Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Kým letectvo USA testuje novú smrtiacu taktiku, Putin nasadzuje loď s hypersonickými raketami


Print Friendly, PDF & Email

Kým letectvo USA testuje novú smrtiacu taktiku, Putin nasadzuje loď s hypersonickými raketami

(J.D Heyes, Natural News) Na základe nových krokov oboch strán sa stret medzi Ruskom a alianciou NATO vedenou USA zdá byť tento týždeň ešte viac nevyhnutnejšia.

Ruský prezident Vladimír Putin nariadil vojnovej lodi nesúcej nové hypersonické rakety Zircon vyplávať misiu, počas ktorej sa dostane do Atlantického a Indického oceánu. Ide o jasné varovanie pre USA a vojenskú alianciu NATO, aby dopredu neeskalovali svoju podporu Ukrajine počas očakávanej zimnej ofenzívy zahŕňajúcej ruské a bieloruské sily.

„Zdá sa, že zámerom rozmiestnenia fregaty je dosiahnuť maximálny možný vplyv na verejnosť, vzhľadom na to, že to oznámil samotný Putin v televíznom konferenčnom hovore so svojím ministrom obrany Sergejom Šojgu,“ uviedol portál Zero Hedge.

Okrem Šojgua Putin hovoril aj s Igorom Krokhmalom, kapitánom fregaty, ktorá nesie meno „Admirál flotily Sovietskeho zväzu Gorškov“, pričom pripomenul, že loď je vyzbrojená nákladom hypersonických rakiet.

Opäť to bolo publikované v koordinovanej správe, ktorá po prvýkrát predstavila nasadenie nových hypersonických rakiet verejnosti, informoval portál.

„Tentoraz je loď vybavená najnovším hypersonickým raketovým systémom Zirkón, ktorý nemá súpera. Rád by som zaželal posádke lode úspech v ich službách pre dobro vlasti,“ povedal Putin.

Okrem toho sa očakáva, že vojnová loď prepláva Stredozemné more počas atlantickej časti svojej misie. Časová os plavby však zostáva utajená.

„Táto loď vyzbrojená Zirkónmi je schopná vykonať presné a silné údery proti nepriateľovi na mori aj na súši,“ povedal Šojgu v reakcii na Putinovo vyhlásenie.

Pokračoval, že proti Zirkónu neexistuje žiadna obrana. Táto raketa sa dokáže vyhnúť systémom protivzdušnej obrany vďaka svojej schopnosti lietať údajne až deväťkrát vyššou rýchlosťou ako zvuk.

„Som si istý, že takéto silné zbrane umožnia spoľahlivo chrániť Rusko pred potenciálnymi vonkajšími hrozbami a pomôžu zabezpečiť národné záujmy našej krajiny,“ povedal Putin obom vojenským dôstojníkom.

Liečba osteoporózy

„Budeme pokračovať v rozvoji bojového potenciálu našich ozbrojených síl,“ dodal podľa The Telegraph.

USA testujú novú smrtiacu taktiku

Medzitým, pravdepodobne v očakávaní vojny s Ruskom alebo Čínou, americké letectvo testuje novú taktiku, ktorá silám protivníka mimoriadne sťaží obranu cenných cieľov.

Ako uvádza portál Task & Purpose:

„Podľa analýzy civilného výskumníka amerického letectva, ktorý sa špecializuje na čínske letecké a kozmické štúdie, sú čínski vojenskí predstavitelia pravdepodobne znepokojení snahou amerických vzdušných síl vypúšťať riadené strely z nákladných lietadiel.

Vypúšťanie zbraní z takýchto lietadiel by mohlo skomplikovať nepriateľovi zameriavanie cieľov, sťažiť mu detekciu prichádzajúcej hrozby a poskytnúť USA a ich spojencom viac možností, ako za nízke náklady zasiahnuť svojich nepriateľov.“

Strely s plochou dráhou sa ani zďaleka nepohybujú tak rýchlo ako hypersonické strely, ktoré USA a Čína naďalej vyvíjajú. Ak ich však umiestnite na nákladné lietadlá a iné lode, ktoré nie sú vojnovými loďami, nepriateľ bude v počiatočných fázach bitky vystavený tlaku.

Musí totiž rýchlo určiť, odkiaľ môžu tieto rakety v danom čase priletieť. V opačnom prípade by protivníci neboli schopní brániť sa pred miestami, odkiaľ sú zahajované útoky.

„Čínska armáda pravdepodobne považuje tento systém nazvaný Rapid Dragon za vierohodnú hrozbu,“ napísal Derek Solen, vedúci výskumník v Americkom inštitúte štúdií čínskeho letectva v článku z 22. decembra 2022 pre The Jamestown Foundation, čo je think tank pre národnú bezpečnosť.

„MC-130J je perfektné lietadlo pre toto využitie, pretože môže pristávať a operovať z 900-metrových štartovacích a pristávacích dráh, zatiaľ čo klasický bombardér to nedokáže,“ povedala podplukovníčka vzdušných síl Valerie Knightová, veliteľka 352. divízie Special Operations Wing v novembrovej tlačovej správe po úspešnom teste rakety.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bádateľ, môžeš sem dať linku z facebooku kde je článok o odopretí strieľať na fronte?

   • Dnes v správach na RTVS – bol vypichnutý komentár z Bádateľa – FB – k toľko pretraktovanej téme: Vojenská mobilizácia Slovákov – kvôli vojne na UA. Vyjadrovala sa k tomu hovorkyňa Prezídia PZ – Bárdyová a MO SR – Kakaščíková v zmysle, že sa jedná o hoax (ako inak) a ide o pravidelné štandartné – 2 x ročné vojenské cvičenia (konajúce sa od r. 2009) – za účelom zabezpečenia obranyschopnosti štátu. V jeseni r. 2023 sa také cvičenie koná v BB-kraji.

    P.S. Záver z tejto reportáže RTVS – nech si urobí každý sám, t.j. do akej miery – je táto správa MSM – pre občana SR – dôveryhodná.. (sleduj čas reportáže: od 18:40 – 20:44 min).

    P.S. 2 – Dúfam, že ten link na RTVS sa bude dať otvoriť.. Stiahla som to z archívu ich webu.

    https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13986/379654#1135

    • Odkedy sa manévre=cvičenie – volá mobilizácia! Prečo to nedementoval OÚ B.Bystrica?! Len výsadkári a elitní prieskumníci chodili na manévre – za socíku – ja hoci ako elitný prieskumník som od vojenčiny – za socíku – nebol ani raz! Možno kecám – v niektorých špecializáciách, keď došlo k prezbrojovaniu, tak došlo k povolaniu na precvičenie – ale nikdy sa to kurva nevolalo mobilizácia! Aj menovú reformu v roku 1953 zaprel večer v televízii myslím minister hospodárstva a do rána bola!

     Teraz inak! Existuje štúdia, podľa ktorej za socíku v celom Východnom Bloku bolo celkovo uzavretých 60% zmiešaných x-semitských – zámerne nehovorím žido, lebo je to sekta, nie rasa – manželstiev! Polovica slovenského národa sú „žido“ bastardi – „Husákove“ deti! Myslíte si, že hollywoodske sračky vám sem púšťali komunisti len tak? Ale veď tam hrali tie správne semitské krásavice – vaše budúce vzory manželiek!

