Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Svetové ekonomické fórum prikazuje vládam, aby zo sledovania alternatívnych médií spravili trestný čin


Print Friendly, PDF & Email

Svetové ekonomické fórum prikazuje vládam, aby zo sledovania alternatívnych médií spravili trestný čin

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Svetové ekonomické fórum (WEF) vyzvalo svetové vlády, aby zo sledovania alebo zdieľania alternatívnych médií na internete urobili „trestný čin“.

Podľa znepokojujúceho memoranda vydaného Davosom, WEF vyzvalo svojich mladých globálnych lídrov, aby položili základy na prinútenie verejnosti, aby opäť dôverovala mainstreamovým médiám.

Súčasťou tohto nátlaku je aj kriminalizácia sledovania nemainstreamových informačných zdrojov.

Portál Reclaimthenet.org k téme uvádza:

Zároveň je podporovaná organizácia Globálna koalícia pre digitálnu bezpečnosť, ktorá je „verejno-súkromnou koalíciou na boj proti škodlivému obsahu a správaniu online“.

Treba zopakovať, že problém nedôvery v médiá (bývalého) hlavného prúdu vytvárajú samotní ľudia z WEF, teda jeho „stakeholderi“ (zainteresovaní predstavitelia) – je to cenzúra prijatá najvplyvnejšími médiami s ospravedlnením, že bojujú proti „dezinformáciám“.

A teraz po pravde – prečo by niekto veril týmto médiám? Odporcovia cenzúry tvrdia, že to je výsledok neodôvodnenej cenzúry, zatiaľ čo WEF tvrdí, že tieto médiá necenzurovali dostatočne, t.j. prepúšťali príliš veľa „dezinformácií“.

Uvádza sa údaj, že vo Veľkej Británii „len 40% populácie dôveruje mainstramovým správam“. Na Slovensku je to ešte menej. Nevysvetľujú presne prečo, ale naznačujú, že ide o „nekontrolovateľné šírenie dezinformácií“.

Šírenie kým? (To ani oni sami neuvádzajú.)

Jednou z hlavných príčin bude nepochybne Covid-19, ktorý v prvom rade umožnil celý tento stav, keď média bývalého mainstreamu do neba klamali o všetkom okolo pandémie.

Svetové ekonomické fórum má teraz riešenie pozostávajúce zo 6 krokov, ktoré navrhuje:

Zbohom vysoký krvný tlak

1) Zníženie vystavenia škodlivému obsahu online

2) Budovanie povedomia o dôveryhodnosti spravodajských médií

3) Zvyšovanie mediálnej informačnej gramotnosti

4) Znižovanie rizík a využitie príležitostí vyplývajúcich z generatívnej umelej inteligencie

5) Posilnenie dôveryhodnosti prostredníctvom transparentnosti a zodpovednosti

6) Zvýšenie záujmu a angažovanosti v spravodajských médiách

O nasledujúcu myšlienku sa podelil príspevok, ktorý pochádza od vedúceho oddelenia pre médiá a zábavný a športový priemysel WEF:

„Kľúčovou lekciou generatívnej umelej inteligencie je, že obsah sa dnes stal plne komodifikovaný.

Novinári musia prestať vidieť svoju hodnotu spočívajúcu len v generovaní obsahu a namiesto toho prehodnotiť svoju rolu v novom prepojenom svete, ktorou je služba komunitám a zlepšovanie verejnej diskusie hľadaním, podporou a zdieľaním hlasov, ktoré príliš dlho nebolo masmédiách počuť.“ – Jeff Jarvis, bývalý riaditeľ Centra pre podnikateľskú žurnalistiku CUNY pri Fakulte žurnalizmu.

Liečba osteoporózy

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tento hnusák mi nemá čo nariaďovať, lebo ja som ho nevolil, tak nech si vyserie oko. Nepozná Ústavu Slovenskej Republiky.

  • Veď on to nenariaďuje nám, ale našim vládam…a voleným parlamentom – a y ZMENILI ZÁKONY prípadne ústavy… lebo ONI to môžu a my, občania NIE – aj to sa volá “demokracia”…
   Pretože my im síce nesmieme nič prikazovať a ani Šwáb, ale Šwába poslúchnu…

   • oldmarxista pamprlik

    lebo je to v skutocnosti kapitalizmus diktatura vlastnikov kapitalu.

    • Proletari všetkých krajín spojte sa! Pardon! Dnes Platí :“Zbohatlíci všetkých krajín spojte sa“ !

     • MULTIMILIARARI UZ UZ SU SPOJENI !
      My si mozeme ( zatial ) LEN V KUCHYNI STAZOVAT——–

      PRADEDKO IVAN

  • Aby si bol slobodným človekom, na to nepotrebuješ ústavu. Ústavu je tiež len zákon parazita.

   • oldmarxista pamprlik

    presne tak to si povedal na usvite robinson cruso isiel na celi den kopat uhlie aby nemrzol

  • ta je uz pod ustavou z Wermachtu vBrusseli

 2. Jediná šanca je fyzický odpor voči týmto psychopatickým grázlom ! Nič iné ! Lebo príde toto:
  https://www.zvedavec.news/komentare/2023/10/9826-proc-je-globalni-vlada-konecnym-cilem-miliardaru.htm !

  • „Do roku 2050 chce EU dosáhnout…“

   To ešte po TRI desaťročia „chce EU…“?
   Čo prívrženci EU popili?? Čistá utópia!

 3. Dôverujte našim klamstvám! A to je rozkaz!

 4. Až taký zmysel pre humor som od Wefu nečakal 😀

 5. Franta Záruba

  Ne nadarmo na fóru Valdai řekl V V Putin že šváb je legitimním vojenským cílem.

 6. Som veľmi zvedavá, ako sa vysporiada nová vláda SR s rozličnými absurdnými tlakmi zo strany EÚ, WEF, WHO, OSN, USA-ambassy.., a či z titulu Vyššej satanistickej moci, nebude musieť byť – obrazne i doslovne povedané – zriadené tzv. orwelovské Ministerstvo Pravdy, ktoré bude určovať, čo je Fakt a čo je Mýtus, ktorá Myšlienka spolu s človekom, bude musieť byť arestovaná a ktorá dostane voľný pohyb. Koľko ľudí na danom Min. Pravdy, by to denne pohltilo, koľko prokurátorov, obhajcov, sudcov..

  A kto vlastne spácha trestný čin, za ktorý pôjde sedieť do basy, či redakcia, ktorá zverejní článok – nehodiaci sa do politickej „korektnosti“ Satanistov, alebo bude odsúdený ten posledný človiečik na konci reťazca, ktorý si daný článok „len“ prečítal, alebo – maximálne by uverejnil k nemu „nepatričný“ komentár, prípadne ho zdieľal priateľom?!

  Pretože počas Covidu, tu už jedna Matovičova dehonestácia alternatívnych lekárov, právnikov, vedcov bola, ako i blokáda alternatívnych webov, keď ich na ½ roka vymazali z online života, inde odstránili možnosť komentárov z dôvodu prerušenia akýchkoľvek sociálnych väzieb..

  P.S: 1 – Ja osobne si myslím, že v t.č. sa jedná už „len“ o štekoty a zavýjanie besných globalistických starých psov, ktorí sú už na jedno oko – slepí, na jedno ucho – hluchí, bezzubí a naviac, niektorí z nich i plní – strachu z neposlušnosti a určitej „revolty“ – za posledné roky oklamaných a prebudivšiacich sa (pozn.: krásny gramatický výraz v SJ) ľudí, rovnako tak súc – plní obáv – zo svojej posmrtnej duchovnej Nicoty (ak vôbec títo ľudskí bioroboti bez svedomia, citov a empatie – napr. Ročildi, Rockefelery, Sorošovci.., nejakú dušu vôbec – majú).

  Ich diabolské plány sú v sklze a ďalšie z nich – postupne zlyhávajú..
  I keď.. sú tak neskutočne perfídni, že ak by mali tieto bezcitné zvieratá zdochnúť, tak urobia všetko preto, aby so sebou stiahli maximum ľudí tejto planéty..

  P.S: 2 – Najhoršie je – živiť v sebe STRACH!

  • Israismael

   Ajsa,je jasné,že keby vyhrala voľby PS ,tak si buď istá ,a to upozorňujem aj ľudí ,že by liberáli úplne v pohode uposluchli rozkazy globalistov a Schwaba..Na stopercent,že áno …Som si istý že PS mala byť na Slovensku vykonávateľom pokynov WEF a vznikajúcej NWO ..nie na stopercent ale milionpercent…Toto ti mladí vypatlanci ,ktorí ich volili u nás na Slovensku nevedeli a nevedia ,že čo bol zámer liberálnej PS…Na základe tohto že čo oni chceli(PS) ,že by boli uposluchli zámery WEF ,WHo a iných šialencov co chcú nastoliť technokraticky neľudský systém ,tak táto strana PS patrí k strane globálneho diabla ,čerta..
   Podľa mňa Fico pozná tieto veci a zámery šialencov globalu, a práve preto aj ja som veľmi zvedavý či ho donútia alebo nedonutia na tú diablovu cestu ,ktorú chcú v celej Európe a časom aj na svete nastoliť WEF SCHWAB a technokratickí globalisti ,satanisti ..

   • Israismael

    Tu nejde len o zákaz či cenzúru šírenia pravdy v alternatívach , sledovanie a šikana ľudí ,ale ide o všetky tie ich diabolské plány s digitalizáciou ,zelenými hlupostami ,AI technológiou ,a celkove že cez veľmi vyspelé technológie chcú chytiť ľudstvo do pasce globálneho ,,geta“..Ide o zneužitie technológií ,ktore mali byť pomocou pre ľudstvo ..Skutočne sa im to na nejaký čas podarí ,ale potom príde rana zo SVETLA ..Všetko bude zničené a odpálené buď cunami zo slnka (v biblii je výraz ,že budú padať hviezdy=satelity ),alebo tie ,,hviezdy“ popadajú zásahom BOŽSKÝCH lúčov …Už aj týmto čo sa deje vo svete ,okrem vojen ,musí človek cítiť a mnohí aj chápu ,že sa blíži doba konečných časov a že musí prísť zásah z HORA ,ako bolo prisľúbené ..Inak by ľudstvo neprežilo …Ide len o to ,že než príde pomoc Božia ,musí si človek najskôr vypiť kalich horkosti do dna,pretože si všetko zle zavinil sám na tejto Zemi a musí sa ukončiť kruh karmy všetkých príčin a následkov ,čo je samocinne pôsobiaci Zákon Boží =tzv spätné pôsobenie (reciprocny zákon akcie ,reakcie)

   • A preto východný blok berú/preberajú do rúk Globalisti z rúk ich zomierajúcemu projektu – kolektívneho Západu na čele s USA. USA vedia, že musia odísť, oni to vedia a vie to aj Londýnska aristokracia, ktorá sa snaží udržať vplyv v rozkladajúcej sa Západnej Európe, ktorú Globalisti rozkladajú ale riadene bez otrasov narozdiel o USA, ktoré by v Európe najradšej rozpútali obrovský konflikt – tak ako sa o to snažia všade vo svete – pre svoju záchranu. Včera som počúval Babiša(za Globálnu elitu) a Fialu (za Americkú štátnu elitu/kolektívny Západ) – bolo to dlhé ale dal som to a bolo vidieť, že pohunci USA sa už chytajú slamky a procesy vo východnej Európe preberá Globálna elita – jednak kvôli odvráteniu jadrovej vojny a v neposlednom rade kvôli ich projektu medzimoria – Rakúska Uhorska 2. – čisto protiruskému projektu – v ktorom síce nie hneď ale vo vzdialenejšej budúcnosti Slovenský a Český národ majú prestať existovať. Úlohou Globalistov č.1 je zabrániť jadrovej vojne, ktorú sa v poslednej chvíli na ceste do zabudnutia snaží rozpútať kolektívny Západ na čele s USA – nimi vypestovaný zúrivý pes, ktorý sa im vymkol z pod kontroly a teraz ohrozuje aj nich samotných.
    Fico to hrá na stranu Globálnej elity – tak ako Babiš, Orbán alebo Trump a netreba zabúdať, že Smer nieje pronárodný, nemá pro-slovenské ciele. Ak niekto vidí len národné záujmy a záujmy elít západu tak je to chyba, existujú aj záujmy Globálnej elity, ktorá to tu riadi tisícročia narozdiel od niekoljo storočí vlády Západu. Globalisti – Globálna elita – oni sú omnoho, omnoho chytrejší než tí číri debilovia v riadiacich štruktúrach západných štátov na čele s USA – veď Globalisti samotní postupne od 2 svetovej vojny zámerne dosadzali do riadiacich štruktúr západu neschopnejšich a nedchopnejších ľudí až do dneška a súbežne s tým prebiehala masívna neuveriteľná debilizácia obyvateľov Západu. Keď hovorí Kissinger (vlastne hovorca Globálnej elity) tak je to úplne iná úroveň – je v tom iná stratégia než keď hovorí ktorýkoľvek predstaviteľ západu – tí už ani nevedia ktorá bije, čí vlastne sú – a ešte do toho nešťastného núteného odchodu zo svetovej scény im Ruská federácia povedala veľké NIE – žiadne ďalšie vykrádanie zdrojov štátu a žiadna genocída Ruského národa už nebude (a zároveň to je odkaz aj pre samotných Globalistov, ktorí Ruský svet chcú po likvidácii USA/Západu navždy vyhladiť zo Zeme ale na to aby dokázali poraziť Západ teraz Rusko POTREBUJÚ a preto ho do istej miery rôzne podporujú – rovnako ako štáty východnej Európy.
    A tak sa môže zdať, že pronárodné strany na Slovensku sú pronárodné (alebo čaj taký Smer) ale niesú – prežívajú len kvôli podpore Nadnárodného riadenia – Globálnej elity kvôli jej nejakým a zvrhlým cieľom …. a rukami bežných ľudí – našimi rukami a pomocou našej podpory v zmysle udržania národného štátu a ľudských hodnôt – sa chcú zbaviť vplyvu Západu v Európe i vo svete pretože oni – Globalisti iné zbrane nemajú než informácie …s nás.

