Čaká nás najepickejšia a najnebezpečnejšia ekonomická búrka v ľudskej histórii


Print Friendly, PDF & Email

Čaká nás najepickejšia a najnebezpečnejšia ekonomická búrka v ľudskej histórii

(Mike Adams, Natural News) Najepickejšia a najnebezpečnejšia ekonomická búrka v histórii je práve pred nami… a niet cesty von. Centrálne banky a vládni kleptokrati na seba nastražili pascu a teraz sú v nej chytení bez možnosti úniku.

Pred pár dňami FED (Americká centrálna banka) zvýšil úrokové sadzby o 50 bázických bodov (0,5%) v snahe zastaviť vlnu explodujúcej inflácie. Avšak pri skutočnej inflácii nachádzajúcej sa kdekoľvek od 15% do 25% bude mať 0,5% gesto len malý vplyv na jej zastavenie.

Bude to ale mať obrovský vplyv na realitné trhy, ktoré, ako som verejne predpovedal pred tromi týždňami, už dosiahli svoj vrchol. „Vrchol“ realitného trhu nastal okolo 18. apríla 2022.

Vyššie úrokové sadzby budú znamenať vyššie náklady na obsluhu (splácanie) hypotekárnych úverov, čo sťažuje potenciálnym kupcom získať bankové úvery na predražené bývanie a pozemky.

Výsledok bude rýchly: náhle prasknutie bubliny na trhu s nehnuteľnosťami, ktorú do výšav katapultovali absurdne nízke úrokové sadzby a zdanlivo nekonečné tlačenie peňazí.

Ďalšie zlé správy pre ekonomiku USA

To je však len začiatok zlých správ o ekonomickej búrke, ktorá nás teraz čaká.

Obchodný deficit USA teraz za jeden mesiac (marec) vyletel na takmer 110 miliárd amerických dolárov, čo znamená, že USA jednoducho veľa nevyvážajú v porovnaní so všetkým, čo dovážajú. To je z dlhodobého hľadiska desivý ukazovateľ stavu americkej ekonomiky.

Okrem toho, ako uvádza CNBC, nová šokujúca ekonomická správa odhalila, že produktivita pracovníkov v USA klesla v prvom štvrťroku 2022 o 7,5%. Je to takmer ako pád z útesu.

Napriek tomu, že výkon pracovníkov klesá, náklady na pracovníkov raketovo rastú. Americké podniky a výrobcovia teda platia viac peňazí za nižšiu produktivitu. Ceny stúpajú, produkcia klesá. To nie je dobrá vec pre ekonomiku.

CNBC tiež uvádza, že aktivita elektronických nákupov cez e-shopy prudko klesá a platformy elektronického obchodu sa pred pár dňami prepadli o viac ako 1 000 bodov v indexe DOW, pričom niektoré ceny akcií gigantov elektronického obchodu sa za jeden deň prepadli až o 17%.

Keďže šialené tlačenie peňazí pokračuje obrovským tempom, je len otázkou času, kedy celá mašinéria ničím nekrytých mien založená na dlhu spadne. Finančný analytik Gregory Mannarino predpovedá, že to môže viesť k až 80% strate hodnoty akcií, dlhopisov a iných aktív denominovaných v dolároch.

Tu si vypočujte (v angličtine) rozhovor s Mannarinom:

Ten istý kanál na Brighteone „Sloboda a financie“ robil rozhovor aj s Andym Schectmanom, generálnym riaditeľom spoločnosti Miles Franklin, veľkého maloobchodníka s drahými kovmi.

V tomto rozhovore Schectman odhaľuje svoju ohromujúcu analýzu (ktorá je, súhlasím, presná) o tom, ako sú krajiny BRICS pripravené zaviesť svoju vlastnú digitálnu menu krytú zlatom, ktorá okamžite odstaví dolár ako svetovú rezervnú menu.

Dôležité je, ako vysvetľuje Schectman, že sa to stane za jeden deň, bez varovania, bez toho, aby tí, ktorí držia doláre, sa ich dokázali zbaviť.

Toto je veľmi dôležitý rozhovor, ktorému je potrebné venovať pozornosť (o niekoľko týždňov budem viesť rozhovor so Schectmanom, aby som získal ešte viac podrobností o jeho analýze):

Stop Candida

Čo to bude znamenať? Andy to zaklincoval. Poskytol celkový obraz a vy by ste mali dbať na jeho varovania alebo sa pripraviť na stratu doslova všetkých svojich dolárových aktív, keď hudba na Titaniku prestane hrať.

