Vedci varujú, že agenda „nulového uhlíka“ spôsobí hladomor pre polovicu svetovej populácie


Print Friendly, PDF & Email

Vedci varujú, že agenda „nulového uhlíka“ spôsobí hladomor pre polovicu svetovej populácie

(Oliver Young, Natural News) Polovica svetovej populácie môže čoskoro hladovať kvôli agende „nulového uhlíka“, ktorú propagujú a šíria klimatickí alarmisti na celom svete. Tí sú zvyčajne koncentrovaní okolo „zelených“ a „progresívnych“ politických strán.

Webová stránka OSN definuje agendu „nulového uhlíka“ (Net Zero) zahrňujúcu zníženie emisií skleníkových plynov čo najbližšie k nule, pričom zvyšné emisie budú reabsorbované z atmosféry oceánmi a lesmi.

Podľa článku publikovaného organizáciou CO2 Coalition sú iniciatívy vlád a súkromných združení podporujúcich túto agendu vedecky neplatné a ak sa implementujú, povedú k celosvetovej chudobe a hladomoru.

Autormi článku boli profesor William Happer z Princetonskej univerzity a profesor Richard Lindzen z Massachusettského technologického inštitútu. Špecializujú sa na výskum klímy a dôrazne vyvracajú kultový príbeh „klimatickej núdze“, pričom varujú pred ničivými následkami čoraz radikálnejších klimatických politík.

Ľudia potrebujú zelené rastliny, aby mohli existovať a prosperovať. Rastliny získavajú uhlík, ktorý potrebujú, z oxidu uhličitého (CO2), ktorý sa prirodzene nachádza vo vzduchu.

Ďalšie základné živiny – voda, dusík, fosfor, draslík atď. pochádzajú z pôdy. Rastliny rastú lepšie pri niekoľkonásobne vyšších koncentráciach CO2, ako sú súčasné hodnoty. V histórii Zeme sú obdobia, kedy boli takéto vysoké úrovne oxidu uhličitého v atmosfére bežné.

Čo sa týka zelených rastlín, CO2 je súčasťou ich každodenného života – ako voda, slnečné svetlo, dusík, fosfor, draslík a ďalšie nevyhnutné prvky pre ich rast.

Bez CO2 by neexistovala žiadna fotosyntéza, žiadne jedlo a žiadny ľudský ani iný život

Autori článku zdôraznili, že nariadenia a aktivity kultu „nulového uhlíka“ sú vedecky neplatné. Je to preto, že ich zástancovia si vymýšľajú údaje alebo vynechávajú tie dáta, ktoré sú v rozpore s ich záujmami.

Spoliehajú sa na počítačové modely, ktoré nefungujú. Spoliehajú sa na závery Medzivládneho panelu pre zmenu klímy, ktoré sú iba názormi vlád, nie vedou.

Opomínajú mimoriadne sociálne výhody CO2 a fosílnych palív.

Nevšímajú si katastrofálne dôsledky zníženia emisií fosílnych palív a CO2 na čistú nulu. A napokon, odmietajú vedu, ktorá dokazuje, že neexistuje žiadne riziko katastrofického globálneho otepľovania spôsobeného fosílnymi palivami a CO2.

Prírodná liečba osteoartritídy

Agenda „nulového uhlíka“ je v skutočnosti útok na zásobovanie potravinami

Hostiteľ programu The HighWire Del Bigtree tiež vyslovil silné slová proti zástancom agendy „nulového uhlíka“. Nazval ich „globalistami prezlečenými za zástancov zmeny klímy“ a obvinil ich, že prostredníctvom tejto agendy zámerne útočia na farmárov a globálne dodávky potravín.

„Zameriavajú sa na farmárov, teda tých ľudí, ktorí tam vonku obrábajú pôdu a prinášajú nám naše jedlo,“ povedal Del Bigtree počas epizódy svojho programu.

„Globalisti doslova platia ľuďom za to, aby zatvorili svoje farmy, aby prestali čokoľvek pestovať.“

Rozrastajúca sa koalícia krajín, miest, podnikov a iných inštitúcií sa zaväzuje dosiahnuť nulové čisté emisie. Najväčší znečisťovatelia – Čína, USA, Európska únia a ďalšie krajiny – si stanovili, že svojimi cieľmi nulového uhlíka pokryjú približne 76 percent globálnych emisií.

Ďalej sa zaviazali prijať dôsledné a okamžité opatrenia na zníženie globálnych emisií do roku 2030 o polovicu.

Investigatívny novinár Jefferey Jaxen, spoluzakladateľ programu The Highwire, citoval článok z Toronto Sun, v ktorom sa uvádza, že kanadskí farmári sa cítia ignorovaní, keďže vláda Justina Trudeaua neuskutočnila žiadne predchádzajúce konzultácie o znížení emisií hnojív oxidu dusného.

(Súvisiace: Poľnohospodári sú zdesení snahou premiéra Justina Trudeaua zaviesť politiku „regulovaného znižovania množstva hnojív“, ktorá by zdecimovala produkciu potravín.)

Záver

Ďalšie správy o útokoch na produkciu a zásobovanie potravinami nájdete na stránke FoodCollapse.com.

Tiež si pozrite toto video o agende „nulového uhlíka“, ktorá môže vyvolať celosvetový hladomor:

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Oliver Young, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Treba si všímať aj paralelnú agendu zdivočovania – wilderizácie. Kultúra je prostredie vytvorené človekom a globalisti sa snažia vytlačiť človeka z prírodného kultúrneho prostredia. O tom sú aj 15 minútové mestá, o tom je voľný pohyb veľkých šeliem – podpora vlkov a medveďov, o tom sú nové chránené oblasti tam, kde boli predtým využívané na chov dobytka. O tom sú programy oživovania DNA vyhynutých druhov veľkých zvierat, šeliem, dinosaurov.

  CO2 je súčasťou kolobehu živín na tejto planéte, na ktorú bol človek dizajnovaný ako záhradník – závislý na rastlinách a vitamíne C. Z toho mi vyplýva, že je to agenda mimozemšťanov – terraformovanie zemského prostredia vyhovujúceho im .

