Bývalá námestníčka ministerstva financií USA: Ak dolár stratí status rezervnej meny, nastane úplný ekonomický kolaps


Print Friendly, PDF & Email

Bývalá námestníčka ministerstva financií USA: Ak dolár stratí status rezervnej meny, nastane úplný ekonomický kolaps

(Ethan Huff, Natural News) Veci sa momentálne uberajú tým smerom, že americký dolár – nekrytá mena, ktorú donekonečna tlačí súkromný bankový kartel Federálneho rezervného systému – nakoniec stratí svoj štatút svetovej rezervnej meny.

Akonáhle sa tak stane, bude to pre súčasný globálny ekonomický poriadok koniec hry.

Bývalá námestníčka ministra pre verejné záležitosti na ministerstve financií USA Monica Crowleyová tento týždeň varovala, že dôsledky straty statusu amerického dolára ako svetovej rezervnej meny budú pre katastrofické.

„Znamenalo by to koniec amerického dolára,“ povedala a dodala, že ak by k tomu došlo, potom „nastane úplný kolaps globálneho ekonomického systému“ – a zdá sa, že sa to stane v priebehu pomerne krátkeho času.

(Súvisiace: Podľa prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina krajiny BRICS, medzi ktoré patrí Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika, práve teraz spolupracujú na vytvorení a predstavení novej globálnej rezervnej meny, ktorú nebudú ovládať skorumpované západné mocnosti tak, ako je teraz ovládaný americký dolár.)

Po tom, čo prezident Nixon zrušil naviazanosť dolára na zlato, začal strácať hodnotu a dôveryhodnosť ako svetová rezervná mena

Crowleyová sa objavila v televíznej stanici Fox News, aby varovala pred rozvíjajúcimi sa ekonomikami po celom svete, ktoré sa zriekajú dolára a smerujú k iným menám, ako je napríklad čínsky jüan.

„Americký dolár už stratil status dominantnej svetovej meny,“ priznala Crowleyová.

„Je naozaj ťažké vyjadriť, aké katastrofálne bude mať opustenie amerického dolára ako globálnej rezervnej meny,“ dodala.

Už od skončenia Druhej svetovej vojny bol dolár považovaný za menu bezpečného prístavu. V tom čase bol ešte krytý zlatom, ale asi pred 50 rokmi republikánsky prezident Richard Nixon zrušil dolárový zlatý štandard.

Od čias, keď Nixon ukončil naviazanie amerického dolára ma zlato, jediná vec, ktorá podporovala jeho hodnotu, bola predstava o „sile a ekonomickej moci“ USA, ktorá však od čias Druhej svetovej vojny dramaticky upadla.

Zbohom vysoký krvný tlak

Ďalšou obavou je, že zvyšok sveta prestane obchodovať s ropou za doláre. Preto sa aj americký dolár niekedy nazýva „petrodolár“ (petroleum = ropa).

„Ak by obchodovanie s ropu v dolároch malo skončiť, znamenalo by to koniec amerického dolára. Mať dolár ako svetovú rezervnú menu po celý ten čas bolo skutočným privilégiom,“ pokračovala Crowleyová.

Ďalej dodala, že USA toto privilégium toľké roky zneužívali úplne bezohľadnou menovou a fiškálnou politikou, čo napokon dolár reálne devalvovalo.

„Navyše, teraz nastala kulminácia faktorov pre dokonalú búrku. Máme tu Bidenovú slabosť, jeho vojnu proti americkej domácej výrobe energií a vojnu na Ukrajine. Kvôli všetkým týmto veciam máme mnohých nepriateľov Ameriky na čele s Čínou, ktorá práve teraz vytvára nový ekonomický blok,“ doplnila Crowleyová

Jediná vec, ktorá v tejto chvíli stačí na zosadenie dolára z vrcholu svetových financií je, že Saudská Arábia, ako jeden z príkladov, otvorí svoj obchod s ropou aj pre iné meny – a Saudi už aj vyhlásili, že sú tomu otvorení.

„Ak sa tak stane, dôjde k úplnému zrúteniu nielen amerického ekonomického systému, ale aj celého globálneho ekonomického systému,“ varovala Crowleyová.

„A keď toto nastane, rozbehne sa závratne vysoká inflácia, podobná ako zúrila vo Weimarskej nemeckej republike v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Ak si myslíte, že inflácia je už teraz zlá, počkajte, aká bude potom.“

Najnovšie správy o hroziacom zlyhaní západnej civilizácie nájdete na stránke Collapse.news.

