Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Americký režisér z hotelovej izby v Kyjeve vysvetľuje, aká je pravda o Ukrajine


Print Friendly, PDF & Email

Americký režisér z hotelovej izby v Kieve vysvetľuje, aká je pravda o Ukrajine

(Gonzalo Lira, YouTube) „Prvá vec, ktorá vo vojne umiera, je pravda.“ – autor neznámy

Ak si zapnete ktorékoľvek západné médium hlavného prúdu, vychrlí sa na vás tvrdá propaganda, ktorá nemá podľa amerického režiséra Gonzala Lira nič spoločné s realitou.

Vo svojom video prejave sa snaží nechápajúcim krajanom a ľuďom na Západe vysvetliť, o čo na Ukrajine v skutočnosti ide, ako sa veci majú a čo chce Rusko svojou vojenskou operáciou docieliť.

Jeho 18 minútové video si v angličtine môžete pozrieť nižšie. Pod videom prinášame voľný preklad jeho prejavu. Ak by z nejakého dôvodu YouTube video vymazalo, tak tu nájdete jeho záložný zdroj.

Voľný preklad obsahu videa

Video bolo nahraté v sobotu 26.2.2022, teda na tretí deň invázie Ruska na Ukrajinu.

Zdá sa, že ľudia v USA a Európe nechápu, o čo vlastne ide v tejto ruskej invázii. Hovoria, že Rusko zlyháva, respektíve prehráva vojnu, lebo za 3 dni nebolo schopné zničiť ukrajinskú infraštruktúru ako je elektrická sieť, vykrývače mobilného signálu alebo zdroje vody.

Vravia, že Rusko postupuje, no potom sa sťahuje, a teda zlyháva. Zo strany západných komentátorov ide o hlboké nepochopenie situácie. Nerozumejú tomu, čo Rusko vlastne robí.

Totižto, americký spôsob vedenia vojny je prísť do krajiny a všetko zničiť – elektrickú sieť, zásobovanie vodou, proste všetko zrovnať so zemou raketami a leteckými údermi a potom tam hrdinsky napochodovať pechotou.

Lenže toto nie je vedenie vojny, ale úplné vyhladenie napadnutej krajiny. Vidieť sme to mohli v Iraku, v Afganistane, v Líbyi a pokúsili sa o to aj v Sýrii.

Rusi však robia niečo iné. Rusi nechcú zničiť celú Ukrajinu. To, čo chcú urobiť, je uchopiť ju podľa možností neporušenú. Tiež nechcú ublížiť civilistom. Prečo by to mali chcieť urobiť? V takom prípade by si akurát z nich vyrobili smrteľných nepriateľov.

Rusi chcú uchopiť (zajať, zabrať) Ukrajinu, zmeniť jej politické vedenie, nainštalovať novú vládu, ktorá bude k Rusku priateľská a stane sa ich dlhodobým spojencom. Nechcú si ľudí znepriateliť, pretože ak by to spravili, tak takáto znepriatelená populácia by skôr či neskôr bábkovú vládu zvrhla.

A buďme k sebe úprimní, Rusko chce na Ukrajine nainštalovať bábkovú vládu, to nebudem popierať. Chce však takú bábkovú vládu, ku ktorej bude ukrajinské obyvateľstvo viac či menej zhovievavé. Preto nechcú zničiť Ukrajinu ani ublížiť ľudom.

Rusi nechcú okupovať a dlhodobo riadiť Ukrajinu. Po dobytí ju chcú nechať žiť vlastným životom.

A čo teda robia? Postupujú síce pomerne rýchlo, no neútočia na civilnú infraštruktúru. Zameriavajú sa len na vojenské ciele. (pozn. redakcie: Tak ako pri každej vojne, občas je zasiahnutá aj civilná infraštruktúra).

Zasahujú teda vojenské ciele, snažia sa vyhýbať civilným a keď idú do mesta, v ktorom sa stretnú so silným odporom ukrajinskej armády, tak sa stiahnu. Prečo to robia? No lebo sa snažia to mesto obkľúčiť. To je celá a pomerne jednoduchá stratégia.

Túto stratégiu Rusi používajú tak v Kyjeve, Charkove, ako aj ďalších ukrajinských mestách. A čo budú robiť po obkľúčení miest? No čakať. Jediné, čo potrebujete robiť, je obkľúčiť mesto, čakať a skôr či neskôr sa to mesto vzdá.

(Poznámka redakcie: Ide o starovekú stratégiu, ktorú používal už aj Alexander Veľký. Napríklad on nezničil Babylon, hoci mohol, ale mesto zajal a nainštaloval tam bábkovú vládu, ktorá mu potom plnila truhlicu vybratými daňami.)

Preto teraz postupujú na jednotlivé mestá a v prípade významnejšieho odporu sa stiahnu a mesto obkľúčia. Mestá sa snažia zajať neporušené a rovnako nechcú zničiť ani ukrajinskú armádu, ale ju zajať. Preto sme zatiaľ nevideli žiadnu veľkú bitku, ktorá by mala stovky tisíc obetí.

V prvé dni Rusko zneškodnilo letectvo a protileteckú obranu. Teraz v podstate vlastnia nebo.

Uvedomme si, že toto nie je druhá svetová vojna a plošné ničenie. Toto je moderná vojna s cieľom uchopiť Ukrajinu a jej armádu. Keď sa Rusom podarí Ukrajinu dobyť, budú potrebovať armádu, aby chránila (bábkovú) vládu a tiež vlastnú krajinu.

Ak by Rusi chceli Ukrajinu zničiť, už dávno by to urobili. Tu je ale cieľom Ukrajinu aj s armádou zajať. Preto keď naďabia na odpor, tak sa konzistentne sťahujú. No a Západ túto stratégiu interpretuje ako slabosť.

Je to naozaj divné. Vravia, že „Rusi sú slabí, lebo nepostupujú dosť rýchlo. Sú slabí, lebo nevyhladzujú ukrajinskú armádu.“

Ľudia na Západe si to myslia preto, lebo presne toto robí americká armáda – všetko, čo sa im postaví do cesty, vyhladia, rozbijú, zničia. Američanom na tom nezáleží, Rusom však áno. Preto neničia ukrajinskú armádu, hoci by mohli, ak by chceli.

Môj priateľ poukázal ešte na jednu vec, ktorá ma predtým nenapadla. Povedal, že súčasní ukrajinskí aj ruskí generáli chodili spolu do tých istých škôl. Keď mali 18 rokov, spolu pili po krčmách. Oni sú kamaráti, nie je medzi nimi nenávisť a nechcú sa navzájom pozabíjať.

Iste, môžu sa na seba teraz trocha hnevať, ale nie zabíjať sa navzájom.

Takže ešte raz – Rusi nechcú vyhladiť ukrajinskú armádu. Po tom, čo ovládli nebo, to za 3 dni mohli urobiť, ak by chceli, no neurobili to.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Toto video teraz robím z hotela v Kyjeve a po jeho dotočení ho nahrám na internet. Myslíte si, že by som to mohol urobiť, ak by Rusi boli skutočne odhodlaní na „dobytie“ Ukrajiny?

Na Západe sa vás snažia presvedčiť, že Putin je diabolský antikrist. Nechcú, aby ste chápali, prečo Rusi spustili inváziu. Ani vaši politici nechcú, aby ste tomu chápali. Chcú len démonizovať, čo je to najľahšie.

Chcú, aby ste to vnímali ako komiks, kde sú dobrí hrdinovia a zlí zloduchovia a že teraz zabijeme zloduchov, lebo my sme tí dobrí chlapci. Och, aké naivné!

Rusi nechcú ublížiť Ukrajine. Ak by to chceli, dávno by to spravili. Oni chcú Ukrajinu vcelku. Samozrejme, môžeme sa teraz baviť o motiváciách Ruska k napadnutiu Ukrajiny, no teraz sa týmto nebudem zaoberať. Snažím sa sústrediť na praktickú realitu v teréne.

Nebezpečné kroky Zelenského režimu

Čo ma však veľmi hnevá je Zelenského režim, ktorý nemá problém s vyvolaním humanitárnej krízy. V skutočnosti humanitárnu krízu vítajú. Oni chcú vidieť mŕtvych Ukrajincov. Som si tým istý.

A viete, prečo som si tým istý? Pretože Zelenského režim rozdal bežným ľuďom automatické samopale AK47. Podľa mojich informácií už takto rozdali vyše 10000 kusov zbraní a k nim prislúchajúcu muníciu.

Ak nemáte žiadnu vojenskú skúsenosť, tak s AK47 sa môžete stať veľmi nebezpečný sebe, aj svojmu okoliu. Je totiž extrémne komplikované narábať s takouto zbraňou. Musíte vedieť, čo robíte. To nie je hračka!

Takže Zelenského režim rozdáva ľuďom takéto zbrane, učí ich, ako si vyrábať Molotovove kokteily. Oni chcú primäť ľudí k tomu, aby sami bojovali vo vojne proti Rusom. Lenže Rusi majú profesionálnych vojakov, ktorí tiež majú zbrane a vedia s nimi narábať.

A čo sa stane ak uvidia niekoho s AK47 v ruke? No zastrelia ho. Takže tento civilista zomrie, čo bude skvelou príležitosťou na fotky „civilných obetí“.

Týmto spôsobom sa Zelenský snaží vyprovokovať Európanov a Američanov, aby prišli a vojensky zasiahli do vojny, čo by mohlo potenciálne eskalovať situáciu na úroveň, ktorú si ani len nevieme predstaviť.

Zelenského režim robí niečo, čo je vskutku diabolské. Je totiž diabolské podporovať civilistov robiť niečo tak nebezpečné.

Okrem toho, Zelenského režim umiestnil ťažké zbrane do husto obývaných oblastí. Tieto ťažké zbrane sú nebezpečné. Ruská armáda má právo takéto zbrane likvidovať. Ak ich však začne likvidovať, tak samozrejme zasiahne aj rezidenčné komplexy v ich tesnej blízkosti.

Zelenského režim to spravil úmyselne, pretože chce, aby k tomu došlo.

Poviem vám ešte niečo iné, čo teraz robí Zelenského režim. Oni sa snažia násilne povolať do armády mužov vo veku 18 až 60 rokov. Nedovolí im opustiť krajinu. A ak sa o to pokúsia, zatkne ich a povolá do armády.

A čo sa stalo kvôli tomuto kroku ukrajinskej vlády?

Takmer všetci muži v tomto veku utekajú z miest. Preto je tak veľa utečencov. Snažia sa vyhnúť tomu, aby ich zatkli a násilne povolali do armády. Ženy, deti a starí muži sa snažia mužov vo veku 18 až 60 ukrývať.

To nie je niečo, čo som počul, ale osobne poznám ľudí, s ktorými som sa stretával, rozprával, chodil na obedy, ktorí museli utiecť, lebo nechcú byť povolaní do armády.

Viete, chlapi v mojom veku, ktorí nemajú najlepšiu postavu, sú možno dobrí na podnikanie, no sú úplne nanič na nosenie vojenského batohu a narábanie so zbraňou, keďže s tým nemajú žiadnu skúsenosť. A ukrajinská vláda toto robí.

Prečo si myslíte, že to robia?

Tak za prvé, ak „vyhrávate“, tak niečo také nepotrebujete robiť. A za druhé, násilným povolávaním mužov vystrašíte a vytvoríte špeciálnu skupinu utečencov. Ľudia neutekajú z miest preto, že sa boja Rusov, ale preto, že sa boja ukrajinského režimu.

Takže, ak sa objavia video zábery ľudí utekajúcich z miest, tak ľudia na Západe si myslia, že utekajú preto, lebo sa obávajú Rusov. Nie, oni sa boja Zelenského režimu.

Musím povedať, že rozdávanie zbraní civilistom, ktorí s nimi nevedia narábať, považujem na najodpornejšiu vec. Oni chcú z týchto civilistov vyrobiť martýrov. Keď Rus uvidí civilistu so zbraňou v ruke, tak čo urobí? No zastrelí ho a ten úbožiak zomrie úplne bezdôvodne. A to ja považujem za nechutnosť. Skutočne diabolské.

Navyše, Zelenského režim takto získa „krásne“ fotky. A o to mu ide.

Ak chcete teraz povedať, že tento môj odkaz je pro-ruský, pro-putinovský alebo, že som Putinov špión či užitočný idiot, tak kľudne si to myslíte, nezáleží mi na tom. Hovorím vám však pravdu.