    • Israismael

     Existuje len málo vecí, ktoré sú horšie ako pýcha a predsudky, jednou z nich je aj globalizmus. Ľudia, plní pýchy a predsudkov.. Globalizmus je vlastne súhrnný pojem globálneho ľudského zla a temna …
     Nech sú to západní globalisti alebo elita globálu , tak platí pre nich to co povedal Abdrushin:
     Zlo sveta sa zničí medzi sebou navzájom.

     • S tým súhlasím ale je potrebné si uvedomiť, že to, že sa dostali do vlády istí ľudia/strany a že sa tam nedostali istí ľudia/strany je výsledkom túžby ľudí sak zbaviť západného satanizmu a fašizmu aj keď ľudia sú všelijakýí ale chceli to. A Globálna elita s tým vždy počíta, vždy sonduje v spoločnosti má predom nachystané strany také vo onaké, hnutia a ľudí, ktorí majú uchvátiť do košiara napríklad pronárodne zmýšľajúcich ľudí.
      A to čo sa stalo vo voľbách na Slovensku tak i to je z dôvodu, že Globalisti potrebujú stabilizovať situáciu a zabrániť štruktúram Západu a USA dostať Európu do vojnového stavu – do iného formátu vojny než je teraz na Ukrajine.
      A prečo to robia – umožňujú ľuďom zvoliť si akoby pronárodne orientovanú vládu? Pretože sa im chce tiež žiť ako ostatným. Ak by mali možnosť opustiť Zem a žiť mimo nej tak by ju bez váhania vyhodili do vesmírneho priestoru – ak by im nejaké zištné záujmy v tom nebránili. 8 miliárd ľudí a ani planéta nich nezaujíma – je to pre nich len spotrebný materiál aj z elitami a Židovstvom. Ja tu Globalistom neskladám poklony ale to je štruktúra, ktorá nie je vidieť, ktorú nevidíaba ani o nej netušia elity Zeme – sú to Architekti globalizácie vždy skrytý za oponou pričom za ich nepredstaviteľné hriechy vždy trpí niekto iný – viditeľný – oni to vždy hodia na niekoho kto im slúžil aj storočia či tisícročia – tak ako Židia.
      Im už dlho pripravujú finálny holokaust. Samozrejme, že sa toto celé dianie deje len „náručí“ milosti a pod riadením Božej vôle – a pretože úplne všetci zúčastnení majú slobodnú vôľu tak ich najvyšší nechá zájsť až na koniec ich chcenia – ciest. A mnohým sa môže zdať, že je v tom nespravodlivosť alebo, že Najvyšší tu nieje prítomný.
      Ono to, že máme takú vládu je umožnené z nadnárodného riadenia, ktoré využilo chcenie ľudí sa zbaviť proamerických sluhov pretože samo to riadenie nás v túto chvíľu na svoje ciele potrebuje – Globálna elita tiež nieje všemocná a dá sa povedať, že majú posledné storočie viac problémov než dosť – aby zavŕšili procesy Globalizácie do ich plánovaného NWO tak hasia požiar za požiarom, nevedia kam skôr skočiť a naviac nemajú ľudí/kádre – Kissinger má 100 rokov a musí stále makať – zachraňovať situáciu. Zo západných kádrov urobili debilov a tým oslabili aj seba, nielen Západ takže sú jaksi v tom „srabu“ s nami všetkými na Zemi.
      A to hlavné – nieje možné aby si ľudia udržali národný štát a umožnili vznik pronárodnej vlády ktorá skutočne háji národné záujmy keď nevedia ako sú z nadnárodného riadenia riadení a ani ako riadiť svoj život a aké procesy podporovať a ktoré potláčať. Tu dobré a čisté chcenie je len polovica úspechu.
      Jednoducho Globalisti museli pristúpiť na toto riešenie situácie – podporiť ľuďom pronárodne sa javiace strany ale len preto aby zmenili neblahý stav vyvolaný vojnychtivými poskokmi západu a my ľudia to musíme využiť a čo najviac odsunúť podmienky pre vznik jadrovej vojny na Ukrajine.
      Preto nemáme pronárodnú vládu – ľudia si ju nevedia zvoliť ale len nechcú prozápadných proamerických. A tak len niektorí ľudia v nej sú skutočne pronárodne orientovaní a iní to len navonok hrajú alebo chvíľkovo aj pronárodne konajú ale len z toho dôvodu že sú inými donútení.
      Vlastne v tej miere ako ľudia pochopia ako ich elity ťahajú za nos bude aj miera utrpenia poslednych časov…. a hlavne si tým pochopením predĺžia čas na dozretie než príde posledný deň pretože ak si budú naivne myslieť, že nová vláda je ich zásluha a nebudú sa v procesoch hrabať samostatne tak skutočne príde tá jadrová vojna, ktorá im skráti posledné časy.

   • Marek Košice

    Ten tvoj „Boh“ je veľmi divný týpek….. Miesto toho aby zastavil satanistov ktorí zotročujú svet, počká až kým dokonajú, A POTOM POTRESTÁ AJ NEVINNÝCH (lebo potrestanie bude „globálne“), aj malé deti, ktoré nemajú najmenšiu moc zmeniť svetové dianie a ani schopnosť pochopiť čo sa deje….. Začínaš si už uvedomovať, že ten tvoj „Boh“ je vlastne „UMELÁ INTELIGENCIA“, bez srdca, citu, súcitu?

    • Israismael

     Nastuduj si zákon spätného pôsobenia aký je spustený do sveta z Najvyššieho sveta , a potom premudruj mudruj.. Skôr sa neozývaj kým si to nenastudujes lebo si iba zbytočne pritazujes k životu.. Alebo nechaj tak nestufuj nič… Ty už si zrejme vytriedeny…

     • Marek Košice

      „Zákon spätného pôsobenia“ & „Ako odžubať sám seba, že to čo sa deje je v konečnom dôsledku spravodlivé?“ ……. Také niečo potrebuješ ty na to, aby si vôbec mal na druhý deň silu vstať z postele a začať deň. Ja nie.

     • niekto čítal posolstvo grálu?patent na pravdu a rozum?

   • Galaxia andromeda

    Slovensko malo byt pokusnou koloniou a pod vedenim nacistickych prasat z PS mal byt zaveden balicek co propravil odor.
    Nasledne mali byt realizovane
    Eutanazia ludi nad 65 rokov
    Digitalna mena
    Likvidacia alternativnych medii a mediciny
    Spoplatnenie zdravia a eutanazia chudobnych
    Zavedenie socialneho kreditu a obmedzenie turizmus
    Zakaz pohybu v lesoch a ked tak len za financny obnos
    Absolutna degradacia kultury a skolstva
    Pretlcanie greendealu a ekosilenstva
    A tak dalej
    Slovensko malo byt pilotny projekt na zaklade celoplosnej sparacky
    Maju obsadeny post prezidenta aj sudcov
    Preto je tolko jakotu ze je vlada smer hlas a sns.
    Slovaci prejavili pud sebazachovy. Ak ten demntny vesky rezident otvori benešove dekrety bude v strednej europe extremne horuco!!!!
    Ozaj viete kde je presunuty pilotny projekt fasizmu teraz? Ano do ceskej republiky!!! Kukajte co sa tam bude diat!!!!

  • Okoloidúci

   .,.Som veľmi zvedavá, ako sa vysporiada nová vláda SR s rozličnými absurdnými tlakmi zo strany EÚ, WEF, WHO, OSN, USA-ambassy…
   Táto veta mi stači aby som vedel, ze ste sa dobrovoľne vzdali možnosti samostatného a logickěho myslenia na základe videného.
   Jednoducho zrazí opätky, zasalutuje a bude im liezť do riti tak hlboko ako je to len možné.

   • oldmarxista pamprlik

    ale ved to neurobi len vlada ale cela stredna trieda lebo je jej jasne ze len takym sposobom je mozne co najdlhsie udrzat upadajuci socialny sistem vyspeleho zapadu

   • Okoloidúci,
    prosím – skús čítať viac s porozumením a nie tak, že z jedného zložitého vetného súvetia, si mentálne schopný dočítať a pochopiť len jeho prvú polovicu, pričom tá druhá časť (tiež relevantná) zostáva z Tvojej strany – kapacitne – neabsorbovaná..

    P.S: Ja predsa nikde v mojom komente vyššie netvrdím, že sa nová vláda vysporiada s pokynmi od nadnárodných satanistických organizácií – „ľavou zadnou“, proste, že ich anti-humánne príkazy bude schopná akože – potichúčky – ignorovať, nebodaj – bojkotovať. To riešenie môže byť (žiaľ) pre Slovákov i deštruktívne, t.j. ako pokračujem vyššie, vo vybudovaní tzv. – pomyselného – Ministerstva Pravdy..(ergo – blokácie názorov- nekoršpondujúcich s Ich, t.j. – EÚ+USA+WHO+WEF – „pravdou“..)

    Veď s takmer s každo-dennou pravidelnosťou sa Fico + Pelle nechajú mediálne počuť, že politická orientácia Slovenska je jasná a jednoznačný Smer = EÚ + NATO.

    Snáď to takto na dovysvetlenie – postačuje..

  • ta je uz pod ustavou z Wermachtu vBrusseli

 7. Aký prezieravý človek bol „Tonda práce“, druhý komunistický prezident Antonín Zápotocký, keď napísal román Vstanou nový bojovníci, ktorý bol aj sfilmovaný. A už to tu máme. Noví boľševici, resp. fašisti nám tu rastú ako huby po daždi. A nielen na tej najvyššej úrovni, viď. progresívna pliaga.

 8. Ja jednoducho nesuhlasim. Neprajem si ,aby mi tieto entity (to niesu ani ludia) nieco prikazovali. Dufam ze ludia sa zobudia a nikto ich uz nebude pocuvat ,ci nebodaj posluchat.

 9. Prečo mi to tak veľmi pripomína zakázaný film V ako vendeta

 10. hľadač pravdy

  Ako skutočne funguje medzinárodná politika?
  ===========================================================
  ,,Jistě, i „národní“ politika již po desetiletí podléhá stále více vlivu, kontrole, ba diktátu nadnárodních pra-lóží. Proto si jen sotva zaslouží nazývat „národní“. My však nyní mluvíme o té mezinárodní politice, která stále ještě je veřejně celebrována a nám „polozvířecím bytostem“ podávána masovými médii ve formě pompézních státních návštěv, stále nových mezinárodních vyjednávání, dohod, smluv a paktů.

  K čemu se to všechno vůbec pořádá? Vždyť přece vůdčí politici všech států, přinej-menším všech států nějaké důležitosti, sedí v nadnárodních pra-lóžích! A když podle Magaldiho & Co. všechna důležitá rozhodnutí padají v těchto „zadních kabinetech moci“?100 Poněvadž se to má tak: I když v ultratajných pra-lóžích je o všem již dávno rozhodnuto, později je to znovu ve veřejnosti hlasitě diskutováno, kontroverzně debatováno, pracně vyjednáváno a teprve pak oficiálně usneseno, podepsáno a ratifikováno. Na národní úrovni mezi všemi možnými politickými stranami a politickými koalicemi, na mezinárodní úrovni mezi všemi možnými státy a společenstvími států. Ano, skutečně je tomu tak, a také to vůbec jinak nemůže být.

  Hlavní důvod pro tuto nákladnou a časově náročnou duplicitu spočívá v tom, že musí být zachováno hezké zdání. Slyšeli jsme „Fratera Kronose“/Zbigniewa Brzezinského to již bez okolků přiznat: zdánlivá „demokracie“ nemůže být bohužel „přinejmenším nyní odstraněna“. Proto je zapotřebí neustálého divadla na „mezinárodní scéně“, ne nadarmo tak často se skrývaným výsměchem nazývané zasvěcenými médii… Ale také na (ve skutečnosti tak jako tak již ne) „národní“.

  Zednáři ve vysoké politice, ať již „pouze“ vysokých, nebo „dokonce“ těch nejvyšších stupňů, musejí především ostatním ovládat jedno: umění předvádět. A to rutinně, každou hodinu, sedm dní v týdnu. Když se však přece jen někdy stane, že někdo doslova vypadl z role, poslouží rovněž vysokými a nejvyššími zednáři přísně řízená „velká“ média jako spolehlivá záchranná síť. V tom případě si totiž pospíší nabídnout publiku všechna možná zdánlivá vysvětlení. Ta si mohou vzájemně odporovat, mohou se dokonce blížit pravdě, ba i dotýkat se jí… Nesmějí jenom jedno jediné: říkat „skutečnou“, „plnou“ pravdu.