Dni dolárovej dominancie sa rýchlo končia. A to znamená, že časy ľahko dostupných a lacných peňazí, čiže dostupného spotrebného tovaru, lacných pôžičiek a rýchlych úverov, sú takmer nenávratne za nami.

Vlády Švajčiarska a Nemecka zrazu naliehajú na svojich občanov, aby si vytvorili zásoby a pripravili sa na kolaps elektrickej siete

K šokujúcemu spádu globálnych udalostí sa pridali aj vlády Nemecka a Švajčiarska, ktoré teraz verejne vyzývajú svojich občanov a podniky, aby si vytvorili zásoby základných tovarov a pripravili sa na scenáre ako kolaps rozvodnej siete alebo jadrová vojna.

Ako informovali Free West Media:

Nemecká ministerka vnútra vyhlásila, že občania by mali začať hromadiť núdzové zásoby. Na pozadí ukrajinskej vojny odporučila federálna ministerka vnútra Nancy Faeserová občanom, aby pre prípad krízy vykonali preventívne opatrenia na prežitie.

Týka sa to nielen technických problémov, ale aj zásob potravín, liekov či zdravotníckych potrieb. V Nemecku je stále 599 jadrových krytov. Sú aj také, ktoré sa dnes používajú inak. „Niektoré z nich má zmysel reaktivovať,“ povedala Faeserová.

A vo Švajčiarsku dokonca aj hlavné korporátne médiá hlásia takmer paniku na najvyšších úrovniach vlády: „Švajčiarske spoločnosti boli vyzvané, aby sa pripravili na nedostatok elektriny,“ kričí SWI (Swissinfo.ch):

Pri absencii dohody o elektrine s Európskou úniou je takýto scenár pravdepodobný, ak zlyhajú veľké elektrárne vo Švajčiarsku alebo v zahraničí.

Výpadok prúdu by mohol spôsobiť škody až do výšky 4 miliárd CHF (4,3 miliardy USD) denne, poznamenávajú noviny s odvolaním sa na vládne údaje.

Švajčiarsko podľa expertov riskuje výrazné problémy so zabezpečením elektriny v krátkodobom a strednodobom horizonte, najmä v zime, ak nedôjde k dohode s EÚ.

Nikde v tomto článku sa, samozrejme, nezmieňuje o tom, že Švajčiarsko porušilo svoju tradičnú pozíciu neutrality. Teraz je v úplnom spojení so štátmi NATO, ktoré posielajú zbrane na Ukrajinu a vykonávajú ekonomické akty hromadného ničenia proti Rusku, primárnemu dodávateľovi zemného plynu, ktorý napája európsku elektrickú sieť (vrátane, do určitej miery, aj švajčiarskej elektrickej siete).

Nemecko a Švajčiarsko v podstate varujú svojich občanov, aby sa pripravili na energetickú a hospodársku krízu, ktorú umelo vytvorili ich vlastné vlády.

Európske vlády páchajú rituálnu kolektívnu samovraždu

Ide o prejav úplnej hlúposti „pokrokovej“ socialistickej Európy, ktorá takmer určite zažije úplné zničenie svojej meny euro v priebehu budúceho roka, čo len ďalej prispeje k ekonomickej samovražde Západu.

Západná Európa sa chystá zažiť ekonomické peklo, ktoré si sama vytvorila, no jej politickí vodcovia naďalej dennodenne vydávajú deštruktívne, šialené rozhodnutia, bez ohľadu na to, aké hlúpe nápady to sú.

Všetko, čo sa dá povedať, že „potrestá Rusko“ – aj keď to vážne poškodí samotných európskych občanov – sa zavádza bez akéhokoľvek zohľadnenia dlhodobých dôsledkov.

Získajte úplné podrobnosti o tomto všetkom a ďalšie užitočné informácie v poslednej relácii „Situation Update“ vydávanej stránkou Natural News:

Autor: Mike Adams

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Akcie i dluhopisy rostou pomalu ale padají rychle. Podle grafu hlavních indexů a výnosové dluhopisové křivky to vidím na strmý pád, možná gapem, nejlépe přes víkend nebo přes noc, kdy se neobchoduje. Lidi přijdou o peníze a do toho hyperinflace, která jim rychle požere to co jim zbylo. Lidi se děsí 12% ročně, ale historie zná inflace 100% denně (i víc) .

