Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

„Toto je národná kríza“: Japonsko nariadilo vyšetrovanie covidových vakcín kvôli explózii nadmerných úmrtí


Print Friendly, PDF & Email

„Toto je národná kríza“: Japonsko nariadilo vyšetrovanie covidových vakcín kvôli explózii nadmerných úmrtí

(Baxter Dmitrij, The People’s Voice) Máme tu ďalší prípad včerajšej konšpiračnej teórie, ktorá sa stala dnešnou skutočnosťou. Mainstreamové médiá konečne informujú o tom, čo sme my celý čas vedeli a o čom sme aj nahlas hovorili.

Biden, Fauci a Gates (u nás Mikas, Čaputová a Heger) nám rozprávali dezinformácie. Pre neočkovaných neexistovala žiadna „zima ťažkého priebehu ochorenia a smrti“. V skutočnosti išlo o pandémiu očkovaných.

Podľa nových údajov vzrástol v Japonsku od uvedenia tretej „posilňovacej dávky“ od spoločnosti Pfizer minulý rok nadmerný počet úmrtí o neuveriteľných 400%.

„Nadmerné úmrtia boli približne štyrikrát vyššie ako v rokoch 2017, 2018, 2019 a 2021,“ uvádza sa v správe portálu The Exposé.

Štatistiky otriasli celým establišmentom v Japonsku. Začalo sa preto oficiálne vyšetrovanie a pracuje sa na žalobách.

„Dnes sme podali žalobu na japonskú vládu za zrušenie administratívneho konania,“ oznámil Dr. Masanori Fukushima počas tlačovej konferencie.

Keďže japonské ministerstvo zdravotníctva odmieta uznať príčinnú súvislosť medzi vakcínami a úmrtiami, profesor Fukušima a tím vedcov uviedli, že nemali inú možnosť, ako sa odvážiť podniknúť právne kroky.

Dr. Masanori Fukushima je odborník na infekčné choroby a emeritný profesor na Kjótskej univerzite s viac ako 25-ročnými skúsenosťami v oblasti onkológie. Profesor poukazuje na trhliny v tvrdeniach o vakcínach a už koncom minulého roka verejne odsúdil japonské ministerstvo zdravotníctva.

Overili sme si u japonského prekladateľa presnosť nasledujúceho textu z videoprekladu a zhodnotil ho ako „v skutočnosti celkom dobrý“:

„Dnes je pre japonskú vládu zásadne dôležité neustále zhromažďovať a zverejňovať presné údaje,“ vyjadril sa profesor Fukušima.

„Bol som však svedkom nedávneho podvodného škandálu spáchaného ministerstvom zdravotníctva. Uvedomil som si, že ide o historicky vážny problém, ktorý ohrozuje samotnú existenciu japonského národa,“ zdôraznil.

„Ako lekár a vedec som nemal inú možnosť, len sa odvážiť podniknúť právne kroky.“

Dr. Fukushima pokračuje a vysvetľuje dôležitosť čestného zverejňovania údajov o verejnom zdraví:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„Netreba dodávať, že je absolútne dôležité zverejňovať reálne údaje o účinnosti a bezpečnosti očkovania proti Covid-19. Je to preto, že takéto údaje priamo súvisia so zdravotnou starostlivosťou, živobytím a ekonomikou ľudí.

Preto sa domnievam, že japonská vláda, teda ministerstvo zdravotníctva, musí tieto údaje riadne zverejniť.“

Profesor Masanori Fukushima následne rozoberá niekoľko prekvapivých údajov:

„Pozrite sa na údaje pre vekové skupiny 65-69 a 70-79. Prekvapivo je počet nových infekcií alebo pozitívnych prípadov na 100 000 ľudí štyrikrát vyšší u ľudí, ktorí boli očkovaní dvakrát v porovnaní s neočkovanými ľuďmi.

Pozrite sa aj na údaje, ktoré poskytla poradná rada v septembri 2021. Úmrtnosť neočkovaných ľudí a úmrtnosť ľudí s jednodávkovou a dvojdávkovou vakcínou boli uvedené správne. Podľa údajov očkovanie skutočne znížilo úmrtnosť osôb nad 65 rokov.

Pre všetky ostatné vekové kategórie však očkovanie preukázalo opačný účinok, ktorý spôsobuje vyššiu úmrtnosť. Ide o paradoxný jav,“ uviedol profesor.