Záver

Som tu, v centre Kyjeva a čakám na Rusov, kým spravia inváziu na toto miesto.

Žiadne z týchto informácií sa neobjavujú v médiách hlavného prúdu, však? Nesledujem americké alebo európske médiá, pretože viem, že je to len kopa klamstiev. To, čo vám vravím, ste ešte nepočuli. Teraz to však počujete.

Zamyslíte sa aspoň trocha. Čo som vám stále na tomto kanále vravel? Aby ste mysleli samostatne. Myslite. Pozrite sa na informácie, ktoré máte k dispozícii a sami seba sa spýtajte, prečo sa niečo deje tak, ako sa deje.

Nič nie je náhoda. Ľudia si premysleli, čo robia a Rusi si istotne premysleli, čo robia.

Najlepšie, čo si môžeme priať je, že Zelenského režim zlyhá vo svojej snahe zatiahnuť do vojny Európanov a Američanov a skolabuje, prípadne utečie, a že Rusku sa podarí vziať si Ukrajinu v jednom celku bez toho, aby bolo veľa ľuďom ublížené.

To je to najlepšie, v čo môžeme dúfať. A ak nie, tak hrozí, že celá krajina bude zničená, milióny ľudí vysídlených a státisíce, či možno dokonca milióny zabitých. Toto je presne tá istá vec, ktorá sa odohrala v Iraku. Dúfajme, že nebudeme tu mať druhý Irak!

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Gonzalo Lira, Zdroj: youtube.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Miroslav Čižmár

  Pravda je taká, že sa už otvorene hovorí o vstupe Ukrajiny do NATO. Dnes to spomínal Naď. To znamená, že nezostane pri zabratí Ukrajiny, ale Rusko pravdepodobne zaberie celú východnú Európu. Geopolitický šach, pravdepodobne dohodnutý medzi západom a Ruskom.

 2. Ahoj Vasku
  Ja si myslim,ze Putin dela dobre. Je to velmi inteligentni a rozhodny,nebojacny muz. A ma na to co dela.

  • Samozrejme, že má na to. Tí mainstreamoví tupci, ktorí papagájujú to, čo im napísala predĺžená ruka CIA to prezentujú tak, akokeby sa Putin zobudil 24.2. ráno a povedal si, ideme na Ukrajinu. Evidentne nie sú schopní ani pochopiť, že rôzne scenáre vývoja malo Rusko spracované už roky dopredu a zároveň aj vypracovanú taktiku a plán, ako postupovať. Čakali až po hranicu, keď už nemali na výber a museli použiť tento scenár. Inak, myslím si, že ako realisti a dobrí analytici vedeli, že iný vývoj to ani mať nebude.

   • Marek Košice

    Ovce z druhej strany barikády menom Vašek a Jana, prečítajte si toto 😉 ….
    https://otevrisvoumysl.cz/james-corbett-ukrajinska-krize-co-potrebuje-vedet/

    • Prosím Vás, buďte všetci slušní a nenadávajte si. Ak má niekto iný názor, to ešte neznamená, že je ovca.

    • provokater

     Marek, falošný tvoj nárek

    • ovca je ten, kto druhých bez dôvodu označuje za ovce – toto je typické pre dnes vládnúci kabaret na všetkých úrovniach, vrátane panej, dehonestovať názorovú opozíciu, hocijak, len dehonestovať, Vy všetci, mediálne pomasírované hlúpymi vodcami nedokážete diskutovať, Vy viete len urážať, tak sa nečudujte, že sa Vám to vracia ako bumerang. Nikto Vás už nechce, nikto Vám už neverí, rozumní ľudia vedia, o čom je vojna na UA a je im smutno, že zlý, zlý západ, vrátane našich predstaviteľov zasa a zasa chce zdeptať slovanský národ. Hanbím sa za takých ľudí, nechcem, aby ma spájali s ich rozhodnutiami, lebo sú proti rozumu, proti princípom mravnosti, ľudskosti, ale vaše ovce to nepochopia.

  • Aj ja si myslím, že Putin vie čo robi a to, čo robí, robí veľmi dobre. Je to múdry muž. Vie, že keď nie teraz, tak po vstupe Ukrajiny do NATO by to už nemohol urobiť.
   Neskôr takto spojí s Ruskom aj pobaltské štáty a Moldavsko. Škoda len, že SR spolu s ČR, Poľskom a Maďarskom sme v NATO. Opäť by vznikla veľké spoločenstvo bratských krajin, nezávislých od Západu ako je to teraz. Mali by sme sa oveľa lepšie, všetko by bolo pre nás lacnejšie, najmä ropa a plyn. Putin by vytvoril priaznivé podmienky pre lepší a krajší život u nás. Držme mu palce, aby zostal zdravý, plný energie a odhodlania, aby sa mu podarilo jeho plány uskutočniť.

   • REPLAY – 11:54 Slovensko pošle na Ukrajinu desať miliónov litrov nafty, po dnešnom rokovaní vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). SR dodá aj 2,4 milióna litrov leteckého benzínu.

    Toto je ekonomická sabotáž ako vyšitá! Fico poslal neplatiacej Ukrajine reverzný plyn v roku 2014. Prečo?
    Pretrože Ukrajina, Slovensko a Nemecko sú poslednou baštou sionžidoboľševika!

    18:31 Nemecko schválilo dodávky 400 protitankových raketometov na Ukrajinu, informoval v sobotu vládny zdroj. Je to zásadný obrat v dlhodobej politike Nemecka, ktorá zakazuje vývoz zbraní do konfliktných oblastí. Okrem nich bolo pre Ukrajinu schválených aj 14 obrnených vozidiel a 10.000 ton pohonných látok
    ———————————————————————–
    Tie PHM sú v čase „energetickej krízy“ vyslovenou provokáciou na viacerých úrovniach – aj voči vlastným zbedačeným občanom – aj voči Rusku a jeho dodávkam plynu a ropy. Byť tak Putin – tak Slovensku zablokujem dodávky vyslovene preto, že túto energiu rozdáva nepriateľskej strane! A ku.vy neomarxistické nám budú zvyšovať ceny potravín – lebo plyn, lebo ropa! Postaviť ich k múru! Bezodkladne!

    • Ešte – „2,4 milióna litrov leteckého benzínuô – slovenskí piloti lietajú málo – „lebo benzín“!!!

     Toto je Naďova sabotáž štátu!!!

   • Mluvíte mně z duše.My jsme SLOVANI všichni a máme k sobě blízko.
    S Amerikou, která je sebraná poskládaná ze všech koutů světa.Nemá žádnou svou historii,nemáme nic společného.

    • Pajo ,vy mě taky mluvíte z duše ! Amerika není národ čistý jsou to všechno míšenci a sprostí zloději ….Kdo ukradl půdu indiánům ? My slovani ,no to určitě ne !…A tím to začalo ,vsechno zlo a vyvražďování !…..politika je peklo na zemi …..a nic nenaděláme ….jdeme s davem nebo proti ,každý sám podle svého rozumu …źivot je život na zemi ……

 3. „Rusko pravdepodobne zaberie celú východnú Európu. “ – Ruskom teraz myslím kolektívne vedomie Rusov – keby Rusko nerozťahalo napoleóncov po krajine – nebolo by vyhralo, tak snáď Rusi nebudú obsadzovať územie, ktoré nedokážu kontrolpvať – to sú nezmysly vyplývajúce z neznalosti histórie! Čo myslíš – čo je to vojenská tradícia?! Okrem cti a hrdosti sú to archívy každej jednej bitky v pamäti národa a armády!

  A potom že nerozčuľuj sa Maroško!

  Článok je OK – veď si stačí pozrieť tú pi.ovinu – ON LINE vojna na Ukrajine“ No veď siju prepni, keď si online ty debil!

  Najzložitejší bojový terém je sídlisko – tam noha okupačného vojaka nepáchne – preto amíci „humanitárne“ zbombardovali Belehrad – a nevstúpil do neho jediný amík!

  Teraz nemám čas – som si urobil zvodku tých pi.ovín v Novom Čase – zajtra to sem zavesím.

  Pred pár dňami mi vydrblo komentár „k vojne v priamom prenose“ – hádam ho zrekonštrujem.
  A nemyslite si, že nikto znovu na Ukrajine nerozbieha obchod s orgánmi ako v rokoch 2014 a 2015! Ukrajinci cielene postrelení Ukrajincami sa z nemocnice už nikdy v celku a živí nevrátia!

  Ad mobilizácia 18-60-ročných – vláda než rozdá ľuďom zbrane – najprv si ich zaviaže prísahou! Takže to zbiehanie nie je len zbiehanie z armády, ale aj neochota prísahať tejto skurvenej vláde! Tak sa idioti netešte, že keď vám slovenská vláda „rozdá zbrane“ – vy ich len obrátite proti nej! Hovno! Budete musieť najprv prisahať vernosť tým zmrdom – potom vás zašijú do vojenských lágrov a potom vás vyšikujú a kopnú do riti umierať za nich! Ak nie – pôjdete k múru vy!

  • Miroslav Čižmár

   Rusi si môžu dosadiť proruskú bábkovú vládu na Ukrajine, aj u nás. Nemusia nás obsadzovať. Vyzerá to tak, že naša vláda robí všetko pre to, aby sa tak stalo.

   • Radšej proruskú bábkovú, ako proamerickú a proEU bábkovú.

    Radšej budem bohatý a zdravý a spokojný, ako chudobný, nemocný a nešťastný.

    • Miroslav Čižmár

     Nebudeš nič vlastniť a budeš šťastný. Dostaneš QR kód a každý polrok Sputnik V.

     • To ma práve čaká s touto proeu bábkovou.

      To ste všetci kresťania takí zmätení alebo si zvláštny prípad?

     • Slovensko „bude jadrová veľmoc“ – akurát „gombíky“ od rakiet budú nadiaľku mačkať amíci. Slovenský odzemok – „juch“!

     • A k tomu si kde prišiel, ty „mysliteľ“?

     • Miroslav Čižmár

      Povedal to jeden šváb, ktorý si podal ruku s gosudarom.

    • Prečítaj si článok na Zem a Vek od Corbetta o ukrajinskej kríze, a o tom že Putin je len iný globálny hráč… nie sú dobrí alebo zlí Rusi alebo američania – sú len globalisti a ľud Zeme. A vojna je medzi nimi! Teraz prebieha horúca vojna o to, aký typ globalistov ovládne zem… pretože ľudia zanevreli na demokraciu, pretože ich presvedčili že to v čom žijú je demokracia. V skutočnosti je to totalitný zastupiteľský systém. Ten umožnil kovid pasy, umožní digitálnu menu a totálnu kontrolu. Komu toto nie je jasné, tomu niet pomoci. Stále málo ľudí pochopilo, že tu prebiehajú dve vojny – globalisti medzi sebou o nadvládu sveta, a globalisti vs ľud zeme. Tu vedú globalisti, lebo sú organizovaní. My sa nikdy nezorganizujeme, lebo nechápeme kto je náš nepriateľ.

     • Tvoje programovanie odmietam.
      A medzi nami – globalisti UŽ PREHRALI.
      Uvidíme do jesene, dúfam.

     • Netvrdím, že nemáš pravdu a ani, že ju máš. Ale pravdupovediac toto, čo píšeš mi už dlhší čas vŕta v hlave. Vedie ma k tomu to, že podľa niektorých analytikov sú kroky Ruska koordinované s globálnym prediktorom a aj terajšia situácia na UA umocňuje ich avizované zámery : redukcia priemyselnej výroby, zásobovanie energiami, imigrácia – hoci tentoraz z východu ale mix a nie na poslednom mieste aj redukcia obyvateľstva. Takže nedokážem posúdiť, do akej miery Rusko postupuje samo a presadzuje prednostne svoje ciele.

     • Dendy, svätá pravda. Ako vravíš. Globalisti a NWO.

     • Tak ako Robo aj ja odmietam tvoje programovanie.
      A ja zas vravim uvidime co bude do konca maja.

  • „V sú­vis­los­ti s te­raj­šou voj­no­vou si­tuáciou na Uk­ra­ji­ne sa tres­tné­ho či­nu oh­ro­zo­va­nia mie­ru nie je mož­né do­pu­siť (a to ani teo­re­tic­ky; nie je to­tiž mož­né napl­niť všet­ky zna­ky toh­to tres­tné­ho či­nu v si­tuá­cii, ak už voj­no­vý kon­flikt pre­bie­ha), vysvetlil vo svojom článku bratislaský krajský sudca JUDr. Peter Šamko.“
   Sudca JUDr. Šamko o fake news Policajného zboru SR o trestnom čine ohrozenia mieru

   Kontext:
   Takzvaná ON LINE vojna na Ukrajine – vojna z gauča obývačky – PR – public relation – riadené vzťahy s verejnosťou – vojna v priamom prenose = žiadna krv, sračky a črevá vo vašej obývačke! Len váš názor – komu máte fandiť! FUCK!