 2. Žerte fazuľu – zásoby – pokiaľ ju máte na čom uvariť! Nesrandujem – týka sa to aj mňa!

  • Prečo fazuľu

   • lebo je dilino

   • Miroslav Čižmár

    Z fazule je plyn. Dva v jednom.

   • Prečo fazuľu…
    So zdravím a prdením to nemá nič spoločného – pridaním cesnaku do fazule na záver varenia je už prdenie irelevantné!

    Ide o podiel fazule v zásobách potravín – ktorá vyžaduje bezpodmienečne VARENIE! V prípade, že vyprdnú energie – fazuľa je vám nahovno! Ja som si urobil veľké zásoby fazule – lebo nemali už šošovicu! Tú stačí namočiť! Surová fazuľa je jedovatá a nestráviteľná! Teda – fazule sa treba zbaviť zo zásob ako prvej! Fú – šľak ma trafí než to požeriem. Navyše – fazuľa unavuje. Jedna vec je pochutiť si na mladej maslovej bobovici – druhá vec je do seba džgat tie supermarketové drobné fazule s odpornými šupami.

    Podľa reakcií mi je jasné, že prdíte hlavami!
    Splyňujete to, čo máte nasrané v hlavách! Raz vám ten metán v hlave jebne od cigarety – metán uniká spajdlovaným blbcom cez prerazenú nosnú prepážku!

  • O má pravdu jedzte fazuľu má najvac látok potrebých pre naše telo najmä detom ju varte prečítajte si v googly čo všetko obsahuje viac ako mäso.Nevadí že má plyn ved ho vypustite a šmitec času máte dosť. Vetko obsahuje plyny ked je v tele potrava … Maroš máš pravdu

 3. Pre tých, ktorí dávno vedia, že celá EU je slobodomurársky projekt, vyznávačov vedomo koho a čoho, to čo sa deje posledné roky a najmä v súčasnosti vôbec neprekvapuje, pretože k diktatúre a teroru to bolo celé stvorené… Inteligentnému človeku stačilo sa zamerať symboliku EU, hl. ideológov a zakladateľov EU… a tak sa dostávame do finále, ktoré úzko súvisí s Veľkým resetom a poslednou cestou k jej skutočnému cieľu projektu EU… ktorý tak priťahoval a priťahuje plytkých a skorumpovaných politikov, ktorí by kariéru, moc a peniaze obetovali naozaj všetko a všetkých… čoho sme už aj svedkami…
  https://cz24.news/politolog-michael-hudson-analyzuje-skutecne-priciny-ukrajinskeho-konfliktu-utok-usa-na-rusko-skrze-kyjevsky-rezim-je-jen-zasterka-cilem-je-zkaza-ekonomiky-a-hlad-ve-svete-vcetne-zapadu/

  • Podla mne dostupnych informacii a toho co sa momentalne deje, pocinajuc EU az po devalvaciu dolara a eura… myslim si, ze ekonomicky kolaps udrie na Slovensko na jesen, koncom septembra, oktober… To co je v tejto chvili podstatne, okrem potravinovej a nielen pripravy na tazke obdobie je to, aby si ludia uvedomili, ze toto vsetko je umelo a umyselne vyvolane, spustene tymi istymi ludmi, ktori v kritickej faze pridu s navrhom riesenia nimi (ich panmi) vyvolanej zlej situacie, a to za ich protiludskych a protidemokratickych tvrdych podmienok!!!

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,vo svete je už neúnosné množstvo milionárov-snobov nenažrancov rozkrádačov a parazitov v sakách,,,,diabol rozdáva eurofondy a ajhľa ako sa títo hneď schádzajú,aby si napakovali kapsy,,,,zahraničné firmy údajne skoro živoria a pritom majú na 1-2tisíc eurové platy pre zamestnancov-veď ako ináč by to šlo,keby nebolo podpory štátov v rámci slobodomurárskych postupov,,,,svet je už z každej strany zavalený neexistujúcimi-nekrytými peniazmi-digitálne eurá,doláre atd,,,,vzájomne si elektronicky platíte tým,čo ani neexistuje a na toto dopláca hotovostná platba,,,,na čo sú vám peniaze a to hocijaké-ak ich neviete správne používať a neviete si nabrať tak,aby to bolo rozumné a spravodlivé.