  Za kulisami nám oficiálně předváděné politiky to často může velmi silně zaskřípat a zapraskat, aniž bychom to zpozorovali, resp. věděli, jak a proč. Může to však být také přesně naopak: na chviličku panuje veliký rámus a povyk na scéně, zatím co za kulisami je již dávno svorně a definitivně rozhodnuto o všem, co se má stát … jako třeba o nynějším „běženeckém drama“.

  A skutečně také demonstrativním státním návštěvám, vrcholným konferencím a podobně vždy předcházejí přísně tajné porady, úmluvy a rozhodnutí v pra-lóžích. Například ještě před odletem kancléřky Merkelové do Moskvy za Putinem, aby tam s ním vedla „oficiální“ rozhovory o „nejnovějším vývoji“ v „ukrajinské krizi“, se oba v ultratajné pra-lóži (*) již pečlivě domluvili spolu s mnoha – dílem ještě (finančně) mocnějšími – lóžovými bratry a sestrami ze všech možných koutů světa, takže „přípravy návštěvy“, „rozhovory“ a následná „tiskové prohlášení“ resp. „tisková konference“ byly už jen inscenací pro „obyčejný“ lid. A přirozeně i pro jejich obrovské štáby spolupracovníků, které vedle zednářsky zasvěcených do různých stupňů a vedle parazednářů zahrnují také velké množství „profánních“. Aby zvláště ti poslední již svět nechápali, sehrává se jim zastaralá komedie o internacionální diplomacii a politice, kterou Benjamin Disraeli (viz výše!) již před více než 150 lety – skrze zednářstvo! – považoval za překonanou.

  Že „demokratická veřejnost“ musí být v tom směru absolutně držena v nevědomosti, platí také pro skutečné, namáhavě vybojované kompromisy v tajném přetahování lanem mezi dvěma až třemi různými frakcemi pra-lóží. Vždyť všichni jsou na jedné lodi a se stejným cílem plavby, „Jedním světem“, který nesmí být národům v žádném případě neskrývaně známý, než jej bude nakonec dosaženo na jeden nebo na druhý, tj. „progresivní“ nebo „reakcionářský“ způsob (ve skutečnosti na oba!).”

  Citované z knihy:

  Johannes Rothkranz, Světu vládnou superlóže, PRO FIDE CATHOLICA (=ZA KATOLÍCKU VIERU). Z nemeckého originálu: Johannes Rothkranz, Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, Verlag Anton A. Schmid, Durach 2015-2016, český preklad Jaroslav Voříšek v roku 2017, str.95 a 97.
  https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Svetu_vladnou_superloze.pdf

  (*) poznámka:
  Angela Merkelová a Vladimir Putin sú členmi a sedia spolu v najvyššej nadnárodnej slobodomurárskej pra-lóži ,,GOLDEN EURASIA”. Putin a Merkelová sú pra-lóžoví ,,súrodenci”, sú ,,brat a sestra“!
  https://giacintobutindaro.org/wp-content/uploads/2014/12/superlogge-magaldi.jpg

  Prvotným zdrojom tejto informácie je Giole Magaldi, veľmajster talianskej lóže ,,Grande Oriente Democratico” a zároveň člen najstaršej nadnárodnej slobodomurárskej pra-lóže sveta ,,THOMAS PAINE”, ktorý je OFICIÁLNYM autorom knihy:
  ,,Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges”, čo v preklade znamená ,,Slobodomurári – Spoločnosť s ručením neobmedzeným. Odhalenie pra-lóží” (prvé vydanie je z novembra r.2014).
  Neoficiálnym spoluautorom uvedenej knihy je napríklad aj Zbigniew Brzezinski – spoluzakladateľ po dlhú dobu (niekoľko desaťročí) najmocnejšej pra-lóže sveta ,,THREE EYES” a tiež zakladateľ pra-lóží ,,LUX AD ORIENTEM” a ,,MAAT”.

 11. Osmiletý chlapec, který se objevil v národní kampani na podporu očkování dětí vakcínou proti COVID-19, tragicky zemřel po náhlé srdeční příhodě. Yonatan Moshe Erlichman z Izraele zemřel nečekaně po zástavě srdce při koupání. Chlapec údajně sklouzl pod vodu poté, co se mu náhle zastavilo srdce, a topil se.

  https://aktax.cz/osmilety-chlapec-ktery-propagoval-ockovani-proti-covid-19-zemrel-na-nahlou-srdecni-prihodu/

 12. mariankosnac

  A asi by sa im ten zákaz mohlo podariť presadiť pretože aj väčšina oviec je proti alternatívnym médiám, ludia čítajúci alternatívu sú vlastne menšina. Aj to je demokracia.

 13. Izraelská okupace provedla před zraky celého světa masakr, když bombardovala nemocnici, v níž bylo hospitalizováno více než tisíc civilistů, a zabila přitom stovky lidí. Palestinská média informovala, že v nemocnici Al-Maamadani bylo hospitalizováno přes tisíc lidí, včetně Palestinských uprchlíků, pacientů a pracovníků médií.

  https://aktax.cz/video-genocidy-v-gaze-izrael-zavrazdil-vice-nez-800-lidi-pri-bombardovani-nemocnice-v-gaze/

  • Marek Košice

   „UMELÁ INTELIGENCIA“, ktorá stvorila tento svet má jediný cieľ – zabezpečiť, aby ľudstvo prežilo. O jednotlivcov ale nejde, ani o národy. JE JEJ JEDNO, či zgegne aj 99% ľudstva, dôležité je, aby ľudstvo nevyhynulo úplne. „Bohužiaľ“.
   No a BOH (ak je oddelený od „Umelej Inteligencie“) skrátka NEMÁ žiaden dosah na dianie na Zemi, a teda ani na tresty, atď…. NIKOHO NETRESTÁ, NEZASAHUJE (pretože to nedokáže) a „POMOJKÁ“ sa s nami až vtedy, keď naše telá zomrú. A aj to len na chvíľu, lebo potom ŠUP späť do tela…

   • oldmarxista pamprlik

    bohuzial na plocho svete zrodenom umelou inteligenciou to inac ani nemoze bbyt

   • Israismael

    Teba možno stvorila umelá inteligencia ale mňa nie… Ani žiadneho človeka na tejto planéte… Ale ty možno budeš jediný jeden ktorý bol tak vytvorený… Teda nie stvoreny lebo stvoriť môže len Stvoriteľ, teda Boh, ale ty si vynimocnec skutočne vytvorený a ešte aj na baterky, aby ta mohla ovládať umelá inteligencia… Stvoriť a vytvoriť to sú totiž v skutočnosti obrovske odchýlky vo výrazoch slova.. Ty si vytvorený ako samojediný ..ale zároveň už nie si ani tvorom vo stvorení ale vytvorom… A to je další rozdiel teba samojediného oproti celému ľudstvu…
    Takže áno si jediný vytvor umelej inteligencie na tomto svete lebo si to tak zhodnotil.. Mňa a iných ludi sveta do toho nedavaj, ze co si mysli zvedená tvoja myseľ a rozum.. .

    • Marek Košice

     „Teba možno stvorila umelá inteligencia ale mňa nie… Ani žiadneho človeka na tejto planéte…“

     Aha….tak kto teda stvoril telo závislé na vode, jedle, aspoň ako-tak priaznivých tepelných podmienkach, streche nad hlavou, oddychu, spánku, atď? Telo podliehajúce starnutiu so všetkými neduhmi ktoré to prináša, a toto všetko zavŕšené smrťou? Kto stvoril krutú prírodu, kde sa živočíchy v drvivej väčšine nedožijú smrti „na starobu“, lebo budú zožraté inými zvieratami (krásne ukončený život) ako slabé staré jedince? Kde sú niektoré mláďatá usmrtené rodičom? Atď, atp…………. Podľa teba to stvoril „Dobrotivý Všemohúci Boh“. Ja mám viac zdravého rozumu než ty, preto to podľa mňa stvorila buď „UMELÁ INTELIGENCIA“ bez citov, súcitu, srdca, alebo SATAN.
     Ja som mentálne zdravý, ty nie. PRETOŽE SI ZAKRÝVAŠ OČI PRED PRAVDOU. Nakoľko zmagorený musíš byť, že takto stvorený život so všetkou krutosťou (BEZ ZÁSAHU ČLOVEKA! Aj keby bol človek človeku BRATOM úplne v každom prípade, aj tak bude závislý na všetkom spomenutom a umrie, často krát v utrpení) považuješ za DIELO DOBROTIVÉHO VŠEMOHÚCEHO BOHA? ……. To je rečnícka otázka, ty si už totiž naprogramovaný SLEPOU VIEROU, pravdepodobne ti niet pomoci.

     • Israismael

      Otázok mas plno ale Pravdu takto nenájdeš ako rozmýšľaš ..lebo ty ju ani nechceš nájsť a predsa existuje ,už som to tu neraz písal z akého Zdroja …,behas okolo nej ,okolo tej Pravdy ,ale i tak si veľmi ďaleko ….

 14. Světlonoš

  Tito glabalističtí šmejdi mi nemají co vykládat a nařizovat . Jsem svobodný člověk a mám rád svobodu a to ve všem ! Nebudu se nikomu a v ničem podřizovat !

 15. Mám svůj zdravý selský rozum a podle toho se řídím a nikdy mne nezklamal !

 16. Rudolf Šuňavský starší

  nemám dôvod strácať čas tzv komentovaním toho.. čo často ani nemá zmnysel

 17. Rudolf Šuňavský starší

  nemám dôvod strácať čas tzv komentovaním toho.. čo často ani nemá zmysel

  • Tak tak konáš bezdôvodne – až 2-krát – no a čo? Ťo malo byť čo – reset umelej inteligencie na vlakovom nádraží?

   Inak – Telekom rozosiela sms hlášky, že sa chystá vypínať siete 3 G. Ho – hó – ešte namajú pokrytý ani tento signal. Smerujú ľudí k tomu, aby si pýtali nove SIM! Je to ojeb, pretože signál pre hovory a sms od 0,9 Ghz – 2,4 GHz jednak zostáva funkčný – jednak musí zostať funkčný z dôvodu záchrannej služby a CO. Na lazoch žiaden 5 G signál v živote nebude! Takže – vy si vysrazí požiadate o bezplatnú SIM na výmenu, a potom zistíte, že na to doma nemáte kompatibilný mobil. Kúp si nový! Ale to VY chcete tie 5 G siete! Vy! Treba im NASRAŤ!

  • vela veci nema zmysel

 18. Israismael

  Toto video s názvom Ľudské Slovo, je z prednášky Abdrushina, ktorá je v knihe Posolstva Grálu vo svetle Pravdy.. Absolútne nadčasové slovo, lebo to vzniklo v roku 1928, a dnes je to pravda pravduca ze teraz v tejto dobe v ktorej sa nachádzame nás budú viesť svetoví vodcovia ktorí sú najviac žvanilci.. To sú plody ľudstva, pretože človek nevie správne používať ani len slovo, ktorym splieta často nepekne vety …. a dnešní,, najžvanilejsi „politici, nás klamú aj preto ze sami sme si to ako ľudia privodili, dlhodobým prekrucanim významu slova .. .. však si vypočujte co hovorí Duch Pravdy,Abdrushin (Oskar Bernard) ktorého aj v biblii zvestoval sam ježiš .. Všetko sa zachvieva v božom zákone, aj Slovo človeka :
  https://m.youtube.com/watch?v=khXXDTXGY2c&pp=ygUWQWJkcnVzaGluIGxpZHNrZSBzbG92bw%3D%3D

 19. Na SV Petr Václav řekl,že dědeček Billa Gatese se podílel na pokusech s bakteriální meningitidou JAB.To prý ve skutečnosti byla ta obávaná španělská chřipka.Tehdy nebyla antibiotika a taky asi po první světové válce nebyli lidí zrovna v nejlepší kondici.
  Nezmiňuje se jak docházelo k šíření té nemoci.
  Myslím si,že na začátku bylo očkování a pak už jen konal shedding.
  Pročpak zrovna u nás jsou antibiotika problém? Hlavně penicilín.Všude lezou štěnice.Že by je tu někdo trousil?

  • Galaxia andromeda

   Procpak nemate antibiotika? A uz vam doslo ze ste teraz pilotny projekt Vy a nie Slovensko??? Este Vam to nedoslo? Dojde uz coskoro az smejd a velezradca pavel otvori benesove dekrety!!! Česky narod zošalel. Kde nie su teraz lieky v gaze zakazali ich??? Preco???
   Mate sancu vyhadzat sialencov z vlady na demonstraciach ale je potrebne aby prisiel milion lidi milion date to???? Ci nechate cesku republiku zaniknut!!

