Experti varujú, že svet sa nachádza „len pár rokov“ od kvantovej apokalypsy


Print Friendly, PDF & Email

Experti varujú, že svet sa nachádza „len pár rokov“ od kvantovej apokalypsy

(Ethan Huff, Natural News) Vo veľmi blízkej budúcnosti by podľa čínskych vedcov mohol pokrok v kvantovej výpočtovej technike viesť ku „kvantovej apokalypse“, ktorá prelomí všetky šifry od online bankovníctva až po „bezpečné“ vládne platformy plné štátnych tajomstiev.

Akademická štúdia na túto tému varuje, že súčasné šifrovanie, ktoré uchováva všetky naše údaje „v bezpečí“, sa rýchlo stane zraniteľným a možno sa úplne zrúti v dôsledku toho, že kvantové počítače budú príliš „inteligentné“ pre súčasný spôsob fungovania internetu.

Výskumníci z Chicagskej univerzity tvrdia, že pracujú na nenapadnuteľnom kvantovom internete budúcnosti – Web 3.0, ako ho mnohí nazývajú – ale bude to fungovať?

Ako dnes funguje šifrovanie a ako to ovplyvnia kvantové počítače

Počítače dnes používajú na ochranu informácií systém nazývaný šifrovanie verejným kľúčom. Textové správy sa napríklad prenášajú na telefóny, ktoré obsahujú dva kľúče: jeden je verejný a druhý súkromný.

Zariadenie, ktoré nadväzuje kontakt, používa na šifrovanie správy verejný kľúč, zatiaľ čo súkromný kľúč príjemcu ju otvára. To zaisťuje, že nikto iný mimo týchto dvoch zariadení nemôže zachytiť a odšifrovať správu.

Podľa Tima Callana, vedúceho oddelenia pre kybernetickú bezpečnosť v spoločnosti Sectigo, by kvantové počítače, ktoré sa v súčasnosti vyvíjajú, mohli jedného dňa „spôsobiť, že šifrovanie, ktoré teraz používame, už nebude vyhovovať svojmu účelu“.

(Súvisiace: Pamätáte si, keď blázniví liberáli kritizovali časopis Nature za zverejnenie štúdie o „nadradenosti“ kvantových počítačov, pričom tvrdili, že slovo nadradenosť vyvoláva rasistické predstavy?)

Budú všetky tajomstvá nakoniec nezašifrované a sprístupnené všetkým prostredníctvom kvantových počítačov?

Pri dnešných počítačoch to nie je problém. Prelomenie spomínaných kľúčových kódov by trvalo asi 300 biliónov rokov. Ale keďže kvantový počítač bude onedlho debutovať, existujúce šifrovacie technológie sa môžu čoskoro stať zastaranými.

Možno je vám známa súčasná binárna kombinácia núl a jednotiek, ktoré tvoria elektronické a optické impulzy. Takto sa vytvárajú, ukladajú a prenášajú údaje na existujúcich počítačoch.

Kvantové výpočty na druhej strane namiesto elektrónov používajú fotóny alebo svetelné častice, ktoré je možné nastaviť na nulu, jednotku alebo obe zároveň – jednotku aj nulu. Navyše, rýchlosť fotónu je 136-krát vyššia ako rýchlosť elektrónu.

Táto pridaná flexibilita zahrnutia nuly aj jednotky do toho istého fotónu by umožnila kvantovým počítačom rýchlo kódovať a prelomiť všetky možné riešenia šifrovania, čím by sa odstránila počítačová a online bezpečnosť, ako ju už dlho poznáme.

Stop Candida

„Vývoj kvantových počítačov vytvára významnú hrozbu pre bezpečnosť dát,“ varuje Callan.

„Ich obrovský výpočtový výkon je schopný prelomiť šifrovanie veľkou rýchlosťou, takže dôležité dáta sa stanú zraniteľné – od údajov o bankových účtoch cez lekárske záznamy až po štátne tajomstvá.“

Tento scenár je taký alarmujúci, že ho odborníci nazývajú „kvantová apokalypsa“.

Callan pokračoval a vysvetlil, že kvantové výpočty budú tiež miliónkrát rýchlejšie ako „klasické počítače“ vďaka použitiu jednotiek, núl alebo jednotiek a núl súčasne – čo je technológia známa ako „qubits“.

Keď sa to stane, bude to deň Q – slovná hračka výrazu „deň D“ – v ktorom nastane to, že sa všetky svetové tajomstvá stanú zraniteľné. Týka sa to najmä vlád, ktoré skrývajú najrôznejšie veci, o ktorých nechcú, aby sa široká verejnosť dozvedela.

Kvantové útoky nie sú vecou budúcnosti, dejú sa už dnes

Bidenov režim v USA je jednou z takýchto vlád, ktorá sa obáva kvantových počítačov, keďže bola minulý rok napadnutá kvantovým útokom.

Spoločnosti ako IBM a Google horúčkovito pracujú na vytvorení pokročilejších kvantových počítačov, hoci ich masové rozšírenie je ešte niekoľko rokov vzdialené – podľa čínskych expertov možno 8 až 20 rokov.

„Nedávne tvrdenie, že výskumníci prelomili šifrovanie, nás vyzýva, aby sme sa zamysleli, či kvantová apokalypsa už náhodou nenastala,“ hovorí Callan.

„V súčasnosti však tento „prelom“ zostáva len teoretický.“

Viac článkov, ako je tento, nájdete na stránke Collapse.news.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A toto je realita co sa na nas hrnie, najma zaver hovori za vsetko:
  https://cz24.news/ako-uniknut-pred-katastrofou-slovensko-smeruje-k-bankrotu-ekonomicka-vlastizrada-ekonomicky-expert-pavol-luptak-video-sk-38-min/ !
  Vacsine inteligentnych ludi to uz chape, preziju len pripraveni!

 2. Pravdou je, že bankový sektor existuje LEN kvôli tomu, aby bangstri mali prístup-prepojenie so šedou zločineckou „ekonomikou“ = banka je pračkou špinavých peňazí! To sú enormné aktívne zdroje – nie úspory obyvateľstva Teda!

  Ak sa banky – a je fuk, či práve tá centrálna – pokúšajú o našu totálnu kontrolu digitálnymi peniazmi – vždy bude mať do tohoto systému vstup aj organizovaný zločin – či už ako hacking len našich „peňazí“, či už ako hacking našich osobných údajov – v zmysle ich cieleného zneužitia. Teda – je fuk, či bude kvantová technológia v rukách bangstrov, či hackerov – vždy dôjde k ich zblíženiu a zneužitiu tejto technológie! Teda – myslím, že nikoho nebude srať, keď zmiznete zo systému a prestanete „existovať“! Leda že by existovali aj kvantové „lampárne“:

 3. Objektívne

  Môžete si byť istý, že vývoj kv.počítačov je predurčený k niečomu úplne inému ako je popisované. Lámanie hesiel a neprelomiteľné šifrovanie je len bokovka. Pomocou kv.počítača je možné napojiť sa na operačný systém vesmíru. Ak by niekto nevedel čo to je, tak to predstavuje to, čomu my horíme „Boh“. To, o čo ide v prvom rade pri vývoji kv.počítačov je: ako sa dostať na úroveň Boha. V povedomí vedcov začína prevládať názor, že žijeme v naprogramovanej realite, laicky „matrix“. Tu j k tomu vysvetľujúci článok. http://www.oazaviery.sk/images/casopis/2018_1/Zijeme-v-naprogramovanej-realite.pdf

  K tejto téme existuje veľmi zaujímavá publikácia, ktorá popisuje ako vznikla a čo je to hebrejská abeceda.
  https://sdu.sk/6Tm1 prípadne séria videí na YT: https://sdu.sk/52k

  Hebrejskú abecedu totiž nevytvoril Mojžíš. To, čo doniesol z jaskyne na hore Sinaj, tabuľky, ktorým hovoríme „desatoro prikázaní“ už formu hebrejského písma obsahovali. Mojžíš nevytvoril design tých písmen, boli vyryté na tých doskách. Základom pre príbehy v Biblii sú tieto dve tabuľky kódov, ktoré obsahujú 304805 symbolov. Je to jednoliaty prúd symbolov bez medzier, bez interpunkcií, bez samohlások, nemá žiadne oddelovače slov, alebo viet. Niečomu takému by sme dnes hovorili kód, napríklad počítačový kód (program).

  Zaujímavosťou môže byť, že túto publikáciu vedie kongresová knižnica pod číslom QA76.889 V64, čo je typ literatúry, ktorý má niečo spoločné s matematikou pre kvantové počítanie.

  • Vedci usilijuci sa o vyvoj zariadenia ktore nahradi Tvorcu ci posunu Jeho volu – vedmirne zakony su len uzitocni idioti. Bolo ich treba zamestnat nicomnostami aby sa nezacli zaoberat potrebnymi zalezitostami.
   Vedec ktory si mysli ze sa akokolvek technologicky napoji na Boziu inteligenciu je nielenze uzitocny idiot ale aj nebezpecenstvo pre spolocnost a nie pre Tvorcu. Napojit sa na Tvorcu sa da len svojim citom – duchom – ale ani to nieje uplne priame spojenie, i to je vo vyssich urovniach spracovavane a predkladane/posielane nahor az k Tvorcovi. Nastastie je spracovavane a predkladane nahor v urovniach ktore nepodliehaju nedokonalosti.
   Vedci vytvaraju tie zariadenia „na zakazku“ pre ucely kontroly, pre nic ine i kef si to plne neuvedomuju.

