Významný obchodník s komoditami varuje, že svet smeruje k vojnám o potraviny


Print Friendly, PDF & Email

Významný obchodník s komoditami varuje, že svet smeruje k vojnám o potraviny

(Cassie B., Natural News) Významný obchodník s komoditami varuje, že planéta smeruje na cestu k potravinovým vojnám. Deje sa tak uprostred protekcionistických politík a rastúcej inflácie.

Zásobovanie potravinami a bezpečnosť sa stávajú čoraz väčšími problémami na celom svete. Sunny Verghese, generálny riaditeľ singapurského poľnohospodárskeho obchodného domu Olam Agri, verí, že geopolitické napätie a ďalšie faktory podnietia konflikty o prístup k zmenšujúcim sa zásobám potravín.

„Viedli sme veľké vojny o ropu. Budeme viesť ešte väčšie vojny o jedlo a vodu,“ varuje.

Ceny potravín začali počas pandémie stúpať a potom opäť prudko vzrástli, keď sa začal konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou, pričom sa očakáva, že sa situácia ešte zhorší.

Verghese tiež poukázal na nedávny trend vlád v zavádzaní obchodných bariér, keď sa snažia chrániť domácich producentov potravín. To zhoršuje infláciu potravín a vyvoláva ešte väčšie obavy o potravinovú bezpečnosť.

Podľa Verghesa bolo v roku 2022 v reakcii na konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom zavedených viac ako 1 200 necolných obchodných bariér. To viedlo k vytvoreniu toho, čo nazýva „prehnaná nerovnováha dopytu a ponuky“.

Podľa jeho názoru si vlády, ktoré sa zapájajú do tohto správania, zaslúžia veľkú časť viny.

Jednou protekcionistickou politikou, na ktorú Verghese špeciálne poukazuje, je zákaz vývozu palmového oleja v Indonézii z roku 2022, ktorý bol zameraný na ochranu miestneho trhu. Podobne India minulý rok zaviedla obmedzenia vývozu niektorých odrôd ryže.

Okrem toho, keď bohatšie štáty vytvárajú prebytky určitých strategických komodít, potom sa pri dopyte a cenách po týchto komoditách vzniká nerovnováha a rastú ceny v krajinách, kde tieto komodity chýbajú.

„India, Čína a v podstate každý má nejaké rezervné zásoby,“ poznamenal. „To len zhoršuje globálny problém.“

Stop Candida

Nedostatky, inflácia potravín a hlad na celom svete

Existujú aj ďalšie signály, že nedostatok jedla a vody môže byť za rohom. Napríklad, nedávna správa agentúry Moody’s, ktorá skúma environmentálne riziká pre indickú ekonomiku, zistila, že rastúci nedostatok vody by mohol mať veľký vplyv na ich poľnohospodársky a priemyselný sektor.

Okrem toho by sprievodný nárast inflácie potravín a pokles príjmov mohli viesť k sociálnym nepokojom.

Tento nadchádzajúci nedostatok pramení z rýchleho hospodárskeho rastu krajiny, industrializácie a urbanizácie. Vlna horúčav tento mesiac vytvorila ďalší tlak na dodávky vody a zároveň zvýšila ceny základných potravín, ako sú zemiaky, cibuľa a paradajky.

V USA ceny potravín vzrástli v apríli medzimesačne o 1,2%, čo dokazuje, že inflácia potravín tu zostane ešte dlho. Niektoré kategórie, ktoré zaznamenali obzvlášť veľké skoky, zahŕňali maslo, ktoré vzrástlo o 4,3%; múka, ktorá vzrástla o 3,2%; a raňajkové cereálie, ktoré vzrástli o 3,1%.

Vplyv inflácie potravín v USA v posledných rokoch demonštrovala nedávna správa Wall Street Journal, ktorá ukázala, koľko potravín si za 100 dolárov kúpia americkí spotrebitelia v supermarkete po piatich rokoch inflácie.

Rovnaké potraviny, ktoré v roku 2019 stáli 100,30 USD, teraz stoja 136,89 USD (Poznámka redakcie: Niektoré zdroje uvádzajú, že reálna inflácia potravín nie je 30 až 40%, ale 300%).