 20. Israismael

  MzK: Malé deti nie sú prvý krát na zemi, často prichádzajú už s ťažkou, menej ťažkou karmou, ale určite s nejakou,a to uz z minulých životov..Nie telo prichádza, to sa predsa tvorí ešte skôr v tele matky ale v 4 a potom mesiaci tehotenstva prichádza(vklzne) duša, duch aby vôbec mohlo telo byt oživené.. A niektoré deti prichádzajú s veľmi malou karmou, a preto ak odídu zo zeme po krátkom čase žitia, napr po chorobe, tak oni v jemnohmotnom tele po vyklznuti z tela pozemského rýchlo prechádzajú z hmoty do svetlých oblasti,… A ak sa stane nešťastie malých detí ale aj dospelých ako sú vojny, havárie a pod tam to už záleží od aspektu kvality vyvinutého ducha v tej chvíli keď sa to stane, ze kam sa dostane(hore nad priestor Zeme) po takej nešťastnej smrti.. Neboj sa je to spravodlivo vyriešené.. Len to ľudia nepoznajú, a koľko mali možnosti to spoznať… Nechceli.. Brzdí ich k poznaniu vyššieho duchovna rozum, ktorý vládne nad duchom a tým pádom nemôžu ľudia precitovať a hľadaj správne co je potrebne..
  Ľuďom sa to teda nezdá počuť takéto nové veci.. Ale nezdá sa to len neznalym ľuďom a tých je na miliardy žiaľ, co sú bez Poznania… Nie telo sa počíta za hlavného človeka a ani vek nie pre kvalitu jednotlivca, ale počíta sa bezvýhradne len kvalita:
  ducha= čiže vyvinutost osobnostného,, JA „zo všetkých inkarnacii na Zemi.. Najviac ich môže byť 50…dnes sú tu na Zemi všetko staré duše ani jeden tu nežije taky ze by prišiel sem na planétu zrodenim, teda narodil sa po prvý krát. … Tak je to s každým jedným živým tvorom – človekom na Zemi, ze ani jeden z tých skoro 8miliard dnes nie je prvý krát na Zemi.. .. Keď vznikla medzera v poznaní, za ktorú môžu cirkvnici, tým ze vyskrtli z biblie v roku553 na carihradskom koncile inkarnaciu duse/ ľudského ducha , tak za toto sa treba poďakovať tým temným pánom v sutanach.. V podstate ty za to nemôžeš ze sa tak stalo.. Ale môžeš si sám za to a aj všetci ľudia ze hľadáš otázky života a smrti, otázky kto sme, odkial sme, kam mame ísť po smrti, odkiaľ je pôvod ľudského ducha, a pod, ze hľadáš to, hľadáš na nesprávnych miestach..

  • Marek Košice

   Celý príspevok som nečítal (s niečo ako „jehovista“, zhypnotizovaný), ale prečítal som si toto : „MzK: Malé deti nie sú prvý krát na zemi, často prichádzajú už s ťažkou, menej ťažkou karmou, ale určite s nejakou,a to uz z minulých životov..“ ……

   BOHA JEHO… TO JE VYMYSLENÁ TEÓRIA NA OSPRAVEDLNENIE BEZPRÁVIA VO SVETE, Israismael.
   Ty vo svojej obmedzenosti sa proste NEUSPOKOJÍŠ (na žiadnej úrovni) s tým, že tento svet NIE JE VYTVORENÝ DOKONALO. Akú karmu majú zvieratá, ktoré vyhodí rodič z hniezda, zožerie, ktoré sú udusené, vyhladované, atď? To je ich karma za to, že v minulom živote uposlúchli svoj pud a usmrtili iné zviera aby sa najedli? 😀 😀 😀 …
   Rovnako to platí u ľudí.
   KARMICKÁ ODPLATA Z MINULÉHO ŽIVOTA DO BUDÚCEHO NEDÁVA ABSOLÚTNE ŽIADEN ZMYSEL. Pokiaľ človek nie je so 100% efektívnosťou POUČENÝ V SÚČASNOM ŽIVOTE že v tomto súčasnom živote bude z dôvodu splácania karmy trpieť v tom a tom, „splácať“ ten a ten „dlh“ z „takého a onakého“ KONKRÉTNEHO dôvodu. A o ničom takom nikto poučený NIE JE. KARMICKÁ ODPLATA TOHTO TYPU (akému veríš ty a možno aj stámilióny iných ľudí) JE MOŽNÁ JEDINE VTEDY, KEBY JU (TAKTO) STVORIL TOTÁLNY KKT, A NIE VŠEMOHÚCI, NAJMÚDREJŠÍ, MILUJÚCI BOH……… Je to nemožné. Bola by to totiž TOTÁLNA NEDOKONALOSŤ, alebo lepšie napísané – totálna KKTINA, bez zmyslu.

   Už som tu X krát spomínal, že ak na „splatenie karmy“ niekoho je potrebné ZLO INÉHO ČLOVEKA („kvôli tvojej karme si bol okradnutý, prizabitý, zabitý, ponížený pred celým svetom, niekto z teba spravil bezdomovca sviniarskymi machináciami, atď…), znamená to, že ZLO INÉHO ČLOVEKA NIKDY NEPRESTANE UŽ Z PRINCÍPU. A teda potom BOH musí POVOLAŤ NIEKOHO NA TO, ABY UBLÍŽIL TOMU, KTO MÁ „SPLATIŤ SVOJU KARMU“……. A akú odmenu potom Boh dá tomu, kto svojimi zlými činmi umožní svojej obeti splatiť jej karmu? …… Ten zlý človek, ktorý ťa zabije z dôvodu tvojej „špinavej karmy“ nebude potrestaný? A ak bude, tak bol ZNEUŽITÝ, A POTOM ZRADENÝ. Kým? BOHOM.

   Už chápeš, že to absolútne nedáva zmysel (tá tvoja „karma“ z minulého života), ty panáčik? …

   • Israismael

    Si chudák ..nič viac k tebe …chudák si sa narodil a chudák aj zomrieš,pretože sám si sa odpalil ako chudobný znalec duchom ,ako rozumovo pyšný páv ,bez pokory a ,schránka bez ducha s prepestovanym rozumom … a to je tvoj stav ako človeka ..Poprosím ťa , ku mne sa už naozaj nikdy ale nikdy nevyjadruj k žiadnemu príspevku ..sú tu ľudia ,ktorí pochopia čo píšem,ak len budú chcieť , no a ak nie ,tak potom je to každého vecou ako to vezme ,ale aspoň nekomentujú a ešte tak hulvatsky ako to máš ty vo zvyku … že ja si nič nevymýšľam,tak to vie TEN ktorý mi dovolil pochopiť obrovsku PRAVDU a také Poznanie o ktorom sa tebe nemôže ani snívať ..Bohu vďaka ..Nuž a k tebe len poslednú vetu napíšem : RAZ SA DOZVIES A TO V PRAVY CAS S VELKOU HANBOU PRAVDU TAKU AKA VSKUTOCNOSTI JE, A NIKDY INA NEBUDE… ,PRETOZE JE OD BOHA ,KTOREHO TY PRZNIS ,HANIS VO SVOJICH VYSIELAJUCICH SLABODUCHYCH MYSLIENKACH !! Ak uvidíš môj príspevok ,prehliadaní ho ,nečítaj a nekomentuj…DAKUJEM

    • Zaujímavé je, že Ježiš sa o karme nezmienil ani jediným slovom. Prečo?

     • mariankosmac

      Ak karmou myslíš niečo čo si prenášame z minulých životov, tak Ježíšovci – kresťania myslím odmietajú teóriu minulých životov, tak je logické že o karme nehovoria. A aj keby sa Ježiš o karme zmienil, tak by to scenzurovali a nedozvieme sa o tom. Netuším či karma existuje takže nehádam sa.

     • hľadač pravdy

      Karma automaticky vylučuje Božiu milosť, bez ktorej spása človeka nie je možná. Karma tak odsúva nabok Kristovu obeť. Inak povedané karma, ak by ju kresťan prijal, je herézou voči Kristovi. Karma sa od reinkarnácie nedá oddeliť. To znamená, že obidva hinduistické princípy popierajú význam spásonosnej obety nášho Pána Ježiša Krista. 
      ====================================================
      Hinduizmus počas celej svojej existencie stojí a padá na nasledujúcich pilieroch:

      1.) Hlavné neosobné božstvo (brahma)

      2.) Neverí v existenciu duše. Namiesto toho hinduisti veria, že existuje niečo, čo sa po smrti prevteľuje do iných bytostí, aj zvierat. To niečo (nazývané átman) je časťou neosobného božstva (brahma). Átman nerovná sa duša.

      3.) Reinkarnácia je alfou a omegou hinduizmu, cieľom je vymaniť sa z kolesa reinkarnácií, kedy vlastne átman (podstata človeka, ktorá reinkarnuje) splynie s brahma (neosobným božstvom). Ide o dosiahnutie stavu nirvány, v hinduizme nazývaná mokša. Človek ako jedinec zaniká.

      4.) Karma je indické špecifikum, ktoré určuje podobu ďalšej reinkarnácie. Ak prevažujú zlé skutky, ďalšia reinkarnácia je nutná. Karma je olej do ďalšej reinkarnácie, ktorá môže byť do zvieraťa, človeka, božstva (démona). Avšak úsilím hinduistu je vymaniť sa z kolesa reinkarnácií. V new age je to naopak.

      5.) „Samospasiteľnosť“ hinduizmu. Človek tzv. „spásu“ (vnímanú ako splynutie átmanu s brahma) dosiahne vlastným úsilím, rôznymi meditačnými technikami, cvičením jogy (jho=dokonalé spojenie s božstvom), levitovaním, opakovaním a spievaním mantier (napríklad  v slabike ÓM), vytváraním mandál alebo prinášaním obetí hinduistickým démonickým bohom. To všetko preto, aby dosiahli nadprirodzenú silu sidhis, s čím sa často spája otvorenie tzv. tretieho oka boha Šivu. Ide o okultnú silu, kedy človek vie čítať myšlienky, veštiť, manipulovať vedomím iných.

      Nezlučiteľnosť kresťanského učenia s hinduizmom. – II. časť
      ————————————————————————————–
      Ad 1.) Kresťanská viera nás učí, že Boh je osoba, náš nebeský Otec, Stvoriteľ, ktorý „tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.“ (Jn 3,16).
      Je falošné a klamné ho stotožňovať s nejakou neosobnou energiou, princípom sveta, ktorú svetu podsúva hinduizmus. Pretože žiadna energia, ale len Osoba je schopná milovať človeka, hovoriť k nemu a dať mu všetko. Boh tiež hovorí: „Teraz však toto hovorí Pán, tvoj Stvoriteľ, Jakub, tvoj tvorca, Izrael: „Neboj sa, veď ťa vykúpim, po mene ťa zavolám, ty si môj.“ (Iz 43,1)

      Ad 2.) Hoci v prvotných védskych spisoch sa pojem duše používal, postupom času však v hinduizme zanikol. Pojem átman nie je to isté čo duša v kresťanstve. Vieme, že jednou zo základných kresťanských právd je, že duša človeka je nesmrteľná, ktorá bola Bohom vložená do človeka. Duša popri tele je najdôležitejšou a neopakovateľnou podstatou človeka. Každému človeku, ktorý na túto zem prichádza v určitom čase, je Bohom vložená osobitná duša. Duša je nesmrteľná a jej existencia je večná. Popierať existenciu duše znamená v podstate poprieť spásu človeka, a tak aj samotný zmysel života každého z nás. Duša aj po smrti si zachováva svoju autonómnosť a v prípade dosiahnutia neba bude hľadieť na Boha z tváre do tváre. Avšak nikdy s Ním nesplynie.

      Ad 3.) Božie slovo hovorí jasnou rečou na viacerých miestach o tom, že veriť v reinkarnáciu je hriech proti 1. Božiemu prikázaniu a popretím osobného Božieho súdu po smrti.

      Biblia hovorí: „Veď všetci budeme stáť pred Božou súdnou stolicou. Lebo je napísané: „Ako že žijem, hovorí Pán, predo mnou sa zohne každé koleno a každý jazyk sa bude vyznávať Bohu.“ (Rim 14, 10-11).

      „Boh si zavolá pred svoj súd všetky činy aj všetko, čo je skryté, či už to bolo dobré a či zlé.“ (Kaz 12, 14).

      Šance človeka na spásu sa už nikdy nebudú opakovať, tak ako sa nebude opakovať život človeka, nová inkarnácia. Preto kresťan, ak počúva a zachováva Božie slovo, má sa o svoju dušu a jej spásu starať počas svojho života. Možnosť reparátu je mylná predstava, a zároveň spôsob, ako človeka odviesť od spásy v Kristovi.

      Ad 4.) Karma automaticky vylučuje Božiu milosť prameniacu z dreva Kristovho kríža, bez ktorej spása človeka nie je možná. Karma tak odsúva nabok Kristovu obeť. Inak povedané karma, ak by ju kresťan prijal, je herézou voči Kristovi. Karma sa od reinkarnácie nedá oddeliť.
      To znamená, že obidva hinduistické princípy popierajú význam spásonosnej obety nášho Pána Ježiša Krista.