   01:07 Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ v sobotu večer oznámil, že Ukrajina dočasne zatvorí svoje hranice s Ruskom a Bieloruskom. Vo videovyhlásení zverejnenom na sociálnej sieti Telegram Šmyhaľ ozrejmil, že od pondelka 28. februára bude prechod z Ruska a Bieloruska na Ukrajinu povolený iba občanom Ukrajiny. „Prosím, vráťte sa a dokážte, že ste na strane svetla. Obraciam sa aj na všetky civilizované krajiny: Na koho strane ste?“ spýtal sa Šmyhaľ. „Ste na strane vrahov detí, alebo ste na strane veľkých Európanov, ktorí bránia svoju krajinu a svoju slobodu pred agresiou?“ dodal podľa televízie CNN.

   Otázka – čo je to kurva za vojnu, keď počas nej fungujú hrančné priechody znepriatelených strán?! Rusi ako vrahovia detí? A čo tisíce detí zavraždené na Donbase ostreľovaním civilných cieľov ukrajinskými fašistami počas 8 rokov?!

   14:00 Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) by mal odstrániť mŕtve telá „tisícok“ Rusov zabitých počas invázie na Ukrajinu a vrátiť ich do Ruska, uviedla v sobotu ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková. Informovala o tom britská spravodajská stanica BBC.

   Vereščuková počas televízneho brífingu povedala, že ide o telá „tisícok okupantov“ a „humanitárnu potrebu“. „Žiadame, aby telá ruských okupantov opustili územie a boli vrátené do Ruskej federácie,“ dodala.

   Ukrajinská vicepremiérka podľa BBC priamo vyzvala MVČK: „Urobte, čo je potrebné, aby sa tento humanitárny problém vyriešil.“

   Otázka – mŕtvoly ruských vojakov? Tie „tisíce“ – kde sú?!
   ———————————
   17:33 Polícia v súvislosti s vojnou na Ukrajine upozorňuje občanov, že za propagáciu vojny hrozí 10 – 25 rokov až doživotie. Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia Policajného zboru sa bude primerane zaoberať vyhľadávaním takejto trestnej činnosti na internete. TASR o tom informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

   ALE!!! Prilievanie do ohňa – materiálna podpora vojny – nič?! Koho majú zabíjať západom dodávané zbrane ukrajinskej falange?!

   19:21 Švédsko, Dánsko a Fínsko chystajú dodávky zbraní a vybavenia na Ukrajinu. Švédsko tak ruší dlhoročnú prax, pretože od druhej svetovej vojny sa držalo zásady nedodávať výzbroj do krajín, kde sa odohráva vojnový konflikt. Informovala agentúra ČTK.

   18:31 Nemecko schválilo dodávky 400 protitankových raketometov na Ukrajinu, informoval v sobotu vládny zdroj. Je to zásadný obrat v dlhodobej politike Nemecka, ktorá zakazuje vývoz zbraní do konfliktných oblastí. Okrem nich bolo pre Ukrajinu schválených aj 14 obrnených vozidiel a 10.000 ton pohonných látok

   14:59 Británia v sobotu prisľúbila, že bude pokračovať v dodávkach zbraní ukrajinskej armáde v čase, keď sa ruské jednotky snažia preniknúť do metropoly Kyjev. Informovali o tom britská tlačová agentúra PA Media a následne agentúra DPA.

   14:15 Vzhľadom na členstvo Slovenska v Severoatlantickej aliancii (NATO) máme povinnosť ochraňovať jej hranice. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to vyhlásil líder mimoparlamentného Hlasu-SD a nezaradený poslanec parlamentu Peter Pellegrini. Jeho strana súhlasí s pomocou vojsk NATO na našom území. Tento krok víta aj vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Pripomenula, že Slovensko je v bezpečí vďaka členstvu v NATO. Vojaci NATO by podľa nej mali prísť postupne v priebehu najbližších týždňov.

   13:32 Holandsko presúva svoje veľvyslanectvo na Ukrajine do susedného Poľska a rozšíri vojenskú pomoc Kyjevu o 200 protilietadlových rakiet Stinger. Oznámila to v sobotu holandská vláda, informuje TASR s odvolaním sa na správy agentúr DPA a AFP i holandských médií.

   11:54 Slovensko pošle na Ukrajinu desať miliónov litrov nafty, po dnešnom rokovaní vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). SR dodá aj 2,4 milióna litrov leteckého benzínu.

   11:52 Ministrovi obrany SR Jaroslavovi Naďovi (OĽANO) sa podarilo vyrokovať prítomnosť vojakov NATO a zabezpečenie najmodernejšej vojenskej techniky na území Slovenska. Po sobotnom rokovaní vlády to oznámil premiér SR Eduard Heger (OĽANO

   10:56 České ministerstvo obrany v sobotu oznámilo, že Ukrajine pošle zbrane a muníciu v hodnote 188 miliónov českých korún (7,5 milióna eur). Česko pošle guľomety, samopaly, ostreľovacie pušky, pištole a muníciu. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz, ktorý cituje oznámenie českého rezortu obrany na mikroblogovacej sieti Twitter. „Vláda v sobotu schválila ďalšiu pomoc Ukrajine, ktorá čelí ruskému útoku. Zabezpečíme aj dopravu na miesto, ktoré určí ukrajinská strana. Naša pomoc sa nekončí,“ napísalo ministerstvo na Twitteri.

   Česko ešte pred začatím invázie darovalo Ukrajine delostrelecké granáty. Tie sú však stále v českých skladoch. Česká ministerka obrany Jana Černochová v piatok na Twitteri uviedla, že si ich podľa dohody mali odviesť Ukrajinci sami, ale nestalo sa to.

   10:55 Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote 2,6 milióna eur. Schválila to v sobotu vláda.

   O darovanie materiálu požiadala Ukrajina. Ministerstvo obrany SR preto navrhlo darovať vojenský materiál v hodnote 2,6 milióna eur a taktiež materiál vo vlastníctve Štátnych hmotných rezerv SR v hodnote 8,4 milióna eur. Slovensko chce aj týmto spôsobom pomôcť Ukrajine, ktorá čelí vojenskému útoku zo strany Ruska.

   20:46 Zbrane na Ukrajinu pošle aj Belgicko. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že vláda v Bruseli prisľúbila 3000 automatických pušiek a 200 ručných protitankových zbraní. Informovala agentúra Reuters.

   20:25 Kyjev je úplne obkľúčený ruskými jednotkami, povedal starosta Vitalij Kličko, ktorý hovoril s agentúrou AP. Na otázku, či existujú plány na evakuáciu civilistov v prípade, že by Rusi obsadili hlavné mesto povedal: „Nemôžeme to urobiť, pretože všetky cesty zablokovali. V tomto momente sme obkľúčení.“ Dodal: „Aktuálne máme elektrinu, vodu a aj kúrime. No infraštruktúra na dodávanie jedla a liekov je zničená.“ Informovala BBC.
   —————————————————
   9:08 Ruskí vojaci vyhodili do vzduchu priehradu, ktorú postavila Ukrajina na juhu v Chersonskej oblasti a ktorá v roku 2014 odrezala Ruskom anektovaný Krymský polostrov od zásob vody. Priehrada odrezala dôležitý Severokrymský kanál od rieky Dneper – práve tento kanál privádzal vodu z Dnepra na polostrov Krym.
   https://www.cas.sk/clanok/2648535/online-vojna-na-ukrajine-ruska-armada-dostala-rozkazy-na-rozsirenie-svojej-ofenzivy-mrazive-vyhlasenie/

  • 2022-02-28 – 1/2 Biologické zbraně: Vývoj a testování virových patogenů na lidech. USA, Kanada, Anglie a Japonsko
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-02-28-1-2-biologicke-zbrane-vyvoj-a-testovani-virovych-patogenu-na-lidech-usa-kanada-anglie-a-japonsko/

   Rusko vraj zničilo nebezpečné ukrajinské biolaboratóriá na Haďom ostrove ohrozujúce celý svet
   https://www.infovojna.sk/article/rusko-vraj-znicilo-nebezpecne-ukrajinske-biolaboratoria-na-hadom-ostrove-ohrozujuce-cely-svet

 4. Jaroslav Vladimirovic

  Vite Rusove si mohou pocKat na nejaky 2022 2023 hladomor podobny pred Francouxkou Revoluci a vyhladle many budou volit chlebodarce. Se svoji dnesni energeticke potravinocve … a nexadluzeni.

  Pak muze prijit Ruska Alaska pak dalsi nadprodukci.
  Rusove maji namorni zakladny v celem Severnim Norsku PoiRnim kruhem

  ZELENSKY je nestesti jako v CSR kpmediant Vaclav Havlu ne,,,

 5. Miroslav Čižmár

  Kopirujem názor z internetu.

  Putin porušil záruky, ktoré dalo Rusko Ukrajine, keď sa vzdala svojho jadrového arzenálu, klamal celý svet, keď sa dušoval, že nezaútočí … Podľa mňa – „teraz“ si dávam do súvislostí – útok dopredu plánoval. Svedčí o tom jeho cesta do Číny, dohody, ktoré mu dávajú zábezpeku voči sankciám EÚ, USA…
  Mnohí sa vytešujú, že mali pravdu o Putinovi ako krvilačnom agresorovi… iní sa vytešujú, že konečne Rusko dalo ráznu odpoveď na rozpínavosť USA… Nezdielam tieto zvrátené radosti ani jedných, ani druhých. Kresťania majú aspoň svoju parúziu… Pre mňa toto všetko patrí k situáciám, k tomu všetkému, čo ubíja ten kúštik optimizmu, ktorý ešte voči ľudstvu mám…
  Namiesto toho, aby sa zbrane kovali na pluhy, sa z pluhov kujú zbrane. Vieme vôbec koľko financií, zdrojov, energie, úsilia… sa vydáva na takéto kovanie? Dokážeme si predstaviť čo by bolo, keby sa tieto hmotné i nehmotné zdroje presmerovali na znižovanie chudoby, ochranu životného prostredia, vzdelanie, kultúru … a pod.? Nie. Tu treba uberať, šetriť… O čo viac sa tu šetrí, o to viac sa šíria, poletujú svetom, vášne šírené, podporované z jednej i druhej strany. Rozum, ktorý je schopný vášne držať pod kontrolou, sa stáva ich nástrojom, nástrojom tohto všetkého. Čo tam po dôsledkoch, po všetkom, po všetkých, keď je tu chtíč; ten treba ukájať. Iracionalita lomcuje svetom a dožaduje sa totálneho víťazstva nad rozumom…

  • Rusko uznalo suverenitu Ukrajiny pod podmienkou, že na Ukrajine nebudú jadrové zbrane! Rusko sa už vtedy malo vysrať na suverenitu Ukrajiny! Keby Ukrajina vlastnila jadrové zbrane – už by bola WW3, resp. už by bolo po!
   —————————————————-
   A je to tu! Pod pláštikom ukrajinskej krízy sem lifrujú migrantov z Afriky a Blízkeho Východu – a blbci slovenským orgánom ešte nahlasujú voľné ubytovacie kapacity!

   “ Košická stanica eviduje nával utečencov, situáciu považuje za alarmujúcu

   Košická železničná stanica považuje situáciu súvisiacu s utečencami z ukrajinských hraníc za alarmujúcu. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Stanice Košice Alžbeta Gajdošová Keruľová. Pohyb občanov z tretích krajín v jej okolí zaznamenala aj polícia, výkon služby posilnila. Situáciou sa zaoberá aj krízový štáb.“

   Gajdošová Keruľová pre TASR uviedla, že situácia je vyvolaná návalom utečencov, ktorých na stanicu privážajú niekoľkokrát denne autobusy a vlaky. „Ide o hromadné príchody, kedy sa v stanici vyskytujú stovky utečencov nielen z Ukrajiny, ale prevažne z afrických krajín a krajín Blízkeho východu (Maroka, Afganistanu a podobne),“ povedala s tým, že časť z nich pokračuje následne ďalej na západ do hlavných miest Rakúska, Nemecka a Maďarska.

