Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

WEF varuje, že „zmena klímy“ spôsobuje náhly nárast srdcových infarktov


Print Friendly, PDF & Email

WEF varuje, že „zmena klímy“ spôsobuje náhly nárast srdcových infarktov

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Svetové ekonomické fórum (WEF) zverejnilo novú štúdiu, v ktorej tvrdí, že náhly nárast smrteľných srdcových infarktov a mozgových príhod je spôsobený „zmenou klímy vyvolanej človekom“.

Organizácia UPenn, ktorá je financovaná WEF a Billom Gatesom, zverejnila výsledky svojej štúdie v Žurnále americkej srdcovej asociácie (Journal of the American Heart Association).

Tím vedcov z WEF pod vedením Sameeda Ahmeda M. Khatanu dospel k záveru, že „zmena klímy spôsobuje nárast extrémnych horúčav“. Ďalej tvrdí, že tento „nárast extrémnych horúčav“ spúšťa smrteľnú vlnu srdcovo-cievnych úmrtí.

Portál NN k téme uvádza:

Podľa Khatanu a jeho tímu financovaného Billom Gatesom by sa kardiovaskulárne úmrtia spojené s extrémnym teplom mohli do roku 2050 strojnásobiť na takmer 5 500 nadmerných úmrtí ročne len v USA.

Vedci trvajú na tom, že prijatie opatrení na riešenie takzvanej „klimatickej krízy“ by mohlo pomôcť znížiť počet úmrtí spôsobených prudkými srdcovými infarktmi a mŕtvicami.

Pripúšťajú však, že kardiovaskulárne úmrtia súvisiace s teplom sa stále pravdepodobne viac ako zdvojnásobia na 4 300 extra úmrtí ročne, aj keď Spojené štáty americké zostanú na svojej súčasnej plánovanej ceste znižovania emisií v rámci zelenej agendy.

Výskumníci varujú, že je potrebné vyvinúť ešte viac úsilia pre urýchlenie dosiahnutia cieľov WEF nulového uhlíka (Net Zero), aby sa spomalili údajné úmrtia súvisiace s teplom.

Khatana, kardiológ a odborný asistent na Fakulte medicíny na Pensylvánskej univerzite, tvrdí, že tí, ktorí sú „najzraniteľnejší“, ako napríklad černosi, sú najviac ohrození vlnou kardiovaskulárnych úmrtí.

„Vplyv klimatických zmien na verejné zdravie najviac dopadá na tých jednotlivcov, ktorí žijú na okraji našej spoločnosti,“ hovorí Khatana.

„Akékoľvek politické opatrenia alebo snahy o zmiernenie situácie musia byť preto prispôsobené jednotlivcom, ktorí sú najzraniteľnejší.“

Čo vedci presne zistili

Spomenutá predpoveď nárastu úmrtí pochádza od Khatanovej skupiny na Pensylvánskej univerzite.

Vedecký tím predtým modeloval vzťah medzi súčasnými úmrtiami na srdcový infarkt a mozgovú príhodu a zvyšujúcim sa počtom „dní s extrémnymi horúčavami“ (definované ako index tepla – miera zdanlivej teploty, ktorá je výsledkom okolitej teploty a relatívnej vlhkosti – pri alebo nad 32 stupňov Celzia).

Pomocou údajov z 3 108 okresov USA v rokoch 2008 až 2017 zistili rastúcu mieru kardiovaskulárnych úmrtí spolu s trendom rastúceho počtu dní s extrémnymi horúčavami.

Prírodná liečba osteoartritídy

Do roku 2019 bolo podľa nich 54 dní s extrémnymi horúčavami ročne a v dôsledku toho zomrelo 1 651 ľudí ročne.

Napriek tvrdeniam, ktoré spájajú úmrtia so „zmenou klímy“, údaje o srdcových infarktoch a úmrtiach na mozgovú príhodu boli zaznamenané len v posledných pár rokoch. Teplotné údaje sa zaznamenávajú oveľa dlhšie a záznamy ukazujú, že letné horúčavy v posledných rokoch nie sú ničím výnimočným.