  • https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-tipy-na-vylety-navraty-k-divocine-na-poloninach-muzete-potkat-zubry-medvedy-i-rysa-129053
   ————————————————
   Nie je pochod ako pochod!

   https://www.kudyznudy.cz/akce/svetovy-pochod-miru-se-zastavi-v-praze
   Světový pochod míru se zastaví v Praze – Kudy z nudy
   Celosvětový pochod za mír, který započal 2. října na Novém Zélandu se zastaví 3. listopadu v Praze. Ulicemi Prahy projde nejdelší průvod ve stylu multikulturního karnevalu. Možností jak se zapojit jsou podle organizátorů tisíce.
   —————————————-
   Čiže multikulti /NWO/ a nie proti vojne na Ukrajine!

   • Tu celoštátna Pravda dezinformovala o dátume pochodu – niebol 2.2., ale 3.3.! Aj tak sa dá odradiť spústa ľudí.

    https://debata.pravda.sk/debata/blog-dedic-7685-2023-03-02-zajtra-bude-v-bratislave-mierovy-pochod
    Dnes bude v Bratislave mierový pochod – Debata – Pravda
    2. 3. 2023Dnes bude v Bratislave mierový pochod 2. marca 2023 , dedic , Nezaradené Pozor, toto nie je reklama. To je iba môj názor. Nazdám sa, že dnes o 17.00 bude v Bratislave mierový pochod. Médiami ignorovaný, pred verejnosťou starostlivo utajovaný.

    • Samozrejme oprava – nebol 2.3. „Nazdám sa, že dnes o 17.00 bude v Bratislave mierový pochod“ – slovíčko „nazdávam sa“ v diskusii trollov nemá žiadne redakčné dôsledky pre „Pravdu“.

  • oldmarxista pamprlik

   Tak teraz zase mimozemstania a nie nosaty? hmm

   • Mimozemšťania sú ešte vyššia úroveň od nosatých. Mimozemšťania kontrolujú aj nosatých.

    • Sebastian

     Ti „nosati“, vdaka za neuctivu nalepku celemu etniku, co z Vas robi rasistu, sa pozieraju mezi sebou rovnako, ako sa pozieraju Slovaci, Cesi a ine narody.

     Na svete je vybudovane zriadenie, ktore je riadene „nosatymi“, ale aj „nenosatymi“.

     Jedine, na co sa da „stazovat“ v ramci ludskeho rodu, je len vseobecna ziadostivost, sebeckost a marnivost, cize ludske vlastnosti, ktore su pohonom diania na planete od nepamati, z coho sa casom vyklulo znetvorenie nadzmysloveho vnimania.

     Ani Vy, ani Maros, ani nikto z nas, nie je natolko komplexne vnimavim clovekom, aby „prekukol“ vsetky psycho operacie zjednoteneho rozumu tych najinteligentnejsich ludi tohto sveta,

     Ale ego nepusti, chapem. Tak ako vam dvom nikto nevystli, ze mimoni su len dalsim falosnym zrkadlom carodejnika z krajiny Oz, tak ani vy nevysvetlite opacne zameranym ludom vase pohlady na svet.

     • Bastián – vidím – cez okienko – že si nedotknutý poznaním a preto presvedčený, že ja viem o týchto veciach hovno. Tvoj problém spočíva v tom, že ak ti niečo nepristane na hlave, tak tomu neuveríš, lebo si sa dočítal o fejku Bluebeam a z toho vychádzaš. Lenže ja som mal s nimi zážitok už ako malé decko pred 60 rokmi, a neskôr za socíku s ich strojmi pozorovanými nie raz, a keď sme sa o týchto veciach bavili s kamarátmi – a hodne rybármi, ktorí bývajú vonku do noci – aj oni potvrdili svoje zážitky. Známy spevák mi potvrdil prelet obrovskej materskej lode nad ostrovom v talianskych výsostných vodách a museli to vidieť aj tisíce ľudí na pevnine. Nie každý mal v 80.-90.tych rokoch pohotový mobil – ešte aj dobrý foťák vyžaduje správnu príležitosť, pretože Slnko a odraz vodnej hladiny a bla bla – kto fotí, vie o čom rozprávam. Si klasický zadrbaný troll a používaš overenú taktiku zosmiešňovania.

      “ tak ani vy nevysvetlite opacne zameranym ludom vase pohlady na svet“ – čo to trepeš – o hmote alebo antihmote? Čo to je to opačné zameranie – pozerať do zeme? Bežne vídam dôsledky takéhoto pozerania do zeme, keď idioti nasadia budúce veľké stromy pod drôty vysokého napätia a po 15 rokoch ich treba vypíliť, lebo sú naozaj blbci, ktorí nezdvihnú hlavu ku hviezdam, aby si všimli nezvyklý cik cak pohyb, chemtrails je pre nich hoax, atď, atď. A opäť položím otázku – prečo Syzifos ten podrbaný kameň tlačil a nie ťahal – lebo bol idiot a celé toto vaše hnutie opačne zameraných má priliehavý názov! Čiže čo ty vlastne vieš, keď všetko spochybňuješ? Zjavne nič, a to je ten tvoj nekonečný príbeh – NIČOTA! Ešte raz – ja nie som UFO veriaci – ja som prakticky presvedčený, a ty s tým neurobíš NIČ!

     • My sme nepovedali, ktoré etnikum sú „nosatí“. Ak ste k tomu výrazu priradili konkrétne etnikum, tak potom rasista ste vy. A na existenciu mimozemšťanov je mnohonásobne viac dôkazov, ako je objektívne potrebné na ich preukázanie.

     • Ako vyzerajú mimozemšťania?

     • Sebastian

      Iste. Aj Čoboly nie sú Slováci, lebo ste nepoužili slovo Slovák. A slovo v nie je predložka. Predložka to bude iba v prípade, ak za slovom v vždy uvediete vysvetlenie, že ste tým mysleli predložku.

      Som rád, že ste unesený mimozemšťanmi. Keď Vám pristane raketa na hlave z orbitu, bude to prínosné, že z toho obviníte mimozemšťanov.

      Dobrá práca.

     • Ty elity těžko prokouknete pokud se astrálně nezůčastníte nějaké jejich seance. Můžete až zpětně dedukovat důsledky .Jestli to tu řídí emzáci nebo jen naši tvůrci pocházející ze Země,těžko říc.Pořád ale čučíme do hvězd.Někdo ty židy do země zaslíbené vedl.Kalweit řekl, že v tý době bylo území obydleno obry a oni byli nuceni 40let zřejmě podstoupit nějaký výcvik a nakonec obry vyhladili.Ten holokaust se jim za pár století vrátil.