   Podľa nej však mnohí z rôznych dôvodov ostávajú na stanici dlhé hodiny, niektorí dokonca dni.“
   https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/618603-kosicka-stanica-eviduje-naval-utecencov-situaciu-povazuje-za-alarmujucu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

   REPLAY – „nielen z Ukrajiny, ale prevažne z afrických krajín a krajín Blízkeho východu (Maroka, Afganistanu a podobne)“

   Nezabudnite si kúpiť „pepšové“ spreje proti Ukrajincom doboha!

   • mariankosmac

    Inak – pôvodne som uvažoval kúpiť sprej na medvede, myslím že by stačil i na menšiu skupinku vrahov z Azova a podobných migrantov. Ale je dosť veľký a kým by to človek vytiahol z vačku a odistil, tak ho dajú dole. Ani by sa mi to nechcelo vláčiť stále so sebou. Preto som od toho upustil. Doboha, keby som vedel zaspať tak radšej spím, než riešiť kdejaké hovadiny. Sprej na medvede na vlastnej koži
    https://youtu.be/CKqQhq_vZZ8

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,,keby dal systém tohoto sveta každému človeku toľko peňazí koľko by si žiadal-svet by sa do roka zmenil na jedno veľké smetisko a všade by boli iba výrobné linky,lebo by ľudia chceli mať hneď všetko ako má elita a ich spoďáci,,,,a práve preto je chudoba potrebná k rovnováhe vy idioti,,,,

   • Vidíš to správne a dobre… len to podávaš rozporuplne. Ak sme idioti, asi nepochopíme tvoje príspevky – načo ich sem potom dávaš? Veríš, že poučíš idiotov? Potom si sám nerozumný.
    Súhlasím s tým čo píšeš, len si nemyslím, že som idiot.
    Na okraj: Ak by ľudstvo získalo čistý (nekonečný, voľný) zdroj energie, zničilo by vesmír… nemusím poznať termodynamické vety aby som pochopil, že nemôže existovať “neobmedzený” zdroj energie. Niekto ako Boh alebo prvotný inžinier dobre stanovil pravidlá vesmíru a existencie. Preto platí aj to, čo si povedal – nemôžu existovať LEN bohatí ľudia. Paradoxne, LEN chudobní by mohli existovať…

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,akosi ste si ľahko zvikli na to,že vám elity a politici klamú a nazývajú vás ľuďmi,lenže vy máte aj iné prirovnania-ktoré vás omnoho lepšie vystihujú,,,,aj idioti vedie čítať a aj medzi idiotmi je možný časový odklon,lebo nie každý sa už mohol nechachraniteľne spustiť,keby som vás nazával bratmi,kamarátmi či dobrými ľuďmi-klamal by som vám a vy to hádam dobre viete,že to tak je,,,,onen boh-semeno a jeho akože syn vás upozorňovali na to,že chudoba je posvetná,to neznamená ak niekto nemá nadnárodnú firmu či jachtu,tak je už chodobný,premýšľajte nad tým,odkiaľ pochádzajú finančné prostriedky od vaších zamestnávateľov a prečo existuje hromadná práca a veľkovýroba,,,,proces urychľovania procesu zadlžovania si vyžaduje tento rafinovaný fenomén,kde má idiot pocit z dobre vykonanej práce a zabudol domyslieť dôsledky,,,,umelá inteligencia je už teraz pre vás omnoho večšiou pohromou,než nejaký putin,biden či socializmus,,,,lebo elita si nechá to lepšie a verte mi,že vy to nebudete,takže idioti sa aj urážajú,,,

   • Miroslav Čižmár

    Príroda mení odpad na vodu. Bez odpadu nie je voda. Ľudstvo robí z vody odpad, takže problém chudoby nie je v prerozdelení bohatstva, ale v nepochopení bohatstva.

    • Miroslav Čižmár

     Keby dal systém človeku spolu s peniazmi aj pochopenie bohatstva, svet by sa stal krajším miestom.

     • Trepeš!

      § 79.
      (1) Vlastníctvo má sociálnu funkciu a zaväzuje majiteľa narábať s ním v záujme
      všeobecného dobra.
      (2) Súkromné vlastníctvo možno obmedziť len zákonom.
      § 80.Občania sú povinní starať sa o výchovu a školenie svojich detí, aby sa staly z nich
      dobrí občania štátu.
      § 81.
      (1) Všetci obyvatelia bez rozdielu pôvodu, národnosti, náboženstva a povolania
      požívajú ochranu života, slobody a majetku.
      (2) Obmedzenie týchto práv je prípustné len na základe ustanovení zákonov.

      § 86.
      Manželstvo, rodina a materstvo sú pod zvýšenou ochranou právneho poriadku.
      § 87.
      (1) Práca je chránená.
      (2) Vykorisťovanie sociálne slabých občanov sa zakazuje.
      (3) Výška mzdy má byť primeraná pracovnému výkonu so zreteľom na rodinné
      pomery.
      (4) Rušenie a organizovanie rušenia práce sa zakazuje.
      (4) Podrobnosti určuje osobitný zákon.
      ——————————————————-
      S l o v e n s k ý z á k o n n í k
      Vydaná 31. júla 1939.
      Ročník 1939.
      185.
      Ústavný zákon
      zo dňa 21. júla 1939
      o ústave Slovenskej republiky.
      Slovenský snem sa usniesol na tejto ústave:
      Slovenský národ pod ochranou Boha Všemohúceho od vekov sa udržal na životnom
      priestore mu určenom, kde s pomocou Jeho, od ktorého pochádza všetka moc a právo, zriadil
      si svoj slobodný slovenský štát.
      Slovenský štát sdružuje podľa prirodzeného práva všetky mravné a hospodárske sily
      národa v kresťanskú a národnú pospolitosť, aby v nej usmernil sociálne protivy a vzájomne sa
      križujúce záujmy všetkých stavovských a záujmových skupín, aby ako vykonávateľ sociálnej
      spravedlivosti a strážca všeobecného dobra v súladnej jednotnosti dosiahol mravným a
      politickým vývojom najvyšší stupeň blaha spo1očnosti i jednotlivcov.
      HLAVA PRVÁ.
      Všeobecné ustanovenia.
      § 1
      (1) Slovenský štát je republikou.
      (2) Hlavou štátu je volený prezident.
      § 2.
      Štátnu moc vykonávajú ústavou určené orgány.
      § 3.
      (1) Štátne občianstvo je jediné a jednotné.
      (2) Podmienky jeho nadobudnutia a zániku určuje osobitný ústavný zákon.
      § 4.
      (1) Územie Slovenskej republiky je jednotné a nedeliteľné.
      (2) Hranice republiky možno meniť len ústavným zákonom.
      (3) Hlavným mestom republiky je Bratislava.

     • Miroslav Čižmár

      Čo je to záujem všeobecného dobra? Separovanie a recyklácia odpadu? Plasty k plastom a papier k papieru?

      Príroda mení svoj odpad na vodu. Všeobecné dobro je meniť odpad na vodu. K tomu je potrebné pochopenie, a k pochopeniu výchova a vzdelanie.

     • Každý vyspelý človek dokáže rozpoznať medzi dobrom a zlom! „Čo je to záujem všeobecného dobra? “ – a hovoríš o odpade? Ten máš v svojej hlave! „Po všetkom je hovno – len po včelách je med!“ – a?!

      Nežer! Skapeš – a bude z teba odpad! A?! Cítiš sa ako odpd?! Nie?!

     • Miroslav Čižmár

      Dobrí sú tí naši a zlí sú tí druhí. Takto sa začínajú vojny.

  • Ukrofasiste zabijeli beztrestne 8 let tisice obyvatel a deti v Donbase. Provokovali Rusko 8 let. Kdyz neznate zatajovanou pravdu radsi tady nepiste! Francie a Nemecko byly signatari Minskych dohod, ale 8 let cumeli jinam a media jakbysmet. Provokovali a zabijeli 8 let a zapad je za to vyzbrojoval nejmodernejsimi zbranemi a pripravoval zemi jako nastupiste utoku NATO a USA na Rusko. Seznam tam vybudovane infrastruktury vojenskych zarizeni, letist, atd. je sokujici! Putin si dela poradek na svem vlastnim dvorku. Dedictvi ktere si bere zpet je zapadem zdevastovana a rozkradena zeme, plna fasistu, kteri po puci 2014 drzi obyvatelstvo jako rukojmi. 1/3 uz z tohoto raje utekla na zapad a do Ruska.

   • Toto je asi pravda. Pretože ukrajinské médiá (z iných momentálne msm nečerpá) sa chválili, že ruská regulérna armáda nemá bojové skúsenosti, ale ukrajinská ano, pretože sa striedali v bojoch proti separatistom… takže asi ich zabíjali – namyslím si že stireľali naschvál vedľa…

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,mne stačí čo vidím a čom počujem o vyvádzaní tohoto polodivošského ukrajinského národa zapredancov a závistlivcov otrokov z materialistického zadĺženého západu,,,,je to chaotický až histerický počin ku ktorému sa pridáva slovenská masa zapredancov,ktorím je jedno všetko-v duchu akéhosi boja za slobodu,veď práve to-že postavička putin bojuje tiež za slobodu,aby rusi nenaleteli diablovej pravej ruke,diabol si vás hádže z ľava do prava ako on sám chce,,,,je nechutné ako západ koná voči východným národom,ktoré zjavne nenávidí a neuznáva,ale najivným slovákom a ukrajimcom-kým západ platí za hodiny zo života=jedno! zabudli ste pritom aj na kobid,,,,diabol a jeho ľudský sluha satan strestá tento ťah-na to sa dobre pripravte,lebo tu má páky iba on (resp.už iba ten siedmy!)

  • Ak by výdaje na armády boli presmerované do sociálnej sféry spravodlivo, nie percentuálne, potom všetci by sme žili v luxuse, zahynula by iba chudoba !

 6. Pokolra veluk

  „Prvá vec, ktorá vo vojne umiera, je pravda.“ Vrátane citlivých info o očkovaní. Jedným zo skrytých cielov tejto vojny je nechat „umriet“ pandémiu, nechať obyvateľstvo zabudnúť na vakcíny, že aj u nás má stále 2.7 mil ľudí v tele tú škodlivú látku čo ich pomaly ničí. Nenechajme, aby sa im to podarilo. Zvýšená úmrtnosť a zdravotné problémy očkovaných, čipy vo vakcínach … všetko tu naďalej je, len sa o tom čoraz menej hovorí. Zámerne. Takže my musíme robiť opak. Zaočkovaní sú začipovaní ! https://pokolraveluk.info/2022/02/13/zaockovani-su-zacipovani/
  Čo sa týka Rusov, chcú obsadiť Ukrajinu, zlikvidovať kyjevské vedenie a dosadiť proruského dočasného prezidenta. O to im ide. Mierové rokovania nemyslia vážne. Protiruský vojnový štváč Poľsko tiež može byť cieľom. Ba dokonca i vojnový štváč Británia. Bohužiaľ ťažko povedať, kde a kedy sa to skončí. Medveď je strašne rozzúrený až besný po neúspešnom prevrate Západu v Kazachstane, Západom vyzbrojenej Ukrajine, čo sa chystala vybudovať NATO základne a posledné týždne tam prúdili zbrane vo veľkom a pod.

  • Ako vravím – múdrejší ustúpi, pokiaľ má kam.

   • Ovládač! Keby múdri len ustupovali – svet by ovládli blbci – a v tomto štádiu sme!

    Ono je to o „proti sile“ – aby človek priamo nereagoval na blbca – „S blbcom sa nehádaj!“

    Detto – s blbým rušňom sa nebudem pretláčať – jednoducho ho vykoľajím!

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,potinovi stačí dva roky čakať,kým začne utešená populácia a ich ochráncovia vojaci odchádzať,pomalé diétne obliehanie sa červenému medveďovi vyplatí-ale nič nieje zadarmo!,tu má cenu jedine chlieb-a kto má chlieb vodu a teplo má všetko! váš konzum sa utešene blíži ku koncu-je čas sa ohlade klaňať vládcom tohoto sveta,,,,

 7. Diky za popis situace. Fasiste Zelenskeho jsou vedeni oficiry NATO a zpravodajskymi sluzbami zapadu. Delaji stejna zverstva jako v Syrii – instaluji velke zbrane a techniku v obytnych castech, protoze vedi, ze Rusove je nebudou nicit jako NATO a Americane kobercovym bombardovanim mest. Tenhle American vi o cem mluvi, proto ho smazou. Nechteji pravdu o zlocinech ukrofasistu, proto blokuji vsechny alternativni weby u nas. Klam, lez a podlost ovladaji u nas media od sametu. Rozkradli nas a ted nam berou nasi svobodu. COVID se vycerpal, tak zahajili valku za zniceni Evropy. Na Slovensko neprichazeji jen Ukrajinci, ale smazky z Magrebu. Islamizace vyuziva teto situace k pritvrzeni, zavedeni kvot, zaplaveni Evropy muslimy.