Údaje o priemerných teplotách sa zaznamenávajú približne 150 rokov a ukazujú, že dávnešie letá boli oveľa teplejšie. Napríklad letné horúčavy v roku 1936 boli v úplne inej lige ako tohtoročné teploty, ktoré boli v podstate celkom normálne.

Pred 19. storočím neexistovali žiadne teplotné záznamy, čo znemožňuje porovnávanie údajov o „extrémnom teple“.

Za nárastom infarktov je iná príčina, nie globálne otepľovanie

Ako sme už viackrát informovali, celosvetovo úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia prudko stúpajú až od roku 2021. Niektorí vedci zastávajú názor, že k nárastu došlo v dôsledku pandémie.

Nedávna veľká nová štúdia založená na pitve však dospela k záveru, že samotné ochorenie Covid-19 nie je zodpovedné za „výbuch“ úmrtí súvisiacich so srdcom od pandémie.

Renomovaný kardiológ Dr. Peter McCullough komentoval štúdiu WEF tvrdením, že výsledky „by mali byť klincom do rakvy pri vylúčení ochorenia Covid-19 ako príčiny smrteľnej myokarditídy“.

„Napriek tomu, že sa vírus našiel v srdcovom tkanive, nespôsoboval významný zápal,“ povedal.

„To znamená, že „výbuch fatálnej myokarditídy“, ako vyplýva zo správ a pitiev, a nevysvetliteľná zástava srdca musí mať iné vysvetlenie ako infekcia vírusom SARS-CoV-2,“ dodal.

Dr. McCullough tvrdí, že mRNA vakcíny, ktoré boli zavedené počas pandémie, sú v skutočnosti zodpovedné za prudký nárast úmrtí na infarkt.

„Jedinou novou preukázanou príčinou poškodenia srdca u ľudskej populácie je očkovanie proti Covid-19,“ tvrdí McCullough.

„Vakcíny používané na Západe (Pfizer, Moderna, Janssen a Novavax) preukázali, že spôsobujú myokarditídu, ako je publikované v recenzovanej literatúre. Pitvy očkovaných pacientov našli jasný dôkaz o silnej expresii spike proteínu v srdcovom svale.“

Podľa  Dr. Michaela Palmera a Dr. Sucharita Bhakdiho tento dôkaz jasne svedčí o tom, že covidové vakcíny majú súvislosť so silným zápalom a deštrukciou srdcového tkaniva.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jen do konce listopadu 2023 může vláda České republiky vyjádřit nesouhlas, nebo námitky s připravovanou pandemickou smlouvou. Ano slyšíte dobře. Všechny EU státy mají do konce tohoto měsíce odeslat své námitky. Jestli tak neučiní, bude to bráno jako plný souhlas s touto ďábelskou agendou!

  Co konkrétně znamená pandemická smlouva WHO?

  S právníkem Tomášem Jancem jsme rozebrali ty nejdůležitější body a postup, jakým nás teď WHO prostřednictvím EU hodlá připravit o naše práva. Prakticky se jedná o TOTÁLNÍ ztrátu suverenity států při řešení zdravotních otázek. Vše přechází na WHO, která tím získá opravdu neskutečné pravomoci.
  video 41 minur
  https://paralelne.cz/2023/11/14/stop-who-mlceni-nesmi-byt-souhlas-do-konce-listopadu-2023-je-nutno-smlouvu-na-vladni-urovni-odmitnout/

 2. Israismael

  Vie toto naša vláda ? Dúfam že áno …Toto musí byť schválené do konca novembra ,inak bude zle …Stop WHO
  https://paralelne.cz/2023/11/14/stop-who-mlceni-nesmi-byt-souhlas-do-konce-listopadu-2023-je-nutno-smlouvu-na-vladni-urovni-odmitnout/

  • Israismael

   Radšej som ten odkaz zduploval od Jirika …lebo naša vláda to dúfam vie ale ak nie tak treba to čo najskôr urgovat ..

   • To si píšte, že o tom vláda vie, nakoľko to intenzívne ozvučoval MUDr. Kotlár s terajšou ministerkou v Slovane. Necháme sa prekvapiť. Tipneme si ?

    Ale spoluobčania, čo majú v hlave modzgožrúta, marshmelov, alebo šmakuládu im to zožerú aj s navijákom a ešte zintenzívnia snaženie proti „globálnemu“ ohrevu.