„Dáta o úmrtnosti boli napokon zverejnené v oficiálnych dokumentoch. V minuloročných údajoch však ministerstvo zdravotníctva všetky tieto informácie vymazalo,“ znechutene konštatuje doktor Fukušima.

„V skutočnosti bolo očkovanie odporúčané s vysvetlením, že očkovanie síce nezabráni infekcii, ale zabráni závažným ochoreniam a zníži úmrtnosť.“

Doktor Fukušima však na záver kontruje:

„Na základe údajov zverejnených Poradným výborom v septembri 2021 argumenty na odporúčanie očkovania pre všetky vekové kategórie už neexistovali. Napriek tomu ministerstvo zdravotníctva presadilo pokračovanie očkovanie.“

Profesor Fukušima preto považuje situáciu za vážnu národnú krízu a rozhodol sa v tejto chvíli podať na vládu žalobu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Baxter Dmitrij, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. The jew fears the samurai

 2. Žalobaba.

 3. Magdalena

  Vlády ,tím pádem i soudy jsou zaprodané . Spravedlnost je v rukách obyčejných lidí bez jakýchkoliv soudců a podobných poskoků. To co se dělo ať je výstrahou a k zamyšlení. https://gloria.tv/post/JLtFyiHG72Tv497frFX7ueX3o

  • Tí očkovaní synovia v Dubaji, ktorí opustili matku lebo… Hoci už by mali vedieť, že to bol podvod. Takže už dopredu zámienka. Agenda rozvratu rodiny prebieha plánovite od roku 1954 – utajená agenda OSN – ako súčasť depopulácie. Bezdetní sociopati nemajú toľko starostí, strachov a záväzkov, čo rodiny s deťmi. Cielená bezdetnosť je DNA psychosomatický regres generácie, ktorá je na vrchole blahobytu – čo je relatívne a subjektívne. Takže tá matka asi urobila chybu, že synovia dostali „všetko“. Ak by to neboli „vakcíny“, tak niečo iné. Celé je to postavené na strachu, čo môžeš stratiť, resp. nezískať – závislosť.
   https://1884403144.rsc.cdn77.org/static/images/1/upload_field/11_CLAYOUTBOX/box727/0/_35dd134576517f894de6c9b9e1315672.jpg

 4. Rusko by použitím svojich jadrových zbraní mohlo zachrániť ľudstvo pred globálnou katastrofou, píše vo svojom článku ruský profesor Sergej Karaganov
  „Jaderný Armageddon je reálná hrozba

  Důvěryhodnost jaderného odstrašování musí být obnovena snížením nepřijatelně vysokého prahu pro použití atomových zbraní a opatrným, ale rychlým sestupem na škále jaderného odstrašování. První kroky již byly učiněny prostřednictvím prohlášení prezidenta a dalších státních činitelů. Bylo zahájeno rozmístění jaderných zbraní a jejich operativního kontingentu v Bělorusku a zvýšily se bojové schopnosti strategických odstrašujících sil. Na této škále opatření lze udělat jen málo kroků. Řekl bych, že asi kolem dvacítky. Mohlo by to dokonce jít tak daleko, že budeme varovat naše krajany a všechny lidi dobré vůle, aby opustili domovy poblíž objektů možných jaderných úderů v zemích, které přímo podporují kyjevský režim. Nepřítel musí vědět, že jsme připraveni zahájit preventivní odvetný úder v reakci na jeho současnou i minulou agresi, abychom zabránili sklouznutí do globální termonukleární války.“
  https://www.infovojna.bz/article/rusko-by-pouzitim-svojich-jadrovych-zbrani-mohlo-zachranit-ludstvo-pred-globalnou-katastrofou-pise-vo-svojom-clanku-rusky-profesor-sergej-karaganov
  ——————————-
  Dnes môže kľudne spávať naozaj len…
  ————————————–
  Šéf OSN Guterres chce cenzurou bojovat s dezinformacemi a nenávistí. Vyzývá k předání kontroly nad internetem mezinárodním orgánům v rámci Agendy OSN 2030
  https://www.infovojna.bz/article/sef-osn-guterres-chce-cenzurou-bojovat-s-dezinformacemi-a-nenavisti-vyzyva-k-predani-kontroly-nad-internetem-mezinarodnim-organm-v-ramci-agendy-osn-2030
  —————————
  Len pripomínam, že v Írsku už schválili ako trestný čin návštevu zakázaných webov.
  ————————–
  VIDEO: Americký herec, režisér a producent Mel Gibson sa chystá zverejniť dokument o zneužívaní detí v Hollywoode a globálnej pedofilnej sieti obchodujúcej s deťmi
  https://www.infovojna.bz/article/video-americky-herec-reziser-a-producent-mel-gibson-sa-chysta-zverejnit-dokument-o-zneuzivani-deti-v-hollywoode-a-globalnej-pedofilnej-sieti-obchodujucej-s-detmi
  ——————————
  „Dočkáme se i výzev k budování koncentráků pro Rusy? A co náramky jako pro vězně? Anebo povinný tracking v mobilech? Napíchnuté telefony?

