Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

V Číne už začal beh na banky. Ide o predzvesť masívneho ekonomického kolapsu?


Print Friendly, PDF & Email

V Číne už začal beh na banky. Ide o predzvesť masívneho ekonomického kolapsu?

(J.D. Heyes, Natural News) Beh na banky, ktorý je v podstate ekonomickým bodom, z ktorého pre finančnú inštitúciu niet návratu, sa v modernej histórii nevyskytoval veľmi často. Ak už však k nemu dôjde a rozšíri sa, jeho následky môžu pretrvávať celé roky.

Po krachu akciového trhu v roku 1929, po ktorom nasledovala Veľká hospodárska kríza, zažili USA masívny beh na banky. Niekoľko rokov predtým, v roku 1927, spôsobili behy na banky v Japonsku kolaps desiatok inštitúcií.

V roku 2003 došlo v Mjanmarsku (bývalej Barme) k bankovej kríze, z ktorej sa krajina doteraz úplne nespamätala.

Väčšina ľudí nevie, že v Číne momentálne tlie začínajúca kríza behov na banky, pretože táto krajina zažíva veľké hospodárske a finančné otrasy, ktoré v nedávnej histórii nemajú obdobu.

Správa portálu Asia Markets uvádza:

„Viaceré zdroje kontaktované Asia Markets potvrdili, že vklady v nasledujúcich šiestich čínskych bankách boli zmrazené od polovice apríla:

 • Yuzhou Xinminsheng Village Bank (nachádza sa v meste Xuchang, provincia Henan)
 • Zhecheng Huanghuai Bank (mesto Shangqui, provincia Henan)
 • Shangcai Huimin Rural Bank (Mesto Zhumadian, provincia Henan)
 • New Oriental Village Bank (mesto Kaifeng, provincia Henan)
 • Huaihe River Village Bank (Bengbu City, provincia Anhui)
 • Yixian County Village Bank (Huangshan City, provincia Anhui)“

Čínske banky zablokovali účty a na ľudí zavolali políciu

Masové výbery hotovosti z bánk prišli po kolapse spoločnosti China Evergrande, niekdajšieho najpredávanejšieho developera v krajine. To viedlo k zriedkavým verejným protestom, keď bežní čínski občania čelili vyhliadke straty svojich celoživotných úspor, ktoré použili na vklady na bývanie.

Asia Markets informovali, že banky a ich pobočky v provinciách Henan a Anhui vydali v apríli oznámenia, v ktorých sa uvádza, že inštitúcie pozastavujú online a mobilné bankovníctvo, aby mohli aktualizovať svoje systémy.

Zákazníci bánk však zároveň uviedli, že nemôžu vyberať ani prevádzať prostriedky prostredníctvom online prístupu, mobilných aplikácií alebo bankových platforiem tretích strán.

Zákazníci bánk sa preto ponáhľali do pobočiek miestnych bánk, aby si vybrali svoje peniaze. Tam im však bolo povedané, že k nim nemôžu mať prístup.

Koncom minulého mesiaca sa na čínskych účtoch sociálnych médií začali objavovať obrázky niektorých demonštrácií a nepokojov pred niekoľkými pobočkami bánk. Asia Markets oznámili, že overili pravosť obrázkov prostredníctvom miestnych kontaktov.

V správe sa uvádza:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„Podľa jedného používateľa na čínskej platforme sociálnych médií WeChat protesty pokračujú, ale v čínskej tlači sa o nich hovorí len zriedka.

Na internete to vyvolalo všeobecné znepokojenie, ale pozornosť médií nie je veľká. Najvyšší stupeň znepokojenia vyvolávajú štyri banky v Henane.“

Príklad statusu na Twitteri:

Preklad do slovenčiny:

1/2: Čínske mesto Zhengzhou, provincia Henan (kde v roku 2021 boli smrteľné záplavy), masívne protesty sa uskutočnili po tom, čo mnohí prišli o všetky svoje úspory pri behu na banky. Skandovali so sloganmi: „Vráťte mi moje peniaze“.

