NATO verzus Rusko: Čo sa stane ďalej?


Print Friendly, PDF & Email

NATO verzus Rusko: Čo sa stane ďalej?

(Pepe Escobar, unz.com) Tri mesiace po začiatku ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine pokračuje bitka Západu (12% sveta) proti „zvyšku“ sveta (88%). Napriek tomu naratív udalostí zostáva napodiv rovnaký.

Výkonný predseda Svetového ekonomického fóra (WEF) Klaus Schwab počas nedávneho stretnutia v Davose so žiarivými poctami predstavil ukrajinského komika a prezidenta Volodymyra Zelenského v rámci jeho svetového turné žobrania o zbrane.

Herr Schwab zdôraznil, že herca, ktorý sa vydáva za prezidenta brániaceho neonacistov, podporuje „celá Európa a medzinárodný poriadok“.

Myslel tým, samozrejme, každého okrem 88% planéty, ktorí sa hlásia k vláde zákona – falošnú konštrukciu, ktorú Západ nazýva „svetový poriadok založený na pravidlách“ (pozn. namiesto medzinárodného práva).

V reálnom svete Rusko pomaly, ale isto, prepisuje Umenie hybridnej vojny.

Napriek tomu, v rámci karnevalu psychologických operácií NATO, agresívnej kognitívnej infiltrácie a ohromujúcej mediálnej pochabosti, sa oslavuje nový balík americkej „pomoci“ Ukrajine v hodnote 40 miliárd dolárov, ktorý je vraj schopný zmeniť vývoj vojny.

Tento naratív, ktorý má zmeniť vývoj udalostí, pochádza od tých istých ľudí, ktorí rozflákali bilióny dolárov, aby si podmanili Irak a Afganistan. A videli sme, ako to dopadlo.

Kto bude v skutočnosti profitovať z miliárd „pomoci“ pre Ukrajinu

Ukrajina je svätý grál medzinárodnej korupcie. Týchto 40 miliárd môže zmeniť hru len pre dve skupiny ľudí:

 • prvou je americký vojensko-priemyselný komplex
 • druhou je skupina ukrajinských oligarchov a mimovládnych organizácií, ktoré ovládnu čierny trh so zbraňami a humanitárnou pomocou a potom preperú zisky na Kajmanských ostrovoch.

Rýchly rozpis ukazuje, že zo 40 miliárd dolárov pôjde:

 • 8,7 miliardy dolárov na doplnenie zásob zbraní USA (teda vôbec nepôjdu na Ukrajinu)
 • 3,9 miliardy dolárov pre USEUCOM („úrad“, ktorý diktuje Kyjevu vojenskú taktiku)
 • 5 miliárd dolárov na nejasný, nešpecifikovaný „globálny potravinový dodávateľský reťazec“
 • 6 miliárd dolárov na skutočné zbrane a „výcvik“ pre Ukrajinu
 • 9 miliárd dolárov v „ekonomickej pomoci“ (ktorá zmizne vo vybraných vreckách)
 • 0,9 miliardy dolárov pre utečencov

Americké ratingové agentúry znížili hodnotenie Kyjeva na úroveň smetiska subjektov, ktoré nesplácajú pôžičky, takže veľké americké investičné fondy sa zbavujú ukrajinských aktív. To ponecháva Európsku úniu (EÚ) a jej členské štáty pre Ukrajinu ako jedinú možnosť financovania.

Len málo z týchto krajín, okrem rusofóbnych subjektov ako Poľsko, dokáže vlastným obyvateľom ospravedlniť posielanie obrovských súm priamej pomoci zlyhávajúcemu štátu. Bude teda na bruselskej mašinérii EÚ, aby robila len toľko, aby udržala Ukrajinu v ekonomickej oblasti nad vodou – nezávisle od pomoci všetkých členských štátov a inštitúcií.

Tieto „pôžičky“ EÚ – väčšinou vo forme zásielok zbraní – môžu byť stále platené vývozmi pšenice z Ukrajiny.

To sa už v malom rozsahu aj deje cez prístav Konstanca v Rumunsku, kam ukrajinská pšenica prichádza na člnoch po Dunaji a denne sa nakladá do desiatok nákladných lodí. Alebo cez konvoje kamiónov valiacich sa v rámci programu výmeny zbraní za pšenicu.

Ukrajinská pšenica však bude naďalej živiť bohatý Západ, nie chudobných Ukrajincov.

Navyše očakávajte, že NATO toto leto príde s ďalšou monštruóznou psychologickou operáciou na obranu svojho božského (nie zákonného) práva vstúpiť do Čierneho mora s vojnovými loďami, ktoré budú sprevádzať ukrajinské plavidlá prepravujúce pšenicu.

Médiá podporujúce NATO roztočia propagandu o tom, ako Západ „zachraňuje“ svet pred globálnou potravinovou krízou – ktorá je v skutočnosti priamo spôsobená hysterickými balíkmi západných sankcií.

Poľsko plánuje „mäkkú anexiu“

NATO skutočne masívne zvyšuje svoju „podporu“ Ukrajine cez západnú hranicu s Poľskom. To je v súlade s dvoma hlavnými cieľmi Washingtonu:

 • po prvé, „dlhá vojna“ v štýle povstania, rovnako ako Afganistan v 80. rokoch, kde džihádistov nahradia žoldnieri a neonacisti
 • po druhé, sankcie majú slúžiť na „oslabenie“ Ruska, vojensky aj ekonomicky

Ostatné ciele zostávajú nezmenené, ale sú podriadené dvom najvyšším:

 1. uistiť sa, že demokrati budú znovuzvolení v polovici volebného obdobia (to sa nestane)
 2. dať zarobiť priemyselno-vojenskému komplexu peniazmi, ktoré sa recyklujú ako úplatky (už sa to deje) a všetkými prostriedkami udržať hegemóniu amerického dolára (čo je veľmi zložité, nakoľko multipolárny svet sa práve dáva dokopy).

Kľúčovým cieľom, ktorý sa dá dosiahnuť s úžasnou ľahkosťou, je zničenie nemeckého a následne aj európskeho hospodárstva, pričom veľké množstvo prežívajúcich spoločností bude nakoniec predané americkým záujmom.

Vezmime si napríklad člena predstavenstva BMW Milana Nedeljkoviča, ktorý pre agentúru Reuters povedal, že „náš priemysel predstavuje asi 37 percent spotreby zemného plynu v Nemecku, ktoré sa bez dodávok ruského plynu potopí“.

Plánom Washingtonu je udržať novú „dlhú vojnu“ na nie príliš žiarivej úrovni – predstavte si Sýriu počas 2010-tych rokov – poháňanú hordami žoldnierov a popri tom vyprovokovávať pravidelné eskalácie NATO realizované od Poľska a pobaltských trpaslíkov až po Nemecko.

