Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Svetové ekonomické fórum chce blokovať nepohodlné osoby a názory na internete


Print Friendly, PDF & Email

Svetové ekonomické fórum chce blokovať nepohodlné osoby a názory na internete

(Igor Chudov, Global Research) Svetové ekonomické fórum (WEF) začína byť trochu znepokojené. Neschválené názory sú totiž čoraz populárnejšie a online cenzori nedokážu držať krok s tým, ako sa milióny ľudí stávajú uvedomelejšími a hlasnejšími.

Ukázalo sa, že cenzúrne nástroje používané na internetových platformách sú dosť hlúpe a neschopné. Ľudia majú dokonca odvahu sťažovať sa na Svetové ekonomické fórum, čo je zjavne úplne neprijateľné.

Autorka WEF Inbal Goldbergerová teda prišla s riešením: Navrhuje zhromažďovať mimoplatformové spravodajské informácie z „miliónov zdrojov“, špehovať ľudí a nové idei. Následne takto získané informácie chce zlúčiť do „rozhodnutí o odstránení obsahu“ a odoslať ich internetovým platformám na vykonanie výmazu.

Ako ďalej uvádza:

„Na prekonanie prekážok tradičných metodológií detekcie navrhujeme nový rámec. Namiesto spoliehania sa na umelú inteligenciu pri masovej detekcii a na ľudí skúmajúcich okrajové prípady, zásadný je prístup založený na spravodajstve.

Zavedením ľuďmi vycibreného, viacjazyčného a mimoplatformového spravodajstva do vzdelávacích sád, bude potom umelá inteligencia schopná vo veľkom zachytiť aj jemné či novátorské porušenia pravidiel skôr, ako sa daný obsah dostane na bežné platformy.

Doplnenie tejto inteligentnejšej automatizovanej detekcie ľudskými odbornými znalcami na preskúmanie okrajových prípadov a identifikáciu falošných pozitív a negatív a následné odovzdanie týchto zistení späť do tréningových sád, nám umožní vytvoriť umelú inteligenciu so zapracovanou ľudskou inteligenciou.

Táto inteligentnejšia umelá inteligencia sa s každým ďalším rozhodnutím o moderovaní obsahu stane sofistikovanejšia a napokon umožní takmer dokonalú detekciu vo veľkom rozsahu.“

O čom to celé je? Čo je na tom nové?

V súčasnosti sa cenzúra robí tak, že každá internetová platforma, ako napríklad Twitter alebo Facebook, má svoj vlastný moderátorský tím a nástroje na rozhodovanie.

Twitter sa pri rozhodovaní o odstránení akýchkoľvek tweetov alebo zrušení účtov ich autorov pozrá iba na tweety konkrétneho používateľa Twitteru. Moderátori Twitteru sa NEPOZERAJÚ aj na Facebook alebo iné externé webové stránky.

Takže napríklad používateľ @JohnSmith12345 má účet na Twitteri, kde prísne dodržiava pravidlá Twitteru a zároveň má účet na Facebooku, kde však zverejňuje správy proti očkovaniu.

Twitter v takom prípade nebude môcť pozastaviť účet @JohnSmith12345. To už dnes ale nie je pre WEF prijateľné, pretože chcú umlčať konkrétnych ľudí a myšlienky, nie jednotlivé správy alebo účty.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

To vysvetľuje, prečo sa WEF musí posunúť za hranice hlavných internetových platforiem, aby mohlo zhromažďovať informácie o ľuďoch a nápadoch aj všade inde.

Takýto prístup by mal najlepšie vedieť určiť, ktorú osobu alebo nápad cenzurovať – na všetkých hlavných platformách naraz.

Totálna kontrola nad online aj offline svetom

Chcú zhromažďovať informácie z „miliónov zdrojov“ a trénovať svoje „systémy umelej inteligencie“ na zisťovanie myšlienok, ktoré sa im nepáčia, aby mohli svoje rozhodnutia o odstraňovaní obsahu zasielať priamo Twitteru, Facebooku atď.

Ide o zásadnú zmenu oproti súčasnému stavu, v ktorej sa každá platforma sama rozhoduje o tom, čo robiť na základe statusov publikovaných iba na danej konkrétnej platforme.

Napríklad, okrem prezerania vášho profilu na Twitteri by sa umelá inteligencia navrhovaná WEF pozrela aj na váš Facebookový a Telegramový profil, potom urobila „inteligentné rozhodnutie“ a okamžite vás odstránila z celého internetu.

Je to určité zjednodušenie, pretože okrem jednotlivcov chcú hľadať aj „závadné“ idei. V každom prípade sa hľadanie nesprávneho myslenia globalizuje.

Záver

Znie to ako šialená konšpiračná teória priamo z pekla. WEF chce zhromažďovať informácie o každom a všade a potom všetkým platformám nariadiť, ktoré príspevky a ľudí majú odstrániť na základe globálneho rozhodovacieho nástroja umelej inteligencie, ktorá všetko vidí a dokáže identifikovať jednotlivých ľudí a myšlienky mimo danej platformy.

Ak by mi niekto niekedy povedal, že sa o tom bude uvažovať, pravdepodobne by som si myslel, že táto osoba je šialená.

Znie to ako chorá technologická fantázia alebo uletená konšpiračná teória. Bohužiaľ, táto šialená vec je skutočná a obsahuje ju agenda WEF, ktorá je oficiálne zverejnená na ich webovej stránke v sekcii „Agenda WEF“. A WEF sa len tak nehrajká.

Nebudete mať žiadny hlas a budete šťastní!

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Igor Chudov, Zdroj: globalresearch.ca, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Kto sú nové kádre WEF 2022
  https://wikispooks.com/wiki/WEF/Young_Global_Leaders/2022

  Nemci to zase chytili za správny koniec . ale toto sa nerobí – no no no!

  Nemeckí vedci učia robota cítiť bolesť

  Výskumníci z Leibnizovej univerzity v Hannoveri sa pomocou makety prsta a umelého nervového systému snažia naučiť robota cítiť bolesť. Cieľom je, aby sa robot naučil chrániť samého seba pred poškodením a obsluhujúci personál pred ublížením na zdraví.
  Aj keď roboty emócie nemajú a v dohľadnej dobe zrejme ani mať nebudú, vedci hľadajú spôsob ako ich aspoň naučiť cítiť bolesť. Nemeckým vedcom sa podarilo vyvinúť umelý nervový systém, ktorý by mohol byť využitý napríklad ako ochranný prvok pred poškodením niektorých menej chránených častí a elektroniky.

  Špeciálny nervový systém u robotov by ale mohol chrániť aj ľudí, ktorí s nimi pracujú. Akonáhle by systém pod vplyvom tlaku a ďalších parametrov vyhodnotil potenciálne nebezpečenstvo pre obsluhujúci personál, robot by činnosť pozastavil alebo znížil intenzitu.
  Robot reaguje na tlak a teplotu. Pri kontakte preruší činnosť

  Vedci z Leibnizovej univerzity v Hannoveri skonštruovali robotické rameno, na ktorého koniec umiestnili maketu ľudského prsta so senzorom, ktorý sníma tlak a teplotu. “Systém by mal byť schopný detegovať a klasifikovať nepredvídateľné stavy a poruchy a vyhodnocovať potenciálne škody, ktoré môže môžu spôsobiť, a zároveň spustiť príslušné protiopatrenia, inak označované aj ako reflexy,” uvádza sa vo popise výskumu nemeckých vedcov.
  Ako poznamenal server BBC, rovnakým spôsobom ako ľudské neuróny prenášajú informácie o bolesti by tie umelé prenášali informácie umožňujúce vyhodnotiť úroveň možnej bolesti či poškodenia. Klasifikovať by ich bolo možné ako ľahkú, strednú a veľkú bolesť. “Pri ľahkej bolesti spôsobenej fyzickým kontaktom s predmetom alebo človekom robot preruší vykonávanú činnosť. Robot sa “cíti” nepohodlne a s k výkonu činnosti sa postupne vráti až po tom, čo s ním bude prerušený fyzický kontakt spôsobujúci bolesť,” uviedol profesor Johannes Kuehn na švédskej konferencii IEEE venovanej robotike a automatizácii.
  https://vat.pravda.sk/technologie/clanok/394298-nemecki-vedci-ucia-robota-citit-bolest/
  ———————————————————-
  Pôvodne som hľadal článok, či AI dokáže cítiť bolesť aj sama – nielen ju vyhodnotiť ako pocit u „iného“ – a veruže som to nenašiel. Správne – bolesť u človeka je signálom poškodenia. Teda otázka je legitímna – ak sa AI má akože učiť z vlastných skúseností – čo taká bolesť – aj ako etická hranica, kedy by AI mala vedieť kedy dosť – či už voči sebe, či voči iným, aj keď som presvedčený, že z toho takto akurát vyjde nejaký sofistikovaný stroj na mučenie – vypočúvanie ľudí, zajatcov.

  A potom je tu aj iný aspelt – „keďže rozmýšľanie ľudí bolí“ – vie „rozmýšľanie“ bolieť aj AI?

 2. zvrhlý deduško večerníček

  „Autorka WEF Inbal Goldbergerová teda prišla s riešením: získané informácie chce zlúčiť do „rozhodnutí o odstránení obsahu“ a odoslať ich internetovým platformám na vykonanie výmazu.“ – tak sa mi zdá že táto Inbal by potrebovala vykonanie poriadneho výmazu, takže nájsť nejakého zúfaleho bezdomovca čo už dávno nemal a pripustiť ho k nej ! Možno by ju prešli takého hovadiny vymýšľať !

  Inak len aby tá umelá inteligencia neprišla na to že najväčšou hrozbou je práve šváb Schwab ! By bola sranda …

 3. Deus ex Machina – Boh zo stroja
  „deus ex machina dā′əs ĕks mä′kə-nə, -nä“, măk′ə-nə podstatné meno V gréckej a rímskej dráme boh spustený javiskovou mašinériou, aby vyriešil zápletku alebo vymanil protagonistu z ťažkej situácie. Nečakaná, umelá alebo nepravdepodobná postava, zariadenie alebo udalosť, ktorá sa náhle objavila v diele beletrie alebo drámy s cieľom vyriešiť situáciu alebo rozmotať dej. Osoba alebo udalosť, ktorá poskytuje náhle a neočakávané riešenie problémov.“

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,a tu je ľudský zásadný problém-hrabete sa v hlbinách a kráčate v labyrintoch,hoci nemáte na to výbavičku-a dokonca vás to utešuje,,,,podstatou človeka má byť zdravá a vyvážená jednoduchosť v tomto inak primitívnom prostredí s podporou podstrčeného matrixu,čo je klam pochádzajúci z temnoty-a čo je postačujúce tu na prežitie človeka a pochopenie a naučenie sa vôbec existovať-žiť a stať sa niečim tak,aby dokázal nechybovať,,,,

  • Schválne som to sem dal k téme článku, pretože zatiaľ čo „dramatici“ – čím nemyslím Havla – to poznajú ako „Vyskočil čert zo zásuvky!“ – konštruktéri-strojníci to poznajú – a ja tak isto odjakživa – ako „Duch V mašine!“ – duch stvorenia, duch strojníka-konštruktéra v mašine! Moja kosačka je moja Endžínka, každá moja žiarovka je moja kamarátka – keď ju na celú noc zapínam, prihovorím sa jej „Ahoj kamarátka!“, keď ju ráno vypínam „Kamarátka ďakujem!“ A to by ste kukali – žiarovka mi vydrží svietiť 3 x dlhšie! Experimentujem tak už dva roky. Pretože viem, že určitá skupina ľudí sústredená na dosiahnutie výsledku – dokáže napr. ovplyvniť generátor náhodných čísiel, napr. cielene na prevládajúce generovanie párnych čísiel, resp. opačne. A len „mimochodom“ – UFO dokáže detto vyradiť čokoľvek z prevádzky a opačne to nakopnúť! Preto sa všetci /aj keď nie všetci a v tom je medzi nimi rozdiel/ – modlia a prihovárajú k svojím mašinkám – a nie je to len vo filmoch – keď sa všetkoposralo, čo sa posrať mohlo podľa Murphyho zákonov, alebo keď tá prispatá mašinka konečne naskočila a všetkých zachránila v poslednej chvíli /prevzatá dramatizácia deus ex machina/! Len upozorňujem – to nie je láska k stroju ako takému – to je láska k STVORENIU AKO TAKÉMU – obdiv nad schopnosťou niečo také vymyslieť a dať dohromady! Ako lodník by som o tom vedel povedať viac. Priamo na mieste si uvedomujete ten konštrukt – prečo asi práve takto! V tom je ten duch premietnutý do FUNKČNÉHO výsledku. A tá komunikácia so strojom je v podstate komunikácia s duchom konštruktéra-stvoriteľa. Je to láska k Duchu Stvorenia. Preto Boh-Duch V stroji. Teda!