     Takže blížime sa! Výstroj vojaka nech stojí 2 tisíc eur, ale orgány polosemitu 250 tisíc eur! O tom to celé je! A samozrejme nielen o tom! O čom boli ag testy ak nie o personalizovanom zbere DNA? A odkiaľ pochádza projekt e-Health, ak nie z Izraela?

    • Redaxia – čudujem sa /odborník žasne – blbec se diví/ – že nereagujete na to, že ste žiadnu stránku k mobilizácii nezverejnili – len link v komentári – a navyše – uverejnil to český web, na ktorý nemajú dosah! Z podstaty veci je to zpravodajská lož!

     • Napísal by som toho viac, ale každá kokotina tu podlieha schvaľovaniu! Z právneho hľadiska vás nepriamo obvinili z akéhosi falšovania úradnej listiny a zo šírenia poplašnej správy! A vy nič na to?!

     • Schvaľovaniu automaticky podliehajú komentáre obsahujúce vulgarizmy. A schvaľovanie môže chvíľu trvať, lebo moderátor je lenivý.

      Odpoveď na ich krivé obvinenia sme zverejnili na FB. Falšovania úradnej listiny? To ťažko. My sme dokonca ani žiadny dokument nezverejnili, len dali link na neho na stránku ministerstva vnútra. Tak nech stíhajú sami seba, lúzri.

      Poplašná správa musí spĺňať podmienku, že obsahuje nepravdivé tvrdenie. Keď sme sa libtardov pýtali, ktoré tvrdenie je nepravdivé, všetci ostali ticho, lebo žiadne nepravdivé tvrdenie samozrejme náš status neobsahoval. Dokonca aj televízie len opatrne naznačovali, že na „sociálnej sieti sa objavili informácie“, maximálne použili výraz „dezinformácia“. Výraz „poplašná správa“ používajú len komentujúci librardi a slniečkari, ktorí netušia o čom hovoria.

     • Redaxia – teda priznávate nie A.I. – ale ľudský – navyše lenivý faktor – a to nerozoberám jeho zasvätenie do edičného plánu – áno? Ešte povedzte, že sa volá Ilja Erenburg. A davaj časy!

     • Systém, ktorý beží interne na našom serveri, ale databázu si aktualizuje externe (teda podľa vás A.I. – my nevieme, či to je skutočne A.I.) pozdrží komentár na moderáciu vtedy, ak spĺňa určité parametre, konkrétne vulgárne slová alebo priveľa linkov. Následne moderátor rozhodne, či ten pozdržaný komentár uvolní alebo nie.

     • Na Nový rok pod článkem o Ayurvedě mi zde nebyl schválen příspěvek o ptačí chřipce a vybíjení kuřat v ČR. Navazoval na odkaz Maroše o uhynutých ptácích za zkoušek 5G sítí v NL. Pár dní na to se tu na téma vybíjení kuřat objevil článek. V komentářích sprostá slova nepoužívám a hrubku občas udělá skoro každý takže nebyl důvod.

   • redakcia : Musí sa odopretie podávať každý rok v mesiaci január, či stačí ho podať jeden krát na všetky ďalšie roky, Ďakujem.

  • Branná povinnosť, mimoriadna vojenská služba a alternatívna služba
   Zverejnené v kategórii Správne právo
   APR
   18
   2013
   V časti slovenskej verejnosti sa po zrušení základnej vojenskej služby v Slovenskej republike zakorenila nesprávna predstava, že zároveň došlo aj k zrušeniu brannej povinnosti. Branná povinnosť je však stále (ako jedna z mála vo vzťahu k fyzickým osobám) ustanovená v Ústave Slovenskej republiky a podrobne ju upravuje zákon č. 570/2005 Z. z. o brannej povinnosti v znení neskorších predpisov. Oproti minulosti je však obsah brannej povinnosti iný. Nezahŕňa plošnú povinnosť výkonu vojenskej služby v čase bezpečnosti. Jej obsahom je povinnosť podrobiť sa odvodu (ktorý sa však vykonáva iba v čase vojny alebo vojnového stavu) a povinnosť vykonať mimoriadnu službu alebo alternatívnu službu (mimoriadna a alternatívna služba sa môžu vykonávať nielen v čase vojny a vojnového stavu, ale aj v čase výnimočného stavu alebo núdzového stavu, rozdiel je však v tom, že v čase výnimočného stavu alebo núdzového stavu mimoriadnu službu vykonávajú len profesionálni vojaci a vojaci v zálohe, zatiaľ čo v čase vojny a vojnového stavu na výkon mimoriadnej služby možno povolať aj ostatných občanov registrovaných v národnom registri osôb, ktorým vznikla branná povinnosť) (1).

   Dnešní stredoškoláci už nepoznajú pocity, ktoré zažívali ich vrstovníci pred desiatimi či dvadsiatimi rokmi v očakávaní odvodového konania. Súčasná právna úprava však môže v prípade, že by došlo k vypovedaniu vojny alebo vyhláseniu vojnového stavu, priniesť každému, kto nie je príliš naklonený predstave výkonu vojenskej služby, jedno nemilé prekvapenie.

   Vznik brannej povinnosti

   Branná povinnosť vzniká zo zákona osobám, ktoré sú štátnymi občanmi Slovenskej republiky, majú mužské pohlavie a trvalý pobyt na našom území. Osoby, ktoré nespĺňajú tieto predpoklady (cudzinci, štátni občania SR s pobytom mimo územia SR a ženy), môžu brannú povinnosť dobrovoľne prevziať. O dobrovoľnom prevzatí brannej povinnosti musí rozhodnúť príslušný štátny orgán, ktorým podľa zákona je v prípade cudzincov a štátnych občanov SR bez trvalého pobytu na Slovensku prezident republiky (u týchto osôb je v prípade služby v našich ozbrojených silách vyššie riziko ohrozenia záujmu na zabezpečení bezpečnosti štátu) a v prípade štátnych občianok SR s trvalým pobytom na území SR príslušný obvodný úrad v sídle kraja (do konca roku 2012 boli v takýchto prípadoch vecne príslušné územné vojenské správy, ktoré však s účinnosťou od 1. januára 2013 boli rámci reformy miestnej štátnej správy v Slovenskej republike zrušené a ich pôsobnosť prešla na obvodné úrady v sídle kraja).

   Podľa § 6 ods. 6 zákona o brannej povinnosti žiadosť o dobrovoľné prevzatie brannej povinnosti má obsahovať:
   a) meno, aj predchádzajúce meno,
   b) priezvisko, aj predchádzajúce priezvisko,
   c) rodné číslo,
   d) dátum a miesto narodenia,
   e) adresu trvalého pobytu,
   f) štátnu príslušnosť,
   g) dôvod dobrovoľného prevzatia brannej povinnosti.

   Predpokladom pre vznik brannej povinnosti je aj dosiahnutie zákonom ustanoveného veku. Podľa zákona o brannej povinnosti branná povinnosť vzniká občanovi SR mužského pohlavia s trvalým pobytom na území SR prvým dňom kalendárneho roku, v ktorom dovŕšil devätnásty rok veku. Tento predpoklad vzniku brannej povinnosti musí byť v každom prípade splnený a osoba, ktorá ho nespĺňa, nemôže brannú povinnosť prevziať ani dobrovoľne.