 8. Hovorí sa: prvou obeťou vojny je pravda.

 9. KOVIDBARÓN!

  ,,,,slovensko je mimoriadne zadĺžená krajina-nemôže si dovoliť rozhadzovať,a zasa dlh iba rapídne porastie a zasa všetko z kapsy všetkých občanov-mimo elity,,,,toto je idiotizmus a hazard ako u nejakých feťákov-chválite sa cudzím perím,som zvedaví čo budete o rok jesť a s čím vykurovať toľko zbytočných stavieb čo ste tu počas eurofondov postavili len aby bola zamestnanosť udržaná a ľud nateraz spokojný a čo bude s cenami,,,,vojna sa tak skoro neskončí a zasa štát na toto nebude pripravený a zasa sa bude iba požičiavať a zasa šafáriť v duchu dobrota za cudzie,,,,

 10. KOVIDBARÓN!

  ,,,biden je histerický a agresívny politik-nenávidí rusko a rusov,má ich za odpad,,,,biden zozhadzuje štátne rezervy američanov,ako zmyslov zbavený,,,,bidenovi ide o rýchle ukončenie vojny s potupnou porážkou putina,lenže putin je večší iteligent ako si tu 98% zbabelcov zapredajných konzumošov europožitkárov a na splátky vypasených amíkov myslí,túto vojnu ak putin vydrží dva roky-tak vyhral,ten kto má na svojej strane „VII.anjela“ pána všetkých vojen a pána spravodlivej skazy a utrpenia zapredancov-je víťazom! nebude nafta-nebude benzín-nebude plyn-nebude chlieb,ale budete mať ukrajinky a ich deti,,,,

 11. „Vysvetlím vám, prečo je Ukrajina naša.“ Ako Putin postupuje v logike sovietskych vodcov

  Prejav Vladimira Putina, ktorý spustil vojnu na Ukrajine. Foto – TASR/AP/Russian Presidential Press Service
  Vojna, ktorú Putin rozpútal, je fyzickým pokusom o návrat ruskej moci na územie, o ktorom sa domnieva, že má byť jeho. Hovorí o tom už najmenej od minulého leta.
  Autor je politický geograf, pôsobí na Fakulte sociálnych vied Karlovej univerzity a na Metropolitnej univerzite Praha

  V knihe Timothyho Snydera Krvavé územie: Európa medzi Hitlerom a Stalinom možno nájsť aj postreh, že Sovietsky zväz bol marxistický štát, ktorého vodcovia sa vyhlásili za vedcov v oblasti historického vývoja.

  Nie za obyčajných historikov, ale za tých, ktorí – na základe vedeckej metódy sprostredkovanej učením marxizmu-leninizmu – vedia, ako, prečo a kam sa otáča koleso dejín. Víťazstvo komunizmu, a teda aj ZSSR, bolo nevyhnutné, pretože išlo o vedecký fakt.

  Prakticky po celý čas existencie ZSSR jeho ‚vodcovia vedci‘ (sami seba označovali za teoretikov komunizmu a medzinárodného robotníckeho hnutia) predpovedali krach všetkým ostatným, pričom najväčšiu pozornosť venovali vždy tej mocnosti, ktorú považovali z nepriateľov za najsilnejšiu.

  Nie je vylúčené, že mali pravdu v tom, že „americký imperializmus“ stál na pokraji priepasti, ale ZSSR bol o krok vpred!

  Jedna z dvoch vtedajších superveľmocí sa na začiatku 90. rokov zrútila, čím v systéme medzinárodných vzťahov, ako aj v prostredí ich výskumu, vznikol obrovský problém. Ako postupovať ďalej – čo bude napríklad s obrovským sovietskym jadrovým arzenálom – a ako niečo, s čím nikto nepočítal, vysvetliť.

  Jedným z týchto politikov vedcov je Putin.

  Putin nikdy legitimáciu nezničil
  Kým sa dostaneme k jeho „analýze“, treba pripomenúť a zdôrazniť jeden dôležitý fakt. Putin, rovnako ako všetci tí, ktorí ho obklopujú, vyrástol a dospel v Sovietskom zväze, v ktorého verejnom priestore nič iné ako oficiálna „vedecká“ interpretácia dejinného pohybu nesmelo rezonovať.

  Slúžil v KGB, teda v organizácii, ktorá formálne chránila sovietsky štát, ale jej prvoradou rolou bolo chrániť komunistickú stranu. V jej znaku bol „štít a meč“ a mottom slová „Vernosť strane – vernosť vlasti!“

  Komunistická strana, teda režim a jeho prominenti, bola prvotná, štát druhotný a obyčajné obyvateľstvo malo význam iba ako lacná pracovná sila a „kanónenfuter“. Putin sa síce vo verejnom priestore voči komunizmu (a najmä Leninovi) veľmi ostro vymedzuje, ale svojho času bol sám aktívnym členom komunistickej strany.

  V roku 2016 vyhlásil, že na rozdiel od mnohých ostatných svoju stranícku legitimáciu nikdy nezničil, dodnes ju má schovanú a socialistické idey mu nie sú cudzie.

  Je preto úplne vylúčené, aby sa s marxisticko-leninskou optikou nezoznámil, aby si ju neosvojil minimálne natoľko, aby v jej „vedeckých kategóriách“ bol schopný (dez)interpretovať minulosť, súčasnosť i budúcnosť. Veď je napokon jasné, jeho súčasné vystúpenia aj činy sú toho najlepším dôkazom.

  Na strane Ruska je „historická pravda“
  Posledným nešťastníkom, ktorý musel podstúpiť Putinov exkurz do histórie, bol francúzsky prezident Emmanuel Macron počas rokovania v Moskve 8. februára. Zo šiestich hodín, počas ktorých sa rokovania viedli, vraj značnú časť zabrala Putinova „prednáška“, v ktorej vyložil svoj pohľad na vzťahy medzi Západom a Ruskom, najmä po rozpade ZSSR.

  V júni minulého roka, pri príležitosti výročia nacistického útoku, zverejnil nemecký týždenník Die Zeit jeho elaborát na tému vzťahov Východu/Ruska a Západu.

  O rok skôr, pri príležitosti 75. výročia konca druhej svetovej vojny, vyšiel na webe amerického The National Interest jeho siahodlhý článok o okolnostiach predchádzajúcich jej rozpútaniu.

  Z hľadiska súčasného diania je však z jeho pseudohistorických prác najdôležitejší článok, ktorý vyšiel v júni 2021 a bol venovaný vzťahom medzi Ruskom a Ukrajinou, respektíve Rusmi a Ukrajincami.

  Putin sa vtedy prihlásil k téze, že Rusi a Ukrajinci sú jedným národom a „múr, ktorý vznikol medzi nimi v posledných rokoch, považuje za veľké spoločné nešťastie, za tragédiu, ktorá je výsledkom spoločných chýb“.

  Podobne ladené slová z úst politika v európskom priestore v 21. storočí nie sú nijako výnimočné. Ďalej sa však Putin zmenil na politika vedca a vyhlásil, že Rusko je v práve, pretože na jeho strane je historická pravda (a navyše aj medzinárodné právo).

  Dnešná Ukrajina je vraj celá „duchovným dieťaťom“ sovietskej éry, dnešné ukrajinské územie bolo vytvorené na úkor historického Ruska. Rusko na svoju pravdu – nieto ešte na „svoje“ územia – nehodlá rezignovať a, ak nebude mať inú možnosť, pristúpi k akcii, a ak bude k tomu donútené tlakom zvonku, aj za použitia sily.

  Nebola to najlepšia optika, ale bola naša
  Vidíte, ako presne súčasné dianie zapadá do obrysov Putinovej analýzy? Náhoda? Nie! Jednoduchý výsledok uplatnenia vedeckého prístupu.

  Ukrajina je ovládaná „narkomanmi a nacionalistami“ (o tých druhých hovorí už roky, ale narkomani sa teraz, rovnako ako fašisti pred anexiou Krymu, objavili prvýkrát), ktorí krajinu riadia ako bábky cudzích/západných vlád. Rusko preto bolo donútené použiť silu a začať konať.

  Vojna, ktorú pred očami celého sveta Putin rozpútal, však nie je vojnou, ale poslednou šancou, ako ju odvrátiť. Nie, nezbláznil som sa, presne to totiž vo svojom oficiálnom vyjadrení tvrdí ruské ministerstvo zahraničia.

  Len vďaka „špeciálnej operácii“ nedôjde k rozpútaniu širšieho, možno aj globálneho konfliktu, ku ktorému by inak mohlo dôjsť… Je preto neprípustné, ako vyhlásil Putinov hovorca Dmitrij Peskov, označovať ruské akcie na Ukrajine za „okupáciu“, pretože ide o „demilitarizáciu“ a „denacifikáciu Ukrajiny“, a až sa skončí, bude všetko ostatné „závisieť už len od vôle ukrajinského ľudu“.

  Putin už roky stojí na čele procesu, ktorý Vladimir Medinskij (v rokoch 2012 – 2020 minister kultúry, dnes poradca prezidenta v otázkach kultúry) označil za „obnovu ruskej historickej suverenity“, stratenej v dôsledku rozpadu ZSSR.

  Vtedy podľa neho nielen milióny jeho obyvateľov, ale polovica vzdelaného obyvateľstva vnímala svet optikou marxizmu-leninizmu, čo možno nebola najlepšia optika, ale „boli to naše okuliare“. V skutočnosti nejde o nič iné, než o snahu vyrovnať sa s komplexom vlastnej menejcennosti, najmä voči USA.

  Komplex z Ruska a Havla
  Vojna, ktorú Putin rozpútal, je fyzickým pokusom o návrat ruskej moci na územie, o ktorom sa domnieva, že má byť jeho. Ide o aktivitu takú viditeľnú, že ju nie sú schopní spochybniť ani dvaja z jeho najvplyvnejších zástancov a obhajcov v Česku – Miloš Zeman s Václavom Klausom.

  Prvý, potom čo mu nezostalo nič iné, než sa priznať k chybe – ku ktorej nemuselo dôjsť, ak by vytrvalo a systematicky neignoroval fakty –, sa v priamom TV prenose zmenil na jastraba. Druhý začal kňučať, že ho Putin zradil, hoci sa toľko snažil veci chápať a vysvetľovať.

  Nie sú sami, niekoho takého má skoro každá krajina na Západe. Všetkým sa im stalo niečo podobné ako mnohým západným ľavicovým intelektuálom, keď v roku 1968 vpadli sovietske tanky do Československa.

  Vtedy však väčšina z nich otvorene nefigurovala na výplatnej listine Kremľa, respektíve ním ovládaných pološtátnych monopolov, akými sú Gazprom alebo Rosnefť.

  Českí výborníci nepatria k zjavne kúpeným (ex)politikom typu Gerharda Schrödera, Françoisa Fillona či Karin Kneisselovej.

  Oveľa skôr ich k Putinovi, a teda aj k Rusku, pripútalo zdieľané videnie sveta. Podobne ako má z Ameriky komplex Rusko, majú ho aj oni. Z Václava Havla, ktorý bol prijatý a uznaný práve Amerikou.

  [Donbas. Kniha priamo z frontovej línie od Denníka N. ]

  • Ešte treba pre „úplnosť“ niečo napísať o Lebensraum a Ahnenerbe.

  • Nejako sa nedokážem stotožniť s týmto “vysvetlením”. Skutočne bolo treba práve v tomto okamihu začať rozširovať ruské impérium?
   Prirovnávať súčasné Rusko k ZSSR je ako prirovnávať Nemecko k Tretej ríši…
   Povedzme si rovno – ambície Ukrajiny stať sa členom NATO, jadrovou veľmocou a členom EU nemohlo zo strany “ZSSR” – ako ich vnímate, zostať bez odozvy.
   Všetko ostatné sú kaleráby. Aj keď to hovorí autor politický geograf… Svet sa zmenil. Profesor zo západu nehovorí to isté ako profesor z východu (nemusí to byť nutne Rusko). Doktor zo západu nehovorí to isté ako doktor z východu. Aj keď sú rovnakí odborníci na rovnakú tému. Tých západných zmenili na nepoznanie peniaze, granty…
   Takže experti a odborníci sa diskvalifikovali, pretože svoj názor alebo postoj nadradili pravde.