 5. Všimli ste si, ako stále vlády V4 a nielen vyťahujú nejakú tému, ktorá zaberá na rozdelenie spoločnosti a emotívne odtiahnutie pozornosť od podstatných procesov a zmien v štáte a v EU? Na západe mnohoročné vymývanie mozgov urobilo, že ľudí dlhšie držia zavedené témy, ťažšie sa prebúdzajú a pod., preto covid strach tam trvá dlhšie (len si všimnite platnosť covid opatrení) a pod. https://cz24.news/zamerne-zvyhodnovani-ukrajincu-vuci-cechum-s-cilem-rozestvat-je-proti-sobe-a-odvest-pozornost-od-planu-nejstarsi-mafie-sveta-ktera-usiluje-o-likvidaci-bilych-narodu/ ! Ako vraveli Rimania, rozdeľ a panuj !

  • Teraz nacvičujú s vlajkami azova, za chvíľu budú mučiť a zabíjať českých moskalov. Toto nie sú ukrajinci.

 6. Juraj Porubec

  Ako by povedal bývalý môj kolega, v tomto humbuk u sa už nevyzná ani divá sviňa. Riešenie ide ako voda. Kade ľahšie. Gravitáciou. Vír tociaci sa na Zemickoguli po určitý bod doľava , a ďalej opačne.

 7. svatoslav butora

  Prajem pekný deň v nepekne usporiadanom svete ovládanom Svetom Kapitálu a Svetom kovidných mysliteľov. Títo stratou rozumu postihnutí elementi/svetovládni Idioti/politickí Šašovia „riadia“ beh udalostí tak, aby z nimi organizovaného nešťastia vždy pritiekli nejaké tie miliardy „ziskov“ do ich nevyužiteľných zásob ekonomicky „neživých“ výrobných a nevýrobných subjektov, ktoré nie sú schopné uživiť obyvateľov ich vlastných zemí/krajín, pretože sú tieto nimi riadené ekonomické zdroje a z nich plynúce „príjmy/zisky“ zriedené veľmi zriedeným jedovatým finančným systémom na báze zriedenej umelej hodnoty USD. Súčasný stav ekonomík tzv. Západu je viditeľne založený na vláde neschopných po svetovláde lačniacich Kovidných Mysliteľov, ktorí bezohľadne riešia svoju neschopnosť riadiť vlastné krajiny mocenskými lúpežnými zásahmi do hospodárenia a života ešte na nich viac-menej nezávislých krajín.
  Keby sa ešte u týchto kovidných vládcov USA a tzv. EU našla štipka zdravého rozumu, tak by mali dať jediný rozumný pokyn k návratu ich vojenských síl z ich zahraničných stáží domov, kde by sa mali podieľať na obnove života a ekonomiky ich vlastných krajín. Svet Ľudí neschopných vládcov tzv. Západu a ich na Svete Ľudí parazitujúce vojenské chápadlá ich tzv. „moci“ nepotrebuje. Návratom ich vojenských kontingentov by mohli ešte zachrániť aspoň u nich doma, čo sa zachrániť dá. Tiež aj ostatné chápadlá USA „moci“ ako je WEF a MMF a FED atď. sú pre záchranu ich vlastných Západných krajín a ich ekonomík pred katastrofickou neexistenciou zbytočné rovnako ako ich armády. Sú k ničomu. Kolektívna tzv. Západom organizovaná vojna proti Východu Zeme ich krajiny pred úpadkom nezachráni. Lúpeživé chápadlá „moci“ tzv. Západu generujú len výdaje a nevratné straty pre všetkých a samozrejme i pre obyvateľstvo USA. To nie je „demokracia“ ; to je svet Západných lúpežných vládnych koncepcií pre udržanie ich parizitickej existencie.

