Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

6 skrytých dôvodov, prečo sa vám nedarí zbaviť brušného tuku


Print Friendly, PDF & Email

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Zbavenie sa brušného tuku človeku nielen zlepšuje vzhľad, ale môže mať aj zdravotné prínosy. Veľké množstvo tuku v brušnej oblasti môže viesť k vzniku vážnych ochorení, ako sú cukrovka, vysoký krvný tlak či choroby srdca.

Nanešťastie, niekedy nie je vôbec také ľahké sa ho zbaviť. Ak ste urobili pre dosiahnutie žiadaného výsledku všetko, no tuk na bruchu stále zostáva, potom možno existujú skryté príčiny, o ktorých ani neviete.

Rozhodli sme sa preto, že vám v boji s brušným tukom pomôžeme. Ponúkame zoznam možných dôvodov, ktoré bránia vo vašej snahe zbaviť sa nadváhy.

1. Nepoznáte typ svojho brušného tuku

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Ak zistíte, že sa vám ťažko zhadzuje brušný tuk, potom jeden z dôvodov môže byť, že ste si pre svoje brucho vybrali nesprávnu metódu chudnutia.

Existuje 5 typov brušnej obezity, ktoré sú spôsobené rozličnými dôvodmi a každý z nich si vyžaduje isté stravovanie a cvičenie.

Je preto dôležité určiť váš brušný typ a podľa toho naplánovať svoje chudnutie. Na tomto odkaze nájdete všetky naše články týkajúce sa chudnutia.

2. Posadnutosť váhou

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Mali by ste prestať so zvykom neustále sa vážiť a pokúsiť sa odolať nutkaniu postaviť sa na váhu zakaždým, keď ju vidíte. Posadnutosť vážením môže proces chudnutia spomaľovať.

Súdite sa zakaždým, keď sa číslo, ktoré sa objaví na váhe, líši od očakávaného výsledku. To vás demotivuje, vytvára na vás tlak, vyvoláva negatívne myšlienky a kazí vám náladu.

A toto všetko vás môže viesť až k tomu, že sa vzdáte a pre zmiernenie získaného stresu veľa jete. Preto je lepšie vážiť sa len raz do týždňa a čísla brať ako informáciu, nie ako rozsudok.

3. Držíte nesprávnu diétu

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Naše telá potrebujú celý rad prvkov, vitamínov, sacharidov a tiež tukov. Keď niektoré z týchto prospešných zložiek nevedomky počas diéty vysadíte, potom takáto diéta môže spôsobovať viac škody, než osohu.

Chudne sa ťažko, keď jete iba zeleninu a ovocie. A samozrejme aj vtedy, keď konzumujete jedlo z fast foodu a veľké množstvá cukru a soli.

Dôležité je preto si svoju stravu sledovať a brať do úvahy, že by mala obsahovať horčík, vitamíny, zdravé tuky a ďalšie prvky.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

4. Vykonávate jednotvárne cvičenia

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Na zhodenie tuku predstavuje tréning skvelý spôsob. Dôležité je ale nezabúdať, že cvičenia by mali byť rozmanité. Každý druh cvičenia ovplyvňuje telo istým spôsobom.

Preto by ste nemali uprednostňovať iba kardio alebo strečing. Pridajte tréningy s vysokou intenzitou a silové cvičenia, plávanie, ba aj bojové umenia.

A nemyslite si, že cvičiť sa dá iba v telocvični s cvičebným náradím. Cvičiť môžete aj doma a na ulici. Snažte sa to len nepreháňať. Cvičenia vykonávajte v dobrej viere, pri plnej pozornosti, no neubližujte sami sebe.

5. Stresovanie sa

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Stres je zlý pre celé telo a obzvlášť pre vašu hmotnosť. Ovplyvňuje vaše stravovanie a emocionálny a fyzický stav počas cvičení, spolu s ich kvalitou.

