tak väčšina čínskeho zlata letí do sejfov londýnskych bánk.
  Čiže zlato odíde z Ruska. „Ruská“ CB ho kúpi na medzinárodnej burze, teda z jej účtov odídu doláre a na jej účty SA PRIPÍŠE zlato. Možno časť zlata sa aj odvezie do Ruska, ale osobne pochybujem, že v sejfoch „ruskej“ CB sa nachádza aspoň polovica z tých 1200 ton. A zvyšné zlato je v sejfoch londýnskych bánk. A keďže vieme, že vo Fort Knoxe je papierovo 9 000 ton, a reálne asi ani hovno, tak rovnako to bude v londýnskych sejfoch. Zlato zmizlo.
  Čiže „ruská“ CB nemá ani „peniaze“, lebo za zlato zaplatila, a nemá ani zlato, lebo je papierovo v Londýne a skutočne bohvie kde.

  Krok dva: rozdiel je v tom, že ruská vláda nemá ani hovno, nemá žiadne zlato, nerozhoduje o žiadnom zlate
  Lebo ak sa niečo stane, tak „ruská“ CB zavolá do Londýna do kancelárie fondov Ročilda, behom 24 hodín priletí na Šeremetevo 10 Boeingov a „ruská“ CB okamžite zlato naloží a zlato odletí preč z Ruska. A „ruská“ vláda jej nijako nezabráni, lebo v „ruských“ zákonoch je jednoznačne napísané, že „ruská“ vláda nemá nijaké právomoci rozhodovať o riadení a držaní zlatých zásob (a ani valutových zásob) patriacich „ruskej“ CB. Lebo tie zlaté zásoby sú majetkom CB.

  Rozumiete čo sú Centrálne banky? Sú to systémové, ročildovmu systému podriadené banky ovládajúce financie každého štátu ale v prospech ročildových záujmov.
  Čiže ak ročildova „ruská“ CB dostane príkaz, tak žiadne zlato sa v sejfoch v Moskve nachádzať nebude, lebo odletí do Londýna.
  Rovnako je to v každej CB v každom štáte.

  Kto z vás čítal zákon o CB vo svojom štáte? Ja som zákon o „slovenskej“ Národnej banky Slovenska čítal. Banka nemá nič spoločné so slovenskou vládou, banka má v zákone presne a jasne zakázané požičiavať peniaze slovenskej vláde a slovenským vládnym inštitúciám.
  „slovenská“ Národná banka Slovenska je ročildova protislovenská banka. To isté je aj ČNB, aj „ruská“ CB, aj všetky CB planéty.
  Tých 7 „teroristických“ štátov sveta, ktoré USA napadlo a chce napadnúť, tak tie mali CB nepodriadené ročildovmu systému. Bol to Irak, Sýria, Lýbia, Severná Kórea (o čom už pochybujem), Kuba (o čom už pochybujem), a nepamätám poslednú. Čína tam nepatrí, čínska CB pracuje minimálne na 50% v prospech ročilda a jeho systému.

  Takže žiadny BRICS nemôže „kryť“ nijakú svoju menu zlatom, lebo štáty BRICS nemajú zásoby zlata. Zásoby zlata majú CB štátov Bricsu, ale nemajú ho vlády Bricsu. Takže všetko „krytie“ zlatom novej Brics meny je ďalší per huba podvod na goyim.

  A ak sa ročild rozhodne, tak CB vyhlásia, že oni nič „kryť“ nebudú, a celá táto divadelná scéna skončí. Ale keďže CB Bricsu to nevyhlásili, toto čo ja vám tu vyhlasujem, tak to znamená, že ak „krytie“ zlatom novej meny Bricsu nastane aspoň na slovnej úrovni, tak je to v záujme ročilda a jeho systému, a zároveň žiadne „krytie“ zlatom neexistuje, lebo žiadne zlato za tým nie je, lebo vlády (včítane čínskych komunistov) žiadne zlato NEMAJÚ.