  Proto se dá očekávat, že se brzy dočkáme i dalších výroků, např. k tomu, aby Rusové v EU byli zavírání do koncentračních táborů, anebo aby nosili sledovací náramky apod. Rusofobie bude postupně nabírat neuvěřitelných rozměrů v EU, a to spolu s tím jak se bude více a více hroutit sen západu o porážce Ruska. Vztek se přenese právě na Rusy, kteří žijí v západních zemích a s válkou mají nejméně co společného. Američané se zpětně za zavírání etnických Japonců v USA do koncentráků během války nakonec omluvili a podle záznamů odškodnili 82 219 osob v úhrnné sumě přes 1,6 miliardy dolarů. A to i přesto, že ta internace proběhla v době válečného stavu a po vyhlášení války Japonsku.“
  https://aeronet.news/cesky-prezident-v-sobe-byvaleho-rozvedcika-nezaprel-a-v-sokujicim-prohlaseni-na-svobodne-evrope-vyzval-ke-sledovani-naprosto-vsech-rusu-v-celem-zapadnim-svete-tajnymi-sluzbami/
  ————————–
  Fuj – už toho mám dosť! Keď zošalie jeden – tak to vie aj celé mesto, ale keď zošalejú celé vlády, tak to nevie nikto!

  • The Times – USA nebudou podnikat odvetné kroky, pokud Rusko zahájí raketové údery na Evropu

   16.6.23
   USA:

   USA nebudou podnikat odvetné kroky, pokud Rusko zahájí raketové údery na Evropu, píše deník The Times v článku s titulkem „Šéf NATO varuje Putina, že jadernou válku nelze vyhrát“.

   V článku se uvádí, že pokračující dodávky západních zbraní Kyjevu by mohly vyvolat jaderný konflikt s USA, ale protože Bílý dům nebude chtít riskovat zničení vlastních měst v jaderné válce, proto ani údery na objekty v Evropě nedonutí USA k odvetě.

   První jaderné zbraně byly dodány do Běloruska, uvedl ruský prezident Vladimir Putin v projevu na SPIEF. “ Ale pouze ty první. Toto je první část. Ale do konce léta, do konce roku, dokončíme tuto práci celkově a zcela ,“ upřesnil.

   Zdroj v originale: https://rusvesna.su/news/1686852085
   převzato: https://zvedavec.news/vezkratce/19574/

   • Čiže súčasný zdroj európskeho nacizmu reimportovaného z USA ostane nedotnutý – aby sa zachovalo rozdelenie sveta na fašizmus a komunizmus, a ZSSR2 nastolia v Západnej Európe komunizmus silou podľa plánov ešte zo začiatku 80-tych rokov. To je aj úloha moskovského rozviedčika Pavla – vyprovokovať – vytvoriť zámienku pre Rusko do útoku.
    Rusko nemá armádu schopnú udržiavať okupačnú armádu v celej Európe – krajiny prevezmú opäť komunistické vlády! Lenže socík to už nebude. Po 2 jadrových výbuchoch budú ľudia jačať, že chcú svetový mier. Ale nie s jedinou svetovládou NWO, ale s multipolárnymi na kontinentoch. A protikomunistických teroristov, resp. opačne – si budú odchytávať Total Control nás všetkých. Čiže peklo na Zemi.

    Takže chlast by mal stačiť na 5 dní? /22.6.2023/ Rozhodne nechcem skapať triezvy.
    To vyjadrenie o nepoužití jadrových rakiet USA možno pochopiť aj ako povzbudene Ruska k takémuto jadrovém útoku. Veď v pláne je likvidácia bielej rasy a Slovania už sa likvidujú medzi sebou.