Minulý týždeň poľutovaniahodný eurokrat, ktorý sa vydáva za vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku, Josep Borrell, prezradil tento plán, keď upozorňoval na blížiace sa zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci.

Borrell priznal, že „konflikt bude dlhý“ a „priorita členských štátov EÚ na Ukrajine spočíva v dodávkach ťažkých zbraní“.

Potom sa poľský prezident Andrzej Duda stretol so Zelenským v Kyjeve. Množstvo dohôd, ktoré títo dvaja podpísali, naznačuje, že Varšava má v úmysle bohato profitovať z vojny, aby posilnila svoj politicko-vojenský, ekonomický a kultúrny vplyv na západnej Ukrajine.

Poľskí občania budú môcť byť volení do ukrajinských vládnych orgánov a dokonca sa budú snažiť stať sa ústavnými sudcami.

V praxi to znamená, že Kyjev presúva riadenie ukrajinského zlyhávajúceho štátu na Poľsko. Varšava ani nebude musieť posielať vojakov. Nazvime to „mäkká anexia“.

Ruský parný valec v pohybe

Súčasnú situáciu na bojisku si môžete pozrieť na tejto mape.

Zachytená komunikácia ukrajinského velenia odhaľuje ich cieľ postaviť viacvrstvovú obranu od Poltavy cez Dnepropetrovsk, Záporožie, Krivoj Rog až po Nikolajev – čo je zhodou okolností štít pre už opevnenú Odesu.

Nič z toho však nezaručuje úspech proti prebiehajúcemu ruskému náporu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Vždy je dôležité mať na pamäti, že „operácia Z“ sa začala 24. februára 2022 s približne 150 000 ruskými vojakmi – a rozhodne nie s elitnými silami. Napriek tomu oslobodili Mariupol a zničili elitný neonacistický prápor Azov v priebehu iba päťdesiatich dní, čím vyčistili mesto so 400 000 obyvateľmi s minimálnymi stratami.

Výsledkom vedenia skutočnej vojny na zemi – nie tých nerozlišujúcich amerických bombardovaní zo vzduchu – v obrovskej krajine proti veľkej armáde, ktorá čelila viacerým technickým, finančným a logistickým výzvam, je, že Rusom sa podarilo oslobodiť aj Cherson, Záporožie a prakticky celú oblasť „dvojčiat“, teda ľudových republík Donecka a Luhanska.

Veliteľ ruských pozemných síl, generál Alexander Dvornikov, zosilnil raketové, delostrelecké a letecké útoky až 5-násobne v porovnaní s prvou fázou „operácie Z“, zatiaľ čo Ukrajinci majú celkovo málo alebo veľmi málo paliva, munície pre delostrelectvo, skúsených špecialistov, dronov a radarov.

Západní „gaučoví generáli od televízie“ jednoducho nedokážu pochopiť, že podľa ruského pohľadu na túto vojnu – ktorú vojenský expert Andrej Marťanov definuje ako „spojená vojenská a policajná operácia“ – sú dva hlavné ciele: 1) zničenie všetkých vojenských prostriedkov nepriateľa, 2) pri zachovaní života vlastných vojakov.

Takže, zatiaľ čo strata tankov nie je pre Moskvu veľký problém, straty na životoch áno. A z toho vyplýva to masívne ruské bombardovanie – každý vojenský cieľ musí byť definitívne zničený. Presné údery sú rozhodujúce.

Medzi ruskými vojenskými expertmi prebieha búrlivá diskusia o tom, prečo ministerstvo obrany neusiluje o rýchle strategické víťazstvo.

Prakticky áno, Ukrajinu mohli v krátkom čase premeniť na trosky – v americkom štýle. To sa však nestane. Rusi radšej postupujú pomaly, ale isto, po vzore parného valca. Postupujú až potom, čo prieskumníci plne preskúmjú terén. Napokon, veď míny sú takmer všade.

Celkový vzor je nezameniteľný bez ohľadu na to, ako to NATO interpretuje. Ukrajinské straty rastú exponenciálne – každý deň je zabitých alebo zranených až 1 500 ukrajinských vojakov. Ak sa dnes v niekoľkých kotloch Donbasu nachádza 50-tisíc Ukrajincov, do konca júna budú preč.

Len v Mariupole a jeho okolí musela Ukrajina stratiť až 20 000 vojakov. To je masívna vojenská porážka, ktorá do značnej miery prekonala Debaľcevo v roku 2015 a predtým Ilovajsk v roku 2014.

Straty pri Izjume môžu byť ešte vyššie ako v Mariupole. A teraz prichádzajú prehry v rohu Severodonecka. Pritom tu hovoríme o najlepších ukrajinských silách.

Nezáleží ani na tom, že len 70% západných zbraní poslaných Západom na Ukrajinu sa niekedy dostane na bojisko. Najväčším problémom je, že najlepší ukrajinskí vojaci odchádzajú…odchádzajú…odchádzajú a nebudú nahradení.

Azovskí neonacisti, 24. brigáda, 36. brigáda, rôzne brigády Vzdušných útokov – všetky utrpeli straty viac ako 60% alebo boli úplne zdemolované.

Kľúčovou otázkou, ako zdôraznili viacerí ruskí vojenskí experti, teda nie je, kedy sa Kyjev dostane do bodu, odkiaľ niet návratu. Kľúčovou otázkou je, koľko vojakov je Moskva pripravená stratiť, aby sa dostala do tohto bodu.

Celá ukrajinská obrana je založená na delostrelectve. Takže kľúčové bitky pred nami budú zahŕňať delostrelectvo na veľké vzdialenosti. Tu však nastanú problémy, pretože USA sa chystajú dodať Ukrajine systémy M270 MLRS s presne navádzanou muníciou, schopnou zasiahnuť ciele na vzdialenosť až 70 kilometrov alebo viac.

Rusko má ale protizbraň – malý operačno-taktický komplex Hermes, využívajúci vysoko presnú muníciu, možnosť laserového navádzania a dosah viac ako 100 kilometrov. A môžu fungovať v spojení s už sériovo vyrábanými systémami protivzdušnej obrany Pantsir.

Potápajúca sa loď

Ukrajina v rámci svojich súčasných hraníc je už minulosťou. Georgij Muradov, stály predstaviteľ Krymu u prezidenta Ruska a podpredseda krymskej vlády, je neoblomný:

„Myslím si, že Ukrajina v podobe, v akej bola, už nezostane. Toto je už bývalá Ukrajina.“

Ako potvrdil Muradov, Azovské more sa stalo „morom spoločného využitia“ Ruskom a Doneckou ľudovou republikou (DĽR).

Mariupol bude obnovený. Rusko má v tomto biznise bohaté skúsenosti s Groznym aj na Kryme. Pozemný koridor Rusko-Krym je už vytvorený. Štyri nemocnice z piatich v Mariupole sú už opäť otvorené, verejná doprava je späť, ako aj tri čerpacie stanice.

