Rusko obvinilo USA a NATO, že sa snažia vyprovokovať totálnu vojnu medzi jadrovými mocnosťami


Print Friendly, PDF & Email

Rusko obvinilo USA a NATO, že sa snažia vyprovokovať totálnu vojnu medzi jadrovými mocnosťami

(J.D. Heyes, Natural News) Ruská vláda vydala tento týždeň hrozné varovanie, keďže USA a NATO pokračujú v nalievaní peňazí a zbraní na Ukrajinu v hodnote desiatok miliárd dolárov.

Ruské veľvyslanectvo v Spojených štátoch vo vyhlásení uviedlo, že pokračujúca podpora Bidenovho režimu pre Ukrajinu nakoniec vyústi do „priameho stretu jadrových mocností“, ktorý pravdepodobne povedie k zničeniu planéty alebo jej veľkej časti.

„Spojené štáty dnes naďalej konajú bez ohľadu na bezpečnosť a záujmy iných krajín, čo prispieva k zvyšovaniu jadrových rizík,“ uviedlo veľvyslanectvo vo vyhlásení na svojom Telegramovom kanáli.

„Kroky USA na ďalšie zapojenie sa do hybridnej konfrontácie s Ruskom v kontexte ukrajinskej krízy sú plné nepredvídateľnej eskalácie a možného priameho vojenského stretu jadrových mocností.

Zdá sa tiež, že Bidenov režim sa pokúša vyprovokovať úplnú vojnu s komunistickou Čínou o Taiwan.

Ako uvádza stránka SHTFPlan.com:

„Veľvyslanectvo poznamenalo, že Washington nedávno odstúpil od dvoch kľúčových dohôd o kontrole zbrojenia – od Zmluvy o jadrových silách stredného doletu z roku 1987, ktorá zakazovala určité triedy pozemných rakiet, a od Zmluvy o otvorenom nebi z roku 1992, ktorá umožňovala vzájomné pozorovacie lety nad územiami zmluvných štátov.“

Ruské veľvyslanectvo vyzvalo USA, aby sa „bližšie pozreli na svoju vlastnú jadrovú politiku namiesto toho, aby vznášali nepodložené obvinenia voči krajinám, ktorých svetonázory sa nezhodujú s tými americkými“.

Diplomati tiež povedali: „Naša krajina verne plní svoje záväzky ako štát s jadrovými zbraňami a vynakladá maximálne úsilie na zníženie jadrových rizík.“

Vyhlásenie prichádza po tom, čo USA obvinili Moskvu, že využívala Záporožskú jadrovú elektráreň na juhu Ukrajiny ako krytie pre svojich vojakov.

Jadrovej elektrárne, najväčšej v Európe, sa zmocnili ruské jednotky počas počiatočných fáz vojenskej operácie Moskvy na Ukrajine, ktorá sa začala koncom februára. Elektráreň pokračuje v prevádzke s ukrajinským personálom pod ruskou kontrolou, uviedla televízia RT.com.

Liečba osteoporózy

Sabotážne útoky Ukrajiny na Kryme

Medzitým sa Ukrajina podľa NBC News prihlásila k zodpovednosti za sériu sabotážnych útokov na ruské vojenské základne na Kryme .

„Séria výbuchov zasiahla v utorok ruský vojenský sklad na anektovanom polostrove – druhýkrát za týždeň otriasla pohodovou letnou dovolenkovou destináciou a naznačila rastúcu schopnosť Ukrajiny zasahovať hlboko za nepriateľskými líniami,“ uviedol portál.

„Je to významný vývoj, ktorý by mohol posunúť dynamiku vojny blížiacej sa k hranici šiestich mesiacov, a ktorý vzdoruje varovaniam Moskvy pred útokom na región, ktorý má pre ruského prezidenta Vladimira Putina hlbokú strategickú a symbolickú hodnotu,“ dodáva správa.