   • Objektívne

    S prvým odstavcom súhlasím, ale nič s tým nenarobíš. Vedecký pokrok, nové druhy a výkonnejšie počítače budú vyrábané aj naďalej, či sa ti to páči alebo nie.

    • Takže to „Bůh“vyřeší několikaletým blackoutem a počítače mají po žížalkách.Bohužel asi to bude dost těžký i pro lidstvo.

     • Objektívne

      Vyzerá to tak, že ano. Bohužiaľ sme sa dostatočne nevyvinuli. Máme oneskorenie zhruba 2000 rokov a to nám teraz chýba. Nadávať môžeme na Rimanov, ktorí to spôsobili. Konkrétne klanu Calpurnius Piso.

    • Pacia sa mi ze sa technologie vyvijaju ale nebezpoecne je to – ze ich funkcnost nieje zavisla na tom aky je clovek ktory ich chce ovladat. Technologie ktore vyvijame sposobom ako ich vyvijame su a budu vzdy len mrtve hracky – pouzitelne pre zlo alebo aj dobro – a to je slepa a chybna cesta. Cloveku bezpecna technologia by mala byt pouzitelna len pre dobro – sama by nikdy nemala „ozit“ – zacat fungovat v rukach jedincov, ktori na to nemaju dostatocnu vnutornu uroven alebo sa – aj ked len kratkodobo nachadzaju v nejakom vnutornom neprirodzenom stave.
     Mala by byt plne schopna vyhodnotit vyzarovanie jemnohmotneho tela cloveka a to moze dokazat len technologia na baze bioenergetiky. Opravnenie pouzivat danu technologiu by malo zavisiet od toho v akom vnutornom stave sa jedinec nachadza.
     Napr. dopravny prostriedok by nikdy nemal odviezt toho kto si to skutocne nezasluzi.
     A kto urci moralne normy pre nastavenie takej technologie? Civilizacia musi byt na vyssej duchovnej urovni a zit v sulade s prirodou – Bohom – aby technologie reflektujuce biopole ludi pracovali pre nich a nie proti nim. Bionenergeticke civilizacie tu boli pred nami a budu aj po nas. Malokto si uvedomuje, ze sme to vo vacsine pripadov boli my – kto vtedy zil a napr. v Atlantide kde nasi vtedajsi vladci zacali pod vplyvom posobenia inteligentneho zla bojovat bioenergetickymi zbranami proti sluzobnikom Tvorcu – bytostnym silam prirody – zivlom prirody a chceli odrezat civilizaciu od ich vyzarovania. Robili to iste co robia dnesni transhumanisti – chceli odrezat cloveka od biopoli prirody. Robili to ale na vyssej urovni – chceli priamo ovladat a usmernovat inteligentne sily prirody a zaroven dosiahnut fyzicku nesmrtelnost. Chceli nahradit Tvorcu a postavit sa na Jeho piedestal a vladnut. Nasa dnesna civilizacia je ciste „hrubo“ technologicka – a tato jej cesta bola Bohomurcena ako experiment a posledna sanca pre ludstvo aby sa spamatalo a vratilo na vyssiu duchovnu uroven, ktora jej aj prislucha v Jeho diele – ale ktoru stale neplni.
     V nasej cisto „hrubo“ technologickej civilizacii odrezanej od moznosti pouzivat bioenergetiku cloveka a prirody v plnej miere sme ako v uzavretej petriho miske kde si sami musime vyzrat to co si do nej dame. Ked je to laska – vychutname si lasku a ked hnus tak si ho musime tiez vyzrat. Az nam z toho hnusu bude naozaj zle tak je sanca ze budeme chciet nieco lepsie. A ked sa vnutorne polepsime tak az potom nam bude spristupnena cesta vyvoja kde mozeme vyvijat a plne vyuzivat technologie na baze bioenergetiky. Az potom nam budu spristupnene vyssie schopnosti – skorej nie – teraz by sme ich len zneuzivali jeden proti druhemu a proti sebe samym.
     Teraz sme na Zemi v nutenej karantene – pre nase dobro – i ked to boli – ale urychluje to nas vnutorny vyvoj. A vsetko toto prebieha plne v ramci riadenia Tvorcu – nic sa nedokaze vymknut z posobenia Jeho riadenia. Netreba reptat, ze nevieme pouzivat celu kapacitu nasho mozgu a nepredstavitelne moznosti ludskej mysle ako napr. pamatat si vsetky svoje minule zivoty v ramci evolucie (150 az 200) ci telepatia alebo napr. menenie struktury hmoty ci liecenie chorob. Jednoducho pomatencom – pre ich dobro boli odobrate tieto schopnosti lebo v takom stave ako sa nachadzaju by si este viac uskodili ako pomohli. Milujuci rodic (Tvorca – Boh) pre dobro svojho potomka (ludstvo) urobi vzdy len to co je prenho dobre a nie to co sa mu paci – a to znamena ze ciastocne dopusta na ludstvo jeho karmu z jeho minulych existencii – ale vzdybz mierou akou unesie, nikdy nikomu nenalozi vac karmy nez je schopny zvladnut v danej inkarnacii. Ide v prvom rade o duchovny vyvoj – nutne dozrievanie – lebo cas „zatvy sa blizi.

     • Mily Achnaton,
      zacal si mudro,ale zvysok tohotvojhoclanku je njeco z cim nesuhlasim. A chkdte uz vsetci s tym Vasim Bohom niekam….Zbabral nas ako svoj vytvor !! Bodka. Vsetkoostatneco tu pisemsu Tvoje subnjedktivne nazory a fa ng
      tazid a tie cisla….
      Zdravim

   • Achnaton souhlas.Co může lidský rozum vložit do kvantového počítače ? Nikdy tam nemůže napr.vložit pocity energie lásky.Počítač to nikdy nepochopí .Pro počítač to bude jen informace,může ji dokonce brát jako ohrožení a tak se zaměří na původce této informace -lidi ,které se pak pokusí likvidovat.

   • Netreba miešať Tvorcu s Bohom, sú to dva diametrálne odlišné veci. Boha sme vytvorili my, Tvorca buď vytvoril Ves-Mir, alebo Tvorca je Ves-Mir.

    • Ne ne, to ani nahodou – to ze sme Boha vytvorili my – to je podvrh – to je praca tych ktori nas chcu od neho – od Zdroja zivota oddelit.
     To je klasika, nic noveho. Porad ty stejne hlupe tahy – ta ista taktika. A uz su az taki drzi, ze popieraju aj existeniciu osloboditelov od fazizmu (ich produktu) alebo popieraju blahodarne ucinky prirody – napr. liecivych bylin. Alebo existenciu lasky (vraj je su to len chemicke procesy). Plesnivym uschnutym rohlikom nas chcu opit – to su celi oni – ti vytecnici za oponou.

     • Hraju na nase slabe stranky a poznaju nas v mnohych oripadoch lepsie ako my seba samych.
      Nevedomemu cloveku huskaju do hlavy ze on sa moze stat Bohom – Stvoritelom a ze ludstvo samo vymyslelo taky pojem a potom jeho ista cast mala z toho prospech na ukor inych. Hraju nam na rozum ale aj na city, nam naivnym.
      Vtahuju nas do ich hry tak ako to robili s castou Ruskeho naroda a vsugerovavali im ze oni su lepsi nez Rusi – ze niesu Rusi. Rusov proste presvedcovali ze niesu Rusi a cuduj sa svete dost z nich im na tu ich hru skocilo ci nechali sa kupit. A tak z Ruskeho naroda vyrobili neexistujuci narod – okrajincov. A este im dali aj taky hanlivy nazov. Vravim kdo nema akotake vnutorne spojenie z vyssimi urovnami ten sa nema coho chytit, nechape tie ich hry a opiju ho aj bez rohlika; pre neho – je dobre si precitat nieco s KSB – tam pojem „Boh“ je najdolezitejsi faktor ktory ovplyvnuje svetove dianie. To je pre jeho hladny mozog – rozum stravitelnejsie nez duchovna literatura, kde sa vnutro cloveka rozvija na zaklade prezivania obrazov v „duchu“.

  • https://www.dachser.sk/sk/mediaroom/Pohad-na-buduce-technologie-kvantove-poitae-7573
   Pohľad na budúce technológie − kvantové počítače
   Znamená to, že kvantový počítač môže vykonávať oveľa viac výpočtových operácií než konvenčný počítač, pretože dokáže vyhodnocovať všetky možné kombinácie súčasne, nie postupne. Kvantový počítač s 50timi qubitmi sa môže nachádzať v dvoch na päťdesiatu − teda cez jeden trilión − rôznych stavoch. Odborníci odhadujú, že takýto kvantový počítač by bol silnejší ako dnešné superpočítače.
   ————————————————–
   Čiže – už si budú môcť prehrať tie Mojžišove schizofrenické sračky – z jaskyne – cez zuby?
   A potom tie Mohamedove?

   A tie jaskynné netopiere tam – ešte serú? Alebo už sú vo Wuchane?
   —————————————–
   Logika veci – čo má čo spoločné odkaz na kozej kožke spred 3800 rokov minimálne – s dneškom? To bol ten ich boh taký idiot? Alebo bol v stave zúfalstva – však snáď to tie kozie kožky prežijú?

   Vy idioti tu takýmto spôsobom neustále spájate hovadiny a vytvárate a podporujete projekt Vyvolených! Tak dobre – našiel som zaprášený slivkový kompót v zasranej sinajskej jaskyni – a je to dôkaz, že pred 4000 rokmi existovala teleportácia k Vyvoleným!

  • Na povedomie každý kašle. Skús dať dôkazy. Operačný systém vesmíru je somarina. Reál je úspornejší o mnoho rádov.