    • Martin Koller o EU, NATO, Rusku, smlouvě s USA, Československu, o komnfliktu/válce s ruskou federací
     cca 37 minut
     https://youtu.be/_JHCMgLXavw

    • Israismael

     Ak môžem doplním to čo možno zaujme ľudí ohľadne tej svetovlady ,a nastolenia mieru pod novým poriadkom systému NWO ,lebo vo svete sa to všetko pripravuje a udalosti sú šialené a ešte aj budú .. ..lebo vskutku sa niekde odpalia jedna ,dve atómové bomby a ľudstvo bude volať v zúfalstve o pomoc!! ..Ale ,potom to príde ….a teraz zaradim zaujímavý komentár jednej pani ,Šarky B:

     Nevěřte NIKOMU, kdo přijde a bude se jevit jako spasitel či bojovník za svobodu. Je to obrovská past. Všichni tito rádoby “bojovníci” za svobodu , ti revolucionáři vedou lidi do Nového světového řádu – systému antikrista. Systému falešné jednoty a rovnosti.
     NWO není zas taková diktatura jak si všichni myslí. Bude to skryté ZLO. Na oko dobrý systém. Ekohumanistický systém falešného “dobra a lásky” . Pomalu však lidem začne docházet, že jsou ještě ve větší pasti než předtím. A až se antikrist ukáže ve své pravé podobě, tak budou lidé litovat, že si ho vůbec zvolili ( jako vždy v historii)
     Nad tím vším JEDNA SVĚTOVÁ VLÁDA v čele s antikristem a s 10 mocnostmi jimž propůjčí svoji moc. Avšak on bude nad všemi nejvyšší. Kdokoliv bude proti němu – bude nepřítel. Asi tak jako nyní když jste proti trumpovi, tak se na vás qanonisti vrhnou. Nemůžete říct půl slova na trumpa a stejně tak nebude moct říct NIKDO nic proti antikristovi, protože to přece “on nás vysvobodil, to přece on zajistil mír, to přece on za nás bojoval, to on odsoudil ty zloduchy a minulý systém” . Děsivé že?.. Ano je. VŠICHNI HO BUDOU BRÁNIT , až na výjimky opravdu všichni. K Noahide zákonům, které podepsal sám TRUMP a tím tak aktivoval aby každý, kdo nebude poté respektovat a uctívat mesiáše , zemřel. A oni sami oznámili , že tyto zákony (NOAHIDE) budou platit jakmile se objeví mesiáš (antikrist). Tudíž, kdo by narušoval jeho vládu, “mír” a celkově by kázal něco proti němu, by byl odsouzen k trestu smrti. Nechci strašit, ale takto to vàžně stojí v těch zákonech a takto to sami židé prezentují. Amalek jsou pro ně všichni ti, co ho odmítnou. Musí však padnout starý systém , všechny vlády, aby on přišel …na tom se nyní pracuje a sami lidé toho docílí neboť sami lidé jsou využiti jako prostředek k jeho příchodu. Sami lidé budou volat “SPASITEL , MESIÁŠ, ZACHRÁNCE, HRDINA”.
     Sami lidé mu nasadí korunu a pokloní se mu ve 3. Chrámu.
     Je to řízená revoluce, korunovace antikrista a jeho nového systému. Zde nejde o peníze, ale o duše všech lidí. O zotročení mysli a duše. Peníze jsou pouze nástroj, jak lidem zastřít mysl, že jde o ně. Nejde, jde o každou duši, kterou chce antikrist (satan) stáhnout na svoji stranu, zatratit ji. Opravdu se nedejte nikým zmást a nikomu nevěřte, kdo se bude jevit jako spasitel, bojovník za svobodu, zachránce. Satan musí stáhnout na svoji stranu probuzené a věřící. Se spicimi si poradí skrz vakcíny, tam není co řešit. Probuzené však stáhne falešný mesiáš. Je to velmi důležité prorocké téma o kterém se v této době nikde nepíše, přestože je před námi a již jsme v té době, Šárka B.“

     • Mesianizmus je základné modus operandi judaizmu!

      1/ Koncept Talmudu = hard power
      – že Mesiáš príde, keď na svete už nebude existovať jediný nežid – pod čo sa môže skryt genocída – alebo konvertovanie na židovstvo – no to by potom nemohlo existovať to ich rasové-pajchlové semitské židovstvo – a ich delenie na to pravé orechové židovstvo – hoci židom môže byť aj černoch – a v Izraeli im to africkým imigrantom so židovskou vierou dali vyžrať!. A je to rovnaký koncept ako násilná islamizácia – pred ňou násilná kresťanizácia Slovanov. Toto je základný fašizoidný, tzv. sionistický koncept.

