Ako sa zbaviť zapáleného hrdla rýchlejšie a lepšie než s antibiotikami


Print Friendly, PDF & Email

bolave-hrdlo

Zápal v hrdle je infekcia spôsobená baktériou Streptococcus pyogenes. Prejavuje sa zvyčajne bolestivým a začervenaným hrdlom.

Postihuje ľudí všetkých vekových kategórií, ale najčastejšia sa vyskytuje u malých detí, nie starších ako 13 rokov.

Stop Candida

Poznáme veľmi účinné prírodné prostriedky, ktoré môžu byť užitočné v prípade, že máte zápal hrdla. Nielenže upokojujú bolesť, ale aj priamo napádajú baktérie a eliminujú samotný zápal.

Najlepšie veci, ktoré môžeme odporučiť, sú:

Med

Med je pozoruhodná potravina, ktorá môže byť nesmierne nápomocná pri takmer akýchkoľvek zdravotných problémoch.

V prípade infekcie krku je med výborný prostriedok, vďaka svojim silným liečivým vlastnostiam. A čo viac, dokonca aj moderná medicína stále používa med pre obklady na rany.

Jablčný ocot

Okrem početných výhod jablčného octu, môže byť výborný aj v prípade zápalu hrdla. Všetko, čo musíte urobiť, je rozmiešať ho v pohári teplej vody a kloktať.

Množstvo, ktoré by ste mali použiť, závisí od jednotlivca, no zvyčajne sa odporúča 1-3 čajové lyžičky rozmiešať v hrnčeku vody. Ak to nebude postačujúce, dávku môžete zvýšiť a teda zmiešať 1/4 šálky octu v 2 hrnčekoch vody.

Účinok nastupuje do 30 minút, ale niekedy môže trvať aj trochu dlhšie.

Stop Candida

Vitamín C

Vitamín C účinne lieči bolesť v krku vďaka svojim antibakteriálnym, protizápalovým, upokojujúcim a hojivým účinkom.

Čaj s citrónom a medom bol používaný po stáročia, a je používaný dodnes.

Kajanské korenie (čili)

Štúdie ukázali, že kajanské korenie sa dobre vstrebáva do pokožky, takže môže liečiť bolesti svalov a kĺbov.

Pri jeho priamej konzumácii je jeho chuť taká silná, že by mohla podráždiť hrdlo, takže by bolo najlepšie, aby sa používalo povrchovo.

Preto radšej vtrite do kože korenie zmiešané s krémom na dané miesto, ako sú opuchnuté lymfatické uzliny na krku a pod.

Môžete použiť bežný krém, prípadne môžete skombinovať 1 čajovú lyžičku mletého kajanského korenia s polovicou šálky kokosového alebo olivového oleja.

Extra tip

Výskum ukázal, že éterické oleje, ako je tymianový, levanduľový, citrónový, z citrónovej trávy, grapefruitový, šalviový či škoricový, môžu byť veľmi účinnými na zápal v hrdle.

Vzhľadom na ich silné antibakteriálne účinky tieto oleje môžu byť prospešné proti vnútorným bakteriálnym infekciám.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Pre rýchly nástup účinku a úľavu môžete pridať päť kvapiek nejakého esenciálneho oleja do hrnca s vodou a ohrievať. Hrniec odstráňte z ohňa predtým, než začne voda vrieť a inhalujte paru po dobu pár minút, niekoľkokrát denne.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Osobně používám používám Tea Tree Oil – 15 kapek do půl sklenice vody (s malou lžičkou mléka, aby se olejíček rozpustil) a kdykoliv jdu kolem, tak vykloktám. Do dvou dnů mám pokoj!!! Nedám na to dopustit.

 2. Ked som mala zapalene hrdlo tak lekarka mi nikdy nepredpisala antibiotika. Ale, ze mam jest velmi vela vitaminov a tak.

 3. Milena Buriánková

  Nedá mi, abych se nepřidala k partě „osvícených“, kteří nejen chápou, ale i využívají vše, co matka Příroda nabízí ve věci posílení prazákladu života. Za pár měsíců si k sedmdesátce přidám jedničku, odpor k masu z etických důvodů jsem během dvaceti let přetavila do veganství , mám osvícenou lékařku, která respektuje můj postoj k existenci, ale trvá na pravidelných kontrolách, což je pro mě spíš motivace. Za nejzásadnější přerod považuji návyk pít teplou vodu po celý den. Občas si dopřeji hořčiny v podobě piva, což je pro mě dortík a na ex. ….děkuji za Vaše příspěvky, svítí mi na cestu mým životem jaký chci žít a proto moc ráda předávám pozitivní drby o existenci BADATELE tomu , kdo hledá sám sebe. Děkuji Vám za vaši bohulibou činnost. Milena Buri
  Odpovědnost za vlastní osud to není břímě, nýbrž svoboda….žel neznám autora, ale žij tuto pravdu se vyplácí….

 4. Victoria Fedičová

  Ja som mala tiež zapálené hrdlo ani som si ho neliečila a bolesť pominula po dvoch-troch dňoch a dva týždne som v škole nebola a dva týždne k tomu necvičila ale na súťaže z karate som chodila

 5. Pár kvapiek mms, alebo CDS do pohára vody a prepláchnuť hrdlo.
  Návody najdete aj na nete.
  Jednoduché a účinné.

Pridajte komentár

*