2/2: Reakcia od komunistickej vlády bola, že ľuďom nevrátili peniaze, ale vykonali masívne policajné zásahy a zatýkania. Nechcú, aby ľudia v iných krajinách toto videli.

Záver

Čínska ľudová banka (PBOC) reagovala na beh na vidiecke banky a 25. apríla 2022 vydala vyhlásenie:

„Čínska ľudová banka je veľmi znepokojená… Príslušné oddelenia v súčasnosti začali vyšetrovanie. Čínska ľudová banka bude spolupracovať s príslušnými orgánmi na ochranu práv finančných spotrebiteľov.“

Zdá sa, že Čína je na pokraji ekonomickej implózie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Viem, že článok je zrejme preložený zo zahraničného webu. Ale: terminus-technikus – „beh na banky“ – ak to človek prečíta v titulku, tak si predstaví rôzne asociácie..
  P.S. Nič v zlom. I mne sa to sem-tam stane.. Ale – ja som tu „len“ diskutujúci..
  Inak – obsah – O.K. a viem, že hlavne – o to – na tomto webe – kráča. Ďakujem za pochopenie!

  • Ajsa,Spanielsko je uz tiez na rade,tomu sa povie po anglicky: Bail IN,BAIL OUT,je ked vlada da peniaze bankam

 2. Miroslav Čižmár

  Myslím si, že prechod na digitálnu menu tento problém vyrieši.

  • To je fakt. Zároveň si myslím, že Čína rieši pomocou zablokovaných vkladov obyvateľov urgentný nákup ruských surovín – myslené aj investície do prepravy! No lebo nekúp to!

   • to je jedno kto

    no toto si zrovna nemyslim, pretoze maju giganticky prebytok, s ktorym nakupovali tak, ze uz nevedeli, co kupit a stale mali peniaze na uctoch. toto je jednoducho trhlina v systeme, ktora sa uz neda zatvorit. cina je burtalne vnutorne zadlzena, vsetka ta vystavba a rast bol na obrovsky dlh, ktory zacina praskat. rusko vyzera aspon z dialky uplne najlepsie, ale tiez si to nemyslim, kedze su namotany na digitalny rubel. ludia maju napoziciavane ako vsade + tie ich uroky tam uz teraz, to je proste katastrofa, ak by sa to malo posunut este do vyssich sadzieb. vsetko je pripravene na perfektnu burku. inak vojna na ukrajine: takze akoze mame tu zastupnu vojnu medzi nato a ruskom, ano? a potom preco v usa vyhorelo X potravinarskych zavodov, zavody na vyrob sunaru su v haju, teraz tam vo velkom kape dobytok, vybijaju sa chovy drobnej hydiny, toto nevyzera, ze by sa usa chystalo na vojnu s ruskom. skor s vlastnymi obyvatelmi. cina s tymi svojimi uz bojuje, vid lockdaaany a teraz udajne odmietnuty pristup k peniazom. a rusko zase bolo priekopnik v zavadzani qr kodov + prazvlastnych zakonov, aplikovatelnych uz aj v case mieru. kazdy nech si spravi obraz sam, toto je 3-tia svetova, voci ludom na celej zemeguli.

    • “ pretoze maju giganticky prebytok, s ktorym nakupovali tak, ze uz nevedeli, co kupit a stale mali peniaze na uctoch. toto je jednoducho trhlina v systeme, ktora sa uz neda zatvorit. cina je burtalne vnutorne zadlzena, vsetka ta vystavba a rast bol na obrovsky dlh, ktory zacina praskat“ = „nemyslím, že som sa posral – len som si prdol a ono to vybehlo von tak, že som to nevedel zastaviť“ – TAK AKO? Prebytok či dlh?! Teraz inak.