   Ak vie skupina sústredených ľudí – dušou, duchom – ovplyvniť generátor náhodných čísiel – dokážu ľudia takto ovplyvniť aj „počínanie“ umelej inteligencie – tiež len „stroja“? Volebného stroja? Stroja lotérie? No lebo AI sa zatiaľ nedokáže „odlepiť“ od svojho NOSIČA – zariadenia, v ktorom „sídli“ – zatiaľ čo ľudské vedomie dokáže existovať v noosfére – v kolektívnom vedomí – aj bez mozgu, aj po smrti „nosiča“ človeka. Vie a je ochotný človek – prepožičať AI svojho ducha – svoju dušu? Ja by som to v žiadnom prípade neurobil! A nemyslím si, že je to možné, aj keď okultnými spôsobmi dokážu preniesť časť informácie vedomia na rôzne predmety – ale nikdy nie vedomie celej bytosti. Ide o to, že potom by sa takéto vedomie stalo „verejne prístupným“ aj bytostiam, s ktorými určite nechceme mať nič spoločné! A o to IM v inštalácii AI do ľudskej spoločnosti ide – ľudstvo ako také AI nepotrebuje, pretože dokáže vymysleť „aj boha“ keď treba!

 4. Miroslav Čižmár

  Páči sa mi, že sa snažia dosiahnúť dokonalosť spojením človeka a stroja. V dokonalom výbere sa človek vyrovná stroju a stroj človeku.

  • Taky si trénoval skoky z višně na znak, že jo? :-)))

   • Miroslav Čižmár

    Som zástancom perfekcionizmu. Človek by sa mal snažiť o dokonalosť, avšak to ho privedie k spojeniu so strojom.

    • Laciný přívěsek stroje? Dělal jsem na Tosce a krám měl výrobní číslo 02, spíš prototyp a slabý počítač. A tak jednou do týdne +- havaroval s cca. 50. roztočenými kily jak káča a mohlo to v blbé konstelaci zabít kohokoliv na dílně. A elektrikář řekl že nové ovládání pro hydrauliku by stálo 3. mega /žádný stolní laptop / dnes tak k desítce s „tvrdostí měny. Ty specíály musí s hmotou, rychlostí časem a prostorem o třech osách online paralelně vše naráz a synchronizovaně, tam nemůže být šumák. No a to nás tam by prý radši všechny pozabíjeli než by ty prachy dali. Máš dětské myšlení.

     • Miroslav Čižmár

      Keď človek spozná algoritmus dokonalého výberu, tak skôr či neskôr ho naprogramuje do počítača s umelou inteligenciou. Človek a počítač sa stanú dokonalými v myslení. Vznikne možnosť hormonálneho prepojenia človeka a stroja.

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,človek závidí stroju a stroj človeku a preto sa jeden spolieha na toho druhého a obaja sa vzájomne vykorisťujú a oberajú o pokoj,,,,človek má ruky na to,aby sa nakŕmil,vyliezol na strom a utrel si zadok,,,,vy ruky používate na leštenie strojov,aby vám to prinieslo za odmenu banány,aby ste si vo svojej pochabej chytrosti pre ne nemuseli liezť na stromy-lebo vy sa už domnievate,že máte rozum a myslenie,,,,

     • Pindáte oba se škrpálem z mentálního hladu, ta bída je i časová tíseň v tom slavném trhu zdefraudantů čehokoliv a deviantů úžerů a který tak zbožňují mentálové.
      Vy kožení „supersonici s trtkavým diamantovým a automatizovaným. 🙂

     • Ta druhá část je vaše zrealizovaní vize těch co vás hodlají využít jak hadry jednoho užití.
      time 10:41 / 12:10
      https://otevrisvoumysl.cz/jp-sears-je-klaus-schwab-nejnebezpecnejsi-clovek-na-svete/

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,to je fakt vizitka-cz/sk roboši,ktorí sú živený z výkonu stroja tu kydajú a to dokonca i na mňa-čo je fakt drzofka na dobrú motiváciu trestu,,,,človek zostrojil stroj,aby za neho vykonával nepríjemnú činnosť a v zápetí sa o daný stroj treba viacej starať než o človeka-a koľko je tu strojov a koľko človečenstiev,,,,a zamestnávateľ vám povie-a viete vy vôbec koľko takýto stroj stojí peňazí????-a to prosím povedal človeku,ktorý ma podľa politikov-nevyčísliteľnú hodnotu,,,,

     • Miroslav Čižmár

      Kovidbarón, a to si napísal pod banánovníkom pri utieraní zadku?

    • Israismael

     To si fakt myslíte že také dielo, ktoré chcú vytvoriť ľudské prepestované globalisticke mozgy (clovek+stroj) by podporoval ten Najvyšší ktorý nás stvoril?.. Odjakživa je človek mäso, krv a kosti.. Ci ma človek byt strojom bez citu?.. To už by človek skončil v apokalyptickom svete určite…. uvedomujete si to, ako by bol strojoclovek ovládateľným a bez darovanej slobodnej vôle?

     • Miroslav Čižmár

      Pravdy sú dve. Jedna je citová a druhá strojová. Prvá nám umožňuje šúpať banány a utierať si zadok. Druhú si ukladáme do databázy kolektívneho poznania ľudstva. Nakoniec z nej vzniknú stroje, ktoré budú proti nám bojovať o naše banány. Dokonalosť v šúpaní banánov nám umožní žiť v mieri so strojmi. Poraziť ich nedokážeme, lebo využívajú naše vedomosti.

    • Vědomosti ve vztahu k čemu, bezedné díry k ničemu? Kde máš harmonickou pohodu od splašených mrhačů silou a naprostých trotlů práce všeho druhu k nenažraným vymařovačům zmary?
     https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,už si ubohýsergeji splatil svoj dlh svojmu pánovi-mecenášovi,že tak kidáš na materializmus a myslenie,,,,pretože ty na to nevypadáš,že by si nemal dlžoby,,,,

     • Miroslav Čižmár

      Vedomosti vo vzťahu k poznaniu dobra a zla. Hromadíme to od počiatku ľudstva.

     • Jsi houkal, obsluha cnc jsou i programátoři protože se tam musí dělat v závislosti prací výměn třeba nástrojů korekce a to zpravidla i v návaznosti na materiál v otáčkách, posuvu a korekcí rozměrů a ty jenom mlátiš tlučhubo pantem jak kladivem. Profesore 🙂 Ale jo, člověk je pro mentály bezcenný když mají převis nabídky na pilíři kapitalismu pracovním úřadu.
      Nikdy jsi nepracoval, takových chytráků zotročení je většina parazitací a hlupáctví. Jsou ovšem vítečníky organizované korporáty které pohřbí vše i společnost a rozum ztelpaných magorů korupcí a a arogancí moci, hulváte. Time 2:00
      https://www.youtube.com/watch?v=BVYncPJPtOo

   • Perfektné – explicitné – videjko..

    • Možno je aj na niečo dobré pre Slovákov, že Remišová je taká sprostá.

     „Draxler v reakcii na prepad v rebríčku digitalizácie: Blahoželám vláde SR a Veronike Remišovej zvlášť.
     Slovensko sa v miere digitalizácie spoločnosti ďalej prepadáva. Do roku 2020 sa držalo v prvej dvadsiatke krajín EÚ. Teraz však v rebríčku za uplynulý rok kleslo na 23. priečku. Pri nástupe do funkcie v roku 2020 však nová ministerka Veronika Remišová sľubovala plán, ako rozbehnúť digitalizáciu naplno.
     Na túto informáciu reagoval na sociálnej sieti bývalý minister školstva Juraj Draxler a dodal:
     „Blahoželám vláde SR a Veronike Remišovej zvlášť. Od nástupu tejto koalície sme vypadli z prvej dvadsiatky a teraz je od nás horšie už len Poľsko, Grécko, Bulharsko a Rumunsko. Ešte raz: všetkým aktérom srdečne blahoželáme,“ uviedol Draxler.“
     Rebríčky podľa jeho slov treba vždy brať s určitou opatrnosťou ale každý, kto to sleduje, vie, že je to reálne zlé. „Keby išlo len o nejakú zotrvačnosť, v poriadku. Ale ono sa naozaj veci riešia tak slabo, že nás žiadne zlepšenie v dohľadnej dobe nečaká. Môžeme si len kolektívne z tejto koalície búchať hlavu o múr,“ dodal na záver.

     https://www.hlavnespravy.sk/draxler-v-reakcii-na-prepad-v-rebricku-digitalizacie-blahozelam-vlade-sr-a-veronike-remisovej-zvlast/2907222

 5. hľadač pravdy

  *PO PRVÉ:
  ,,svetové ekonomické fórum“ (WEF) o ničom podstatnom NErozhoduje (!), rovnako
  tak o ničom podstatnom nerozhoduje ani plebsu podstrčený panák Klaus Schwab, aj keď áno – je to vysoko postavený nadnárodný slobodomurár, ale stále iba poskok! Tento (NE)ľudský šváb iba plní príkazy, ktoré sú mu dané a o ktorých sa rozhoduje niekde úplne inde, ako vo WEF!!

  *PO DRUHÉ:
  citácia z článku: ,,WEF chce zhromažďovať informácie o každom a všade“.
  ,,WEF“ nič nechce (!), ,,WEF“ nemôže nič chcieť!! Keď už tak – chce to plebsu podstrčený panák Schwab, ktorý iba plní príkazy z vyšších miest a chcú to tí, ktorí tohto (NE)ľudského švába riadia!!

  Informácie o každom a všade sa už predsa zhromažďujú dlhú dobu!

  Tu nižšie o tomto prekopírujem celkom dobrý článok z 21.6.2022 s uvedením zdroja na konci. Je to dlhší text, kto si ho ale prečíta a doposiaľ o ničom takom nevedel – dozvie sa celkom zaujímavé informácie….
  ============================================================
  Šmíruje nás kdekdo, děje se to stále častěji stále více lidem. Otázka je s pomocí jakých nástrojů nás šmírují a co proti tomu můžeme dělat.