  PODVOD, pokračovanie Fiat Money PODVODU, divadlo pre hlúpych, ekonomiku nechápajúcich goyim, pokračovanie ovládania goyim pomocou finančného Fiat Money podvodu

  Vysvetlenie stačí?
  Ak nie, dajte otázky

  • „Rusko ťaží ročne 250 ton zlata, toto zlato patrí spoločnostiam, ktoré ho dolujú a nepatrí „ruskej“ vláde.“ tak po 24/2 už patrí Ruskej vláde, nepustia do Londona ani gram…

  • Petr Šupík

   Mám dotaz. Co Gesara – Nesara? Není to právě ten nový rozjíždějící systém? Jen je pojmenován BRICS…

   • ja to pokladám a som presvedčený, že to je ďalší fake blábol
    jediné čo pomôže, je
    DEFENESTRÁCIA
    ZNÁRODNENIE
    až potom sa dá vytvoriť nejaký nový systém, ktorý v sebe bude musieť zahrňovať časť toho najlepšieho aj zo socíka, aj z kapitalizmu, aj časť zo súčasného šialeného „demosystému“
    možno aj nejaké myšlienky alebo mechanizmy z toho, čo sa prisudzuje blábolu nesara gesara
    lebo sa do toho pridali ľudia, čo aj majú dobré nápady, a to treba využiť
    Nesara gesara je ale len ďalší blábol

    nič netreba urobiť, zachráni nás Putin
    nič netreba urobiť, zachráni nás Nesara Gesara (postará sa o ti niekto iný, zas len nie my)

    My musíme urobiť Defenestráciu,
    My musíme urobiť Znárodnenie
    až potom bude systém o nás a pre nás

   • to je jedno kto

    suhlas s jopom. absolutny fake. podobne white hats, fullford apod.

   • Gesara-Nesara-stop,dost,jen plno blábolů,nic jiného. A vzešlo to na ,,západě“ a jako obvykle , co tam vzešlo,to nestálo zanic,jen blafy a mámení,stejně tak gesaranesara,ukolébavka pacifikující některé probouzející,které zavádí na slepou kolej. ( A na tu Allatru bacha ! už jim nedůvěřuji,chytré,ale zavádějící taky,např. jak oni podporují zavádění Umělé inteligence ! Shodně se satanisty NWO ! tady se zcela odhalili.

    • to je jedno kto

     altara = je na nete video, kde je ukazana ta premena tej „jasteriej zeny“.
     „ukolébavka pacifikující některé probouzející,které zavádí na slepou kolej“ – Jaroslav velke PLUS!

   • To je nezmysel. Takzvana. Near a. The anon bulshit

  • hľadač pravdy

   Nemám otázku, iba také malé doplnenie, možno upresnenie nasledovného:

   ,,Tých 7 „teroristických“ štátov sveta, ktoré USA napadlo a chce napadnúť, tak tie mali CB nepodriadené ročildovmu systému. Bol to Irak, Sýria, Lýbia, Severná Kórea (o čom už pochybujem), Kuba (o čom už pochybujem), a nepamätám poslednú. Čína tam nepatrí,…”
   ————————————————————————————————————-
   Zotročovacie a likvidačné ťaženie proti štátom ,,osi zla“.
   Abecedný zoznam štátov v podaní novej bezpečnostnej stratégie vlády USA, ako ju komentoval ,,Washington Post“ z 15.3.2006:

   1. Afghanistan
   2. Bielorusko
   3. Bolívia
   4. Bosna
   5. Brazília
   6. Čína
   7. Gruzínsko
   8. Guinea
   9. Haiti
   10. Indonézia
   11. Irak
   12. Irán
   13. Jemen
   14. Kolumbia
   15. Kongo
   16. Kuba
   17. Libanon
   18. Líbya
   19. Barma
   20. Severná Kórea
   21. Pakistan
   22. Saudská Arábia
   23. Sudán
   24. Sýria
   25. Ukrajina
   26. Venezuela
   27. Zimbabwe

   Krajiny uvedené na tomto zozname nemusia byť hneď cieľom útočnej vojny.
   ————————————————————————————————————-
   V nedávnom príspevku som uviedol 13. satanských pokrvných dynastií
   https://www.badatel.net/v-cine-uz-zacal-beh-na-banky-ide-o-predzvest-masivneho-ekonomickeho-kolapsu/#comment-140375

   1. rodina Rothschildovcov
   2. rodina Warburgovcov
   3. rodina Rockefellerovcov
   4. rodina DuPontov
   5. rodina Russellov
   6. rodina Onassis
   7. rodina Bundyovcov
   8. rodina Freemanov
   9. rodina Kennedyovcov
   10. rodina Collinsovcov
   11. rodina Astorov
   12. rodina Li v Číne
   13. najvyššia pokrvná línia. O ,,13. pokrvnej línii“ nie je známe nič bližšie, pretože
   svoj pôvod veľmi starostlivo taja.