   • Nosatý Syndikát je – hmm – prepojený s mimoňmi!

    https://ulozto.net › file › VWV57oLfHMXN › the-chimera-group-the-root-of-all-evil-mp4?redirected=1#!ZGH0MwR2ZwqxBGL1LGD4LwEwMGL3MH5LGHuXoaAxAwM2szZ0AN==
    The Chimera Group – The Root of All Evil.mp4 | on-line video
    The Chimera Group – The Root of All Evil.mp4 | on-line video | Uloz.to The Chimera Group – The Root of All Evil.mp4 00:00 / 00:00 640×360 4:56 20 MB Does your blue player not work? Try green ! If something doesn’t work for you, let us know. Fast download for credit 19 seconds – 0,01 € Slow download for free 2 minutes – 0 € 0 Copy to Favorites Share

    • Sebastian

     Znova si ukazal svoj zivot v domnienkach. Tituloval si ma z vlastneho videnia, ze som sa nieco docital, nezazil a z toho vychadzam. Omyl.

     Ty si nemal ziadny zazitok, ty si pomyleny.

     Decka Ti neico potvrdili.

     Znamy spevak Ti potvrdil.

     Opacne zamerany voci Tebe je maintream cloviecik.

     Ja nemam ziadne hnutie a my nie sme ziadne hnutie.

     Nepotrebujem s tym robit nic, len Ti dakujem, ze podporujes, co sa vyzaduje.

  • Sebastian

   😀 😀 ano mimozemstanov. Vcera Ti klopali doma na dvere a predstavili sa, ja som E.T. a toto je moja manzelka K.T..

   Program mimozemstanov je rovnaka psycho operacia, ako vsetky ostatne. Sam si rovnaky troll, uzitocny idiot, ako titulujes vsetkych ostatnych, ktori s Tebou nesuhlasia. Nezabudni copy&paste dalsich milion linkov, ktore si teoreticky prezrel a realne skusenosti nemas ziadne s obsahom videi.

   A ozaj, nezabudni sa emocionalne zavzdusnit a nadavat na toto imaginarne okienko, z ktoreho, Vasej zadubenosti kralovi Marosovi, prisla sprava. Alebo nasytit vlastne ego potravou sily alfa samca, ze by si mi fyzicky ublizil, keby nepisem cez okienko.

   • Maroš je pavúk čo machruje cez klávesnicu. 😀

    • To vieš – je to tým, že klávesnica má zhruba rozmery pliec – ten tvoj šuchmobil sa ti zmestí akurát tak medzi oči. Taký je aj tvoj rozhľad.

   • Ono je prirodzené, že sa ľudia na Zemi pýtajú čo je mimo Zeme, či „tam“ – v diaľavách niekto žije, ako vyzerá, aký je a mnoho ďalších otázok. A pretože tie základné otázky človeka na Zemi sú opodstatnené a človeka „budia“ tak je vyvíjané veľké úsilie aby náš hlad po poznaní bol tíšení samými nezmyslami o mimozemšťanoch v podaní Hollywoodu, o „bohoch z oblakov“ či „Bohoch“ z iných planét, o našich „stvoriteľoch“ ako nám ich prezentujú scifi autori. Jak sa majú asi cítiť ľudia na iných planétach keď vidia, že človek na Zemi si predstavuje inteligentné bytosti na iných planétach ako ohavné zrúdy alebo len ako uzurpátorov? Rozhodne radosť z toho nemajú. A tiež nemajú radosť z uletených predstáv pozemšťanov – o dokonalých mimozemšťanoch ktorých by oslavovali ako svojich Bohov. Úlet a slepota na všetky strany. Vedia ľudia na Zemi, že všade vo vesmíre/škole žijú len ľudia a ostatné je blud? Nevedia.
    Vezmime si aj také veci ako je napr. posvätný vrch Sion na Zemi v jej jemnejšom energetickom obale – prijímač životnej energie ktorá prúdi transformovaná na Zem Zhora – od Zdroja – od Boha. Väčšinou si ľudia s pojmom Sion spájajú Sionizmus/fašizmus, „Boha“ Sionu, Dom Sionu či vrch – horu z hliny a kamenia. Na to ich užije! To ich baví, to ich ohuruje, k tomu sa prikláňajú. Ale o vrchu Sion – prijímači transformovanej Božskej sily, vďaka ktorej môže celá úroveň vesmíru existovať – tak o tom nemajú ani poňatia.
    Ale tá chyba, že to všetko – tie pomoci Zhora nevidia je len v nich, nie v tých – temných elitách čo im chcú zastrieť zrak.
    A preto fyzické odstránenie temných elít na Zemi je pre väčšinu ľudí skôr škodlivé – lebo kto ich má prebudiť z duchovného spánku než hrozné muky elitárskeho fašistického režimu – ich výtvoru?

    • Ak vám dobre rozumieme, tak podporujete temné elity, aby ľudstvo terorizovali, lebo to umožní ľudstvu prebudiť sa? Máte vskutku zvláštny názor. To je ako hovoriť, že Hilter pomohol ukázať svetu, že nacizmus je zlo a čo na tom, že za to zaplatilo 80 miliónov ľudí svojim životom. Trocha drahé poznanie!

     Podceňujete ľudstvo. Ľudstvo je schopné dosiahnuť poznanie aj bez takého množstva obetí. Osobne zastávame názor, že časť temných elít by mala byť exemplárne verejne popravená ako výstraha pre budúce generácie a druhá časť odsúdená na doživotie s nútenými prácami. A keby bolo čisto na nás, tak by sme k tomu pridali aj pravidelné fyzické tresty.

     • Neviete ako som to myslel ale určite viete, že to čo mi pripisujete som nemal v úmysle.