   Vznik brannej povinnosti sa neviaže na zdravotnú spôsobilosť osoby. Otázky zdravotnej spôsobilosti pre výkon mimoriadnej služby a alternatívnej služby sú predmetom posúdenia v rámci odvodu a v rámci prieskumu zdravotnej spôsobilosti. Zdravotná nespôsobilosť tak môže byť výlučne dôvodom zániku brannej povinnosti (či už v dôsledku rozhodnutia v rámci odvodu alebo v rámci prieskumu zdravotnej spôsobilosti, alebo v dôsledku uznania za občana s ťažkým zdravotným postihnutím), nie dôvodom, pre ktorý by branná povinnosť ani nevznikla.

   Odopretie výkonu mimoriadnej služby

   Muži, ktoré by nechceli z dôvodov vnútornej výhrady založenej na svedomí alebo náboženskom presvedčení v prípade vojny alebo vojnového stavu vykonávať mimoriadnu službu, by sa nemali spoliehať na to, že pri odvode nebudú odvedení kvôli prípadnej zdravotnej nespôsobilosti na výkon mimoriadnej služby, s tým, že ak budú predsa odvedení, odoprú výkon mimoriadnej služby. Podľa platnej a účinnej právnej úpravy sa odvody uskutočňujú len v čase vojny a vojnového stavu. Odoprieť výkon mimoriadnej služby však možno iba v čase bezpečnosti. Ak je registrovaný občan v rámci odvodu posúdený ako spôsobilý na výkon mimoriadnej služby a je odvedený, nemá už možnosť legálne sa jej výkonu vyhnúť(2) (odoprieť jej výkon po odvode – ako to bolo bežné v minulosti – už nemôže, lebo to je možné len v stave bezpečnosti a odvody sa v čase bezpečnosti neuskutočňujú; proti rozhodnutiu, ktorým bol občan odvedený, sa podľa zákona nemôže ani odvolať a toto rozhodnutie nie je preskúmateľné ani súdom). Keďže, ako som už spomínal, odvody sa uskutočňujú len v čase vojny a vojnového stavu, možno s trochou preháňania povedať, že takáto osoba môže ísť spred odvodovej komisie rovno na cvičisko.

   Ako odoprieť výkon mimoriadnej služby?

   Výkon mimoriadnej služby možno odoprieť písomným vyhlásením adresovaným obvodnému úradu v sídle kraja. Toto vyhlásenie však nemožno spraviť kedykoľvek, ale iba
   – v priebehu roku, v ktorom osobe vznikla branná povinnosť,
   – v ďalších rokoch v priebehu mesiaca január, a to až do zániku brannej povinnosti.

   Ako už bolo spomenuté, vyhlásenie možno spraviť len v čase bezpečnosti, inak sa naň neprihliada. Vyhlásenie možno vziať späť, ak však občan vezme vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby späť, nemôže ho už opätovne urobiť.

   Aké činnosti možno vykonávať v rámci alternatívnej služby?

   Vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby nezbavuje osobu, ktorá ho urobila, povinnosti absolvovať odvod. Ak by však takáto osoba bola odvedená, nemusela by vykonať mimoriadnu službu, ale miesto nej by vykonala alternatívnu službu (alternatívna služba je obdobou niekdajšej civilnej služby, na rozdiel od ktorej sa však nevykonáva v stave bezpečnosti).

   Alternatívnu službu upravuje zákon č. 569/2005 Z. z. o alternatívnej službe v čase vojny a vojnového stavu v znení neskorších predpisov. Podľa tohto zákona evidovaného občana (legislatívna skratka pre registrovaného občana alebo vojaka v zálohe), ktorý podal vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby, by v prípade vojny alebo vojnového stavu obvodný úrad v sídle kraja povolal na výkon alternatívnej služby k zamestnávateľovi, ktorý plní úlohy v oblasti
   a) zabezpečenia obrany štátu, poskytovania pomoci alebo vykonávania záchranných prác pri haváriách, živelných pohromách alebo iných mimoriadnych udalostiach, ak je ohrozený život a zdravie fyzických osôb a majetok právnických osôb alebo fyzických osôb,
   b) poskytovania zdravotnej starostlivosti,
   c) poskytovania sociálnej pomoci,
   d) civilnej ochrany obyvateľstva,
   e) opatrení hospodárskej mobilizácie,
   f) poskytovania služieb zabezpečujúcich činnosť ozbrojených síl Slovenskej republiky.

   Trvalý pobyt v SR a branná povinnosť

   Spomedzi právnych skutočností, v dôsledku nastúpenia ktorých branná povinnosť zo zákona zaniká, by som v závere článku rád venoval pozornosť skončeniu trvalého pobytu na území Slovenskej republiky. Práve tu možno vidieť priestor pre registrovaných občanov snažiacich sa vyhnúť v prípade vojny či vojnového stavu výkonu mimoriadnej služby. Je určite prijateľnejšie a jednoduchšie ohlásiť skončenie trvalého pobytu na území SR, ako snažiť sa dosiahnuť prepustenie zo štátneho zväzku alebo dokonca poškodzovať vlastné zdravie, a tak dosiahnuť zdravotnú nespôsobilosť (pochopiteľne, takéto konanie je však trestné, ide o trestný čin marenia spôsobilosti na službu). Náš právny poriadok pri ohlasovaní začiatku a skončenia trvalého pobytu ustanovuje výlučne evidenčný režim. Ohlasovne neskúmajú a ani nemajú možnosť skúmať, či v prípade, ak občan ohlási skončenie trvalého pobytu, skutočne trvalý pobyt v obci na území Slovenskej republiky aj ukončil. Nemožno teda vylúčiť špekulatívne ohlasovanie skončenia trvalého pobytu v úmysle vyhnúť sa plneniu brannej povinnosti (teda odvodu i výkonu mimoriadnej či alternatívnej služby).

   Niet pochýb, že z hľadiska záujmov na zabezpečení obrany štátu by právna úprava, ktorá by bez problémov umožňovala registrovaným občanom vyhnúť sa plneniu brannej povinnosti jednoduchým odhlásením sa z trvalého pobytu na území SR, bola bezpečnostným rizikom. Určitú ochranu verejného záujmu v tomto prípade predstavuje ustanovenie skutkovej podstaty podľa § 381 Trestného zákona (trestný čin obchádzanie brannej povinnosti). Podľa citovaného ustanovenia kto sa dopustí machinácií v úmysle dosiahnuť úľavy v plnení brannej povinnosti, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. Kto sa dopustí machinácií v úmysle sám sa celkom alebo sčasti vyhnúť plneniu brannej povinnosti, alebo inému celkom alebo sčasti umožniť vyhnúť sa plneniu brannej povinnosti, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha uvedený čin za krízovej situácie.

   Špekulatívne formálne ukončenie trvalého pobytu na území SR bez skutočného vysťahovania zo štátneho územia by túto skutkovú podstatu nepochybne naplnilo. Napriek tomu je však otázkou, či je ustanovením skutkovej podstaty tohto trestného činu záujem na zabezpečení obrany štátu chránený v dostatočnej miere.