  – Podívat se na zástupce firem které dodávají v ČR šmírovací technologie
  – Popsat technologie a postupy využívané při ovlivňování veřejného mínění na jedné straně a při šmírování nás jako jednotlivců na straně druhé
  – Naznačit kam se posouváme ve využívání AI a vytěžování videozáznamů na příkladech z české praxe

  Technologie šmírování Čechů

  Několik českých IT firem dodává státu a vybraným politikům IT řešení na šmírování občanů. Dodávají software i větším komerčním subjektům, které na to mají a pojaly nutkání monitorovat komunikaci s klienty a prohrabovat se v historii toho co kdy kdo řekl nebo napsal.

  Proč se tím vůbec zabývat? Pokud pochopíme jaké zbraně má protivník a jak fungují, můžeme vymyslet vhodnou obranu nebo postupy na snížení rizik a to s ohledem na svůj životní styl. Každý jsme jiný, takže nelze doporučovat plošně.

  Motivace státu je jasná. V ČR je k dnešku evidováno 656 tisíc státních zaměstnanců, kromě lékařů, hasičů a některých učitelů a ještě méně vojáků, neposkytují žádné užitečné výstupy (dobrovolně koupitelné služby nebo výrobky a zboží). Tohle udržet u moci se nedá jen s pomocí běžných odposlechů nebo šmírování ala Brettschneider ze Švejka. Dfens na těchto stránkách často píše, že nemáme s orgány státní moci, policajty, úředními pijavicemi a spol. mluvit, nad rámec nejnutnějšího, protože co řekneme, může být a bude použito proti nám. Tahle rada mě již dvakrát zachránila. Je to triviální ale účinné. Bohužel by to chtělo menší update, nic totiž říkat nemusíte, oni si najdou co píšete nebo říkáte a umí to strojově vyhodnocovat. A to i mnoho let zpětně. ​

  Přesto se cítíte bezpečně? Zde jsou příklady důvodů, proč byste mohli změnit názor:

  1. Jedna z dále představených IT firem svou technologií pomohla Andreji Babišovi vyhrát historicky první volby a je pravděpodobné, že se tento scénář cca zopakuje. Pokud imigranta nepovažujete za hrozbu nebo ho adorujete, třeba vás osloví druhý důvod.
  2. EU rozjíždí kombajn na plošný monitoring soukromé komunikace, včetně částečně end-to-end šifrované, jako je WhatsApp a další. Pod záminkou boje proti dětské pornografii a zneužívání dětí, kterýžto důvod nelze sestřelit. Transpozice do legislativy ČR a definice podmínek pro využití vhodných IT řešení se ujali Piráti, což jsou fanatici (jak dokázali čerstvě i na zákazu spalovacích motorů). A proč o tom přemýšlet právě nyní? Protože je zde třetí zjevný důvod.
  3. Trh s IT šmírovacími nástroji bobtná pod vlivem grantů, dotací a rostoucích zakázek od státu a velkých korporací. Do hry se zapojují stále vyspělejší nástroje jako AI (artificial intelligence – umělá inteligence). ČR najíždí na další level což je vyhodnocování video streamů v pilně budované sítě kamer na veřejných místech.

  V ČR se je řada firem, zaměřujících se na big-datovou analytiku, sledují a vyhodnocují chování a preference skupin lidí, segmentů, davu ale i jednotlivců. Datově analytické (šmírovací) technologie, musí být ale pro získávání dat šité na míru České republice, díky specifikům češtiny. IT nástroje pro analýzu češtiny nejsou tak rozvinuté jako např. pro angličtinu a pokud jsou, stát je zatím neumí levně integrovat do svých IT systémů. Použitelné nástroje dodává na špičkové úrovni jen pár firem.

  Sílu rychlé, precizní analýzy dat odhalili nacisti, kteří využívali přes Švýcarsko dodané počítače IBM (viz např. text Der Programierte Massenmord na německém Spiegelu).

  O některých šmíráckých firmách jsou již na Dfensu opakovaně zmínky. Platíte si ale i neviditelné firmy, které na vašich datech usilovně pracují právě teď a o jejichž existenci nemáte tušení.

  Semantic Visions

  Semantic Visions je veřejně známý dodavatel průzkumů nálad ve společnosti. Vytěžují tisk, weby, diskuse sociální sítě a analyzují tam nalezené texty. Firmu reprezentuje „datový vědec“ František Vrábel. Opravdový data scientist není, ale to je jedno, stejně jako je jedno zda firmu skutečně vlastní on nebo někomu dělá bílého koně. Vystupuje za Semantic Visions a prezentuje její analýzy v médiích, tématicky zjevně na zakázku. Vytváří si pozici nestranné autority, sledující z povzdálí nálady ve společnosti. V první volbě Andreje Babiše poskytovali Semantic Visions volebnímu týmu monitoring tisku. V průběhu kampaně měřili, jak tisk reaguje na Babišovy názory a jak často a v jakých souvislostech se o něm píše. Na základě těchto zjištění volební tým optimalizoval výběr témat s největším dopadem, která Babiš poté československy drmolil na kameru. Dělali to dobře a dělali to rychle s plným nasazením a i díky Semantic Visions jsme dnes tam, kde jsme.

  Semantic Visions vytěžuje již přes 10 let weby po celém světě a prodává jejich extrakty, Stahují terabyty dat z celého světa, od Číny po Antarktidu. Prakticky fungují jako kombajn, který sklízí web a kterým pouští dotazy a v rámci sémantické analýzy textu zjišťují frekvenci výskytu témat. Nemá smysl zde rozebírat zda toto lze vůbec legálně dělat bez souhlasu vlastníků dat. Prostě to dělají. Semantic Visions dlouhodobě vytváří zdání komerční firmy, pracující pro světové firmy. Může však jít jen o projekty tzv. ověření technického konceptu nebo projekty malého rozsahu, které jsou firmy ochotny nakoupit, ale nedostanou se do fáze zralého produkčního řešení. Na slušnou obživu, obvyklou kolem úspěšných big datových startupů, toto nestačí. Něco málo do komerční sféry i do zahraničí prodali, ale těžiště lze hledat v české kotlině, kde se profilují jako nezávislý analytický zdroj. To jsme viděli ve vystupování v průběhu COVIDu a názory pana Vrábela lze očekávat i na válku na Ukrajině a jistě se projeví v oblasti volebních preferencí Babiše.

  Nová kampaň budoucího českého prezidenta ČR, Slováka Babiše, je postavena jinak, IT nástroje pro průběžnou analýzu dopadu kampaně jedou již na plné obrátky. Model je jednoduchý: lidé, se kterými se fragmentovaná voličská základna dokáže ztotožnit, oslovují za Babiše a prohlašují, že za Babiše bylo líp. Spoléhají na hospodářský propad který nastává se zpožděním po jeho předchozí vládě. Míří na voliče, kteří nechápou zpoždění opatření a hospodářský cyklus vnímají přes cenu buřtů. Nevnímají makro příčiny zdražování, jim stačí jednoduchá věta. „Volič medián“ se tomu říká. Problém u této kampaně nenastává ani s měřením, protože voliči, jež tato kampaň osloví, neposkytují žádnou zpětnou vazbu prostřednictvím internetu. Vnímají však influencery ve svém prostoru (TV, Blesk a iDnes) Správný nestranný názor jistě zajistí průzkumy Semantic Visions a podobných.

  Semantic Visions se spoléhá na granty, prostředky od ministerstev a politických stran a politiků. Jedním z úspěchů firmy bylo získání grantu v hodotě 250 tis. USD v oblasti bezpečnosti obyvatel a odhalování desinformací.

  Technologie Semantic Visions bývala primitivní, na míru zákazníkovi psané skripty v Javě, které neměly znovupoužitelnost u jiné firmy. Technický koncept oproti profi nástrojům rozpačitý. Ve světě se technologie monitorování kyberprostoru a odhadování chování obyvatelstva vyvíjí jinými směry, jeden z nich pro odhalování epidemií nebo nepokojů obyvatelstva ještě dříve, než nastanou, například realizovala Izraelka Kira Radinsky.

  I přes relativní technologickou zaostalost měli Semantic Visions historický úspěch. Analyzovali dopad témat volební kampaně a provedli Babiše k volebnímu vítězství. Průzkum veřejného mínění to nebyl, spíše analýza jak kdo o Babišovi a ANO píše. Vytěžovali tisk a sociálních sítě. Počítali pozitivní a negativní zmínky a hodnoty vynášeli za každý den do grafu. Sledovali trendy. Soustředili se na ukazatele: jak často je politik zmíněn a zda je sentiment (významový nádech) zmínky negativní, neutrální nebo pozitivní.

  Technicky na to šli takto: naprogrmaovali si v Javě algoritmus, který uměl dělat frekvenční analýzu, tj. kolikrát se sledovaný politik (Babiš, Filip apod.) v textu vyskytuje a zda v blízkosti pozitivních nebo negativních slov. K tomu sloužily slovníky pozitivních a negativních přídavných jmen a příslovcí. Blízkost pozitivních nebo negativních deskriptorů lze naprogramovat jednoduše. Ostatně vyhledávače Google, Altavista, Bing a další, umožňovaly kdysi používat tzv. „proximitní operátory“ např. Near() a Around() i běžným uživatelům. Dnes tyto možnosti nejsou běžně dostupné takže to vypadá trochu jako kouzlo.

  Vyhodnocování sentimentu ale moc spolehlivě nefungovalo. A protože jsme v ČR tak je téměř vše co se napíše negativní, takže nemá smysl rozlišovat negativní a pozitivní zmínky, ale stačí sledovat jen počet zmínek. Ve výsledném grafu preferencí nasbíral například komunista Filip několik zmínek pozitivních a desítky zmínek s negativním sentimentem (vyskytl se blízko negativních výrazů) takže jeho “kolečko” v grafu Semantic Visions vykreslil převážně červené (převažující negativní sentiment). Politiků s několika desítkami zmínek pozitivními, neutrálními nebo negativními byla většina. Babiš nasbíral za totéž období ale stovky zmínek (také vesměs negativních) a zcela se od ostatních utrhl. Ocitl se v grafu zcela mimo shluk všech ostatních politiků. S probíhající kampaní se jeho náskok udržoval nebo zvětšoval. Časem sbíral téměř výhradně negativní sentiment a snahou týmu bylo identifikovat vztah tématu a počtu zmínek, který ukazoval jaká témata aktuálně zabírají nevíc na zvyšování počtu citací Babiše. Zní to triviálně, ale toto rozchodit není snadné a umět interpretovat výsledky měření také ne. Museli texty z médií plošně rychle vytěžovat. Dnes si na to koupíte produkty od Apify nebo si něco naprogramujete za pár hodin sami v Pythonu, tehdy to museli sami naprogramovat od nuly. Tahat copyrightovaná data z webů navíc je právně na hraně. Nicméně tehdy neexistovaly příliš sofistikované obrany webů před plošným vytěžováním, jako je tomu dnes.

  Následně nad získanými daty provedli onu sémantickou analýzu. Tehdy nic nefejkovali. Babišův volební tým si platil drahé Semantic Visions a vyplatilo se. Chtěli být vidět, byť v negativním kontextu. Počtem zmínek ANO ujelo soupeřům o parník. Volili témata, která náskok maximalizovala. Jak primitivní, ale jak účinné. V následujících volbách ANO vyměnilo Semantic Visions za levnější agenturu, a nevyhráli. Možná to ale nesouvisí.