   • Objektívne

    Dôkazom sú tabuľy desatera, ktoré boli donesené z hory Sinaj. V publikácii je vysvetlené čo znamenajú jednotlivé symboly a ako to funguje. Vysvetluje to, čo hlavný prúd vedy ešte nevie a to je kde sú atómy keď zmiznú z našej dimenzie. Je všeobecne známe, že atómy vznikajú a zanikajú. Keď vzniknú, stávajú sa hmotou, keď zaniknú, tak sa nevie kde sú. Tabuľky desatera a teda hebrejská abeceda alias Tóra je prvým fyzickým dôkazom, ktorý máme, že na Zemi kedysi žila veľmi vyspelá civilizácia. Táto civilizácia mala schopnosť komunikovať s operačným systémom vesmíru, ktorému hovoríme Boh. Vytvorenie hebrejskej abecedy odhaľuje, čo Tóra skutočne je, a tým sa povrchový príbeh úplne vytráca. Jediná časť povrchového príbehu, ktorá má význam, je príbeh o Adamovi a Eve z Genesis o rajskej záhrade. Tento príbeh nám povedal, kto boli ľudia, ktorí umiestnili technológiu do rodinnej pohrebnej jaskyne ktorá sa nachádza na hore Sinaj. V Tóre sú odpovede na najťažšie otázky o vesmíre ako napr. prečo je vesmír stvorený, kedy Boh stvoril vesmír, kto stvoril Boha a aký je účel človeka vo vesmíre. Prečítaj si odkazovanú publikáciu a nechci po mne aby som vysvetloval niečo na čo došiel autor publikácie počas 50 rokov života. Už to, že bola preklasifikovaná a zaradená medzi matematiku kvantových výpočtov niečo znamená.

  • Israismael

   Aký je rozdiel medzi mravnosťou v nejakom zákone a medzi riadiacimi zákonmi, ktoré riadi obrovské celky ako je vesmíre?? … No je v tom veľký rozdiel..
   Mojžišovej zákony sú zákony mravnými, ktorými malo ľudstvo žiť tak aby sa priblížilo vôli Najvyššieho.. Boh a sféry v bozkom, kde žijú výkonné bytosti božského charakteru, ale aj nižšie o stupeň v duchovnom svete taktiež však dokonale bytosti na rozdiel od človeka na Zemi , však nepoznajú napr nenávisť, závisť, vraždy a pod…
   Zákony ktoré riadia svet, vesmír a pochádzajú z najvyšších sfér a sú jednotné pre všetky svety sú však iné ako mravnostne a udržujú stvorenie v poriadku aby nebol chaos a zmätok.. Sú tri základné Zákony Sily a Vôle Najvyššieho, sú spravodlivé a riadia všetky sféry a svety samocinne bez toho aby boli viditeľné ako energie… Vidieť ich môžete jedine v zákonoch Prírody tu na Zemi.. ale aj na to treba oživeného ducha aby to bolo pochopenie lebo väčšina ľudí to berie ako samozrejme dianie v prírode… Tých Zákonov je viacero raz som už tu na stránke o nich písal o tých troch hlavných co udržujú svet a stvorenie a vesmír, ale hovorím ešte raz nejde o tie mravnostne od Mojžiša, tie patria človeku na to aby sa umravnil ako tvor i keď dlhé storočia sa to ľudstvu nedarí.. Však dnešný svet je toho dôkazom, ze co sa deje po svete aký je svet zhypnotizovany temnom a co sa ešte udeje do blízkej doby ..

   • Israismael

    Oprava: *ktoré, riadia obrovské celky ako vesmír..
    Pozn:
    A keď som už pri tých zákonoch Najvyššieho, tak tie 3 hlavne ešte raz napíšem..
    1.ZAKON PRITAZLIVOSTI-spája rovnorode a rovnaké vlastnosti ľudí ale aj činy a pod , uplatnuje sa už tu v pozemskom i keď tu žijú ľudia rôznorodi.. Tento zákon má však uplatnenie hlavne po pozemskej smrti, pretože usmerňuje rovnorode duše do prostredí jemno hmotných sfér tzv druhého sveta (napr pijan môže dôjsť na základe tohto zákona len k pijanom a nikde inde, vrah k vrahom a nikde inde.. samovrah k samovrahov, atď)
    2.ZAKON TIAZE – na Zemi je stav TIAZE taky ze nemôžete lietať s telami vzduchom a odpútavat sa od zeme.. Akonáhle však človek opustí pozemské telo uplatňuje sa zákon TIAZE tela jemnohmotného. Tento dej ľudia nepoznajú pretože nepoznajú dušu a ducha ako iné bytie než je len pozemské, a dokonca im je to smiešne co len polemizovať o tom .. Pretože, keď je niečo neviditeľné tak jednoducho nie je vysvetlitelne alebo je to pre ľudí smiešne, keďže ani vedec to nevie dokázať.. Vedec ma však len pozemské možnosti chápania lebo máloktorý sa pozdvihne nad rozum vyššie nad priestor a čas (rozum nepôjde vyššie než je pozemskost, na to je potrebný oziveny duch= zobudeny sa v tele, aby pochopil vyššie duchovné) .. Avsak na vzdor tejto mienky zapôsobí zákon TIAZE na telo z jemnej hmoty, ktoré uvidí sam človek až sa v ňom ocitne po smrti.. Zatiaľ neuveri pretože je ignorant ďalšieho pokračovania živosti v inom svete.. Ako to všetko funguje zákon TIAZE a pod to nejdem rozoberať..
    3.ZAKON SPÄTNÉHO NAVRATENIA – Reciprocita… Zákon co dáš to sa ti navrati.. Co zasejes to zoznes.. Aj tu v pozemskom keď zasejes psenicu nevzide ti kukurica… Tak je to aj s energiami,, osivom“ od ludi.. Keď zasejes nenávisť nečakaj dobrotu.. Keď zasejes búrku nič iné ako búrka sa ti v reciprocite nevráti.. Stačí si to uvedomiť ze je to Boží zákon.. A tak to aj funguje.. Stačí to vnímať a príde človek na to ze je to Pravda…
    Dnešný stav sveta: Zasievame vojnu, nenávisť, neporiadok… Vrátiť sa môže spätným zákonom len to isté.. Preto svet ak nebude mať protiváhu v dobrom chceni viacerých ludi, tak skončí v ohni a nič dobré nás nečaká.

    • A to bolo toľko námahy aby si napísal že ľudí nečaká nič dobrého? Tam si prečítal kolomaz z hermetickeho učenia ale aká je pointa? Hovorím tomu nekonečné písanie a blabotanie.

     • Israismael

      A prečo si tak ironický, štipľavy a nastavený na odpor voči Slovu ?..
      Tak aby ti raz to blabotanie, stebotanie ako to nazývas nebolo pripomenute, ze si nesplnil to v sebe co je určené človeku na púti mnohými životmi.Poznanie človeče,poznanie… Keď ho nemáš, bez toho budeš stratený o chvíľu . Ze máš nevyvinuteho ducha za to si môžeš len sám, ti garantujem ze rozum je malo.. Ten bude odstavený .. Mimochodom prečo si to čítal?… Skutočne ste ľudia tak hlúpo chyteny diablom do pasce, ze už nepomoze nič ani žiadneho Slovo?.. Lebo to napísal človek?.. Nepochopís to, ze?? . Lebo výsmech len…. to naozaj nedopadne dobre , nič dobré SLoV máš ty pravdu…

   • Israismael

    Prečo to píšem všetko takto?.. Pretože nie je jedno ako človek zomrie, ci znalý do duše, ducha alebo neznaly…neznaly sa prepadne spolu s temnotou do rozkladu ak teda ponechá,, spiaceho“ ducha a nespozná ešte včas to co po ňom požaduje Najvyššia autorita, ze aby pozdvihol svoje vedomie o poznanie!!! To je jedno ci bude človek ponechaný na Zemi pre nový svet po očiste ohňom, alebo bude žiť v inom svete na druhých sférach . Keďže sa blíži zrejme čoskoro niečo čo môže človeka dostať do úzkych a ukončiť pobyt na Zemi, preto to ja píšem aby aspoň nejaký základ poznania pochytil niekto z vás, ci už tomu verí alebo nie, ale aspoň ze niekedy o tom počul a bolo mu to zjavene kdesi, čosi aby sa nevyhovaral ze to nepočul, keď dôjde k Spravodlivemu Súdu(čoskoro) … Nechcel som už písať na týchto stránkach, ale môžem písať o čomkoľvek o politike o procesoch, môžem ale nie je to len politika a svet, to sú len polemiky politizovanie a pohľady.. To by dokázalo mnoho ľudí.. Ale tým sa nepomôže svetu a ľuďom… Rozoberať len čisté politicke ci spoločenské udalosti.. Len toľko.. A zas sa odmlcim na dlho…

    • Chýba ti prax preto ma pokladáš za štipľavého. Keby si mal skutočné poznanie vedel by si že všetci dospejú do toho istého bodu. Niekto skôr či neskôr. Tvoje strašenie jedine vypovedá otom že sám máš strach. Pevne verím že to časom pochopíš.

