Po dnešku budete chodiť spať každú noc už len s cibuľou v ponožkách


Print Friendly, PDF & Email

cubuľa v ponožke

Čínska medicína verí, že nohy a zvlášť chodidlá sú jednou z najdôležitejších častí tela ovplyvňujúcich zdravie.

Je tomu tak preto, lebo sú nervovými zakončeniami, nazývanými tiež meridiány, spojené so všetkými vnútornými orgánmi.

Na druhej strane, cibuľa aj cesnak majú silné antibakteriálne a prečisťovacie účinky.

Keď teda spojíte významnú úlohu chodidiel s vlastnosťami cibule, získate tak ideálny recept na lacnú a jednoduchú detoxikáciu.

Hoci nie každý verí na meridiány a čínsku medicínu, faktom je, že všetko je prepojené nervovým systémom – a v to verí každý.

Ako to celé funguje

Na chodidlách sa nachádza približne 7000 neurónových zakončení (meridiánov), ktoré idú priamo do vnútorných orgánov.

Ide o veľmi dôležité zakončenia, ktoré sú často ignorované, pretože celý deň nosíme topánky. A tak tieto nervy nie sú stimulované tým správnym spôsobom.

To je okrem iného aj dôvodom, prečo je ideálne chodiť naboso po piesku či po nerovnom teréne, napríklad po tráve.

Ďalším výborným spôsobom, ako docieliť stimuláciu uvedených nervových zakončení, je práve pomocou cibule.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ak si chcete prečistiť telo, nemusíte robiť nič zložité v podobe držania diéty či návštevy sauny.

Jednoducho nakrájajte cibuľu na hrubé plátky, položte ich na chodidlá a na to si navlieknite ponožky.

Samozrejme, nikto od vás neočakáva, že budete takto chodiť vonku po ulici. Robte tak len doma v noci. Počas spánku potom cibuľa vykoná všetku prácu pre očistenie tela za vás.

Účinky cibule na ľudské zdravie

Je všeobecné známe, že cibuľa čistí pokožku a zabíja vírusy aj baktérie. Kyselina fosforečná, ktorá sa v nej nachádza, dokáže v krvnom obehu priam zázraky.

Prechodom cez kožu do krvi, táto kyselina prečistí krv aj orgány a zároveň po ceste usmrtí baktérie a iné patogény.

Na tento účel sa odporúča použiť bio cibuľu, no dobre poslúži aj tá obyčajná.

Mnohí experti zároveň zdôrazňujú, že cibuľa prečisťuje nielen telo, ale i vzduch vo svojom okolí.

Veď napríklad, napriek svojmu nepríjemnému zápachu, ju v Anglicku často používajú na dezinfekciu vzduchu v miestnostiach a tiež ako nástroj na zabránenie prenosu infekcií.

Stop Candida

Zdroj: After This, You Will Go To Sleep With Onions in Your Socks Every Night

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Môže sa to aplikovať aj pri ischémii ciev DK?

 2. Pri všetkej úcte, ten úvod o TČM je príšerný. Väčšina z tvrdení je buď nepresná, alebo vyložene nepravdivá. Smutné na tom hlavne je, že ďalej popisovaná metóda pre niektoré diagnózy bez problémov fungovať môže.

 3. Viem že je to trochu nemiestne ale nesmrdia z toho následne nohy?

 4. Cibuľa, cesnak, pór , medvedí cesnak, pažítka sú určite výborné povzbudzujúce, očistné detoxikačné prostriedky- ľudové VŠELIEKY 🙂 Použitie vnútorne a aj vonkajšie. NA inhalácie, tinktúry, cibuľové vína, cibuľovo-cesnakové emulzie,…. Kto ich zvládne zjesť v surovom stave, tak urobí pre svoje zdravie veľa. Výborne sa kombinuje s včelím medom, ktorý zjemní „pálivosť“.
  Pôsobia na krvný obeh, lymfatický systém, spomaľujú stárnutie, sú prírodné antibiotikum, antiseptikum, pri silnom kašli, na bradavice, na výrony a pomliaždeniny, na ťažko hojace a zapálené rany, na hmyzie štípance, na kurie oká, ….
  NA OBKLADY zvonka pri chrípke, pri DETOXE,…, by som doporučila najprv nohy namastiť sezamovým, kokosovým olejom alebo nechtíkovou masťou a potom priložiť na prírodnej bavlnenej textilíí na veľmi drobno nakrájanú cibuľu na nohu (alebo vymiešanú až na kašičku). Zaistit ešte obväzom, prípadne potravinovou fóliu , aby sa cibuľka neuvoľňovala. A nakonec navliecť vlnenú bandáž bez gumičky, ktorá nebude brániť krvnému obehu.. Bude prirodzene prehrievať nohu a stimulovať krvný obeh. Vlna umoží pokožke voľne dýchať, vytvárať príjemný pocit tepla a dokonalú izoláciu.

  • …. zaistiť obvazom, prípadne fóliou – ako bude potom pokožka voľne dýchať ????

   • Folia sa dava na prehriatie a tak sa absorbuje kyselina rychlejsie do pokozky a tak do krvi… ako ked si farbite vlasy, tak sa zabali hlava do igelitovej ciapky aby sa vlasy prehriali a absorbovali farbu lepsie

 5. ako dlho ma trvat ocistna kura? neurobia sa pluzgiere?

 6. Ja keď som bol násť ročný, sme vymýšľali všelijaké somariny, len aby sme sa vyhli škole. Jednou z vecí bola PN-ka. Na noc sme si dali na ruku cibuľu a obalili ju fáčom. Ráno bola na mieste, taká popálenina a bolelo to. Ja by som to nerobil, lebo na chodidlách by sa to horšie hojilo. Tento článok redakcia niekde vytiahla a nemá to overené! Možno to musí byť bio cibuľa. Len tak na okraj.

 7. Cibuľa je veľmi dobrá. Mne pomohla namočená cibuľa v octe, keď som mala bradavice na chodidlách a po mesiaci som nemala ani jednu bradavicu. Nepomáhal mi už ani dusík na kožnom na ktorý som chodila 3 mesiace.

 8. Ale ved nohy budu smrdiet stale ved rastu od zadku predsa nie xixi 😀

 9. Je jedno či budu smrdiet nohy po cibuly.Jak sa vravi nohy aj tak smrdia lebo rastu od zadku heh.

 10. Kto však vie, ako dlho treba robiť cibuľové obklady?

 11. Tento cibulovy zabal mam už vyskušany par krat, pomaha pri nadche & chripke. Cibula môže
  byť hocijaká, bio vôbec nemusí, nie je zahrnutá v GMO list.

 12. Pomáhá cibule i na zánět ledvin???

 13. Co takhle dát tam celej chlebíček a omotat lepící páskou?

 14. Mala som silnú nádchu a bolesti hrdla. Na noc som si priložila plátok cibule na chodidlo a už ráno som cítila, že mi nádcha ustúpila a menej ma bolela hlava. Myslím, že je to pravda

 15. Tak ja som to dala 5 rocnej dcerke dve noci po sebe, lebo je hrozne zahlienena a urobili sa jej na chodidlach zatvrdnute hrcky alebo vriedky,neviem ako to nazvat.boli ju to a nemoze stupat na nohy.neviete poradit co s tym?po prvej noci nemala ziadnu reakciu a zacala si krasne odkasliavat a potom toto.

Pridajte komentár

*