Ruskí predstavitelia označili útoky za „sabotážne“, čo je posun oproti minulému týždňu, keď Moskva tvrdila, že predchádzajúce explózie boli len nehody – výbuch muničného skladu, ktorý zničil značnú časť ruskej leteckej základne.

Krym je považovaný za obrovskú červenú čiaru pre Rusko, uviedla stanica NBC News. Ďalej naznačuje, že Moskva by mohla výrazne eskalovať konflikt spôsobom, ktorý by doň vtiahol NATO alebo dokonca samotné Spojené štáty.

Rusko však nemá udržateľnú bojovú silu, aby bojovalo proti NATO a USA. Moskva tiež nedokázala rýchlo pacifikovať pôvodne oveľa slabšie ukrajinské sily. Rusko by sa preto mohlo rozhodnúť zaútočiť na sklady a zbrane na územiach krajín NATO, aj keď nepriamo, aby nebolo označené za priameho vykonávateľa takýchto útokov.

Ukrajinská vláda vydala vlastné varovanie Rusku

„Krym okupovaný Rusmi je vystavený výbuchom skladov a vysokému riziku smrti pre útočníkov a zlodejov,“ napísal v utorok na Twitteri poradca prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak.

„Naši vojaci sú najlepšími sponzormi dobrej nálady. Krym je Ukrajina,“ napísal po výbuchoch na Telegrame šéf Zelenského kancelárie Andrij Jermak.

Niektoré zdroje hovoria o tom, že aktuálne útoky na Krym sú prejavom klesajúcej trpezlivosti USA s ukrajinským vedením, od ktorého za finančnú a vojenskú pomoc žiadajú aspoň nejaké úspechy.

Je to však veľmi nebezpečná hra, ktorá môže viesť k hrozivej eskalácii konfliktu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ja zase obviňujem túto redakciu, že nezaradila materiál k 21. augustu /1968/ – minimálne aspoň preto, aby bolo čo prežuť. Tupelá tak stále nevedia, o čo išlo a z čoho sa môžme poučiť.

  Tak aspoň Hamrana – z paralelného sveta Killa Gatesa!
  https://www.cas.sk/clanok/1019293/druhy-najkrvavejsi-masaker-v-historii-slovenska-od-strelby-v-devinskej-novej-vsi-uplynie-10-rokov/

  • Grco, mám 66, a pamätám si tie väčšinou ukrajinské- sovietske vojská čo prišli. Od 82 do 2004 som bol v USAtanovi… Takže stojím za Ruskom po tom čo som tam žil a videl! A ty choď pankhart materi nazad v zad…Vieš hovno…
   .

   • Mal si vtedy presne 12 – a vedel si hovno – tak ako tvoj foter. Sovieti boli v Blave a krajských mestách a na strategických bodoch. Ja panchart na rozdiel od teba nie som – z rodiny sa na svojho otca najviac podobám – a celý život mi to aj matka vyčítala – „Si ako tvoj otec!“

    Zjavne ti Jardo zajebalo – nielen nepochopením, kam som komentárom mieril – mal by si to rozpoznať z toho dodatku dole! Ja som rusofil – NIE SOVIETOFIL – a ty si ďalej domýšľaj, že Rusko je odkázané na to, aby za ním stál práve taký kretén, ako ty!

   • Jaroslav chod mi kupit pivo,som od teba aspon rok starsi,mozem prist na letisko v los angeles,si ho vypit,cau

 2. adamkratochvil

  tieto tupela uz nepresvedci nikto o nicom, im staci mobil a vsetko je vybavene…my co sme 68 rok prezili vo veku minimalne vysokoskolakov vieme o co vtedy islo a pri moznosti porovnavania vieme kam sme sa to dnes dostali a pred cim nas 68 rok uchranil na dalsich 21 rokov…

  • Bledá Tvář

   Souhlas!!!!! Mě bylo 17 let. Ale v roce 1989 jsem vše pochopil a nebyl jsem jak … (romám Dostojevské na 5 písmen) cinkat klíčem\a-

   • Bledá tváři, tak to jsme stejně staří a já také v 89 nebyl idiot, protože mám ještě něco mezi ušima a věděl jsem o co jde.