     1/ V Číne sú 4 mocenské frakcie, teda hovojiť o „jedinej“ Číne je výrazné nepochopenie!
     2/ Uniká vám podstata – v Číne existujú tak drobní STRÁDATELIA /LEBO SPORENIE = STRÁDANIE/, ako aj úžerníci, ktorí si vyrábajú peniaze ako dlh, ako všade inde vo svete, a existujú tak lúzri, ktorí sú v núdzi, ako aj ľahtikári, ktorí žijú na spotrebný úver. Ale!
     3/ Typickou črtou čínskeho podnikateľa či živnostníka v zahraničí „v amérike“ je, že zásadne najprv šetrí a vráža do firmy, než by si najprv za prvé zarobené peniaze kúpil luxusné auto a pózoval nad svoje pomery! A keď sú takí vonku – sú takí aj v Číne. Teda otázka – ku ktorému klanu patria tí, ktorým patria banky, ktoré špekulujú s vkladmi drobných strádateľov?!

     V Číne sú pri moci 4 skupiny – a už dosť dlho na to, aby medzi nimi bola aká taká dohoda:
     1/ Bývalí členovia klanu Mao ce Tunga – tvrdé komunistické jadro – nie sú vo vláde, ale majú stále desivý vplyv.
     2/ Honkongská mafia – prepojuje Čínu so západom – mediátori.
     3/ Neomarxisti – schopní prepojiť kapitalizmus s komunizmom – sú vo vláde a vytvorili fungujúcu totalitu komunistického kapitalizmu.
     4/ Klan prezidenta „odtrhnutý“ od honkongskej mafie – mediátor pri moci.
     A nad tým všetkým ako tieňová vláda – čínsky Deep State – globalistický klan Li. A do toho všetkého implantovaná britská kráľovská rodina.
     Toto celé má tvoriť nové Centrum koncentrácie riadenia sveta. Takže.

     a/ Blokovanie vkladov strádateľov je Overtonovo okno na zyknutie si más na blokádu svojich reálnych peňazí – prechod na digitálne peniaze.
     b/ Vzhľadom na ich objem a teda ekonomický význam /tak ako existuje štatistická významnosť/ – niekto sa rozhodol demonštrovať svoju moc nad týmito strádateľmi! Ale keďže v Číne sa za kriminálne delikty sprenevery veselo popravuje – niekto to musel posvätiť! A posvätiť sa to dá jedine vďaka verejnosťou akceptovanej zámienke – pod tzv. verejným záujmom – a to je vyriešenie energetickej krízy a nákup zásob „pre všetkých“! Veď si spomeňte na svoje úspory v detstve, keď vám matka rozbila prasiatko, aby mohla zaplatiť pre rodinu urgentnú vec!

     Áno – Čína už investovala peniaze do výstavby miliónových miest. Treba však vedieť, že Čína NEMÁ MNOHÉ vlastné technológie, takže musí zaplatiť – tak ako aj Rusko – povedzme Siemensu za turbíny. ??? No ale korporácia Siemens si nenechá zaplatiť čerstvo natlačenými nekrytými inflačnými juanmi! Ale peniaze strádateľov sú dávno kryté ich prácou – niečim konkrétnym. Toto je podľa mňa aj u nás tá skrytá vrstva – prečo chcú zablokovať vklady a úspory aj našich ľudí! No lebo zdroje peňazí sú vystopovateľné a tie ako dotácie priamo z Bruselu sú tie NEKRYTÉ!
     Ešte aj Tipos SK vyrába kryté peniaze od stávkujúcich!

     • Keď už tak – Čína vlastní väčšinu USA dlhu! A aj preto USA potrebujú „zabiť svojho veriteľa“ – aj vojnou! ???