Aj keď by sa to rovnalo dodatočným 147 dolárom mesačne pre nakupujúceho, ktorý by si týždenne kupoval zoznam použitý v príklade, väčšina amerických rodín má každý mesiac oveľa väčší účet za potraviny, a teda zápasí s dramatickejším nárastom cien.

Iné časti sveta čelia oveľa vážnejším potravinovým problémom. Jedným zjavným príkladom je Gaza, kde najmenej pol milióna Palestínčanov podľa systému OSN na monitorovanie hladu čelí „katastrofickej potravinovej neistote“, pričom mnohým ľuďom hrozí akútna podvýživa, hlad a smrť.

V Sudáne medzitým OSN informuje, že viac ako 750 000 ľudí v súčasnosti zažíva katastrofálny stupeň potravinovej neistoty a takmer 26 miliónov je na krízovej úrovni hladomoru.

Rastúce geopolitické napätie, protekcionistická politika, poveternostné udalosti a rastúca inflácia vytvárajú pôdu pre významnú potravinovú krízu, ktorá povedie k ďalším občianskym nepokojom – a ešte väčším problémom pre svetovú produkciu potravín a globálnu potravinovú bezpečnosť.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „India, Čína a v podstate každý má nejaké rezervné zásoby,“ poznamenal. „To len zhoršuje globálny problém.“

  „Okrem toho by sprievodný nárast inflácie potravín a pokles príjmov mohli viesť k sociálnym nepokojom.
  Tento nadchádzajúci nedostatok pramení z rýchleho hospodárskeho rastu krajiny, industrializácie a urbanizácie.“ – čo je zámienka na Green Deal.
  ——————-
  „Iné časti sveta čelia oveľa vážnejším potravinovým problémom. Jedným zjavným príkladom je Gaza, kde najmenej pol milióna Palestínčanov podľa systému OSN na monitorovanie hladu čelí „katastrofickej potravinovej neistote“, pričom mnohým ľuďom hrozí akútna podvýživa, hlad a smrť.“ – o tom je celá slobodomurárska OSN. Vždy ide o kontrolu problému /každej vojny/ – nie o vyriešenie problému.

 2. Nuž keď som si toto prečítal: https://www.infovojna.bz/article/video-v-eu-vznikla-nova-politicka-aliancia-patrioti-pre-europu len sa mi potvrdilo, čo sú HLAS so SMERom za chameleóni aj s ich milovaným Ševčovičom mágom EU green dealu a pod. kreautárami, ktoré vychovali. Do tejto sekcie sa nebudú hrnúť, to je pro ich vlastnému EGO a charakteru ! Ale naivné ovce volili radšej ich ako Republiku či iné národné strany ! Ani po toľkýh rokoch im nedoplo, akí sú títo socialisti falošné hyeny parazitujúce z eurofondov !

 3. Slovensko bolo za socializmu sebestačné vo výrobe potravín. Prečo tomu tak teraz nie je?

  • Lebo globalisti v zmysle NWO a genocídy potrebujú kontrolovať výrobu potravín. Slovensko nie je suverénna krajina. A o. i. – na Slovensku miznú tradiční hospodári a agronomickí inžinieri nemajú dosť práce – nikto im už neponúkne umiestneku – s bytom a výhodami. Dnes existujú firmy, ktoré ti spracujú pôdu, zasejú, zožnú – takže vlastník pôdy stráca k nej vzťah. No a keď to už nebude výhodné – tak ju predá Číňanom, alebo Babišovmi Agrofertu. Ten skupuje zadĺženú pôdu, pretože kontroluje vstupy a výstupy. Ak sa niekto taký kvôli dotáciám rozhodne pre 3-ročný úhor – no tak pokapeme od hladu – taký je cieľ.

  • Preto, aby nás mohli západní „priatelia“ zaplaviť GMO potravinami a diktovať nám ceny. Keby sme využili všetku pokosenú trávu, ktorá tu vo veľkom hnije, na produkciu mäsa, mali by sme ho toľko, že by sme ho mohli ešte aj vyvážať, o mlieku a mliečnych výrobkoch ani nehovoriac. Minulý rok sa na území SR neurodilo takmer žiadne ovocie a tento rok ho pre zmenu takmer nikto neoberá. Takto vyzerá kapitalizmus. Za posledných 5 rokov vzrástli reálne ceny potravín, podľa druhu o 50 až 900%. Najviac stúpla cena zemiakov.