      Ad 5.) Jedna zo základných právd kresťanstva hovorí, že milosť Božia je ku spáse každého z nás potrebná. Jednoducho človek sa nemôže spasiť sám svojim vlastným úsilím. Hoci by konal samé dobré skutky. Už v minulosti tento blud hlásal mních Pelágius (4.stor. n.l.). Sväté Písmo hovorí, že nikto si spásu a očistenie od hriechov nemôže sám sprostredkovať, ani zaslúžiť. Toto platí hlavne o cvičení jogy, o ktorej E. Kremer tvrdí: „Jogíni (zástancovia jogy) dokazujú, že človek chce vstúpiť prostredníctvom ovládnutia tela do spojenia s bohom a pokúša sa pomocou vlastného úsilia o záchranu a zmenu… Joga je teda sebavykúpením.“ (Geoffnete Augen.16.Auflage.Selbstverlag 1977).

      Písmo nás ale učí, že: Každý je hriešny a potrebuje Spasiteľa

      „lebo zmýšľanie ľudského srdca je od mladosti zlé.“ (Gn 8,21).

      „Všetci poblúdili, všetci sa skazili; nikto nerobí dobre, veru, celkom nik.“
      (Ž 14,3).

      Uctievanie modiel a cvičenie rôznych tzv. meditačných, medicínskych a telesných techník v hinduizme je v podstate uctievaním satana a vzývaním démonov – zlých duchov.

      Svätý Pavol píše: „Ale to, čo (pohania) obetujú, obetujú zlým duchom, nie Bohu.“ (1 Kor 10,20). Toto potvrdzujú mnohí, ktorí si prešli týmito bludnými cestami. Napríklad J. M. Verlinde, ktorý strávil v hinduistickom ašráme niekoľko rokov, tvrdí, že techniky prebúdzajú v človeku nebezpečné okultné sily a energie (Porov. Z ašrámu do kláštera, s. 44).

      Podobne Dave Hunt o opakovaní tzv. mantier v Transcendentálnej meditácii píše: „Pretože mantry v TM sú kódovými menami vzývaním démonov hinduistických božstiev, za ktorými sa v skutočnosti skrývajú démoni, opakovaním mantier je výzvou pre démonov, aby sa zmocnili meditujúceho a potom je úplne zákonité, že meditujúci majú špiritistické zážitky.“ (Gotter, Gurus und geheimnisvolle Kraäfte. Brunnen – Verlag, Basel, 1984).

      Modlárstvo a okultné praktiky neprinesú spásu, ale naopak, zaslepujú svedomie i rozum človeka a vedú ho do večného zatratenia.
      „Ale zbabelci, neveriaci, poškvrnení, vrahovia, smilníci, traviči, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v jazere horiacom ohňom a sírou; to je tá druhá smrť.“ (Zjv 21, 8).

      Tieto meditačné techniky a okultný systém hinduizmu nie sú teda zlučiteľné s kresťanstvom a Boh pred nimi jasne varuje!
      (Porov. Dt 12, 9- 14)
      ——————————————————————————–
      Zdroj:

      Výňatok z textov katolíckych rehoľných kňazov patriacich pod rehoľu s názvom Spoločnosť sv. Bazila Veľkého (SBM):
      Kresťanská apológia proti Hinduizmu. – I. časť
      Kresťanská apológia proti Hinduizmu. – II. časť

     • Emily – pretože ojeb zidobiblického projektu spočíva v sugescii dedičného hriechu – a v strachu z trestu! A týmto cirkev neustále manipuluje ľuďmi – len čo sa narodíš – patríš za kater! Gilty!

     • mariankosmac,
      dávno, ešte v minulom režime, sa akousi náhodou môjmu otcovi dostala do rúk biblia určená výlučne pre kňazov – až tá mu otvorila oči: na rozdiel od biblií, zmútených pre ovce, boli v nej dole pod čiarou vysvetlivky (len jeden príklad: „anjeli = kňazi“). Otec si bibliu prečítal, a nezostal ticho. Vystúpil (z katolíckej) cirkvi – a rozprával. Odvtedy pravidelné domové prehliadky: bolo treba dôkazy poprekrúcaných informácií a lží zhabať – a to („paradoxne?“) za komunizmu!
      Ibaže ľudia okrem logického myslenia majú aj druhú hemisféru. A tak nastúpili „nariadené“ „lieky“ (tak sa to neskôr našlo v jeho zdravotnom zázname). Našťastie, ani tie mu rozum načisto nevygumovali. A preto musel zomrieť – a hroznou, mučeníckou smrťou… ale aspoň už v tom čase odhalil celú, nimi naprogramovanú budúcnosť: potrebné Informácie pre Dnešok.

      Tí, ktorí ukoristili a upevnili si moc, postupujú presne podľa plánu „boha“ sionu. Musia. Aj oni sú v pasci – a v oveľa trýznivejšej, ako my ostatní: majú doslova zviazané ruky aj nohy. Tí odvážnejší z nich končia – rôzne. A to je dôvod, prečo by som im pravdepodobne bola schopná odpustiť.
      Ak je v tých zmútených bibliách, ktoré dali nám ovciam, čo len štipka Pravdy – aj Ježiš prosil svojho nebeského otca: „Otče, odpustiť im, nevedia čo činia.“
      Klamú nám. Odzačiatku nás ohlupujú, a nielen „liekmi“ a povinnými očkovaniami od nášho príchodu na svet. Oni – samovyvolení s ukradnutou mocou – po celé generácie pred nami zatajujú podstatu bytia. Radšej už úplne verím iba tomu, čo vidím, alebo o čom som mala možnosť presvedčiť sa.
      Keby som na vlastné oči nebola videla to, o čom tu píšem, tak by som sa k tejto téme ani nevyjadrovala, lebo by som trepala. Ovciam sa dostako do rúk iba to, čo im dali do nich (a poprekrúcané) tyrani s ukradnutou mocou.
      Pravda sa našťastie rýchlo odhaľuje a zvíťazí; aktéri Lži sú už teraz viac ako polonahí.

     • mariankosmac,
      ešte doplním – tresty za prebudenie sa môjho otca si odnášajú ešte aj moje deti:
      dcérka – očkovaním v detskom veku spôsobená disfunkcia mozgu;
      syn – ako cca trojročný po násilnom a trestuhodnom vybratí mandlí prestal vyslovovať niektoré hlásky a začal sa pomočovať… a len nedávno (už ako dospelý) – s nádorom v hlave, s úplnou stratou hlasu a v priebehu niekoľkých týždňov o tridsať kg ľahší ležal v nemocnici – našťastie v krajine mimo EU, takže sa z toho na moje veľké prekvapenie dostal… priberá a už ďalej pracuje (a hlavou, nie manuálne);
      a čo sa mňa týka – od mimina všetky možné, očkovaniami, „liekmi“ a injekciami spôsobované rozličné diagnózy, srdcové kolapsy, na hranici dospelosti mikročip v krčku maternice (za komunizmu!) atď. – a nakoniec trojicou „lekárov“ spôsobená mŕtvica po orálnej (zrejme hypoglykemickej) vakcíne, vďaka čomu vynálezkyňa vakcíny postúpila z lekárky na primárku – a potom, po dvakrát sa predo mnou skryla: raz sa dala zatajiť a po druhý raz ušla predčasne domov zadným vchodom). Ale vďaka tomu sa mi konečne naširoko otvorili oči, takže bieloplášťovú mafiu už obchádzam ako viem: z mojej rodiny nie je nanosvinstvom začipovaný nik.
      Prežili sme hádm iba zázrakom a zo všetkého sme sa vylízali vďaka surovej, klíčenej strave (synovi som ju denne nosila do materskej školy). A verím, že máme aj ochranu zhora – aspoň ja to tak cítim. A cítim aj to, že tento boj s ukradnutou mocou nakoniec vyhráme. A všetci – lebo spravodliví nie sme nik. Ježiš na kríži odpustil nielen svojim, ale aj našim vrahom. Oni asi naozaj „nevedia, čo činia“. Raz sa to všetci dozvieme. Myslím, že od cieľa už nie sme ďaleko.

     • hľadač pravdy,

      môj obdiv za široký rozhľad + kvantum vedomostí usporiadaných do jedného dobre skoncipovaného – stručného, jasného, prehľadného, kompaktného celku – no klobúk dole!

      Mám iba jedinú otázku, na ktorú mi priamu odpoveď (okrem môjho, už „nebohého“ ocina) nedal dosiaľ nikto.

      Pravý Ježiš bol vždy – t.j. nenarodil sa. Mal iba svojho Otca, s ktorým žil odjakživa na mimozemskej planéte. Po príchode na Zem mal tu len zopár Učeníkov (zväčša „rybárov“), s ktorými sa tajne stretával v GZ, pričom neustále boli prenasledování; nakoniec – po odsúdení Rímom (Pilátom pontským) a za nadšeného jasania židovského národa vrátane Márie – bol mučivou a potupnou smrťou popravený „pribitím na kríž“.
      Jeho poslaním tu na Zemi bolo povedať nám Pravdu o Jeho Otcovi, teda „búranie“ kostolov a zrušenie povestných „Desatoro“ boha sionu: jeho príkazy nahradil stručným, jasným, iba trojslovným Odporučením: „Milujte sa navzájom“. Načo viac? Tieto 3 slovká zahŕňajú všetko.

      Po Ježišovej poprave nastala duchovná Tma: Pravda pribitá na kríži a stáda oviec rozutekaných do bezpočtu náboženstiev, a to aj nadmieru kontroverzných. Do troch povestných dní vstala z mŕtvych Lož v podobe rýchlokvaseného žido-krista (ktorý sa záhadne „narodil“ práve židovke, bez súčinnosti otca), pribudli dvanásti apoštoli, v jeho húževnatosti sa začali stavať kostoly (ktoré pred nástupom židovského krista Pôvodný, Pravý mimozemský Ježiš „búral“ svojím učením) – za čo bol rýchlo odsúdený a popravený. A nastala Tma. Duchovná.

      Keby z mŕtvych vzápätí bol vstal (tu, na Zemi) On, boli by ho zabili znova a rozsekali by ho tak, aby na ňom nezostali ani dve bunky pohromade. Oni potrebovali zabiť zabiť Pravdu, nie človeka. A – samozrejme – umlčať ju navždy. A to je to, čo sa im nepodarilo. Ježiš je tu, odkrýva nám Pravdu o bohu sionu, vracia nám vnútornú silu aj rozlišovaciu schopnosť a jeho Pravdu teraz už ani nanovakcínami nezastavia. Lebo keby včas nepriniesol Svetlo v podobe odhalenia boha sionu, čo nevidieť by tu nezostal živý nik. My, spriaznenci Bádateľa to už vidíme. A verme, že nielen my.

     • A ešte tá moja otázka:
      Na základe čoho ľudstvo splieta dohromady nadpozemského Ježiša (bez akéhokoľvek vierovyznania) dohromady s pozemským židovským kristom?

     • ku komentu: Emily 19/10/2023 at 18:17

      Emily,
      priznám sa, že ja osobne nerozumiem z Tvojej strany tej dvojakej personalizácii J.K. (nadpozemský a pozemský židovský Kristus, pravý vs. ľavý Ježiš..) A myslím, že keby si to znovu vysvetlovala, napriek tomu, že je to súčasťou konkrétnej verzie Biblie od Roháčka, ktorú máš doma na polici, tak mi i tak – nebude „Zhora“ dané (sorry), aby som túto teóriu, o ktorej tu často píšeš, absorbovala a následne i – duchovne – akceptovala. Ale to vôbec NEVADÍ!
      Každý verí Niečomu a od tej jeho Viery, Poznania a Myslenia, sa mu odvíja jeho každodenné Bytie a to, ako sa v ňom každú sekundu cíti (myslím – v tom duchovno-fyzickom Bytí), tak to je to, čo je pre každého človeka veľmi podstatné..

      Ja by som na tomto mieste chcela povedať z iného Zdroja pár slov o J.K. (pre mňa toho Jediného, lebo toho druhého, ktorého spomínaš – vnútorne – nepoznám.)

      K veci – len veľmi v krátkosti (pozn.: nemám vôľu ísť veľmi do hĺbky – niet na to veľa priestoru):

      „On, ktorý sa narodil ako Ježiš Nazaretský v Betleheme, je absolútnou výnimkou v celej epoche Stvorenia. Nikdy nebol, ani nebude stvorený rovnaký druh, ako je J.K.
      Pochádza z najvyššej fúzie Prvotného Stvoriteľa, ktorý vzal priamo zo seba časť Stvorenia a spojil ju s Mužským a Ženským prvkom Stvorenia. Vznikol tak úplne ojedinelý druh. Ježiš Kristus je JEDINÝM zosobnením Prvotného Stvoriteľa. Na Zemi bol v tele inkarnovaný len raz, ako Ježiš Nazaretský. Vtedy sa prejavila iba časť Jeho Duše. Nikdy predtým sa neprejavil na Zemi, ani ako inkarnácia Buddhu, Krišnu, Rámu a pod. Títo boli Avatármi a Mahátmovia. Nie sú však tým, kým je J.K.