  V Semantic Visions není také vše jak bývalo. Bývalý technický ředitel pracuje pro velkou konzultantskou firmu. Každý na vrábeloviny nemá náladu. Lidé, kteří mají mentální kapacitu a chtějí dělat pro svět něco pozitivního časem pochopili a odešli. Odchodem schopných lidí zřejmě i další vývoj firmy ustrne a firma bude ztrácet technologicky i v oblasti interpretace dat. To však pro přežití nemusí vadit, stačí, pokud bude mít image nestranného pozorovatele, sosat dotace a může pracovat skrytě na zakázku kohokoli. Kdo se zajímá o statistické modely ve výzkumech veřejného mínění, ví, že pokud máte hodně dat, dokážete v nich najít “požadovanou” závislost, takže si výsledky i budou moci nějak obhájit.

  Semantic Visions hledá peníze u politických stran, shání granty a také zakázky z ministerstev. Může být a použita k ovlivňování veřejného mínění ve volbách 2022? Pokud si uchovají image “nestranného datového vědce” Vrábela a nikdo tuhle habaďůru nerozkope, proč ne? Výroky pana pana Vrábela, týkající se COVIDu, Vrbětic a dezinformací v ČR známe. Jistě makají na tématu války na Ukrajině, vnímání uprchlíků atd. Blíží se volby tak možná přibyde i americká základna.

  Jak psal Ondřej Neff: „… Andrej Babiš rozpoutal bizarní billboardovou kampaň, kdy „tváře z lidu“ sdělují obyvatelstvu, proč bylo „za Babiše líp“. Kampaň je to bezesporu nápaditá, svědčí o tom fakt, že o ní každý mluví, většinou posměšně. Ale mluví.“ Neff má pravdu, Babišovu týmu nejde o to, aby se o Andrejovi psalo s pozitivním sentimentem. Podstatné je, aby se o něm psalo. To byl hlavní parametr hodnocení kampaně v jeho předešlých vítězných volbách a pokud bude mít vplební tým schopného datového analytika, Andrej to vyhraje znovu. Stačí rychle vyhodnocovat reakci tisku a posilovat populární témata, která se ujmou i v AB neovládaných médiích. Je to takový A/B Testing. Téma A má nižší odezvu, uděláme B.

  Tovek

  Jestliže Semantic Visions představuje firmu, která chce ovlivnit veřejnost, pak firma Tovek je její opak. Není vidět a neanalyzuje nás jako dav, ale jako jednotlivce.

  S Tovekem je od počátku spojen pan Tomáš Vejlupek. Spolupracuje s komerčními subjekty jako jsou banky, telekomunikační firmy a další korporace, umí to ale i se státní správou, včetně bezpečnostních a informačních složek. Dodává technologie a školení státním analytikům, sama firma se na analýzách dat zřejmě přímo nepodílí. Tovek poskytuje IT nástroje pro plošné sledování internetového prostoru a umí je efektivně propojit i s firemními daty, v případě státu pak s daty agendových informačních systémů. Řešení u komerčních subjektů netřeba popisovat, jak si například vaše banka vytěžuje data o vás jako o klientovi je její věc a je to myslím akceptovatelné, všichni s tím někde dáváte souhlas a je jedno zda mají nástroj Tovek Server nebo nějaký jiný komerční produkt. Problém pro řadu lidí nastane v možném využití Tovek technologie v monitorování života jednotlivce. Pro pochopení dopadu na vás jako čtenáře Dfensu nebo přispěvatele do diskusí na webu, je nutné se podívat na to, co Tovek nabízí a jak efektivně vás dokáže vytěžit.

  Vznik Toveku se datuje do doby předgooglovské, kdy internetu kralovala Altavista nebo Seznam. K založení firmy se pojí zajímavý příběh, pár nadšených ajťáků provedlo reverzní engineering kódu produktu Topic od společnosti Verity. Údajně na IT výstavě předvedli užaslým zástupcům firmy Verity funkční verzi jejího vlastního produktu Topic, s vlastními úpravami. Firma Verity jim pak svěřila na několik let české zastoupení. Časem si Tovek vytvořil vlastní řešení, vycházeje z Topicu. Dnes je původní Verity – Topic součástí databázového řešení Oracle, který firmu Verity koupil. V Oraclu najdete tento nástroj jako jednu z mnoha voleb formulace dotazu do databáze. Moderní Tovek nástroje obsahují řadu příkazů, kderé se jinak píší leč chovají se podobně jako ty původní v Topicu. Tovek využívá postupy pojmového vyhledávání, hledá témata (anglicky topic) odtud název původního produktu.

  Pan Vejlupek je bezesporu vizionář, tlačil vývoj v českém prostoru vlastní cestou. Snaží se využívat AI a zřejmě věří, že činí dobro. Technologicky je jádro Toveku zastaralé a AI jako doplněk začíná být nutný prodejní argument. Nosný produkt Tovek Server se svým ekosystémem a schopností využívat moduly třetích stran, je snadno integrovatelný do IT systémů instituce, která si ho pořídí. V porovnání s nablýskanými produkty světových firem působí sice jako parní stroj, ale státním institucím na nás stačí parní mlátička, která udělá tutéž práci. Silná stránka Toveku je právě jeho jednoduchost, tvorbu pokročilých reportů (kombinujících něklik zdrojů dat a různé řezy daty) zvládne po několikadenním školení i průměrný datový analytik ve státních službách. Tovek mu poradí, jak systém napojit na datové zdroje a dále je to na něm. Pro Tovek je orientace na stát dobrá, u státu finanční „zdroje jsou“.

  Technicky se Tovek soustředí na zpracování textových dat a řeči. Proto spolupracuje s firmami jako Retia (www.retia.cz) a Phonexia (www.phonexia.com), dodavateli modulů pro převod (telefonních i přímých) hovorů do textové podoby. V textové podobě hovoru se lze snadno orientovat, například nahrané a do textu převedené telefonní hovory za celý rok můžete vyhodnotit bez náslechů na jedno kliknutí během pár vteřin. Tovek nabízí řadu vymazlených analytických nástrojů od dodavatelů.

  V souvislosti s Phonexia, je zde jedna čerstvá zajímavost z května 2022 – do této soukromě vlastněné brněnské firmy nastoupil bývalý ředitel Red Hatu a má za úkol firmu akcelerovat. Je to sekáč, „ten se nezakecá“. Software od Phonexie umí rozpoznávat hlas, umí identifikovat mluvčí a přeést mluvené slovo do textu a prohledávat audio nahrávky. Firma spolupracuje například s Interpolem, s fimami T-Mobile, Innogy nebo Telefónica. Nejsou sice technicky tak daleko jako izraelci, ale na ČR je to kvantový skok.

  Tovek se soustředí na práci s textem, a protože lidi toho víc namluví, než napíší, od firem i od státu roste poptávka vyhodnocovat co říkáme do telefonu, co se nasnímá na přepážce atd. Technicky to funguje výborně. Pokud existuje nahrávka telefonního hovoru „stereo“, kdy volající mluví například na levém a volaný na pravém kanálu, získá se vysoce spolehlivý přepis. U mono záznamu nebo záznamu od přepážky spolehlivost výrazně klesá, zvláště pokud mluví více lidí přes sebe. Analytik z textu vytěženého z hovorů pak, v připraveném reportu, zjistí kde jste hovořili o konkrétním tématu (např. uprchlíci z Ukrajiny), o konkrétním člověku, konkrétním produktu či službě, a také v jakém kontextu (schvaloval jste, neschvaloval jste). Řeč po převedu do textu analyzuje Tovek z hlediska „významu“. Pozná tak opravdu význam toho, co říkáme a nepotřebuje k tomu nevyzpytatelnou AI.

  V komerčním telefonickém provozu Tovek nástroje zjišťují, zda v hovoru operátor použil sprosté slovo, zda volající řekl slovo žaloba, právník, soud, končím s vámi apod. Sleduje se automatizovaně kvalita obsluhy, například zda operátor skákal do řeči volajícímu nebo zda uvedl na začátku hovoru zákonem předepsanou formulaci, že hovor bude monitorován apod. Za neuvedení mohou být sankce ze strany regulátora takže je v zájmu firem toto vynucovat a plošně sledovat, operátoři proto tyto otravné formulace opakují. Pokud něco chcete na callcentru docílit, například aby váš případ předali seniornímu pracovníkovi k řešení, a nejen levnému brigádníkovi v ranní směně, který maximálně do systému zapíše ticket s váším požadavkem, zvyšte si prioritu obsluhy sami. Pečlivě vyslovte (nebo napište) slova „žaloba, právník, budu si stěžovat, ERU, ČTU, ČOI“ apod. Vyplácí se slušnost a srozumitelnost. Čekejte, že se během několika hodin ozve firma zpět a začne váš požadavek kompetentně řešit. Mají KPI na kvalitu obsluhy a také negativní tisk si firmy nedovolí riskovat. Velké firmy mají zmíněnou datovou analytiku na všech obslužných kanálech, a to včetně monitoringu volání na mobilní telefony osobních bankéřů atd. Pokud vám dá bankéř svůj osobní mobil, věřte, že před přijetím telefonátu od vás zmáčkne v aplikaci na mobilu potvrzení zda jde o soukromý hovor (nenahrává a neanalyzuje se) nebo pracovní hovor (nahrává se a vyhodnocuje se). Mimochodem: dávali jste souhlas bankovní aplikaci s přístupem k telefonnímu seznamu a ke zprávám? Na trhu se před pár lety objevilo zadání od středně velké banky, která požadovala po dodavateli e-bankingové aplikace aby prošel lokálně uložené zprávy v mobilu a našel klíčová slova ukazující, zda klient dostává výzvy k zaplacení účtů po splatnosti. Asi by se divil proč mu banka nechce poskytnout kreditku. Je to sice proti regulaci ČNB, schvalovací mechanismus musí být zdokumentován, ale management s tím neměl problém. Pozor: toto nedělá Tovek, jde jen o podobné téma, vytěžování textu.

  Nyní zpět k Toveku. Ve státní službě má analytik za úkol sledovat právně závadné téma, obvykle ve spojení s nějakým člověkem, místem, firmou, uživatelským účtem apod. To, že dnes téma není závadné neznamná, že bude nezávadné v budoucnu. Pěkná vlastnost Toveku je, že si analytik téma rychle vyhledá, přečte si převedený text hovoru a reportované prohřešky jedince si může rozklikat až do úrovně konkrétního hlasového záznamu každého jednotlivého hovoru a může si je libovolně přehrávat. Z kontextu pak vymyslí, jak na zjištění reagovat. Hledáním v textu jde rovnou k věci, přepne se přímo do té části hovoru, kde je zmíněno zájmové téma, zájmová osoba, věc, místo nebo téma. Analytik si pohodlně propojí přepis hovoru, hlasový záznam a volajícího. Zjistí i jak dlouho ten člověk telefonoval, pokolikáté, z jaké lokality, komu atd. Podezřelé nemusí být jen pravidelné hovory z registrovaných čísel, ale i nahodilé hovory nově se objevivších několika předplacených čísel v určité lokalitě. To je typický vzor chování zločinců, seženou si předplacená mobilní čísla a přístroje na jedno použití a pak se v nějaké lokalitě objeví jeden pár hovorů mezi takto nově zaregistrovanými čísly. To je samo o sobě zajímavý spouštěč pro vyhodnocování, protože odporuje obvyklým vzorům chování. Policie si pak může propojit data z kamer v dané oblasti, takže lze zjistit kdo a čím kam přijel atd.

  Moduly analýzy řeči dokáží zjistit, zda člověk s vysokou pravděpodobnosí lže, je ve stresu apod. Vyjet si pak statistiky jakéhokoli typu hovorů je jen otázka času věnovaného na sestavení příslušného reportu a přístupu k dalším obohacujícím datům. U státu opět platí, že „zdroje jsou“. Ty datové.

  Jak Tovek zjistí téma hovoru a význam toho, co napíšeme?