   • Všetko začalo hniť. Jahody sa mi od plesní a slimákov normálne vyparili. So zaplesneným ovocím sa nedajú robiť kompóty, ani pálenka. Zjedol som, čo sa dalo, susedia odmietli ponuku na oberačku. Budúci rok začnem zavárať ešte pred plnou zrelosťou – klasicky ako sa to robievalo – čerešne v ružovom stave. Problém bol aj s rebríkom – zabáral sa a mokrý AL rebrík je nebezpečný.

 4. To nedělá počasí a uhlíková 100pička a svět jakkoliv ale businessmani.

 5. Otázka za 100 bodov! Kedy posledne na všašom neby práškovali hajzlíci? Nuž zrejme splnili svoju dočasnú úlohu, zničiť možnú úrodu… https://www.hlavnydennik.sk/2024/06/30/supercely-a-obrovske-krupy-sa-zenu-cez-cesko-vecer-udru-na-slovensku a keď to prejde, začnú znova! Ale naše milé národné vlády im to samozrejme ako ináč zase umožnia, v mene civilizácie…

  • Octujte doboha! Teraz som vylial liter octu pred dvere, lebo niečo začalo mrmlať. A je ticho. Neskutočne ma nasierajú tie každý deň zrážky – zničil som si na mokrej tráve kosačku – sused s bubnovou tiež nemôže skosiť mokré porasty – namotáva sa to. Možno lištová by to zobrala. Tí, ktorí majú udržiavané krtátke trávniky problém nemajú – ten je so senami, ktoré prakticky poľahnuté nevysychajú, lebo zrážky každý druhý deň.

   • Včera som som kupovala 7 l octu, teda -hlavne kvôli tomu, že idem zajtra zavárať prvé uhorky – nakladačky, ale pri kúpe som myslela i na momentálne búrkové obdobie, proste mať ocot poruke i pre „proces – octovania“.

    V t.č. – U nás prestalo pršať a hrmieť a je – chválabohu – už kľudná a pokojná noc..

    P.S: Mám veľký rešpekt pred Búrkami a naháňajú vo mne taký nepríjemný Strach + Obavy..

    • Octujem len keď jem tlačenku alebo čistím bojler – špirálu. Neviem kto to vymyslel ale niekde som započul, že k tlačenke sa má dávať ocot riedený vodou – no to musí byť hrúza a des. To musí byť divná chuť – taky riedený ocot k tlačenke – to je ako keď mi kedysi mama vravela aby som si dal len troška sirupu do vody. Lenže to sa nedalo piť. Bud viac alebo normálne ale málo – to som si radšej dal čistú vodu.
     Ocot je dobrý aj na záhu/žáhu – jeden malý glg, stačí maličký a záha je za sekundu fuč. A ešte som zabudol na utopence….lenže to chce nájsť – kúpiť – vychytať ideálne špekáčky. Utopence som už dlho nerobil a čo si pamätám keď som ich ešte robieval tak nešlo ani tak o kvalitu špekáčikov ale skôr o to akú budú mať chuť keď sa ich chuť zrazí s nálevom. Pamätám sa, že keď som zohnal kvalitné mastné špekáčiky tak to bolo fiasko – len veľmi málo nasiakli nálevom. Kabanos bol na to lepší ako tie kvalitné špekáčiky.
     No a o octe ešte z minulosti toľko, že na strednej škole sa našli borci, ktorí si dali na noc dali do octu jeden prst aby „zmakol“ aby ho ráno bezbolestne mohli zlomiť a boli dlhšie na maródke..no boli to borci a veru letelo to – také všelijaké vychytavky…a sranda je, že to boli vždy maďari, kto vyvádzal také hovadiny. Jeden extrapojašený maďarský exot bol raz nachladený a tak mu lekár v škole dal 2 dni PN (štvrtok a piatok) aby sa z toho dostal. No a ten maďarský feferón si k tej 2 – jke dopísal nulu, takže na ospravedlnenke od lekára bolo zrazu 20 dní PN. Do školy sa mu nechcelo a keď sa to riešilo tak mu zo školy volali a on že bude doma – že má od lekára PN. Nakoniec musela preňho prísť policajná eskorta – nejakí esenbáci a tí ho z domu doviezli naspäť do školy /na internát kde ho potom riešili.
     No a ešte som zabudol na bazén – to by sa mohlo Marošovi pozdávať – keď po sezóne čistím dno (obyčajného gumového bazéna s konštrukciou) tak na dne nechám tak max 3 – 4 cm vody a vyleje tam tak 6 až 10 fliaš octu a potom tak dva až tri dni to tam nechám a pritom to metlo- kartáčom naháňam a drhnem to dno bazéna.
     Funguje to dobre.

