9 dôkazov ako vitamín C ničí rakovinu. Medicína to však zapiera

Vitamin C a rakovina

5. augusta 2008 sa vo svetovej tlači objavila pre mnohých bezosporu senzačná správa.

Hovorila o tom, ako Americký národný inštitút zdravia (NIH) v akademickom žurnále Proceedings of the National Academy of Sciences uverejnil štúdie o vplyve vitamínu C na nádorové bunky.

Skúmania okrem iného preukázali, že:

 1. Samotná injekcia vysokej dávky vitamínu C môže byť schopná pozastavenia pokročilej rakoviny.
 2. Vitamín má schopnosť začať deštruktívnu reťazovú reakciu vo vnútri rakovinovej bunky.
 3. Samotná injekcia o polovicu zmenšila nádor mozgu, vaječníkov a pankreasu u myší.
 4. Použitá dávka bola 4 gramy (4000 mg) injekčného vitamínu C na kilo hmotnosti (čo by u 70 kilového človeka znamenalo dávku 280 gramov (280 000 mg).
 5. Takéto dávky nie je možné prijať zo stravy a ani v tabletách, keďže vitamín C takto musí prejsť tráviacim traktom, cez ktorý sa do krvi vstrebá len malé množstvo vitamínu C. Taktiež, takéto dávky nie je možne v strave prijať.
 6. Myšiam bola najskôr znižená imunita, po čom sa im aplikovali ľudské nádorové bunky, ktoré narástli do objemných nádorov. Tieto boli liečené injekčným vitamínom C, podávaným do žily v brušnej dutine.
 7. Rýchlosť rastu nádorov sa spomalila o 41% a váha nádorov sa znížila v priemere o 53% (po jedinej injekcii!), pričom u ostatných myší mali nádory fatálne následky.
 8. Vitamín C ničí len nádorové bunky, keďže tieto sú od zdravých odlišné.
 9. Vitamín C po styku s nádorovým prostredím (kde je vždy nedostatok kyslíka, ako vieme od nositeľa Nobelovej ceny Dr. Warburga) reaguje ako peroxidová bomba tým, že produkuje vysoké dávky peroxidu vodíka (a teda rapídne okysličuje).

Výskumníci v závere napísali, že tieto klinické štúdie sú prvé, ktoré poskytujú silné základy pre využívanie farmakologického vitamínu C pre liečbu ľudí.

Už včasnejšie štúdie v Marylande poukazovali na to, že vitamín C počas laboratórnych pozorovaní zničil rakovinové bunky.

Treba pripomenúť, že metabolická medicína úspešne využíva vysoké dávky vitamínu C vo forme askorbátu sodného (napríklad 75g, alebo 75.000mg denne počas približne 2 týždňov) už od roku 1970.

Nositeľ Nobelovej ceny Linus Pauling totiž dávno potvrdil účinky vysokých dávok vitamínu C pri rakovine a takmer všetkých chorobách, taktiež tvrdiac, že zdravý človek potrebuje pre udržanie optimálneho zdravia prijať denne 3000 mg askorbátu.

A aké boli reakcie ortodoxnej onkológie?

Len pár dní po zverejnení tohto staronového objavu istá lekárka a výskumníčka organizácie Cancer Research UK (organizácia ÚZKO spolupracujúca s farmaceutickými korporáciami vyrábajúcimi drahé chemoterapeutiká), sa nechala počuť bežnými vyhláseniami typu:

 • vysoké dávky narúšajú účinky chemoterapie (poznámka: a hlavne narúšajú tie obrovské zisky farmaceutickej korporácie, kde ma pani doktorka nakúpené svoje akcie),
 • je treba urobiť ešte veľa na to, aby sa vitamín C mohol použiť na liečbu (poznámka: a organizácie ako jej, budú horlivo naďalej brániť v snažení vitamínovú liečbu v onkológii aplikovať),
 • bolo to predsa skúmané len na myšiach (poznámka: áno, ale dávnejšie to bolo skúmané aj na ľuďoch, napríklad profesorom Linusom Paulingom, spisy o čom zapadli prachom vďaka lobovaniu korporácií vyrábajúcich chémiu, ktorá ľudí zabíja),
 • nie sú spoľahlivé dôkazy, že toto funguje (poznámka: dôkazy sú, len ich onkológia, dotovaná firmami, nenávidí a roky ich potláča, aby sa na verejnosť nedostali).

Čo k tomu dodať?

Rozumný pacient si aj sám uvedomelo zváži, kto hovorí pravdu.


Vedecky potvrdená prevencia pred rakovinou. Spirulina Vulcanico. Posledné kusy zakúpite tu.

Či ortodoxná medicína, ktorá zavrhuje všetko nechemické, aj keď sú účinky nechemickej liečby potvrdené vedeckými štúdiami, hľadiaca v prvom rade na peniaze a zisk.

Alebo metabolická medicína, ktorá sa neobáva medializácie nových zistení na poli medicínskeho výskumu a ktorej v prvom rade ide o trvalé vyliečenie pacienta.

Dôvodom tohto neutešeného stavu v ortodoxnej medicíne sa do podrobna venujeme v článku: Prečo medicína nedovolí vyliečiť rakovinu.

Tu sa ešte žiada pripomenúť, že čo bolo spáchané metabolicky, je možné len metabolicky aj dať do poriadku.

Keďže rakovina je metabolická choroba, treba ju liečiť metabolicky a, ak je len nutné, aj s pomocou konvenčných liekov.