Blížiaca sa strata Severodonecka a Lysičanska vážne zazvoní na poplach vo Washingtone a Bruseli, pretože to bude znamenať začiatok konca súčasného režimu v Kyjeve. A to zo všetkých praktických dôvodov.

Okrem všetkej tej vznešenej rétoriky v štýle „západ stojí s vami“, to znamená, že dôležití hráči nebudú práve motivovaní, aby vsádzali na potápajúcu sa loď.

Pokiaľ ide o sankcie, Moskva presne vie, čo môže očakávať. Ako uviedol minister pre hospodársky rozvoj Maxim Rešetnikov:

„Rusko vychádza z toho, že sankcie proti nemu sú pomerne dlhodobým trendom, a tiež zo skutočnosti, že smerovanie k Ázii, urýchlenie reorientácie na východné trhy, na ázijské trhy, je pre Rusko strategickým smerom.

Vynaložíme maximálne úsilie, aby sme sa integrovali do dodávateľských a výrobných reťazcov práve spolu s ázijskými krajinami, spolu s arabskými krajinami, spolu s Južnou Amerikou.“

V snahe „zastrašiť Rusko“ by bolo pre západných hráčov rozumné počúvať nadzvukový zvuk 50 najmodernejších rakiet Sarmat pripravených na boj už túto jeseň, ako vysvetlil šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin.

Nedávne stretnutia v Davose ukázali ďalšie zbližovanie krajín, ktoré sa formuje v celosvetovom boji medzi unipolárnosťou a multipolárnsťou.

Rusko, dvojčatá Donbasu (Luhanská a Donecká ľudová republika), Čečensko a spojenci, ako je Bielorusko, teraz stoja proti „vodcom Davosu“ – inými slovami, spojenej západnej elite s niekoľkými výnimkami, ako je maďarský premiér Viktor Orbán.

Záver

Zelenskyj bude v poriadku. Je chránený britskými a americkými špeciálnymi jednotkami. Rodina údajne žije v haciende za 8 miliónov dolárov v Izraeli. Tiež vlastní vilu za 34 miliónov dolárov v Miami Beach a ďalšiu v Toskánsku.

Priemerných Ukrajincov klamal, okrádal a v mnohých prípadoch aj zavraždil kyjevský gang, ktorému predsedá – oligarchovia, fanatici bezpečnostných služieb (SBU) a neonacisti.

A tí Ukrajinci, ktorí ostanú v rodnej krajine (10 miliónov už utieklo), sa budú naďalej považovať za postradateľných.

Medzitým sa ruský prezident Vladimír „nový Hitler“ Putin absolútne neponáhľa s ukončením tejto rozsiahlej drámy, ktorá ničí a rozkladá už aj tak chátrajúci Západ až do jeho jadra. Prečo by mal? Od roku 2007 vyskúšal všetko, aby sa so Západom dohodol.

Putin bol však úplne odmietnutý. Takže teraz je čas sadnúť si, relaxovať a sledovať úpadok Západu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Pepe Escobar, Zdroj: unz.com, Foto kredit: TheCradle, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Hezky napsáno , z Ukrajiny bude chudá suchozemská zem ! Za puč v Kyjevě , vraždění lidí na Donbasu a neplnění Minských dohod Ukrajina strašlivě zaplatí !

 2. Chyba lávky – autor článku absolútne buď nevidí, alebo nechce hovoriť o intenzívnom pokuse rozložiť Rusko zvnútra! Putin teda bojuje na 2 frontoch – na tom „západnom“ a na tom ruskom – prozápadnom! „Rubeľ posilnil“ – zatiaľ čo šéfka Ruskej národnej banky trvá na 20% úrokovej sadzbe úverov – čo vyslovene ničí ruskú ekonomiku, a zradná polícia – ako na Slovensku NAKA – zatýka a väzní tisícky podnikateľov kvôli rôznym finančným „podozreniam“ – tie udania produkujú tí, ktorí chcú zlikvidovať podnikateľský stav podobne ako to robili cez lockdown – a likviduje im tým biznis a zároveň ruskú ekonomiku. Zradcovia umelo vyvolávajú nedostatok, aby hnev ľudí nasmerovali proti Putinovmu vedeniu. Putin musí mať dobré nervy a hlavne dobrý konceptuálny plán, aby týchto zradcov nepostavil k múru hneď, ale ľudia tým nič nepochopia, pokiaľ niekto vyrieši ich hroziaci problém tak, že vlastne ten problém ani nezaregistrujú – teda ani netušia, že anjel strážny včas prebudil vodiča protiidúceho kamiónu z mikrospánku, aby nezmietol ich celú rodinu z cesty – a tak je to aj s riadením supersystémov, že tí vnútri ani nezaregistrujú, že niečo sa medzitým udialo.!

  • Úroková miera 20% bola tesne po invázii, keď rubeľ prudko klesal. Z krátkodobého hľadiska to bolo múdre riešenie. Odvtedy už niekoľkokrát bola znížená. Momentálne je 9,50%. To samozrejme neznamená, že v Rusku nie je množstvo podpindosov, ktorí sa snažia sabotovať štát.

   • celá „ruská“ vláda na čele s Putinom sú vlastizradcovia Ruska, ovládaní sú v podstatnej miere RŽK (ruským židovským kongresom) aj nadnárodnými ročildami.
    Redakcia, prosím nelietajte vo vzduchu na krídlách fantázie

    • Miroslav Čižmár

     Ty vieš, že pravda je úplne niekde inde. Aj stará mama vie, pravdy sú dve, a preto niečo mi tu nehrá.

  • hľadač pravdy

   Maroš, 16/06/2022 at 22:15
   https://www.badatel.net/zoznamte-sa-s-novym-sefom-putin-presmeroval-energie-na-vychod-a-europu-nechal-na-suchu/#comment-140243

   V uvedenom príspevku pán Maroš len 5 dní naspäť odkazuje na knihu ,,Židovská nevyhlášená válka lidstvu”, ktorej vydavateľ je Alexej Fjodorovič Pavlov.
   Autorom tejto knihy je kresťan a úprimne, vlastenecky cítiaci Rus. Maroš na túto knihu neodkazuje na jej prvotný zdroj (je uvedený na strane 2), ale ju nahráva na úložisko…
   Komentár ku knihe z prvotného zdroja:
   https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/komentare/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.htm
   —————————————————————————————————————
   Pravoverný kresťan a úprimne, vlastenecky cítiaci Rus v uvedenej knihe píše o ,,svojom prezidentovi” nasledovné, po letmom prebehnutí knihy vyberám a citujem…