     • Nikdy som nepoužil špekáčky – sú odporne mastné a presolené. Použil som niečo ako tu –
      https://www.uzeniny.cz/Foto/Sortiment/1/12/144/Img/v2/Nahled1/Libove-parky-Zvicinske-uzeniny-a-lahudky-WM.jpg
      už som zabudol ako sa to volá – roky to už nejem – predražený odpad. Kvalita ako točená. Recept do 3-litrovej fľaše:
      2,2 – 2,5 kg mäsového výrobku – dať najprv uvariť. Vybrať.
      Potom do fľaše presypať cibulou a zaliať horúcim octovým nálevom s mrkvou a bobkovým listom a čiernym korením.
      Nesoliť, prípadne len trochu – cibuľa to stiahne. Kyslosť nálevu podľa chuti a s ohľadom na skladovanie – či v chladničke, alebo v miestnosti.

     • Áno, také niečo je lepšie ako spekačky. Predávali sa však aj také malé, máličko tmavšie akoby špekačky na spôsob točenej a boli vnútri také hustejšie/tuhšie ale nie a nie so spomenúť ako sa to volalo a ani kde sa to predávalo. To som kedysi použil dla rady známeho, ktorý ich robil utopence. A teraz sa mi čosi marí, že tie minišpekačky na spôsob točenej vozil z Čiech. Ale ja mám pocit, že som ich videl aj na Slovensku. Už som to roky v obchodoch nevidel. Niektoré potraviny z obchodov jednoducho vymizli a vôbec sme si to nevšimli.
      No a ešte keď je to leto – neviem ale zdá sa mi, že posledných 10 rokov melóny z obchodov nemajú už takú „melónovú“ chuť ako kedysi a tiež to, že už niesú také slaďučké.
      Pred rokmi bolo zhruba jedno ci boli z obchodov alebo od niekoho kto ich predával doma na dvore – všetky boli ako majú byť ale teraz nie a nie v obchode nájsť melón ktory by stal zato. Môžem špekulovať jak chcem, poklepávať, spomínať na všetky rady pri kúpe melonu ale aj tak to nemá cenu lebo tá chuť melónov jaksi degradovala.

     • Dřív se vozili melouny z Maďarska.Pěkně vyzrálé na sluníčku .Taky se na ně čekali fronty a melounové období bylo krátké.
      Dneska kupujeme vyhnané melouny ze španělských skleníků, ještě navíc pěstované hydroponicky.

    • holistický prístup

     Hmmm … pre mňa búrky, keď každý zaliezol pod strechu, boli v minulosti niečim, čo ma nabíjalo energiou – len tak, bosky, prechádzky, voda, čistý vzduch, … nikde nik, … až do čias, keď prišli besné beštie aj s jedovatou chemizáciou vzduchu – po prvých vážnych problémoch už je všetko inak – ak nie je nutné, tiež pod strechu, dáždnik, pršiplášť, …

    • ajša – prosim Vas, to octovanie mate z tadesca ? 😀 ,,to je takas sprostost jakoze zem je plocha,, kazdy kto rozmysla musi vediet ze ten vas vypareny ocot nech hoc aj 5 litrov nema ziaden efekt ale ze ziaden. Takym blusom snad nemozte verit. Nikto Vam k tomu vysvetlenie neda preco by to malo fungovat, na zaklade akeho principu? a vobec to mnozstvo ,, dajte si zrnko soli do 10 litrov vody a ochutnajte ci ju tam bude citit,, tak asi tak.
     Okrem toho taa demencia na tadescu,, tie ich ustavicne pribehy ze uz bude dobre a ze biele klobuky a fulford a trump kazdeho pozatvara a klony a bludy pane boze. To uz radsej citat bosorku 😀

     • noro,

      1/ píšem moju spätnú väzbu na Teba už – 2. krát. Prvý krát – netuším, prečo mi to systém „exploatoval“, ergo – vyhodil do éteru.