     • Israismael

      Človek sa musí prebudiť.. Čím strasim?.. Pokusom o prebudenie duši?. Keď sa neprebudia viec ľudí hrozí apokalypsa do par rokov… Aké strašenie?.. Prax?.. Prax nie je akat v nedeľu na ľudí a zo zvoncekom nakoniec vyzbierať eura pre spásu kňaza ci cirkvy… Ako sa prebudia ľudia a získajú poznanie keď ich nik do poznania neuvedie?.. Farár?. Nepozná prave Slovo, tam praveze nájdeš blabotanie… Pápež?. Nič z toho nebude pretože nejde mu o to aby sa ľudstvo prebudilo v skutočnom Slove….. falošné sekty?. akurát zavedú ľudí k lucifrovy na tácku . Ved nemusia odo mňa, ani ty ani nik … Je na to Slovo, prave Slovo.. Ja som neraz na to Slovo upozorňoval… Však Ja aspoň zopár ľudí môžem len doviesť, teda niekoľko málo ľudí upozorniť na Slovo potrebné pre oživenie, prebudenie.. To slovo je, existuje tu na zemi .. Ale nie v spolkoch, cirkvách, u farárov, ani u pápeža ho nenájdu ľudia..

    • Sorry,ale zda sa,ze ty pises len preto aby si pisal….

     • Israismael

      Sorry pani ci slečna… Vy tu nadávate dobre, ze nie na Boha ze nás zbabral ako ľudstvo.. sa nehanbíte ?.. Tak nie ze vy si proste nepriznáte, ze vy ste spotvorena svojou zlou energiou, ktorou solite tento svet ale ešte za to môže Boh?.. Ste naštvaná, nasolena nejakým zlým životom co vás práve dusi pod tlakom zákona…no ale ako chcete predstúpiť pred neho toho Boha co ho práve znevazujete milá pani ci slečna,?.. Vás ľutujem.. Ze sa nehanbíte.. Mne jedno co si vy myslíte o mne.. Ale čo si o vás vypovie ten co vás pustil do tohto sveta… Obráťte sa kým nie je pozde… Moja rada..

 4. hľadač pravdy

  Najvyšší slobodomurári spustili jednotný celosvetový digitálny platobný systém – Universal Digital Payments Network (UDPN)!!!
  =========================================================
  1.) Univerzálna digitálna platobná sieť pre stablecoiny a CBDC sa spúšťa v Davose
  2.) Univerzálna sieť digitálnych platieb sa predstavuje na WEF
  3.) Biden podpísal začiatkom marca 2022 – Výkonný príkaz 14067 ,,Zabezpečenie zodpovedného rozvoja digitálnych aktív”; Digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) sú ďalšou hranicou v boji za slobodu
  4.) ,,15-minútové mesto”, skúšobný balónik už bol vypustený!
  ———————————————————————————————————
  1.) Univerzálna digitálna platobná sieť pre stablecoiny a CBDC sa spúšťa v Davose

  Zoltán Vardai, 19. januára 2023

  Na Svetovom ekonomickom fóre bola dnes spustená univerzálna sieť digitálnych platieb (UDPN), ktorá má zabezpečiť interoperabilitu medzi regulovanými stablecoinmi a digitálnymi menami centrálnych bánk (CBDC).

  Rýchle fakty

  * UDPN je „projekt pokročilých platieb v digitálnej mene“, ktorý „má potenciál znížiť náklady na digitálne platby a urýchliť ich prijatie bankami a podnikmi všetkých veľkostí“.

  * Platobnú sieť vyvinuli v posledných dvoch rokoch spoločnosť Red Date Technology, ktorá sa zaoberá decentralizovanou cloudovou infraštruktúrou, poskytovateľ IT riešení GFT, TOKO a DLA Piper.

  * Red Date Technology je tiež vývojárom Blockchain-based Service Network (BSN), čínskej štátom podporovanej blockchainovej siete. Táto iniciatíva sa odvtedy rozširuje do zahraničia prostredníctvom spolupráce s globálnymi podnikmi na medzinárodnej verzii siete BSN Spartan.

  * „Účelom UDPN je preskúmať potenciálnu alternatívu k existujúcim platobným systémom tým, že umožní interoperabilitu medzi fiatovými tokenmi stablecoinov a regulovanými protokolmi,“ uviedla Marika Lulay, generálna riaditeľka spoločnosti GFT. „Decentralizovaný prístup a geografická šírka zúčastnených firiem v kombinácii s pokročilým technologickým riešením nasadeným na tieto skúšky túto sieť odlišujú.“

  * UDPN tiež umožňuje podnikovým IT systémom začleniť rôzne digitálne meny.

  * Viaceré globálne banky sa tento mesiac zúčastnia na overovaní prípadov použitia (POC), aby ukázali, ako UDPN integruje digitálne meny do každodenného podnikania, bankovníctva a platieb.

  * Prvé dva POC sa budú týkať dvoch bánk, ktoré budú testovať možnosti UDPN v oblasti cezhraničných prevodov a výmeny digitálnych mien a ako môžu finančné inštitúcie vykonávať anonymné prevody stablecoinov prostredníctvom funkcie „travel rule“.

  Zdroj:
  https://finance.yahoo.com/news/universal-digital-payments-network-stablecoins-110432011.html?guccounter=2
  ———————————————————————————————————
  2.) ďalší podobný článok: The Universal Digital Payments Network launches at WEF
  ALEX ROLFE, JANUARY 20, 2023

  The Universal Digital Payments Network launches at WEF

  An interesting announcement relating to the payments industry has materialised from the World Economic Forum by the name of The Universal Digital Payments Network (UDPN).

  Univerzálna sieť digitálnych platieb sa predstavuje na WEF

  Na Svetovom ekonomickom fóre sa objavila zaujímavá správa týkajúca sa platobného sektora s názvom The Universal Digital Payments Network (UDPN).
  atď….

  V originálnom článku si môžte pozrieť aj video (na výber je 7 jazykov!)

  Zdroj:
  https://www.paymentscardsandmobile.com/the-universal-digital-payments-network-launches-at-wef/
  ———————————————————————————————————
  3.) Biden podpísal začiatkom marca 2022 – Výkonný príkaz 14067 ,,Zabezpečenie zodpovedného rozvoja digitálnych aktív”; Digitálne meny centrálnych bánk sú ďalšou hranicou v boji za slobodu
  https://www.badatel.net/aby-predisli-panickym-vyberom-z-bank-chcu-urady-v-usa-pred-ludmi-utajit-prichadzajuci-financny-kolaps/#comment-167907
  =========================================================
  4.) Jeden z prvých skúšobných ,,balónikov, ktorý bol vypustený” v Oxforde na otestovanie správania sa ľudí v ,,koncepte 15-minútového mesta”, video, 4min,9s:
  https://3rm.info/main/91180-vozvraschenie-krepostnogo-prava-zhiteli-ne-smogut-pokidat-bez-razreshenija-svoi-rajony-prozhivanija.html

  Niečo viac k zavádzanému „Mestu za 15 minút“:
  https://www.badatel.net/bezhotovostna-tyrania-eu-spustila-testovanie-biometrickych-platieb-z-digitalnych-penazeniek/#comment-165802

 5. mariankosmac

  Desivé: Zaujímavosti
  FOTO mladých žien vydesila ľudí: Na prvý pohľad nevinná, no pozrite sa lepšie
  LONDÝN – Na prvý pohľad tieto fotografie pôsobia úplne normálne. Zachytávajú tri mladé, usmievajúce sa ženy, ktoré si evidentne užívajú zábavu. Čím dlhšie ale na ne hľadíte, tým viac nadobudnete pocit, že niečo nie je v poriadku. V skutočnosti tieto ženy neexistujú, vygenerovala ich umelá inteligencia.

  Umelá inteligencia Midjourney vygenerovala zábery troch žien, ktoré si na prvý pohľad užívajú čas strávený spolu. Ako sa ale ukázalo, nejde o reálne osoby; za ich vznikom stojí počítačový program, ktorý vytvára zábery na základe jednoduchých výziev, ako napríklad ženy na večierku. Využíva pri tom strojové učenie a neurónovú sieť.

  He – boh vie čo by vyliezlo keby tam zadali slovo Matovič.

  https://m.topky.sk/cl/13/2451393/FOTO-mladych-zien-vydesila-ludi–Na-prvy-pohlad-nevinna–no-pozrite-sa-lepsie

  • to mě tak připomenulo, že jsem kdysi kdesi četl článek, že lidstvo bude žít ve virtuální realitě…..
   Koukl jsem na tu fotku, těch tří žen, a už od prvního pohledu je na té fotce něco divného….
   *****
   A co by z toho vylezlo, kdyby se tam zadala jména českých vládních představitelů….
   *****
   Proč by měli ti, co jdou k českým prezidentským volbám volit babiše
   https://tadesco.org/kriticky-dulezita-data-pro-vsechny-volice-v-cr-pred-druhym-kolem-prezidentskych-voleb/comment-page-3/#comment-204430

  • mariankosmac

   Babiš je nesympatický a trochu hajzlík ale je to aspoň živý človek. Narozdiel od toho naprogramovaného biorobota Pávka.

   PATNÁCT ZÁSADNÍCH ROZDÍLŮ V NÁZORECH OBOU PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTŮ ANDREJE BABIŠE A GENERÁLA PETRA PAVLA !!!

   https://gloria.tv/post/BmQbb7foKWqe2WsWevpDAFmPV

   Btw čo by vyliezlo keby tam zadali Matovič je vo hviezdach, ale aj toto je dobré: Star Trek – Matovič
   https://youtu.be/DPOf_EIZE0E

   • Pavel – to je taka caputova. Cvicene opicky.
    Pavel je v tom hrani trocha lepsi.
    Ale v istych chvilach je vidiet ze to obaja nemaju uplne pod kontrolou – vsimol som si to u caputky aj u pavla – niekdey sa po dokonceni nejakej vety akoby chceli pohladom spytat ci je to tak dobre – zahral som to dobre? A moderatora to v zlomku sekundy tiez zaskoci (a podvedome rozhodene reaguje ze preco sa ho pyta ci je to ok). Moderator si to ale potom druhom zlomku sekundy zrovna v hlave – ako ma reagovat a nebadane da najavo ze je to ok.
    Caputova to robi castejsie – o niecom presvedcuje protistranu ci moderatora a po dokonceni prejavu sa ocami pohladom opyta co na to vsetci okolo – staci takto? Moze byt?