      Prebudenie človeka – môže nastať buď dobrovoľne (dobrovoľným čerpaním z čistých duchovných prameňov) – alebo násilne – tj. prežitím spätných negatívnych účinkov jeho predchádzajúcich činov (pohromy, vojny, choroby a pod.). Prebudenie je potrebné aby sa ľudia vo svojom jadre – duchu mali šancu vyvinúť. Ale prebudenie nieje ešte vývoj – je to len štartovná čiara, nič viac. Uvedomte si, čas na vývoj ľudstva nieje neobmedzený ale pevne stanovený podľa plánu Zhora – Bohom – a vo vesmíre – v tom malom oddelení naspodu Stvorenia sa celé úrovne (vesmíru) spolu s nebeskými telesami dostávajú po fáze zrelosti do fáze „prezretia“ a klesajú až do „vírivky“ kde sa všetka hmota vesmíru „rozomelie“ na základné prvky. Ak nebudete mať vyvinutého ducha (nie intelekt či vedomie) tak vás procesy rozkladu v nízkych úrovniach vesmíru stiahnu do tej vírivky – tzv. „tisícročného rozkladu“(zatratenia). Milióny rokov vývoja vašej osobnosti, všetka tá opatera a investície a dary zo strany Boha – Stvoriteľa vyjdú navnivoč. A vy sa už nikdy nikde nenarodíte – prestanete navždy existovat – budete vymazaní z knihy života. V procese rozkladu/zatratení budete spätne prežívať všetky svoje existencie/životy a cítiť/prežívať neuveriteľné muky rozkladajúcich sa všetkých obalov vášho nevyvinutého ducha až do bodu absolútneho zničenia vášho vedomého “ ja“ po dobu cca 1000 pozemských rokov.
      V opačnom prípade – ak má človek vyvinutého ducha tak unikne procesom rozkladu – jeho duch žiari a je dostatočne ľahký aby sa vzniesol nad rozkladajúce sa úrovne hmoty vesmíru a s prestupom nad všetky vrstvy vesmíru (aj astrálu) spaľuje – „zhadzuje“ všetky svoje „obaly“- telá.
      Prvé je samozrejme fyzické telo potom všetky jemnohmotné a napokon aj bytostné obaly – a ostane len on sám – čistý duch v jemnom duchovnom „šate“ kde nakoniec po ceste nahor zakotví až na úrovni svojho pôvodu – vo svojom pravom duchovnom domove – „v raji“ – a to navždy. Vyššie už nestúpa – i keď úrovní nahor – až samému Bohu je ešte viac.

      Vesmír nieje náš domov – je to len škola života kde sa učíme po mnoho životov do doby „súdu“ – rozkladu vesmírnej hmoty a vrátiť sa máme nahor – domov – do večnosti! Vesmír bol Bohom stvorený len ako prídavný priestor plne spojený so Stvorením kde sa ľudský duch má vyvinúť v zrelú duchovnú osobnosť a potom navždy vrátiť domov – do večného duchovného sveta.
      Ľudský duch je zo substancie – žiarenia Boha ktorá sa tam hore vo večných urovniach nedokázala vyvinúť vo vedomú (narozdiel od iných) a preto bol Bohom ešte stvorený hmotný vesmír aj astrál (ktorý mnohí mylne nazývajú nehmotným) aby sa ľudský duch v „chladnejšom“a hutnehšom prostredí mohol vyvinúť vo vedomú duchovnú osobnosť.
      Vesmír nieje náš domov!Ani jemnohmotnosť/astrál/záhrobie – je to len hmota, ktorá v „súde“ bude rozomletá, takže súdu neunikne nik. A tí čo už sú v raji – hore tak tí sú už za vodou a zaslúžene!

      Je jedno ako človek doby súdu vyvinie svojho ducha – či utrpením alebo dobrovoľne – musí ho vyvinúť – lebo inak navždy zahynie ako vedomá osobnosť.

      Preto je dôležité aby okrem telesnej, intelektuálnej a mentálnej stránky zdokonaľoval a vyživoval aj svojho ducha – seba – lebo len o neho ide.

     • Achnaton to dobře řekl.V podstatě lidský duch se musí vyvíjet a ve vlastním zájmu,a co nejrychleji.Samozřejmě nikdo netouží testovat svou sílu ducha třeba v koncentračním táboře,ale pokud se s tím člověk popere na výbornou,uchová si lidskost, probudí sílu soucítění,pochopí dočasnost a omezenost své nynější existence ,zbaví se nenávisti a zloby,zachová si důstojnost pak vyhrál a ušetřil si mnoho životů tápání.Ale jde to i po dobrém.

    • Achnaton odkial z akeho zdroja píšeš..svoj posl. Komentar?

     • Poselství Grálu

      Je tu ale ešte jeden – „polopatistickejší“ zdroj – ktorý pojednáva o tom istom ako Posolstvo Grálu – i keď nebol písaný takým vysokým duchovným vyslancom akým bolo písané Posolstvo Grálu – a sú to „Večné Zákony“ 1,2,3. od Natália Makedonová.

      U tých „Večných zákonov“ by som ruku do ohňa nedával, že sa tam nenájde nejaký preklep ale každopádne doporučujem ako „predkrm“ pred čítaním Posolstva Grálu. Sú tam aj obrazové prílohy pre lepšiu predstavu o štruktúre nášho Stvorenia a jeho obyvateľov.

    • Máš problémy?

     Achtagon, Sion riadi Vesmír????………!!!!!!!!!

     • Sion je vrch jemohmotnom poli Zeme – je to prijímač pre prijímanie upravenej/transformovanej neutrálnej sily, ktorá je v pravidelných intervaloch zosielaná zhora – od Boha cez mnohé úrovne a „transformátory“ umiestnené na okrajoch svetových úrovní.
      Ten vrch Sion bol na Zemi vystavaný prírodnými bytosťami – pomocníkmi Boha je súčasť planéty ako živého organizmu.
      Ak by základná sila jediný krát nebola Zhora zoslana tak by sa nepredstaviteľne veľké priestory vesmíru veľmi skoro rozpadli a všetok život v nich by zanikol. Zostali by len večné svety nad nim mimo čas a priestor – duchovné svety.
      Základná sila zosielania Zhora je investíciou Boha do nás – do svojho diela aby sa mohol uskutočňovať vývoj ludskych civilizacii na planétach vo vesmíre keďže ľudský druh sa nedokáže vyvíjať vo večných úrovniach mimo čas a priestor.
      Preto má Zem mimoriadne dôležitú úlohu vo vesmíre.

