Ako sa prírodným spôsobom za 3 mesiace zbaviť candidy (kvasinkovej infekcie)? Viac info tu

Antibiotiká ničia vaše črevá. Takto to môžete zmierniť


Zistilo sa, že antibiotiká zanechávajú vo vašom čreve bakteriálne toxíny, čo vysvetľuje, prečo po antibiotikách potrebujete probiotiká

Ak ste niekedy užívali antibiotiká, možno vám povedali, že je dobrý nápad užívať súčasne s nimi alebo hneď po nich probiotiká.

Už dlho vieme, že ide o múdre rozhodnutie, teraz však vedci získali hlbšie pochopenie toho, prečo môže byť také dôležité držať na uzde tieto vedľajšie účinky antibiotík súvisiacich so žalúdkom.

Prírodná liečba osteoartritídy

Rakúski vedci sa rozhodli bližšie prizrieť na rolu voči penicilínu rezistentnej baktérie, ktorú poznáme ako enterobaktériu Klebsiella oxytoca, pri hemoragickej hnačke, známej ako s antibiotikami súvisiaca hemoragická kolitída.

Ich zistenia boli publikované v časopise Angewandte Chemie.

Čo vedci zistili…

Vedci zistili, že metabolit tilivallín je závažný enterotoxín a že vo vyšších množstvách môže poškodzovať epitel čriev a viesť ku kolitíde.

Ukazuje sa, že trilivallín má rovnakú chemickú stavbu ako trieda metabolitov u pôdnych baktérií, známych ako pyrrolobenzodiazepíny, skúmané pre svoje schopnosti bojovať proti nádorom.

Keď vedci identifikovali zhluk génov, zodpovedných za syntézu tilivallínu, vykonali niekoľko experimentov pre určenie jeho úplnej biosyntetickej dráhy.

U tilivallínu je blokované chemické miesto, ktoré hrá dôležitú rolu v ovplyvňovaní DNA, čo znamená, že tilivallín nepoškodzuje  DNA spôsobom, ako to robia jeho antibiotickí bratranci.

Bádatelia zistili, že na konci vstupuje do biosyntetickej dráhy indol, ktorý toto blokovanie spôsobuje. Prekurzorom tilivallínu bez indolu je ešte silnejší cyklotoxín než samotný tilivallín; poznáme ho pod názvom tilimycín.

Klebsiella oxytoca tak dokáže podľa dostupnosti indolu vytvárať dva rozličné pyrrolobenzodiazepíny, z ktorých každý má svoje vlastné funkcie. Indol je niečo, čo sa prirodzene vyskytuje v ľudských črevách.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Toto zistenie je dôležité, lebo vedcom umožňuje nachádzať potenciálne nové prístupy pre vytváranie liekov, bojujúcich proti rakovine.

Objasnenie spôsobu, akým antibiotiká zanechávajú v čreve bakteriálne toxíny, tiež ukazuje, prečo je také dôležité užívať po liečbe antibiotikami probiotiká.

Probiotiká pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu vášho čreva

Nie je žiadnym tajomstvom, že antibiotiká zabíjajú v našich telách so zlými baktériami aj tie dobré, lebo medzi nimi nie sú schopné rozlišovať. A keď sa zamyslíte nad skutočnosťou, že po sebe môžu zanechávať bakteriálne toxíny, začína byť jasné, aké dôležité je po užívaní týchto liekov prinavrátiť črevu rovnováhu.

Probiotiká môžete nájsť v kefíre a jogurte, a tiež v kyslej kapuste, kombuche a polievke miso. Dostupné sú aj probiotické doplnky, skôr, ako sa ale rozhodnete niektorý kúpiť, dôležité je preskúmať, koľko živých kultúr tieto výrobky v skutočnosti obsahujú.

Probiotiká dokážu pomôcť aj s niektorými nepríjemnejšími vedľajšími účinkami, vyplývajúcimi z užívania vysokých dávok antibiotík, alebo z ich dlhodobejšieho užívania, ako sú vracanie, žalúdočná nevoľnosť, hnačka a ďalšie tráviace problémy.

Metaanalýza u viac ako 3000 pacientov odhalila, že probiotiká spôsobili u ľudí významný pokles šancí na to, že sa u nich objaví hnačka, súvisiaca s antibiotikami, ktorá môže postihovať až 39 percent ľudí, užívajúcich antibiotiká.

Čoraz väčším problémom je rezistencia voči antibiotikám, ak teda nie sú absolútne nevyhnutné, je lepšie sa ich užívaniu vyhnúť.

Keď ich ale užívate, probiotiká dokážu naozaj na minimum obmedziť poškodenie vášho tráviaceho systému.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Natural News, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zaujala ma veta: „skôr, ako sa ale rozhodnete niektorý kúpiť, dôležité je preskúmať, koľko živých kultúr tieto výrobky v skutočnosti obsahujú.“ Autor ale zabudol napisat ako to mame preskumat? Mame si zriadit doma laboratorium alebo najprv nakupit z kazdeho druhu a dat preskumat do certifikovaneho laboratoria?

  2. ….ešte zabudol autor na premnoženie kvasiniek….pri užívaní antibiotík….čo sa stalo mne – teraz zase bojujem s candidou albicans v hrdle …..

  3. Špekulant

    Ja by som mala k tomu otazku. Moja mama vo vysokom veku uz nebola schopna prehltat cele tabletky a kapsule. Vsetko rozhryzala, alebo sme drvili. Kapsule sme vysypali. Po porade s doktorom sme probiotika nedavali, lebo sme usudili, ze ked budu vysypane z kapsule, zaludocna kyselina ich znehodnoti a budu navnivoc. Nakoniec mama zomrela v podstate na nulovu imunitu. Nedavno som sa dozvedela z reklamneho letaku jedneho probiotika, ze to konkretne probiotikum je obalene v polysacharidovom matrixe, ktory ho ochrani pred zaludocnou kyselinou, az potom v zelatinovej kapsule. Zelatinova kapsula sa vraj v zaludku rozpusti za 5-15 minut. Z toho by mi vyplyvalo, ze sme mohli mame davat probiotika vysypane z kapsuly. Neviete, ci to plati pre vsetky kapsuly? Ci mozu byt aj ine ako zelatinove?
    Mimochodom, atb. Ofloxin sposobilo u mojho otca metastazy na peceni. Jeho povodny nador bol v plucach a mal velkost spendlikovej halvicky.

Pridajte komentár

*