  • IM, tj vladam a politikom o ktorych pises nezalezi na statoch a narodoch odkial prisli, len na vlastnych narcistickych, egoistickych snoch tuzbach (moc, prachy, sebalaska, pycha) su to ludia bez svedomia a citu… Preto konaju tak, ako konaju… zamerne a chladnokrvne, nekompromisne. Uplna stoka !!! Preto od nich nemozno ocakavat nieco dobre ci zmenu kurzu…

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,záleží im iba na diablovi-bohu temnoty a materializmu,,,,o nič iné im ani nejde,,,,temná duša nemá potrebu konať dobro a obetovať sa pre to-ba práve naopak,,,,každý kto tu o vás rozhoduje-je total plnka,,,,

  • Niečo od satanistického mainstreamu: https://dennikn.sk/minuta/2816095/?ref=inm & z 30.3.2022:
   Všetky vakcíny, ktoré má Slovensko k dispozícii, exspirujú do konca roka a neskôr. Podľa ministra zdravotníctva sa dovtedy stihnú použiť. „Väčšina dohodnutých dávok ani nepríde, lebo sú darované v rámci systému Covax,“ dodal Lengvarský.
   Takže na jeseň bude určite veselo, a to ešte nehovoriac o pripravených „vakcínach“ pre deti (5-12) o čom sa v médiách od cca februára mlčí… K tomu príde zdražovanie, bankroty a exekúcie v súvislosti so sankciami, ktoré prijalo EU na likvidáciu národných ekonomík ! Takže bude treba držať ľudí v strachu a najlepšie zavretých, aby sa nebúrili a pod.
   Likvidáciou národných kandidátok pri voľbách do EU (budú len kandidátky EU politických strán s kandidátmi zo všetkých štátov – malé štáty ťažko pretlačia svojich kandidátov, keďže majú malo voličov a účasť je ešte k tomu ešte najnižšia…) sa zase zlikvidujú posledné zvyšky neposlušných národných zástupcov v EU parlamente ! V EU parlamente budú zasadať zástupcovia najmä veľkých štátov ! Toto v tichosti prijali a mainstream to nepovažuje za dôležitú informáciu, ani TV, samozrejme ! Likvidácia národov, národných štátov a pod. v plnom prúde… nielen depopuláciou !

   • … a ako ofce poslusne verili a isli za zradnymi vladami v mene dobra a zodpovednosti (ockovat a chranit, pomohat Ukrajincom a bojovat proti Rusku…), takto pojde zhypnotizovany dav klamstvami aj dalej, v mene zelenej agendy, novo zadefinovaneho dobra a „zodpovednosti“ !!! Co tam, ze je to samodestrukcia, oni veria predsa slepo politikom a mediam! To su guruovia pre nich a ci hlasia pravdu, asi ano, lebo su mili a sympaticki, vsak ako Captava kraska zo skladky…

    • Galaxia andromeda

     Su ako jimi jones a nebeska brana, cakali na ten spravny cas, ponukaju oveckam caj s cyankalou.

   • provokater

    daj si brufen

 8. Alena Jančigová

  …ozaj trefný a pravdivý príspevok Juraj….

 9. …samé ,,výbor“.príspevky, ´ďakujem, neskôr dopozerám….

 10. hľadač pravdy

  Pre tých, čo chcú byť aspoň trochu v obraze, čo nám iba z čisto ekonomického / hospodárskeho pohľadu slobodomurárske lóže naplno zavádzajú – odporúčam pozrieť jeden film, prípadne prečítať aj jednu knihu…

  – film:

  Druhá šanca / Těžká váha / Cinderella Man, (USA, 2005, Russell Crowe, Renée Zellweger, 144min)

  – kniha:

  ,,Den, kdy došly prachy”, s podtitulom ,,Jak ,,Velká krize“ ve 30. letech změnila životy lidí a na co se máme připravit my“, Milan Vodička, Vydavateľstvo Práh, 247 strán, 2009, ISBN 978-80-7252-260-6.

  text z obálky knihy:

  ,,Kniha novináře a zahraničního komentátora MF Dnes Milana Vodičky popisuje průběh Velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století nikoli očima historiků a ekonomů, ale očima lidí – lidí chudých, velmi chudých, ale i bohatých a velmi bohatých.
  Jakým způsobem jim všem krize změnila životy? A jak proměnila celou západní civilizaci? V mnohém nečekaně a paradoxně.

  Dozvíme se například o provizorně zaváděných dřevěných penězích, o bourání obydlených domů (aby se nemusela platit domovní daň) anebo o střílení zvířat v ZOO.
  Hlavně však poznáme, jak krize rozbila hodnoty tradiční rodiny, ovlivnila sexualitu, zdraví i hry, dala impuls k masovému užívání ženské antikoncepce nebo položila základy ke zrodu supermarketů.