Navyše, vysoké hladiny stresového hormónu (kortizolu) podporujú tvorbu tuku. Využite každú príležitosť na zníženie stresu:

 • snažte sa viac odpočívať
 • nepracujte viac, ako treba
 • venujte sa nejakému koníčku
 • trávte čas s priateľmi

Keď sa cítite oddýchnutí, máte väčšiu motiváciu zhadzovať brušný tuk.

6. Vysoká hladina androgénov

6 skrytých dôvodov, prečo sa nezbavujete brušného tuku

Poslednou, ale jednou z najvážnejších príčin, je syndróm polycystických vaječníkov (PCOS). Ten znamená vysokú hladinu mužských hormónov v ženskom tele.

Nepriaznivo vplýva na mnohé funkcie organizmu, vedie napríklad k poruchám menštruácie, problémom s otehotnením a riziku cukrovky.

Navyše PCOS vplýva aj na priberanie. Pre zistenie svojej hladiny androgénov sa môžete poradiť s lekárom a dať si urobiť rozbor.

Záver

Skúšali ste niekedy schudnúť z brucha? Akú radu by ste dali ostatným?

Radi by sme poznali váš názor.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý den,
  píšete, že vysoké hladiny stresového hormonu kortizolu podporují tvorbu tuku. Já mám tu zkušenost, že „tlustější“ lidé jsou obyčejně klidnější, pohodovější, spokojenější a proto snad i sympatičtější než nějaké vychrtliny následkem úzkostlivě držených diet.
  Já jsem po 50tce začala nabírat na váze, ale „dietami“ bych se rozhodně netrápila. Když mi z „lenosti“ začne růst bříško, pomůže práce na zahrádce. Protože zahrádka volá cca 8 měsíců v roce, jsem tak dlouho i „bez břicha“. Pak si zas klidně a spokojeně zalenoším. Ale „diety“? Nikdy. Člověk se líbí druhým, jen když se líbí sám sobě, je spokojený.
  Také jsem nepoznala rozdíl mezi dvěma slečnami na obrázcích – jedna s vysokou a druhá s nízkou hladinou androgenů. Hmotnost? Výraz tváře? Oblečení?

 2. Fašírka Ignác

  Akoje to u mužov?

 3. Áno, problém s hormónmi a polycystickými vaječníkmi sú mojou „špecialitou“.
  Brucho stále nafúknuté, boľavé, výbuchy nálad (bez príčiny agresívna) je to proste vysoká hladina testosterónu. Lieky- pomoc žiadna. No za to som našla úžasný bylinný čaj, ktorý mi DOSLOVA zázračne pomohol. Je určený na cysty ale dokonale mi pomohol aj na hormóny alebo bolesti pri endometryóze. Schudla som ani som nevedela kedy a ako. No samozrejme na bruchu mi tuk zostal ale po operácii (lebo cysty sú už priveľké aby mi len čaj pomohol), keď sa dám dokopy a budem si môcť aj zacvičiť alebo zatancovať tak verím, že to pôjde dole aj z brucha. Neviem či môžem menovať ale tak ak by to malo pomôcť ktorejkoľvek žene s týmito problémami alebo aj všeobecne s menštruáciou (ale pozor lebo na mňa čajík reagoval tak, že mi menzes nepustil aj celý mesiac kým som ho pila, ale kamarátke zas naopak spúšťal aj keď nemal, no treba vyskúšať) no tak ak sa viete dostať do lekárne Flos tillia (ja- Sereď tzv. Stará lekáreň), tam tie bylinné čaje majú. Ja konkrétne kupujem čaje na cysty, endometriozu, migrénu. Musím veľmi pochváliť a najmä poďakovať. Sú tam bylinky ako žihľava, rebríček, alchemilka a plno plno iných. No nadupané čaje. A ešte aj lacné a naozaj veľká-veľká pomoc aspoň teda pre mňa.

Pridajte komentár

*