   Zbavené svojej moci majú byť tri rodiny. Trom rodinám majú odňať ich moc predstavitelia novovzniknutej ,,najvyššej pokrvnej línie“. V súčasnosti sú zbavené svojej moci rodiny Kennedy a Onassis. Tretia rodina, ktorá bude zbavená moci je ešte stále neznáma.
   Pri satanských rituáloch sa vždy zdôrazňuje, že ,,trinásta pokrvná dynastia“ predstavuje diablovu satbu. Budúci svetovládca má vzísť práve z tejto
   ,,13. pokrvnej línie“!
   Na konci má zostať pri moci desať rodín – z nich desať kráľov, ktorí budú spolu s Antikristom vládnuť celému svetu (Zj 17,12).

   Osobne by som sa najskôr priklonil k tomu, že tá tretia dynastia, ktorá bude zbavená svojej moci bude práve rodina Li, ktorá ovláda Čínu.
   No môže to byť aj samotná satanistická dynastia Rothschildovcov, ktorej bude odobratá ich moc => WWIII., v ktorej pôjde doslova a do písmena o všetko – o úplné prevzatie moci nad svetom….
   ————————————————————————————————————-
   Severná Kórea a Kuba už majú svoj ,,cejch”, ktorý je znázornený na ich vlajkách. Tým je naznačené, kto v uvedených štátoch má v skutočnosti moc….
   Kuba
   https://sk.wikipedia.org/wiki/Kuba
   Severná Kórea
   https://sk.wikipedia.org/wiki/K%C3%B3rejsk%C3%A1_%C4%BEudovodemokratick%C3%A1_republika
   ————————————————————————————————————-

 8. to je jedno kto

  ukazkovy priklad clanku, ktory splieta 2 na 3.

  „Nová náhradná mena bude poháňaná blockchainom a podporovaná zlatom, čo je dôvod, prečo členské štáty rýchlo hromadia zásoby zlata“

  faaakt?
  https://interfax.com/newsroom/top-stories/80526/
  „The creation of an international reserve currency based on a basket of currencies of our countries is being elaborated on,“ Putin said.

  takze putin povie, ze chce spravit kos alternativnych mien k SDR kde je dolar, euro, libra, jen a juan, a mike adams to zmeni na blockchain kryty zlatom. uff.

  teraz vazne. blockchain v sebe nesie aj info o emisii. blochain teda kompletne nahradza fiat meny. toto chcete? chcete sa vzdat kesu? tak do toho. presne v style teza-antiteza-synteza. vsak si nabehnite na vidle, len do toho..

  krytie zlatom je podla mna nemozne. skonci to zhromazdenim zlata v rukach jednej strany. napr. ciny, ktora je ekonomicky producent-gigant. nieco uchmatne rusko, pretoze ma „nekonecne“ mnozstvo surovin a ten zvysok? hromadenie zlata jednotlivymi statmi ma podla mna povod v tom, ze zlato zrejme ziska nejaky vyssi status a minimalne v prechodnej dobe bude mozne s nim uhradzat deficity v obchodnej bilancii medzi statmi, ked fiat zrejme pojde do „kytek“.

  krytie peniazmi:
  je problem, ked pride stavebna firma a povie, ze chce stavat novy most a pozicat si na to peniaze? nie je toto krytie? moze byt krytie poskytnute napr. na patenty? moze, je to realna vec. moze byt poskytnuta na akcie, ci podobne financne operacie? myslim, ze nie. aj ked napr. ked sa vytlacili peniaze vo velkom poslednych 10 rokov a isli na nakup akcii, ktore nasledne stupli a je tam teda isty stupen krytia, tak negativna vec je, ze takto mozem donekonecna tlacit a donekonecna to bude rast, akurat rychlym tlacenim sposobim inflacne tlaky a znicim svoju ekonomiku. takto to fakt fungovat nemoze. ten rast akcii musi byt sposobeny niecim realnym v pozadi, napr. ze firma pride s novym produktom, alebo s optimalizaciou produkcie, urcite nie umelo ako sa deje teraz. problemom pozicania penazi je v sucasnosti aj urok. nie je mozne, aby si banka po roku fixacie vypocitala novy urok. to co je? ved ja som si poziciaval peniaze pred rokom, dnes mi banka poziciava co, ked si meni urok? ma to fungovat tak, ze banka si ma vyratat, co ju bude stat to pozicanie penazi na prevadzke a v case, ked sa idu peniaze pozicat, si za to vypytat poplatok. a tym to ma koncit. kebyze sa bavime o buducnosti, blockchain, pouzity na dobre ucely, by dokazal zrazit vysku poplatku na nulu! jednoducho ferove pozicanie penazi, ktore sa nasledne naleje do realnej ekonomiky na nakup materialu, zaplatenie ludi, subdodavatelov, atd.

