Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Stlačte tieto 4 body, zrýchlite svoj metabolizmus a rýchlo schudnite


Print Friendly, PDF & Email

body-masaz

Po tisíce rokov používali ľudia akupunktúru a akupresúru ako spôsoby na liečbu svojich zdravotných komplikácii či znižovanie prejavov niektorých ochorení.

Mechanizmus fungovania týchto techník nie je vôbec zložitý. Hovorí sa, že každý orgán je energetickými dráhami spojený s nejakým bodom na povrchu tela.

Preto, ak chcete liečiť niektorý orgán alebo podporiť jeho funkciu, potom musíte masírovať bod, ktorý je mu priradený.

Vhodná kombinácia rôznych bodov zameraných napríklad na zrýchlenie metabolizmu či podporu trávenia, tak dokáže iniciovať proces chudnutia.

Vybrali sme pre vás 4 body, ktoré majú najväčší vplyv na stimuláciu metabolických procesov v tele. Ich pravidelná masáž vám umožní zhodiť kilogramy navyše a zabrániť ukladaniu nového tuku.

Okrem toho budete aj lepšie kontrolovať vašu chuť do jedla. Ide o nasledujúce štyri body:

1. Bod na tvári medzi perami a nosom

bod-1

Masážou tohto bodu budete kontrolovať chuť do jedla a znížite stavy úzkosti. Hodí sa vám to hlavne vtedy, keď mávate problémy s prejedaním sa.

Tento bod nájdete veľmi ľahko – nachádza sa medzi hornou perou a nosom. Masírujte ho 5 minút, 2 krát denne.

2. Bod na predlaktí

bod-2

Masírovanie tohto bodu poskytne úľavu od návalov horúčav a tiež stimuluje funkciu čriev. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože cez neho prechádza veľa telesnej energie.

Nachádza sa pár centimetrov od lakťa smerom k dlani tak, ako to ukazuje obrázok. To, že ste ho našli zistíte tak, že jeho masírovanie bude bolestivejšie ako masáž okolia.

Masírujte ho 2 až 3 krát denne jednu minútu. Masírovať stačí jednu ruku, ale ak chcete, môžete aj obe.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

3. Bod na lýtku

bod-3

Tento bod a nazýva Zu San Li a už sme o ňom na našej stránke písali ako o bode stovák chorôb. Niekedy sa nazýva aj bod dlhovekosti.

Ide o najčastejšie používaný bod v akupresúre. Je extrémne užitočný, pretože podporuje trávenie a hrá dôležitú úlohu v procese predchádzania a znižovania zápalov.

Čo sa týka nadváhy, tak sa verí, že jeho masírovaním dokážete schudnúť až 0,5 kg za týždeň.

Nájdete ho hneď pod kolenom. Pre jeho správnu lokalizáciu postupujte nasledovne: Zakryte si pravé koleno palcom ľavej ruky (a opačne). Medzi koncami vášho malíčka a prstenníka sa nachádza malá priehlbinka medzi kosťami. To je bon Zu San Li.

Masírujte tento bod na každej nohe 9 krát v smere hodinových ručičiek, potom nohy vystriedajte.

Celková dĺžka masáže by mala trvať približne 10 minút. Nemali by ste ho však masírovať večer pred spaním, pretože to môže viesť k nespavosti.

Ak počas masáže tohto bodu budete pociťovať mierne nepohodlie alebo bolesť, nerobte si žiadne starosti. Je to normálne a značí to, že masáž robíte správne.

4. Bod na uchu

bod-4

Masáž tohto bodu vám pomôže zrýchliť metabolizmus. Zrýchlený metabolizmus potom zabezpečí, že nadbytočné kilá zhodíte oveľa ľahšie.

Bod sa nachádza pri koreni ucha, tam, kde sa začína vrchná chrupavka tak, ak to ukazuje obrázok.

Jemne ho masírujte a súčasne naň aplikujte permanentný tlak pomocou palca asi 3 minúty. Zopakujte to 3 krát denne. Stačí na jednom uchu, no môžete aj na oboch.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*