      On príde i druhý krát ako Syn Človeka, aby zvestoval svoju neobmedzenú moc. Je to Moc Svetla, ktorá je čírou Pravdou. V duchovných sférach už druhý príchod Najvyššieho Pána začal. Keď príde i do hmoty, nadíde absolútny Vzostup celého Vesmíru, nielen Zeme. Bude to veľká Oslava, aká tu ešte nikdy nebola a nebude. Celý Vesmír smeruje k tomuto Vzostupu, v ktorom bude dlhé veky prebývať. Ide vlastne o náš Vesmír, ktorý je v t.č. temný, lebo tu prevláda moc Temnoty (pozn.: píšem o tom 19/10/2023 at 19:19 na inom mieste).
      Príde však absolútne Svetlo Pravdy a Čas Zúčtovania. Iba tí, ktorí nebudú prístupní pozitívnym duchovným Zmenám, budú prežívať bolesti a trápenia. Sami na sebe prežijú Zlo, ktoré v sebe udržiavajú a nechcú ho zo seba eliminovať.
      Pre ostatných – vnútorne – vyspelých ľudí, prichádza Vek Absolútneho Svetla + Pravdy.

      Len toľko som chcela, presne tak, ako som to cítila.. – a to – bez evokácie akýchkoľvek ďalších kontro-verzných diskusií na danú – veľmi – „jemnohmotnú“ tému, akou je J.K.

      Vďaka, Emily za pochopenie a je mi ľúto, čím si si Ty a Tvoja rodina – musela v minulosti zdravotne i duchovne – prejsť. A je veľmi fajn, že cítiš Ochranu – Zhora.. Opatruj sa!

     • Je pravdou, že som vychádzala iba z kontroverznej biblie, ktorá je v kresťanských štátoch najčítanejšia.
      Jeden môj známy raz povedal, že biblia je ako husle: každý na nej zahrá, čo chce a ako chce. A ona je skutočne do takej miery zmotaná, že od pravdy asi ďaleko nebol.
      Zostáva len veriť, že sa raz tú skutočnú a celú Pravdu všetci dozvieme. A že to už nebude dlho trvať.

     • Po vykynozeny 2 millionov Cechov,do roku 2025,j Cesko zanikne,lebo v NWO,nebudu ziadne narodnosti,atd.

     • hľadač pravdy

      Od počiatku bol Ježiš pravým Bohom a má tú istú podstatu ako Otec, ktorý ho zrodil od večnosti („pred všetkými vekmi“). Má tú istú Božskú prirodzenosť, aj keď sa osobou odlišuje od Otca. I keď sa v danom čase stal človekom, aby nás vykúpil a spasil: „A slovo sa stalo telom …“ (Jn 1:14) neprestal byť Bohom, vzal si však ľudskú prirodzenosť ako druhú, vedľa Božskej prirodzenosti, ktorú mal od večnosti. V tejto ľudskej prirodzenosti ho videli apoštoli a iní ľudia, ale nie ako obyčajného človeka, lebo videli „slávu, akú má Jednorodený od Otca“, čiže ako skutočného Syna Božieho.
      =================================================
      Emily,
      je vidieť, že máš v tomto všetkom veľký zmätok a chaos, preto som tu opäť povyberal a mierne poupravil niektoré state, ktoré Ti možno pomôžu (??) alebo možno pomôžu aj niekomu inému….

      Na úvod radšej hneď uvediem, že je to opäť výňatok (mnou mierne upravený) z textov katolíckych rehoľných kňazov patriacich pod rehoľu s názvom Spoločnosť sv. Bazila Veľkého (SBM):
      Apológia kresťanskej viery proti učeniu Svedkov Jehovových – I. časť:

      Viera v Najsvätejšiu Trojicu je Biblická a kresťanská
      =========================================
      Učenie o Svätej Trojici je v Novom zákone a v učení prvotnej Cirkvi úplne jednoznačné.

      „Vtom, ako (Ježiš) vystupoval z vody, videl otvorené nebo a Ducha, ktorý ako holubica zostupoval na neho. A z neba zaznel hlas: „Ty si môj milovaný Syn, v tebe mám zaľúbenie.“ (Mk 1:10-11)

      „Anjel jej (Márii) odpovedal: „Duch Svätý zostúpi na teba a moc Najvyššieho ťa zatieni. A preto aj dieťa bude sa volať svätým, bude to Boží Syn.“ (Lk 1:35)

      „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“
      (Mt 28:19-20a)

      Písmo ďalej potvrdzuje, že každá osoba Trojice je večná (Ž 93:2; Mich 5:2; Hebr 9:14), a zúčastnila sa stvorenia (Ž 100,3; Jn 1,3; Gn 1,2;). A čo je najdôležitejšie, že každá osoba Trojice ja nazvaná Bohom. (Jn 6:27; Jn 20:28; Sk 5:3-4). Teda pravá, Bohom zjavená náuka, potrebná k spáse je tá, ktorú predkladá veriť katolícka viera: Boh je len jeden a v Bohu
      sú tri Božské osoby – Otec, Syn a Duch Svätý.

      Svätý Epifánius píše: „Otec i Syn i Duch Svätý sú tej istej podstaty, tri osoby, jedna prirodzenosť, jedno božstvo. Je to pravá viera, viera pradávna, viera prorokov, evanjeliová a apoštolská.“

      Viera v Ježiša Krista
      ================
      V Božom slove sa píše, že Ježiš je „jednorodený“ Syn Boží, znamená to, že rodením vzniká jedinec tej istej podstaty ako je rodič. V Kristovom prípade je rodičom Boh Otec a Ježišova prirodzenosť je teda prirodzenosťou Boha.

      Od počiatku bol teda Ježiš pravým Bohom a má tú istú podstatu ako Otec, ktorý ho zrodil od večnosti („pred všetkými vekmi“). Má tú istú Božskú prirodzenosť, aj keď sa osobou odlišuje od Otca. I keď sa v danom čase stal človekom, aby nás vykúpil a spasil: „A slovo sa stalo telom …“ (Jn 1:14) neprestal byť Bohom, vzal si však ľudskú prirodzenosť ako druhú, vedľa Božskej prirodzenosti, ktorú mal od večnosti. V tejto ľudskej prirodzenosti ho videli apoštoli a iní ľudia, ale nie ako obyčajného človeka, lebo videli „slávu, akú má Jednorodený od Otca“, čiže ako skutočného Syna Božieho.

      Preto apoštol Tomáš hovorí bez váhania: „Pán môj a Boh môj“ (Jn 20:28). Božie slovo hovorí, že keď je Bohom od večnosti, nie je preto prvostvorený, ako lživo hovoria Svedkovia Jehovovi, ale prvorodený, čiže zrodený z Boha, to znamená, zrodený prv než povstalo všetko stvorenie. Písmo nikde nehovorí, že Kristus bol stvorený, alebo že bol stvorením. Miesto toho stále opakuje: „Syn“, „Jednorodený“, „zrodený“.

      Popierať základnú pravdu kresťanstva o Božstve Pána Ježiša, znamená odmietnuť tým aj Vykupiteľskú Kristovu smrť na kríži i spásu v mene Ježiš. Je to však cesta, ktorá vylučuje z účasti v nebi a vedie do pekla, ktoré nie je metaforické, ale reálne!

      Biblické učenie o jednoznačnom rozdiele medzi stvorením a splodením Slova Božieho (Logos), ktorým je iba Ježiš Kristus a nikto iný, potvrdzovali aj svätí otcovia. V rečiach svätého biskupa Atanáza proti pohanom, čítame: „Hovorím o Bohu nanajvýš dobrom, o živom Bohu, pôvodcovi všetkého, ktorý sám v sebe je Slovo a líši sa od všetkých stvorení, je vlastným a jediným Slovom dobrého Otca a jeho prozreteľnosť osvecuje celý tento svet, ktorý aj stvoril… Je jediným a jednorodeným Bohom, ktorý pochádza z Otca ako dobrý z dobrého prameňa, všetko skrášľuje, usporadúva a udržuje.“ (Liturgia Hodín, III., s. 28)

      Teda ak Ježiš a Otec sú jedno, tak Kristus má tú istú Božskú podstatu, ako Otec a je hoden tej istej poklony a úcty.

      Dôkazy o jednote Syna Božieho s Otcom
      =================================
      Pán Ježiš hovorí: „Ja a Otec sme jedno.“ (Jn 10:30)

      „aby si všetci ctili Syna tak, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal.“ (Jn 5:23)

      „Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky“ (Jn 14:10)

      „Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba Otec, ani kto je Otec, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.“ (Lk 10:22)

      Ježiš Kristus je Boh
      ===============
      O Kristovom skutočnom Božstve hovorí napríklad text z Apokalypsy sv. Jána: „Ja som Alfa a Omega, Prvý a Posledný, Počiatok a Koniec.“
      (Zjv 22:13).
      Práve toto pomenovanie je atribútom Boha. Boh takto hovorí o sebe i v Starom zákone u proroka Izaiáša: „Toto hovorí Jahve, kráľ Izraela, vykupiteľ jeho, Pán zástupov: „Ja som prvý a ja som posledný, okrem mňa nieto Boha..“ (Iz 44:6). Kristus dobre poznal tieto výroky Božie a preto tým, že tieto slová vzťahuje na seba, označuje sa za pravého Boha.

      Ďalšie citáty o Božstve Pána Ježiša
      ============================
      „Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. Ono bolo na počiatku u Boha. Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.“ (Jn 1:1-3)

      „Otče, chcem, aby aj tí, ktorých si mi dal, boli so mnou tam, kde som ja, aby videli moju slávu ktorú si mi dal, lebo si ma miloval pred stvorením sveta.“ (Jn 17:24)

      „Lebo ak neuveríte, že Ja Som, zomriete vo svojich hriechoch.“ (Jn 8:24)

      „Ich sú praotcovia a z nich podľa tela pochádza Kristus; on je nad všetkým Boh, zvelebený naveky. Amen.“ (Rim 9:5)

      „On, hoci má božskú prirodzenosť, nepridŕžal sa svojej rovnosti s Bohom…“ (Fil 2:5)

      Podľa Starého zákona mal mať Mesiáš Božskú prirodzenosť a mal byť Božím Synom. Tieto tituly Ježiš mal práve za to, že bol skutočným Synom Boha a Pomazaným (Mesiášom), ktorý vykúpil ľudstvo z otroctva hriechu a smrti, zomrel na kríži.
      Mohol by sa Ježiš nechať odsúdiť židovskou veľradou za nepravdu? Určite nie. „Znova sa ho teda opýtal (najvyšší) veľkňaz: „Si ty Mesiáš, Syn požehnaného [Boha]?“ Odpovedal Ježiš: „Áno, som. A uvidíte Syna človeka sedieť na pravici Moci [Božej] a prichádzať na nebeských oblakoch.“ (Mk 14:61-62)

      Spása len v Kristovi
      ================
      Spasenie je len v jednom mene, v mene Ježiš. Písmo sväté podáva správy o tom, ako apoštoli v Ježišovom mene ohlasovali:

      A) túto spásu

      „A v nikom inom niet spásy, lebo niet pod nebom iného mena, daného ľuďom, v ktorom by sme mali byť spasení.“ (Sk 4:12).
      Meno Ježiš, hebrejsky (JEHOŠUA) znamená „Jahve je spása“.

      „Lebo ak svojimi ústami vyznávaš: „Ježiš je Pán!“ a vo svojom srdci uveríš, že Boh ho vzkriesil z mŕtvych, budeš spasený.“ (Rim 10:9)

      B) vykúpenie z moci hriechu a satana

      „veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva; ale sú ospravedlnení zadarmo jeho milosťou, vykúpením v Kristovi Ježišovi.“

      C) odpustenie hriechov

      „Jemu vydávajú všetci proroci svedectvo, že pre jeho meno (Ježiš) dosiahne odpustenie hriechov každý, kto v neho verí.“ (Sk 10:43)

      D) oslobodenie od zlých duchov

      „Pavla to dohnevalo, obrátil sa a povedal duchu: „V mene Ježiša Krista ti rozkazujem, aby si z nej vyšiel!“ A v tej hodine vyšiel.“ (Sk 16:18)

      E) uzdravenie

      „Ale Peter povedal: „Striebro a zlato nemám, ale čo mám, to ti dám: v mene Ježiša Krista Nazaretského vstaň a choď!“ Chytil ho za pravú ruku a zodvihol ho. Vtom mu spevneli nohy a členky, vyskočil, postavil sa a chodil.“ (Sk 3:6-8)

      Všetky tieto citáty spomínajú vieru v Ježiša Krista. Keď tento veľký počet citátov hovorí o nutnosti prijatia Krista, vtedy Svedkovia Jehovovi krútia a argumentujú, že tu nejde o vieru v Ježiša, ale o prijatie jeho učenia. Pozastavme sa nad tým. Nikde v Biblii sa nespomína, že učeníci ohlasujú len Ježišovu náuku, ale hlásali aj samotného Ježiša a Jeho meno. „Tu Filip
      otvoril ústa a počnúc týmto miestom z Písma, zvestoval mu Ježiša.“ (Sk 8:35) A prečo Ježišovi učeníci nešírili po Kristovom nanebovstúpení meno Jeho Otca, ale jeho vlastné meno? Je to preto, lebo oni kázali iba to, čo dostali. A čo dostali, o tom svedčí ich ohlasovanie.