 2. Bádateľ, môžeš napísať príklad adresy kam poslať odopretie služby?

  • Na okresné, teraz sa po novom volajú obvodné úrady v krajských mestách. Adresy nájdete na webe ministerstva vnútra, pod ktorý tieto úrady spadajú.

   • Všade to píšu ako ty, ako samozrejmosť, ale nie je to samozrejmosť.

    Adresa budovy stačí do papier? Napríklad:
    Okresný úrad Bratislava
    Tomášikova 46,
    832 05 Bratislava
    Alebo tam dopísať aj odbor? Krízové riadenie, alebo Obrana štátu? A kam to podať? Na podateľni alebo kam ísť?

    • Stačí poslať na Obvodný úrad (bývalý Okresný úrad), keď chcete, môžete dať aj odbor. Aj keby ste odbor nenapísali, stále by to došlo. Z podateľne by to dali na ten správny odbor. Ale ak chcete mať istotu, tak je to nasledovne: Obvodný úrad (v krajskom meste), odbor civilnej ochrany a krízového riadenia, oddelenie obrany štátu

     Môžete to poslať poštou alebo osobne do podateľne. My osobne preferujeme osobne a nechať si na kópiu potvrdiť prevzatie.

     • Dávam do pozornosti tento článok: https://zemavek.sk/zomru-nasi-muzi-bratia-synovia-otcovia-za-anglo-americke-zaujmy-komplexne-cvicenie-ohladne-mobilizacie-objasnuju-experti-zo-stranky-hoaxy-a-podvody-policia-sr/ .
      Vraj sa takéto veci dejú každé dva roky. Otázka znie, či po posledných 3 rokoch ešte možno v niečom veriť politickej protinárodnej polícii SR a jej „hoaxom“? Pravda je taká, že v ČR sa pripravuje novelizácia branného zákona a v Poľsku už zasielajú povinné pozvánky brancom na výcvik… spočiatku bol dobrovoľný. Všetko sú asi len náhodičky, ako vždy, však?! A tzv. Kyjevská dohoda je podľa polície SR tiež len hoax… Žiaľ žijeme dobu, kedy len debil verí vláde, polícií, súdom (najmä ústavnému) a lekárom ! Takže všetko len overuj a preveruj !

     • bádateľ: Takže stačí mať z podateľne opečiatkovaný papier s adresou napríklad?:

      Obvodný úrad Bratislava
      Tomášikova 46,
      832 05 Bratislava

      Pretože na vzore tlačiva majú napísané Okresný úrad. Zavádzajú?
      https://www.mod.gov.sk/data/files/3420_vzor.pdf

      Ten papier treba ukázať odvodovej komisii?

     • To tlačivo majú asi stále neaktualizované. Aj keď použijete staré tlačivo, uznajú to. Dokonca to nemusí byť ani tlačivo, môže to byť vami napísaný dokument, ktorý bude obsahovať všetky zákonom požadované náležitosti.

      Rozhodujúca nie je tá vaša opečiatkovaná kópia vyhlásenia, ale ich rozhodnutie o vašom vyradení z evidencie. Dovtedy, kým vám príde ich rozhodnutie, je však dobré mať opečiatkovanú kópiu vášho vyhlásenia pre každý prípad ako poistku, keby sa dovtedy niečo zomlelo.

     • na stránke ministerstva vnútra je napísané Klientské centrum
      https://www.minv.sk/?okresne-urady-klientske-centra&urad=1&odbor=4
      v iných krajoch zas Okresný úrad

      Je to jedno? Nemá to vplyv na platnosť oznámenia?

     • Je to jedno. Určite vám žiadosť nezamietnu kvôli drobnej formálnej chybe na ich vlastnom tlačive. Oni si na vás vymyslia neskôr niečo iné, niečo originálnejšie a zákernejšie 🙂

     • Od čoho závisí ich rozhodnutie?

     • Od toho, či bude to vaše vyhlásenie obsahovať všetky formálne náležitosti uvedené v zákone (a formalita správnosti ich adresy to nebude, ako sme už uviedli).

     • Toto tlačivo obsahuje všetky náležitosti?:
      https://www.hhb.sk/wp-content/uploads/2020/05/hhb.sk_Vyhla%CC%81senie-o-odopreti%CC%81-vy%CC%81konu-mimoriadnej-sluz%CC%8Cby.docx

      Čo také zákernejšie si môžu vymyslieť?

     • Najjednoduchšie je zmeniť zákon. Alebo ešte ľahšie je prijať nejakú vyhlášku a tváriť sa všetko je úplne zákonné tak, ako to spravili počas pandémie.

     • redakcia: ďakujem

     • XXL

      ➡️ “Len sa pýtame, čoho sa Slováci tak boja, veď Rusi sú naši slovanskí bratia a určite by na nás neútočili?”
      ➡️ “Roky vídame rôzne prejavy hrdých vlastencov, no niektorí sa idú dnes predháňať v tom, ako sa vyhnúť mobilizácii, teda obrane vlastnej krajiny – len sa pýtame, že čo to má znamenať?”

      ➡️ “V rámci monitoringu dlhodobo zaznamenávame vulgárne útoky voči politicky exponovaným osobám, ktoré sa kedysi povinnej brannej povinnosti vyhli tzv. modrou knižkou. Len sa pýtame, či je v poriadku dnešná túžba po modrých knižkách a šírenie návodov, ako si ich zaobstarať?”“
      ———————————————————–
      Rostas vie kedy má podkúriť a rozošvať a teda – teraz musí vedieť, že vyhýbanie sa mobilizácii nieje vecou zbabelosti, ale vecou konceptuálneho odmietnutia bratovražednej vojny! Grékožida Rostasa vnímam ako nebezpečného hráča MI6 na úrovni Nicholsona!

     • Tie citácie nie sú Rostásove, ale polície. On ich len prekopíroval do svojho článku.

    • OU Blava je Staromestská 6! Nájdi si oficiálne stránky do riti!

     • Akosi tomu nerozumiem,aké mobilizovanie a povolávanie brancov do služby ? Čo je zrušená povinná ZVS nie je na Slovensku žiadny branec.Chlapci idú najprv na odvody až potom sú branci,aké odvody tu boli ? Čo možu terajší mládenci nastúpit do zbrane,ked tomu hovno rozumia ? Mám taký dojem,že tu diskutujúci pletú koše s baňami a naskakujú na vozy nezmyslov čo vypotia niektorí politici a média.

     • Milan – tento materiál je teda podvrh?

      https://cz24.news/odhalenie-objavil-sa-dokument-ze-vlada-sr-pripravuje-cvicenia-na-vojnovy-stav-a-mobilizaciu-obcanov-na-front/

      Treba si všimnúť, že sa jedná prednostne o vyraďovanie z vojenskej služby pre potreby hospodárstva a chodu štátu – čiže aj o vyraďovanie z cvičenia a nie naopak – o zaraďovanie – ako tvrdí MOSR, že ide o pravidelé cvičenie a nie o mobilizáciu – hoci je to materiál nazvaný pre potreby mobilizácie.

