7 najčastejších príznakov nádoru na mozgu


Print Friendly, PDF & Email

7 najčastejších príznakov nádoru na mozgu

Mozgové nádory sú 22. najbežnejším typom rakoviny na svete, ale z hľadiska úmrtnosti obsadzujú 12. miesto. Preto je veľmi dôležité vedieť, ako rozpoznať príznaky nádoru mozgu už veľmi skoro, podľa možnosti čo najskôr.

Najčastejšími príznakmi toho, že na mozgu je nádor, sú veci, o ktorých by ste mali vedieť.

Nádor na mozgu sa môže objaviť u každého

Mozgové nádory sa môžu kedykoľvek vyskytnúť u kohokoľvek. Len sa opýtajte Marie Menounos. Marii lekári diagnostikovali nádor na mozgu v období, keď sa starala o svoju chorú mamu, ktorá bola v poslednom štvrtom štádiu rakoviny mozgu.

Maria pracovala ako televízna moderátorka v mnohých programoch, pre mnohé zábavné a spravodajské organizácie vrátane Extra, Access Hollywood a naposledy pre E! News.

Maria musela opustiť svoju pozíciu spolutvorcu programov na E! News, keď sa jej neočakávane vyvinul nádor na mozgu.

Našťastie sa jej nádor ukázal ako benígny, čiže nezhubný a teraz sa pomaly zotavuje z operácie mozgu, vďaka ktorej jej nádor odstránili.

Maria sa vyhýbala vyšetreniu magnetickou rezonanciou (MRI) napriek tomu, že sa jej niekoľkokrát a opakovane objavovali symptómy nádoru mozgu podobné tým, ktoré zažila jej matka.

Pre Mariu to bol úplný šok a po oznámení diagnózy povedala: „Neplakala som. V skutočnosti som sa zasmiala. Je to také neskutočné a bláznivé a neuveriteľné, že moja mama má nádor na mozgu – a teraz ho mám aj ja!“

7 najčastejších príznakov nádoru na mozgu

1. Bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú najčastejším a prvotným príznakom toho, že ide o nádor na mozgu. Bolesti hlavy, ktoré prežívate, keď máte nádor na mozgu, nebudú reagovať na bežné metódy liečenia bolestí hlavy.

Ak spozorujete zmeny v tom, ako pociťujete svoje bolesti hlavy a keď sa začnú vyskytovať čoraz častejšie, môže to znamenať, že máte do činenia s nádorom na mozgu.

2. Zmeny videnia

Zmeny videnia sú príznak, ktorý indikuje nádor na mozgu, ktorý sa vytvoril v okcipitálnom laloku, temporálnom laloku alebo v mozgu.

Medzi zmeny videnia sa zaraďuje strata videnia, dvojité videnie alebo rozmazané videnie.

3. Nevoľnosť

Pretrvávajúce pocity nevoľnosti alebo osobitne špecifickej nevoľnosti v žalúdku, sprevádzané nutkaním na zvracanie, sa spájajú s nádormi na mozgu.

Liečba osteoporózy

Ak sa vyskytne takáto alebo iná nevysvetliteľná nevoľnosť často, neignorujte ju!

4. Nešikovnosť

Ak máte pocit slabosti, alebo slabosti sprevádzanej pocitom, akoby sa vám točila hlava a máte nepríjemný pocit v rukách, ramenách alebo nohách, mali by ste spozornieť, lebo je potenciálne možné, že máte nádor na mozgu.

Keď sa vám stane, že je ťažké ovládať výrazy tváre, komunikovať verbálne alebo prehĺtať, to sú tiež náznaky nádoru na mozgu.

5. Slabosť

Zažívanie slabosti na jednej strane tela naznačuje nádor v oblasti čelného laloku mozgu. Nádor sa pravdepodobne nachádza na opačnej strane tela než kde pociťujete slabosť.

6. Strata pamäti

Ak máte problémy s pamäťou alebo sa často cítite zmätení, môže to byť spôsobené nádorom na mozgu.

Krátke výpadky pamäte sú nápadnejšie než rozsiahlejšia strata pamäte, ku ktorej dochádza počas dlhého časového obdobia, takže dávajte pozor na príznaky.

7. Záchvaty

Toto je príznak, ktorý zvyčajne najviac znepokojuje tých, ktorí majú nádor na mozgu. Záchvaty sú ako náhle kŕče alebo akoby vyvolané nezvyčajnou elektrickou aktivitou v mozgu.

Sú charakterizované mimovoľnými pohybmi tela a zmenou vedomia. Ak zažijete záchvat, nikdy nevylúčte ako príčinu prípadný nádor na mozgu.

Záver

Ak pravidelne zažívate niektoré z bežných príznakov, ktoré sú charakteristické pre nádor na mozgu, bezodkladne vyhľadajte svojho lekára.

Čím skôr sa podchytí vaša choroba, osobitne ak ide o nádor na mozgu, tým väčšia je šanca na prežitie.

To, čo sme tu uviedli je varovanie. Je naozaj dôležité, aby človek sledoval, ako sa cíti a spozornel, keď sa niektoré príznaky opakujú alebo na seba nadväzujú.

Našťastie, vždy existujú aj prírodné prostriedky, ktoré aj keď nie vždy nahradia účinnosťou medicínsky pripravené lieky alebo postupy, môžu mať aspoň zmierňujúce alebo podporné účinky.

Tak tomu je tomu aj v prípade nádorov na mozgu, kde existuje podporná bylinná, prírodná liečba.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Hahaha….
    Keby som nepoznala akrobat.pilota ktory lietal kazdy den. Cely zivot pod lek.kontolou. V jeden den si mysleli ze ma porazku. Nevedel rozpravat. No bol to nador ktory za 2mesiace nam zobral cloveka z rodiny,Napriek 2operaciam….prevencia co by naznacovala nieco vobec nebola… zivot leti , zo dna na den tu nemusime byt..bez varovania

Pridajte komentár

*