  Využívá dotazovací jazyk odvozený od zmíněného jazyku Topic. Pro každé hledané téma musí být navržen tzv. „pojmový strom“, což vyžaduje na začátku trochu práce a oborových znalostí. Pojmový strom napíše odborník na danou oblast. Strom má větve, na nichž jsou navěšena slova. Tato slova umí program skloňovat a časovat a doplňuje je o foneticky podobné výrazy. To se hodí pro analýzu řeči kdy mnohá slova podobně znějí. Jednotlivým slovům i celým větvím pojmového stromu lze přiřadit váhy slov. Váhy slov, a větví stromu, se násobí sčítají podle toho, jak moc se podobají analyzovanému záznamu řeči nebo zprávy. Vyšší souhrnná váha (score) znamená vyšší relevanci vůči definovanému dotazu. Existují i další možnosti jak zvýšit přesnost hledání, například v textu novinového článku lze definovat vyšší váhu tomu co je tučně, v nadpisu nebo v souhrnu, které každý čte.

  Pojmový strom přinášel oproti holé booleovské logice (AND, OR, NOT) vyšší přesnost a úplnost vyhledávání. Pokud google kdysi dosahoval přesnosti cca 20%, pojmové vyhledávání v téže době dosahovalo 40%. Přesnost a úplnost indikují, že ve výpisu výsledků dotazu uživatele jsou u přesného algoritmu uvedeny na začátku výpisu nejrelevantnější výsledky, nejsou přitom uvedeny nerelevantní výsledky. Úplnost ukazuje, kolik existujících dokumentů sysém nalezl a kolik vynechal. Těch 40% se zdá málo, ale není. Pokud porovnáme to, co dnes google vrátí na váš dotaz, a co tušíte, že někde je ale google to prostě neukáže ani na sté stránce, ukazuje se, že je daleko od 100% pokrytí a přesný rozhodně není. Zkuste jiné vyhledávače a budete překvapeni zkreslenými výsledky. Technologická nedokonalost vyhledávání je korunována filtrováním toho co google poskytne v našem überkorektním světě. Něco v CZ doméně vůbec neukáže, a navrch vše upraví pro vás jako uživatele s určitými „preferencemi“, které si o vás sleduje napříč zařízeními. Zkuste si yahoo, bing nebo DuckDuckGo a uvidíte o kolik je svět pestřejší, než co vám servíruje google.

  Tovek zmapuje obsah počítače než řekneš „borůvkovej koláč“

  Tovek nástroje lze použít pro rychlou úvodní analýzu zabavených počítačů, datových nosičů, e-mailových účtů, logů z diskusí předaných provozovatelem serveru, dat vytěžených z diskusí pomocí webscrapingu, z logu komunikace za poslední 2 roky exportované z WhatsAppu atd. Tam může analytik ve státních službách získat data o vás, o rodině, o kamarádech, o známých, o obchodních partnerech, o vašich názorech a o vaší činnosti. Extrakt mailové komunikace nebo zpráv z whatsappu si někdo s uživatelským oprávněním uloží do dlouhého textového souboru, v němž se Tovek nástroje rychle zorientují.
  Pokud má výpis alespoň nějakou strukturu, například časové značky nebo adresáty, mailové adresy, telefonní čísla, Tovek si automatizovaně vytvoří asociace mezi daty, lidmi, místy, tématy apod. a pracuje s daty v podobě pohodlné rychlé relační databáze. Občas to chce nastavit importní filtry, ale při druhém použití na tentýž datový zdroj je to rychlé a pohodlné. V praxi existují případy, kdy se analytikovi dostane do rukou semistrukturovaný datový zdroj, v datech může být i díky nekonzistenci sběru dat v čase problém s měnícími se formáty nebo strukturou, nebo ten kdo dělal extrakt je prostě prase a udělal po sobě tři extrakty pokaždé s trochu jiným dotazem, takže se to pak musí růčo vyčistit, nicméně v praxi nebývá třeba si na tyto věci brát nástroje jako splunk nebo podobná děla. Telekomunikačních operátoři mají nastaveny standardní datové modely a ty nemění.

  Automatická detekce závadných témat na tvém disku

  Automatizovaná detekce závadných témat definovaných odborníky na všechny možné otázky trestního a jiného práva reálně velmi dobře funguje a lze ji provést na jakýchkoli strojově čitelných datech, i komprimovaných (včetně slabě zašifrovaných archivů ZIP apod.).

  Z obrazových dat lze také automatizovaně číst obsah, jen to trvá déle, využívá se automatické OCR s podporou AI postprocessingu. Dříve dělal analýzu takového zdroje dat analytik dny nebo týdny. Dnes několik GB dat na disku nástroj přechroupe, než se analytik vrátí z oběda, obsah pěkně zaindexuje (zpřehlední pro vyhledávání) a tak v záznamech lze rychle hledat co je libo – místa, adresy, lidi, firmy, telefonní čísla, mailové adresy a další souvislosti v podobě klíčových slov a celých témat.

  Protože Tovek umí i generovat sítě vazeb, vytvoří analytikovi volně proklikávatelnou pavučinu. Co dříve analytik dělal měsíce, dostane bleskově v interaktivní formě a může si obohatit svou analýzu vizuálním propojením subjektů a témat, kvantifikovat síly vazeb a tyto graficky znázornit v podobě různých sítí. Dozví se, s kým sledovaná osoba často mluvila nebo si psala, a s kým nahodile. Report je ale jen tak dobrý, jak dobrá jsou vstupní data. Smyslem analýz slidila je data propojovat, obohacovat. Do reportu tak může připojit i další zdroje dat a stát zdroje má jak víme. Nejde jen o Základní registry zapojené do eGona, ale i o další agendové informační systémy, které evidují vše co jim ukládá zákon a o kterých většina lidí nemá tušení.

  Základní registry (ZR) eGovernmentu ČR

  Analytik jde často po jménech firem, osob, míst a tématech definovaných pojmovými stromy. Za roky existence Tovek produktů existuje databáze těchto významových stromů. Tak systém detekuje lidi, podle databáze obyvatel nebo osob (právnických) a umí pracovat s daty z jakýchkoli databází, má na to připravené databázové konektory. Uživatelé Toveku mohou mít přístup k datům ZR nebo i k jejich extraktům. ZR nejsou vždy aktualizované v reálném čase, dokonce se tam promítají změny i po několika dnech. Nečekejte žádná spektakulární řešení typu amerického systému Palantir.

  Představte si tento případ: co když bude existovat oprávněný zájem, aby někdo v naší zemi měl přístup ke všem datům která jsou technicky dosažitelná prostřednictvím ZR a dalších agendových informačních systémů jakéhokoli ministerstva nebo jeho podřízené nebo spolupracující organizace? Jak by se to dalo udělat? Když integrovat data v nějakém ministerstvu, snad s výjimkou vnitra, je nadlidský úkol a většinou to dobře nefunguje? Možná by to šlo takto: existuje jeden, poněkud utajený pátý Základní registr tzv. Registr práv a povinností (RPP). „Jeden, co vládne všem“. Přiděluje uživatelům práva pro přístup k dílčím datům a přístupy k datům eviduje. Chodí vám do datovky sjetiny, kdo se na vás díval? Tak to je jeho výstup. Jde o bazální ochranu, aby si úřednická krysa žijící z eráru jako suvenýr neodnesla domů celou ČR na jednom disku. Otázka je, zda existuje někdo ve státní doméně, kdo má nelogovaný přístup ke všem datům? Neumím si představit, že by architekti systému toto nemuseli navrhnout. Takový backdoor. K jakým datům a čemu mohou mít superprivilegovaní uživatelé přístup a kdo je pak kontroluje? Soudě podle dostupných rozhovorů s architekty eGONa, je systém navržen se spoustou kompromisů a nemám pochybnosti o tom, že pokud se najde zdůvodnění, aby nějaký uživatel nebo IT systém měl v RPP povoleny nelogované přístupy kamkoli, tak se to využije. Technicky lze tato data dala analyzovat a zobrazovat Tovek enginem nebo v čemkoli jiném. To už je jedno.

  Pokud by tomu tak bylo, dle dostupného popisu architektury ZR pak budou k dispozici kromě dat občanů a právnických osob i data vlastněných a provozovaných vozidel, vazby z RUIANu, Katastru nemovitostí popisující vlastnické vazby, adresní místa, samozřejmě lze přihodit data finančních úřadů, sociálky, vlastněných vozidel psaných na konkrétní majitele atd. Navrch přidejte data z veřejného prostoru, kde o sobě lidé prozrazují detaily s naprostou lehkomyslností. Zde malý tip: poskytujte státu co data v PDF jako torky, obrázky, a pokud možno blbě naskenované a pootočené. Pokud nevyžadují jako doprovod elektronickou větu, s obsahem si neporadí. Jde zejména o kopie kupních smluv na nemovitosti, výroční zprávy firem apod. Kromě přepisu telefonických hovorů, SMS a zpráv z instant messagingu a dalších zdrojů jsou ZR další zdroj dat pro kohokoli s příslušným oprávněním, a je možné, že i bez jakékoli kontroly.

  Pokud máte strach o své soukromí, zapněte si na mobilu pro svou identifikaci výhradně PIN. Pokud ho otevíráte biometricky otiskem prstu nebo pohledem do kamery, zamyslete se, jak dlouho bude trvat útočníkovi / zájemci o vaše data, než vás přiměje mobil odemknout a jak na to asi půjde.

  Tovek vám rozumí – chápe, co říkáte

  Úspěšnost převodu řeči na text bývá přes 80 i 90%, pokud jde o telefonát z normálně hlučného prostředí. Je problém, pokud je 20 ze 100 slov špatně rozpoznáno? Vžijte se do role slídila, který poslouchá hovory a na 1 hovor v délce 5 minut spotřebuje 4 minuty na poslech (rychloposuvem) a pak pár minut na přepis. Pokud by dokázal s Tovek nástroji najednou převést byť jen 60% obsahu hovorů správně, je to obrovský skok v efektivitě monitorování komunikace proti dřívějšku. Poslech je stále zapotřebí, ale jen v pasážích, které nebyly korektně rozpoznány a algoritmus to označil buď jako chybné rozpoznání nebo jako nejasné slovo, které zní podobně jako jiná slova, v tom případě nabídne modul náhradní významy. S použitím oborových slovníků úspěšnost roste přes 90%, takže zde narostla efektivita šmírovací práce k dokonalosti. Člověk sice rozumí skoro všemu, ovšem rozdíl ve výkonnosti stroje vs. člověka je zhruba výkonnost stroje. V plošném monitorování stát nebo firma nemusí rozumět všemu, stačí zachytávat signály a doplňovat si trendy. Takže pokud do vytěžených témat doplníte trendovou analýzu, můžete si jako firma monitorovat například zájem o výrobky nebo sentiment pojící se k produktu. Stát si může průběžně monitorovat radikalizaci společnosti a to až na úroveň konkrétního příspěvku jednoho každého člověka. Co bude označeno za radikální ponechme s důvěrou na Piráty, Zelené a spol.

  Technicky: pro analýzu obsahu řeči využívá Tovek přepisy získané z integrovaných modulů od firem Retia nebo Phonexia, možností je více. Obdobně se těží data z grafických podkladů jako jsou OCR dokumentů, fotek apod. opět s pomocí specializovaných modulů. Videa zatím zřejmě nejsou využívána, ale s nárůstem trénovaných AI systémů se můžeme dočkat rychlého přepisu toho, co se mihne na jakémkoli videu.

