Denná dávka vitamínu C: Koľko sa odporúča brať podľa choroby


Print Friendly, PDF & Email

Denná dávka vitamínu C: Koľko sa odporúča brať podľa choroby

Mnohí ste si iste všimli celý rad protichodných informácií o vitamíne C.

Zopár lekárov ho vrelo svojím pacientom odporúča, iní zase svojím pacientom, tvrdo povediac, vymývajú mozgy informáciami typu “Céčko sa zdržuje v obličkách a vytvára kamene”.

Hneď na to povedia, že “máte drahý moč”, lebo vitamín C sa v tele nijako nezdržiava a všetok sa vyplavuje močom z tela von.

Ako je však možné, aby sa vitamín C aj vyplavoval všetok z tela von, a zároveň spôsoboval obličkové kamene, je nanajvýš zaujímavé.

Pravda o vyplavovaní vitamínu C z tela von

Podobným lekárom treba odkázať fakt, ktorý ich farmáciami sponzorované lekárske fakulty nenaučili.

Ide o to, že vitamín C sa z tela neodchádza sám, ale ale až po tom, ako sa naviaže na voľné radikály v tele a vyplavuje ich z tela von.

Odporúčané denné dávky (ODD) vitamínu C mnohých vedcov metabolickej integrovanej medicíny, ako aj vedcov z prostredia biochémie, vrátane držiteľa Nobelovej ceny profesora Linusa Paulinga, sú v úplnom rozpore s klasickými odporúčanými dávkami.

Tie jednostajne uvádzajú ortodoxné medicínske inštitúcie, prikláňajúce sa a sponzorované fabrikami na výrobu a predaj chemických liekov.

Zvyčajne sa odporúča každému zdravému (nie chorému!) človeku, staršiemu viac ako 3 roky, denne prijímať minimálne 3000 mg vitamínu C na udržanie si optimálneho zdravia.

Viac sa odporúča v období tehotenstva (6000mg), avšak pri rôznych chorobách sa podávajú dávky v rozpätí od 20 000 do 300 000 mg denne.

Koľko vitamínu C užívať a kedy

V nasledujúcej tabuľke nájdete informáciu o tom, koľko vitamínu C užívať podľa toho, kto vydal odporúčanie a tiež v závislosti od druhu ochorenia:

ODD     Zdroj/Choroby 
60-95 mg     Odporúčania medicínskych úradov
3000 mg     Odporúčacie dávky organizácie The Vitamin C Foundation
6000-18000 mg     Odporúčacie dávky profesora Paulinga
6000-9000 mg     Tehotenstvo
6000-18000 mg     Srdcové ochorenia
14000-30000 mg     Rakovina
20000-300000 mg     Vážne infekčné ochorenia

 

Odporúčanie profesora Linusa Paulinga bolo výsledkom jeho dlhodobého výskumu, pri ktorom zistil, že človek si nedokáže sám vytvoriť vitamin C tak, ako si ho v masívných množstvách vytváraju zvieratá.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Človek by nikdy nedokázal zjesť take obrovské množstvo ovocia, aby si vytvoril dostatok vitamínu C, potrebného na zvládnutie chorôb.

Vitamín C expert Dr. Thomas E. Levy odporúča od 6000 do 12000 mg denne.

Dr. Robert Cathcart tvrdí, že virtuálne každý človek znesie dennú dávku 4000 mg vitamínu C denne v orálnej forme.

Pri ľahšich ochoreniach odporúča prijímať zhruba 16000 mg denne, pričom sa dávky postupne zvyšujú na 16 000 za účelom dosiahnutia žalúdočnej tolerancie.

The Vitamin C Foundation odporúča prijímať ročným deťom 1000 mg a dvojročným deťom 2000 mg denne.

V prípade nádchy a podobných bakteriálnych ochoreniach, či začínajúcej chrípky sa odporúča pri prvých príznakoch podávať každú hodinu 500 až 1000 mg vitamínu C.

Vhodná je forma vitamínu ESTER-C (askorbát vápenatý), ktorý je zvláštne upravený tak, že sa uvoľňuje v tele pomaly, dlhšie v tele zotrváva a je Ph neutrálny, a preto nespôsubuje prekyslenie žalúdka, a teda žalúdočné problémy, ako sú hnačky.

V prípade podobných problémov pri obyčajnom vitamíne C treba dávky znížiť a postupne ich zvyšovať.

Veľmi dôležité je prijímať dostatok čistej vody, čo predstavuje objem minimálne 2 až 2 a pol litra vody denne pre zdravého človeka a až 3 litre pre človeka trpiaceho na rakovinu.

Toľko by mal však prijať každý človek, a to bez ohľadu na to, či prijíma vitamin C alebo nie.

Záver

V prípade záujmu veľké množstvo informácií o vitamíne C nájdete v anglickom jazyku na stránke www.doctoryourself.com.

Naša stránka sa vám neustále snaží prinášať viac relevantných informácií na túto dôležitú tému.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň,

  môj syn má 21 mesiacov a bola mu diagnostikovana detská artritída…chcela by som sa spýtať aká by bola pre neho vhodná dávka vitamínu C preventívne a pri nachladení, resp. chrípke…

  ďakujem.