   • VTÁČÍ POHĽAD NA AUDIO-LISTY DR. PETRA DAVIDA BETERA
    (v.2.50)…

    …POLITIKA: TRI SÚPERIACE SILY PRE SVETOVÚ VLÁDU.

    Už dávno Franklin D. Roosvelt povedal: „Nič v politike sa nedeje náhodne. Keď sa to stane, sa môžete staviť, že to tak bolo naplánované“

    A ešte predtým Benjamin Disraeli, známy z Viktoriánskej éry, ako Premiér Británie, napísal: „Svetu vládnu ľudia, ktorí sú ďaleko iní ako si verejnosť predstavuje“
    Ak dáme dokopy tieto dve vyhlásenia, tak tu máme základnú myšlienku, ktorá je v pozadí všetkých Audio-dopisov Dr. Betera. Táto premisa je, že hlavné udalosti v politike, ekonomike a v medzinárodných vzťahoch, sú produktom precíznych ťahov verejnosti neviditeľných svetových síl.

    A tak tu máme stály boj o moc vo veľkých dimenziách, ktoré sústavne napĺňajú správy, a o ktorých sa málo vie, rozumie, a ešte k tomu veľa ľudí o tom vôbec ani len netuší. Ak tieto sily nie sú známe, a nie je im porozumené, tak súčasné nové udalosti zostanú stále mätúce, akokoľvek sa ich budeme snažiť sledovať a porozumieť im. A tak aj tí najvzdelanejší ľudia sa stávajú ľahko manipulovateľnými a zraniteľnými za účelom tých čo ťahajú za scénou povrázky. A v kontraste, keď väčšinou tieto neznáme sily začnú byť poslucháčovi známe a pochopené, tak potom väčšina hlavných udalostí začne byť oveľa viac zrozumiteľná a dokonca aj predvídateľná. Informovaní ľudia začnú byť menej zraniteľní a ťažšie zmanipuľovateľnými správami cez zmanipulované správy médií.

    Zoberme si napríklad jeden príklad z Audio-dopisovej série Dr. Betera, Guajanský masaker v Jonestowne v novembri 1978. Od začiatku až po koniec, Guajanský príbeh bol plný anomálií, nezodpovedaných otázok, divných vyhlásení vlády, a správ, ktoré na tom veľa nepridali. Začalo to jatkami amerického kongresmana a novinárov čo boli s ním, a čo nebolo nikdy vyšetrené kongresom. Obete zomreli na otrávenie kyanidom, smrťou, čo zanechá mŕtve telo a tvár v smrteľnej agónii. A zatiaľ obete boli nájdené v mierumilovných usporiadaných radoch…tvárou nadol. Po následných pár dní sa na scéne odrazu objavili vojenské oddiely pre údajné čistiace operácie. Zrazu bol veľký nárast mŕtvych tiel. Unáhlené vysvetlenie z Pentagónu bolo také neuveriteľné, že bolo okamžite stiahnuté a vymenené za druhé. Tieto a mnoho ďalších údajov nebolo nikdy zodpovedaných o Guajanskom masakre, ale jednoducho bolo nechaných na to aby pomaly odišli z pamäte verejnosti do histórie s pokročilým časom. Pre tých, čo nemali potuchy o silách vľpozadí, ktoré tu vo svete pracovali, Guajana ostane navždy nevysvetliteľná…ako keby takéto udalosti sa mohli udiať len tak úplne bezdôvodne.

    Kľúčová udalosť, ktorá chýbala vo všetkých správach o Guajane bola existencia tajnej Sovietskej základne striel – stredného doletu, neďaleko od Jonestownu. Dr. Beter podal veľakrát verejne správy o existencii tejto základne počas štyroch rokov, ktoré predchádzali samotnej Guajanskej masakre. Taktiež informoval o krachu spoločných dohôd medzi pravými vládcami Ameriky a tými čo vládli Sovietskemu Zväzu. Boli to tieto fakty čo viedli priamo k tragédii v Jonestowne masovej vražde, urobenej len na oko ako krycí manéver na zničenie ruskej tajnej základne. Len zopár dní po Jonestownskej tragédii, Dr. Betera Audio-dopis 40 odhalil pravdu že čo sa tu v skutočnosti udialo. V tejto správe Dr. Beter podal detailné odpovede na otázky ktoré by inak ostali nezodpovedanými až do dnešných dní.

    Vo svojich 80 Audio-páskach odhalil tri základné frakcie – mocenské štruktúry, ktoré bojujú o moc vľdnešnom svete.

    Sú to:
    1. Kartel Rockefellerovcov
    2. Boľševicko-Sionistická os
    3. Noví vládcovia v Kremli – Pôvodní Ruskí Kresťania

    Tieto frakcie ako také existovali už v minulom storočí, a vzťahy medzi sebou vždy boli v ustavičnom pohybe. Hoci ich korene siahajú oveľa ďalej do minulosti až niekoľko storočí.

    1. Kartel Rockefellerovcov:

    Rockefellerov kartel je na prvom mieste, ktorým sa zaoberajú Audio-dopisy Dr. Betera. Po prvé, jeho činnosť je celosvetová. Jeho hlavné zázemie sú Spojené Štáty Americké. Po druhé, bola to neodškriepiteľne najsilnejšia časť z týchto troch frakcií, keď začal Dr. Beter s nahrávaním jeho Audio-dopisov v roku 1975. Situácia sa neskôr drasticky zmenila.

    Rockefellerov kartel dnes zahŕňa niekoľko stoviek najväčších celosvetových medzinárodných korporácií – veľkých naftových spoločností, bánk a veľkých obchodov. Je to istý druh typu novej ríše, s ekonomickou mocou až takou veľkou, že sa vymyká vládnej kontrole. Jeho hlavné sídlo je v Amerike, ale perspektívy a záujmy sú globálne. Je to ríša sama o sebe.

    Rockefellerov kartel začal a bol vytvorený už pred storočím Johnom D. Rockefellerom. Jeho známymi obchodnými ťahmi vytvoril Standard Oil Trust (Naftový koncern) a urobil zo seba prvého miliardára na prahu nového storočia.
    Jeho nekalé obchody viedli verejnosť k opozícii, čo viedlo až k súdnemu rozhodnutiu Najvyššieho súdu r. 1911 o rozpustenie takzvaného Štandartného monopolu na naftu. Ale Rockefeller začal byť v svojej taktike už ďaleko prefíkanejší. Nachádzal cesty ako skryť svoje bohatstvo a vplyv, zatiaľ čo jeho ríša sa rozširovala zo dňa na deň. Éra veľkých trustov mala krátko trvajúci efekt: že vplyvom jeho kontroly a iných machináciách ,v ktorých mal prsty bolo možné si zachovať stálu kontrolu nad rozpadnutým monopolom na naftu.

    Počas dvadsiateho storočia, počínajúc Prvou svetovou vojnou, Rockefellerov ekonomický vplyv sa zväčšoval až na úroveň politického vplyvu, čo následne zase viedlo k zvyšovaniu Rockefellerovho vplyvu ešte ďalej. Napríklad nafta hrala rozhodujúcu úlohu vo všetkých vojnách, do ktorých sa Amerika zapojila v tomto storočí, čo znamenalo prosperujúci obchod pre Rockefellerovcov. A napriek tomuto, správy tohto typu boli ignorované vľoficiálnych správach,a tak isto ajv histórii akú oficiálne poznáme, a kde to vôbec nie je známe. Že sa tieto informácie nedostali do médií je znakom narastajúcej kontroly a vplyvu v oblasti kontroly médií Rockefellerovým kartelom. Moc ako taká je najlepšia, keď je navonok nepoznaná, a tým pádom sa vždy robí všetko preto, aby verejnosť nebola o týchto veciach informovaná.
    Na prahu tohto storočia bola vyvinutá takáto nehanebná taktika na rôzne nekalé účely – známa ako tzv. „Public Relations“ (Vzťahy z verejnosťou). Začalo to tým keď John D. Rockefeller, známy svojou túžbou po bohatstve, začal meniť svoj imidž (výzor) tým, že na uliciach začal rozdávať drobné peniaze chudobným. V tom čase začal dávať rôzne dary do rozličných charitatívnych organizácií, a to vždy s veľkou pompéznosťou, fanfárami a publicitou, aby si naklonil verejnosť. Toto viedlo k vytvoreniu Neziskových Nadácií (Tax Exempt Foundations), ktoré naoko vyzerali nevinne no však viedli len k ďalšiemu zveľadeniu jeho majetku, moci a vplyvu. Rockefellerom kontrolované nadácie boli použité k zmene spôsobu amerického života a hodnôt vľsmere, ktorý najviac vyhovoval pre Rockefellerovú kontrolu. A v tom istom čase tieto nadácie slúžili taktiež ako nevyhnutný prostriedok pre rozvíjajúci sa obchodný vplyv, čo viedlo až k vytvoreniu Rockefellerom kontrolovaného kartelu.

    John D. Rockefeller Sr. založil skutočnú dynastiu, s tým že ďalšie ciele a programy preberú úspešne ďalšie jeho pokolenia. John D. Rockefeller Junior pokračoval v tomto započatom programe ďalej s niektorými ďalšími plánmi ako zničenie úlohy Kresťanstva, na čom vlastne historicky bola založená aj Amerika a jej ideály. Ale bola to až tretia generácia Rockefellerovcov, ktorá dostala tento kolos až na úplné výslnie svetovej moci. Zo šiestich členov tretej generácie, sestra Abby a brat Winthrop sa o tento veľký plán nejako zvlášť nestarali (hoci Winthrop sa stal guvernérom Arkansasu). Ale ďalší štyria – John D.III., Nelson, Laurance a David – sa spoločne vrhli do tohto projektu rozšírenia Rockefellerovho Impéria. Medzi sebou si rozdelili svet na niekoľko sfér vplyvu. Každý si určil istý okruh, ale koordinoval svoju činnosť s ostatnými. Spoločne pracovali ako celok, a počas Audio-dopisovej série Dr. Betera, ich Dr. Beter jednoducho pomenoval ako „Štyria bratia Rockefelleroví“. Asi tak od Druhej Svetovej Vojny a ďalej, boli to títo štyria Rockefellerovci, ktorí mali kontrolu nad týmto svetovým kolosom ich impéria. Boli to oni, čo vytvorili moderné medzinárodné korporácie, a použili peniaze amerických daňových poplatníkov pod záštitou „zahraničnej pomoci“ po II. Svetovej Vojne na rozvinutie a vybudovanie ich impéria po celom svete. Druhá svetová vojna bola vojnou o ložiská nafty v Saudskej Arábií, a toto im prinieslo ohromný finančný príliv. Tieto nehorázne zisky z nafty zo Saudskej Arábie umožnili Rockefellerovcom skúpiť veľkú časť priemyselnej bázy Spojených Štátov, Európy a Japonska. V tom istom čase vplyv v Latinskej Amerike, pôvodne založený Nelsonom Rockefellerom počas II. Svetovej Vojny, sa rozrástol v povojnovej ére ešte viac.

    John D. Rockefeller III. stál za ekonomickým ovládnutím Afriky. Revolúcie vytvorili vlády z černochov, ktorým schádzali skúsenosti a tak sa museli o pomoc obrátiť na Rockefellerové medzinárodné korporácie, aby „spravovali“ ekonomiku ich krajín.

    Laurance (Laurence) Rockefeller sa pustil do kontroly a vplyvu v oblasti vzdušného leteckého priemyslu Ameriky a taktiež obrannej výroby, burzy cenných papierov. David, najmladší, ale aj najsilnejší z nich, sa stal kráľom v bankovej oblasti a siahajúc až do medzinárodného (svetového) obchodu. Taktiež sa špecializoval aj na úlohy špionážne, hoci aj Nelson bol zapojený v tejto sfére.