  Na každého z nás se vede složka – zavedli jsme si je sami a vytváříme si sami na sebe kompro

  Pokud státní analytik vytěžuje reakce v diskusi na téma s trestněprávní dimenzí, bude se zajímat i o atributy příspěvku, jako je IP adresa uživatele. To, že je dlouhodobě evidována IP adresa, resp. digitální otisk zařízení a další atributy přispěvatelů na servery, je vyžadováno zákonem. Lidé bezelstně píší do diskusí na iDnes a milionu dalších. Vsadil bych se, že právě iDnes je vytěžován plně a vše může a bude jednou použito proti pisatelům. To, že váš komentář je dnes legální, nezaručuje, že nebude zneužit v budoucnu. Každý si tak zakládá a vede si složku sám na sebe. Takže gratuluji všem, co si tam udělali ofiko účet a měli potřebu něco sdělit světu, dokonce i pokud něco lajkovali nebo dislajkovali. Ušetřili šmírákům práci se svou identifikací. Tyto věci budou i za deset let použitelné proti nim. Složka dnes není formálně vedena s labelem Josef Vohnout, ale na Josefa Vohnouta se dá zpětně sestavit podle potřeby. Efektivní, flexibilní, levné. To, že stát operátorům nařídil, že musí evidovat logy k hovorům 6 měsíců, je irelevantní. Weby vytěžují desítky firem (viz např. Semantic Visions) a další internetové služby, o těch státních nevíte, ale běží a servery tam vesele cvrlikají již roky.

  Monitorování hovorů v reálném čase

  Tovek uměl již před lety převádět řeč na text v reálném čase, náročnost převodu hlasu na text v reálném čase byla cca stejná jako ze záznamu, na 1 hovor bylo třeba 1 jádro procesoru, časově seděla cca doba zpracování s reálným časem hovoru, zpoždění bylo pár vteřin. Není to tedy optimální pokud chcete odposlouchávat vše, co se kde v ČR řekne, ale blíží se čas kdy to bude technicky možné v reálném čase. U záznamů bych odhadoval, že lze procházet a vyhodnocovat zrychleně. Dnes by u hovorů v reálném čase mělo běžně fungovat, že u vybraných čísel jede dohled 24×7 se zanedbatelnými náklady na správu, elektřinu a úložiště. Plná automatika.

  Zmíněné moduly uměly již dříve přepsat hovorovou češtinu na text s přesností 60% bez tréninku. Tréninkem lze vyhnat úspěšnost přepisu k 90% a výše. Využívají se k tomu oborové korekční slovníky, typicky jsou nasazeny například v bankovnictví a pojišťovnictví. Důležité je z technického hlediska rozlišení stran volající a volaný, takže jak jsem již psal výše, hovor se zpracovává „stereo“, kdy každý levý a pravý kanál reprezentuje různé strany hovoru. Pokud mluví více lidí například v telekonferenci, tak nastává problém zjistit kdo co řekl, ale pokud nemluví lidé jeden přes druhého, vychází přepis čitelně a hlavně se získají snadno prohledatelné hromady textů.

  Analytik ve státních službách ví od telefonních operátorů u většiny čísel kdo s kým mluví, případně ví, že neznámé číslo mluví s někým koho již znají nebo se dokáží k jeho identitě dostat. Cesty jsou. Analytik rozhodně nepotřebuje mít u hlavy sluchátko, přehraje si tak nanejvýš nesrozumitelnou nebo jinak zajímavou část rozhovoru, kterou automat nerozluští nebo kde nabídl fonetické alternativy a kontext vyšší pozornost vyžaduje. Fulltextově tak pohodlně vyhledává v přepisech hovorů pana Vohnouta a jeho širokého okolí, přičemž Tovek mu sám pěkně vytváří shluky témat, která sám detekuje. Vypadá to taková ptákovina, ale pro rychlou orientaci to stačí a někdy člověk kápne na zajímavé vazby – není nad obrazovou reprezentaci dat. Tovek umí také odfiltrovat nepodstatné, ať se jedná o často se opakující slova nebo naopak umí zvýraznit slova neobvyklá, unikátně použitá. Používá k tomu statistickou analýzu, která je zatím triviální. Ale nebojte se, pracuje se na řešeních pro analýzu významu textu, která jsou téměř dokonalá. Ta analyzují shodu s pomocí korpusů psané a hovorové řeči – viz http://www.korpus.cz, ten nabízí vedle psaného současného jazyka v rozsahu přes 4 milardy českých slov i soubory spontánního mluveného jazyka s obsahem přes 7 milionů slov plus open-source nástroje pro významovou analýzu textu.

  Tovek se asi přímo nepodílí na vyhodnocování dat o nás. Poskytuje státu i komerčním subjektům nástroje a školí jejich uživatele na vytěžování našeho soukromí. Je otázka jak je to s dohledem nad státními zaměstnanci, kteří tyto nástroje používají, a jak jsou uplatňovány základní principy řízení přístupu k darům v Základních registrech.

  Semantic Visions je příklad firmy, která je nástroj manipulace s veřejným míněním. Vyhodnocuje účinky toho co politik řekne a umožňuje ladit výroky politika podle situace. Podobných firem je více a Semantic Visions je již zřejmě díky technologické zaostalosti za svým horizontem. Po panu Vrábelovi sáhne Márův tým až bude potřebovat nějaké téma podepřít „nestrannými“ názory.

  Obě firmy mají slabá místa zejména ve zpracování grafických dat, neumí vyhodnocovat streaming videa nebo videozáznamy, tyto oblasti jsou však pokryty jinými firmami.

  Video záznamy z kamer na veřejných místech

  V ČR exitují desítky AI orientovaných firem, z nich se některé účastní projektů a výběrek organizovaných např. vnitrem nebo policií. Jedno z témat bylo ověření přesnosti a rychlosti zpracování dat z veřejných kamerových systémů. Šlo o detekci osob, například systém nakrmíte 2D fotkou zájmové osoby a tu musí systém poznat na pohyblivých záběrech u vstupu do objektu. Zájem je i o analýzu pohybu vozidel a posádek. Zdrojem jsou kamery na území Prahy, videa od PČR, MP, ŘSD z dálničních kamer a kamer na pražském okruhu atd.

  Nebojte se, vše je legální a řízené ministerstvem, nemějte strach ze zneužití svých dat. Jde o vyšší bezpečnost v tunelech v Praze a o potlačování organizovaného zločinu. Zajímavé jsou i případy sledování návštěvnosti parkovacích míst před určitými budovami. AI dokázala identifikovat konkrétní vozidlo z různých úhlů, i když bylo vidět jen částečně a i když nebyla vidět RZ. Pro lidi je zajímavé, že AI si vybere nějaký deskriptor objektu a ten si dokáže zapamatovat a najít a uvede i procento jak moc si je identifikací jistá. Sledování v tunelech, sledování příjezdu a odjezdu aut vč. evidence RZ z virtuálních parkovacích míst na území města nabízí možnosti sledování trasy jednoho vozidla a posádky kdekoli po území města i mimo ně.
  Člověk si řekne, že auto pozná podle typu, barvy, RZ, případně podle samolepky. AI pozná totéž auto nebo osobu i pokud se trochu natočí podle umístění různých záchytných bodů a vizuálních charakteristik. Pokud si je necháte prozradit, ukáže něco, co vůbec nevnímáte jako něco člověkem uchopitelného. Lidi AI pozná i poté, co si vymění oblečení, podle způsobu pohybu, vzoru chůze. Stačí k tomu dobré rozlišení videa.

  Při nákupech se usmívejte

  V české kotlině analyzuje obsah videa minimálně jeden obchodní řetězec, který je schopen vás na pobočkách od vstupu až po opuštění prodejen každou vteřinu několikrát vyhodnotit. Určí, zda jste muž, žena. Nebinární mají tentokrát smůlu a můžou si zajít stěžovat na informace. Pozná „to“ i váš věk, náladu, kam se koukáte atd. Zmapuje to vaši přesnou trasu po obchodě. Rozpoznat náladu, věk a pohlaví umí i vaše Raspberry Pi za tisícovku? Oni ale poznají kam se díváte s přesností na několik úhlových stupňů. Následující funkce sice systém nabízí, ale v těchto prodejnách se zřejmě nevyužívají: pozná, že jste vzali do ruky lahev i to zda jste ji vrátili do regálu zavřenou nebo jste lahev otevřeli a dokonce i zda jste se napili. Další funkce která už by mohla mít pozitivní odezvu u zákazníků je, že systém umí rozpoznat nehybné tělo, pád člověka, tj. situace kdy je třeba volat pomoc. Umí také poznat, zda držíte zbraň v pozici „střelec“. Ani to neměli zapnuté. Co však zkoušeli, je udělat jakýsi mystery shopping, změřit u regálu zda se jak dlouho se díváte do kterého fochu na který výrobek a to vyhodnotit. Je to sice objektivnější, než zaměstnat otrávenou pani, která si bude dělat čárky na papír co kdo bere do ruky, ale to vyhodnocení je drahý, navíc se musí spárovat se skutečně prodaným artiklem, aby to dávalo nějaký obchodní smysl. Agentury to ještě neumí, takže to byl takový sen pro lidi z marketingu, kdysi, když ještě měli motivaci něco dělat. Preventivně se ale při tlačení vozíku s nákupem usmívejte, zlepšíte si score loajálního zákazníka a dostanete třeba slevu na lahváč.

  Toto řešení je nasazené i v jedné finanční instituci, „protože sekurita“. Data feed jde z fisheye kamery, která je v openspace instalovaná pod stropem. Sleduje vybraná pracoviště 360°. V zájmu ochrany zaměstnance. Podepsali souhlas s nakládání s osobními údaji zaměstnavatelem, a jde tu předevšim o ochranu jejich zdraví. Jinak by se to nesmělo. Umí „to“ sledovat překvapivé detaily, jako jsou stupně volnosti kloubů ruky položené na myši. AI potvora má naučené lidské tělo, takže pozná i to, zda zaměstnanec kliknul jednou nebo dvakrát. Umíme automaticky měřit aktivní čas strávený v práci telefonováním, klikáním, nebo zíráním z okna. Vypadá to jako ptákovina, ale zde dnes již jsme.

  Není to v rozporu s GDPR ani ochranou osobních dat

  Systém neuchovává obrazovou podobu člověka, ani osobní data, ale jejich derivát, uloží si jen “vektor čísel”, digitální otisk. Z toho nelze zpětně zrekonstruovat přesný obraz člověka. Aniž by systém porovnával fotky nebo videozáznamy, pozná, že na novém záznamu je ten samý člověk, který byl před měsícem na jiném záznamu, nyní již smazaném. Kamera snímá a odvozuje ze vzhledu a pohybu unikátní popisné vzory, které nejsou pro nás rozpoznatelné, databáze si zaznamenává vytěžený digitální otisk a metadata jako místo, čas apod. Není problém videozáznam po uplynutí zíkonné lhůty pro jeho skladování smazat. Člověk je pro účely sledování dobře popsatelný a lze k němu vytvářet levně skladovatelnou sadu dat. Pro šmíráky ideál.

  Obrana s rozumně vynaloženým úsilím zřejmě neexistuje

  Obrana je individuální s ohledem na životní styla má omezený účinek. Můžete se zkusit anonymně pohybovat po městech, po internetu, po silnicích, ale je to vyčerpávající a často i neúčinné.

