Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

12 000 lekárov žiada, aby bolo na syroch rovnaké varovanie pred rakovinou ako na cigaretách


Print Friendly, PDF & Email

12 000 lekárov nabáda FDA k označovaniu syra varovaním pred rakovinou

Čo sa učia lekári na lekárskej fakulte o výžive? Šokujúco a bohužiaľ, nič. Prečo? Pretože výživa neprináša zisk a liečiť ľudí stravou nebolo už od zrodu mainstreamového zdravotníckeho priemyslu považované za možnosť.

„Smutnou realitou je, že lekárska profesia je kupovaná farmaceutickým priemyslom, ale aj čo sa týka výučby a výskumu. Akademické inštitúcie sa nechávajú platiť agentmi farmaceutického priemyslu. Podľa mňa je to nechutné.“ – Arnold Seymour Relman.

Veci sa však našťastie menia a menia sa rýchlo. Veľa ľudí berie svoje vzdelávanie o výžive do vlastných rúk a o sile výživy sa vzdeláva aj veľa lekárov prostredníctvom množstva štúdií a klinických dôkazov, ktoré sú k dispozícii.

Jeden z najnovších príkladov toho, ako sa vzdelávajú lekári, pochádza od Výboru lekárov pre zodpovednú medicínu (PCRM), ktorý nedávno predložil občiansku petíciu Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) za zmenu označovanie syra tak, aby obsahoval varovanie pred rakovinou.

Prečo označovať syry rokvnako ako cigarety?

Lebo na základe výskumu, syr a mliečne výrobky od iného zvieraťa pre nás nie sú dobré, ale značné zlé. Tejto skutočnosti budú mať mnohí problém uveriť, lebo šlo dlho o jednu zo stabilných potravinových skupín.

Je však načase, aby sme si začali uvedomovať, že „vzdelávanie o výžive“, s ktorým vyrastáme, je produktom veľkých potravinárskych spoločností a marketingu. Nie je však podopreté žiadnou vedou a stále viac ľudí si začína byť vedomých toho, ako to v skutočnosti celé je.

V petícii sa píše:

Mliečny syr obsahuje reprodukčné hormóny, ktoré môžu zvyšovať úmrtnosť na rakovinu prsníka (túto vetu žiadajú uvádzať na produktoch z mliečneho syra).

Mliečne výrobky, ako sú syry, sa spájajú so zvýšeným rizikom rakoviny prsníka. Jednými z dôvodov zvýšeného rizika rakoviny môžu byť zložky mliečnych výrobkov, akými sú inzulínu podobný rastový faktor (IGF-1) a ďalšie rastové hormóny.

Aby sa zabezpečilo, že ľudia chápu potenciálne výrazné riziká a z nich vyplývajúce dlhodobé náklady pri konzumácii mliečnych syrových výrobkov, mali by úrady zabezpečiť, aby bol vyššie uvedený oznam viditeľne umiestňovaný na obaly a štítky všetkých mliečnych syrových produktov.

Pre mňa je zaujímavé, že sa zmieňujú o rastovom hormóne IGF-1.

Štúdia z roku 2015, uverejnená v časopise Cell Metabolism, je jedna z mnohých, ktoré upozorňujú:

U myší a ľudí s nedostatkom receptoru rastového hormónu/IGF-1 sa prejavuje veľký pokles ochorení súvisiacich s vekom. Keďže znížený príjem bielkovín znižuje aktivitu receptoru rastového hormónu IGF-1, skúmali sme súvislosti medzi príjmom bielkovín a úmrtnosťou.

Respondenti (n=6,381) vo veku 50-65 rokov udávajúci vysoký príjem bielkovín mali počas 18-ročného nasledujúceho obdobia 75% nárast celkovej úmrtnosti a 4-násobný nárast úmrtnosti na rakovinu a cukrovku.

Rastlinné verzus živočíšne bielkoviny

Uvedené súvislosti boli odstránené alebo zmiernené, keď išlo o zdroj bielkovín rastlinného pôvodu.