    • Israismael

     Áno Peter Kotlar často spomínal túto WHo lesť ,len som nejak nezachytil žeby bol spomínal termín prejedania do konca novembra…Ale tak určite si dajú na tom záležať ..Keby však vládlo PS dnes tak máme po chlebikoch ..Navyše ešte aj ten konflikt v Gaze odvádza pozornosť ..A médiá hlavného prudu samozrejme o tom informáciu nedajú a mlčia ,spolupracujú s temnom,lebo neverím že by o tom nevedeli ,alebo žeby nemali vedomosť .

     • Aj obranná zmluva by sa mala zmeniť medzi SR a USA, obsahuje široké a nejasné formulácie, ktoré vyvolávajú otázniky, aký bude postup v konkrétnych situáciách. Dobrá zmluva upravuje aj všetky nepredvídané situácie.
      Pamätám si ako sa Naď vyškieral keď opozícia kritizivala dohodu povedal – strašili a že čo sa deje, no nič. Nechápem to prízemné chápanie, veď to nie je záležitosť jedného mesiaca, roka ale možno v blízkej budúcnosti čo sa môže stať, nastane vhodná chvíľa alebo príležitosť.
      Podobné to môže byť aj s WHO zmluvou, súčasná vláda môže namietať že nič sa nedeje, všetko je poriadku, čo sa môže stať, podpíšeme. No odtiaľ až potiaľ iste sa nič nestane behom týždňa či mesiaca, ale až príde tá vhodná chvíľa.

     • Israismael

      Ja si myslím že ta obranná zmluva bola urobená skôr preto ,aby tých cca 3tisicky amerických vojakov u nás mohli zasahovať , keď prídu nejaké ťažké sociálne otrasy,či nedajbože nejake ťažké nepokoje v uliciach ,nedajbože občianska vojna a pod.
      S týmto bývalá vláda rátala na stopro ,lebo dúfali že budú vládnuť viac ako 4 roky a mali sa presadzovať také opatrenia vo vláde (tak ako aj v Európe sa budú o chvíľu) ktoré by viedli občanov tohto štátu k ťažkým občianskym výbuchom v uliciach miest a pod ..

    • Netreba si robiť veľké ilúzie, nakoľko ministerka zdravotníctva je to čo je, ale však uvidíme.

     „Podľa skutkov poznáte ich“

  • uz je pozde mily drozde,nikto nezastavyy,tieto diabolske plany Elites

 3. Snažím se to rozesílat i těm alternativním stranám a politikům.
  Zájem ale není nikde ani u lidí.
  Píší i, že se to bude muset schválit parlamentem prostě pohoda a to po tolika letech informování.

 4. Jasně, já cvičím, jezdím na kole, 4-5x týdně a vše venku, to už bych měl na tu změnu klimatu dávno zkapat a pořád nic 😀
  Všichni víme, jací jsou to srá*či a tupé ofce, co jim to doslova žerou! Stejně jako spásné fakcíny 🙂
  +BONUS, Mr. Fialenko:
  https://i.imgur.com/oF0QrhU.png

 5. Já si úplně představuju, jak se ti židáci v kloboukách s fousama až na zem za břicho podají, když píšou takovéto texty pro Gojímy.

  • Konkurencia je svinstvo a nezmysel a to pociťujú aj západe…ale u nás stále mnohí nadávajú, že za socializmu jedno odvetvie muselo dotovať iné, ktoré bolo stratové a že to centrálne plánovanie hospodárstva bol akýsi ekonomický teror, nezmysel s brzda. O fizer mi nejde, tí majú peňazí dosť aj s 500 zamestnancami navyše ale už je to únavné stále počúvať v médiách o tom ako jedni krachujú a druhí prosperujú a tretí prepúšťajú atd a porád dokola.