  Zkuste se zamyslet, jak se opravdu anonymizovat když chcete poslat textový příspěvek do diskuse, kterou monitorují? Laik si zapne v Chrome anonymní režim, případně nějakou VPN a vymaže historii v browseru. znalejší s tím neztrácí čas, zaplatí si VPN a doufají, že nikdo nevynaloží dost úsilí aby je vytrasoval. Lidé často komunikují přes end-to-end šifrované kanály jako WhatApp nebo Telegram a doufají, že se jejich názory ztratí mezi ostatními nebo že nikoho nebudou zajímat. Paranoik si koupí bazarový mobil za hotové, v roušce s kapucí na hlavě. Vloží předplacenou SIM koupenou také za hotové. Zajde někam mimo kamery, kde je pokrytí mobilním signálem a skrytě odešlou zprávu prostřednictvím anonymní služby. Pokud bude zpráva delší, lze autora i tak vysledovat podle způsobu vyjadřování, psaní interpunkce a slov nebo jejich vazeb. Stačí mít k posuzované osobě jiné další texty, které prokazatelně psala a vzorek se s nimi porovná.

  Obecně by obrana měla být proporcionální obsahu, takže nemá smysl vyšilovat, když si chci přečíst článek na dfensu. Pokud se ale rozhodnu někam něco napsat, musím vědět, že co napíšu již nikdy nevezmu zpět a bude to se mnou propojitelné.

  Co bude dál?

  Monitoring názorů lidí se přesune od izolovaných, mnohdy pilotních řešení do standardizovaného, legislativně podporovaného a státem dotovaného vytěžování populace. Monitoring end-to-end šifrovaných služeb je zadán přímo z EU, týká se služeb jako WhatsApp a podobných komunikačních kanálů a to nelze dělat manuálně, bude se možná dělat realtime a v rámci prevence plošně. V big datové oblasti jde o běžný postup, dat je moc, takže je nutno je zpracovat v reálném čase a ihned zahodit. Ex post to již nedává moc smysl. Stát to nenechá ani na komerčních firmách jako Facebook apod., bude to dělat sám. Nechá si udělat k příslušnému úložišti zpráv datový konektor a bude si prosívat co chce zcela bez zkontroly. WhatsApp není navržen jako Základní registry.

  Během roku 2023 nám stát automaticky zřídí snad přes 3 miliony datových schránek. Ty budou „na fyzika“ a jediná cesta, jak se zachránit před zneužitím ze strany státu nebo firem či jednotlivců bude okamžitě se přihlásit a zakázat ve službě datových schránek příjem zpráv. Nebude možné nepřevzít doporučený dopis od souseda nebo od kohokoli kdo vás bude chtít buzerovat. Datová schránka zajistí průkazné doručení obsahu v konkrétním čase. Nelze se na nic vymlouvat. Buďte proto rychlí. Zlí parchanti totiž rychlí budou. Schránku vám zřídí stát podle presumce, že jste počítačově gramotní. Důkazem bude, že jste se někdy přihlásili k jakékoli elektronické službě státu a je o tom záznam, propojitelný s průkazným ověřením vaší identity v tom daném případě. Pokud máte datovku jako OSVČ nebo jednatelnebo statutár firmy, není o čem diskutovat. S počítačem umíte a budete se muset prokousat tím neskutečným marastem, který architekti a programátoři ve státních službách stvořili. Je to doslova k poblití, a pokud celý koncept výrazně nepřepracují, dojde na defenestrace. S onou presumpcí počítačové gramotnosti je to podobné, jako že důkazem že máte TV a rádio je to, že odebíráte elektřinu. Musíte sami aktivně říci ČT že televizor nemáte, jinak platíte. Tady je to podobně. Státnímu parazitovi se líbí používat presumpci viny, presumpci schopností, presumpci konzumace služby, objektivní odpovědnost majitele vozu apod. jsou dnes silně prosazované principy. ÚS ani soudruh Rychetský nás před tím nezachrání.

  Změní se státní management v oblasti řízení eGovernmentu vč. DS a Základních registrů (tj vč. principů řízení přístupů k našim datům) přesune se z Ministerstva vnitra ČR pod Vládu ČR, zřejmě na základě tlaku Bartoše a fanatiků z řad Pirátů. Nemají zábrany. Ostatně před týdnem odstřelili v EU spalovací motory. Nyní v ČR makají na zrušení svobody (po) projevu.

  Zdroj:
  https://dfens-cz.com/jak-nas-statni-aparat-politici-a-firmy-smiruji-a-jak-se-branit/

  • Na tvoj kilometrák nemôžem odpovedať naraz, tak postupne /možno/.
   1/ Kádre WEF naozaj o ničom nerozhodujú – dôležité je, že sa stotožňujú s rozhodnutím iných, dôležité je, že ich Šwáb množí kažý rok ako rusy a cvrčky v bordeli a humuse /v zajebanej Palme, v zajebaných skladoch/, ktoré sa potom roznesú vedome či nevedome, dôležité je ich sebavedomie, že patria k výnimočným, dôležitý je výplach ich mozgov, dôležité je, že im zametajú cestičku a inštalujú ich tam, kde môžu presadzovať Šwábovu /prevzatú/ agendu Domu Sionu – je to armáda Domu Sionu – svetová armáda Kabal, ktorá napodobňuje bielych slobodomurárov YMCA – tiež s programom lídrov – v inom kontexte úspešných exploatovaných mladých ľudí, orientovaných na úspech a vlastnú exploatáciu – nie na exploatáciu iných – „oni len tento matrix odovzdávajú ďalej v mene kresťanstva“ – YMCA je v slobodomurárskej pyramíde hierarchie moci presne pod komunistami, takže z nich svetoví lídri skrátka nemôžu byť – nie sú židia!

   https://www.ymca.int › ymca-global-meetings-1-leaders-unite
   YMCA global meetings #1 – leaders unite – YMCA International – World …
   1. 11. 2021YMCA global meetings #1 – leaders unite 01/11/2021 „The deeper the roots, the stronger our Movement. Working for the YMCA is a calling“, said Juan Iglesias Simoes, Secretary General of YMCA Europe, at the start of a two-day online meeting of YMCA National General Secretaries on 28-29 October 2021.

   https://www.ymca.int › wc2022summary
   A look back at the 20th YMCA World Council, held in-person (Aarhus …
   6. 7. 2022The 20 th YMCA World Council of 4-8 July 2022 was the largest ever. It was also the most diverse, and arguably the most forward-looking in setting a decade-long direction for the YMCA Movement. A first ever hybrid event, it gathered some 1200 people in-person in Aarhus, Denmark, and as many online. HIGHLIGHTS

   – čím chcem naznačiť ten rozdiel a zmysel všetkého, pretože v oboch prípadoch ide o rozdiel medzi budovaním horizontálnej organizácie YMCA – každé združenie má vlastnú subjektivitu – preberajú sa len spoločné princípy – avšak aj tí najväčší kápovia v YMCA sa môžu rozkrájať, ak niekto „dole“ niečo nechce – pokiaľ nikto neporuší pravidlá – nikto nemôže byť vylúčený z únie YMCA.

   So Šwábovými „rusmi a cvrčkami“ je to však úplne iné – to, že sú rozlezení po svete vôbec neznamená, že vytvárajú horizontálnu organizáciu – naopak – ide „len“ o kozmopolitne diverzifikovanú vertikálnu organizáciu podobnú katolíckej cirkvi, polovojenskú, teda podliehajúcu veleniu zhora – za odmenu môžu vzhliadnuť ku sion hlaváčom, avšak nie k skrytému vrcholu moci Domu Sionu!

   2/ „Nová kampaň budoucího českého prezidenta ČR, Slováka Babiše, je postavena jinak, IT nástroje pro průběžnou analýzu dopadu kampaně jedou již na plné obrátky. Model je jednoduchý: lidé, se kterými se fragmentovaná voličská základna dokáže ztotožnit, oslovují za Babiše a prohlašují, že za Babiše bylo líp. Spoléhají na hospodářský propad který nastává se zpožděním po jeho předchozí vládě. Míří na voliče, kteří nechápou zpoždění opatření a hospodářský cyklus vnímají přes cenu buřtů. Nevnímají makro příčiny zdražování, jim stačí jednoduchá věta. „Volič medián“ se tomu říká. Problém u této kampaně nenastává ani s měřením, protože voliči, jež tato kampaň osloví, neposkytují žádnou zpětnou vazbu prostřednictvím internetu. Vnímají však influencery ve svém prostoru (TV, Blesk a iDnes) Správný nestranný názor jistě zajistí průzkumy Semantic Visions a podobných.“

   – Babiš je ako možná budúca hlava už odstavený – do blízkej budúcnosti bude fungovať ako porovnávací etalón, takže prezidentské voľby nevyhrá ani náhodou! Isteže na ňom bude odskúšaná technológia volieb, ale ONI vedia, že on vie, že končí, takže protestovať NEBUDE! Je to komparz!

  • NHK Documentary S2020E01 The Leonardo da Vinci Enigma

   Japonský dokument. O tom „strome …“

   Áno, už minimálne 10-12 rokov toto a iné veci idú na plné obrátky.

  • Hľadač pravdy
   dal si tu aj odkaz na to, čo tu každý musí rolovať 5 min, keď si chce aktualizovať komenty.
   Daj v budúcnosti – napr. 1/4 článku na Bádateľa – akože PR, a potom odkaz, ale toto už NIE!! Prosím!

   P.S. Inak Tvoj koment je poučný, to nejdem spochybňovať, určite – nie! Ale – ak by takto každý prispieval – tak sorry – odchádzam – nemám toľko Času..
   Myslené v mieri !

 6. svatoslav butora

  Je zaujímavé, ako sa celá debata podobá na TV seriál „Lovci zločinců“. Bolo by dobré vedieť, či celý ten super otrokársky digitálny systém „bezpečného“ Antisveta nezhorí pri zadaní otázky/hesla: … a kto je vlastne digitálny hňup … ? Na aké digitálne nadávky je schopná AI reagovať ? Kľúčová obrana spočíva v nájdení „slova“ pri ktorom sa digitálna AI zacykluje.

 7. …ozaj zauj.informácie, vďaka…nielen ,,TOVEK“ môže o Vás kadečo vedieť, nielen, čo vlastníte, máte na účtoch či sporen., ale aj to, čo práve robíte …veru, a taký šikovný ,,analytik“ hravo zistí, s kým, čo, kedy a ako dlho telefonujete…a raz z toho možno bude chcieť využiť proti vám, bez zábran…verím však tomu, že NIE VŠETCI takto zmýšľajú a tiež, že každý 1 z nás chce kráčať radšej v ústrety SVETLU, a nie temnote…verím v to dobro, kt.môže robiť každý jeden z nás, hlavne TAKÝ ČLOVEK, kt.pozná BOŽIE, teda PRÍROD.ZÁKONY a rozhodne RIADIŤ sa PRÁVE NIMI… držím v tom NÁM VŠETKÝM palce, prajem pek.deň…

 8. Pokolra veluk

  5G siete sa už prevádzkujú a budujú, a za pár rokov sa može stať – cez. tzv shedding – „zaočkovanou“ aj značná časť ľudí v súčasnosti odmietajúcich vakcíny. Nevyzerá to dobre.
  Zaočkovaní sú začipovaní
  https://pokolraveluk.info/2022/02/13/zaockovani-su-zacipovani/

  Snažte sa minimalizovať čas strávený v blízkosti zaočkovaných v uzavretých priestoroch, a tiež sa vyhýbajte úzkemu kontaktu s nimi. Ak ste nazaočkovaným, no bývate v jednej domácnosti so zaočkovanou osobou, ste bohužiaľ v nezávideniahodnej situácii. Snažte sa aspoň svoj imunitný systém udržiavať v čo najlepšej kondícii, aby vaše T-bunky dokázali „zožrať“ čo najviac buniek „infikovaných“ (geneticky modifikovaných) nanografénom vo vašom tele. Samotnému neustálemu pomalému prenosu nanografénu cez shedding (dych a telesné tekutiny zaočkovaných) sa ale neubránite.