  Výsledkem našeho pestrého výletu do minulosti bude mimo jiné i poznání, že kořeny naší současné konzumní mentality lze paradoxně hledat právě v době Velké hospodářské krize.
  Na toto překvapení nás kniha Milana Vodičky připravuje čtivou reportážní formou, díky níž před námi vzrůstá plastický obraz doby dávno zapomenuté, ale nyní, zdá se, opět aktuální.”

  Tentokrát, takmer po 100 rokoch od ,,Veľkej depresie“, to ale má byť ,,trochu“ inak…

  V roku 1991 David Rockefeller napísal:

  ,,Svet je pripravený na svetovú vládu. Nadnárodná suverenita intelektuálnej ,,elity“ a svetových bankárov je rozhodne lepšia, ako národné sebaurčenie, ktoré sa praktikuje v posledných storočiach.“
  ,,Sme na pokraji globálnej transformácie. Všetko, čo potrebujeme, je ,,spravodlivá“ globálna kríza a krajiny príjmu nový svetový poriadok.“

  Plánovane zinscenovaná Veľká hospodárska kríza, ktorá oficiálne začala 24.10.1929 a trvala približne 4 roky, bola iba slabúčky odvar toho, čo nám Satanova synagóga v súčasnosti naplno spúšťa – ich ,,spravodlivú“ celosvetovú krízu, aby svet prijal NWO. Teda pred našimi očami je nám zavádzaný satanistami naplánovaný nový svetový poriadok, t.j. svetovláda, na ktorej vrchol chcú dosadiť svojho dlho očakávaného svetovládcu – falošného mesiáša!

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,najúčinnejšiou zbraňou voči sile tohoto sveta-je nemnožiť sa,deti,ktoré sa nenarodia-nemusia toto všetko zažívať,lebo sa to všetko len točí dookola každých pár rokov odpočinku a potom šu ho do krízy,alebo vojny,alebo do basy za kukuričku,rybičku,či rohlíček,,,,kto pochopí,že život je určený na to-aby človek zmúdrel,tak robí menej,alebo minimum chýb,,,,a nie na bohatnutie a povyšovanie svojho ega v duchu-ja mám pravdu a všetko čo robím-robím iba pre vás a pre blaho štátu,,,,a vôbec-potrebuje človek nejaký štát,keď máme kontynenty a odlišujeme sa aj vzhľadom-hoci teraz už ani nie,,,,kto je už teraz pripravený na ťažké časy-tak má z polovice vyhrané-tá druhá polovica bude už iba o šťastí a o osude,,,,ja nič dobré od tohoto sveta ani nečakám a preto som inde-ďalej,ako vy,,,,

 12. Satanisti sú pred svojim definitívnym koncom, preto besnejú! To im nepomôže! Vytrvajme zlo bude čoskoro porazené!

 13. Predpoved na cele sfere i jsou hruzne blizke sebevrazednym
  ZELENSKYIUIJ diktuje pres Bidenovy tlupy svet fo zahuby
  USA zacina dodavay zbrane vyvinute pro Vietnamskonci opet jako ve Vietnamu Afganistanu Kuba

  Anglani Frantici rozvrtaji pak utecou
  proc ne sNkce za NATO agrese vrazdeni rabovani …
  Pentagon kolem Bidena jsou temer lunatici vedou svet do zahub
  CO hunter Biden delal na Ukrajone je velky scandal

  BERTE Acylpiryn pro tekutejsi krev proti srazivosti …a dalsi pro immunity Zn …
  Opet sr snszi o predvolebni podvody
  Fsntadticke projevy Donald Trump mladsi
  TRUMP NA jihu mel 98 % podporu
  On zopskoval Ukrajina nrma vladu pro rozvoj budoicnost …
  Around magnati speculation sataniste naf tim jassai
  Naskm utrpenim

 14. ..,,obraz“ po zhliadnutí filmu sa ,,vytvoril“….

 15. Běda zemi i moři, neboť sestoupil k vám ďábel, plný zlosti, protože ví, jak málo času mu zbývá…“

 16. „Všetci Tí, ktorí páchajú zlo a nepravosti, budú raz potrestaní ohnivým mečom, vyššej spravodlivosti“.

Pridajte komentár

*