   • Knieza Myskin bol idiotom len v ociach ludi ludi vtedajsej „elity“… ktovie ako by dopadol teraz… verim ze u prebudenych by to uz nebolo az take „idiotske“

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,prostý nevedomý človek vždy túžil po tom-čo ešte na vlastnej koži nezažil a podobný scenár teraz zažíva ukrajina a utláčaní rusi žijúci na ukrajine,,,,,tu je dôkaz,že usa s tým neprestane a štafeta dobývania sa predáva z generácie na generáciu,,,,pravidelná jednotvárna politika a voličom podstrčovaný farizeji a zapredanci,,,,dubček nebol žiadny hrdina-keby to dubčekovi vtedy vyšlo a stiahol by čs.k priepasti temnoty-tak tu dnes máme nato kasárne 50rokov na každom rohu a práškovali by vás už omnoho skôr a už nikdy by ste sa votrelca nezbavili,,,,v každej ére sa nájde blbeček-ako falošný vodca stáda,,,,a vy tu v kostoloch čakáte po stáročia či desaťročia na nejakého antikrista,,,,

  • Jiří Tulach

   Svatá pravda, mně bylo v roce 68 šestnáct a stále víc děkuji za dalších dvacetjeden rok mého života prožitého v klidu a míru. O to víc je mi líto mých osmi vnoučat…

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,kto za sociku neslúžil na čiare,alebo protivzdušnej-tak nevie,že čo sú títo zo západu zač a o čo im išlo,,,,a teraz je teror západu znovu v akcii-dennodené prelety nad hlavami obyvateľstva a nehorázne práškovanie ako za studenej vojny,,,,putin neohrozuje eu priamo vojensky,tak k čomu je tu to míňanie prostriedkami a amortrizovanie strojov a znečisťovanie planéty leteckým smradom,,,,nato a eu zámerne hľadá možnosti zadĺžovania krajín,,,,západ neuznáva ponižuje a nenávidí krajiny a národy z východu,pre nich ste iba pracovná sila,sluhovia a otroci bez hrdosti ako judáši,,,,

   • Jiri,nuz ak sa dali vnoucata zapichnout,tak budes aspon dedit,ich „bohatstvo“ ak nejake vobec maju

  • Adam,aj keby si im ukazal stovky fotiek Dubceka so Sorosom,aj tak by neverily,zrejme rusi nas 2 krat oslobodili,ale my sme vtedy o tom nevedeli

  • výstižné a úplne presne !!! …

 3. Podle některých historiků byla intervence státu Varšavské smlouvy do ČR v roce 1968 jen preventivní akt, který měl zabránit obdobnému pokusu armád Západu, které měly stát na českých hranicích. Zda je to pravda, či ne, není dnes důležité, ale zkuste si položit otázku, jak by vypadala ČR po vpádu vojsk Západu?

  Vládu a veškerý majetek by okamžitě přebral Západ a západní firmy, to se ostatně stalo po roce 1989. Čechům a Slovákům by ale byla uměle zvyšována životní úroveň, protože by se staly výkladní skříní propagandy vůči ostatním zemím východního bloku. Pravděpodobně byl nedošlo k rozpadu Československa. Nové elity by to určitě nedovolily, nejméně do pádu SSSR.

  Češi by se do pádu SSSR měly ekonomicky asi na úrovni Portugalska, Španělska, tedy ekonomicky lépe než za reálného socialismu. Byla by jim sice slibována německá životní úroveň, ale slib by nebyl nikdy dodržen. Nicméně na dovolené v bývalé Jugoslávii by měla většina populace.