   *strana 54:
   ,,Lokajské vychvalování V. Putina, který zatím pro národ neudělal vůbec nic, ba právě naopak, občas projevuje zjevný i skrytý stupeň degenerace. I po čtyřech letech jeho prezidentství nevyplácené mzdy zůstávají a lidé na jejich vynucení vyhlašují hladovky. Otroci prostě nechápou, že kdyby ve dvou nebo třech firmách, kde se mzdy lidem zadržují, ředitele resp. majitele i s rodinami pověsili, v celém Rusku by se asi sotva našel odvážlivec, který by si troufl zaslouženou mzdu nevyplatit. Za penzi si v současnosti lidé nekoupí víc, než před čtyřmi lety. Stačí si sečíst náklady na inkaso a růst cen potravin. Poplatky za plyn, elektřinu, nájemné, telefon, vodu a topení za období Putinovy vlády, tedy 2000-2003, vzrostly o 310 až 340 procent, přičemž důchody se za stejné období zvýšily pouze o 36 až 42 procent. A korupce se rozmohla ještě daleko víc, protože v zemi nebyl potrestán ani jeden vysoce postavený zločinec.“

   *strana 56:
   ,,Pozvednout morálně-psychologického ducha národa lze v současnosti jediným způsobem. Obnovením sociální spravedlnosti cestou, kterou si žádá lid – znárodněním pro stát strategicky důležitých odvětví ekonomiky, deprivatizací nezákonně získaných majetků, tvrdými tresty tunelářům, kteří jsou u moci, zlodějům a lupičům z řad byznysmenů a nastolením tak potřebného pořádku v zemi.
   Současná vláda a Putinovi lidé to udělat nemohou; jejich skutečná úloha je právě opačná. Navíc většině z nich hrozí v případě skutečně národní vlády tvrdá pěst justice. Jak pravdivé je rčení „vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá!“ Je tedy naprosto liché doufat, že za současné vlády dojde v Rusku ke změnám, tolik potřebným pro jeho vzkříšení.“

   *strana 67-68:
   ,,Na západě Rusko – stejně jako před 300 lety – uzamkli v úzkém hrdle mělkého a zamrzajícího Finského zálivu. Navíc jsou zde další desítky možností, jak nám uzavřít východ z hrdla do Baltského moře. Za takové situace již drží současná vrchnost pod krkem jediného spojence Ruska – běloruského prezidenta Lukašenka.
   I v tomto směru mister Putin názorně předvedl státnickou krátkozrakost, když se zařadil mezi zjevné nepřátele Ruska. Kdo ví, po kolikáté tím i lidi, kteří politice příliš nerozumějí, přinutil položit si otázku: „Kdo je to ve skutečnosti ten Putin?“

   Před dvěma lety jsem na pozvání běloruských přátel pobýval v Minsku a účastnil jsem se setkání předních činitelů republiky. Minsk mne mj. překvapil i čistotou a pořádkem. V ulicích hlavního města jsem neviděl prostitutky, tuláky, žebráky, opilce ba dokonce ani zamřížovaná okna v přízemí. Zatímco v putinovském Rusku se otvírají kasina, v Bělorusku stadiony a sportovní areály. Zatímco v současném Putinově Rusku se otevírají bordely a vynášejí se homosexuálové, v Lukašenkově Bělorusku se pořádají festivaly písní „Slovanský trh“ a oslavují se lidé, kteří se zasloužili o vlast. Zatímco v putinovském Rusku vzdáváme Západu jednu pozici za druhou, Lukašenkovo Bělorusko se stalo poslední evropskou baštou národní moci, hájící své zájmy. A zatímco v současném Rusku pod Putinem vládní tuneláři a zloději z řad oligarchů dál rabují poslední zbytky národního majetku a nakradené majetky bez ostychu využívají pro sebe, v Lukašenkově Bělorusku na národ pamatují a k zlodějům a zrádcům jsou nemilosrdní. Zatímco v putinovském Rusku zabijáci vraždí za bílého dne a teroristé vyhazují do vzduchu domy i s jejich obyvateli, v Lukašenkově „diktátorském“ Bělorusku jsem na ulicích Minska téměř neviděl milicionáře.
   Dokonce ani zkušení politici neznají mnohá tajemství, skrývaná těmi, kteří Rusko řídí z pozadí. Proto ještě v letech 2000 a 2001 bylo možné připustit myšlenku, že Putin je snad jakýmsi „Štirlitzem“ v Sobčakově brlohu. Teprve nyní, bezmála pět let od jeho nástupu k moci, je již zcela zřejmé, že se nic pořádného neudělalo ani v ekonomice, ani v boji s korupcí a kriminalitou, natož pak proti podvratné činnosti sionistických a zednářských organizací. Nic se nepodniklo ani na záchranu utlačovaného ruského lidu, ani proti bezuzdné demoralizaci národa, ani pro pozdvižení základních odvětví ekonomiky, v nichž byl Sovětský svaz na světové úrovni, ani pro vzkříšení armády a zvláštních služeb státu…“

   *strana 69:
   ,,Chování V. Putina hraničí se zločinem proti státu. V létě 2002 na setkání prezidenta se zloději-oligarchy ruského byznysu dostal každý z účastníků kompromitující materiál na svou osobu. Šlo o přehledy, uvádějící jaké množství kapitálu bylo vyvezeno do ciziny, názvy firem, finanční hodnota uzavřených obchodů i čísla kont, jejich prostřednictvím se kšefty prováděly. Zvláště průkazná byla fakta, týkající se firem jako „Sib-něft“, „Gasprom“ a „Alfa-grup“. Není pochyb, že jejich majitelé museli zaplatit pěkně mastnou sumu, aby od zvláštních služeb kompromitující materiály dostali. A Putin namísto toho, aby zločince nechal zavřít, je obšťastňuje takovými dárečky. Vnucuje se otázka – a proč? Aby snad mohli zamést stopy? Vždyť naprosto ignorují všemi okradený a utýraný národ, jenž sténá, a na celé Rusko podobně jako na celonárodním mítinku na stadionu v Lužnikách volá: „Ukažte nám Smolenského v poutech!“ (řeč je o zloději, pseudobankéři SBS-AGRO!).

   Putinův podpis pod Kodexem chování státních úředníků, který je zavazuje: „… do-držovat zákony a chránit práva občanů… zdržet se projevů, jež by mohly vyvolat pochybnosti o objektivním plnění jejich služebních povinností…“ nás tudíž nutí pochybovat o jeho akceschopnosti jako hlavy státu. Takovými naivními metodami hodlá povolávat do státní služby nenapravitelné a ješitné darebáky, kteří uvěřili své nedotknutelnosti.