 2. Mimochodem, Gruzie je další okrajina.. Je zajímavé, že protestující v Gruzii vedou kampaň za to, aby Amerika měla větší svobodu kontrolovat jejich zemi. Ještě bizarnější je, že chtějí vstoupit do chronicky zkorumpované EU! Asi nepřekvapí, že EU a USA demonstranty otevřeně podporují – některé z nich lze vidět mávat vlajkami EU a USA. Západní spojenci (USA, Velká Británie a EU) prosazují, aby Gruzie (samozřejmě blízký soused Ruska) vstoupila do NATO. To vše je spiknutí s cílem rozšířit sílu a význam NATO. Je jasné, že plánem je dotlačit Gruzii na stejnou cestu, jakou se vydala Ukrajina. Nyní, když je třetí světová válka v plném proudu, se konflikt brzy přesune do Gruzie??

  USA, EU (a Británie) vybraly Gruzii jako další válečnou zónu pro konflikt s Ruskem. Vše, co se děje teď v Gruzii, se nejprve odehrálo na okrajině. Tato designová válka, do které nás donutilo bojovat Američany vedené NATO, dramaticky změnila svět. Vše kvůli záchraně země (Ukrajiny), o které před rokem málokdo něco (pokud vůbec) věděl a o kterou se nyní málokdo zajímá více než o jiné země, které jsou zapojeny do válek (Jemen, Kongo, Sýrie atd.).
  Ceny energií prudce vzrostly, protože absurdní sankce proti Rusku vedly k dramatickému nárůstu cen ropy a plynu v Evropě. Když Američané „vypnuli“ plynovod Nord Stream, cena plynu vzrostla ještě více.

  Světová (západní) ekonomika je ničena. Dlouhodobý dopad na důchody, úspory atd. bude strašlivý. Mezitím, Indie a Čína dostávají levnou ropu a plyn z Ruska. Budou hospodářsky prosperovat. Úrokové sazby se zvyšují a zůstanou už vysoké. Dojde k mnoha bankrotům a nezaměstnanosti.

  …A Osvětim byl jediným koncentračním táborem, kde měli vězni na rukou vytetovaná čísla….

 3. VIDEO: Na Václavskom námestí v Prahe sa konala masová protivládna demonštrácia „Česko proti bídě“
  https://www.infovojna.bz/article/video-na-vaclavskom-namesti-v-prahe-sa-konala-masova-protivladna-demonstracia-cesko-proti-bide

  • Presne klinec po hlavičke! Nejako nefunguje prehrávanie – skúste najprv stiahnuť.

   2023-03-11 – Řeklo se stalo s Petrem Václavem 101. díl – 115 min.
   „Rychlé ohlédnutí za demoškou na Václaváku. Několik komentářů za vyřčeným. Názor čuněte z Řeporyjí, nebo oficiální rétorika ODS? Nikdo se neodklonil, nikdo neokřikl, nikdo se nedistancoval! Fašizace školství a „převýchova“ dětí a mládeže na ukronacistický narativ. Skandální odhalení nákladů na jednu ukrorodinu. Jak dopadne situace na Ukrajině? Americký důstojník ve výslužbě Scott Ritter predikuje. Andrej na TV PRIMA v rozhovoru odhalil další priority opozičního konání hnutí. Dáváme si střípky k sobě a vykreslujeme mapu politického zákulisí, které se připravuje na novou geopolitickou situaci v Evropě. A tečka na závěr – žido-křesťanský rituál inaugurovaného generála – odkopané pozice!“
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-03-11-reklo-se-stalo-s-petrem-vaclavem-101-dil-115-min/

 4. Nie každý to vie, ale: najviac skleníkový plyn sú vodné pary!
  Všetko, na čom sa dá zarobiť a čo vyhovuje chamtivým, zbohatlíkom je pre nich vhodné. A to nezávisle od náboženstva, národnosti, pohlavia či sexuálnej orientácie.
  A ako povedal ktosi múdry: hlad nie je preto, že by sme nevedeli nasýtiť chudobných, ale preto, že bohatí majú vždy málo….

 5. Brzo i u nás . Peníze jsou jistý v drahých kovech, trvanlivých potravinách, potřebných strojích a nářadí . Nezapomenout taky na zásoby pitné balené vody. https://necenzurovanapravda.cz/2023/03/patecni-krach-velke-americke-banky-byl-nejvetsi-od-roku-2008-podle-ekonomu-jde-o-znameni-ze-prichazi-dalsi-podobna-krize/

  • Hladujúci susedia prídu vyrabovať toho čo má zásoby?

   • Tak nějakej ten broček.Je třeba je mít schované na více místech,mít nějaké schovečky,kde by je nikdo nehledal.A hlavně se jimi nechlubit.

   • oldmarxista pamprlik

    Nebojsa z historie vieme , ze to len bezbozni bolsevici rabovali zasoby snazivym stredotriednakom. A mi tu mame rozvinutu demokraciu atlantickeho typu a mohutnu ekonomiku postavenu na volnom trhu a sukromnom podnikani.

    • Jo kamaráde,když je hlad tak pro žrádlo vraždí i ti mírumilovní demokraté.

    • No posledných 30 rokov je vo V4, v pobaltí a na okrajine vidieť za aké hodnoty bojujú demokratickí prozápadní strednotriednaci – autá, baračiska, dovolenky, konexie, fajnové fleky a hlavne „kvalitné“ vzdelanie – zásluhou ktorého sa dostali do vyšších pozícií odkiaľ ženú ľudí do záhuby. Len vďaka vzdelaniu sa ambiciózni bystrí hajzlíci dostávajú/môžu byť upredňostovaní na miesta kde by sa inak nikdy nedostali. A vzdelaný/študovaný/pestovaný rozum – logika/analytika bez svedomia je najkratšou cestou do pekla – a to platí pre všetkých.
     Ak by tak kedysi jednali aj Boľševici – tak ako kúpitelní strednotredniaci tak by si mohol dnes žiť v celosvetovom nízkospotrebnom marxistickom raji kde by si so spolubývajúcimi zdieľal aj ponožky – a že to tak nieje tak to ťa asi mrzí.

    • Galaxia andromeda

     Ved cely svet mohol vidiet čo sa dialo v new orleanse po hurikane cathrine. Taka mala ukážka zvieracych pudov zapadnych konzumentov. Zhnita spoločnost je extremne nasilna, extremne! Kludne budu porcovat hladujucich susedov pre seba a ďalšich hladujucich susedov . Al hoyo – diera španielsky film 2019.