      2/ Koncept Tóry = soft power – judaizácia tak, že Mesiáš príde, „Keď ku.va všetci ľudia budú židobratia, a teda pochopia, kto je ten ich správny boh!“ To je podstata celej židovskej sekty – ide o vyslovene manipulatívny koncept princípu prijatia mesianizmu!

      Čiže zjednoduším – buď vás nežidov vykántrime, alebo sa stanete židmi z presvedčenia – konvertujete! A tu nejde len o tú ortodoxnú stránku – stačí, keď prijmete hodnoty, svetonázor – a môžete byť aj ateisti! Komunisti!

      Lenže – to je zároveň princíp Pax Romanum – buď prijmeš rímske občianstvo, alebo dostaneš ranu mečom! Rímsky klub!

      No a keď sa tak pozriem do histórie – tak Chaldejská ríša – odkiaľ boli židia ako sekta vyhnaní, tak Chetitská ríša /Sýria/, s ktorou bojovali Egypťania – toto boli skutočne „multikulti multikonfesné multinárodné“ civilizácie starej Mezotámie – pôvodného spolupracujúceho ľudstva! No a teraz náschcú zhypnotizovať cez zbytky rodovej pamäte indoeurópy – multipolárnym svetom! Hovno! Mezopotámia bola organizačne-mocensky Jednotná a zároveň diverzifikovane rozmanitá! Fraktálne je takéto Slovensko!

  • Už je tých zlých informácií toĽko, že sa to nevmestí ani pod dekel splachtondu°°

 5. …ďakujem moc za infor. …

 6. svatoslav butora

  Nazi-gang ovládateľov vlády USA už ovláda aj OSN a jej klony a preto sa nie je treba nechať prekvapiť poznaním, že týmto nazi-gangom ovládaná OSN sa zmenila na tzv.OSN a entita EU sa zmenila na tzv.EU. Všetko je „akoby“ zdanlivo funkčné a živé akoby vzniknuté prirodzeným vývojom. Skutočnosť je taká, že sa vývojom vzniknuté politické mocenské entity Sveta Ľudí v krátkom čase pretransformovali na Globálne Svetovládne inštitúcie nepriateľské celému Svetu Ľudí. Preto v súčasnosti žijeme v polomŕtvom položivom systéme Západu, ktorého motiváciou pre jeho udržiavanie je „z moci úradnej“ živená a na piedestále Moci Západu vládnuca ideológia Nenávisti a Idiocie, maskovaná záujmom o „čistý očkovaný svet“ a ohromným úsilím o dekarbonizovaný svet, v ktorom sa nemajú pestovať a chovať zvieratá, pretože pri trávení rastlinnej potravy vylučujú metán (prdia), i keď je známe, že metán sa v atmosfére rozkladá a kysličník uhličitý je udržiavaný v rovnováhe fotosyntézou zelených rastlín, ktoré tento CO2 spotrebovávajú.
  Všetko čo OSN a jej klony a ich idiotskými smernicami ovládané vlády uskutočňujú v súčasnosti smeruje k existencii „slobodného“ neživota v „slobodnom“ globálnom koncentráku ovládanom svetovládnymi Západnými Idiotmi a ich skvelou ideológiou Nenažranosti a Nenávisti.

 7. Jo, fašisté spolunosí své kratochvíle.
  https://www.facebook.com/TVSALINGRAD/videos/821991949504144/

 8. „Daj si logo – a si bio!“

  Banány sú jedny z najintenzívnejšie vegetatívne množených rastlín, takže stratili potrebnú genetickú rodozmenu, aby vedeli odolávať chorobám a škodcom! Banánová plantáž je pesticídová otrokáreň, a toto síce chutné ovocie je asi najviac zaťažené postrekmi! A hlavne ľudia, ktorí tam pracujú! A v nedávnej minulosti dokonca predpovedali banánom vyhynutie!

  Do ČR dorazily „ekobanány“ s logem žabičky. Málokdo ho zatím zná
  https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/na-trhu-jsou-banany-s-logem-tropicke-zabicky-spotrebitele-ho-ale-neznaji
  ————————–
  https://svet.sme.sk › c › 20757322 › bananom-hrozi-vyhynutie-riesenie-moze-prist-z-taiwanu.html
  Banánom hrozí vyhynutie, riešenie môže prísť z Taiwanu
  Panamská choroba už raz celosvetovo rozšírenú odrodu banánov vyhubila.
  ———————————
  Tá žabička je uvádzanie loga pod ktoré potom schovajú aj mňamky z hmyzu – keď si ich dá žabička – dáš si aj ty! Reptiliánsky zmysel pre humor! Lebo „najväčšia prdel“ je v tom, že pesticídy najviac škodia chladnokrvným vodným živočíchom a obojživelníkom, takže ojeb so žabičkami ako vyšitý!