 6. Akým spôsobom a či ešte vôbec – dnes – funguje, alebo už ukončil svoju púť – celý ten predražený – megalomanský projekt – mám na mysli: CERN – Veľký hadrónový SUPER-urýchľovač (LHC) – uložený hlboko 27 km v Ženevskej jaskyni ? To tiež si zrejme autori – satanisti – mysleli, že nájdu a nahradia tým Boha a budú spravovať celý Vesmír a hrajkať sa s tvorením čiernych dier ?!

  Steven Weinberg, jeden z najvýznamnejších amerických fyzikov, vyslovil k tomu myšlienku: „Máme dôvod veriť, že vo fyzike elementárnych častíc sa dozvedáme niečo veľmi hlboké o logickej štruktúre vesmíru.“ Potom dostal otázku, či urýchľovač nájde Boha? O tom však radšej – pomlčal.

  P.S. 1- Pamätám si správu – spred niekoľkých rokov z MSM, že im to tam – „buchlo“ a začala tam nejaká časť toho – horieť..

  P.S. 2 – Zrejme – ani Boh – sa už nemohol pozerať na tie – bláznovstvá – ľudí !

 7. kvakcína je sloboda

  nooo tak!!!! denná dávka strachu, čo zas vyskúmali „vedci“ a dokonca čínski!!!!
  pridám len toľko – včera som pozerala „Atlas mrakov“ a okrem iného mi zarezonovala veta: „keď človeku všetko zoberieš, stratíš nad ním moc!“
  myslím, že tamtí, čo nám porcujú dennú dávku strachu, si to uvedomujú tiež

 8. Narazil jsem na toto v jiné diskusi, překopíruji semhle text:

  “Jo a koukněte jaká krásná kalkulačka CO2 spotřeby
  sustainabletravel.org/our-work/carbon-offsets/calculate-footprint/

  Stačí jedna dovolená letadlem do Ameriky v biznis třídě a svou tří-tunovou kvótu máte „vydýchanou“ na tři roky 🙂 Ne že by na tom záleželo, když vás stejně nepustí na letiště kvůli 20-minutovému omezení… Ale i tak, není ta vize svobodné budoucnosti prostě nádherná?”

  • Takto – človek počas života údajne priemerne vyprodukuje 6 ton hovien. A teraz čo s tým všetko súvisí. Keďže príroda nepozná odpad – len živiny.

 9. Vesmír a tým celá príroda funguje odjakživa na kvantovom princípe, nič neskrýva a aj tak jej nerozumieme. Aj keď niektorí si myslia že jej rozumejú.
  Tí najrozumnejší pochopili, že príroda nemusí nič skrývať, pretože v jej základoch sú prítomné bariéry a vzťahy, ktoré principiálne zamedzujú zneužitiu.
  Nikdy, použitím žiadneho superkvantového počítača, sa nezmení Heissenbegov princíp neurčitosti, obmezenia silných formálnych systémov používaných ľuďmi, entropia, termodynamické zákony a iné javy.
  Keď ľudia vynašli meč, vynašli aj štít.
  Na každú zbraň existuje protizbraň.
  Len pred ľudskou hlúposťou neexistuje žiada obrana.
  Ľudia môžu maximálne zničiť sami seba. To je najviac, čo dokážu.

  • Dendy,
   tie posledne dve vety hovoria sami za seba!! 👍👍

  • Na ľudskú hlúposť sčasti funguje ako ochrana z určitého pohľadu „Poznanie“. Sčasti !!!! Ale ako chcete hlupáka (hlupákov), nevedomého ( alebo dobrovoľne nevedomých spoluobčanov) uplatniť poznanie, keď ho sami odmietajú !!! No a ten Matrix im dá skvelé odpovede. Zničia si postupne blahobyt, hojnosť, normálny život, zdravie a nakoniec zničia vlastne temer všetko. Áno, hlúpy ľudia môžu zničiť sami seba a aj to urobia, ale to je ich cesta poznania. Je to ale každého cesta ? Dopredu nohami pôjdeme raz všetci…a kedy ? To tiež nevieme. Individuálne a možno aj hromadne…

   Otázka je len, čo si odtiaľto odnesie
   :
   TO čo sa skrze oči pozerá na tento svet…
   TO, čo skrze kožu cíti tento svet…
   TO, čo skrze uši počuje…
   Som JA mozog, oči, uši, nos, koža …? Som JA hardvér, alebo software ? Kto SME ?

   A čo je to všetko okolo Nás ? Hmota ? Častica ? Vlnenie ? Vibrácia ? Myšlienka ? Energia ? Informácia ?

   Kto hľadá, ten nájde…
   Kto klope, bude mu otvorené…

   Niekto klope na dvere do banky, výčapu, baru, diskotéky, bordelu, krajskej vojenskej správy, okresného úradu a niekto možno v knižnici, alebo u niekoho múdrejšieho ako je on sám.

   A môže zistiť, že tento Matrix je hologram. Vedeli to už dávno pradávno múdrejší pred nami. A vedeli ešte všeličo iné…

   Môžme aj My všeličo vedieť a poznať. A podľa toho žiť a chápať Matrix a udalosti naokolo nás sa dejúce…a vyberať si s „kvantá“ možností na základe pochopeného.

   Úprimnej snahe sa medze nekladú a proti gustu žiaden dišputát.

   Kto z Nás dokáže stvoriť zrnko piesku, atóm, elektrón….

   Matrix (level) bude presne taký, ako ho bude každý z nás potrebovať k poznaniu, aby sme pochopili čo to a že je to Matrix a možno ako funguje- sčasti.

   Uvidíme….. zažijeme ešte všeličo …kto sa ako rozhodne🙂

   Verte, neverte, dôverujte, preverujte, rozmýšľajte, dumajte…

   • Dr.Jozef Tlamka

    Seneco páčiš sa mi aj Tvoje úvahy, korešponduje to s mojim NDE fenoménom interdimenzionálneho poznania…ešte k tomu pridaj Metatronovú krychlu, ako potenciál informácií z posvätnej geometrie platonských telies, možno aj kúsok indiánskej etiky
    „Nekonečný kruh“ aj hexagonovú životnú energiu a informačnú energetickú paradigmu atď. a môžeme spolu diskutovať…prajem Ti veľa zdravia…

 10. Sursum Corda!

  Redakcia, Ohľadom žiadosti o odopretie mimoriadnej služby mi prišla odpoveď v tom zmysle, že čo od nich chcem, veď branná povinnosť mi už v minulosti zanikla takže nemajú so mnou čo riešiť (mám pod 55 rokov, absolvoval som ZVS). Tak ako to presne je? Zdá sa, že niektoré ročníky sa zbytočne stresujú.

  • Branná povinnosť zanikla všetkým držiteľom modrej knižky. Ak nemáte modrú knižku, tak vysvetlenie môže byť, že tí, ktorí neabsolvovali vojenskú službu a vojaci bez hodnosti majú brannú povinnosť do 45 rokov. Tí, s nejakou hodnosťou do 55 rokov. Takže ak nemáte žiadnu vojenskú hodnosť a je vám napríklad 50 rokov, tak teoreticky vám branná povinnosť zanikla.

  • SC – úplne sprosto ťa uviedli v omyl! Odkedy sa správny orgán ku konkrétnej veci vyjadruje – čo od nich chceš?! Prečo ti nenapísali Rozhodnutie – že súhlasia vzhľadom na…?!

   Hneď sa odvolaj – aj proti takémuto konaniu podaj sťažnosť! Branná povinnosť zaniká nie 55 rokom života, ale 65 rokom života! Od 55 do 65 je nevojenská, ale zaradený by si bol do obrany štátu v nevojenskej funkcii. To by ťa museli priamo vyradiť z vojenskej služby! Vec sa týka odmietnutia mimoriadnej vojenskej služby – nie branej povinnosti! To sú klasické ojeby vojenských správ! zrejme tam toho majú veľa nad prípustné počty!

   Máš internet – študuj – polož si správne otázky! Konaj!

   • Sursum Corda!

    Maroš, oni tiež uviedli, že nemám povinnosť vykonávať ani alternatívnu službu. Tu je presné znenie:

    „Okresný úrad v konaní zistil, že menovaný nie je vedený v evidencii v zmysle zákona č. 570/2005 Z.z. o brannej povinnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a z dôvodu, že mu v minulosti zanikla branná povinnosť, nemá povinnosť vykonať mimoriadnu službu, ani alternatívnu službu v zmysle zákona o alternatívnej službe.

    Ak občan v stave bezpečnosti odoprie výkon mimoriadnej služby vyhlásením aj napriek tomu, že mu branná povinnosť zanikla, takýto právny úkon je podľa § 39 Občianskeho zákonníka neplatným právnym úkonom.

