Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Vitamín C a osobná skúsenosť čitateľa so zlepšením zdravia


Print Friendly, PDF & Email

Dobrý deň,

Mam 36 rokov a vitamíny užívam hlavne ako prevenciu. Koľko krát denne odporúčate vitamín C užívať a v akých dávkach?

Tak isto som sa začal pred cca pol rokom stravovať podľa rád uverejnených na Vašej stránke (ráno ovocie + pšeničné vločky atď.)

Kupujem bio potraviny Aalnatura z DM drogérie + miestne ovocie a zeleninu), nakoľko som mal celý život problém so zažívaním a s častým prechladnutím.

Doteraz som mal problém, že som nemohol jest zmrzlinu a piť studené nápoje a teraz som zistil, že to človeku aj tak neprospieva… Po pol roku môžem povedať, že sa kvalita môjho zdravia zlepšila o cca 80%, za čo Vám chcem poďakovať.

Ešte sa chcem spýtať, nakoľko ste v jednom článku odporúčal nepoužívať zubnú pastu s fluórom – akú zubnú pastu odporúčate používať na precitlivené zuby?

Momentálne používam ráno a večer malé množstvo pasty Sensodyne Total Care + večer si čistím zuby so zubnou niťou. Som bohužiaľ taktiež držiteľom siedmych amalgámových plomb.

Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

V.S.

– – – – – – –

ODPOVEĎ: 

Zdravím,

Stop Candida

Teši ma, že Vaše zdravie sa takto zlepšilo. Ak by ľudia mali podobný prístup k veciam ohľadom zdravia, zbavili by sa minimálne 80% chorôb, bez intervencie ortodoxnej medicíny alebo aj bez komplementárnej medicíny – jednoducho, doma.

Podobne skúsenosti mám aj ja.

Nechcete o svojich skúsenostiach napísat článok? O týchto veciach treba hovoriť, lebo mnohí si stále naivne myslia, že je to medicína, ktorá ich má vyliečiť – naivná sladká nevedomosť.

Alebo, ak nemáte čas na písanie článku, môžem zverejniť Váš krátky email? Môžem ho zverejniť bez mena.

Ohľadom vitamínu C, Linus Pauling odporúčal zdravému človeku pre udržanie optimálneho zdravia užívať 3000 mg denne. Avšak, forma Ester C (nekyslý vitamín C) sa v tele zdržiava dlhšie a tak, myslím, stačí 1000mg denne.

Pri prvých príznakoch choroby sa dávka značne zvyšuje, v závislosti od choroby.

Dôležité je jesť zdravo a piť 2 litre čistej vody denne.

Neviem, kde sú na Slovensku zubné pasty bez fluóru, keďže tam nežijem. Poobzerám sa a ak zistím, napíšem Vám.

S pozdravom

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Damián

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň,

  ak Vám môžem do toho vstúpiť a poradiť, zubná pasta bez obsahu fluóru je napríklad Aloe Vera Zubná pasta sensitive a Aloe Vera Zubná pasta od spoločnosti LR. Nájdete na stránke http://www.lr-slovak.com v sekcii Produkty Aloe vera.
  Vopred ale upozorňujem, že nechcem robiť propagáciu, ani nič podobné. Ale mám pár ročné pozitívne skúsenosti v spojení s chrupom s parodontitídou. Chrup bol čistený pastou bez prívlastku „sensitive“. Ešte by som podotkla, že je vhodné pridať aj používanie medzizubných kefiek v postranných úsekoch chrupu, pretože tam niť žiaľ dostatočná nie je.

  Veľa zdravých zubov.