  Vyšší životní úroveň by byla „vykompenzována“ masovou migrací a v ČSR by dnes bylo nejméně 10% obyvatel s nebílou barvou pleti. V zemi by byly imigrantské no go zóny a města by sužoval imigrantský teror. Islamizace země by byla již pravděpodobně nevratná.

  Země by byla prolezlá nejrůznějšími gender a LGBT úchylnostmi, „duhová manželství“ a adopce dětí homosexuály by byla dávno realitou.

  Zkrátka byli by jsme takový chudší západní kolonie již tehdy a islamizační politika by nás postihla o 20 let dříve.. Bylo to něco, co jsme opravdu chtěli?

  • Chyba Varšavskej zmluvy bolo že sa prezentovala ako obranný spolok. Defenzívou sa vojna vyhrať nedá.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,rusko nechce vojny rozpútavať,ale vyhrávať,,,,večšina brániacich sa nakoniec útočníka porazila,alebo konflikty trvajú bez víťaza dodnes,,,,nikto z vás nieje odborník na vedenie vojny či generál,ale na obrannú armádu miniete menej než na tú útočnú-viď hitlerove pokusy,kde armáda bola nadovšetko a výdaje nemali konca a podobný scenár bol aj v prvej svetovej,,,,armáda má za hlavný cieľ obranu vlastného územia a všetkého čo je v ňom v prvom rade strategické miestá,nato nemá takéto ciele-nato nerešpektuje hranice a práva krajín-nato je útočný a dobyvačný autoritársky pakt v duchu starých ideí o dobývaní sveta,,,,slovensko už prehralo vojnu o mier.

    • nebud taky skepticky… som Slovenka a svoj boj o mier som verim neprehrala… nikto mi nenanuti vidiet svet a jeho bucunost inak nez ako sama dopustim.

   • … úplný súhlas….

  • Operácia „Viking“ – 20-tisícové cvičenie s obrnenou technikou na západe Čiech – pohraničníci tam stretli zblúdilcov na našom území. Viem o dokumente, ako sa na poslednú chvíľu členovia kabinetu a anglickej rodiny rozhodli nevpadnúť do ČSSR – podľa prieskumov by to naše obyvateľstvo nestrávilo. Ale faktom bolo, že na čs. hranici boli!

   https://www.informer-slovensko.com › l › ako-si-na-rok-1968-spominaju-pamatnici
   Ako si na rok 1968 spomínajú pamätníci… :: Informer
   Po správe o tom že vojská Varšavskej zmluvy v Auguste 1968 predbehli armádu NATO iba o niekoľko hodín, pričom v niektorých miestach stihli americké tanky prekročiť hranicu Československa a museli byť vytlačované vojskami varšavskej zmluvy, sa s nami podelili o svoje spomienky niektorý účastníci týchto udalostí. Pričom ako si môžme všimnúť tak tieto…

   • Áno, americký veľvyslanec očakával amerických výsadkárov, ale miesto amerických padali ruské výsadky. Rozdiel bol v hodinách. Je o tom ešte nevydaná kniha, ale v e-forme je k zohnaniu

    • ozaj išlo o hodiny……a hoci neskoršie, ale predsa len má vďaka Rusku tento svet EŠTE NÁDEJ….
     PS. . Od smrti (vraždy) Stalina začala po rozpade ZSSR aj tam tzv. demokracia….. a až po príchode Putina nádej pre svet, hoci príliš demokraticky, čo bude náročné za cenu obetí SVET obnoviť, lebo min. od r 1990 už aj u nás sa demokraticky začal mozog nahradzať západnými výkalmi… .

  • zrejme ano.kazdy si myslel ze bude milionarom,ale skutocnost by bola ako pises

 4. Vojenské letisko na Kryme bolo zasiahnuté 4 americkými námornými raketami Harpoon s prachovou termobarickou bombou. Rovnakou raketou bola potopená vojenská loď Moskva v Čiernom mori. 24.8. chystá USA veľký útok na Krym. Putin sľúbil odvetu.