  • Pokolra veluk

   OPR: „Ak ste NEzaočkovaným, no bývate … „

  • Israismael

   Tak toto nie …toto naozaj nie ..si predstavte že Boh triedi v súčasnej dobe ľudí na plevy a zrno(resp sami ľudia sa triedia) , a na hlúpe a mudre panny bez oleja resp s olejom(treba pochopiť toto podobenstvo ) ….a teraz by sa malo stať to,že hlúpy(čo vedome a radostne súhlasil s vax,netýka sa to ľudí nedobrovoľne napichanych) a múdry (čo nedal vax ale spoznal nebezpečie) tým že spoločne sa stretávajú doma či v práci a pod. by mal ten s presvedčením potreby vakcíny ,teda zavaxovany nakaziť presvedčeneho nezavaxovaneho?? Chápete tomu??…potom by toto triedenie ľudí tesne pred príchodom niekoho na túto Zem nemalo žiadneho významu…ľudia sa triedia lebo konci jeden veľký vek ľudstva a ukončí sa tým že temno skončí svoju púť na zemi a Zem spolu s ľuďmi ktorí ostanú na nej sa ,vyšvihne“ do svetlejsich sfer..kto si čo zaslúži to aj dostane ..niekto trest a navždy zatratenie na nižších planétach vývoja a niekto odmenu(svetla sfera života )..tu už nebude nespravodlivosť pri konečnom Súde ľudstva , to sa ľudia určite dozvedia v pravý čas!!

   • Pokolra veluk

    Aj ja som sa nad týmto rozmýšľal. Zdá sa , že nanografén je iba „infraštruktúrou“. Ak sa síce niekto nakazí, no odmietne poslušnosť Luciferovi ked nastúpi 3.5 ročné obdobie NWO, kvoli čomu bude mať nízky sociálny kredit, „vypnú ho“ a dostane sa na okraj spoločnosti, to podľa mňa bude znamenať , že odmietol znak šelmy. Zaočkovaní dobrí katolíci a iní veriaci, čo nikdy neprídu ani na to, že Rím a súčasné slobodomurárske cirkci sú tou povestnou „babylonskou ženou“ v Zjaveniach Jána, budú v riadnych … (smer peklo).

    • Israismael

     Teraz bude veľmi záležať od ludi ci im to ľudia dovolia ten plán(ostáva ešte cca rok aby sa čo najviac ľudí spamatovalo a nedovolilo tu tyraniu cez kredity, čipy a iné značky, digital peniaze, a to všetko cez ich IT technológie ktoré chcú zneužiť proti ľudstvu) .. Ak im to dovolia, tak mnoho ľudí padne za tých 3 a pol roka NWO, lebo nebude sa dat žiť inak len cez znak alebo číslo šelmy(selma=NWO ).. Píše sa podľa bibl, o ruke alebo o cele, ze ho majú dať ľuďom. Urobia to zrejme veľmi líšiacky, pod ruskom dobrej veci, napr ovládanie telky rukou, alebo všetka dokumentácia zdravotná, sociálna, pracovná ci iná bude obsiahnutá v mikročipe pod kožou( priklad: do tesca sa dostanete cez turnikety smahom ruky, alebo cez tvár – scan, pretože nastavia pred tescom kontrolu, čiže turnikety… No a smolu budú mať ti co si to nedajú lebo tovar nekúpia, budú vyhodeni z predajne.. .Boh však nenechá nikoho napospas, kto sa nedá chytiť do pasce globálnej šelmy a do pasce ich technológie.. . Chytráci zas uveria a dajú si znak šelmy .. Bude to neviditeľné pod kožou, nebude bolieť, a ľudia budú nadšení a pod.. Ale bude to chytak na kontrolu a globálnu tyraniu a ovládanie ľudí a tým zničenie šance na záchranu a ochranu od Boha(dôverujte)… Určite to príde systém NWO, zbytočne bude trpieť veľa ľudstva, pokiaľ sa ľudia do roka nezobudia.. Všetko majú pripravené… Ale pripravení je aj ten ktorý sídli vysoko nad Zemou.. Zasiahne včas.. Kto sa nedá chytiť do pasce zvíťazí a odmena ho neminie, kto sa dá chytiť odmena pride tiež, ale bude to velmi trpká odmena.. Zničenie spolu s temnom… Ak si myslíte že toto je bajka o zle a o dobre tak sa mýlite… Čas ukáže.. Pretože my ako generácia ľudstva práve žijúci to zažijeme..

     • Israismael

      A ešte posledná vec.. 2tisic rokov malo ľudstvo na to aby sa naučilo co je temno, toľko času dostalo a Boh čakal ci sa ľudstvo preberie, ci spozná ze akú má úlohu na Zemi, prečo sa toľko krát reinkarnuje, aký to má účel ci spozná ze je nielen telo ale aj duša a duch.. Čakal a dlhé roky triedili sa ľudia.. Toľko rokov áno – 2tiscky.. Aj temno čakalo na svoju najväčšiu chvíľu keď naraz môže chytiť do pasce miliardy ľudí.. Náboženstva sveta bola len ochutnávka, takisto ako aj zatemneny rozum človeka… Teraz prišla chvíľa, rozvojom technológií.. Zneužitie voči ľudstvu .. A preto už nebude možné čakať z Najvyššej sféry, lebo by sa nezachráni žiadny človek… Keď to bude neúnosné príde zasah, aby sa zachránili ti, ktori nenávidia temno ale milujú Svetlo ..

     • Nemaj obavy, Israismael,
      Kto má uši – počuje, kto má oči – vidí. Hľadím na to v zmysle, koľko Slovákov sa dalo opichať. To je taká dosť dobrá štatistická vzorka (+- 50%).
      Ale i z nich už veľa ľudí – vytriezvelo.. Viem to z môjho okolia.

      Chápem plány Satanistov, ale už to nemajú také jednoduché. Svet nie je už unipolárny, chvála-Bohu – je bipolárny (vďaka Rusku a Číne, a následne i ďalším štátom), ergo – to ich celosvetové NWO sa rozpadá, dostali sa do slepej uličky – potvrdil to i prezident RF.
      Snažím sa tu na tejto stránke – mierne vyvážiť také tie – katastrofické scenáre, s ktorými ja – osobne – nie som celkom stotožnená. Ale to je vec vedomia – každého, ako to má – hlavne – v pravej hemisfére – nastavené. Životnými skúsenosťami, múdrosťou svojou, ako i predkov, intuíciou, hľadaním Pravdy.
      Píš, prosím, ďalej, rada Ťa čítam a považujem Ťa na tomto webe, za takého – môjho duchovného -spolubojovníka. Vďaka!

   • Israismael, neverím, že ZDRAVÁ rodičovská láska triedi svoje deti na hlúpe a múdre a že tie „hlúpe“ odkopne (to by boli detské domovy preplnené ešte viac, ako zvykli byť; neviem, ako v súčasnosti). Za zníženú vnímavosť predsa nemôže niesť zodpovednosť obeť povinných očkovaní a dennodennej nahlavupostavenej stravy v podobe prevareného (v súčasnosti dokonca UHT mlieka) plus takmer 100 %-ne tepelne (v súčasnosti aj chemicky a celkovo) znehodnotenej stravy. A už vôbec by ho nepotrestala smrťou…teda pokiaľ je aspoň trochu normálna.
    Ja by som ani dcéru ani syna určite neodpísala, keby podľahli nátlaku a tú sprostosť nakoniec prijali…nieto že by som ich ešte zabila. Dočerta aj s takým bohom!
    Veď zabil niekoho Ježiš? Odsúdil niekoho? Alebo odpustil na kríži ešte aj vrahom? Niečo v tých náboženstvách poriadne smrdí. Akoby ich produkoval schizofrenik.

 9. A vraj nepráškujú, s tým to vraj vôbec nesúvisí ani žiadne iné pokusy s počasím! https://www.topky.sk/cl/11/2364505/Dazdova-voda-sa-stala-problemom–Obsahuje-nebezpecne-chemikalie–V-ziadnom-pripade-ju-nepite
  Beriem to ako prípravu na vyvolanie veľkej klimatickej hystéria, dôvodu na presadenie podvodne a nacistickej uhlíkovej stopy – sledovania a obmedzovania !

 10. je vůbec žena? má pomalu vyšší IQ než robot……..

 11. Israismael

  Ajsa!. Ďakujem ti za pekne slova.. Vážim si to… Naše Slovensko to je veľká duchovnost… Toľko svetlom inkarnovanych duši nemá žiaden štát na svete..
  Veľká poklona slovenskému ľudu, zvládlo globálnu skúšku odolnosti a vernosti ku svetlu(boli sme poslední vo svete v očkovanosti ale sme prví pred“Pánom, lebo vyše 50% nepodlahlo zvodu a klamu satana(dnes prebieha druhá skúška a ešte prídu ďalšie po sebe) …platí biblické prví budú poslednými a poslední prvými) ..a práve sú to tie vakcíny,ako skúška ľudstva č. 1,nástroj to,ktorý mal a ma odpojiť človeka, ducha od vysokých ideálov zásahom do DNA, zásahom do božieho diela, zásahom vôbec nie zdravotným…,, vakcína nemôže byť Boží dar ako to propaguje napr aj pápež, ktorý len potvrdil ze nepatrí k svetlu ale k temnu… ako posledný papez a jezuita pred skonaním veku(coskoro sa to prejaví, aj keď vek rýb už skoncil) ..Dnes v čase očisty na planéte musí každý prejaviť svoju tvár, každý veru a jedno ci pápež ci jednoduchý pozemský človek, všetko musí vyjsť na svetlo sveta, aby sa to prejavilo.. Nový vek Vodnára, ktorý začal v r 2020 bude už novým vekom ľudstva, konečne skončil vek rýb, vek mnohých ťažkých skúšok (vek trvá 2160 pozemských rokov).. Neuspeli sme vývojom ducha a ani celkovo ako ľudstvo na Zemi.. Ale naopak temno ešte viac posilnilo, a je silnejšie ako tomu bolo za čias Ježiša.. Ale bojujeme ďalej až do poslednej možnej chvíle… Nový vek teda začal, bol to signál na triedenie ľudí a sami to výrazne spoznávate ako sa delí ľudstvo na dve skupiny….. a čochvíľa musí dôjsť k záverečnej skúške., vola sa to aj Posledný súd . Ľudia to vo veľmi krátkej dobe spoznajú veľmi vyrazne..

 12. …Israismael ďakujem moc za tvoje príspevky…

  • Israismael

   Človek má schopnosť vyžarovať dobro do priestoru.. Aj keď je to neviditeľné žiarenie ma to veľký význam lebo ovplyvňuje ľudí v okoli aj do väčších vzdialenosti..
   Týmto ľudia, ktori vyžarujú toto dobro slúžia svojmu Bohu..ovplyvnuju svet k lepšiemu, zmierňujú ocistu ľudstva, dokonca rozpúšťaju temné vlákna visiace nad človekom..mnoho ľudí to dnes vníma, ze im čosi pomáha,aj keď si to nevedia vysvetliť .. Kto je však temny, a nechce zmenu ostane temným až do konca….
   Takže Alenka vyžarujes tiež… vedome Slúžis Svetlu . To isté aj Ajsa . A ľudia sa čím ďalej tým viac prebúdzajú….

Pridajte komentár

*