Stop Candida

Autor: Ethan Huff, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Katastrofou je, že mena nekrytá ničím sa stala svetovou rezervnou menou. Že jej pád rozpúta obrovskú infláciu je možné, lebo svet „založený na pravidlách“ už nebude môcť naďalej tlačiť ničím nekryté peniaze, resp vytvárať virtuálne peniaze na účtoch. Kolaps západného svetového menového systému už nastal, lebo zmrazovanie účtov v dolároch a eurách (klon dolára) sa stal nátlakovou metódou USA voči „neposlušným“ krajinám, čím USD stratil svoju dôveryhodnosť. Ale je to iba môj názor (nie som ekonóm).

  • Katastrofou bude, ak vlastníci dolára hodia na trh meny národných štátov, ktoré medzitým za dolár skúpili!

  • Celé to USA upiekli spolu s Hitlerom už dávno pred 2. sv. vojnou. Zafinancovali Hitlerovo zbrojenie (okrem iného aj zo zlata ukradnutého obyvateľom USA v roku 1933), on potom napadol Európu a Sovietsky Zväz a vojnou nedotknuté USA potom prišli do vydrancovanej Európy a dávali pôžičky. Dopredu si pripravili Bretton-Woodsky systém, s ktorým vznikli inštitúcie ako Medzinárodný menový fond a Banka pre obnovu a rozvoj. Bretton-Wood tiež vyžadoval zmennosť zahraničných mien za dolár za fixnú cenu, takže tým pádom naviazal zahraničné meny na hodnotu dolára a povolená odchýlka od fixného kurzu bola max. 1 percento. Ako aj zmennosť dolára za zlato v hodnote 35 dolárov za zlatú uncu, tým že USA prezentovali že vlastnia 2/3 všetkého zlata (pričom Fort Knox bol od začiatku len prázdna budova). Keď dolár začal za Nixona a jeho vietnamskej vojny devalvovať, Francúzi sa začali zbavovať dolára výmenou za zlato, čo len urýchľovalo devalváciu dolára a hrozilo že svet zistí, že zlaté rezervy USA prakticky neexistujú, Nixon zrušil Bretton-Woodsky zlatý štandard a zmennosť dolára za zlato.

 2. Až se všechny dolary vyvalí z rezerv, z akciových bublin, z dluhopisů z Bitcoinu atd, tak nebudou mít ani cenu papíru.

 3. Jaromír J.

  Všetko bol a je PLÁN KONCA ČASOV TOHOTO VEKU SLNKA! Pred prepolovanim sa slnka a svera! Medzinarodný žid vedel a vie dobre prečo uchvatil moc nad oboma pólmi svera, Modrým Západom a Červeným východom! Vyriešil som 11.september 2001, kedy to začalo! Mam MOTÍV, prečo bol 11.september, ako aj Kalendar USA Mrakodrapov viazaný na Databazu z 911! O com je “ Zlata 100 vezata Praha na 7. kopcoch“ , o com je Bratislava ako Filadelfia po grécky a prečo taký záujem lóží o malú krajinu= Slovensko v srdci Európy! Ponukam článok zdarma bez záväzkov, môžete šíriť ďalej, aj do Badateľa: a je výber,obšírnejší o 25 stranach v angličtine či 12 stranach v Slovenčine: [email protected]

 4. Na pochovaní dolára sa už pomerne dlho pracovalo. Výsledok bude pre nás naozaj zlý!

 5. A mezitím, výzkumník v oblasti AI varuje, že pokud nebudou všechny pokročilé systémy umělé inteligence a související programy vypnuty, lidstvo nakonec vymře rukou robotů:

  rt.com/news/573972-ai-danger-nuclear-yudkowsky/

  ..agenda se nezastaví u „chatbotů“ GPT-4 a dalších zdánlivě neškodných programů AI. Pravdou je, že tyto systémy AI začínají být posedlé démony s protilidskou agendou..

  ..již nyní je možné poslat řetězce DNA e-mailem do laboratoře, která dokáže vyrobit proteiny pro umělou inteligenci, „aby mohla vytvořit umělé formy života nebo se rovnou rozběhnout k postbiologické molekulární výrobě“..

  =Hele, nejdřív to byli mimozemšťané, pak zombie apokalypsa a teď jsou to (prej) roboti terminátoři 😀 Necháme se překvapit=

Pridajte komentár

*