   • A konkurencia neni nič iné než to keď niekto naženie do klietky dvoch či viac nešťastníkov a vydiera ich aby medzi sebou bojovali a ten jeden jediný čo prežije si vybojuje slobodu.
    V bežnom živote to síce vyzerá inak, tí v klietke ani nemusia vedieť, že tá klietka – aréna nieje celý svet…. lenže cez prizmu krátkozrakosťi vidia len tú klietku.
    Nadávajú že život je ťažký, že sa musia oháňať, že život a ľudia nejednaju férovo…
    Ale keď im niekto prinesie zriadenie ktoré ich aj chráni a trestá rôzne spoločenské živly a indivíduá tak plačú, že im niekto ubližuje a obmedzuje ich individualitu, ktorá má potenciál. Vraj ich ten zlý štát obmedzuje, vychováva, vštepuje im to či ono,…..a stačí aby im niekto zvonka sľúbil rožok zdarma alebo len lepšie upečený rožok tak hneď idú štrngať kľúčami.

 6. ……. všetko na seba pekne nadväzuje, pokiaľ by všade prešla povinná vakcinácia neexistovala by kontrolná vzorka bez vakcín kde napríklad osemročné dieťa by určite nemalo úmrtie na infarkt.

  • Presne o to ide – aby neexistovala kontrolná vzorka – etalón – zdravej skupiny obyvateľstva. Na to majú agendu „civilizačných chorôb“. Už deťom kazia zuby – fluórom im likvidujú prvú bránu imunity – spriaznené baktérie v ústach, v slinách. A zároveň im tak cukrami implantujú-kultivujú kandidy a plesne šíriace sa do črevného mikrobiómu. Už ste videli pravého Afričana čistiť si zuby kefkou a zubnou pastou? Oni na to majú rôzne prežúvadlá – rastliny. Ešte aj psovi sa najlepšie čistia zuby suchými kôrkami. U nás by stačilo jedno jablko na ráno.

   • Podľa E. Cayceho, zuby by sa mali čistiť zmesou sody bikarbony a kuchýnskej soli – nasucho.

    • Takto si čistil zuby môj otec – ako syn si nepamätám, že by bol do 57 r. jediný krát chorý /cez vojnu ako chlapec dostal týfus, ktorý v ňom dedo vyliečil tak, že do neho postupne cez deň nalial fľašu domácej slivovice – inak týfus v koncentrákoch sa dal vyliečiť aj rozdrveným zemiakom spáleným na uhol /ruský spôsob – ale ten zemiak bolo treba pre chorého priateľa najprv ukradnúť, za čo bol trest smrti/, keďže tabletky živočíšneho uhlia vyrábaného z pálenia jatočnej krvi boli vtedy nedostupné/, otec aj zuby mal bez kazov – zomrel tragicky.

     • E. Cayce liečil tuberkulozu takto : do vypáleného dubového suda nalial kalvados (jablkovicu). Tú treba dýchať, nie piť. Takto vyliečil svoju manželku, ktorá mala tuberkulozu tuším 3. stupňa. Vtedy antibiotiká ešte neboli.
      Lekári to skúmali a zistili, že chlapi, ktorí vtedy pracovali v liehovaroch pri výrobe liehu, nemali žiadne respiračné choroby.
      E. Cayce sa narodil 18.03. 1877 v Kentucky USA. Zomrel v januári 1945.
      Liečil len v hypnotickom spánku. V bdelom stave bol obyčajný človek.

    • Ja si už roky intuitívne vyrábam zubnú pastu s ingrediencami tak, aby bola na zubnej kefke konzistentná.

     Zmiešam do prázdneho kelínka od sódy bicarbóny:
      ½ – 1 ČL kurkumy
      ½ – 1 ČL cejlónskej škorice
      2 ČL medu
      1 ČL kokosového oleja
      ¼ ČL soli (ja som použila slanšiu – himalájsku)
      1 ČL jablčného octu
      ½ -1 ČL sódy bicarbóny
      ½ -1 ČL olivového oleja
      Citrónová šťava – môže byť i nemusí..

     Všetko zmiešam a v prípade, že je pasta riedka, zahustím – medom, ev. ešte kurkumou, ev. škoricou. Dám stuhnúť na 1 hodinu do chladničky a aplikujem.

     P.S: Keď som bola naposledy asi v r. 2016 na prehliadke u zubára, tak bol s mojím chrupom celkom spokojný, bez toho, že by som mu vysvetľovala, vo co go.. Odvtedy som tam nebola.

     Ako sa hovorí: Pomôž si sám, i Nebesá Ti budú následne naklonené..