Vyššie spomenutú štúdiu potvrdzuje veľa ďalších výskumov dokazujúcich, že bielkoviny živočíšneho pôvodu prudko zvyšujú množstvo rastového hormónu IFG-1, čo potom v dlhodobom meradle vedie k celému radu ochorení, vrátane rakoviny.

Zaujímavé je, že u rastlinných bielkovín, ako poukazuje štúdia, boli tieto súvislosti „odstránené alebo zmiernené, keď išlo o zdroj bielkovín rastlinného pôvodu“.

Ukázalo sa, že riziko mnohých s vekom súvisiacich ochorení, ako sú Parkinsonova a Alzheimerova choroba, môže znížiť, a dokonca aj zvrátiť, hladovka.

Bolo tiež dokázané, že hladovka regeneruje kmeňové bunky a spomaľuje celkový proces starnutia, do veľkej miery vďaka skutočnosti, že hladovka nám znižuje hladiny rastového hormónu IGF-1.

Nedávna štúdia realizovaná vedcami v Kalifornii a vo Francúzsku zistila, že bielkoviny z mäsa majú súvis s veľmi prudko zvýšeným rizikom choroby srdca, zatiaľ čo bielkoviny z orechov a semien sú pre ľudské srdce v skutočnosti prospešné.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Štúdia má názov „Modely príjmu rastlinných a živočíšnych bielkovín majú silný súvis s kardiovaskulárnou mortalitou: adventistická zdravotná štúdia – štatistická skupina 2“.

Išlo o spoločný projekt výskumníkov z kalifornskej Školy verejného zdravotníctva na Loma Linde University a francúzskych AgroParisTechInstitut National de la Recherche Agronomique v Paríži.

Uverejnená bola v časopise International Journal of Epidemiology.

Výskumníci zistili, že ľudia, ktorí konzumovali veľké množstvá mäsových bielkovín, čo je u mnohých ľudí každodennou normou, predstavovali časť ľudskej populácie, ktorá zaznamenala 60% nárast kardiovaskulárnych ochorení, zatiaľ čo ľudia, ktorí konzumovali veľké množstvá bielkovín z orechov a semien, v skutočnosti zaznamenali v kardiovaskulárnych ochoreniach 40% pokles.

Mliečne výrobky „spúšťajú rakovinu“

Autor „Čínskej štúdie“, Dr. Colin Campbell, zistil, že živočíšny mliečny proteín (kazeín) môže urýchľovať a „spúšťať“ rakovinu, zatiaľ čo rastlinný proteín (bielkovina) má opačný účinok.

„V počiatkoch svojej kariéry som robil len to, čo by odporúčala tradičná veda. Pozoroval som, že strava bohatšia na živočíšne bielkoviny na Filipínach zrejme súvisí s rakovinou pečene. 

Keď sa k tomu pridala pozoruhodná správa z Indie dokazujúca, že kazeín podávaný pokusným potkanom vo zvyčajných množstvách dramaticky prispieva k rakovine pečene, podnietilo ma to k mojej 27 rokov trvajúcej štúdii Čínsky projekt o tom, ako tento efekt funguje.

Vykonali sme desiatky experimentov, aby sme zistili, či je to pravda, a potom, ako to funguje.“ – Dr. Colin Campbell (Čínska štúdia)

Campbell je americký biochemik, ktorý sa špecializuje na vplyv stravy na dlhodobé zdravie. Je emeritným profesorom Nutričnej biochémie na Cornell University, má titul PhD. v oblasti výživy, biochémie a mikrobiológie.

Vedci ako Campbell a ich práca sú vo svete medicínskeho vzdelávania a akademickej obce, ktorý výživu takmer úplne ignoruje, veľmi dôležití.

Kazeín je nepochybne najvýznamnejší chemický karcinogén, aký bol kedy zistený.

Campbell nezostal len pri vzájomných súvislostiach a s použitím štúdií na zvieratách, ktoré vykonal, zistil, že kazeín v skutočnosti „spúšťa“ rakovinu.