     • to je jedno kto

      staci len poriadne precitat, co som napisal. cina ma obrovsky VNUTORNY dlh. NAVONOK ma obrovsky prebytok. staci na zaciatok takto? ten vnutorny dlh praska vo svikoch, vid evergrande, ci ako sa volal ten developer. stiahuje so sebou nielen tych, ktori nakupili nehnutelnosti, a uz ich neuvidia, ale aj investorov, ktori by radi videli svoj margin. a toto je len jedna firma z X. vobec ma nezaujima, ci je tam 5 alebo 50 klanov, vidim len tolko, ze vsade su kamery, AI, socialny kredit a to vsetko sa buduje pod mediatorom citipchingom. je uplne jedno, kto tam bude vladnut, kazdy chce vladnut cez socialny kredit. napodobne v rusku. to same usa, australia, europa. je to len boj o valov, kto bude tahat za nitky. spominame si este na huawei a jeho 5g? amerika povedala nie huaweiu, chcela sama tahat nitky cez svoju nejaku fimu ako je at-and-t alebo motorolla. kazdy chce vladnut, ale vladnut cez socialny kredit. inu viziu zatial nikto nepredniesol.

  • Áno, total control. Vám to vyhovuje?

   • Miroslav Čižmár

    V podstate mi to vyhovuje ako fungujúci systém. Je to lepšie než systém, ktorý nefunguje. Ako hovorí Igor Veľký, Pavlínka mi nabije peňaženku a ja nemám starosti. Slobodu ducha vidím vo vzdaní sa kritiky a očakávania. Kritický človek nemôže zotročiť ducha nekritického človeka, lebo otrok nemôže zotročiť slobodného ducha.

  • Len to nie, to bude koniec všetkému. Hotovosť je nutné udržať.

   • Miroslav Čižmár

    Hotovosť je emitovaná bankami. Keď banky povedia dosť, nebude žiadna hotovosť. Ide už len o to, aby bol znemožnený barter. Keď nikto nebude nič vlastniť, nebude ani barter.

 3. Čínská rodin Li. (Myslím že obchodovala s opiem) jsou spolumajitelé centrálních bank jako FED. Je to celé globálně provázané na Dům Rothschild, JP Morgan a další. Údajně 13 rodin. Je to jedno kdo to je. To se ukáže. Každopádně je to privátní lichvářská firma a ty finanční podvody co páchá už od vzniku a hlavně od zrušení zlatého standardu jsou primitivní. Až tolik, že tomu lidi odmítají věřit. A pandemie byla příprava jednak pro genocidu a zavření lidí v domácím vězení v momentě pádu měn. systému. Celkem logický postup. Takže jakmile začnou znovu mluvit o lockdownech, utraťte peníze.
  Ovšem nejlepší blábol je na Wikipedii, že Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci).
  Tak kdo tomuto a Wikipedii ještě věří, tak je u mě idiot.

  • hľadač pravdy

   ,,Údajně 13 rodin.“
   —————————————————————————————————————–
   Tie rodiny sú:

   1. rodina Rothschildovcov
   2. rodina Warburgovcov
   3. rodina Rockefellerovcov
   4. rodina DuPontov
   5. rodina Russellov
   6. rodina Onassis
   7. rodina Bundyovcov
   8. rodina Freemanov
   9. rodina Kennedyovcov (JFK!! Robert F. Kennedy junior – slobodomurár, ktorý v súčasnosti hrá rolu toho ,,dobrého“).
   10. rodina Collinsovcov
   11. rodina Astorov
   12. rodina Li v Číne
   13. najvyššia pokrvná línia. O ,,13. pokrvnej línii“ nie je známe nič bližšie, pretože
   svoj pôvod veľmi starostlivo taja.

   Zbavené svojej moci majú byť tri rodiny. Trom rodinám majú odňať ich moc predstavitelia novovzniknutej ,,najvyššej pokrvnej línie“. V súčasnosti sú zbavené svojej moci rodiny Kennedy a Onassis. Tretia rodina, ktorá bude zbavená moci je ešte stále neznáma.
   Pri satanských rituáloch sa vždy zdôrazňuje, že ,,trinásta pokrvná dynastia“ predstavuje diablovu satbu. Budúci svetovládca má vzísť práve z tejto
   ,,13. pokrvnej línie“!
   Na konci má zostať desať rodín – z nich desať kráľov, ktorí budú spolu s Antikristom vládnuť celému svetu (Zj 17,12).