      V súvislosti s prijatím Ježiša treba spomenúť ešte jeden verš. Pán Ježiš u Jána 16:8 hovorí: „A keď príde on, (Duch Svätý) ukáže svetu, čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd… Hriech je, že neveria vo mňa…“ Toto slovo nabáda jasne na povinnosť veriť v Ježiša. Svedkovia Jehovovi v biblického Ježiša neveria, preto sú v ťažkom hriechu.

      Neexistuje spása skrze vernosť organizácii, alebo falošnej viere, ktorá odmieta Krista! Kto učí inak, je bludár, rúha sa Bohu, odmieta jediného Spasiteľa a je mimo Božieho kráľovstva.

      Duch Svätý – Duch Pravdy
      =====================
      Svedkovia Jehovovi neveria, že Duch Svätý je tretia Božská osoba Najsvätejšej Trojice. Pre nich je Svätý Duch iba obyčajnou neosobnou silou podobnou elektrine. Biblia i Tradícia Cirkvi jednoznačne odporujú tomuto bludu a svedčia o charaktere osobnosti Kristovho Ducha.

      V liste Rimanom 8:27 vidíme, že Duch Svätý má myseľ; v 1 Korinťanom 12:11 čítame, že má vôľu, opäť v Rimanom 8:14, že pôsobí ako sprievodca; v kap. 8:26, že sa prihovára za veriacich; a v Skutkoch apoštolských 13:2, v liste Hebrejom 3:7 a v Zjavení 2:7 je očividné, že môže nahlas hovoriť.
      V liste Rimanom 15:30 sa dozvedáme, že Svätý Duch miluje Božou láskou a opäť v prvom Liste Korinťanom 2:11, že pozná Božie veci. Biblický Duch Svätý je teda Božskou osobou, ktorá inšpirovala Sväté písmo a osvecuje Kristovu Cirkev na zemi, aby vyznávala pravú spasiteľnú vieru, ktorú zjavne Svedkovia Jehovovi popierajú.

      Svätý apoštol Pavol tvrdí, že Kristovi patria iba tí veriaci, ktorí majú Jeho Ducha a tí, ktorí od seba vyháňajú Ducha Božieho, nemôžu byť spasení. „Lebo kto nemá Kristovho Ducha, ten nie je jeho.“ (Rim 8:9)

      Kristovo skutočné zmŕtvychvstanie
      ============================
      Svedkovia Jehovovi hlásajú, že Kristus po svojej smrti vstal z mŕtvych bez tela – iba ako duch. Pravda vzkriesenia tela Ježiša Krista, ktoré bolo po smrti oslávené, je základnou náukou katolíckej viery. Sväté písmo jasne učí, že Ježiš bol na tretí deň vzkriesený telesne. Pán Ježiš sám povedal v Jánovom evanjeliu 2:19-21, že jeho telo (ako Chrám) bude vzkriesené z mŕtvych a že ho vzkriesi on sám. Text tohto evanjelia ďalej tvrdí, že Kristus bol vzkriesený v tele, lebo chrám (telo), ktorí mali jeho nepriatelia zničiť, je ten istý chrám, ktorí sľúbil Ježiš opäť postaviť.

      Ďalší dôkaz v tomto evanjeliu je v tom, ako apoštol Tomáš nechcel uveriť, že Kristus vstal z hrobu, dokiaľ neuvidel a nedotkol sa jeho rán po ukrižovaní. Nové nezhmotnené telo by tieto zranenia nemalo. „Ježiš mu povedal: „Uveril si, pretože si ma videl. Blahoslavení tí, čo nevideli,
      a uverili.“ (Jn 20:29)

      Učeníci sa raz na chvíľu dopustili podobnej chyby, ako Svedkovia Jehovovi a považovali vzkrieseného Spasiteľa za obyčajného ducha. V Lukášovom evanjeliu 24:37 sa hovorí, že keď sa im Ježiš ukázal, mysleli si, že vidia ducha. Pán ale utíšil ich strach, a prehlásil: „Pozrite na moje ruky a nohy, že som to ja! Dotknite sa ma a presvedčte sa! Veď duch nemá mäso a kosti – a vidíte; že ja mám.“ Na dôkaz, že je to on, zjedol pred nimi kus pečenej ryby. (Lk 24:42-43)

      Svedkami Ježišovho reálneho a historického vzkriesenia sa v Písme viac krát nazývajú apoštoli. Svätý apoštol Peter, v deň Turíc vysvetľuje Židom pravdu vzkriesenia Mesiáša zo Žalmu 16:

      „Lebo nenecháš moju dušu v podsvetí a nedovolíš, aby tvoj Svätý videl porušenie. Ukázal si mi cestu života, naplníš ma radosťou pred svojou tvárou.«Bratia, dovoľte mi otvorene vám povedať o praotcovi Dávidovi, že zomrel, pochovali ho a jeho hrob je u nás až do dnešného dňa. Ale on bol prorok a vedel, že Boh sa mu prísahou zaviazal posadiť potomka z jeho bedier na jeho trón; videl do budúcnosti a povedal o Kristovom vzkriesení, že ani nebol ponechaný v podsvetí, ani jeho telo nevidelo porušenie: Tohto Ježiša Boh vzkriesil a my všetci sme toho svedkami.“
      (Sk 2:27-32)

      Kristus teda vstal, čím naplnil mesiášske starozákonné proroctvá (napr. Ž 16:10) a dokázal, že je pravým a živým Bohom. Písmo tiež na viacerých miestach hovorí ako pri druhom Spasiteľovom príchode nastane vzkriesenie i všetkých zosnulých ľudských tiel, a to ako spravodlivých pre večnú slávu v nebi, tak i nespravodlivých pre večné trápenie v pekle.

      Heréza popierania Kristovho vzkriesenia bola už za apoštola Pavla. Preto Pavol odkazuje týmto pochybovačom:

      „Veď ak niet zmŕtvychvstania, nebol ani Kristus vzkriesený. Ale ak nebol Kristus vzkriesený, potom je márne naše hlásanie a márna je aj vaša viera…Lebo ak mŕtvi nevstávajú, nevstal ani Kristus. A keď Kristus nevstal, vaša viera je márna a ešte stále ste vo svojich hriechoch… Ale Kristus vstal z mŕtvych, prvotina zosnulých… Veď ako všetci umierajú v Adamovi, tak zasa všetci ožijú v Kristovi..“ (1 Kor 15:13-14,16:23)

      Zdroj:

      Výňatok z textov (mierne upravený) katolíckych rehoľných kňazov patriacich pod rehoľu s názvom Spoločnosť sv. Bazila Veľkého (SBM):
      Apológia kresťanskej viery proti učeniu Svedkov Jehovových – I. časť.

     • hľadač pravdy,
      Ježiš mal stručnú, jasnú, priamočiaru, jednoznačnú reč, zatiaľ čo biblia mi pripadá zbytočne prekomplikovaná. A myslím, že práve preto sa od tejto – iba jednej – knihy odvíja toľko náboženstiev, pričom každé o sebe tvrdí, že ono je to pravé.
      Čo sa týka SJ – neviem, ako teraz, ale (v dávnej) minulosti som poznala aj ich pohľad na vec: nie je pravdou, že oni neprijali učenie Ježiša; v tomto smere sa od katolíckeho náboženstva nelíšili. Odlišovali sa napr. tým, že neuznávali sväté obrazy a nekľačali pred nimi – vnímali to ako klaňanie sa modlám. No a neskôr vydávaný časopis Prebuďte sa! (mám ich od nich niekoľko) mi pripadá ako výsmech týmto ľuďom priamo do očí (napr. citujem z neho: „Nikdy nezabi ani moľu!“). Nemá sa to robiť, už len z princípu: sme cítiace bytosti a ku všetkým ľuďom je potrebné správať s úctou.
      Myslím, že keby biblia bola stručná, jasná, výstižná – boli by sme všetci jednotní. Ale práve preto, že je nadmieru obšírna, nejednoznačná až rozporuplná, odvíja sa od nej kvantum náboženstiev – a komu to slúži? Niekedy mám pocit, že k naplneniu Machiavelliho výroku Rozdeľ, a panuj.
      Na zmŕtvychvstanie – tipujem – že aspoň v kútiku duše verí z nás hádam každý: inak by celý tento cirkus, čo sa tu na Zemi odnepamäti deje, nedával zmysel… dúfam, že slúži len ako odstrašujúci obraz, aby sme pochopili, ako sa žiť nemá a nedá.

      P.S.: Ježišovo učenie neprijali Židia; SJ ho prijali.

     • hľadač pravdy

      Áno, ale Židia nielenže neprijali učenie Ježišovo, ale oni neprijali ani im daného Mesiáša! Teda neprijali samotného Ježiša Krista, lebo ich predstava bola, že sú vyvolení panovať nad ostatnými národmi tu na zemi. Preto ich náboženskí vodcovia zmanipulovali národ a Spasiteľa, ktorý prišiel presne podľa predpovedí ich prorokov a so všetkými zázrakmi, ktoré vykonal a podľa ktorých mohli spoznať, že je skutočným Mesiášom ukrižovali tak, ako to predpovedalo Písmo a touto vzburou proti Bohu sa ich náboženstvo stalo satanistickým.

      ,,Prišiel som v mene Otca svojho a nechcete ma prijať. Keby prišiel niekto iný vo vlastnom mene, toho by ste prijali.” (Jn 5,43)

      Preto príjmu teraz prichádzajúceho falošného mesiáša, ktorého príchod na svet bude ale aj trestom celému bezbožnému ľudstvu.
      ,,Sila daná mu bude pre hriechy” (Da 8,12).

      ,,SJ”, ako ich uvádzaš, taktiež neprijali Ježišovo učenie ani nemohli, pretože ich spoločnosť má korene v tajných spolkoch slobodomurárstva. Ak prejdú a budú funkčné tu nižšie uvedené odkazy, kto chce si ich môže preštudovať….

      Apológia kresťanskej viery proti učeniu Svedkov Jehovových – I. časť
      https://tinyurl.com/4cwhzxrf

      Apológia kresťanskej viery proti učeniu Svedkov Jehovových – II. časť
      https://tinyurl.com/2r9bpc96

      Apológia kresťanskej viery proti učeniu Svedkov Jehovových – III. časť (Svedectvo bývalej členky)
      https://tinyurl.com/ydyuzbvz

      Od čoho sa odvíja ,,toľko náboženstiev” popisuje napríklad aj text na stranách 7-8 tohto diela:

      Johannes Rothkranz, Jsou nové svátosti ještě platné?, PRO FIDE CATHOLICA (=ZA KATOLÍCKU VIERU), Z německého originálu Johannes Rothkranz, Sind die neuen Sakramente noch gültig? Verlag Anton A. Schmid, Durach 1998, český preklad Jaroslav Voříšek 2014.
      https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Jsou_nove_svatosti_jeste_platne.pdf

      A komu slúži to ,,kvantum náboženstiev” je snáď úplne jasné – Zlému, čiže ,,veľkému drakovi, tomu starému hadovi, ktorý sa volá diabol a satan, čo zvádzal celý svet” (porovnaj Zj 12,9).

     • hľadač pravdy,

      vidím, že mám do činenia so sčítaným človekom – hádam mi redakcia aj čitatelia odpustia, ak na záver ešte poprosím o vysvetlenie troch zásadných rozporov v biblii:

      1. Je láska žiarlivá?

      a) „Láska nie je žiarlivá…nenechá sa popudiť…všetko znáša…“ (1. Kor. 13:4-7)
      b) „…pretože Hospodin, ktorého meno je Žiarlivý, je silný Boh žiarlivý.“ (2. Moj. 34:14)

      2. Bude Boh trestať synov za otcov, alebo nie?

      a) „Som silný Boh žiarlivý, ktorý navštevujem neprávosť otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia…“ (2. Moj. 20:5)
      b) „Nezomrú otcovia pre synov, ani synovia nezomrú pre otcov; každý z nich zomrie za svoj vlastný hriech.“ (5. Moj. 24:16)

      3. Vo všeobecnosti sa hovorí, že Boh je láska.

      V liste Židom 10:31 sa píše – citujem: „Strašné je upadnúť do rúk živého Boha.“

      …naproti tomu „upadnúť“ do rúk Ježiša nebolo strašné pre nikoho – počnúc smilnicou a končiac vrahom na kríži. Odpustil úplne všetkým, s prísľubom Raja. A po celý čas hovoril, že robí to, čo videl u svojho Otca, ktorý je v nebi…

      Na to, že po ukrižovaní Ježiša prídu v jeho mene falošní kristovia, ktorí sa budú vyznačovať tým, že budú robiť divy a zázraky, a zvedú mnohých, Ježiš vopred ľudstvo upozornil aj v Zjavení Jána 16:12-16 slovami „…sú to duchovia démonov, ktorí robia divy…“
      Syn Židovky Márie – Kristus – ich robil.

      Podľa spádu udalostí (čipovanie, resp. znamenie šelmy 666) sme sa ocitli na konci bibliou zaznamenaných udalostí. Ak Ježiš – na kríži – odpustil ešte aj vrahom, tak koho bude boh sionu súdiť?

     • hľadač pravdy

      Emily,

      najprv tu uvediem mnou použitú literatúru a v ďalšom texte niečo k tým trom bodom….