Keď boli zvieratá kŕmené stravou bohatou na kazeín, počet prípadov rakoviny dramaticky rástol. Ešte zaujímavejšie bolo, keď sa rozhodli spraviť porovnanie za použitia rastlinnej bielkoviny.

„Naučili sme sa pritom, že rakovinu dokážeme vyvolať aj zastaviť. Vyvolať zvýšením konzumácie kazeínu, zastaviť jeho znížením alebo nahradením rastlinnými bielkovinami.

Bolo naozaj vzrušujúce, že sme za pomoci stravy dokázali spustiť a zastaviť rakovinu. Vlastne to bolo dosť desivé.“ – Campbell

Ponaučenie

Sme jediný živočíšny druh na planéte, ktorý po odstavení mláďat konzumuje mlieko iného zvieraťa. Zníženie aktivity laktázy (enzýmu tráviaceho mliečny cukor laktózu) po skončení dojčenia je geneticky naprogramovaná udalosť.

Približne 75 % populácie Zeme má z nejakého dôvodu intoleranciu na laktózu, pretože je to úplne prirodzené. Nie sme stavaní na tom, aby sme pili mlieko iného zvieraťa, a na to, aby sme ho dokázali stráviť, sme si museli vyvinúť gén.

Štatistiky sa u jednotlivých rás a krajín líšia, no celkovo ukazujú, že sa to týka abnormálneho množstva jedincov. V niektorých ázijských krajinách má intoleranciu na laktózu až 90% populácie.

Zdá sa, že o tom, že mlieko a mliečne výrobky sú potrebné a zdravé, nás presvedčili veľké potravinárske spoločnosti.

Bielkoviny a vápnik (oboje prítomné napríklad aj vo veľkom množstve rastlinných zdrojov) využili ako nástroje hromadného marketingu k nanúteniu mliečnych výrobkov populácii, aby dosahovali veľmi veľké zisky, a to všetko na úkor zdravia ľudských bytostí.

Toto je jeden z mnohých príkladov toho, ako sa manipuluje vnímanie verejnosti.

Stop Candida

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. tyka sa to aj ovcich a kozich syrov, alebo len kravskych?

  • Áno, kaseín sa nachádza aj v ovčom a kozom mlieku, ale menej ako v kravskom. Ono existujú 2 druhy kaseínu – A1 a A2. Kozie a ovčie mlieko majú menší podiel typu A1 (ktorý vyvoláva alergie) a viac ľahšie stráviteľného typu A2. Preto sa považujú za zdravšie druhy mlieka ako kravské.

   • dakujem!

    ja som mala pred par rokmi pomerne neprijemne problemy kvoli konzumacii (nadmernej) kravskych mliecnych vyrobkov
    vyliecila ma jedna pani homeopatka a problem sa uz nevratil, hoci konzumujem kozie a ovcie vyrobky, aj ked teda v pomerne malom mnozstve
    tak si myslim, ze tych 5 – 10 dkg za tyzden hadam neuskodi, pretoze naozaj u nas je to skoro nemozne, vyhnut sa uplne mliecnym vyrobkom

   • Budem mať 77 rokov a celý život, s výnimkou dvoch rokov vojenčiny, pijem mlieko – kravské, kozie aj ovčie, jem syry každého druhu okrem údených. Teším sa dobrej kondícii a ešte donedávna som každé ráno plával jeden kilometer v našej plavárni. Posledné dva roky iba trikrát do týždňa. Neviem si predstaviľ deň bez mlieka či bielej kávy z cigórie a melty alebo šálku kakaa. Bol by som mal aj všetky zuby, keby nejaký podplatení zubári neboli propagovali tvrdé zubné kefky. Všetky „módne trendy“ vo výžive s prehľadom ignorujem a riadim sa svojim rozumom a vedomosťami mojej mamy. Teraz všetku galibu so zdravím národa idete zvaliť na zvieratká a chcete aby sme konzumovali GM potraviny!