   • Máte aj relevantný zdroj, odkaz, odkiaľ ste čerpal? Môže to aj tak byť, ale zatiaľ to nevyzerá dôveryhodne.

    • hľadač pravdy

     Tibor/Milan/…

     Tu vyššie v príspevku som zdroj neuviedol, ale v iných mojich príspevkoch som autora už uviedol, ako nedávno napríklad aj tu:
     https://www.badatel.net/dr-ardis-varuje-ze-papez-frantisek-ovplyvnuje-svetovych-lidrov-ohladne-vakcin-a-pandemie/#comment-139295
     kde som, okrem iného, podrobnejšie rozpísal, že desať kráľovstiev, pre budúcich 10 kráľov je už pripravených:

     • Spojené státy, Kanada a Mexiko
     • Západní Evropa
     • Japonsko
     • Austrálie a Nový Zéland
     • Východní Evropa
     • Latinská Amerika
     • Severní Afrika a Střední Východ
     • Střední a jižní Afrika
     • Jižní a jihovýchodní Asie
     • Centrální Asie

     ,,Budoucnost nám ukáže, koho Antikrist vyvolí k vládě nad deseti regiony světa.”

     Toto je citácia z knihy:
     Robin de Ruiter, Třináct satanských pokrevních dynastií, Konec svobody národů se blíží, II. díl. Z německé verze Robin de Ruiter, Die 13 satanischen Blutlinien – Das Ende der Freiheit der Völker nähert sich, Verlag Anton A. Schmid, Durach 2009, přeložil Jaroslav Voříšek 2011, str. 59-60, z vydavateľ-stva PRO FIDE CATHOLICA (čo z latinčiny znamená – za katolícku vieru).

     kniha na stiahnutie:
     https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Trinact_satanskych_pokrevnich_dynastii_Konec_svobody_narodu_se_blizi_II_dil.pdf
     —————————————————————————————————–
     Zdroj tu vyššie uvedených ,,13-tich rodín“…

     Kniha:
     Robin de Ruiter, Třináct satanských pokrevních dynastií, Příčina tolika bídy a zla ve světě, I. díl. Z německého originálu Robin de Ruiter, Die 13 satanischen Blutlinien – Die Ursache vielen Elends und Übels auf Erden, Verlag Anton A. Schmid, Durach 1999, přeložil Jaroslav Voříšek 1999. Z vydavateľstva PRO FIDE CATHOLICA.

     O dvanástich satanských pokrvných dynastiách sa v knihe píše od str. 28. Priamo vymenované a popísané satanské dynastie sú od strany 42.

     S vyššie uvedenými poprednými dynastiami úzko spolupracujú tieto mocné rodiny: Morgan, Vanderbilt, Bauer, Whitney, Duke, Guggenheim, Oppenheim, Grey, Sinclair, Schiff, Solvay, Oppeheimer, Sassoon, Wheeler, Todd, Van Duyn, Taft, Wallenberg, Clinton, Habsburg, Goldschmidt a mnoho dalších (uvedené na str.42).

     kniha na stiahnutie je tu:
     https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Trinact_satanskych_pokrevnich_dynastii_Pricina_tolika_bidy_a_zla_ve_svete_I_dil.pdf