  S pozdravom

 2. Dostala som k vam vdaka odporuceniu mojej znamej,ktora mi poradila nesuhlasit s operaciou nosnej mandle u mojho takmer 4rocneho syna,ktory je po nastupe do MŠ toho roku v septembri opakovane chory.Sople,kasel,vysoke teploty,naposledy-koncom oktobra mu na krku navreli obrovske krsne uzliny,velke ako zemiaky a vtedy zacalo nase behanie po doktoroch a odbery krvi.Prve vysetrenie inf.mononukleozu nepotvrdilo,druhe vysetrenie krvi ,ale v inom labaku zistilo CMV,mononukleozu a toxoplazmozu.Tretie vysetrenie krvi bolo opat negat.na vsetky mozne infekcie,pecen.testy ok,aj krv.obraz.Boli sme uz vysetreni,ORL,zubarom,pneumologom,gastroenterologom a dokonca aj onko hematologom.RTg pluc negat a i napriek opakovanje liecbe ATB a v domacom osetreni,do MŠ nechodieva,dostal zapal priedusiek.Vcera sme boli opat na odberoch,opakovali protilatky na mononukl. a vysetrovali aj mykoplazmy achlamydie.vysledky zatial neviem.Uzliny uz nie su viditelne a lekarka z infekcneho nam poradila odstranit nosovu mandlu.manzel s tym nesuhlasi a tak nam znama poradila liecbu vysokymi davkami vit.C,Nie som si vsak ista,ci tento sposob terapie moze podstupit aj male dieta,ktore je tiez sledovane detskym nefrologom pre obojstrannu dilataciu oblickovej panvicky a tiez koziarom,pre atopicky ekzem.Este aby som nezabudla,najnovsie nas este poslali so synom na kardiologiu,lebo sa pneumologovi nezdalo nieco so srdcom.Uz sme boli naozaj vsade,trapim sa,ze toto vsetko musi znasat taky maly cloviecik.
  Dakujem za radu a prajem pekny vecer
  Andrea K.

 3. tO PREKYSLENIE SA DA TLMIT SODOU BIKARBONOU POMER 2:1 VZNIKA ASCORBAT

 4. Svetlan Senkorskij

  Vitamín C nelieči chrípku ani prechladnutie a jeho vysoké dávky nemajú žiaden zmysel, keďže sa vylúčia močom. A pán Linus Pauling sa tiež mýli – http://www.sciencebasedmedicine.org/index.php/high-dose-vitamin-c-and-cancer-has-linus-pauling-been-vindicated/

 5. Sledujem, že tebe alternatívna medicína asi poriadne leží v žalúdku 🙂

 6. Velka vacsina veci, co sa do tela dostane sa vyluci mocom, vcitane antibiotik, vitaminov aj mineralov
  Napriek tomu vyssie davky vitaminu C v krvi mozno dosiahnut len velkym prijmom vitaminu C a vyssie davky v krvi su pre nas dobre v boji proti chorobam, na regeneraciu kolagenu a podobne.
  Linus Pauling zacal svoj vyskum vitaminu C a jeho hladinach v krvi tym, ze nasiel u psa a prasata napr v krvi ovela vyssie hladiny, ako mame my. Tak postupne zistil, ze mnohe zvierata si ho vytvaraju, u ludi ale na ten proces chyba jeden z enzymov, co zvierata maju povacsine. Takze aby sme mali podobne vysoke hladiny, potrebujeme si ho neustale dodavat.
  Kyselina askorbova a askorbaty maju polcas trvania v tele len 1/2 az 1 hodinu, velka molekula esteru C ale ma polcas az 5 hodin, a ester C palmitat v tukovych vrstvach ma zivotnost az mesiace.

 7. Mám rakovinu prsníka. Aká je pre mňa denná doporučená dávka C vitamínu podávaného formou infúzie ? Vybrala som si na recept C injektopass – 7,5 g.
  Koľko tých ampuliek , denne alebo každý druhý deň ? Ak denne, tak jedna alebo viac ? Nejak sa mi to rozšírilo aj pod pažu. Neliečim sa konvenčnou liečbou ale alternatívne. Mám amygdalín a aj iné prípravky od pána Damiana.
  Poraďte prosím !

 8. Magdalénka

  Moj syn má zvečšenu krčnu mandlu od 4r ,ale odkedy pije len (!) 250mg C-vitaminu denne, nebýva chorý cez rok.Naposledy bolo zvysok rodiny chorých na zapalene krčne lymfaticke uzliny, všetci boli cez 3týždne na ATB ,on bol s chorými asi týžden,ale dostall sa z toho do 3 dní-len vitamínom c, a natieraním krku octanovou masťou a zbalením do šálu.Ja somna kortikosteroidoch a imunosupresívach, 2x ročne som bývala hospitalizovana v nemocnici, koli chrípke, zapal priedušiek už bolo na mna privela.Odkedy beriem tretí rok c-vitamín (cez 1000mg denne/ 1,5l vody) v nemocnici som nebola.C-vitamín niektorý velmi podcenuju .Pre mna je to vsak „smiešny zaklad “ epšieho zdravia ,poznám jeho učinky.Je už na každom z nas kto si chce jeho učinky overiť a kto iba lamentovať .Báť sa ho ale určite netreba!

Pridajte komentár

*