 2. Anachsunamei

  Mám len pozitívne skúsenosti denne beriem dávku 7000 až 10000mg vitamínu C.
  Mám hypermobilný syndróm a senzibilitu na zmenu počasia, bolesti kĺbou sú denno-denne. Vďaka vitamínu C sa mi zmierňujú. Hlavne nemám už problémy s kolennými a bedrovými kĺbmi (z ničoho nič krívanie pri chôdzi kvôli bolesti bedrového kĺbu). Samozrejme neužívam len vitamín C ale všetky potrebné vitamíny či už v tabletkovej forme alebo prírodnej. Pri napr. chrípke som mala minimálne prejavy a telu stačil len spánok a bolo dobre 🙂

  Lekári na moju diagnózu povedali, že budem žiaľ trpieť na bolesti celý život a bude sa to len zhoršovať (pribudne časom aj artŕoza podľa ich vyjadrení). Žiadne rady čo užívať, ako sa hýbať, čo robiť a nerobiť nedali, iba určili diagnózu. Lekárom sa vyhýbam oblúkom!!!

 3. Už siedmy mesiac ma opakovane trápi e. coli a infekcia močových ciest. A tak opakovane beriem každý mesiac antibiotiká. Ktoré ženy s tým mali či majú problém, vedia o čom píšem. Je to veľmi nepríjemné, ťažko sa toho zbaviť a podľa slov lekárov je to na dlhé trate. No mňa to už prestáva baviť.
  Tak som začala sondovať na internete, lebo sa obávam toľkého množstva antibiotík a chcela by som sa tej pliagy zbaviť.
  Pozitívny účinok vitamínu C som videla u syna, ktorému sa na pere vyhodil herpes. Musím povedať, že po požití 4 000 mg vitamínu C na druhý deň herpes nebol. Ani stopy.
  Mala som obavu čo s ním takáto vysoká dávka (oproti naučených 60 mg) spraví a možno by som mu to ani nedovolila, keby mi povedal aké množstvo vitamínu C chce užiť. Účinok však bol jasný!
  Tiež som si všimla, že už dávka 1 000 mg vitamínu C mi odstránila nepríjemnú aftu v ústach.
  Čo sa týka mňa, od 1. apríla 2015 som zmenila stravu – žiaden biely cukor a biela múka a výrobky z nich. Začala som užívať 2 000 mg vitamínu C s predĺženým účinkom denne. Rozložila som si ho na 4 dávky počas dňa. Pomohla mi stránka http://www.candida.cz
  Po prečítaní Vašich článkov to bude zrejme málo, len ja sa akosi stále obávam aký to bude mať účinok na mňa.
  Potešilo by ma keby ste mi napísali svoj názor akú dávku vitamínu C by som mala denne užiť. Viete, ak sa s tým zdôverím niekomu z mojich blízkych, každý zareaguje „to nesmieš, to je veľa“. Nemám podporu okolia a tak to skúšam sama na sebe. Musím povedať, že od detstva som bola veľmi často chorá, podľa lekárskeho vyšetrenia mám oslabenú imunitu, v januári 2015 som sa liečila na pásový opar a to všetko je popretkávané infekciami močových ciest, farbu pleti na tvári ani nevravím …a vlastne vždy niečo riešim.
  Toto ma konečne donútilo začať so zmenou stravy a popritom užívať vitamín C.
  Poprosila by som, ak sa niekto zbavil e.coli a opakovaných infektov močových ciest, tak AKO.

 4. Libor Ošust

  Dobrý deň prajem
  Ja som bol minulý rok od januára do júna 5 x chorý. Vyčítal som kdesi na nete, úžasný prírodný liek.
  8-10 strúčikov cesnaku prepasirovat,
  dať do 2 dl jablčného octu. Pridať 1 väčsiu cibuľu a2 dl medu.
  Nechať vylúhovať 7-10 dní a denne premiešať. Skladovať v ladničke. Užívať preventívne 1 x týždenne 1 čaj. lyzicku. Pri prvom náznaku ochorenia užiť 1 čaj. lyžičku 3 x denne, najlepšie rozriedené asi v 1-2 dl čaju alebo vody a viróza Vás vždy obíde!
  Prajem hodne zdravia

Pridajte komentár

*