      2/ Nevadí, pričom viem, že to Druhé – určite nebude identické, ako bolo to – Prvé.

      Obsahovo:
      3/ Octovanie: – NEVÝSKUŠAŠ – NEVIEŠ! To nemá nič spoločné s Tadescom, ale s búrkovou realitou!

      4/ Apropó! Čo sa týka Tadesca, tak jeho príspevky skutočne delím minimálne 5-timi, hlavne tie „Skutočnosti“, týkajúce sa – fyzickej likvidácie – svetových politických a iných „celebrít“. Úsmev – 😏

      5/ Snažím sa žiť svoj Život – v zmysle svojho (S)Vedomia, Intuície, ale hlavne – a to málo-kto reálne a hlavne – duchovne – pochopí – myšlienkovo ŽIŤ – v Prítomnom Okamžiku, teda – TU a TERAZ.

      6/ A to je pre mňa – Alfa a Omega – bez ohľadu na nejaké Tadesco, Bádateľa, Hlavné Správy, etc. –

      7/ Hovorím o vnútornej životnej filozofii, ktorá má následne – spätné konštruktívne efekty s dopadom na môj ďalší Život.. Niekto tomu hovorí – Karma.. Ja – spätný účinok!

      P.S: noro, ak si ma vnútorne – pochopil – Vďaka! Moja nočná energia, vložená do tohto komentu – pre Teba – nebola – zbytočná!

      Prajem všetko Dobré!

     • Ja sa ku tomu vyjadrím.
      1/ Existuje energia nultého bodu! Odhadom – jedna šálka kávy obsahuje toľko energie, že by dokázala vypariť všetky oceány. Vieš o tom Noro niečo?
      2/ Som chemik – technológ, a tiež som neveril octovaniu – lebo som sa na to stále pozeral ako chemik – nie ako fyzik. Odkedy mi búrka v roku 2018 vymietla v streche 5 m2 – som sa rozhodol vyskúšať octovanie – hoci pôvodne bolo myslené na rozpúšťanie chemtrails.
      3/ Octovanie je práca s obrovským množstvom elektrónov – kvázi smerujem k energii nultého bodu! To je vyrovnávanie elektromagnetického potenciálu búrkovej oblasti – elektromagnetickým potenciálom octu – a zabránenie úderu blesku aj tlaku, premena krúp na dážď. Ak by som mal ísť na túru – nesmel by mi – v prípade búrky – chýbať ocot. Pravidelne ocot dokupujem v období spojenom s búrkami – za 6 rokov mám štatisticky 100% účinnosť. Tých pár euro ročne mi stojí za to.

      4/ Čo sa týka „plochej“ Zeme – je konvexná a netočí sa! Lenže ty ku všetkému pristupuješ ako „veriaci“ – nie vzdelaný a kriticky mysliaci. Darmo ti ja dám teraz linky na prácu najleších geodetov južnej Ameriky – Brasil Zikkurat – to je ako presviedčať zarytého moslima aby konvertoval na kresťanstvo. Ku.va né!!! Ty informácie, ktoré nevyhovujú tvojej viere – odmietaš! Lebo tvoja viera first! By sa ti zrútil tvoj obmedzený nekritický svet! ZEM NIE JE PLANÉTA!
      Convex Earth: Dokument o ploché Zemi | CZ titulky
      https://odysee.com/@MassiveDva:d/Convex-Earth-The-Documentary-(CZ-titulky):1

      „Vrátim sa ku Chemtrails a tým to aj ukončím. Ak chceme prežiť musíme konať hneď. Existuje len jediná možná zbraň a to je ocot. Metoda sa volá takzvané octovanie. Silu octu poznali už starí Gréci a rôzni alchymisti a mágovia. Ak si všimnete nad hlavou chemtrails a čiary na oblohe tak namočte uterák do octu a vyveste ho na okno alebo balkón. Alebo vylejte liter octu na Zem. Nie do hliny ale na betón alebo mramor. Do pol hodiny maximálne hodiny by ste mali pozorovať ako sa nad vašou hlavou vytvorí diera v oblačnosti.