  • Tak ako SDR je len fiktívna mena a nepoužíva sa k bežným hotovostným transakciám, ani táto nová mena nebude „hotovostná“. Ide v podstate o zúčtovaciu jednotku v medzinárodnom obchode, nie klasickú menu na denno-denné používanie ľuďmi. Podstata je, aby nikto nedokázal blokovať transakcie, tak ako to teraz robia Rusku. Bitcoin na blockchaine nedokážete blokovať. Preto nová zúčtovacia mena má byť podobná Bitcoinu, aby ju v budúcnosti nemohol nikto blokovať. Tým získa na popularite, lebo dnes všetci vidia, že transakcie s americkým dolárom dokáže vláda USA blokovať.

   • to je jedno kto

    „Bitcoin na blockchaine nedokážete blokovať“
    nic nie je vzdialenejsie od pravdy. samozrejme ze je mozne zmenit pravidla na blockchaine, ak sa na to mineri v kartely dohodnu a dovidenia. aspon je vidiet, ze bezny clovek nema absolutne ziadny sajn, co a ako funguje, hlavne, ze chce zmenu. ako som povedal, toto je priame nabehnutie si na vidly. nech sa paci.

   • “ Bitcoin na blockchaine nedokážete blokovať.“ – pokiaľ viem, tak blockchaine vlastnia globalisti. To je ako tvrdiť, že Blahov účet na Facebooku nedokáže Zuckerberg blokovať. Detto Odeece vlastnia globalisti, takže ak niekto z You Tube odišiel tam… – sa divím, že to urobili práve alternatívci z SVCS. Ale zrejme tá alternatíva je znovu len alternatívou vytvorenou druhou stranou – aj keď nepriamo – globalistami. Veď to je základná stratégia asalto – vedieť, kam sa súper pohne a tento priestor dopredu VYTVORIŤ a ovládnuť! Po roku 1989 stranu zelených u nás založili štbáci – lebo očakávali vznik tejto tématickej politickej „alternatívy“. Keď to prasklo a ľudia sa na nich vysrali – jediný poslanec – Ambrož, bol vtedy dobre situovaným jazýčkom na váhach rozhodnutí v SNR. Ja neviem redakcia, kedy si uvedomíte, že pes je nedospelý infantilný vlk – a prestanete sa „psíčkariť“? Vlk pozoruje, anylyzuje a plánuje – pes len očakáva a sníva.

    • to je jedno kto

     presne tak maros. vsetci, vratane mna, ktori sa zucastnili hry na cryptomeny, sa stali oficialnymi testermi nwo na globalnej urovni. ja som sa dlho zdrahal ist do cryptomien (intuicia), ale nakoniec som potreboval inside info, ako to funguje. takze som naskocil v januari 2021, za pol roka po pochopeni veci, ked sa zo mna stal trader a zarobeni 300% vkladu som odtial ale rychlo zdrhol, pretoze som sa dalej na tom nemienil zucastnovat. teoreticky, su tam coiny, ktore by dokazali pomoct, ale budu zlikvidovane, so zvysnym crypto.

     • Každý, kto sa nabalil na špekulácii s bitcoinmi – je, alebo nie je daňový dlžník! ??? Dlhová pasca funguje aj tam! Nebudete kľudne spávať!

     • to je jedno kto

      je danovy dlznik, ked dojde k specifickym operaciam. k akym tu nebudem vypisovat, kazdy si moze zistit sam.

     • Bitcoin je v podstate pyramída, ktorú niekto zvrchu dramaticky ukončí a globalisti potom pošlú vládam zoznamy daňových dlžníkov – aby vlády získali prostriedky na splatenie dlhov globalistom.

 9. Je v podstate jedno aký ekonomicko-finančný systém si ľudstvo zvolí. Každý dobre navrhnutý systém bude fungovať, ale ak niekto chce žiť na úkor iného, na úkor jeho práce, surovín či majetku, každý sebelepší systém na tomto padne. A preto ľudstvo môže prosperovať len vtedy, keď sa zbaví parazitov. Grejd Deratization.

 10. V r. 1997 jsem byla v USA. Všimla jsem si, že tam vládne mocný démon, který je obvykle příčinou pádu všech velmocí. Je to Pýcha. Dýchala tam na mne „já jsem Američan, kdo je víc“. Teď to vypadá, že konečně padne.