 5. Auto s novinárkou Dariou Duginovou explodovalo 20.8.2022 večer približne o 21:00 na diaľnici v Mozaike v Moskovskej oblasti. Dievča zahynulo. Duginová bola na ceste z festivalu Tradícia. Podľa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie bolo vo vozidle údajne umiestnené výbušné zariadenie.
  Vybuchnuté auto je registrované na Alexandra Duginu. Muž v ňom mal byť so svojou dcérou, ale na poslednú chvíľu presadol do iného auta.
  Bolo začaté trestné stíhanie za vraždu, ktorá bola vykonaná zrejme teroristickým spôsobom. V rámci vyšetrovania sa uskutočnia forenzné, molekulárno-genetické a výbušno-technické skúšky. Vyšetrovací výbor uviedol, že zločin bol vopred premyslený a mal zmluvný charakter (nájomná vražda).
  Hlava Doneckej ľudovej republiky Denys Pushylin na svojom kanáli v Telegrame obvinil “teroristov ukrajinského režimu” z organizácie bombového útoku na auto. Kyjev chcel podľa názoru politika odstrániť samotného Alexandra Dugina, ktorý je údajne jedným z ideológov koncepcie Ruského sveta.

  “V posledných týždňoch si každý môže všimnúť, že Ukrajina s podporou a vedením USA + Veľkej Británie, prešla k metódam teroristickej vojny. Vedúci administratívy Chersonskej oblasti Volodymyr Saldo, bol otrávený a došlo k niekoľkým pokusom, ktoré sa skončili smrťou niektorých štátnych zamestnancov v Chersonskej a Záporožskej oblasti. Teraz došlo k teroristickému činu proti Duginovej rodine,” povedal politológ.

  https://www.hlavnespravy.sk/politicky-analytik-sapovalov-spaja-vrazdu-darje-duginovej-so-zlyhanim-afu-na-bojisku/2908692

  P.S. Loptička je v t.č. na ruskej strane, i kvôli ukrajinským sabotážnym akciám na Kryme, ostreľovaniu ruského územia v Belgorode a pripravovanému pokusu k ataku na Kerčský most, ku ktorému – ako inak – dali zvolenie USA.
  Ako čítam komenty Rusov na ich weboch, tak mám za to, že už i ony sú „mierne“ nervózni za určitú – „apatiu“ – ruského vojenského velenia. Ale to môže byť – tzv. „krycí manéver“. Kindžaly už boli premiestnené do Kaliningradu. Uvidíme, aký bude ďalší scenár a réžia toho nechutného – satanistického – projektu.

 6. Tak – predsa – jeden článok k 21.8.1968:
  Československo, srpen 1968. Co Vám mainstream na 100% neřekne.

  ČESKO/SLOVENSKO: Je dosti pravděpodobné, že na výročí 21. srpna uslyšíme řadu projevů od našich politických představitelů. Dovolil jsem si sepsat, co v nich pravděpodobně neuslyšíme. Sice se přípomíná výročí 21.srpna, ale okupace ČSSR začala již 20. srpna v noci.
  20. srpna 1968 ve 21:40 7. motostřelecký pluk východoněmecké armády překračuje hraniční závoru ve Vejprtech a němečtí vojáci se tak stávají prvními členy invazních vojsk na území ČSSR. 20. srpna ve 23:00 maďarská armáda proniká na jižní Slovensko, sovětská armáda postupuje přes hranice na východě Slovenska, polská armáda přebírá kontrolu státní hranice na severním Slovensku a obsazuje České Slezsko. Poláci se tak stávají rekordmany v historii 20. století v počtu střetů s námi./spory o Těšínsko 1919,1938,1945/
  K výročí okupace si také připomeňme, jak vypadalo složení tehdejší nejvyšší sovětské moci. Generální tajemník UV KSSS – Brežněv byl Ukrajinec, předseda presidia Nejvyššího sovětu SSSR Podgornyj byl Ukrajinec, ministr obrany SSSR Grečko byl Ukrajinec, předseda rady ministrů ÚV KSSS Kosygin byl Rus a ministr zahraničních věcí SSSR Gromyko- Bělorus.
  Ukrajinci se sice ke svému Brežněvovi příliš nehlásí, asi jako Rakušané k Hitlerovi, ale nahlédneme-li například do Brežněvova pasu z roku 1947, nalezneme tam jeho ukrajinskou národnost vyznačenu zcela jasně.
  Nejvyšší představitel slovenských komunistů
  Vasil Biľak předal prostřednictvím pracovníka KGB na záchodcích Šelestovi pověstný zvací dopis s prosbou o poskytnutí „pomoci a podpory všemi prostředky“ – jeden z argumentů pro vojenskou invazi.