      A ako to funguje?
      Octová para veľmi silno ionizuje vzduch okolo. Vytvára množstvo nabitých častíc. Vďaka rôznym reakciám kyseliny octovej vzduchom a vodnou parou, získavajú tieto nabité časti pomerne veľkú energiu a tak stúpajú hore a reťazovou rekciou nabíjajú okolité častice. Prispieva k tomu výrazne taktiež rýchle znižovanie tlaku a teploty so vzrastajúcou výškou a tým pádom majú nabité častice oproti okoliu stále väčšiu energiu a dokážu tak reťazovým spôsobom zionizovať obrovské množstvo vzduchu. A hneď ako sa táto reťazová reakcia dostane až do mraku, ktorý bol vytvorený umelým nasprejovaním kondenzačných jadier, tak sa nabijú jadrá i kvapôčky vody okolo nich, a voda sa z kvapiek vyparí do plynného skupenstva, bez toho aby kvapky spadli na Zem. Ja sám používam vždy takú metódu, že ocot nalejem do misiek. Nechám tie misky plne naliate octom na ráme okna. Jednu misku dám do spálni na okno a druhú do obývačky. Takto vylejem celý liter octu čiže miniem jeden celý liter octu. Pol litra je v jednej miske a pol litra v druhej. Súčasne takto pôsobí 1 liter octu. Tento ocot sa pomaly odparuje do oblohy. Takto ocot vytláča všetky jedy a ťažké karcinogéne látky, ktoré by inak prišli ku môjmu obloku a keď vetrám by sa mi dostali do bytu. Pokiaľ sa miska nevyprázdni sama, nie je dôvod misku meniť. Mením ju často len v lete keď sa veľmi rýchlo odparuje kvôli veľkému teplu. V zime ten ocot vydrží veľmi dlho. V zime v noci mrzne a cez deň ak nie je pod nulou tak kvapalina funguje. Dobré je ocot aj naliať do rozprašovača a vystriekať pred oknom do vzduchu. Neexistuje deň v ktorý by som nerobil jednu z týchto metód. Najúčinnejšie zo všetkého je však ocot prevariť a úplne horúci naliať do misky. Hlavne v zime ale aj v lete. Čím väčšia tma a oblaky na oblohe od toho svinstva čím nás striekajú tým lepšie je ocot prevariť. Samozrejme že aj bez prevarenia je účinný. Ocot nestojí skoro nič len 25 centov. Kto pracuje a má príjmy tak kupovať ocot pravidelne v litroch je detská hračka. Takto chránite svoje domovy pred jedmi ale hlavne to robíte pre celú Zem. Likvidujete karcinogénne jedy, ktoré ničia celú planétu. Neviem kto z vás to vie ale momentálne je čistý dýchateľný kyslík na Zemi už len 18 percent. Dakedy býval 27 ale to bývalo tak dávno, že o tom by vedeli rozprávať len Faraóni alebo skôr dinosaury. Ak klesne číslo na 15 percent alebo pod 15 percent tak game over ľudstvo. Preto vyzývam všetkých ľudí v boji proti Iluminátom, aby sme zachránili naše životy a naše rodiny. Informujte každého o všetkom a hlavne octujte a octujte stále až do vašej smrti. Zachráňme našu krásnu planétu drahý bratia a sestry. Ak nás budú stovky, milióny, možno aj miliardy tak naša sila zvíťazí. Nestačí aby octoval len jeden človek. Octovať musíme všetci. Už len 5 litrov octu vyliateho alebo naliateho do misky zničí všetky mraky a jedy do vzdialenosti 40 km. Tak ako dakedy šialení komunisti mali heslo proletári všetkých krajín spojme sa tak ja vám nové prikázanie dávam: octovači všetkých krajín spojme sa v boji proti Iliminátom a prisluhovačom diabla. Nech nám všetkým pomáha náš nebeský otec milujúci Boh stvoriteľ pán hmotného aj duchovného sveta.“
      https://necenzurovane.net/gosudarjon/g6.html
      ————–
      Otázka – kto si Noro? Bývaš v rodinnom dome s vlastnou strechou? Alebo v činžáku – kde ti nič nehrozí? Ja sa tu nebudem dohadovať o praktickom využití octu s človekom, ktorý to tu kritizuje z prostredia relatívneho bezpečia nejakého činžáku.

