Vitamín C: Dôležitý pre produkciu interferónu


Print Friendly, PDF & Email

Už niekoľko rokov sa medicína snaží využiť industriálne vyrobený interferón na liečbu niekoľkých ochorení. Takáto liečba je finančne náročná a môže spôsobiť nezanedbateľné vedľajšie účinky.

Ľudské telo má v imunitnom obrannom systéme k dispozícii nespočetné páky, pomocou ktorých sa zbavuje infekcií. Všetky tieto páky však potrebujú vysoké dávky vitamínu C na to, aby bol zabezpečený optimálny chod – schopnosť ubrániť sa pred infekciami a efektívne sa ich zbaviť. Avšak človek, ako jediný cicavec oddávna trpí nedostatkom vitamínu C. Jednak stratil schopnosť ho v tele produkovať a taktiež si nemože jeho dostatok (minimálne 3000 mg deňne) zabezpečiť v potrave. Nevyhnutné je preto jeho dopĺňanie.

Prvá línia imunitnej obrany pozostáva z leukocytov – bielych krviniek. Tieto “hliadkujú” v krvnom systéme, hľadajú votrelé mikróby a pri ich nájdení ich zničia. Biele krvinky nevyhnutne potrebujé vitamín C na to, aby fungovali efektívne. Ďalším ochráncom je nedávnoobjavený glykoproteín interferón, produkcia ktorého sa pri invázii infekčnými mikróbmi automaticky zvyšuje. V štúdii publikovanej v nedávnom vydaní Medical World News (Správy zo sveta medicíny), výskumníci naniesli interferón 11. dobrovoľníkom na sliznicu nosa a vystavili ich ľudskému vírusu. Žiadnemu z nich sa neprejavila nádcha, pričom trom sa prejavili len jej počiatočné symptómy. Po podaní vírusu bez podania interferónu, ôsmym zo zúčastnenných sa prejavila akútna infekcia, u dvoch sa vyvinuli menšie symptómy a u jedného sa virus neprejavil vôbec.

Zatiaľ čo interferón sa čoraz viac propaguje ako nádejný liek, ostáva stále veľmi drahým a málo dostupným. Doktori Pauling a Stone trvajú na tom, že niet dôvodu využívať túto drahú látku, keďže omnoho lacnejšie, bezpečnejšie a efektívnejšie vysoké dávky vitamínu C dosahujú prinajmenšom rovnaké výsledky ako liečba interferónom. Dr. Stone taktiež poukazuje na fakt, že jednou z funkcii vitamínu C v tele je podpora výroby vlastného interferónu. Zvýšenie hladiny interferónu, ktorý je produktom tela človeka, môže byť ľahko dosiahnutá zvýšením vitamínu C. Je to ďalši dôkaz toho, že biológia nášho tela je perfektnou továrňnou vlastných liekov proti mnohým ochoreniam, ak sa pravdaže tejto továrni dodajú správne suroviny v správnom množstve.

Vitamin C:Essential for interferon production.

Z knihy Vitamin C Updated, Jack Joseph Challem

V preklade: Aktuálne o vitamíne C

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Prírodná liečba osteoartritídy

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*