    Po desaťročia išli Rockefellerovcom veci vždy tým správnym smerom tak ako chceli bez nejakých väčších problémov. Ale v čase začatia vydávania Audio-dopisov Dr. Betera, veci začali naberať trošku iný spád. Rockefellerovci začali naznačovať úpadok v ich vplyve a v ich moci. Urobili niektoré chyby, a tak niektoré ich plány sa začali rúcať. Počas rokov 1974-75 ich určité plány boli ohrozené, vďaka záujmu verejnosti, kde vyšli najavo isté nejasnosti ohľadne amerického zlata. Ďalší bol r. 1976-77, keď sa ich dlhodobé tajné spojenectvo s Kremľom rozpadlo, po tom čo ich bývalí spojenci – Sovietski Boľševici boli odstránení a nahradení Novými vládcami v Kremli – čo bola nová vládnuca skupina. Štyria Rockefellerovci urobili chybu, keď privítali vyhnaných Boľševikov z Ruska a dali im pozície moci tu v Spojených Štátoch. To viedlo na začiatku roku 1979 k zvrhnutiu Rockefellerovcov Boľševikmi tu v U.S.A.

    Prvý John D. Rockefeller III. zomrel pri takzvanej „autonehode“ v júli 1978. Potom v. r 1979 boli postupne všetci zostávajúci odstránení frakciou Boľševikov.

    V dnešných rokoch už nie je Rockefellerov kartel priamo pod kontrolou rodiny Rockefellerových, ako to bolo za časov „Gangu štyroch bratov (Gang of four)“, ale ešte stále zostáva ako vplyvná skupina. Po ukončení série Audio-dopisov Dr. Betera v Novembri 1982, preskupený Rockefellerov kartel začal naberať zase stratenú kontrolu v tuhom boji proti Boľševikom tu v U.S.A.

    2. Boľševicko-Sionistická Os:

    V roku 1917, na vrchole I. Svetovej Vojny, sa udiali dve veci ktoré mali za osud vytvárať väčšiu časť Dvadsiateho storočia. Jedna z týchto vecí bola Boľševická revolúcia v Rusku. Druhá z nich bola Balfourova deklarácia, ktorou Anglicko v pozadí svojou podporou stálo za konceptom vytvorenia Židovského štátu v Palestíne.

    Spolu Boľševizmus a politická sila známa ako Sionizmus, majú spoločné historické korene, ktoré sú pre väčšinu ľudí neznáme. Obidvoje boli vytvorené v záujme Rothschilda, ktorého podpora bola taktiež za meteorickým vzostupom k bohatstvu Johna D. Rockefellera Seniora pred storočím. Boľševizmus a Sionizmus majú taktiež spoločné historické korene v takzvanom „kráľovstve židovskom“ pred tisícročím. Toto kráľovstvo bolo situované, kde sa teraz nachádza Južné Rusko, medzi Čiernym a Kaspickým morom. Pozostávalo z ľudí známych ako Kazary, ktorí mali Mongolsko-Turecký pôvod, a ktorých vodcovia oficiálne adoptovali Judaizmus ako štátne náboženstvo. Toto bolo urobené ako politický manéver, umožniť Kazarsku udržať si politickú nezávislosť od dvoch silných susedov. Boli to super-mocnosti vtedajšých dní:

    Moslimská Ríša Kalifánov na Juhu a Kresťanská ríša Byzantská na západe. Hoci oficiálne adoptovali Judaizmus, Kazary boli brutálni a vojnoví ľudia. Vôbec sa nezmenili, keď z čisto politického hľadiska sa prehlásili za židov. Kazarská ríša sa tiahla na severe až po krajinu, ktorá počas kresťanského princa Vladimíra, začala byť známa ako Rusko. Kazarská ríša dokonca zahrňovala staré ruské mesto Kyjev, kde panoval Vladimír.
    Kazarská nadvláda bola brutálna a násilná, bez nejakých kompenzačných ponúk, čo ponúkali iné ríše v tom čase, ako ochranu voči iným dobyvateľom. Na konci, Kresťanské sily princa Vladimíra z Ruska, skombinované s Byzantskými zaútočili na Kazarov a ich „židovské kráľovstvo“, a úplne ich zničili.
    Kazarskí židia boli potom nútení opustiť svoj domov spomedzi morí, mnohí z nich do východnej Európy. Tu sa nejako včleniť medzi židov z Palestíny, ale niesli si zo sebou svoje zvláštne dedičstvo. Bolo to dedičstvo horkej nenávisti celkove voči Kresťanstvu a zvlášť voči Rusku.

    A tak počas storočí „Kazarskí židia“ snívali z generácie na generáciu o znovu získaní svojej stratenej ríše. Tento sen sa neskôr rozvinul do dvoch smerov. Jeden z týchto smerov zdôrazňoval obnovenie moci nad Ruskom a vykryštalizoval sa v Boľševizmus. Druhý prúd, zdôrazňoval starý falošný náboženský smer „Židovského kráľovstva“, ktorý sa vyvinul do dnešnej sily známej ako „Sionizmus“. Obidva smery sú cieľovo zamerané na svetovládu. Obidva sú známe svojou hrubosťou, a neberú ohľad na ľudský život. Líšia sa iba geografickou polohou a časťou taktiky. Zo spoločnými koreňmi a spoločnými cieľmi, Boľševizmus a Sionizmus pracujú spoločne ruka v ruke.

    Keď Boľševizmus bol naočkovaný do Ruska v roku 1917, bolo to urobené s pomocou Rockefellerovho kartelu. Od toho času ďalej, bolo tu tajné spojenectvo medzi tými čo kontrolovali za scénou americkú politiku (Rockefellerov kartel) a tými čo vládli Sovietskemu Zväzu (Boľševikmi). Rockefellerovmu monopolu na naftu bola daná kontrola nad predávaním nafty z obrovského naftového zdroja v Baku v r.1926. Po roky bol boľševický režim udržovaný v Rusku Rockefellerovcami, a čo im bolo taktiež výhodné.

    Zatiaľ čo Spojené Štáty a Sovietsky Zväz predstierali že sú protivníkmi voči sebe, boli vlastne spoločne zainteresovaný na ovládnutí celého sveta. Nepravá nenávisť medzi Washingtonom a Moskvou bola umelo udržovaná kvôli polarizácii sveta, a viedlo to ostatné národy aby sa zaradili medzi jednu z týchto dvoch mocností. Tí, čo sa rozhodli ostať nezávislými, takzvaný „Tretí svet“ – boli cieľom rôznych miestnych konfliktov a revolúcií, a tak boli privedený na kolená jeden po druhom. Zatiaľ dlhodobo cielený príkaz a cieľ bol: slovami tajného nariadenia Bieleho domu: „Zmeniť životnú úroveň tak, aby sa dal život v Amerike spojiť s životom v Sovietskom Zväze“. Týmto smerom bude možné dosiahnutie celkovej „svetovej vlády“, čo by bolo vyplnenie „združenia (výboru)“, založeného na počiatku Dvadsiateho storočia Carnegieho ústavu pre medzinárodný mier a spojencom Rockefellerovho kartelu.

    Aby sa v poriadku dosiahlo spojenia amerického životného štýlu so Sovietskym životom pod Boľševikmi, bolo jasné že kvalita amerického života sa bude musieť znížiť o hodne veľa. Vyžadovalo to, aby sa väčšia časť politického systému zmenila smerom k diktatúre. Vyžadovalo to oslabenie amerického finančného a monetárneho systému. A priniesť vytúžené radikálne zmeny, znamenalo ďalšie vojny. Opatrne vedené tak, aby Amerika prehrala. Prvá vojna ktorú Amerika nevyhrala, bola vojna v Kórei, dekádu neskoršie bola Amerika zatiahnutá do Vietnamskej vojny, ktorá taktiež bola vetovaná z Bieleho domu tak aby ju Američania nevyhrali.

    Posledná vojna bola naplánovaná a naprogramovaná ako „I. Nukleárna Vojna“, zväčša bojovaná na americkej pôde, medzi Spojenými Štátmi a Sovietskym Zväzom. Plánovalo sa to uskutočniť na koniec 70-tych rokov, ale zmeny v Rusku, ktoré nastali to všetko zmenili. Boľševici čo boli pri moci v Rusku od roku 1917 boli cieľom dekád trvajúcej kampane, pevnej sekty rodených kresťanských Rusov. Ich moc sa začala črtať a prevažovať boľševickú okolo roku 1953, po Stalinovej smrti. Toto bol dôvod aj známej „destabilizačnej kampane“, ktorá nasledovala. V strede rokov 70-tych, táto anti boľševická sekta konečne dosiahla takej úrovne moci, že kompletne zvrhli a vyhnali zvyšných Boľševikov z Kremľa. Potom nasledovala ťažká vlna vyháňania z pozícií moci v Rusku, čo bolo popisované v západnej tlači ako vlna emigrácie.

    Ako Boľševici začali strácať svoju moc v Rusku, ich „detenté“ (Začiatok 70 rokov bol v znamení tejto politiky – detenté) dohoda sa rozpadla. Dohoda medzi Sovietmi a Rockefellerovcami bola založená na Boľševickej kontrole na Sovietskej strane, a keď to bolo zrušené, bola tak isto zrušená ich tajná dohoda. Dohoda bola narušená, ešte aj v týchto dňoch stále tajnou, krízou rakiet umiestnených na dne mora v roku 1976. Rok na to bola zrušená úplne, tak isto tajnou bitkou, „Bitkou o obsadenie (zúrodnenie) Mesiaca“, vo vesmíre.

    V tomto bode bratia Rockefellerovci urobili osudnú chybu. Odvtedy, čo ich tajní spojenci v Sovietskom Zväze boli Boľševici, uvítali vyhnaných Boľševikov z Ruska a dosadili ich do pozície moci v štátnom aparáte tu v Spojených Štátoch. Odôvodňovali to tým, že vyhnaní Boľševici budú poznať slabé miesta novej vládnucej skupiny v Kremli, čo pomôže Rockefellerovmu kartelu sa s týmto problémom vysporiadať.
    Na čo Rockefellerovci však zabudli, bola neschopnosť Boľševikov deliť sa o moc. Ešte horšie však, Boľševici sú štátni socialisti, ktorých záujem a cieľ je koncentrovať všetku moc do rúk pár ľudí (čiže ich samotných) spôsobom vládnym. Rockefellerov kartel napriek tomu v kontraste, reprezentujú korporačných socialistov. Koncentrácia moci do rúk pár spôsobom korporácií, za minimálnej účasti vlády. Obidvaja majú spoločný cieľ, hoci spôsobom diametrálne rozdielnym. Nemôžu spoluexistovať v tej istej spoločnosti.

    Boľševici tu v Amerike neskôr obsadili významné posty, a začali používať ich vplyv voči Rockefellerovým bratom. V strede roku 1978 vplyv Boľševikov v Pentagóne spôsobil radikálny posun americkej strategickej politiky do pozície prvého „nukleárneho“ úderu voči Rusku. V júli 1978 zomrel John D. Rockefeller III., čo oslabilo tento spolok štyroch bratov. V novembri 1978 sa stal Guajanský masaker, ako súčasť vojenského plánu, za ktorými stáli Boľševici z Pentagónu a taktiež Izraelské komandá. Potom v januári 1979 začalo celkové chopenie sa moci Boľševikmi (coup d¤etat – štátny prevrat) vraždou Nelsona Rockefellera.
    Počas prvých mesiacoch roku 1979, moc Rockefellerovcov nad Spojenými Štátmi tu bola zruinovaná tunajšími boľševikmi. Ale našťastie, Boľševikom tu v Amerike bolo zabránené v prebratí totálnej moci nad štátnym aparátom za pomoci intervencie ruskej KGB. Noví vládci v Kremli vedeli, že úplne víťazstvo Boľševikov tu v Amerike by viedlo k nukleárnej vojne, a tak tomuto predišli. Boľševická kontrola Pentagónu bola silná od roku 1979 ďalej až po ukončenie série Audio-dopisov Dr. Petra Betera v roku 1982.

    A tak tu je silný boj vo vláde Spojených Štátov medzi Boľševikmi a kartelom Rockefellerovým, ktorý sa pokúša vydobyť si späť stratené pozície. A ešte, obmedzená dohoda proti Boľševikom medzi Rockefellerovým kartelom a Novými vládcami v Kremli na počiatku roku 1982. Kartel a Kremeľ, ešte stále majú nejaké spoločné body na ktorých sa môžu dohodnúť. Obidvaja sú smrteľnými nepriateľmi Boľševikov. Aby ich zničili, dohodli sa na niektorých spoločných bodoch.