    Okresný úrad v zmysle § 30 ods. 1 písm. a) zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov zastavuje konanie z dôvodu, že zistil, že ten, kto podal návrh na začatie konania, nie je účastníkom konania a nejde o konanie, ktoré môže začať správny orgán.“

    • SC – Hmm – to je z akej planéty?
     “ nemá povinnosť vykonať mimoriadnu službu, ani alternatívnu službu v zmysle zákona o alternatívnej službe“ – no – v danej chvíli – či? Lebo povinnosť vykonať mimoriadnu službu vzniká povolávacím rozkazom alebo mobilizáciou – teda – v tomto čase ju skutočne nemáš! Nebol si povolaný, neprebehla mobilizácia. Oni to postavili – akože žiadaj si až potom, keď to bude aktuálne? Lebo v stave vojny si to už podať ani nemôžeš! Mne sa to vyslovene nepáči! A keď ťa tento orgán zaviedol – zastrelíš ho potom keď? Podľa mňa je to ojeb, keď správny orgán preberá na seba zodpovednosť – ale nikdy zodpovedať nebude! Toto sa mi stalo počas správneho konania v priestupkovej veci. Niekto rozhodol, že ja nie som účastník konania, hoci som bol poškodený, pretože som to zámerne podal na obec a nie na okres – a pretože som to nepodal ja, ale starosta to správne posunul – a mal som byť účastník! Ide o to, že sme vo fáze, v ktorej si orgány už zákony vysvetľujú po svojom! Ja by som išiel osobne za tou osobou aby vedela, že v budúcnosti bude mať osobný problém v čase vojny, resp. mobilizácie. V minulosti mi – vtedy prvý krát na úrade práce – baba s rohlíkom a jogurtom v hube povedala, že nemusím byť evidovaný – a po 3 mesiacoch mi došla obsielka o dlžobe voči soc a zdrav poisť – lebo ako evidovaný by som bol poistencom štátu.

     Základná otázka – si vyradený z vojenskej služby? Máš o tom doklad?

     • Tu je koreň toho ojebu!
      „Okresný úrad môže rozhodnúť o nezaradení občana, ktorý podal predmetné vyhlásenie. Občan sa môže proti takémuto rozhodnutiu odvolať.

      Vyhlásenie o odopretí mimoriadnej služby nemôže podať profesionálny vojak počas výkonu štátnej služby profesionálneho vojaka a vojak v zálohe počas zaradenia do aktívnych záloh.“ !!!!!!!!!

      Čiže ty, ak si bol vyradený z aktívnych záloh – práveže teraz si môžeš podať vyhlásenie o odopretí! A nie naopak!
      https://www.zbierka-zakonov.sk/odopretie-povinnosti-vykonania-mimoriadnej-vojenskej-sluzby/

      § 7Zánik brannej povinnosti(1)Branná povinnosť zaniká občanovi, ktorému vznikla branná povinnosť,a)ak sa stal nespôsobilým vykonať mimoriadnu službu alebo alternatívnu službu na základeprávoplatného rozhodnutia vydaného obvodným úradom v sídle kraja podľa§ 10 ods. 20 písm. c) alebo podľa§ 12 ods. 14 písm. c),
      b)ktorý prestal byť občanom,c)ktorému sa skončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,d)bez vojenskej hodnosti a vo vojenskej hodnosti vojaka 1. stupňa a vojaka 2. stupňa 31.decembra kalendárneho roka, v ktorom dovŕšil 45 rokov veku, ak nevykonáva mimoriadnuslužbu alebo alternatívnu službu v období, keď bola nariadená mimoriadna služba aleboalternatívna služba, na základe ktorej sa predlžuje občanovi branná povinnosť až doprepustenia z mimoriadnej služby alebo z alternatívnej služby,e)vo vojenských hodnostiach7)iných ako uvedených v písmene d) 31. decembra kalendárnehoroka, v ktorom dovŕšil 55 rokov veku, ak nevykonáva1.službu podľa osobitného predpisu,8)na základe ktorej sa predlžuje občanovi brannápovinnosť až do prepustenia z tejto služby, alebo2.mimoriadnu službu alebo alternatívnu službu v období, keď bola nariadená mimoriadnaslužba alebo alternatívna služba, na základe ktorej sa predlžuje občanovi branná povinnosťaž do prepustenia z mimoriadnej služby alebo z alternatívnej služby,f)ak bol uznaný za občana s ťažkým zdravotným postihnutím,g)ak bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorému bola spôsobilosť na právneúkony obmedzená,h)ktorý umrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho.

      570/2005 Z. z.Zbierka zákonov Slovenskej republikyStrana 5(11)Profesionálnej vojačke, ktorej sa skončil služobný pomer v prípravnej štátnej službeprofesionálneho vojaka ozbrojených síl,8b)zaniká branná povinnosť odo dňa skončenia tohtoslužobného pomeru.§ 8Národná registrácia a zaradenie do národnej registrácie(1)Národná registrácia je získavanie, spracúvanie a uchovávanie osobných údajov9)a údajovo pobyte registrovaných občanov na zabezpečenie dôležitého záujmu bezpečnosti a obrany štátu.(2)Obvodný úrad v sídle kraja zaradí občana do národnej registrácie v deň vzniku brannejpovinnosti.§ 9Vyradenie z národnej registrácieZ národnej registrácie vyradí obvodný úrad v sídle kraja občana v deňa)zaradenia do záloh ozbrojených síl,b)vzniku služobného pomeru profesionálneho vojaka,c)zániku brannej povinnosti,

      § 13Zálohy ozbrojených síl(1)Zálohy ozbrojených síl sa vytvárajú na doplňovanie ozbrojených síl v období krízovejsituácie.1)(2)Zálohy ozbrojených síl tvoriaa)občania, ktorí skončili služobný pomer profesionálneho vojaka a branná povinnosť im trvá,b)občania povolaní na výkon mimoriadnej služby po jej skončení a branná povinnosť im trvá,
      c)občania, ktorí skončili služobný pomer v Policajnom zbore, Zbore väzenskej a justičnej stráže,Železničnej polícii, Hasičskom a záchrannom zbore, Národnom bezpečnostnom úrade a colníkaa branná povinnosť im trvá.(3)Zaradenie občanov uvedených v odseku 2 do záloh ozbrojených síl sa vykoná v deňnasledujúci po dni, ktorým boli prepustení z výkonu mimoriadnej služby alebo ktorým sa skončilslužobný pomer.(4)Registrovaní občania, ktorí boli odvedení a nevykonali mimoriadnu službu, sa po skončenívojny a vojnového stavu zaradia do záloh ozbrojených síl.(5)Zálohy ozbrojených síl sa členia naa)aktívne zálohy, ktoré v stave bezpečnosti štátu20)dobrovoľne vykonávajú odbornú prípravu navýkon mimoriadnej služby v ozbrojených silách,b)ostatné zálohy, ktoré v stave bezpečnosti štátu nevykonávajú odbornú prípravu na výkonmimoriadnej služby v ozbrojených silách.(6)Občan zaradený do záloh ozbrojených síl, ktorý v stave bezpečnosti štátu odoprel výkonmimoriadnej služby, je povinný vykonať alternatívnu službu podľa osobitného predpisu.
      § 14Aktívne zálohy(1)Do aktívnych záloh môže byť zaradený vojak v zálohe, aka)spĺňa kvalifikačné predpoklady s plánovanou vojenskou hodnosťou na výkon funkcie, do ktorejmá byť zaradený,b)je zdravotne spôsobilý na výkon odbornej prípravy,c)dosiahol plánovanú vojenskú hodnosť na výkon funkcie, do ktorej má byť zaradený,d)je bezúhonný,e)je spoľahlivý,f)má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,g)je občanom,21)h)uzatvoril dohodu o zaradení do aktívnych záloh.(2)Vojak v zálohe zaradený do aktívnych záloh vykonáva odbornú prípravu v rozsahu do 30kalendárnych dní v kalendárnom roku po prvom uzatvorení dohody o zaradení do aktívnych záloh;v ďalších rokoch a po opakovanom uzatvorení dohody o zaradení do aktívnych záloh vykonávaodbornú prípravu v rozsahu do 15 kalendárnych dní v kalendárnom roku.(3)Odborná príprava je vojenské vyučovanie a výcvik vojakov v aktívnych zálohách na výkonmimoriadnej služby v ozbrojených silách.
      https://www.zbierka-zakonov.sk/wp-content/uploads/2023/01/Zakon-o-brannej-povinnosti-a-o-zmene-a-doplneni-niektorych-zakonov.pdf
      ————————————
      je to veľmi dlhé – prečítaj celé a hlavne si ujasni pojmy a svoj status.

      § 5Dokumentácia evidovaných občanov(1)Dokumentáciu evidovaných občanov vedie okresný úrad v sídle kraja.(2)Dokumentácia podľa odseku 1 obsahuje

      k)údaje o podaní vyhlásenia a späťvzatí vyhlásenia o odopretí výkonu mimoriadnej službya záznamy o výkone alternatívnej služby,
      https://www.zbierka-zakonov.sk/wp-content/uploads/2022/03/Zakon-o-alternativnej-sluzbe-v-case-vojny-a-vojnoveho-stavu.pdf
      ————————————————
      Takže aké údaje o podaní máš? Že nie si účastníkom konania podľa civilného správneho konania? Podľa civilného správneho konania v zmysle § 30 ods. 1 písm. a) zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní?
      A čo môže byť predmetom takéhoto konania – vojenská služba?! Veď v tom je ten ojeb! Rozhodnutie úradu podľa nesprávneho predpisu! Však si prečítaj, čo môže byť predmetom takéhoto konania!

     • „ak osobitný zákon neustanovuje inak“
      https://www.zakonypreludi.sk/zz/1967-71

     • Sursum Corda!

      Maroš, Samozrejme, že mi doklad o vyradení z vojenskej služby nedali. Tvoja otázka je však namieste. Keďže mi skončila branná povinnosť, požiadam ich teda o potvrdenie, že som vyradený z vojenskej služby. Uvidím ako zareagujú.