  viac čítaj- zdroj:
  https://cz24.news/ceskoslovensko-srpen-1968-co-vam-mainstream-na-100-nerekne/

  P.S. No a dnes v r. 2022, tu máme aktuálnejšiu okupáciu Slovenska. Okupuje nás darebácky štát USA a jeho zločinecká teroristická organizácia NATO!!!
  Týmto by sa mali zaoberať MSM novinári!

 7. Zlatá (1/2).miliarda to je to o čo tu ide, permanentná doživotná „vakcinácia“ chorých po vakcinacií nevyšla tak sa bude realizovať aspoň plán „B“. Po jadrovej vojne ďalší konflikt bude už len na úrovni doby kamennej!
  Temné elity/entity prežijú v podzemných mestách a nové obyvateľstvo to už budú len otroci bez možnosti výberu!

 8. KOVIDBARÓN!

  ,,,,rusko nechce priamu vojnu s nato a usa,lebo na to nemá,,,,nato na čele s usa nechce priamu vojnu s ruskom,lebo by už nebojovalo iba s ruskom,ale aj s ostatnými nepriateľmi z glóbusu,ktorý sa nepridajú k rusku ako spojenec,ale sami budú viesť vlastnú vojnu,,,,ešte je otázne keď vojna naberie na dynamike a ukrajinských vojakov značne ubudne-komu budú potom zápaďáci dodávať tie haldy zbraní keď už nebude skoro nikoho v takom potrebnom počte,kto by ich použil ku dovŕšeniu porážky ruska,,,,o nejaký max rok bude mať ukrajinská armáda značné problémy s objemom armády a kopy voľných zbraní a výbavičky,,,,a to nehovorím o nasratých civilistoch po krutej zime,lebo čaká sa už iba na sneh a mráz,,,,je to dobre načasované,,,,

 9. Medzitým zvrátení psychopati z WHO a EU pokračujú v genocíde ! Pripravte sa na jeseň a zimu, lebo koronafašizmus neskončil, ale naopak ešte sa vyhrotí !
  https://necenzurovanapravda.cz/2022/08/who-planuje-globalni-ockovaci-kampane-c19-na-rok-2023-a-dale/ !!!

 10. Hranicu Československa pravidelne narúšali v osemdesiatych rokoch americké hliadky. Často sme ich naháňali a niekedy sme ich aj zadržali. Od nemeckej hranice sa vzďaľovali len na niekoľko sto metrov. Čo presne u nás robili neviem. Všetko podliehalo utajeniu, tak o tom informujem až dnes. Už vtedy mali zálusk na našu krajinu.

 11. …ďakujem za informácie, vrátane za vys.Slob.vysielača ,,ajša“…

 12. … a ešte, tie hranice sa kontrolovali na základe pokynov ,,zhora“, preto ste o tom Vladimír nemohli veľa vedieť…

 13. UŽ NEMŮŽU A NECHCI………..

 14. …Helena či Vladimír o tom nemôže a nechce vedieť ?…kto je kto vlastne?, žeby to bola tá istá osoba ?….žeby všetci píšuci bolo v skutoč.len pár ľudí, ak nie len 1?…

Pridajte komentár

*