 11. V prvom rade chcem povedať, že sa nebavím o súčasnom finančnom sytéme. Ten je chorý. Vysvetlím čo som myslel v pôvodnom príspevku. Špeciálne jop má nejaký problém…
  “Krytie” peňazí som chápal ako “protihodnotu” ktorá oprávňuje existenciu toho peniaza, tej meny.
  Ak nechceme obchodovať bártrovo (5 rožkov za jednu topánku) musíme mať “doklad o hodnote/transakcii).
  Čiže za 5 rožkov dostanem “doklad” – 5 peňazí. Nemám rožky, mám doklad v hodnote 5 rožkov, alebo 1 topánky.
  Tá hodnota KRYJE peniaz. Teda mu tú hodnotu POSKYTUJE. Transakcia výmeny 5 rožkov je zdokladovaná tými 5 peniazmi. Tie potom môžem vymeniť za 1 topánku, alebo niečo iné. Nemôžem si ale vyrobiť X peňazí bez toho, aby za nimi bola hodnota, ktorá sa dá vymeniť (resp. darebák môže, ale vo FUNKČOM FINANČNOM SYSTÉME na to doplatí). TO VOLÁM KRYTIE PEŇAZÍ. Zlato môže byť tým krytím, ktoré oprávňuje existenciu “dokladu” – peňazí. Rovnako všetky aktíva štátu ktoré je ochotný štát obchodovať. Ak štát nemá zlato, ale bizmut ktorý má voči iným tovarom nejakú výmennú hodnotu, môže kryť menu bizmut daného štátu. Alebo lode, autá, pracovnú silu… tak chápem KRYTIE peňazí. Jednoducho mena istého štátu musí približne odzrkadľovať jeho obchodovateľné aktíva.
  Na to má dohliadať centrálna banka daného štátu, a tá by mala mať jediná právo emisie meny.
  Ak štát bude emitovať peniaze NAD možnosti ich krytia aktívami ako som opísal hore, potom ŠKODÍ vlastnej mene, pretože ju predsa devalvuje! Ak má štát obchodovateľnú hodnotu tovarov a služieb 1000 jednotiek meny a on vytlačí 2000 jednotiek, predsa bude ľahšie skúpiť to, takže KLESNE hodnota peňazí vo vzťahu k ich krytiu. Ak by sa nezmenili ceny, majitelia prvých 1000 jednotiek peňazí skúpia všetko a majitelia druhých 1000 jednotiek budú mať bezcenné papieriky, lebo nemajú čo za ne kúpiť. To sa v praxi nestane, reálne stúpnu ceny 2x, teda klesne hodnota peňazí v tom štáte na polovicu. Znova – KRYTIE peňazí aktívami štátu umožňuje koreláciu medzi hodnotou peňazí a ich množstvom. Prečo si Česi aj GB nechali svoju menu? Presne preto, aby mohli ovplyvňovať ich hodnotu vo vzťahu k aktívam štátu. Aj keď Čechom to komplikuje členstvo v EU.
  Ale nechajme to tak. Pre mňa peniaze NIKDY nebudú tovarom aký z nich urobili bankári. Kúpte si 100 € za 150 €! Ak chce niekto postaviť most, nech si nasporí a potom ho postaví. Každý úver je ojeb. Keby požičovňa techniky mohla požičiavať ako banky (že mám jeden bager a požičiam štyri, a vrátite mi päť bagrov), asi by ste sa čudovali že vlastne žiaden bager vám nedali, navyše ako máte vrátiť ďalší bager keď bagre nevyrábate – nie ste eminent peňazí). Niekto povie – peniaze nie sú bager, vy zarobíte a až potom tie peniaze vrátite. Ale potom PREČO si nemôžem požičať od seba a vrátiť sebe? Veď banka TAK ISTO TIE PENIAZE ČO POŽIČIAVA NEMÁ! Má len od štátu DOVOLENÉ robiť sa že ich má.
  Pre mňa nikdy nebude digitálna mena (peniaze) plnohodnotným dokladom o transakcii alebo o hodnote.
  Jeden z fatálnych atribútov digimeny je ich virtualita.
  Nemožnosť ich držať v ruke a odniesť.