 6. Trefnejšie to už snáď ani nemohol nikto napísať ! Farizeji tvoria „vlasteneckú“ či „patriotickú“ frakciu ! Na výsmech !
  Zabíjali ľudí očkovaním, obmedzovali ich na právach… a teraz toto!
  Už nás majú za úplných debilov? My nemáme ale amnéziu !
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/07/odkdy-je-frakce-kde-jsou-sily-ktere-podporuji-cenzuru-digitalni-identitu-cizi-vojaky-na-vlastnim-uzemi-ci-covid-pasy-vlastenecka/

 7. Gogo nepoteším Ťa ani v ďalšej oblasti. Všade tlačia ľudí do toho, aby mali bankové účty a platili len a len cez ne a len na ne dostávali prachy. Finančná správa chystá novelu daňového poriadku podľa ktorej sa už nebude nič vracať a prijímať cez poštové poukážky ale len cez bankové prevody ! Tomu sa hovorí skutočná sloboda a demokracia !!! Zabudnite na nejakú verejnú debatu a informovanie ľudí! Takéto veci sa vždy robia v tichosti !

  • Telekom ponúka novú sim kartu – s „výhodnými službami“ volania a internetu. Lenže na to potrebuješ nový kompatibilný mobil za 400-600 eur.
   Kamarát si kúpil pred 5 rokmi najnovší SMART. Bol som za ním v office a pochválil sa čo dokáže. Zapol nahrávanie a strčil mobil do šuplíka stola. Potom sme akože tlmene kecali. Potom tú sviňu vybral a zapol prehrávanie. Zvuk bol násobne zosilnený a úplne vyčistený! Takže toto mám mať doma? Mám nakúpené 2 záložné tlačidlové telefóny, do ktorých mi pasue stará sim – keď sa mi starý mobil úplne rozpadne.

   Význam rýchlych 5G spočíva v tom, že systém potrebuje rýchlo zbierať obrovské množstvo metadát od ľudí – 5G potrebuje pre seba a so skvalitnením služieb to nemá nič spoločné. Ten istý kamarát podporuje 5G – „lebo vie ako to využije“. Samozrejme iniciatívne opichaný. Bezdetný pomaly 40-tnik obklopený technickými hračkami. Alternatívne info zásadne odmieta, lebo mu je dobre v komfortnej zóne. Už sme sa intelektuálne rozišli. Toto sú ľudia, ktorým modernizované otroctvo vyhovuje, a to už nie je moja krvná skupina.

   • Zaujímavé bolo keď si nedávno písal o tom ako dokáže TV zachytit obraz z miestnosti kde je umiestnený aj keď nemá kameru.
    O tejto téme som už toho čítal viac a bolo tam, že ani používatelia starších TV niesú v bezpečí nakoľko sa výskum ako sledovať ľudí doma zameriava aj na to ako sa k nim dostať cez staré šunky napojené na digitále siete.
    To by ma zaujímalo až kam sa dá spätne ísť – z jak starej TV šunky sa dá cez jej obrazovku niečo zistiť.
    Potom tam bolo písané, že aj cez rádia s digitálnym vysielaním – reverzne cez ich reproduktor sa dá odpočúvať. Čítal som to cca 7 rokov nazad.

    • Teoreticky kombinácia starého analógového televízora v kombinácii s digi/analog konvertorom signálu. Chytíš len pár oficiálnych staníc, ale nie balíčky. Najlepšia kombinácia je otvorené okno a vydrbnutý televízor – navždy! Dramaturgia TV je o obsahu! Je v novom zákone niečo o obsahu! Lebo keby bolo – všetci začnú jačať o cenzúre! To je len premenovaná stará zavšivená firma! A zavšivená preto ostane! A kvôli tomu riešiť televízor? Keď ti začnú padať ruské bomby na hlavu, tak to zistíš aj sám.

     • .. nie som obeť TV a následná ideologická zbraň ako iní – takým by veru prospela aj násilná vyhadzovacia kúra televízora z okna. TV obsah nežeriem, vylúpavam z neho iba to čo po čom idem, v podstate používam len pre svoje účely.
      Som v podstate divák – zradca TV.
      To moje zradcocstvo sa prejavuje napríklad keď idem kuknúť nejaký výrobok a predavač mi o to produkte začne vysvetľovať a ja mu nebránim..a tak tam kecame… a on si po čase myslí, že to po jeho vlozenej energii a mojom zaujme o informácie – že ten výrobok kúpim.
      A keď povie ze tak čo, zabalím vám to? A ja, že vďaka za info, ja som sa prišiel na ten výrobok len pozrieť a zistiť nejaké info.. a hneď keď som prišiel tak som Vám povedal, že som sa prišiel len pozrieť a zistiť nejaké info. Nemusel by som ti to tu takto trapne vykreslovať ale proste za to čo mne TV vloží do hlavy – to čo si z nej zoberiem – tak za to nikomu na Slovensku padať ruské bomby nebudú. To skôr kvôli tým ktorí Rusov vidia len ako spoluúčasťníkov – spolupáchatelov vo vojnách kde je Rusko vtiahnuté.