   • 13-stka su emzaci😁

 4. Pokud by tomu bylo tak a všichni mocní by byli vzájemně propojení, máme problém. I to je samozřejmě možné, ale spíš bych řekl, že někdo chce, abychom tomu věřili. Myslíte, že Kubánci půjdou proti vlastnímu lidu a spojí se s globální plutokracií a mafií. Není toto náhodou rafinovaný útok na Putina, Čínu a jiné, aby oddálit problémy, které na nás neoliberální banda uvalila. Přitom je ale zapotřebí mít na paměti, že vše je možné. Je ale lépe dlouho přemýšlet než vynášet ukvapené názory. Jestli kupříkladu Putin zavede covid pasy, tak to bude pro mne také obrovské zklamání, ale myslím si, že on to také ví, takže se nechme překvapit. Malé země nemají moc co do vývoje planety mluvit. Jestli by náhodou byli vůdci těch gigantický h zemí propojeni ke vzájemné součinnosti v neprospěch lidstva se brzy dozvíme. Prozatím si myslím, že někdo chce vyvolat paniku, protože anglosasům se hroutí jejich sen o světovládě.

  • Galaxia andromeda

   Skutočne? Male krajiny nemajú co do vyvoja planety hovoriť? História Vam nedáva za pravdu. Hitler bol rakušak.Rakusko moc veľká krajina nie je.

 5. Plán satanistov je umelo vyvolať krízu ekonomickú, finančnú, hospodársku, spojenú s hladomorom. Spolu v tým lokálne vojnové konflikty, opičie kiahne a pod. Aby ľudia bez odporu prijímali akože protiopatrenia, lenže tie ľudí zbavia posledných zvyškov slobôd. Hotovosť bude prehlásená za zlo, lebo šíri opičie kiahne a zároveň môže položiť banky keď sa ľudia rozhodnú vyberať (viď článok), takže budú čoskoro snahy o jej zrušenie. Všetko sú to opatrenia na globálnu vládu pod totálnou kontrolou za ohradami v mestách. Čo najskôr premeňte úspory na reálne komodity (zásoby, zbrane, trvanlivé potraviny, drahé kovy)…

 6. mariankosmac

  O hone na banky sa už pred nejakým časom písalo ale nespomínam si v ktorej krajine, ale určite prebiehal v Katalánsku a možno i inde. A malo to nejaké následky? (neviem nesledujem dianie vo svete). A aké následky by mal mať hon v číne pre nás?

  • koniec všetkých súčasných mien. Peniaze, ktoré majú goyim na účtoch prestanú existovať. Celý systém sa zruší na celej planéte.
   Možno to začína v Číne a teraz.
   Tento koniec bude znamenať, že odrazu nemáš ani prístup k banke, ani sa nedá platiť kartou, systémové nadnárodné reťazce/obchody zavreli a nič nepredávajú.
   Len malí súkromní obchodníci budú ešte deň dva brať hotovosť, karty fungovať nebudú.
   Koniec

  • Hon na banky v Číne nemá na nás žiadny priamy vplyv. Pointa je vo vykreslení situácie vo svete a že podobná môže časom nastať aj u nás. V globalizovaných svetových financiách zvyčajne dochádza k domino efektu. Podobne ako pád Lehman Broders v roku 2008 odštartoval celosvetovú finančnú krízu, to môže nastať aj teraz.

   • hon na banky na ostrove Timbuktu nebude mať na nás žiadny vplyv.
    Hon na banky v Číne, keďže sa jedná o obrovskú čínsku ekonomiku, asi bude mať vplyv na celú planétu.
    Priamy, ak to zhora spustia, tak ide do kytek celá planéta.

  • Marian bol to Cyprus

  • Galaxia andromeda

   Cyprus mohli si vybrať tuším max 50 alebo 100 evri denne.