 6. Nuž, znižovanie emisií CO2 (green deal) nemá za účel vyvolať celosvetový hladomor, ale cieľom je najmä zničiť farmárov a nastoliť tak neobmedzenú nadvládu takých korporácií, ako je napríklad Monsanto, a tým úplne otvoriť cestu GMO potravinám.
  Pokiaľ ide o zvyšovanie hladiny oceánov, je známe, že pred 6000 rokmi bola ich hladina o 3 metre vyššie, ako je tomu dnes. Naviac sa v súčasnosti preukazuje, že s potápaním sa rajských atlových ostrovov to nie je také dramatické , ako nás ekoalarmisti strašia (za posledné desaťročia bolo 88,6% ostrovov bolo buď stabilných, alebo sa dokonca ich rozloha zväčšovala, a len 11,4% ostrovov sa zmenšovalo). Ďalej je všeobecne známe, že v dávnej minulosti bol aj obsah CO2 v atmosfére omnoho vyšší, ako dnes – čiže ďalšie neopodstatnené strašenie.
  Záverom chcem podotknúť, že pochybujem o tom, že Čína sa pripojila k zelenej agende a že sa zaviazala znížiť globálne emisie na 1/2 do roku 2030. USA možno áno (nezaznamenal som, žeby opäť pristúpili ku klimatickej dohode) a šialenstvá EÚ na úrovni EK škoda komentovať (výsledkom je čoraz väčšie obmedzovanie na všetkých frontoch).

 7. Marek Košice

  Otázka pre „guľatozemcov“…….. Keď je Zem údajne „točiaca sa Zemeguľa“, ako je možné, že keď vidíme padajúcu hviezdu vzdialenú „svetelné roky“, tak tá hviezda VŽDY padá smerom dole, a nikdy nie (Z NÁŠHO POHĽADU) smerom hore? Kedy by mala hviezda padať z nášho pohľadu smerom hore? Vtedy, keby bol jej pozorovateľ voči pádu zviezdy „hlavou dole“ na „točiacej sa Zemi“………ALE NIKTO NIKDY NEVIDEL HVIEZDU „PADAŤ“/“STÚPAŤ“ HORE………. Prečo? Pretože žijeme na plochej Zemi, ktorá sa nepohybuje. Hviezdy sú malé lokálne svetlá „tam hore“, vzdialené nanajvýš niekoľko tisíc či pár málo desiatok tisíc km od zemského povrchu. Toto je len ďalší Z MNOŽSTVA dôkazov o tejto skutočnosti. Čo sa hviezd týka, dôkazom je aj to, že sú FIXNE umiestnené voči sebe. Len z toho dôvodu môžeme vidieť VŽDY TIE ISTÉ súhvezdia, po celé tisícročia odkedy boli prvý krát pozorované. Hviezdy sa hýbu, ale FIXNE…. nad plochou Zemou, ktorá sa NEHÝBE. Presne toto SO 100% ISTOTOU vidí každý, kto odhodí naučené megaklamstvo, že žijeme na rotujúcej Zemeguli, a že nad našimi hlavami je heliocentrický model vesmíru…

  • oldmarxista pamprlik

   otazka pre plochozemcov ako to ze s vzdialenej lode vidime najprv stazne a nie trup ktori je o mnoho mohutnejsi a preto lahsie spozorovatelni? Ta demokracia je uzasna .

   • Pamperlík – je to lomom svetla! Už som to sem dal x-krát – ale lenivý chuj si to nepozrie celé! lom svetla sa používa aj na vojenské „neviditeľné“ maskovanie – teraz nehovorím o radarovej neviditeľnosti, aj keď princíp lomu je rovnaký!

    Convex Earth The Documentary (CZ titulky).mp4
    https://ulozto.net/file/DT3HaXvW5AtP/convex-earth-the-documentary-cz-titulky-mp4#!ZGp3ZmR2AmR4ATZ2BGH4A2D0ZQx0MIO0DGIlGv1fnxg2EmZ5LD==
    ————————————————
    A nedivím sa vôbec tomu, ako starí učitelia mlátili rákoskami kam trafili všetkých sprostých ignorantov, ktorí srali na domáce úlohy – pri ktorých sa mali predovšetkým naučiť samostatne rozmýšľať! Opačný optický jav je fatamorgána – obraz prenesený tam, kde by nič hmotné nemalo byť! Modré spektrum sa láme smerom k pozorovateľovi ako prvé – červené spektrum sa viac ohýba /spôsobuje optické vady ďalekohľadov – preto tie filtre na šošovkách/. Teda – vrátane UFO – na rozdiel od hviezdy na obzore – objekt, ktorý má pozemskú teplotu a vyžaruje tepelné-červené spektrum, sa javí ako „oranžový“ objekt – to platí tak pre UFO, ako aj pre pohraničné vrtulníky. V prípade lodí za obzorom sa láme ich obraz vo všetkých spektrách ešte pred pozíciou pozorovateľa pozorujúceho voľným okom! Ale pri pozorovaní špeciálnym ďalekohľadom so špeciálnym filtrom je možnú tento obraz – zbytkové svetlo – zachytiť! A to sú desiatky kilometrov – čo by inak malo vplyv na neviditeľnosť z dôvodu zakrivenia Zeme. Zem sa musí nakrúcať zásadne len rybím okom! Inak ťa hore NEPUSTIA!!!

  • Niektoré vychádzajúce hviezdy meno majú – iné nie. Narážam na „novinárov“ ktorí nemajú potrebu povedať meno zosnulého človeka – mladého športovca – zrejme je to pre nich po smrti len „to“.
   https://duckduckgo.com/?q=vych%C3%A1dzaj%C3%BAca+hviezda&t=h_&ia=web

   Ak Zem na rovníku AKOŽE rotuje rýchlosťou 40 tisíc km za 24 hodín – čo je rýchlosť cca 1,5 Macha – a podľa Izákových zákonov – napr. o zotrvačnosti – by mala celá masa vzduchu rotovať rovnakou rýchlosťou – ako je možný prelet lietadiel v opačnom smere, ktoré majú rýchlosť pod 1 Mach? A ako je možné, že zo strato-ionosférických balónov je „vo vesmíre“ vidieť ćiernočiernu tmu a žiadne hviezdy?