      [I.] Písmo sväté Nového zákona, preložili a poznámkami opatrili: Štefan Zlatoš, Anton Ján Šurjanský, vydal Spolok svätého Vojtecha, Trnava 1946.

      [II.] Nový Zákon, Sýkorův překlad v revisi Hejčlově k tisku upravil, rozčlenil, úvody a poznámkami opatřil Dr. Rudolf Col. Vydal Velehrad, l. P. 1947, Vydání I.

      [III.] Sväté písmo, Starého i Nového zákona, preklad a poznámky podľa vydania Spolku svätého Vojtecha v Trnave: Starý zákon z r.1955 – Nový zákon z r.1986.

      [IV.] BIBLE ČESKÁ (LIDOVÉ VYDÁNÍ), KNIHY STARÉHO ZÁKONA,
      Dr.Jan Hejčl, v Praze 1930.
      =================================================
      1.) bod.
      Veľpieseň lásky. – 1 Kor 13,4-7
      ========================
      – verše podľa [I.]
      ,,4 Láska je trpezlivá, láska je dobrá, nezávidí, Láska sa márnivo nevypína, ani nenadúva. 5 Nie je dotieravá, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nesmýšľa zle. 6 Neraduje sa z neprávosti, ale raduje sa s pravdou. 7 Všetko vie zniesť, všetko verí, všetko dúfa, všetko pretrpí.” (1 Kor 13,4-7)

      – výklad podľa [I.]
      V nádhernej rytmickej stati, v ozajstnej veľpiesni, Pavol ospevuje ,,cestu nadovšetko”, t.j. život lásky. Porovnaj k tomu 1 Jn 3,4* Láska dáva nášmu životu náplň a pravú hodnotu. Bez nej by bolo naše bytie len nedokončeným dielom, úbohým zlomkom. Láska je najvyšším prejavom kresťanského života, všetko ostatné je len prípravou, detským vekom, aby sme dosiahli dospelosti a dokonalosti lásky k Bohu a bližnému. A v láske sa bude uskutočňovať a rozvíjať aj naša nebeská blaženosť, keď viera a nádej prestanú a vo vytržení lásky poznáme Boha z tváre do tváre.

      – výklad podľa [II.], (celej Veľpiesne lásky)
      13, 1—13 Pavel ukazuje překrásnými slovy, oč vyniká láska nade všechny mimořádné dary: a) svou potřebou, ježto bez ní ostatní dary nemají ceny (1-3), b) svými vlastnostmi, poněvadž je základem jiných ctností (4-7), c) svým trváním, neboť láska přetrvá všechny mimořádné dary a zůstane i na věčnosti (8-12). Láskou se tu myslí ona láska, kterou Boha pro něho samého nade všechno milujeme a sebe a bližního milujeme pro Boha a v Bohu. Tato láska předpokládá stav posvěcující milosti.
      3 Ani hrdinné skutky nemají bez lásky významu pro věčný život.
      4—6 „Láska je shovívavá . . .“, t. j. člověk v posvěcující milosti jedná vůči bližnímu shovívavě. Láska k bližnímu je největším důkazem, že někdo miluje Boha (srv. 1 Jan 5, 20-21).
      5—10 Místo „není ctižádostivá“ má řecké znění „nejedná neslušně“. – „nepřemýšlí o zlém“, t. j. nevidí v každém činu hned zlý úmysl. – „raduje se s pravdou“ (v. 6), že ji lidé poznávají, uznávají a podle ní žijí. – „nepomíjí“ (v. 8), t. j. potrvá i na věčnosti. – O darech viz výše v pozn. k 12, 8-11.
      11 Naše znalosti o Bohu budou na věčnosti proti pozemskému vědění dokonalejší, jako je vědění muže proti vědění dětskému. Avšak ani na věčnosti nepochopí svatí Boha naprosto dokonale.
      12 „Nyní“, t. j. na zemi. – „vidíme“, t. j. poznáváme Boha toliko nepřímo („v zrcadle“): ze stvořených věcí, proto je toto naše poznání nedokonalé („mlhavě“). K porozumění slovům „jako v zrcadle, mlhavě“ nutno míti na zřeteli zrcadla ve starověku; tehdy bylo používáno zrcadel kovových, která dávala nepřesné obrazy. – „v budoucnu“ (na věčnosti) poznáme Boha přímo („tváří v tvář“).
      13 Víra bude nahrazena na věčnosti patřením na Boha (2 Kor 5, 7; Žid 11, 1), naděje požíváním Boha (Řím 8, 24), ale láska potrvá (v. 8).

      Varovanie pred modloslužbou. – Ex 34,11-16
      ====================================
      – verše podľa [III.]
      ,,11 Dávaj dobrý pozor, čo ti dnes prikazujem. Ja vyženiem spred teba Amorejčanov, Kanaánčanov, Hetejcov, Ferezejcov, Hevejcov a Jebuzevcov. 12 Chráň sa uzavrieť zmluvu s obyvateľmi krajiny, do ktorej vojdeš, aby uprostred teba neboli na skazu. 13 Ale pováľaj ich oltáre, porozbíjaj ich modly a vyrúbaj ich posvätné stromy (ašery), 14 lebo sa nesmieš klaňať cudzím bohom. Veď Pánovo meno je Žiarlivý, on je žiarlivý Boh. 15 Nesmieš uzavrieť zmluvu s obyvateľmi krajiny, lebo keď sa budú vláčiť za svojimi bohmi a keď budú obetovať svojim bohom, zavolali by aj teba a jedol by si z ich obetí. 16 Ani neber ich dcéry svojim synom, lebo keď sa ich dcéry budú vláčiť za svojimi bohmi, zviedli by aj tvojich synov a aj ty by si sa vláčil za ich bohmi.”

      – výklad podľa [III.]
      13-14. Modly, dosl. Stĺpy, ktoré predstavovali boha Bála; posvätné stromy, čiže stromové kýpte, zas boli zasvätené pohanskej bohyni Ašere, ktorá bola bohyňou plodnosti.
      15. Vzťah pánov k izraelskému národu sa v Biblii prirovnáva veľmi často k manželstvu. Vernosť manželská sa porušuje cudzoložstvom, preto Písmo aj neveru voči Bohu vyjadruje slovom cudzoložstvo a jemu podobnými (Lv 17,7; 25,5-6; Nm 15,39; Dt 31,16 atď.)
      ——————————————————————————————
      2.) bod.
      Desatoro prikázaní. – Ex 20,1-6
      =========================
      – verše podľa [III.]
      1 Potom Boh hovoril všetky tieto slová: 2 ,,Ja som Pán, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, 6 milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.”

      – výklad podľa [III.]
      5. Pán je Boh žiarlivý, nestrpí nijakého súpera. Zmluvu Pána s ľudom prirovnáva sa k manželstvu a neveru ľudu voči Bohu bude sa volať cudzoložstvom (Iz 1,21; Jer 2,2; Ez 16,8 atď.).

      – výklad podľa [IV.]
      Podle hebr.: „Já Jahve jsem Bůh žárlivý.“ „Žárlivým“ jest na božskou poctu, která přísluší jediné jemu a kterou nedopouští vzdávati jinému. Poměr Boha k národu israelskému přirovnává se v bibli častěji k manželství (Is 1, 21.; Jer 2, 2.; Ez. 16. 18,; Os. 2, 2. n.). Jahve jest manžel, obec israelská jeho manželkou. Vzdávali bohopoctu cizímu bohu, jest cizoložstvím. V tomto smyslu jest Jahve „žárlivým“.

      Rozličné predpisy. – Dt 24,1-22
      =========================
      (o manželskom zväzku, ručnom mlynčeku, otroctve a predaji ľudí, o malomocenstve, o dlhu, o pláci a mzde)

      ,,16 Nebudú zomierať otcovia za synov ani synovia za otcov, ale každý zomrie za svoj hriech!” (Dt 24,16).

      Pri Ex 20,5
      Boh takto trestá tých, čo ho nenávidia, čiže tých, ktorí porušili 1. Božie prikázanie.
      Pri Dt 24,16
      sú uvedené ,,rozličné predpisy”, ktoré keď niekto porušil – poniesol si sám trest za takýto svoj hriech, čiže Boh za takéto hriechy netrestá ďalšie pokolenia.
      ——————————————————————————————
      3.) bod.
      citácia:
      ,,Vo všeobecnosti sa hovorí, že Boh je láska.” (Emily, 21/10/2023 at 4:41)

      ,,A hrozné je upadnúť do rúk živého Boha!” (Hebr 10,31)

      Vo všeobecnosti sa vie, že Boh je aj spravodlivý, čo znamená, že všetci sú si pred Ním rovní, nikoho neuprednostňuje:
      ,,Skalou je: dokonalé je jeho dielo, lebo všetky jeho cesty sú spravodlivé. Boh je verný a bez neprávosti, spravodlivý je a priamy.” (Dt 32,4)

      – výklad podľa [III.]
      Boh je Skalou, pretože sa nemení a je verný vo svojich prísľuboch a je aj pevnou ochranou pre svoj ľud.

      citácia:
      ,,…naproti tomu „upadnúť“ do rúk Ježiša nebolo strašné pre nikoho – počnúc smilnicou a končiac vrahom na kríži.” (Emily, 21/10/2023 at 4:41)

      odpoveď:
      Pán Ježiš Kristus prišiel na svet najprv uskutočniť svoje spasiteľské dielo na kríži. Pri svojom druhom príchode príde ako spravodlivý sudca.

      K tomuto tretiemu bodu som Ti tu už ale uviedol plné znenia veršov aj výkladov:
      https://www.badatel.net/rusko-biblicka-3-svetova-vojna-sa-blizi-konecna-bitka-dobra-proti-zlu/#comment-195123

      Ježíšovo božské poslání.

      – verše podľa [II.]
      44 Ježíš pak zvolal: „Kdo věří ve mne, nevěří ve mne, nýbrž v Toho, který mě poslal; 45 a kdo vidí mne, vidí Toho, který mě poslal. 46 Já jsem přišel na svět jako světlo, aby nikdo, kdo ve mne věří, nezůstal ve tmě.
      47 A uslyšíli kdo má slova, a neplní-li je, toho já nesoudím, neboť jsem nepřišel svět soudit, nýbrž svět spasit. 48 Kdo mnou pohrdá a nepřijímá má slova, má svého soudce: To slovo, které jsem mluvil, to ho odsoudí v den poslední, 49 neboť já jsem nemluvil sám ze sebe, nýbrž Otec, který mě poslal, ten mi přikázal, co mám mluviti a co hlásati. 50 A já vím, že jeho přikázání je život věčný. Co tedy já mluvím, mluvím tak, jak mi pověděl Otec.“

      – výklad podľa [II.]
      47-48:
      „toho já nesoudím“, t. j. nyní, pokud jsem na zemi. Kristus bude soudit až při posledním soudu, a to podle toho, jak kdo zachovával jeho učeni („to slovo, které jsem mluvil“). Kristus Pán často zdůrazňoval, že jeho úkolem na zemi je přivésti lidstvo k spáse. (srv. na př. Mat 20, 28; Mar 10, 45; Luk 9, 56; 19, 10; Jan 3, 17).

     • hľadač pravdy,

      Ježiš nebol kontroverzná osoba, aby hovoril raz tak – raz onak. Ja v prekrúcaní jeho vyjadrení vidím skôr úmysel. „Zmotanou, zmotanou, zmotanou učiním túto zem…“ – to bol zámer (a dnes už celý svet vidí aj jeho naplnenie) boha sionu, nie Stvoriteľa Otca.

     • hľadač pravdy

      Napísal by som tu už len nasledujúce.…

      Vyššie som tu uviedol prevzaté odstavce ku karme, k tomu je vhodné uviesť ešte napríklad toto:

      ,,A ako je ustanovené, že ľudia raz umrú a potom príde súd,” (Hebr 9,27)
      ——————————————————————————————

      To delenie ľudí do dvoch táborov sa už završuje. Každý si bude musieť vybrať na koho stranu sa pridá….

      ,,Kto nie je so mnou, je proti mne,…” (Lk 11,23)

      Absolútna väčšina bludárov žiaľ už ostane pri svojich bludoch, ako aj absolútna väčšina protestantov bude naďalej vystupovať proti Ježišovmu učeniu, teda proti Kristovej Cirkvi.

 21. Neznášam toho odporného švába.Dúfam,že keď skape jeho telo vykopú a zabijú ešte raz.

 22. Ak to naozaj (ale naozaj) urobia, tak urobím nasledovné. Zruším internet, všetky účty v bankách aj karty, prejdem kompletne na hotovosť. TV nesledujem ani teraz. Možno zruším aj mobilný telefón, ten tlačítkový. A znova začnem žiť svoj vlastný život podľa svojich pravidiel.
  Prežila som celú mladosť bez telefónu aj internetu, život bol vtedy naplnený zmysluplnými aktivitami a hlavne každodenným stretávaním a komunikovaním s priateľmi. Osobne, nie cez telefón ani internet.
  A verte mi, že mnohí ma budú nasledovať.

 23. doporucujem niekde na vidieku

 24. Navrhujem, aby nová vláda vytvorila nový zákon, podľa ktorého by bolo zakázané počúvať a vykonávať nariadenia WEF.

Pridajte komentár

*