  • hľadač pravdy

   Sursum Corda!

   My tu ale nemôžeme vedieť z akého dôvodu Ti zanikla branná povinnosť, keď si dostal takéto písomné vyrozumenie….
   ———————————————————————————————————
   K problematike odopretia výkonu mimoriadnej služby sa vzťahujú najmä tieto dva zákony:

   Zákon č. 570/2005 Z. z.
   Zákon o brannej povinnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov
   https://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-570

   Zákon č. 569/2005 Z. z.
   Zákon o alternatívnej službe v čase vojny a vojnového stavu
   https://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-569
   ===================================================
   Zákon č. 570/2005 Z. z.

   § 7

   Zánik brannej povinnosti

   (1) Branná povinnosť zaniká občanovi, ktorému vznikla branná povinnosť,

   a) ak sa stal nespôsobilým vykonať mimoriadnu službu alebo alternatívnu službu na základe právoplatného rozhodnutia vydaného okresným úradom v sídle kraja podľa § 10 ods. 20 písm. c) alebo podľa § 12 ods. 14 písm. c),

   b) ktorý prestal byť občanom,

   c) ktorému sa skončil trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,

   d) 31. decembra kalendárneho roka, v ktorom dovŕšil 55 rokov veku, ak nevykonáva

   1. službu podľa osobitného predpisu,8) na základe ktorej sa predlžuje občanovi branná povinnosť až do prepustenia z tejto služby, alebo

   2. mimoriadnu službu alebo alternatívnu službu v období, keď bola nariadená mimoriadna služba alebo alternatívna služba, na základe ktorej sa predlžuje občanovi branná povinnosť až do prepustenia z mimoriadnej služby alebo z alternatívnej služby,

   e) ak bol uznaný za občana s ťažkým zdravotným postihnutím,

   f) ak bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorému bola spôsobilosť na právne úkony obmedzená,

   g) ktorý umrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho.

   (2) Občan, ktorý dobrovoľne prevzal brannú povinnosť podľa § 6 ods. 1, môže v stave bezpečnosti štátu vziať späť dobrovoľné prevzatie brannej povinnosti na základe písomnej žiadosti podanej okresnému úradu v sídle kraja.

   (3) Branná povinnosť zaniká občanovi uvedenému v odseku 2 odo dňa doručenia jeho žiadosti o späťvzatie dobrovoľného prevzatia brannej povinnosti okresnému úradu v sídle kraja.

   (4) Občan, ktorý nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky alebo cudzinec, ktorý dobrovoľne prevzal brannú povinnosť podľa § 6 ods. 3, môže v stave bezpečnosti štátu vziať späť dobrovoľné prevzatie brannej povinnosti na základe písomnej žiadosti podanej ministerstvu.

   (5) Branná povinnosť zaniká občanovi alebo cudzincovi uvedenému v odseku 4 odo dňa doručenia jeho žiadosti o späťvzatie dobrovoľného prevzatia brannej povinnosti ministerstvu.

   (6) Žiadosť o späťvzatie dobrovoľného prevzatia brannej povinnosti obsahuje údaje uvedené v § 6 ods. 6 písm. a) až f).

   (7) Ak občan vezme späť dobrovoľné prevzatie brannej povinnosti, na opätovne podanú žiadosť o dobrovoľné prevzatie brannej povinnosti sa neprihliada.

   (8) Občan uvedený v odsekoch 2 a 4 a cudzinec uvedený v odseku 4 je povinný podať žiadosť o späťvzatie dobrovoľného prevzatia brannej povinnosti s úradne osvedčeným podpisom. Na účely tohto zákona môže podpis občana uvedeného v odseku 2 osvedčiť aj zamestnanec okresného úradu v sídle kraja pri osobnom podaní žiadosti.

   (9) Na žiadosť o späťvzatie dobrovoľného prevzatia brannej povinnosti podanú v období krízovej situácie sa neprihliada.

   (10) Branná povinnosť zaniká aj profesionálnemu vojakovi, ktorý je trvalo nespôsobilý vykonávať štátnu službu profesionálneho vojaka ozbrojených síl,8a) a to odo dňa skončenia služobného pomeru.

   (11) Profesionálnej vojačke, ktorej sa skončil služobný pomer v prípravnej štátnej službe profesionálneho vojaka ozbrojených síl,8b) zaniká branná povinnosť odo dňa skončenia tohto služobného pomeru.

   (12) Občanovi, ktorý bol prepustený zo služobného pomeru v Policajnom zbore, Zbore väzenskej a justičnej stráže, Hasičskom a záchrannom zbore, Horskej záchrannej službe alebo Národnom bezpečnostnom úrade a ktorý podľa rozhodnutia lekárskej komisie stratil dlhodobo zo zdravotných dôvodov spôsobilosť vykonávať akúkoľvek funkciu v Policajnom zbore, Zbore väzenskej a justičnej stráže, Hasičskom a záchrannom zbore, Horskej záchrannej službe alebo v Národnom bezpečnostnom úrade,8c) zaniká branná povinnosť odo dňa skončenia služobného pomeru. Rovnakým dňom zaniká branná povinnosť občanovi, ktorý skončil služobný pomer ozbrojeného príslušníka finančnej správy a ktorý podľa rozhodnutia služobného posudkového lekára dlhodobo stratil zdravotnú spôsobilosť na výkon funkcie spojenej s pridelením služobnej zbrane podľa osobitného predpisu.8d)

   (13) Občanovi, ktorý podstúpil zmenu pohlavia na ženské, zaniká branná povinnosť odo dňa zmeny jeho úradnej identity,6a) ak má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.
   ———————————————————————————————————
   K odopretiu výkonu mimoriadnej služby mala reláciu aj JUDr. Krajníková….

   ,,Pekný deň s JUDr. Adrianou Krajníkovou 86 – 2023-01-13″
   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/pekny-den-s-adrianou-krajnikovou-86-2023-01-13/

   • Sursum Corda!

    Hľadač pravdy, U mňa bol dôvod zaniknutia brannej povinnosti nasledujúci:

    „§ 7Zánik brannej povinnosti (1)Branná povinnosť zaniká občanovi, ktorému vznikla branná povinnosť,
    d)bez vojenskej hodnosti a vo vojenskej hodnosti vojaka 1. stupňa a vojaka 2. stupňa 31.decembra kalendárneho roka, v ktorom dovŕšil 45 rokov veku.“

    Otázka však je, čo sa skutočne myslí pod zánikom brannej povinnosti???? Na to by bol treba výklad fundovaného právnika.

    • Do toho času ťa môžu povolať na základnú – inak prezenčnú službu. Po tomto čase ťa však môžu stále povolať na výkon mimoriadnej služby v prípade ohrozenia štátu a vo vojnovom stave – jednoducho ťa zbalia a vycvičia pre kanónenfuter.

     Ľudia si stále pletú výkon-nevýkon vojenskej služby počas nevojnového stavu – a ak je dosť záloh, a počas vojnového stavu – keď budú povolávať tak decká /lebo vodičák už od 17./ a starých do 65 – lebo zákopy, odstraňovanie trosiek, pochovávanie mŕtvych atď.

     Lebo ak si práceschopný – si aj vojnyschopný!

     • Sursum Corda!

      Maroš, Hľadač pravdy, Myslím, že ľudia, ktorým skončila branná povinnosť v dôsledku veku (nad 45 rokov) sú na tom najhoršie. Žiadosť o odmietnutie výkonu mimoriadnej služby im teraz zamietajú, a ak posunú vek brannej povinnosti vyššie – v čase výnimočného stavu, už nebudeme môcť urobiť vôbec nič. Je to riadna pasca!

     • SC – Takto. Ja som po vážnom úraze na ZVS dočasne vyradený – znovu preskúmať. Modrú knižku ti dajú po odvodoch a pred ZVS – čo sa dnes nevykonáva. Teda – ako vojak ZVS nemám nárok na modrú knižku – len na vyradenie, resp. dočasné vyradenie. Dočasne som vyradený myslím od 1986/5?/ – doteraz znovu nepreskúmaný, ale medzičasom ŤZP a v invalidite. Čiže vďaka ŤZP vojaci už na mňa nemajú – plus vek. Toto je tiež zaujímavé, že:
      1/ Status ŤZP automaticky nezakladá status invalidity a 2/ Invalidita automaticky nezakladá status ŤZP – to sú 2 samostatné konania! ŤZP – pred min. práce a soc. vecí a Invalidita pred Sociálnou poisťovňou. Tak je, že armáda uznáva len ŤZP.

    • hľadač pravdy

     Sursum Corda!

     „§ 7Zánik brannej povinnosti (1)Branná povinnosť zaniká občanovi, ktorému vznikla branná povinnosť,
     d)bez vojenskej hodnosti a vo vojenskej hodnosti vojaka 1. stupňa a vojaka 2. stupňa 31.decembra kalendárneho roka, v ktorom dovŕšil 45 rokov veku.“

     => toto si odkopíroval vyššie z textu od Maroša. Ja neviem, aké ,,Odôvodnenie“ Ti napísali v ,,Rozhodnutí“ k ,,Vyhláseniu o odopretí mimoriadnej služby“….

     => ….ja len, že v aktuálnom znení zákona 570/2005 Z.z., keď sa pozriete na Slov-Lex, tak

     Dátum účinnosti: 23.01.2023

     Časová verzia predpisu účinná od 01.06.2022

     (1) Branná povinnosť zaniká občanovi, ktorému vznikla branná povinnosť,

     d) …., v ktorom dovŕšil 55 rokov veku, ak nevykonáva….

     atď.