   Vedení čečenské republiky v roce 2003 nastolilo otázku vyplacení kompenzací za zničené obytné doby nejpozději do pěti let. Ovšem pan Putin tehdejšího šéfa Čečny, Kadyrova, potěšil oznámením, že peníze nedostanou za pět, ale již za dva roky. Přitom se ani slůvkem nezmínil o náhradě za příbytky více než 300 000 ruských obyvatel, vyhnaných z Čečny v letech 1992 až 1999, nemluvě raději o těch, které tam zabili, oloupili a znásilnili. Kam se mají obrátit ruští lidé, když nedovedou vzít do ruky zbraň a zrádnou vládu přinutit, aby se o ně postarala. Téměř se zdá, že vrchnost tlačí ruský lid požádat o pomoc Bin Ladina!“

   *strana 70:
   ,,Putinovo jarní rozhodnutí z roku 2004 zvýšit ministrům platy od 50 až 60 tisíc rublů, tedy v době, kdy se důchodcům penze zvyšovala o 120 rublů, se naprosto příčí zdravému rozumu. Motivy mistera Putina jsou hodny jeho „státnické“ úrovně: „Úředníkům dáme vysoké platy, aby nebrali úplatky.“ – Komentovat takový nesmysl slušnými slovy nelze. Za týden po zmíněném Putinově rozhodnutí byl při braní úplatku 31 000 dolarů dopaden náčelník oddělení Departementu státního a městského majetku „Basmannoje“, A. Děžkin. Tak neprofesionální a z hlediska rozumu nepochopitelný krok vlády prostě nelze hodnotit bez použití peprné ruské nadávky. A jelikož mister Putin již nějakých pět let nehodlá zločince trestat, lid si logicky klade otázku: „Proč moc, kterou mu lid svěřil, nevyužívá v jeho zájmu, nýbrž v zájmu všelijakých tunelářů a zlodějských oligarchů?“ Komu mister Putin ve skutečnosti slouží?“

   … atď.
   ———————————————————————————————————–

   • „Maroš na túto knihu neodkazuje na jej prvotný zdroj (je uvedený na strane 2), ale ju nahráva na úložisko…“ – to mi poser prsa! 1/ Odkiaľ vieš, že ja – hoci som tam uložil kopec iných vecí. 2/ V informačnej vojne, keď likvidujú nepohodlné weby – domáhať sa „zdroja“ – ktorý tiež len niečo prebral od iného zdroja – je malichernosť, chybná taktika a manipulácia – pretože niekto si radšej prečíta knihu namiesto úvodu ku knihe – ktorú potom neprečíta – a ktorý chuj vie, čo autor komentára „spiknutí proti cirkvi“ – a možno jezuita – vynechal – či už z blboti alebo naschvál?

    Ješiťák „hľadá pravdu“?! To mi poser prsa! A čo si v tom svojom komentári z knihy vynechal práve ty?!
    Urobil si si svoj referát? Mám si ho obšľlahnúť do svojho čitateľkého denníka – aby som nemusel tú knihu vôbec čítať?! Ha! O čo ti ide?!

    • hľadač pravdy

     Priamy odkaz na prvotný zdroj českého prekladu:
     Alexej Fjodorovič Pavlov, Židovská nevyhlášená válka lidstvu, Studijní kompendium z několika publikací, především z knihy Jurije Kozenkova, Nevyhlášená válka. Z ruských pramenů přeložil Jiří Folprecht 2005.
     https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

     ,,Putin musí mať dobré nervy a hlavne dobrý konceptuálny plán, aby týchto zradcov nepostavil k múru hneď,…“
     Maroš, 21/06/2022 at 21:52

     Vo vyššie uvedenej knihe sám vlastenecký Rus a skutočný kresťan popisuje, ako sa Putin ,,vysporiadal so zradcami“.
     Ale inak áno Putin jemu nalinkovaný plán plní do bodky…

     Putin nie je ani Rus a nie je ani kresťan!! Putin v skutočnosti nenávidí Rusov a Slovanov vôbec. Putin patrí k tým vôbec najhorším nepriateľom ruského národa a slovanského sveta!

     • Nejako ti z toho obsahu vypadli tí židia. Predpokladám, že antitézu o falošnosti Protokolov sionských mudrcov poznáš tiež. Problém je, že dnes rozkladajú Rusko tí, ktorí sa pasujú za vlastencov. Našu situ a „vlastencov“ pod lou B ‚Nay B ‚Rith snáď nemuím rozoberať. Problém ruského nezdravého nacionalizmu je v tom, že prerastá do ruského hegemonistického šovinizmu a tým rozkladá Ruskú FEDERÁCIU!!!

      „sám vlastenecký Rus a skutočný kresťan popisuje, ako sa Putin ,,vysporiadal so zradcami“ – z jeho pohľadu. Pokiaľ niekto pracuje pre druhú stranu od samého začiatku – nemožno ho považovať za zradcu tej inej strany. „Zvíťazí ten, kto svojich nepriateľov získa na svoju stranu!“
      Mnohým tu uniká, že stalinistická doba vysporiadavania sa s každým nesúhlasiacim je vo verejnosti už preč – toto platí už len medzi organizovaným zločinom vrátane štátnej mafie. Zatiaľ do tohto štádia neprerástol ani súčasný fašizmus – vedomý si silnej averzie. Zo „zradcov“ sa raz dva môžu stať martýri! Tá nevyhlásená vojna židov proti ľudstvu spočíva v neustálom sofistikovanom skrytom rozvrate! A jedna z účinných metodík je „nálepkovanie“ – toto sa presne deje aj na Slovensku.

      Báťuška Putin skrátka nevládne tomuto gigantickému sociálnemu systému Ruska podľa „rozumu a riadiacich schopností“ prostého ľudu! Odbočím – kam sa do prdele stratil kurzový prepočet eura a rubľa?!
      https://nbs.sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/denny-kurzovy-listok-ecb/

      60000 rubľov dnes je 511,94 eura dnes. A v roku 2004?
      https://openiazoch.zoznam.sk/kalkulacky/prevod-mien/rub-eur/

      „*strana 70:
      ,,Putinovo jarní rozhodnutí z roku 2004 zvýšit ministrům platy od 50 až 60 tisíc rublů, tedy v době, kdy se důchodcům penze zvyšovala o 120 rublů, se naprosto příčí zdravému rozumu. Motivy mistera Putina jsou hodny jeho „státnické“ úrovně: „Úředníkům dáme vysoké platy, aby nebrali úplatky.“ “
      1/ Základnou príčinou trápenia sa moderného človeka je jeno NEUSTÁLE POROVNÁVANIE SA S INÝMI!“ – J._P. Sartre.
      2/ Základným kameňom štátu je strach adoktrínou nenávisť a závisť /= nevyhlásená vojna židov proti ľudstvu – strach, nenávisť, závisť – rozvrat!/

      Čiže! V „otvorenej“ spoločnosti Ruska neexistuje porovnávanie si platov v Ruskej dume a v USA kongrese?! Putin im pridal, pretože nespokojní „bojari“ vždy chcú zvrhnúť cára! Ako? Rozvrátia jeho moc tak, že rozvrátia krajinu a poštvú ľud! Ale toto „vlatenec a kresťan“ – ku.va – to je ale riadiaca kvalifikácia! – nevie?! Putina zvolili, aby zvýšil ruské dôchodky – alebo aby stabilizoval krajinu! Rusko je od roku 2004 destabilizované? – alebo naopak! Čečenskú vojnu začalo Rusko?! Alebo saudskí žoldnieri a ich cezhraničné bandy z Osetska a Dagestánu!
      Stalin ešte počas vojny deportoval celý čečenský národ hlbšie do Eurázie – aby ani náhodou neprešli počas vojny o Kaukaz a prístup k ropným zakaukazským poliam – na stranu Nemecka! Po vojne sa všetci mohli vrátiť domov! „Čečenská karta“!