  • Špeciálne jop má nejaký problém…

   kua, jak si to uhádol, si nejaký jasnovidec?
   Mám problém, v byte je 33 st. Celsia, potím sa ako prasa 🙂
   Si dobrý, Dendy 🙂

   ale zle ekonomicky vysvetľuješ aj zle chápeš

   “Krytie” peňazí som chápal ako “protihodnotu”
   chápeš zle. a používať nevhodné ekonomické pojmy, lebo:
   enieze nie sú a nikdy nemôžu byť protihodnota
   peniaze sú záznam o obcodnej operácii, mohli by byť pri operácii vytvorené, ale pri opačnej operácii zničené/zmazané.
   NESMÚ ZOSTAŤ AKO PROTIHODNOTA (to je nechápanie podstaty problému „peňazí“)
   môžu byť len ako dočasná ZÁLOHA. Ako dočasná záloha tvojho „krytia“ peňazí môžu byť aj vzácne komodity.
   Ale ak štát nemá komodity, alebo má nižší export ako import, príde o všetky tieto „zálohované“ komodity.
   Zas to isté od začiatku, čo tvrdím, že „krytie“ peňazí medzi nerovnocenými výkonovo a zdrojove ekonomikami NIE JE MOŹNÉ.
   Silnejšia výknovo alebo zdrojovo ekonomika VŽDY vycucá slabšiu ekonomiku.

   Jediné čo sa dá, aby tvoj zámer mohol aspoň čiastočne fungovať, je vniesť do ekonomiky sociálne a morálne normy a pojmy a pravidlá.
   Čo však znamená koniec kapitalizmu, koniec neohraničeného osobného majetku vzniknutého podvodmi, špekuláciami, obchodovaním, koniec ročildov, koniec miliardárov aj milionárov, koniec politikov, koniec nadnárodných monopolov, koniec vlastníkov fabrík, koniec veľkomajiteľov pôdy atď. atď…

   Ak chce niekto postaviť most, nech si nasporí a potom ho postaví.
   nesúhlas, ale zároveň priznávam tvoj pohľad, lebo áno aj ale nie

   na postavenie mosta potrebuješ peniaze alebo úver

   problém je v súčasnom „kapitalistickom“ myslení
   kapitalistické myslenie“ na stavbu mosta potrebujem prachy, čiže potrebujem virtuálne prachy aby som si od jednotlivých parazitov ovládajúcich reálne zdroje kúpil tie reálne zdroje

   myslenie v zdravej neparazitickej nekapitalistickej ekonomike: na stavbu mosta potrebujem betón, železo, stroje, ľudí – čiže potrebujem reálne zdroje (bez parazitického medzikroku s názvom „peniaze/úvery)

   pri socializme sa mosty stavali keď bola potreba ho postaviť, a ak závody mali dostatok betónu, železa a štátna firma mala dostatok strojov a ľudí
   pri kapitalizme sa mosty stavajú, ak je dobrý projekt a dostatok „peňazí“

   rozdiel v myslení vidíte?

   osobne pochybujem, že vo vesmíre, v rozvinutých NEPARAZITICKÝCH civilizáciach existujú „peniaze“

   peniaze sú spôsob parazitovania, obchodovanie detto

   • jop – napusti si – ak máš – do vane večer studenú vodu a deci octu – tá trocha octu stačí, aby sa ovzdušie v byte presmerovalo do vane – treba nechať dokorán všade pootvárané dvere. Ráno sa v tom okúp.

    „Měrná tepelná kapacita vody je poměrně vysoká hodnota — je energeticky náročné ji ohřát.
    Je tedy dobrým chladičem — odebere hodně tepla a moc se neohřeje.“
    http://www.nabla.cz/obsah/fyzika/molekulova-fyzika-a-termika/tepelna-kapacita-merna-tepelna-kapacita.php

    • skúsim, dík

     • Keď to bude správne fungovať – v byte ucítiš chladnú vôňu-pachy z kúpelne. Ja tak bežne chladím čerstvé mäso – do studenej vody s octom do misy a do vane. Kedysi sa mäso v komorách balilo do konopného plátna namočeného v octovej vode. Je všeobecne známe, že ocot funguje ako iontomenič, takže ovplyvňuje aj prúdenie /priťahuje/ vzduchu v miestnosti. Legionárska chladnička = mokrá handra okolo chladeného objektu – musí to byť v tieni – zníži teplotu od okolia až o 5-7 stupňov, čo pri nápojoch s tepelnou kapacitou až 3000 krát vyššou oproti vzduchu je významné pre ochladenie vnútorností – pivo 30 – alebo 25-23… Doma mám zariadenie – z kvalitnej handry na zem – hrubej bavlnenej – mám ušité „púzdra“ na PET fľaše /2 l a 1,5 l/ a to celé je priviazané v koši, do ktorého sa dá na dno napustiť aspoň 5 cm vody. Z handry sa odparuje voda a chladí nápoje. V prírode ideálne.