   • už v prenatálii matky im majú s kazmi zasiahnuté

   • Marosko,asi vies,ze tiez Fluoride,robi ludi velmi submissivnymi,poddanimy,atd

    • John – neviem či to má také účinky aj na anglosasov – prvý krát fluorizovala pitnú vodu Tacherová počas Falklandskej krízy. Ale vojaci to zrejme nedostávali – len plebs.

     Za komančov u nás povinná fluorizácia detí to bol dobrý ojeb – na jedenkrát zničili deťom ústnu mikroflóru. Židáci zubári.

 7. Marek Košice

  Rozum do hrsti. Keby zmena klímy (& oteplovanie) spôsobovala infarkty, tak by vo veľkom kapali všetci tí, ktorí sa kedy („od veky vekov“ po súčasnosť) presťahovali z určitého prostredia do prostredia, v ktorom je v priemere o 1 stupeň celzia vyššia priemerná ročná teplota. A teda – presťahoval si sa z Popradu do Košíc? OČAKÁVAJ DO PÁR ROKOV INFARKT! Presťahoval si sa s Popradu do Hurbanova? Infarkt do roka istý… !

  😀 😀 😀

 8. Tak toto im už nezožerie ani očkovaná ovca, to už musí byť obsah pre čipované …

 9. mariankosmac

  Je fakt že letné horúčavy (v krajinách ako taliansko, španielsko) nerobia ludskému organizmu dobre. A je tiež asi fakt že nejaké drobné globálne oteplenie prebieha, viď Zmena klímy Bratislava. Každopádne to má asi málo spoločného s náhlym nárastom srdcových infarktov v posledných pár rokoch. Elity vždy oblbovali ludí tak, že pomiešali fakty do svojich zavádzajúcich teórií a tak vytvorili ,,dokonalé“ klamstvo. My síce vieme že nás klamú, ale nemôžeme im tie fakty ktoré vo svojom klamstve použili vyvrátiť – a to im stačí.

  https://www.meteoblue.com/sk/climate-change/bratislava_slovensk%c3%a1-republika_3060972

  • Tam sa chránia siestou, ktorá je kultúrne samozrejmá, zatiaľ čo v našom regióne pokiaľ neodpadáva nejaký vedúci dozorca – otroci kolabujú – lebo pracovná doba!

 10. Studie: Očkované děti prodělávají COVID-19 až 3x déle než neočkované děti

  Nový výzkum zveřejněný 23. října v časopise JAMA Pediatrics ukazuje, že očkované děti, které mají pozitivní test na koronavirus COVID-19, prodělávají „virus“ až třikrát déle než neočkované děti.

  https://aktax.cz/studie-ockovane-deti-prodelavaji-covid-19-az-3x-dele-nez-neockovane-deti/

  • Najpr by musel byt ten „covid“ izolovany,tiez prejst kvalifikaciou Koch-Rivers Postulates a to najdolezitejsie,ze be nebolo napisane v Scenarious for the future of Technology and International development, Rockefeller Foundation,publikovane 2010 na stranke 18-Lockstep,ze pouzijeme „BEZNE OCHLADENIE AKO VIRUS,atd,atd.

 11. To už je tak, ak si niekto zámerne pletie klímu s počasím. Počasie vplýva na srdcovo-cievne ochorenia, ako aj tlak vzduchu. Pri mori sa kardiaci trpiaci hypertenziou cítia lepšie ako v horách, ale o zmenu klímy sa evidentne nejedná.

 12. Izraelští politici požadují, aby Západ přijal uprchlíky z Gazy

  Výzvy, aby Západ přijal uprchlíky z Gazy, jsou v dokonalém souladu s Izraelskou politikou etnických čistek, která spočívá v přesídlení většiny Palestinců z Gazy.

  https://aktax.cz/izraelsti-politici-pozaduji-aby-zapad-prijal-uprchliky-z-gazy/

  • Pretoze chcu tazit obrovske mnozstvo Prirodneho plynu,ropy,z Palestinskeho uzemia v Mori,tiez riesit Ben Huron Kanal,spojenie 2 mori