  • Doplním na ilustráciu…
   “ josef00723.05.23 15:05
   0x
   Samozřejmě jak už se zde zmiňuje je to ochrana známka která svědčí o tom že jídlo bylo vytvořené v rámci různých norem které tato asociace má… nepoužívá levnou prac. Sílu, neplundruje lesy atd. Spíš mne zarazi jak může někoho napadnout že tam bude něco z žab? Vždyť to by bylo příšerně drahé a zbytečné… kdyby hnědých slimaku budiž těch jsou mraky … ještě existuje i ochrana známka s pandou. Takže čekám kdy začnou dezinf. Maily ze v čokoládě je rozemleta panda
   ml
   23.05.23 16:46

   V takovéto věci bych pochyboval i o těch ořechách. Přecejenom je to jen ilustrační foto.
   kami®
   01.06.23 07:54
   Jak někoho může napadnout..
   Vybírala jsem hnojivo pro rostliny a nabízí se obaly s produkty od krav, nebo guano od ptáků, pro zjednodušení by to chtělo obrázek toho zvířete v kroužku a tady takové označení hned je. Do potravin snad žádné guano, kéž by to byla jiná část. Nedávno v TV hodně propagovali hmyz v různých úpravách k jídlu. Ta nadsázka o žábě nenapadne jen někoho, kdo se nezajímá o rostliny a někoho bez smyslu pro humor. Slimák i jeho výtažky díky nemocem slimáků, by dříve člověka zabily.
   [přidat komentář]

   fanda70
   31.05.23 17:07
   0x
   Zdravím zde je stránka na fb kde se o tom celkem mluví zde je odkaz jinak stránka se jmenuje cvrčky nežeru m.facebook.com/…
   Zdroj: https://www.poradte.cz/nejen-pro-zeny/16209-zaba-na-obalu-potravin-co-znamena.html
   https://www.poradte.cz/nejen-pro-zeny/16209-zaba-na-obalu-potravin-co-znamena.html
   ————————–
   Musí vám byť z PR jasné, že v banánovej republike táto korporácia používa lacnú pracovnú silu! A Codex Alimentarius je NIE JE sústava pravidiel, ktorá nás má vyživovo obohatiť!

   „Banánová republika je politicky nestabilná krajina s hospodárstvom úplne závislým od príjmov z vývozu jedného produktu alebo zdroja, ako sú banány alebo nerasty. Vo všeobecnosti sa považuje za hanlivý výraz označujúci krajiny, ktorých ekonomiky sú kontrolované spoločnosťami alebo priemyselnými odvetviami v zahraničnom vlastníctve. “
   https://www.greelane.com/sk/humanities/hist%C3%B3ria-a-kult%C3%BAra/banana-republic-definition-4776041/

   „„Náplní jeho práci je péče o banánovníky. Hlídá zralost banánů, aplikuje hnojiva a pesticidy a sklízí i banánové trsy,“ dodala Kotíková. Problémová je především práce s chemikáliemi. „Rudy by na ní měl mít pracovní a ochranné pomůcky. Problém je, že majitelé plantáže na nich šetří a pan Rudy tak s nebezpečnými chemikáliemi pracuje bez nich,“ upozornila.

   Pesticidy na rozlehlé plantáže jsou přitom aplikovány i práškovacími letadly. Ty by sice podle předpisů nad plantážemi měla létat jen, když mezi stromy nejsou žádní pracovníci, to ale často neplatí. „Ve skutečnosti zaměstnavatelé Rudymu i jeho spolupracovníkům často řeknou, aby se schovali, pokud uslyší zvuk blížícího se letadla,“ popsala Kotíková další běžnou praxi porušování předpisů.“
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/515074/tajemstvi-levnych-bananu-otrocka-prace-a-znicene-zdravi-delniku-z-plantazi.html

   https://www.svetplodu.sk/clanok/448/zaujimavosti-o-bananoch/

  • Je to ó jeb ako našitý ´´éóó

Pridajte komentár

*