      Ak by išlo o cvičenie – toto si predsa organizujú vojaci podľa profesií a OÚ, ktoré síce nahradili vojenské správy – v tomto materiáli vôbec žiadne špecializácie nedefinujú! A to je to podozrivé! Vyraďujú zoznamy mužov na alternatívnu službu – nie na cvičenie!

      Na cvičenie jediného nejako špecializovaného práporu by si musel zavolať mužov z celej krajiny, prípadne aj zo zahraničia. Napr. tankisti majú nafasovať nemecké leopardy.

 3. Ruská odplata za Makiivku. A vzaly to z gruntu, kluci Ruský:
  m.youtube.com/watch?v=iKSvDOZg8WM

  =Cílová oblast : Kramatorsk=

  A mezitím.. pí*čus Gates chce „očkovat“ zvířata, aby měla lepší genetiku: pic.twitter.com/2lBKXzpm8P

  A „Očkování“ potravin je způsob, jakým Gates (aspol.) plánuje násilně naočkovat i neočkované?! Podle pí*čuse Gatese, mají zvířata, která lidé jedí, nedostatečnou genetiku. A jediným způsobem, jak tuto genetiku „napravit“, je „očkovat“ zvířata „vakcínami“ s mRNA !!!

  + k tomu: nemocnost a úmrtnost budou narůstat, protože imunitní systém poškozený mRNA podlehne každé nové nemoci?
  = Kůli očkování mRNA injekcemi, trpí poté imunitní systém dysregulací, která vede k nadprodukci protilátky zvané IgG4. Tato dysregulace znamená, že „plně očkovaní“ časem ztratí generalizovanou imunitu a nebudou již schopni bránit se jakýmkoli koronavirům, včetně běžného nachlazení. S každou další infekcí bude člověk, který dostal všechna očkování proti ko*kovid, stále náchylnější k onemocnění. Naopak ti, kteří mají přirozenou imunitu, budou k infekcím méně náchylní, protože jejich imunitní systém funguje správně a neustále se učí, jak s mutujícími nemocemi bojovat..
  A v nejhorším případě by se mohla objevit nebezpečnější umělá laboratorní varianta vypuštěna mutací (skrze spásné vakcíny), „kterou očkovaný a posílený jedinec s oslabeným imunitním systém nedokáže odstranit“ 🙂

 4. No – vy v tom odopretí vyhlásite – že nechcete zabiť! Lenže ja tých zmrdov zabiť chcem!

  • Nechcem ísť do žiadnej ich vojny. Iných vojen ako ich nieto.

   Čo teda? Čo si im tam podal Ty?

   • Ja som mimo vek. Napísal som len synove vyhlásenie – lenže je to idiot a tak skončí ako darca orgánov. Ide o to, že on sa vyhrážal zabitím mne kvôli mojej ex, takže vyhlásenie, že odmieta vojnu, že nevie zabiť človeka je riadna kokotina. Uvidím ako to dopadne – chránim ho ako servismana kvôli vnučke – konceptuálne.

    • Len súkromne odbočím – bavíme sa tu o globálnych psychopatoch, ale ako veľmi mladý som sa oženil s echt psychopatkou a takú nemôžete opustiť len tak – rozviesť sa – to môže len ona! Takže potom vás čaká peklo v podobe doživotnej nenávisti a štvania detí proti vám! Deti ako zbraň – syndróm zavrhnutého rodiča – v podstate analógia Štokholmského syndrómu. Stalo sa – mea culpa mea maxima. No a eugenika-vyžarovanie prostredia psychopatky matky. Môj syn je potenciálny otcovrah a tak k nemu s odstupom pristupujem. Môj prah za môjho života neprekročí. Z mojej strany žiadne odpustenie – to by som bol sprostý. Takže úhlavných nepriateľov nemám v Rusku.

     • A ako sa taka zena „echt psychopatka“ prejavuje – myslim v zmysle starostlivosti o rodinu – je to taka kontaktna energicka zena co chce mat vsetko pod kontrolou, stale nieco vybavuje a riesi a ma „vrtulu v zadku“ (a vsetkych poucuje a popohana so slovami: nesed, rob nieco!) alebo taka zavisla podzrievava zena z nizkym sebavedomim, pripadne vymalovana fiflena a vsetku frustraciu si kompenzuje v ramci rodiny (vyvolava zbytocne hadky a naviac stve deti voci otcovi)?

     • Promiskuita ako spôsob pomsty – keď boli deti malé, tak na ne srala – vždy u nejakých pestúnov – keď začali zarábať – urobila si z nich servismanov a zahrnula ich falošnou opičou láskou! Žijú v permanentnej lži. No a psychopatka môže vychovať jedine sociopatov – vlnová genetika. Nestarali sa, aby boli na vlastnom – mamahotel vyhovuje všetkým. Sociálne inžinierstvo – užívanie si, odkladanie rodiny – v podstate sú infantilní – nedospelí, žijú cez peniaze a pre seba. Nemal som zásadný vplyv na ich výchovu – tak ako väčšina rozvedených otcov s nenávistnou ex. A to pokračuje do 3. generácie – vzorec správania sa. Čo sa im vráti – lebo vzorec.

      http://www.prava-deti.sk › nezaradene › syndrom-zavrhnuteho-odcudzeneho-rodica
      Syndróm zavrhnutého (odcudzeného) rodiča | Rada pre práva dieťaťa …
      (Warshak (2001,29) dopĺňa, že syndrom zavrhnutého rodiča je porucha, pri ktorej je primárnym prejavom neodôvodnená kampaň dieťaťa za degradáciu rodiča alebo odmietanie tohto rodiča, spôsobená vplyvom druhého rodiča v kombinácii s vlastným prispením dieťaťa. V prípade, že je neprítomný akýkoľvek z troch základov tejto definície (1. odmietnutie alebo degradácia jedného rodiča; 2. neexistujúci dôvod pre toto správanie; 3. príčina čiastočne spočíva v …

     • Už za socíku bolo známe číslo, že 25% manželov nie je biologickými otcami svojich detí – toto číso je údajne až 30% – lebo zlatokopky. Sociálne inžinierstvo – podpora promiskuity – a komunisti chceli stavať byty so spoločnými miestnosťami pre viac rodín – prosto nech sa to jebe medzi sebou. Do manželstva som v podstate vstúpil so ženou – sobášnou podvodníčkou – prvé dieťa nie je moje – už to neriešim po toľkých rokoch, takže aj jej ďalší postup nebol fér – pre ňu samozrejmosť. Z lásky si ma nebrala. Nezvratná životná chyba, ktorá sa nedá napraviť žiadnym rozvodom. To bol len únik pred rodením ďalších pankchartov. Keby jej záležalo na tom jedinom chlapovi – deti by mali aj otca. A v podstate sú z nich zbabelci – lebo ten mužský princíp statočnosti a ducha nemali pri sebe. To nebol záujem štátu – silné individuálne osobnosti. Socialistický štandard rozvedených rodín – deti zverené výhradne matkám, k tomu aj byty a milenci ako náhradníci – otčimovia. Našli ste sa v tom hádam viacerí.