   • Pretoze slnecne svetlo je rovnako silne ako na Zemi pocas dna. To, ze tam nemas atmosferu, ktora sfarbuje okolie do svetlomodreho odtiena neznamena, ze tie hviezdy uvidis. Cez den hviezdy nevidis, kvoli tomuto svetelnemu „znecisteniu“. Normalne si daj v youtube vyhladat videa preletov ISS v noci nad Zemou a uvidis aj hviezdy. Ak ich neuvidis v takom sate, ako si predstavujes, je to znova zapricenene tym svetelnym „znecistenim“, ktore ziari z ISS. ISS je pocas letu osvetlene. To mas ako na ulici pocas noci, ked vyjdes na osvetlene parkovisko. Na nom neuvidis take hviezdy, ako ked ich vidis v tme, napriklad na horach. A ak si dobre spominam, nieco som zachytil, ze aj ludia maju teleskopy vo vesmire „skryvajuce“ sa za Mesiac, aby boli mimo svetla ziariaceho zo Slnka a tak vytvarame tie najjasnejsie snimky.

    V jednej zahranicnej knihe som cital, ako sa robi este kvalitnejsi obraz krvi, ako je snimany v ciernom poli. Robi sa to cez interferencny lom a vtedy v tej krvi vidis omnoho viac, ako v tom ciernom poli.

    Ale nepamatam si presne, ako to pracuje, len si spominam, ze nieco take existuje.

  • Čo tak nasledovne?

   Starí Egypťania, dlhodobym pozorovanim, zistili, ze faza zaplav Nila sa opakuje kazdy rok po vychode Siria (v mytologii bajny vtak Fenix). Neskor odpozorovali, ze sa ten Sirius nachadza kazdy rok napohlad o malicky kusok dalej. Tymto sposobom ludstvo zistilo, kolko trva cyklus a upravili dlzku roka na 365 a 1/4. Vytvorili sme si casove pasmo, prestupny rok.

   Tym, ze sa vzajomne ovplyvnuju gravitacne sily Zeme a Mesiaca, pozorujeme to napriklad prilevmi v moriach, zaroven sa Mesiac periodicky ukazuje pocas roka na rovnakom mieste z nasho pohladu, tym padom vieme pochopit, ze ten Mesaic a Zem maju spolocny vesmirny pohyb a sily, ktore Mesiac a Zem drzia vo vztahu. Zaroven su spolocne sucastou vacsieho systemu, v ktorom je dominantne Slnko. Slnko,Zem a Mesiac su sucastou jednotneho systemu. Ked to chces povysit, zistis, ze sa Slnecna sustava toci vo vesmire v rovnakom vztahu, ako sa toci Mesiac vo vztahu k Zemi. Slnko nie je dominantne. Pocas rokov, Sirius sa „posunul“ o kusok, pretoze sily v tomto celkovom hviezdnom systeme nie su linearne,ale vzajočne sa ovplyvnujuce a drziace sa v jednote zaroven. Preto stale vidime hviezdy na rovnakom mieste, pretoze zijeme v sustave, ktora sa drzi pokope, ako sa drzi Mesiac a Zem. Je to ciernobielo opisane.

   Ked sa dostanes na hranu tejto sustavy, ktora je vzajomne spojena v jednotu rovnako, ako Mesiac vo vztahu k Zemi, mozes kludne narazit na poznanie, ze dalsi vesmirna sustava sa „toci vo vlastnom cykle“ podobne ako ta, ktorej sme sucastou.

   Predstav si dva prudy v oceane, na hraniciach ktorych vznikaju rozne burlive spojenia. Z hladiska vesmiru to mozu byt akekolvek zname, ci aj nezname energeticke polia, ktore „zakrivia“ ten „cas“, ako sme si ho opisali sami a preto nemozeme vidiet vesmir linearne. Rovnako, ako ked sa pozries vo vode cez sklo na rybu. Podla tvaru skla, vidis aj skreslenu realitu, skreslenu vzdialenost, farbu, tvar, cokolvek, co ta napadne. A tieto sustavy su predelene tymi „sklami“, „silami, ktore sa stretavaju v konkurencnych sustavach“.

   Takze ak zoberies v uvahu, ze sa nas hviezdny system toci sam v sebe a zaroven spolocne, tak vedlajsi system moze robit to iste.

   A co vidime my? Ako ked sa pozrieme cez to sklo do vody. Rozne zakrivenia sposobene vlastnymi energetickymi poliami domimantnych energetickych poli v hviezdnom systeme. Mozu to byt tunely, mozu to byt akekolvek utvary, ktore sme schopni si predstavit a aj take, ktore si predstavit nevieme. Cim vznika znamy tvar Vesmiru, aky doteraz pozname.

   • S tými silovými poliami oddelujúcimi jednotlivé hviezdne systémy by som súhlasil.
    Je to iste zaujímavá téma -plochá/hruškovitá/4D opakujúci sa priestor či iné verzie tvaru Zeme ale sú ďaleko závažnejšie témy, ktoré by mali ľudí trápiť – pre vývoj človeka to nemá žiaden význam – vedieť čo kto kde vyvádzal – v malom alebo vo veľkom. Treba dávať pozor aby nám neujel vlak keď pozeráme stále kdesi inam.

    • S tím naprosto souhlasím.Ale proč nám to tedy tají?Už jsem na to nechtěla reagovat,ale někde jsem četla,že ty původní civilizace Mayové, Aztékové,Inkové při příchodu Španělů už tam nebyly. Tedy aspoň ne v plné síle.Na sever byly importovány divoké kmeny z Jižní Ameriky.Myslím si, že Španělé a Angličané by jistě s radostí obsadili ty krásné chrámy a budovy.Nezůstaly by nám jen ruiny.Proč v Evropě zůstalo zachováno plno kostelů a chrámů.Samozřejmě,že občas vyhořely a byly rekonstruovány.