      Tento efekt sa dá využiť v zime v bytoch aj pri „nefunkčných“ regulátoroch ohrevu prietokových radiátorov – keď sú zablokované teplom z okolia – treba na nie namotať mokrú handru – obväz napr., a ten mať ako knôt, alebo rovno kúpiť široký knôt – ponorený v nádržke /od hocičoho – PET fľaše napr./ s vodou zavesenou pod týmto – ochladené uzávery regulátorov sa odblokujú a radiátor začne kúriť – aktuálne v bytových domoch.

      TIP:
      https://www.alza.sk/donau-16l-sivy-d5144543.htm
      Z tohoto ušiť „chladič“ a priviazať stužkami o kôš. Namočiť. Do koša naliť trochu vody – strčiť fľaše /aj konzervy/ a umiestniť zásadne do tieňa a do prievanu. Legionárska chladnička.
      https://adlerr.sk/p/handra-na-podlahu-bavlnena-biela-netkana-60-x-80-cm/

     • Ešte pridám radu pre rybárov – ako udržať v lete červy pri živote – zásadné je ich chladenie! Ja som na to mal plastovú – pomerne plochú dózu – „kýbliky od horčice“ nie sú dobré, kde som urobil rozpálenou hrubou ihlou čo najviac dierok na dýchanie – zásadne len zboku horre – aby prípadný dážď a voda všeobecne nestekala do nádobky. A to celé som mal zabalené v mokrej nasiakavej handre a vždy uložené v tieni – za batohom. Zvlášť veľké dážďovky vyžadujú chlad, ale všeobecne červy – ich sliz rýchlo hnije a jednak pri tom spotrebuje veľa kyslíka, jednak sám takto vyvíja teplo.

      TIP na nádobku – na tie klasické zelené rybárske s dierkami vo vrchnáku sa vyserte.
      Niečo na tento spôsob – lepšie sú nepriehľadné – dierky potom na bokoch hore.
      https://www.bonami.cz/p/doza-s-vikem-na-jidlo-addis-seal-tight-rectangular-foodsaver-1-2-l?dfw_tracker=47539-1330960&utm_source=favi&utm_medium=cpc&utm_campaign=favi-dozy&utm_term=5026abed-ab7f-458b-b8af-0c1cafc38ee8

 12. Biden, G-7 Will Ban Russian Gold Imports !
  Biden: G-7 zakáže dovoz ruského zlata!(krátené)
  Díky svým zoufale špatně koncipovaným a implementovaným protiruským energetickým sankcím, které okázale selhaly, podnítily hyperinflaci evropských cen plynu a vyvolaly rekordní náklady na energii po celém světě, což umožnilo Moskvě sklízet rekordní zisky z vývozu energie a Číně a Indii nakupovat ropu hluboko pod spotovými cenami při odchodu z trhu USA. Motoristé platí na pumpě rekordní ceny.
  „Společně G7 oznámí, že zakážeme dovoz ruského zlata, což je významný export, který pro Rusko shrábne desítky miliard dolarů,“ dodal.
  Oficiálním bodem diskuse zde, podle The Hill je, že „ačkoli zlato nepřináší tolik peněz jako energie, je zlato důležitým zdrojem příjmů pro ruskou ekonomiku. Omezení vývozu do ekonomik G7 má způsobit Rusku větší finanční tlak, když vede válku.“
  To je samozřejmě mylné: největšími kupci zlata v posledních letech nebyly země G7 (Spojené státy americké, Francie, Kanada, Německo, Japonsko, Spojené království a Itálie), z nichž mnohé naivně prodávaly hodně, ne-li všechny své zlato v nedávné minulosti a odmítly nyní dokoupit nebo prostě nemají prostředky na doplnění zásob. Místo toho všechny nákupy prováděly centrální banky rozvojových zemí (jako Indie a Turecko a samozřejmě Čína, která však má ve zvyku odhalovat své skutečné zásoby zlata zhruba každých deset let), které se tiše připravovaly na to, co dělá Rusko – dedolarizací.
  Pokud jde o Rusko, jeho centrální banka byla agresivním kupcem zlata, nikoli prodávajícím, a pokud se doopravdy nyní něco stane, pak Bidenovo rozhodnutí pouze přiměje trh zlata následovat příkladu ropy a rozdvojit se: levnější pro ruské přátele a mnohem dražší pro ruští nepřátelé.
  A zatímco Biden oznámil vlny sankcí koordinovaných se spojenci, které sahají od sankcí vůči ruským úředníkům a oligarchům přes kontroly vývozu až po sankce vůči velkým ruským bankám, zatím ruský rubl, kterému se Biden v únoru s radostí vysmíval jako „sutiny“, od té doby vůči euru vzrostl na sedmileté maximum .
  Mezitím jsou Evropané také omezeni v tom, co mohou dělat, protože jsou závislí na ruském dovozu energie. Evropské země slíbily, že postupně vyřadí ruskou ropu, ale nepodnikly kroky jako USA, aby tak učinily okamžitě, protože to prostě udelať nemohou. A ironickým názorem je, že zatímco CB Evropy by měli nakupovat více zlata, aby ochránili kupní sílu svých měn před masovým tiskařským tsunami, které přijde, když začne další recese, nyní si v tom dobrovolně – nasilu brání.
  Co se týče ceny zlata, co se stane, když je druhá největší země těžící zlato na světě a hlavní zdroj dodávek, odříznuta od západního trhu ?
  Stále je dovoleno volně obchodovat se „zbytkem světa“, který tvoří zhruba 80 % populace a s největší pravděpodobností to jednoduše zvýší prodej zlata do Číny a na Střední východ a obidve protistrany budou spokojeni. To se dozvíme za pár hodin.
  Pôvodný zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/biden-g-7-will-ban-russian-gold-imports