  • Podľa Ústavy je možné uviesť len 2 dôvody, ktoré oni akceptujú: „rozpor so svedomím“ alebo „rozpor s náboženským vyznaním“.

 5. Ignorácia je super zbraň

  • Ignorácia je prejavom aj arogancie, a arogancia sama je prejavom pyšnej idiocie a nikdy dobre nedopadne. Slabým jednotlivcom ignorácia vadí, pretože nemajú dostatočné sebavedomie. Problémy sa riešia komunikáciou, takže ignorovanie komunikácie nie je cesta riešenia problémov.

   • Mnohým tu nedochádza, že ja tu nielen pičujem, ale hlavne čítam a sledujem!

    • ..ale dochadza, dochadza, to sa neboj! A tiez nikto ta tu kvoli tomu tvojmu vyjadrovaniu hnef vnutorne nezatrati. Lenze (!) okrem sirokych vedomosti z tvojich komentarov citit aj nadmernu davku jedovatosti – a to mnohych odpudzuje – a to je skoda – mas co povedat – pre mnohych je to ale v takej podobe nestravitelne – tie info od Teba.
     To je ako keby si navaril ten najlepsi gulas na svete s najlepsich ingrediencii ale dal by si tam 10x viac palivej papriky ci cili alebo soli.
     Vezmi na vedomie, ze niektori ludia co tu citaju clanky a komentare sa s takymi palivymi reakciami ako mas niekedy voci nim alebo druhym nikdy vo svojej rodine ci medzi svojimi priatelmi ci v praci nestretli – je to pre nich iste sok – ze sa niekto moze takto spravat a pritom sa hlasit k tym na svetlej strane.
     Sice si to nemusia brat osobne ale uz dalsi tvoj komentar citat nebudu alebo uz ani nezajdu na badatela – po takom zazitku – a to je skoda!

    • Čiže všetko zle, Hm,HM,HM..všetko a nič hm…

   • No toto….čítam desiaty raz a nie a nie pochopiť. Neviem, si si dám prefarbiť vlasy 🙁

    • Ja to čítam už ani neviem kolkokrát za sebou a neviem pochopit s akou ženou maroš žil tolko rokov žil a nezošedivel z nej ako jabloň do biela rozkvitnutý. Ani sa nečudujem na jeho občasné reakcie ktoré sa z neho chrllia ako láva ..

     • Ale niecim ho predsa musela zaujat alebo kvoli niecomu s nou svoj zivot na isty cas spojil – museli mat nieco spolocne – vzdy existuje nejake „lepidlo“, nejaka pricina. V tomto ohlade osudove chyby v zmysle nahodnych stretnuti neexistuju – mozu tam byt hlbsie dovody – mal si s nou v tomto zivote nieco „odzit“ a na zaklade toho nieco pochopit. I ked to moze byt utrpenie zit v takom vztahu – mal pytat aj sam seba kde urobil chybu lebo sa mu to moze stat v dalsom vztahu zas a potom zas. Nejaky vyssi zmysel to bude mat – a to vsetko v ramci Najvyssieho riadenia. Je to vsak pre dobro cloveka. Ale casto to byva ze vacsinou clovek za svoje utrpenie obvinuje toho druheho a nerozmysla co mu tym (co prezival) chcel Zivot naznacit – povedat. Vacsinou tak reagujeme vsetci.

 6. Osvedčená

 7. Bijovníci nato vyfasují emerický paragánský praky, se spuchřelou gumou na splátky.

 8. Inými slovami, slovenská vláda je v takých sračkách a tak vysratá, že už nemá gule pokračovať v ďalšom podvode, ktorým je likvidácia drobnej hydiny u obyčajných občanoch, ako sa tomu deje napr. v ČR: https://www.hnonline.sk/slovensko/96060330-po-ceskom-masakre-zostava-slovensko-jedinym-ostrovom-bez-nakazy ! V ČR je stále veľká väčšina ľudí naďalej zhypnotizovaná médiami, viď podpora vojny na Ukrajine a pod. sračky. Pokiaľ ide o súčasnú zdegenerovanú vládu a parlament v našej gubernii, dlhodobo nesledujem ich primitívne divadelné predstavenia na tému krízy, rozpadu koalície a pod. Len naťahujú čas a odpútavajú ovce od dôležitých procesov prebiehajúcich v pozadí ! Sú to vychcané kurvy spolu s jaternicou !

  • Referendum je len o príležitosti, ako dať mandát tomu buzerantovi a ficozmrdom! A to sa teda unúvať nebudem!

   A stále mi tu nenabehli komentáre!

   • Referendum vám tiež dá možnosť odvolať ficozmrdov, ak sa dostanú k moci a nebudete s nimi spokojný.

    • to je jedno kto

     dokedy tu budete tarat dve na tri? fico odhlasoval vstup svedska a finska do vojny proti rusku, velkohuby srab blaha radsej od strachu nepachol ani len do parlamentu bude radsej vypisovat na FB, schvalili kopec zakonov spolu s chuntou ako napr. zakon o hospodarskej mobilizacii, kde vam chunta moze ukradnut co sa jej zachce, dali sa opichat ako napr mudrlant kamenicky ci mlady kalinak, aktivne podporovali opichavanie seniorov v domovoch vid cisty den richter. nepotrebujeme aby sa tam opat dostali. fico to uplne pomrdal aj s povalenim vlady heromatovica, proste 7D sachista. teraz bud dostaneme uradnicku vladu alebo rovno super uradnicku v podobe pelegriniho a simecku. radsej aby ich nechal varit ako zabu vo vlastnej stave, vid faktury, ktore prave ludia a firmy dostavaju (ja +450% a to som 40% energie usetril za minuly rok), a tym to povedie ku krachu na slovensku a k ultra nasratosti, tak ich dal od valova a teraz to budu moct zhodit na to, ze vlada je uz prec. do riti aj s takym konceptualom.

   • Ja vám dám komentár.Vy ste jeden z tých čo na všetko pičujú a ked majú dačo urobit, poserú sa o hovno spravia.Zdvihnite riť z gauča chodte na referendum a volby,inak si sám poserete život.Kto nejde súhlasí s tým čo sa tu deje.Možno vám to hovorím tvrdo,aj ked súhlasím s niektorými vašimi kometárami,ale inak to s vami nejde.

    • Na všetko cez pohľad riadenia! A riadenie je také, že o referende rozhodnú faktúry za energie! Tie sú vysoké u podnikateľov a zamestnávateľov – nie u bežných ľudí. Štátny sektor vykryje vláda rozpočtom! Tam sa prepúšťať nebude! Súkromný sektor zareaguje až po 21. januári! A všimnite si, že ani Ficovci, ani Kotlebovci, ani Uhríkovci nedali VEREJNÝ prísľub, že zastavia vojnu na Ukrajine a znížia energie! Zatiaľ sa tu nesformoval jediný politický proruský ani proekonomický subjekt! Referendum má pomôcť k moci Pellegrínimu a Ficovi, prípadne SNS a Kotlebovcom! Takže o čom zase točíš – o voľbe menšieho zla „Amerika First“? Nech táto vláda dovládne so všetkým zlom! 2udia zatiaľ nezaryli rypákmi do zeme a každý to má na háku -v krčme sa o tom nediskutuje! Toto referendum je akcia „krovie sa chveje“! A čo keď sa krovie chveje? Nič! Fúka vietor – prestane. Ale ak ma chceš presvedčiť, že Pelé a Fico sú tá správna voľba – nepičuj o referende – pičuj o nich! Lebo ak má byť referendum A – povedz aj to B! Ešte ho niekto musí aj schváliť a húfnica do toho znovu hodí vidly! Tak sa fakticky cielene likviduje inštitút referenda! Patovou situáciou! Ak nevidíš aj reálne východisko – referendum je ti na úplné hovno! Reálnejšie by bolo násilné prevzatie moci, ale taký subjekt tu neexistuje. Armáda nestojí pri nás a v nej ani náznak konceptuálneho riadenia do budúcna! Sme vo fáze rozkladu! Samí zradcovia!