     • Marek Košice

      Maroš, ako je vidieť, tak téma Plochej Zeme je najviac kontroverzná zo všetkých tém na svete, a bohužiaľ……ľudia sú v tomto smere SLEPÍ v tom najvyššom počte….
      Sebastian to úplne „zaklincoval“ tým, ako sa snaží dokázať „Zemeguľu“ totálnymi sci-fi teóriami, ktoré sa NEDAJÚ OVERIŤ v praxi, pozorovaním, v laboratórnych podmienkach, atď….. Takže keď JEDINÁ hviezda porušuje svoju zotrvačnosť z pohľadu pozorovateľa na Zemi, tak….to je podľa neho dôkaz točiacej sa Zemegule… Ale Sebastian nedokáže vysvetliť napríklad (jeden zo stoviek príkladov) to, ako je možné, že MESIAC ODRÁŽA SLNEČNÉ SVETLO (podľa toho, v akej fáze sa nachádza) VŽDY na celej jeho osvetlenej časti rovnakou intenzitou…. Keď je Spln, Mesiac je CELÝ ROVNAKO SVIETIACI… Keď je mesiac v D-čku, svieti presne celá jeho polovica rovnakou intenzitou….. K tomu všetkému je dávno dokázané, že Mesačné svetlo je CHLADNÉ…… A ja sa pýtam na tieto dve otázky (a nepýtam sa ich teba, Maroš, ty vieš aká je pravda ohľadom Zeme)…
      1. Ako je možné, že nie je osvetlená CELÁ POLOGUĽA Zeme rovnakou intenzitou v jeden moment (poludnie na osvetlenej pologuli, polnoc na neosvetlenej), keď je to možné na Mesiaci?
      2. Ako je možné, že mesačné svetlo je CHLADNÉ svojim pôsobením na zemský povrch (a vzduch nad povrchom), keď je to VRAJ LEN ODRAZ, a k tomu ešte odraz horúceho Slnka?

      Odpoveď na tieto dve otázky dám sám : Mesiac SÁM generuje svetlo. A už aj ja sám som ho mnoho krát (naposledy pár dní dozadu) videl odrážať svetlo pod viditeľne iným uhlom, než by mal byť vzhľadom na polohu Slnka. A nie som sám, vidieť to môže každý mnoho diesatok krát za rok.

      Po ďalšie – Prečo sú Slnko (pozoruj jeho veľkosť v hmle, alebo keď je za mrakom a vidno jeho obrys) a Mesiac pri pozorovaní zo Zeme rovnako veľké? ĎALŠIA NÁHODA spolu s tými stovkami iných „náhod“, ktorými nás kŕmi „mainstream veda“??? SÚ ROVNAKO VEĽKÉ PRETO, PRETOŽE AJ V SKUTOČNSTI SÚ ROVNAKO VEĽKÉ…. A sú aj v rovnakej vzdialenosti od Zeme. Ale ja jebem na to, POCHOPIL SOM, že to posledné, čoho sa bioroboti vzdajú, je „Zemeguľa“……..

     • Marek Košice

      * oprava : A už aj ja sám som ho mnoho krát (naposledy pár dní dozadu) (!) videl (!AKOŽE(!) odrážať svetlo pod viditeľne iným uhlom, než by mal byť vzhľadom na polohu Slnka.

  • Sebastian

   Clovece, na ten Tvoj chaos v mozgu sa ani neoplati odpovedat. Urcite to nepochopis, ale mal by si ist na kolotoc, ktory poriadne natriasa, pretoze mas v mozgu porozhadzovane lego. Tym trasenim sa mozno posklada do spravneho tvaru mozgu. Zacal by som kolotocom pre deti do 3 rokov. Maju v hlave DUPLO kocky, tie su velke a lahsie sa poskladaju, ako tie, ktore su uz pre starsie deti.

   Pripadne, zacni odznova. Slabikarom. Vsak si ty normalny clovek? Uz si sa vobec zamyslel, co si napisal? Ty si vacsi konspirator, ako mainstream.

   Ja by som povedal, ze Zem je ihlan a obcas sa meni na kosostvorec, podla toho, ako tu fuka vietor a prelieva sa more. Ked velmi zafuka vietor, more sa preleje a zmeni sa tvar na ihlan, zmenia sa gravitacne sily a to je dosledok, ze niektori ludia na svete maju sikme oci. Ked sa piesok presype naspat, zmeni sa Zem na kosostvorec a vtedy aj magnetizmus na Zemi. To je presne ten den, ked si ludia myslia, ze su vsetci zeny.

   Rozumies? Takto vyzeraju Tvoje myslienky. Ludom ako ty, staci, ze cudzimi slovami sa niekto pokusi vysvetlit akykolvek fenomen, ku ktoremu Tvoj mozog inklinuje a v tom momente Ta uz nikto nepresvedci, ze mas medzi nohami vtaka, aj ked ho vidis. Stale si budes mysliet, ze to nie je vtak, ale ze si zena v vybielenymi vajcami.

   Co Ti mam k tomu napisat? 10 rocne deti maju modely Slnka a Zeme s Mesiacom a vysvetlia Ti, ako funguju fazy. Pozri sa na oblohu a uvidis gule. Nie tie tvoje, v ktorych mas mozog, ale ak si kupis poriadny dalekohlad, tak uvidis aj planety slnecnej sustavy, ktore nie su ploche. A v neposlednom rade si zapni akekolvek video z ISS, ked uvidis plochu Zem, tak si asi pozeras s Marosom do zadku a vidis tam rotujuce meteority. Potom sa cuduj, ze o vasej komunite alternativcov koluju zosmiesnujuce videa Ovcianskeho tribunalu a podobne. Vy nie ste alternativa, vy ste neschopni reflektovat realitu. Na cele s KOVIDBARONOM, Marosom a redakciou mimozemstanov. Maros vam veli jeho nezmyslami s lietadlom a vzduchom. Na vase kraviny sa neda nai rozumne reagovat, vas by mali otcovia poriadne vyplieskat, ze nerozumiete jednoduchym pravidlam zivota.

   • Občiansky tribunál by som nechal na pokoji ale Ovčiansky tribunál – tie zošmiešnovacie liberálne fašistické kydy treba poslať rázne do hája.
    Tí čo kydajú na Občiansky tribunál – tak tí majú asi toľko svedomia ako Modrý Zajačik z jutubu.

  • Sebastian

   https://www.youtube.com/watch?v=ntsczkygeYo

   Vo videu, ktoré som uviedol vyššie, je polopate znázornený náklon a pohyb Zeme a Mesiaca.

  • Máš problémy?

   MAREK utečenec z ktorého psychohotela si zdrhol???

 8. Dobrou chuť přeje z posla klaus švábovic…
  https://www.facebook.com/groups/693173665157146/posts/931232018017975/

Pridajte komentár

*