      „Vedení čečenské republiky v roce 2003 nastolilo otázku vyplacení kompenzací za zničené obytné doby nejpozději do pěti let. Ovšem pan Putin tehdejšího šéfa Čečny, Kadyrova, potěšil oznámením, že peníze nedostanou za pět, ale již za dva roky. Přitom se ani slůvkem nezmínil o náhradě za příbytky více než 300 000 ruských obyvatel, vyhnaných z Čečny v letech 1992 až 1999, nemluvě raději o těch, které tam zabili, oloupili a znásilnili. Kam se mají obrátit ruští lidé, když nedovedou vzít do ruky zbraň a zrádnou vládu přinutit, aby se o ně postarala. Téměř se zdá, že vrchnost tlačí ruský lid požádat o pomoc Bin Ladina!““ – úplný idiotizmus postavený opäť na závisti a – PENIAZOCH! Otázka – ak chceš mier v Čečne – postaráš sa najprv o Rusov, ktorí odtiaľ ušli – a? Alebo si ten mier kúpiš – opakujem – Čečenci ako národ vojnu nezačali tiež – začali ju intervenčné diverzné skupiny zo zahraničia! A tomu urobili prietrž aj samotní Čečenci!

      Argumentovať v súčasnosti so stavom v Rusku v rokoch 2004-2005 a vtedajším postavením oligarchov – je ďalší rozvratný idiotizmus! Ruskí oligarchovia dostali na výber – buď budú pracovať pre Rusko, alebo prídu o všetko! Úradníci dostali na výber – buď budú pracovať pre Rusko a budú mať pridané – alebo skončia! Ale máme tu volebný systém a Putin nie je cár! Kto zvolil guvernátorov? To nie je Putinova nomenklatúra! Ale ruský mužík na výber nedostal! Ale ruský mužík nikdy nič neriadil – a? Ruskému mužíkovi ruský cár-ocko-báťuška nevadil – teraz mu má – podľa žida „vlastenca a kresťana“ vadiť Putin? Peter Veľký – falošný náhradník Petra Prvého tiež nebol Rus, ani Katarína Veliká! A?

      Obsahom knihy Nevyhlásená vojna židov proti svetu je presne to, o čom je jej názov! Zasievanie závisti a nenávisti, jedu rozvratu v ruskom svete! Zdroj všetkej možnej kritiky bez kontextu a hlavne bez pohľadu na skutočné problémy riadenia v tak obrovskej krajine ako Rusko je! Putina rozhodne nemožno nahradiť kadejakým petržalským Bajanom! /Keď si dala Bajanovi daj aj mne, daj aj mne! Plem plem plem plem!“/

     • hľadač pravdy

      Putin o isláme, krátke video, české titulky (1min,26s)
      https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ

      ,,Putin: Humanistické hodnoty islámu učí lidi spravedlnosti a milosrdenství”, krátke video, české titulky (5min,39s)
      https://www.youtube.com/watch?v=xfbeove5DT0

      Záverom k tomuto – snáď už len tento skopírovaný text:

      ,,Superoligarcha Vladimír Putin
      Tento muž má dosti nepochopitelně početné ctitele nejen v Rusku, resp. SNS. Jedni jej považují za zachránce Ruska, za „nejmocnějšího národního vůdce světa“ a skutečného odpůrce talmudistického jednosvětového úsilí, jiní za spasitele bílé rasy a ještě další za věřícího ruského pravo-slavného křesťana“.

      Čím je rádoby „katolíkům“ všech odstínů jejich „papež BENEDIKT XVI.“ – ve skutečnosti katolicismus jen předstírající vysokostupňový zednářský potomek s devíti rabíny v rodokmenu – tím je pro nesčetné, většinou bezvěrecké odpůrce židovsko-zednářského „Nového světového řádu“ jejich domněle světlá postava PUTIN – ve skutečnosti rovněž pravoslavné křesťanství jen předstírající vysokostupňový zednářský talmudista, a kvůli zdání pokřtěný stoupenec pseudomesiáše JAKOBA FRANKA (1726 až 1791).

      Nikdo se bohužel ve své fanatické náklonnosti nedá odvrátit od toho, či onoho idolu a ve svém vzdušném zámku se nenechává rušit ani tak drtivými fakty. To nám však nesmí ani v nejmenší bránit v prokazování cti pravdě, a v představování PUTINA takovým, jakým skutečně je, tedy talmudistickým superoligarchou, který se sice nyní s ROTHSCHILDEM a jeho stranou hašteří o kontrolu nad obrovským přírodním bohatstvím Ruska (a o svůj „soukromý“ podíl na něm), přesto ve všem ostatním s nimi cílevědomě pracuje na příchodu „mesiáše“… “

  • Vyborne,Maros.Tiez vieme ze Rusko bude vaxxovat 2 krat do roka a to povinne

  • https://www.lynxbroker.sk › investovanie › burzy › burzove-informacie › urokove-sadzby-centralnych-bank
   Úrokové sadzby centrálnych bánk 2022 – LYNX: Broker
   Aktuálny vývoj úrokových sadzieb poskytuje informácie o súčasnej ekonomike. Zvýšenie úrokových sadzieb centrálnej banky spravidla vedie k zvýšeniu úrokových sadzieb ostatných finančných inštitúcií, čo vedie k zníženiu dopytu po úveroch. Zníženie úrokovej sadzby stimuluje ekonomiku a vedie k zvýšeniu dopytu po úveroch od domácností a firiem.
   ———————————————–
   Už som spomínal, že kapitalizmus nedokáže žiť bez peňazí – odbočím – hlavným spotrebiteľom pohonných hmôt je auto – takže si predstavme kapitalizmus ako spotrebiteľa peňazí /na projekty, nápady/, ktoré vyrábajú ďalšie peniaze ako dlh, takže kapitalizmus je nástroj na kumuláciu peňazí a tým aj moci /peniaze ako nástroj/ tých, ktorí tento projekt „potreby peňazí“ vymysleli, aby ovládli planétu – viď Francúzska revolúcia – zvrhnutie finančne neefektívneho feudalizmu, ktorý potreboval peniaze hlavne na vojnu a stavbu súkromných sídielšľachty. Teda.