     Žilinka začal vyšetrovanie – chápem to ako krytie – či politici málo pritvrdili počas lockdownov – lebo nadúmrtia, a nie či porušili slobody!Tejto téme sa Fico a plus vyhýbajú tiež, takže koho tam chceš! Tu sa musí do nových volieb sformovať nejaký konceptuálny subjekt, inak je to stále o ničom! Sme v rozklade!

     https://www.infovojna.bz/article/video-zilinka-preveri-ci-sa-politici-pocas-riadenia-covidovej-pandemie-dopustili-trestneho-cinu

     • Co by z toho Fico ci niekto ini mal – co by dosiahol – ked vidi ze sa ohladne vysetrovania zlocinov okolo c19 extra neudialo – ani v dobe c19 ani dnes.
      A to jak medzi obyvatelmi aj na politickej scene. Fico priebezne dostatocne hovori o tom co s nami robili a keby to chcel tlacit este viac a chcel s tym nieco robit iba by sa znemoznil. Nikto by mu z ludu ci z politckej sceny nesiel pomoct. Iba by rozputal este vacsiu vojnu proti sebe. Zilinka – kader Globalistov si tiez nemoze vyskakovat a robit urychleny poriadok s poskokmi usa na Slovensku, tiez musi stupit len tam kde je pevna zem. Jako moc by som v tomto ohlade nejak nekritizoval Fica ci Zilinku – podla mna robia co im situacia dovoluje.

    • Odpovedal som – neprešlo. O. i. – Čaputová podľa prieskumov a preferencí Pellegríniho – ak nebude mať oproti Ficovi a Kotlebovi šancu – hodí do toho vidly!

     • Ak necháme týchto chujov dovládnut,može sa stať že nové volby si zabezpečia ako komunisti.Kto by volil inú stranu,ide do basy.To by sa vám páčilo ? myslím že nie,už sme to zažili.Vlastne neviem či aj vy.

     • Práveže by sme ich mali nechať dovládnuť. Zdá sa totiž, že v roku 2023 sa všetko začne rúcať. Ceny energií až teraz začínajú doľahať na obyvateľstvo. Vojna na Ukrajine sa môže eskalovať. Následky covidových vakcín tiež sa začnú zreteľnejšie prejavovať. Z toho všetkého hrozia sociálne nepokoje. Nechať vládu zodpovednú za toto všetko ujsť, by bolo pre nich veľmi jednoduché. Preto by bolo možno lepšie nechať ich si to celé do dna vyžrať.

    • Vy všetci, čo ešte stále veríte nejakému politikovi, vám už niet pomoci. 30 rokov skúseností je vám málo. Skúšajte ešte 30 rokov. Ja už to robiť nebudem. Tento parazitický systém je neopraviteľný, musí skončiť. Definitívne. Žiadne voľby, žiadne referendum vám nepomôže. Žiadnu vládu nepotrebujeme (už slovo vláda je obludné). Potrebujeme niečo úplne iné. Skúste porozmýšľať čo.
     Normálne je parazitov sa zbavovať, nie ich kŕmiť.

    • holistický prístup

     Milanovi a ostatným hrdým (slepým) OTROKOM.

     Je to opačne – každý, kto sa zúčastní HRY na tzv. „voľby“, „referendá“ a podobné sračky SÚHLASÍ so systémom – systémom otrokárov a otrokov.

     Tzv. „štáty“, „republiky“, „vlády“, „parlamenty“ a úplne všetky jej nástroje (úrady, súdy, školstvo, zdravotníctvo, …) sú len sluhovia (otroci) korporácií – sú to … možno to prirovnať k „s.r.o.“-čkam – dokonca sú registrované ako protinárodne orientované … sú to len pobočky „firiem“, „fabrík“, …

   • Možeš prísť na RF a BYŤ PROTI tomu, aby sa vláda dala odvolať cez RF. Vo voľbách NEMÔŽEŠ BYŤ PROTI FICOVI.
    Ak nevidíš rozdiel, škoda reči.

  • Čo sa týka tých sliepok v ČR – počkajú si na reakciu tam a potom to nasunú tu. Sú to sociálne experimenty – je fuk, v ktorom štáte. Problém, reakcia, riešenie. Budú padať z neba holuby. V meste urobia hromadný úhyn, natočí to telka a bude zámienka. A ochranári už nie sú ochranári, ale bioteroristi.

 9. P.s.: Nuž stávate sa slávnymi, BADATEĽ https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/653037-mobilizacia-do-vojny-proti-rusku-panika-ktoru-toto-klamstvo-vyvolalo-je-pracou-ziskuchtivych-podvodnikov/ ale dominantná časť diskutujúcich je na vašej strane ! Takže hoaxová polícia, ktorej veria už len provládni tupci zase baví publikum svojou „inteligenciou“…

 10. Mam problem – rusov strielat nechcem – strielat chcem americkych, britskych, francuzkych a nemeckych nacistickych instruktorov ktori vedu teroristicke bandy na okrajine. Jak sa knim ale dostat?

  • Musíš sa nechať obliecť do ukrajinskej uniformy.

   Inak – 70 tisíc čs. legionárov držalo za gule celú VOSR – čo nám nevedia židoboľševici zabudnúť a preto likvidovali čs. vojenskú elitu národa po WW2! Musíte si uvedomiť, že Rusov je síce 130 miliónov – ale to je tých 130 miliňonov mužikov. Vojakov majú Rusi málo! A my západní Slovania sme stále tí najbrutálnejší a preto nás štvú proti sebe!

   • Zidobolsevik to je nejaky vystipany slovny prehmat – tak ako za 30 rokov pretocili pojmy lavica a pravica, ci nie:)

    • to je jedno kto

     preco by bol. staci si pozriet, aka bola veduca struktura ludi, ktori tvorili vedenie ci uz bolsevikov, ci mensevikov. ten pojem je praveze velmi vecny. pozn.: entickych rusov tam fakt najdes ako safranu.

     a suhlasim aj s tym, co napisal maros o nasej brutalnosti a aj o tom, kto realne bojuje na ukrajine. su to zoldieri ci uz z nato, ci ruskej strany, plus cecenci a im podobni. zvysok striela max do vzduchu.