 8. Špeciál pre MzK
  Svobodná debata – Zeměplocha I – 10.06.2024
  https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Svobodn%C3%A1-debata—Zem%C4%9Bplocha-I—10.06.2024:4
  ———————–
  Relácia o nevedeckosti súčasnej „vedy“. Guľatá Zem je základom kozmológie, ktorá „produkuje“ 540 miliárd USD ročne! Pokusy o preukázanie plochej Zeme môžu byť životu nebezpečné. Je to tabu! Nová kozmológia vyrába pre ľudstvo najväčší fejk o predstave podoby nášho sveta, planéty a kozmu. Výborná argumentácia ako funguje súčasný systém tzv. klientskej vedy – vedy na objednávku.

 9. Maďarsko zahájilo vyšetřování zahraničního vlivu, USA a EU jsou pobouřeny

  https://aktax.cz/madarsko-zahajilo-vysetrovani-zahranicniho-vlivu-usa-a-eu-jsou-poboureny/

 10. K téme článku – recept na prežitie – polievka s mäsovými knedlíčkami – vychádza z nemeckej tradície. Za socíku to bola pár korunová – halierová záležitosť. Dnes – tak 2-3 eurá minimálne. Podstata – kedysi sa originál škrabala pečeň ako základná surovina. To sa dalo obísť pomocou pečeňovej paštéty – játrovky. Bolo to jedlo pri návrate partie z baru. Hlad veľký – chladnička prázdna. Poďme na to.

  Potrebujete jednu konzervu bravčovej nátierky – podľa praxe – malú, či veľkú. Obsah konzervy vybrať do vajlingu na cestoviny. Jedno celé vajce a rozmačkať vidličkou spolu. Nadrobno nakrájať menšiu cibuľu a rozmačkať spolu. Štipku mletého čierneho korenia, štipku mletej papriky. Lyžicu sušeného majoránu – niekto používa petržlenovú vňať. Dva rozotreté strúčiky cesnaku. Dobre premiešať a rozmágať. Potom masu zahustiť múkou na „knedlíčkovú“ hustotu. Medzitým dáme variť vodu s ohľadom na predpokladané množstvo knedlíkov. Pridáme náš zdravý a obľúbený glutamátový bujón, a jednu nakrájanú cibuľu, prípadne nejakú vňať – na oživenie polievky. Keď už voda vrie – vyskúšame opdolnosť knedlíkov – či ostávajú celé. Lepšie je ďalšie vajce než múka, resp. dorovnať hustotu. Keď je všetko OK – knedlíčky sa robia z ruky – do čajovej lyžičky sa naberá cesto a len sa vylúpne prstom. Hotovo. Nerobte toho viac než zjete čerstvé, lebo ostane vám v hrnci nafúknutá rozvarená masa. Nemyslím si, že v dnešných časoch je to lacné jedlo – to si radšej kúpte instantnú vietnamskú polievku. Len aby sa nezabudlo na improvizáciu. Napr. – už ste jedli vyprážané sardinky s polevou z pochúťkovej kyslej smotany ochutenej cesnakom?

 11. U mňa je už týždeň nepretržite celá obloha zakydaná chemtrailsom. Ovocie plesnivie ešte predtým, ako dozrie. Zhniť na strome už ani nestihne; po najbližšej víchrici – ktorá sa tu denne opakuje – celý zvyšok oslabenej (a už teraz nejedlej) úrody spadne na zem.
  V Zjavení Jána si asi začnem odfajkovávať to, čo si „Boh“ sionu a jeho židovskí tajtrlíkovia už naplnili, a zameriam sa na to, čím všetkým naplánovali ešte ďalej strpčovať naše životy.
  To je tak, dať do rúk slobodnú vôľu ešte aj dvojnohým zverom s totálne vymletým mozgom.

Pridajte komentár

*