     • Sursum Corda!

      Hľadač pravdy, odôvodnenie som si domyslel. Žiadny konkrétny dôvod vyradenia z evidencie neuviedli.

     • hľadač pravdy

      Sursum Corda!

      Mal som už vyššie uviesť, že tu pre nás (minimálne pre mňa) to nie je podstatná informácia, prečo Ťa vyradili z evidencie, teda, že Ti ,,v minulosti zanikla branná povinnosť“. To by si mal vedieť hlavne Ty.

      Ja som to tu upresnil preto, aby tu nebol z toho zas taký zmätok, ako už vyššie uviedol aj Jozef (23/01/2023 at 16:23).

      Tie odkazy na zákony, čo som dal vyššie, aj to paragrafové znenie – sú aktuálne => uvedené presnejšie, ako sa uvádza na slov-lex:

      ,,Obsah zobrazeného právneho predpisu má informatívny charakter, právne záväzný obsah sa nachádza v pdf verzii právneho predpisu.“ !

     • hľadač pravdy

      Platné znenia v pdf v verzii:

      Zákon o brannej povinnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov
      https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2005/570/ZZ_2005_570_20220601.pdf

      Zákon o alternatívnej službe v čase vojny a vojnového stavu
      https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2005/569/ZZ_2005_569_20200201.pdf

   • Лаитаз Откин

    1.G-
    Je mozne byt vyhlaseny za mrtveho bez toho ze by clovek zomrel?Pri celebritach a elitakoch sa to asi da.

 11. v diskuzi na tadescu k referendu na slovenku:

  jolka450 23.1.2023 v 12:36
  Milí priatelia,vďaka, že som tu.
  Milý Astrei, zatiaľ žijeme tu na tejto planéte, v tejto dobe. Medzi Slnkom a Planétou sa vedú boje o našu lepšiu budúcnosť. Planéta je živá a my tiež prežívame svoje emócie. Okrem harmónie a lásky aj iné. Verím, že treba ísť voliť Babiša. Vidíme ako dlho to oslobodenie trvá. Volám ich „nezbedníci“. Takže nezbedníci sú bez súcitu a srdca. Srdcová čakra nie je, ani solar ani vyššie čakry.
  Zostali len ľudia s ľudskou dušou, ktorí môžu pomôcť v pravý čas. Schopnosť zmeniť názor, prehodnotiť za seba svoj postoj. Nezbedníci možno aj dobre vedia, akí koniec ich čaká a nepáči sa im to. Chcú nás stiahnuť so sebou. Je im jedno koľko ľudí, národov prípadne vymrie. Oni sa z toho choro radujú. Takto boli zrejme učení celé životy. A nepoznali nikdy pravý cit dobroty, lásky. Ako inak majú len 2 spodné čakry, libido a moc a túžba vládnuť byť bez práce bohatí na úkor iných. Dobre vedia, čo robia, ale to sú ich programy ich kódovanie. Tak sú naučení a riadení.
  Bola som na referendum. Priateľka z Bratislavy mala na volebnom hárku, v menoslove oprávnených voličov vytlačené na jednej A4 len jej meno. Skoro si oči vyočila, či dobre vidí. Nikto pred ňou nikto po nej. Ešte nikdy v minulosti to tak nebolo.
  Známy v Košiciach išiel na referendum hneď ráno pred prácou. Po zakrúžkovaní áno na volebnom lístku ,vkladal lístok do obálky a čo zistil. Vo vnútri obálky bol ešte jeden prázdny volebný lístok. Vybral ho a dal komisii, že čo našiel. Člen komisii mu povedal, že asi sa stala chyba a ten prázdny volebný lístok od neho zobral a povedal, že by museli túto obálku vylúčiť, ak by nato prišli pri otváraní obálok. V mojom obvode prišla voliť naozaj stará starenka, ťažšie chodila, volila áno. Prešla mnou veľká vďaka pretože tam bola sama bez rodiny.
  Potom sme si to pár ľudí po svojom testovali a dali sme si to medzi sebou vedieť – ako nám to vyšlo, pozoruhodná zhoda. Volebná účasť bola cez 50% aj cez 50% ľudí volilo zmenu vlády. ESET urobil svoju prácu. A vieš čo som rada, že som tom bola za seba svoj národ a planétu a ľudí s ľudskou dušou. Slnko a Planéta to vie, že ich chránime.

  • Ja myslim ze je na vine nielen eset ale aj kupitelni ci akokolvek ovplyvnitelni clenovia komisii s laxnym pristupom ktori nemaju pocit zodpovednosti. Pripadaju mi ako niektori v praci pri stroji – hram sa na mobile a nedavam pozor na vyrobu – uplne zbytocne narobim zmetky – nevadi, slahnnem ich do odpadu, nejak to vykazem v papieroch, zajtra to hosi dorobia – aspon mozu ostat nadcas a privyrobit si… uz nech je fajront, musim stihnut kupit maso na stejky a pivisko, vecer budem robit grilovacku! Asi taky nejaky mam pocit z tych ludi za posledne roky u volebnych komisii – pohodicka kavicka, nech to uz mame za sebou.
   A ked sa nieco vyvrbi ci okato nesedi tak vsetci ani muk, nejak to zahladime.

 12. Dobry den, nechcem byt nezdvorila ale nie je toto tu nahodou o zdravi…?!

 13. Sľub prezidenta (Ústava Slovenskej republiky)

  (1) Prezident skladá pred Národnou radou Slovenskej republiky do rúk predsedu Ústavného súdu Slovenskej republiky tento sľub:

  „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dbať o blaho slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín žijúcich v Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony.“

  (2) Odmietnutie sľubu alebo sľub s výhradou má za následok neplatnosť voľby prezidenta.
  https://www.lewik.org/term/1694/slub-prezidenta-ustava-slovenskej-republiky/
  ————————————–
  REPLAY – “ a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony“ – nie! – Čaputová sa rozhodla zmeniť ústavu do konca januára!!!

  “ ako prezidentka však robím všetky potrebné kroky na to, aby sa ústava zmenila v parlamente do konca januára“
  https://www.cas.sk/clanok/2761115/caputova-dava-jasne-najavo-co-si-mysli-o-referende-toto-je-moj-obciansky-postoj/
  POZRI PRÁVOMOCI!!!
  https://www.prezident.sk/page/pravomoci/
  ————————————————
  Situ sa rieši zjavne mimo nej!

  VIDEO: Heger oznámil dohodu bývalej koalície na konaní predčasných volieb 30. septembra
  https://www.infovojna.bz/article/video-heger-oznamil-dohodu-byvalej-koalicie-na-konani-predcasnych-volieb-30-septembra
  ————————————
  Takže referendum o zmene ústavy prebehlo ako predvolebný prieskum! Obe strany sú presvedčené, že ľudia im dajú dostatočný mandát! Sociopati!

 14. Prosim vysvetli mi niekto ako sa tu podla Marosa, riesi socialna nepohod ! 😁😁😁😁😁

 15. Kvantový počítač je akurát rýchlejší počítač a miesto 2 stavov má 3. Ale stále je to len sprostý počítač. Asymetrická kryptografia je založená na tzv. jednosmerných funkciách, ktoré idú jednoducho vypočítať jedným smerom, ale reverzom je zložitosť obrovská. Vždy je možné nájsť zložitejšiu jednosmernú funkciu, ktorá bude tvrdým orieškom aj pre hociaký kvantový počítač, takže o asymetrickú kryptografiu by som sa neobával.

 16. Ano, ta Vaše poslední část je relmi dobrá…

  Hodně lidem se nebude líbit to co napíšu, ale je pravdou, že tato těžká doba je vlastně požehnáním pro karmicky zralé lidi! Proč? Protože je popostrčí k vnitřnímu životu, protože jim sebere poslední zbytky mámení, že hmotný, konzumní, život, jim poskytuje záruky trvalého štěstí!

  Snad, jen pod tlakem osudu, „těžké“ karmy, je člověk „dokopán“ k tomu, aby začal nedůvěřovat tomuto světu a začal hledat cestu, jak by se zbavil veškeré zátěže, která mu způsobuje utrpení.

  Nevědomost, pesimismus,beznaděj, zoufalství, strach z buducnosti či ze smrti, špatné mezilidské vztahy, existenční strádání atd. atd.

  • Áno, aj Elon Musk, ktorý je najbohatší človek na svete, sa nechal nachytať na covidové vakcíny. Načo mu boli tie miliardy, keď nedokázal prekuknúť smrteľnú pascu? To je dôkaz, že vedomosť je pre život viac ako peniaze.

   • Hadam neverite,ze Musk si dal pichnut vrahcinu.Ved este ked sa rozbiehalo vrahcinovanie povedal,ze on sa nenecha zavrahcinovat a,ze ani svojich zamestnancov k tomu nebude akymkolvek sposobom nutit.Gates sa ho spytal,ze ci sa neboji,ze on a jeho zamestnanci mozu zomriet.Na to mu odpovedal,ze vsetci raz zomrieme.Takze podla toho,klamal vtedy,alebo teraz,alebo klame stale.

    • Neveríme nikomu, len reprodukujeme to, čo o sebe tvrdia sami. A Musk hovorí, že má v sebe 1 dávku Johnson and Johnoson a ďalšie dva posilňovacie dávky mRNA vakcíny (nepovedal, či Pfizer alebo Moderna). Teraz tiež hovorí, že jeden člen jeho rodiny bojuje o život po vakcíne.

Pridajte komentár

*