 2. Súhlasím, že nadmerná konzumácia mliečnych výrobkov môže spôsobovať rakovinu a problémy. Určite v tom zohráva významnú úlohu aj kvalita mlieka. Ale mlieko iných cicavcov (krava, koza, ovca) je súčasťou našich jedálničkov stovky rokov. Tak isto ako mäsové výrobky, ktoré človek konzumuje tisícky rokov najmä v chladnejších pásmach, veď čo by človek pred 1000 rokmi jedol v zime? Pre mňa je táto informácia zaujímavá, aj keď si neviem predstaviť úplne vylúčiť všetky mliečne a živočíšne produkty z jedálnička, neverím, že v našich zemepisných šírkach je to reálne.

 3. TEPELNE spracované mlieko je pohromou pre ľudský (aj zvierací) organizmus bez ohľadu na to, či ide o mlieko kravské, kozie alebo ovčie. Syry sú ešte horšie, obzvlášť kozí syr, ktorý má sťahujúcejšie účinky ako syr kravský a je nebezpečný pre ľudí s nízkou hladinou krvného cukru – môže im spôsobiť srdcový kolaps. Aspoň v školských jedálňach a materských školách by sa mliečne produkty (hlavne syry) mali úplne zakázať. Ale to by sme asi museli žiť na inej planéte.

 4. Definitiva

  Konečne sa Čínska štúdia dostala aj na stránku badatel.net.
  Okrem Campbella si prečítajte aj: Kushi, Makrobniotikou ke skutečnému zdraví, máte tu konkrétny návod na zdravé stravovanie overené generáciami. Campbell len vo všeobecnosti doporučuje rastlinnú stravu.
  Mám s makrobiotikou len najlepšie skúsenosti. U zdravých pôsobí preventívne, človeku sa civilizačné choroby vyhýbajú. U chorých pôsobí makrobiotika liečebne, liečba trvá mesiace až roky, podľa závažnosti poškodenie orgánov a tkanív.
  Makrobiotika likviduje staré choré bunky a nahrádza ich novými, zdravými, rokmi sa obmenia tkanivá celého tela.
  Akonáhle skončíte s makrobiotikou, tak sa vaše choroby vrátia.
  Civilizačné choroby sú spôsobené nezdravým spôsobom života, na prvom mieste škodlivá, tzv moderná strava tzv. civilizovaných kultúr. Pravidelný pohyb podporuje všetky zdravé procesy v tele, min 30 min., min 2x týždenne. Že nemáte čas? Zmneňte svoj spôsob života, pracujte pre seba a nie pre korporácie.
  Všetka priemyselne spracovaná strava je extrémna, poškodzuje telo. Priemysel stravu buď koncentruje /tuky, bielkoviny, cukry-škroby/, alebo ochudobňuje /vitamíny/. vláknina.
  Korporácie sledujú len a len svoj vlastný zisk, vaše zdravie je im ukradnuté, korporácie riadia aj štáty. Musíte sa dovzdelať a chrániť si zdravie, ani štát to za vás nespraví. Zdravý spôsob života sa neučia ani deti v školách!
  Korporácie vás okrádajú na strave o miliardy, navodíte si chronické civilizačné choroby a lekári sa tvária, že vás liečia, celý život konzumujete tzv. lieky, ktoré neliečia, farmaceuti zarábajú na vás ďalšie miliardy.
  Počet civilizačných ochorení každoročne rastie, spotreba liekov narastá, počet vyliečených sa nikde neuvádza.
  Civilizačné choroby sú liekmi nevyliečiteľné, lekári vám nestanovia príčinu ochorenia, ale len zistia príznaky ochorenia, napr, cholesterol, cukrovka, krvný tlak, infarkt, nervové ochorenia, rakovina, alergie, zápaly tkanív a orgánov /Crohn/, … toto sú len príznaky, príčinou je extrémna, zdraviu škodlivá strava. škodlivá.
  Čiže ak je príčinou choroby nezdravá strava, tak tú príčinu treba odstrániť. Zdravá strava navodí v tele aj zdravý stav. Telo sa lieči samo, zdravá strava vytvorí v tele podmienky na liečbu. Chemické lieky neliečia, len potláčajú príznaky ochorenia. Telo sa lieči samo, likviduje zápal a choré bunky a nahradí ich zdravými, toto lieky nevedia.
  Zdravý spôsob života je tabu pre masmédiá, korporácie sa budú brániť, ovládli aj politiku a štáty, nedopustia krach farmárov, potravinárov, /mäso, mlieko, GMO/, farmaceutov, dôchodkovej poisťovne /ľudia by žili do 100 rokov/, vakcinačnej loby, lebo v hre sú miliardy zisku.
  Človek je pre korporácie len nástrojom zisku! Korporácie sa nikomu nezodpovedajú, nie sú viazané zákonom, nikomu nič nesľúbili a už dupľom nie vaše zdravie.
  Korporácie môžu bez boja poraziť iba ľudia, tým, že začnú zdravo žiť a zmenia svoju objednávku na potraviny, nezdravé nahradia zdravými.
  Dnes už deti majú ochorenia, ktorými pred pár desať rokmi trpeli len starci. Situácia je kritická.
  Poznanie a informácie vytvárajú vedomie, toto je nadriadené mozgu, ktorý funguje len ako počítač na spracovanie údajov, vedomie musí prikázať mozgu správať sa múdro a nie živočíšne, pudovo, ako zvieratá.
  Makrobiotika vám nespôsobí žiadny nedostatok ničoho v tele. Tí, čo to tvrdia sú v strašnom omyle. Musíte dodržiavať zásady makrobiotiky, priemyselne nespracované potraviny, celé rastliny aj so šupkami, veľmi pestrá strava, veľa vlákniny-tá je základom zdravého čreva a celkovej imunity. nekonzumujte pro a pre biotiká, vitamíny, minerály, len rozladíte jemné funkcie tela.