 13. trosku moc black pill ale inak paradicka. niekde v strede bude pravda. aj by som sa tesil keby som nemal vsetok majetok zainvestovany na americkych akciovych burzach 😀

 14. Tak. Je možné, že už i na Slovensku – v Trnave prebieha riadená likvidácia obilia (krátko pred žatvou). Požiar dnes zachvátil cca 18 ha pôdy. Portál tvnoviny.sk medzitým priniesol informáciu, že pole pravdepodobne podpálil „niekto“ – úmyselne!!
  zdroj: https://www.cas.sk/clanok/2694445/obrovsky-poziar-v-trnave-desiatkam-hasicom-sa-rychlo-siriaci-sa-ohen-podarilo-dostat-pod-kontrolu/

 15. ..vďaka za ozaj zaujím.informácie…zrejme to bude ,,pestré“…

 16. …ajša tak to je smutná správa, čoho sme ,,my ľudia“ schopní…stále verím, že tých opač.je viac…

 17. Z mnohých názorov je jeden racionálny: >>>Ale možno ešte lepšie ako krytie zlatom (ktoré predsa len nesie určité prvky nespravodlivosti), je krytie počtom obyvateľov,<<<
  Je to len polotovar, ale Slovensko má tento nápad rozpracovaný už 30 rokov. Ten znie: základom meny (ekonomického merania) musí byť "človek v čase". 1 hodina ľudského života = jednej menovej jednotke. Je k takémuto meraniu spracovaná aj základná matematická matrica pre akúkoľvek veľkú ekonomickú jednotka . Je to v tlačenej, mojej knihe "Lúpež storočia a NEOEKONÓMIA" ešte z roku 2003.
  Na prevádzkovanie takejto stránky nemám čas, ale ak niekto k takémuto kroku má vzťah, možno by mohol založiť "Slovensko chce dať svetu základ novej peňažnej jednotky" alebo podobne.

  • Fakticky „nikto“, aj keď pár zasvätených predsa – nemá páru o tom obrovskom množstve zlata nielen na Slovensku, ktoré keby sa stalo – čo určite – predmetom vojnového sporu – spôsobilo by takú skazu a rozvrat, že na obnovu nielen Slovenska by sa toto zlato za požičané peniaze na obnovu krajiny opäť všetko prelialo do židovských rúk – takže aj z pohľadu zasvätených – riešiť „krízu“ tohto parazitického globálneho systému cez zlato je vyslovený zotrvačníkový stereotypný idiotizmus! Áno – musíme hľadať riešenie mimo zlato – nech si ho prídu vydolovať sami Anunnaki – my na to už nemáme drahocenný životný čas! Viem o čom hovorím. Zlaté rúno má 2 významy – buď ako pravé zlatonosné nepriepustné dno – geo situ ako nielen na Kolyme napr., a – alebo – ako Kniha múdrosti napísaná zlatým písmom – pripomínajúcim ovčie rúno /lepšie je psie/, na ktorom sa ryžovalo zlato. Oba významy sú správne – treba si vybrať ktoré hľadáte – ak vôbec.

Pridajte komentár

*