   20%-ná sadzba úroku od Ruskejnárodnej banky je vyslovená sabotáž a úžerníctvo POD ZÁMIENKOU nedostatku peňazí a ich „trhovej ceny“ – trhová cena je na jednej strane hovadina,lebo nie je trhová, na druhej strane – tých 20% sa tvári, že „bráni výkupu meny“ – hoci Putin smeruje k predaju rubľa – aby zaň mohli nakupovať ropu a plyn. Je to akési ekonomické asalto na druhú – keď jedno opatrenie vyvoláva cielenú reakciu protivníka a zároveň neguje pokus o vlastné asalto zo strany protivníka – výsledkom je presun aktivít proruských záujmov do sfér, kde nie je treba až toľko peňazí /poľnohospodárstvo/, vďaka čomu Rusko túto ekonomickú sabotáž ustálo. Teraz ide o inú stratégiu – znovu vrhnúť na trh dostupné peniaze, aby mohol vzniknúť požadovaný dlh! Chazar sa dohodol s Chasidom na kompromise. Chazar dostane „svoje“ výpalnícke peniaze a Chasid si udrží svoju moc a „firmu“ – Rusko.

  • to je jedno kto

   maros, co hovoris na to, ze sefke nabuiline skoncil mandat v maji a sam putin ju ako jedinu znova navrhol na sefku NB ruska, hmm?

   • to, že Putin je P-rezident v „ruskej“v kolónii, určený na to, aby v Rusku nevznikla revolúcia (ktorá by mohla zrušiť plány ročildom), a aby Rusko pod Putinovým vedením pokojne vplávalo do prístavu NWO.

   • „maros, co hovoris na to, ze sefke nabuiline skoncil mandat v maji a sam putin ju ako jedinu znova navrhol na sefku NB ruska, hmm?“ – hmm – pokiaľ viem – bolo jej „dohovorené“ a daná možnosť „to“ napraviť! A pozor – nestačí nahradiť jedinú figúrku – treba aj ten manšaft pod ňou – a kto to má lepšie ukočírovať ako ona sama – keď ona na nich pozná páky?

    „Svojho nepriateľa získaj na voju stranu!“ – čomu nerozumieš? Boľševické „riadenie“ spočívalo v „triednom boji“ – preto im vždy chýbali skutočné kádre. Čo by získali USA ak by popravili von Brauna? S našimi skutočnými všetkéhoschopnými idiotmi je to o niečom inom.

    • to je jedno kto

     „Putin teda bojuje na 2 frontoch – na tom „západnom“ a na tom ruskom – prozápadnom! „Rubeľ posilnil“ – zatiaľ čo šéfka Ruskej národnej banky trvá na 20% úrokovej sadzbe úverov – čo vyslovene ničí ruskú ekonomiku“
     ja som len reagoval na toto. takze to vyzera tak, ze asi toho nepriatela neziskal na svoju stranu, ked po znovuzvoleni ponechala sadzbu kde ju dala na zaciatku vojny. maros, ja si fakt vazim co tu davas, ale prilis vela pjakina skodi.

     • Úroková sadzba Ruskej centrálnej banky už bola medzičasom znížená na 9,5%.

     • to je jedno kto

      ano je, nestiham sledovat uplne vsetko. v zasade som sa namotal na marosove tvrdenie. ospravedlnujem sa, za nepresnesnost.

 3. Kam sa to bude všetko uberať? My isto nevieme, ale tušíme: k nukleárnej 3.svetovej, keď Západ skončí v márnici…

  • To je teda teror. Mám z toho obavu…. Ministerka zdravotníctva ČR vyhlásila, že tí čo sa nedajú opichat musia byť izolovani v táboroch…..

 4. Sadnúť si, relaxovať a sledovať úpadok západu, od ktorého sme do veľkej závislí aj my, čiže máme relaxovať a sledovať aj vlastný úpadok… No výborne… Toto napísať, keď samostatnosť Slovenska je na bode mrazu je dosť blbé a zbrklé. A západní politici a elity sú už dávno za vodou, takže ak nastane niekoho úpadok, bude to hlavne úpadok bežných pracujúcich ľudí, ktorí za nič nemôžu, a to len tak sledovať a zabávať sa na tom môže len skutočný sociopat.

  • Máš pravdu. Je to tak. Ale kto za to všetko v podstate môže? Títo obyčajní pracujúci ľudia, ktorí z dôvodu pohodlia nemyslia, vyberajú si vždy len ľahšiu cestu, egoizmus a volia politikov na základe pocitov. Aká vláda, taký národ. A čo teraz? Teraz to zase títo obyčajní ľudia môžu zmeniť, vyraziť do ulíc a zvrhnúť súčasnú zradnú vládu… ale zase sú vo väčšine prípadov ovládaní svojou vypočítavosťou, lenivosťou (však nejako bude), ľahostajnosťou voči iným a alibizmom ! Takže čo bude nasledovať? Nuž keď už nebude čo do huby, budeme mrznúť, firmy bankrotovať tak snáď vtedy zdvihnú rite a pohnú sa, pokiaľ si zase na základe pocitov nevyberú nasledovať politických lídrov so sladkými rečami… s rovnakým pánom ako súčasne vládnuci politici !

  • kvakcína je sloboda

   sadnúť si a relaxovať bolo myslené, že Putin to môže urobiť!
   my máme povinnosť voči sebe a svojej rodine z toho gauču vstať a začať konať!

 5. Na nemeckej ARD už oznámili víťazstvo Ruska…

 6. Už netreba filozofovať ale konať!!! Spojiť sa Česko a Slovensko….čo najskôr vystúpiť z toho fašistického spolku EÚ a NATO!!! Iná cesta oslobodiť sa,nieje!!!!
  Jedine, že to za nás urobia Rusi, ako oslobodili Európu v druhej svetovej vojne!!!

  • muž s mačetou

   ako poďakovať hajzlom, čo rozbili Československo!??!

  • Miroslav Čižmár

   Spojte sa s cigánmi. Oni svoje deti opichať nedajú. Iba cigáni tu dokážu urobiť skutočnú revolúciu, nie iba tliachať do mikrofónu ako Mazurek.