 7. KOVIDBARÓN!

  ,,,,svet už nemá peniaze a štáty sa topia v nesplatiteľných dlhoch,každá domácnosť sveta ako aj každý jedinec s ohláseným trvalým pobytom je zadĺžený tak,že keby všetko predal hoci neviem komu (eldiablo o vaše smetie záujem mať nebude….)-tak by na to nemal,,,,vy ste už za svoje prehnilé duše dostali zaplatené a tie peniaze aj tak niesú vaše-lebo na nich nieje vyobrazené nič čo by sa na vás robošov podobalo,,,,všetky dlžoby sveta majú v rukách už diablovi poskoci hrdo sa ku tomuto počinu hlásiaci-hoci v utajení,,,,kráľom materializmu a bohatnutia je diabol,kráľom chudoby je ježíškokristuško,údajná láska je boh-semeno-duch tvorca všetkého a z ničoho,,,,dolár a euro je slobodomurárske platidlo a to platí aj pre iné meny sveta,,,,čo s takým hráčom pri stole,ktorí nevie hrať,klamať,podvádzať,víťaziť a hrabať-taký musí padnúť,,,,tento svet je od princípu zlý a vadný a ste iba preto,lebo vaši predkovia nemali čo iné na práci,než sa iba opičiť po svojom okolí a čerpať výhody za množenie,,,,červený medveď s červeným drakom sa už o vás a vaších vodcov zaujímajú,,,,

  • Kovidak a ja som neni zadlzeni,a tiez poznam ludi,podobnych,ale vacsina je zadlzena po zuby a nemaju uz teraz pomalu co zrat

 8. V Číne je cca 4000 bankových domov, takže situáciu treba i naďalej sledovať. Určite ľudia, ktorí disponujú väčším obnosom peňazí, rozmýšľajú, čo s nimi. Profesor Petr Staněk ešte v r. 2018 prednášal, že banky navonok garantujú úspory občanov do výšky 100 000 EUR, ale realita je taká, že v ČR vyplatia 6% z úspor, na Slovensku – vraj sme na tom ešte dobre – je to 8%. Dôveryhodnosť bankového sektoru je prinajmenšom diskutabilná, napriek ročným stámilionovým ziskom, ktoré odtekajú zo Slovenska akcionárom do Západnej Európy. Otázka času, kedy sa bankové domy začnú rúcať ako domčeky z karát. A Ty – občan blbec – to zase zaplatíš cez tie ich pochybné eurovaly a iné euro-podvody.

  • Aby sme to upresnili – vyplatia 8% ročne. To znamená, že celý vklad nevyplatia naraz, ale postupne počas viacerých rokov. Problém je aj v tom, že počas pandémie dostali banky pauzu na tvorbu garančného fondu. No a vklady sa vyplatia len do výšky toho fondu. Ak tam nebude 100% pre zlyhané banky, tak sa 100% nevyplatí.

   Ďalší problém je, že väčšina krajín v EÚ si v tichosti schválila, že štát môže vo výnimočných situáciách skonfiškovať vklady svojich občanov. Ak to štát spraví, tak bye-bye 100% garancia vkladu.

   • nie, redakcia, mýlite sa.
    V garančnom fonde je natoľko málo financií, že ak by padla štvrtina bánk, tak vyplatia 5-8% majiteľom účtov, podľa toho aká krajina celkovo.
    Príklad:
    Na účte je 250 000.
    Po krachu majiteľ dostane 5-8 000 (5-8% zo 100 000) celkovo, nie ročne. Splátky rozložia napr. na 20 rokov, majiteľ účtu dostane 250-400 Eur ROČNE.
    Ak sa niečo stane počas tých 20 rokov, majiteľ dostane hovno.
    Ale, keďže už boli prijate v EU zákony Bail in a Bail out (Petr Staněk), tak majitelia účtov (fyzické osoby) nie sú už vkladatelia do banky, ale spolupodnikatelia do banky. Čiže už je prijatý zákon, že banky nič nikomu nevyplatia, žiadnu časť zo 100 000, lebo každý kto vložil do banky nesie riziko podnikania
    A teda ak banka skrachuje, majiteľ účtu nemá nárok na žiadne odškodné z garančného fondu, lebo „podnikal tým, že vložil do banky“ a nesie riziko..
    Len sa o tých dvoch zákonoch moc nehovorí. Ja to viem vďaka jednej vypočutej konferencii od Staneka.

   • Redakcia,je to SCAMDEMIA,nie Pandemia,

Pridajte komentár

*