     • Svetová vojna má byť tým najväčším zločinom, ktorý má zakryť tie ostatné zločiny! Protestujte proti vojne na Ukrajine! Je to proxy vojna a zámienka na iné usporiadanie sveta! Preto nikto nemal záujem na zadefinovanie krajinských hraníc – aby toto ostalo priestorom budúceho konfliktu! Kto tu bude vládnuť Veľkému izraelu!

    • Viem iba aky je rozdiel medzi trockistami a bolsevikmi v 1917.
     Ale aky je rozdiel medzi bolsevikom a zidobolsevikom? A aky medzi trockistom a zidobolsevikom?

     • Židobolševiky nazýval Hitler Židy ve vedení sovětu.Přejmenovali svá původní příjmení na ruská.Ve vedení v Sov.Svazu byla drtivá většina židů.Trockij,Kalinin,

     • Pre Pohoda: Pozorujem, ze poslednu dobu mnohi pouzivaju namiesto nadavky pomenovanie „zidobolsevici“ alebo „bolsevici“.
      Ako ale nazvat tych, ktori uhasili „poziar“ planovanej celosvetovej revolucie ktoru Globalisti zalozili Rusku a zachranili tak existenciu Ruska v r. 1917? Ako ich nazvat?

     • Tak je to vždycky.Dobrá věc se podařila,ale aby se nám to nevymklo z rukou,tak tam nasadíme vlastní lidí.Ano vše skončilo v rukou bolševiků a pak se třeba Lenin utrhl a rozdal půdu šlechticů drobným bezzemkům.Rotshildové se mohli zbláznit.Nebezpečí koncentrace majetku,půdy apod pod jednu vládu,majitele,stranu..je to,že se tím pak snadno předá všechno někomu jinému.
      A Stalin je taky zlobil.

     • Keď sa niečo rozbíja a mení – potrebuješ najprv búracie kladivo a tým boli anarchisti – trockisti. Boľševici boli „normalizátori“ toho už plánovaného stavu. Lenin aj Stalin vlastne zradili celosvetovú revolúciu – tá pokračuje teraz rozkladom národných štátov – do čoho im hodil vidly Putin aj so súhlasom Ruského židovského kongresu, pretože ruskí židia si uvedomujú, že Chazari by sionizmom zničili aj ruských židov – tak ako za naci holokaustu – a Rusko by ovládli oni! Sovietska moc bola moc židovská-chassidská. Preto ten rozpad ZSSR. Bol to sionistický chazarský rozklad tejto chassidskej židoboľševickej dŕžavy, o ktorú majú neustály záujem Chazari – vyhnaní Rusmi z tohto priestoru. Trockisti sú konceptuálne rozbíjači – anarchisti, ktorí sa pridajú tam, kde to treba rozložiť – 1956, 1968, 1989, 1991. Židovstvo je sekta s dvomi základnými konceptami – násilným talmudom a manipulačnou tórou. Biblia v Starom zákone obsahuje 5 častí tóry – preto židokresťanstvo. Pjakin preto hodnotí boľševizmus ako konceptuálne „tvorivý“ – štátotvorný. Sovietska moc bola moc židovská – Rusko je pre ruských židov stále nástroj ich moci – pre Chazarov časť starej vlasti a zdrojová základňa. Preto proxy vojna na Ukrajine. Preto zaklínadlá o ruskej totalite. Nebudú predsa spomínať židovskú totalitu. Preto sú-boli všetci sovietski hlaváči vždy a zásadne miešanci so židovským pôvodom. Ešte aj manželka Mikuláša II. bola pôvodom nemecká položidovka. V Maďarsku od rozpadu R-U až doteraz nebol prezidentom nikto, kto by nemal aspoň čiastočný pôvod v tomto zmysle. Ateizmus bol-je nástroj na odstránenie toho viditeľného židovstva – religiózneho – vďaka tomu sa mohli rozbehnúť zmiešané manželstvá. DNA manipulácia – nemeckým nacistom vadila židosemitská krv – nie židochazarská.

      TV Al Jazeera_informace o pozadí Holokaustu-smlouvě Domu Sionu s nacistami.pdf
      https://ulozto.net/file/sMpzYCmfC5ob/tv-al-jazeera-informace-o-pozadi-holokaustu-smlouve-domu-sionu-s-nacistami-pdf#!ZGH3AQR2AQqyLJLjMwIvBTZ1LzAwMJWiAHAUFH4gGQubq2SxMt==

   • Nemyslím si,že Stalin zradil celosvětovou revoluci.Za svého života dosáhl dost a víc už nestihl.Prý ke konci života se chtěl zbavit židů ve vedení,vyhnat je na Sibiř,ale podezřele rychle umírá.Pak už to šlo z kopce.Chruščov na něj nakydal plno špíny a další státníci nic moc pro Rusko.Až se objevil Putin.Ten hraje vabank o záchranu Ruska.A jestli je to ten pravý nebo ne jedno .Je to symbol naděje vítěství.

    • Nedavno som videl video od Nestora o Rusku – boli to 3 absolutne ine staty za obdobie od 1917 do 1991. Prave to Stalinske Rusko tam vyzdvihoval.
     Dalsia vec je ze som pocul – a to uz neviem v akom radiu ze sa okolo Stalina motalo vcelku dost „ludi“ v skrytej podobe jastericiek ci plazov – ze to bud niekto videl alebo natocil na video. Ale kto to uz hovoril si napamatam, no neviem ci to nebol Chvatal alebo ti vytecnici z AE.
     Inak Reptiliani – ak existuju tak niesu rasa – su len hybridi – vysledok genetickych manipulacii davnejsich ludskych civilizacii na zakazku od tych padlych vyssich duchov, ktori sa potrebovali pohybovat v hmotnych telach na Zemi. Pouzivali tie plazie tela ako skafandre. Do ludskych sa im bolo Zhora branene inkarnovat. Vynimka je pri slabom duchu cloveka kde ho mozu ovladat – ovladaju jeho mozgove centra – takze su akoby v nom inkarnovani.

 11. Pozrite sa – kto bol na vojne vie. Dostanete do ruky samopal. Na koho ho namierite je vaša vec.
  Ja som raz dal kopanec kamošovi, ktorý na mňa s prče namieril sapíkom bez zásobníka… nikdy neviete, či v komore nezostal náboj… so zbraňami nie sú žarty.
  A keď nechcete bojovať, musíte si to “vyriešiť” sami.
  Nechali sme sa vmanipulovať do tejto situácie sami – bueď teraz budeme ťahať za jeden povraz, alebo nás zlikvidujú.
  Tí čo si naivne myslia že Rusi na nás nebudú útočiť – oni neútočia na “nás”, ale na Slovensko, ktoré pomáha fašistom. Tak ako za 2. svet. vojny – zasa sme na zlej strane barikády. Nie my, občania, ale naša vláda! A štát nereprezentujú občania, ale vláda a prezident!!!
  Možno máme šťastie, že u nás nie je toľko “core fašistov” ako v UA… ale možno sa mýlim.

  • Češi sice v řádách wermachtu nebojovali na východní frontě,ale zase pilně soustružili kanóny pro Němce.Legionáři v občanské bojovali proti rudým a sebrali jim vagony s carským zlatem.Jak se asi na nás musí Rusové dívat.

Pridajte komentár

*