 5. Rozoberať tento problém je na dlhé lakte. Jedna poučka hovorí, že kravské mlieko je vhodné pre výživu teliat a nie človeka. Mám priateľa Číňana, ktorý mliečne výrobky nekonzumuje vôbec. Je už tridsiatnik, ale nemá ani jeden jediný zubný kaz. Vápnik z mlieka mu akosi nechýba.

  • Tepelne „upravené“ kravské mlieko (surové kozie v marketoch nekúpime) práve tie kazy spôsobuje, pretože vápnik – po tepelnom spracovaní už v anorganických väzbách – náš organizmus nevstrebe. Ale niekam ho švihnúť musí: do žlčníka, do obličiek, do mechúra… a potom šup na chirurgiu kamienky povyberať. Aby sa mali kam ukladať ďalšie. Ale rád si to namieri aj do kĺbov, veď aj rakúske zdravotníctvo treba podporiť.

 6. Je predsa rozdiel v mlieku čerstvým,sladkým a prekvaseným.Takisto i vo výrobkoch zo sladkého mlieka a z kyslého mlieka:Chcete tvrdiť že nieje rozdiel?

 7. Ďalšia svetová pohroma sa valí na ľudstvo …Čo tak zdravý rozum aj v tomto?

 8. Osobne velmi neverim akymkolvek prevratnym studiam( vajicka su jed versus socialisticke jedno vajce denne). Napriklad hovadzie chovane na trave v cistom prostredi je liek a ma uplne ine zlozenie a nutricku hodnotu ako to z mastalnych velkochovov s pridavkami hormonov a lieciv. Rovnako mlieko. Co sa tyka tepelneho spracovania, neviem to posudit. Jedavam hlavne nelasterizovany ovci syr( podla lekarov pohroma, kazdy rok robia proti tomu osvetu). Podla mna je zdrave to co je chovane a lestovane prirodzene s minimom chemie a maximom slnka. Clovek nie je bylinozravec, ani cisty masozravec.

 9. Vazeni genetika rodu je kod dlouhovekosti kterou si muzem general experience leasing nebo short-term
  Mleko dnes ma chemicals a Gmo ,,,
  Pobyvame bez omezeni a nepotkavame covid zockovanych a hysteria zvierastva
  Kdyby byl Trump nebo Obama tak Covid puc Ukrajina silenstvi by take nebyly, bez kazarstva. asi …..

Pridajte komentár

*