   • A čo si spravil na zlepšenie ty? Inak pravda je tá, že celá opozícia robí iba tlačovky, vyhlásenia… Celych 2.5 roka. A výsledok je 💩

 7. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nad ruskom dlhé stáročia držia dohľad staré čarodejnícke klany dlhovekých múdrcov a ich nasledovníkov,,,,majú viacej zlata,než židovské rodiny z celej ľudskej éry a nikto z európy a iných častí sveta sa im nemôže rovnať,ovládajú zvieratá a prírodné úkazy,,,,sú to strážcovia východnej a severskej strany sveta,,,,nato si vyláme zuby a bruselská a aj politickopodnikatelská slovenská elita bude pred nimi zdrhať ako zmyslov zbavená a kto z nich tu zostane-bude topánky prezúvať,,,,zelenáča ak si nenájde rusofilné zabijácke komando v čase kedy to už nebude čakať-tak si ho nájde zubatá a v pekle podsvetia mu všetko pripomenie jeho svedomie k vlastnému utrpeniu,,,,.ešte som nikdy nevideôl-aby tak histerickému pajkovi ostaok sveta zobal z ruky-žeby hipnóza opíchancov v asistencii démonov a temnoty,,,,čo nepochádza zo svetla-to neakceptujem a tu zo svetla nepochádza nič.

  • provokater

   lenže sny nevrhajú tiene

  • Nieco na tych silach „carodejnickych“bude, opraste si rustinu a vypocujte si „roliky“prof. Igora Panarina na Telegrame… napr. o stretnuti Putina, Sojgu a ..??? v tajge, pripadne ine , napojenie to ma na hlboku historiu Chazarskej rise a jej porazke …Svjatoslav, Vladimir Monomach, etc… minimalne zaujimavy pohlad jeho ocami na toto vsetko …a aj zaujimave prognozy…. Bratislava centrum Slovanov

 8. Úplný súhlas

 9. Ach Bože Bože Odpusť im nevedia čo činia … Slovensko & Česko spojme sa @@@

  • „Ach Bože Bože Odpusť im nevedia čo činia … “ – spojiť dva nájomné protektorátne štáty a ich nájomných politikov a založiť jednu česko-slovenskú protektorátnu slobodomurársku lóžu bez tej žido-americko-európskej lóže – a znovu mať spoločný modrý slobodomurársky klin „záster“ 60x60x60st. a šalieť – nad Tatrou sa blíska – kde domov múj? No treba dať – v boji o moc – dohromady českú a slovenskú politickú mafiu – aby sa odrthla od svetového Syndikátu. A potom bude česká armáda a polícia pomáhať mlátiť vzbúrencov na Slovensku a naopak – ale – bude to doma! Ďakujem! Stačilo! Spojiť 10 miliónov českých oviec s 5 miliónmi slovenských oviec? Lebo ak by to neboli slabé ovce – nesnívali by o „sile“ tohto spojenia! Československý národ neexistuje – tak budte radi, že existuje ten český a slovenský!

 10. svatoslav butora

  Občan Maroš sa z neznámych príčin dopracoval k nihilizmu a beznádeji. Za všetkým vidí žido-bolševizmus a žido-americké lóže a len a len ovce ale žiadnych mysliacich ľudí. V súčasnej dobe prevládajúcej bezcharakternej mašinérie nemysliacich Nadľudí po celom tzv. Západnom svete plne stojím za názorom diskutujúcej pani Boženy, aby sme obnovili štátnosť Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky bez napojenia na skazenú tzv. EU a darebácku a muníciou klamstiev vyzbrojenú alianciu NATO. Pevne verím, že až bude Ruská Federácia priamo hraničiť so Slovenskom a Polskom a Maďarskom, tak zanikne najmenej 90% súčasných nadbytočných nikomu neslúžiacich zahmlievacích diskuzných námetov… a že bez tzv.EU sa znovu obnoví maximálna miera svojbytnosti a hospodárskej samostatnosti našich oboch národov.

  • Jo pane butora máte mé sympatie … svatoslav

  • Z neznámych príčin vydrblo zobrazený komentár, tak znovu – som nevedel, že odôvodnená nechuť znovu sa oženiť s bývalou ex sa volá nihilizmus! A treba si spomenúť aj na tie nenávistné prejavy Čechov – ako si to Slováci dovolili trhnúť sa! No – tak skúsme pokračovať, a skúsme sa trhnúť aj z tejto po.ebanej EU! Tento neomarxistický pavúk EU nahradil pavúka sovietov! A nie že nie! Si uvedomte, že každý nový štátny útvar musí schváliť niekto! Lebo ide o svetovú moc! Takže buď dostanete požehnanie /a od koho?!/, alebo si to vybojujete! A myslím, že to psledné kto tu niekto chce, je vojna za nové českoslovenko – lebo nepriateľ je neviditeľný, lebo pod sviečkou je tma, lebo ten nepriateľ je jeden z nás – vnútorný, zradný, zapredaný, nenávistný, cieľavedomý, pomstychtivý a hlavne – vytrvalý! Slováci a Česi – najprv treba vyčistiť obe naše krajiny od zmrdov a degenerátov a až potom môžete snívať, že sa vám podarí nové spojenectvo „s niekym“ – zbavené tohto progresívneho svrabu /progresívna nesviditída/! Lebo spojiť dve veľké nakazené skupiny – to skončí katastrofou! Teda doboha – „nebudem sa znovu ženiť s nakazenou havloidnou pithardovskou židoslobodomurárskou exfľandrou“! Stačia mi „ku šťastiu“ tie kurvy, ktoré mám doma!

 11. Z historického hľadiska posúdia budúce generácie. Mojím želaním je naplnenie myšlienky sebaurčení národov. Vždy som si vážila a hlboko sa klaniam každemu regiónu, ktorý spieva, hrá, tancuje vo svojom jazyku, športuje a súperí len so svojimi ľudmi, hospodári a obchoduje podľa vlastných možností…v jednom pomoc prijme, v druhom rozdá…presne v zmysle, že reťaz je nasilnejšia v najslabšom článku. Čo sme pre pár rokmi dorábali s Greckom? Nebudeme a nebudeme za nich platiť dlhy… Prepáčte, ale o čom je potom únia? Keď sa potopila naša ľod, zaútočime na city spoločenstva a všetci dajte! Ak sa potopila loď suseda, tak mu treba, nič nedostane! Mal vedieť, že pláva v zlých vodách! Nedáme pre svojich ľudí, ale pre potrebných z vyvolených lokalít, áno? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale za posledné desaťročia mi systém pripadá ako rozhadzovanie prostriedkov „z balóna! a trhni si každý, čo chceš. Nestihol si, alebo sa ti to priečilo? Smola, nežijež s dobou, ktorá o chvíľu nebude…

 12. Bohémia a Veľká Morava. Československo. Česko a Slovensko… Menia sa hranice, štáty, ríše, kráľovstvá…. len ľudia ostávajú tí istí.

 13. no konečně celému světu došlo, co Ukrajina zamýšlí, Rusko, nedej se, opět uvedťe politiku do správného postavení!!!!!!!

Pridajte komentár

*