Najbližšia klinika zaoberajúca sa metabolickou liečbou rakoviny je vo Viedni, vedená doktorom Kroissom. Kontakt je:

DR THOMAS KROISS
The Kroiss Cancer Center for Alternativ Cancer Therapy
Vienna, Austria
Tel: (+431) 982 5767
Fax: (+431) 982 6992
E-mail: kroiss@dr-kroiss.at
Web: www.kroisscancercenter.com/main.html

Zdroj: National Institutes of Health, BBC

Mohlo by vás tiež zaujímať


Podobné články

Odoberajte nové články na email

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte zdarma nové články emailom:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Botond Tkacik says:

  Len pre poriadok, vitamin C objavil madarsky lekar a biochemik Albert Szent-Gyorgyi a on bol prvy, ktory preukazal ucinky vitaminu C proti rakovine. http://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Szent-Györgyi

 2. palo says:

  9.Vitamín C po styku s nádorovým prostredím (kde je VŽDY nedostatok kyslíka, ako vieme od nositeľa Nobelovej ceny Dr Warburga) reaguje ako peroxidová bomba tým, že produkuje vysoké dávky peroxidu vodíka (a teda rapídne OKYSLIČUJE).
  Poznámka: viete, že peroxid vodíka je nebezpečný. V organizme vzniká zo superoxidového radikálu pôsobením superoxid dismutázy. Ak organizmus nemá dostatok katalázy a glutation peroxidázy (enzým kde je kofaktor selén) je to veľmi nebezpečné…..

 3. Miroslava Gubalová says:

  Dobrý den
  Měla jsem rakovinu a léčila jsem se vit C. Je velká škoda, že to zdravotní pojišťovna neplatí. Při vysokých dávkách je to opravdu pro člověka, který je sám velice finančně náročné. Ještě jsem měla štěstí, že jsem měla slevu. V některých střediskách nechtějí ani slyšet o slevě. Myslím u onkologického pacienta. Je dost smutné,žese na těchto lidech vydělává. S pozdravem Gubalová

 4. Michaela says:

  Je veľká škoda, že vo Vašom článku nie je nič odcitované. Rada by som vedela z akých konrétnych štúdii ste čerpali.

  • Odzrojovaný to nemají a ani nemůžou. Protože ty výzkumy se prováděli in vitro na raeakci nádorových buněk.

 5. Dimitar Stojnov says:

  Chcem byť poučení.

  • percival says:

   Nie je to všeliek na rakovinu, môj známy užil 6 dávok, vôbec mu nepomohol, a absolútne rakovinu nevyliečil… Ale ak vás to neodradilo :
   1. Účinná je len injekčná forma – neoplatí sa hltať celaskony na kilá, pretože sa nevstrebe z tráviaceho traktu
   2.1 dávka na Slovensku je cca 25 eúr, kedže to nie je schválená liečba, pacient si ju hradí sám
   3.Názory onkológov sa líšia, ale väčšina je skeptická, ( v Čechách bola robená štúdia,žiaľ zdroj si už nepamätám, kde vyšla účinnosť na 40-50%, ale kedže na susednej strane bola celostranová reklama na injekčné Céčko,bral som to s rezervou) Treba si nájsť lekára, ktorý sa nebojí, že vám vysoká dávka Céčka zničí obličky a dúfať, že sa zmestíte do tých 40% úspešných prípadov…

 6. MICHAL says:

  predam injekcny vitamin C,40 ks krabiciek.ponuknite.

 7. Majkoo says:

  istú logiku to ma pri každej chorobe telo potrebuje množstvo energie na boj s chorobou chemoterapia vyčerpáva telo počas toho ked potrebuje najviac energie vitamíny možu byt aspon podla mna adekvátny liek, aj to s prekysličením organizmu to je len vdaka sýteným vodám, ktore vačšina ludí každy den pije. rakovina sa chová ako pečen filtruje z krvi škodlivé látky. čítal som už xy podobných článkov kde sa avizovali nadejné šance na likvidovanie rakoviny všetko sa časom ututla. Ak neni už iný dovod prečo sa tomu tak deje rakovinu dostane cca každy piaty človek a je to humánne redukovanie obyvateľstva planéty vid etiketu nejakej potraviny ktorú máš na stole kolko rakovinotvorných ečeik tam je kedže naša zem je stavaná pre cca 2,5 miliardy ludí a nas je pomaly 8 miliard. Naša spoločnost je odkázaná len na to čo sa dozvie z médii a musím kopu z vás sklamať pretože aj v našich médiach sa nedozviete vačšinou tie najdôležitejšie fakty prípadne len ich časť len to čo sa má von dostať stačí čítať nezávisle denníky a človek si spraví obraz.

 8. gema says:

  Objednáva sa s tadiaľ tu je to najlacnejšie, volá sa PASCORBIN injektopas
  :https://shop.apotal.de/product?artnr=00581310&ref=MEDIZINFUCHS
  Podáva sa infuzne vypočítava sa váha /7,5 napr. váha 46/7,5=6,2 tak treba 7kusov do infúzie. Protokol na rakovinu je 3mesiace 2x týždenne infúzia. potom týždeň pauza a 21dní B17 injekcie tiež v infúzii .A opakovane zas 3mesiace megacečko. To je protokol na rakovinu.

  • varadero says:

   Ano je to tak .Mam osobne skusenosti,mal som metastazy na plucach ,mozgu a krku megadavky pomahaju vysledky su lepsie a hlavne citim sa ovela lepsie.Len ludia neveria

Pridajte komentár

*