 13. Pozrite tlačovku Sulíka dnes na TA3 je to jedna tlačovka rozdelená na dve časti, hlavne druhá časť je o tom čo tu v krátkosti píšem, ak nájdete chyby-prepáčte.
  Koncom októbra ústavno-právny výbor EU parlamentu vydal 100 -stranovú správu – Zmeny v zakladateľských zmluvách Únie-Lisabonská zmluva, kde okrem iného poslanci 5 frakcii EP- ( sú tam aj progresívci)vraj žiadajú zrušenie práva veta v základných oblastiach ako napr. daní, klímy, životného prostredia, civilnej ochrany, Verejného ZDRAVOTNÍCTVA. Aj v oblasti priemyslu a energetiky -rozhodovanie má byť väčšinové a tým vraj zrýchlené, čo ale neznamená výhodné pre všetkých. Píše sa tam aj o viacrýchlostnej únii……..má byť podpísaná 23.11.2023

  Sulík odporúča našim europoslancom nehlasovať 23.11.2023 za túto zmluvu a aj Fico uvidíme ako sa zachová.

 14. USA zrusily vojenske pomoci Ukrajine
  Izrael snizili take podpory
  Izrael by bez USA ANGLIE asi dlho neexistoval
  90% davek jde na zbrojeni
  Izrael rozbil v Gaze orthodoxni kostol monastery z 5
  Stoleti
  NENAVIDI KRESTANY
  co delalo Izraelske vysadkarske komando v Bejrutu libanonu

  15000 zabitych palestincu zen deti je nejlepsi recept na nove ..911… aktivity hezbelah a dalsich zapadu
  Vcetne 2026 nyc kufrikovych nuklearnich bomb…
  Rusove maji rakety 3.5km sec.
  .pak s nuklearnim pohonem stratosfericke
  Na zapadnim irsku jsou
  Rusove maji zajistenou dopravu Polarnim kruhem s pristavy zakladny
  Ruske ponorky s podmorskym vybuchem utopi anglii Oxford vcetne Londonistan ako Krysy
  Zadny US Rambo 1 2 3 nepomuze
  Proc jich tucet neposlali do Afganistanu kde dnes vyvrazduji cele rodiny zapadnich kolaborantu a zapad Jen prihlizi

 15. Je novy navrh na rekonstrukci ukrajiny musi staty se podilet dle toho kolik Jim poslali VOJENSKE POMOCI neofasistu
  Kolem cierneho more je uzemi s vetsinou ruskych a mensin obcanu
  Ty se prece nenechaji terorizovat ukrajinskymi nacionalisty
  Do 1954 ukrajina neexistovala
  Dobytek N Chruscev spoluvrah se Stalinem Jen tak se dostal k moci
  Byt Trockeho cesta dnes Ruska Rise supersvobody progresu 1. Velmoc Sveta
  Sovetsky svaz Mirova hraz

 16. Nikdy jsem, za celý svůj život, neslyšel, že by umíralo tolik sportovců a mladých lidí a nikdy jsem neviděl umírat herce a moderátorky, v přímém přenosu. Depopulace!

 17. Israismael

  Turecký prezident sa dnes vyhrážal Izraelu: Váš koniec sa blíži. . . na tvojich nukleárnych bombách nezáleží
  Hej, Izrael! Máš jadrovú bombu a týmto sa vyhrážaš.? Vieme to. Tvoj koniec je v každom prípade blízko, či už máš jadrové zbrane alebo nie.

 18. Svinstva mohou byt take 5G
  nez si zivy organizers privykne

  Jednou si uvedomite ze ukrajinsti neofasisti jejich bezhlave podpory privedly cele civilizace na miziny
  GAZA mesto se podoba Drazdanum 1944 berlinu warsave
  Stalingradu
  Jaka sranda sundavali pamatniky rudoarmejcu
  Vlastne slo o 2. UKRAJINSLY FRONT s ruskym velenim
  Mel som v zamestnani za zemplinske sirave tankysty rusina z jednotek byly jako 1. Osvobozeni Kyiv Dukla az Kromeriz
  Fantasticky buldozerista
  Take madari z dalkoveho nazi delostrelectva aZ u Stalingradu
  Pak z kanadskych jednotek
  Waterpolaci …za Odrou ….
  RAF CSR spanelsky international legionar

Pridajte komentár

*