    Boľševici tu v Spojených štátoch majú konečný cieľ atómovú vojnu, ktorou by zničili Rusko, ktoré nad nimi zvíťazilo a vyhnalo ich. Ako cesta k tejto vojne je kritická oblasť Stredného východu. V tejto oblasti tunajší Boľševici sa spoliehajú na ich blízkeho spojenca „Sionistov“, ktorí im vydláždia cestu k vojne.
    Tak, ako väčšina tunajších ľudí, si nie je vedomá boľševického charakteru tunajšej vlády, tak väčšina Izraelských občanov si nie je vedomá skutočnou povahou a cieľom ich Sionistickej vlády. Američania a podobne aj Izraelčania si škrabú hlavu z údivu a zmätku nad konaním ich vlády. Zatiaľ čo stále hovoria o mieri, obidvaja ustavične zvyšujú nebezpečenstvo vojny.

    Radikálny Sionistický režim, ktorý je u moci v Izraeli od roku 1977 je vedený mužom ktorý bol teroristom v 40-tych rokoch. Dnes ako vodca tretej najsilnejšej mocnosti, pokračuje v praktizovaní terorizmu, ale vo väčšom merítku. Ich doktrína vojenského terorizmu je urobená tak, aby viedla k novým a širším konfliktom, zatiaľ čo sa mapa Izraelu stále zväčšuje. Krajina, ktorá sa dnes nazýva „Izrael“, nesie už len málo z toho, čo voľakedy sľubovala menšina čo volala po Balfourovej Deklarácií roku 1917. Mierumilovné nebo utláčaných židov vôbec neexistuje. Namiesto toho, priame varovania publikované v roku 1919 roku skupinou prominentných anti-Sionistov amerických židov sa vyplnili v histórií krvavého sionistického Izraela.

    3. Noví vládci v Kremli:

    Dr. Peter Beter prvýkrát odhalil koncom roku 1977 novú, nie Boľševickú skupinu, ktorá sa chopila vládnucich pozícií v Sovietskom Zväze. Na jeseň roku 1978, venoval celý jeden Audio-dopis, páska 38 zvláštnej správe o Rusku a jeho nových vládcoch.

    Pre tých, čo sú závislí na vyhláseniach vlády Spojených Štátov ohľadne obrazu Ruska, prišla táto správa ako vzdialený šok. Nie ako satanisticko-ateistický Boľševici v súčasnosti zvrhnutí. Noví Ruskí vládcovia sú členmi sekty pôvodných Ruských kresťanov. Táto sekta je najmenej dve storočia stará, a v historických časoch mala nezanedbateľný vplyv počas Cára.

    Dr. Beter však upozorňoval svojich poslucháčov, aby vedeli že títo Noví Vládcovia v Kremli sa nepozerajú na veci tak isto, akoby sa pozerali západní kresťania. Pre jednu vec, vyzdvihuje, že bolo treba trpezlivosť, vytrvalosť počas šiestich dekád k vyhnaniu Boľševikov z vedúcich pozícií v Rusku. A táto skúsenosť ich poznačila definitívne, a zanechala ich s jasným názorom čo platí a čo neplatí pri zaobchádzaní s ľuďmi ako sú Boľševici a Sionisti. A taktiež vedia, že hocijaké rýchle a radikálne zmeny otvárajú dvere revolúcii – a kde je revolúcia, tam sú aj Boľševicko-Sionistický agenti aby toho využili. Uvádzajú liberalizačné zmeny v Rusku postupne, krok za krokom. Keď už zašli takto ďaleko, nechcú sa pohybovať prirýchlo a tým riskovať to, že by toto všetko mohlo byť stratené a zvrátené späť.

    Ešte k tomu, viditeľné zmeny nastávajú. Začiatkom roku 1979, po prvýkrát legálne boli dodané zásielky biblií do Ruska od čias Boľševickej revolúcie v Rusku – a to nie v nejakom zapadákove, ale v Moskovskom konzervatóriu. Kostoly sa znovu otvárajú, jeden po druhom, po celom Sovietskom Zväze – a sú preplnené, ako dr. Billy Graham povedal svetu po svojom návrate z Moskvy kde sa zúčastnil náboženskej konferencie v máji 1982.

    Kvôli tomu čo povedal že videl ohľadne náboženstva v Rusku, Dr. Graham sa dostal do určitých problémov tu v Spojených Štátoch. Satanistickí Boľševici, ktorý teraz dominujú vo vláde Spojených Štátoch, robia všetko preto aby zobrazili Rusko ako nepriateľa hodného nenávidieť. Hoci čo, čo sa mieša do tohto zobrazenia, je potlačené. Pretože jedného dňa, Boľševici tu v Amerike chcú ísť do vojny proti Rusku.

    EKONOMIKA: ľudské príčiny celosvetového ekonomického úpadku.

    Už pred storočím Mayer Amschel Rothschild, zakladateľ dynastie Rothschildovcov povedal: „Dajte mi právo vydávať peniaze národa, a nebudem sa vôbec starať o to kto píše zákony“

    Peniaze sú nevyhnutnou zložkou v pokroku civilizácie ako takej. Ako meradlo hodnôt a prostriedok výmeny, peniaze sú viac presvedčivé a výhodné než výmenný obchod tovaru (systém barteru), čo je jediná možná alternatíva. Peniaze vytvárajú divíziu práce, dávajú každému podľa jeho schopností a talentu. Organizujú ľudskú činnosť do kompletnej schémy nevyhnutnej k pokroku skoro v každej sfére. Ešte k tomu aj robia možnosť tvarovať a vytvárať ekonomiku a rôzne druhy ľudskej činnosti za hranice ďaleko prekračujúce rovinu čistého prežitia. Toto vytvára možnosť pre spoločnosť podporovať umenie a iné rôzne pokroky civilizácie, ktorá sa týmto ďalej obohacuje.

    V krátkosti, peniaze sú ekonomickým stmelovadlom, ktoré držia spoločnosť pohromade. Ak sú stabilné, čestné a nezmanipulované, potom peniaze hrajú neutrálnu úlohu a sú k úžitku každému v spoločnosti. Napríklad pracujúca osoba dostane viac ako je nevyhnutné k tomu aby zaplatila to čo potrebuje od ostatných. Tento prebytok môže byť uložený, a potom sa môže neskôr hocikedy použiť keď to je potrebné. Alebo prestať pracovať a žiť si z plodov minulosti. Zarobené peniaze sú obrazom práce jedinca za ktorú je hodnotený v spoločnosti a za ktorú je platený.

    Je to táto úloha peňazí v spoločnosti čo vytvára z nich nesmiernu silu – až neuveriteľnú v zlých rukách. Ten čo vydáva peniaze národa, môže z ničoho zarobiť toľko čo ostatní z nás musia zarobiť poctivou prácou. Tým pádom vydavateľ peňazí má nesmiernu moc nad ostatnými jedincami, lebo len mávnutím pera môže urobiť bohatých tých čo spolupracujú v jeho schémach vládnutia. V hociktorej spoločnosti je vždy viac tých, čo sa dajú skorumpovať týmto smerom, a sú to tí čo napomáhali k získaniu vládnych pozícií. Toto je to čo myslel Rothschild tým, keď povedal: „Nestarám sa o to kto píše zákony“. Moc nad kontrolou obehu peňazí, je moc tvarovať vládu k vlastnému cieľu.

    Ten čo má možnosť vydávať a kontrolovať peniaze národa, má taktiež moc nad zmenou ich hodnoty. A toto mení mieru, ktorou je každá ekonomická transakcia v spoločnosti meraná a je to cesta ako kradnúť od celej spoločnosti zároveň. Ten, kto si uloží nadbytočné (ušetrené) peniaze bokom na neskôr, je okradnutý keď ich chce neskôr použiť, lebo už nemajú takú hodnotu akú mali. Toto sa deje teraz v Spojených Štátoch, samozrejme, nazýva sa to inflácia.

    V časoch americkej revolúcie, Rothschildova finančná moc v Európe, a zvlášť V Británii, bola obrovská. Známková taxa (Stamp Tax) a ďalšie utlačujúce faktory ktoré pomohli vyvolať revolúciu, niesli podpis kráľa Juraja, ale mali pôvod v „Dome Rothschilda“ (House of Rothschild). Revolúcia dala slobodu kolóniám, ktoré boli predtým závislé od Rothschildovej finančnej kontroly.
    Tí čo zakladali Ústavu Spojených Štátov si dobre uvedomovali zlo korupcie, privátne vydávaných peňazí. A preto odmietli vytvorenie hocijakého typu súkromnej – centrálnej banky. Namiesto toho, dali ústavnú povinnosť kongresu Spojených Štátov kontrolovať vydávanie štátnych peňazí. Teória bola taká, že Kongres reprezentuje všetkých ľudí, a tak kontrola peňazí Kongresom by mala byť najlepšia.

    A odvtedy, až po začiatok Dvadsiateho storočia, boli opakované pokusy zo strany Rothschilda na obnovenie jeho stratených peňažných vplyvov tu v Amerike, priamo či nepriamo. Jedným z príkladov bola „Banka Spojených Štátov“, ktorá bola zakázaná a zrušená prezidentom Andrewom Jacksonom v roku 1832. A taktiež počas Občianskej vojny, neboli to len otázky otroctva a štátnych práv, ale tak isto to bol silný boj ohľadne moci nad vydávaním peňazí. Ale znovu tento pokus stroskotal, čiastočne aj za intervencie ruského námorníctva v kritickom období vojny a odvrátil zámery Británie a Francúzska od rozbitia vojnou – roztrhaných Spojených Štátov.
    https://www.peterdavidbeter.com/docs/pb.html

 12. Rusove mohou jit zpet na 1945 demarcation caru, Jslta Potsdamske konferrence
  Lepe Carsky Ruske Rise Marsal Kuruzovem. Belgicky Waterloo porazky Napoleona, neb Parize za Francouske, Parizske Komuny, Internacionaly
  KDO rozbil, nechal vykrast vytuneloval absolventy z Oxfordu ….. privatni vrazdy …. vytuneloval znicil vse vcetne zemedelske nadvyroby, VSZ, Slovenskeho vojenskeho. jprumyslu nyni Covid ZHN terroru nasili cenzur lzi manipulaci vse ktere vyvoj a financovani $35 WHO na uzemi USA ,milionu zastsvili prezidenti Barak Oba D J Trimp ktery jako jediny nexacal valku krveproliti vsr se superpokrok blahobytu stability s nedostatkem pracovniku minimalni nezamestnanostisti narust mezd a socialnich vymozenodti predtim neznamych v USA.
  TRUMP manzelkya deti … jsou z Ceska a Slovinska tedy pratel Slovanstva to je vse kriminalni
  ,,,,
  BIDENOVY smecky maji za semou na desitky napadeni, odstranovani legalnich vlad snad volebnich podvodu Majdanu,
  Coz muze udelat po celem Sveta zitra Rusko ma dostayrk priznivci

  LZI. Ze Putin zabijo deti ktere jsou pry pouzivany z lifske still
  JUGODLAVIE, Stredmi vychod. Drverni Afrika vcetne kobercobucj bombatdobanim jak pamatuj z 3. Sbetove. VLASTENECKE
  PROSTUDUJTE HISTORII Na kr jiz tech Voda.
  Coz byl terorismus ukrajinci take proti detem…

 13. Hmm zaujimavy clanok od nejakeho rezisera ktoreho nepoznam. Sedi v izbe a vraj je v Kyjeve a neukazal nam ani vyhlad z okna, skoda..
  Takze skusim pouzit trochu zdraveho rozumu…Ruske vojska vniknu na uzemie suverenneho statu a chcu tam nastolit babkovu vladu…a potom cakaju ze Ukrainci sa budu na nich usmievat s laskou ich vsetkycvh prijmu?
  Akoze naco to podla vas Rusi robia? toto neskonci jednodychym dobytim Ukrainy a nastolenim proruskej vlady..Putin sa nezastavi len tak – je jasne ze Ukrainci budu klast odpor, vsetci by kladli odpor ak by na ich stat brutalne vtrhli cuzie vojska. A je samozrejme ze sa budu branit vsetci – aj so zbranami a tento clovek tu hovori o nejakych fotkach co si chce Zelenskyj urobit?
  Ukraina uz davno ukazala kam chce smerovat – do Europskej unie.
  Ako sa zamyslam tak…toto nedopadne dobre…pridu zbytocne o zivot mnohi muzi, ktori statocne brania svoju vlast + bezni Ruski obcania na to tiez velmi draho doplatia, kvoli ekonomickym sankciam a to vsetko len pre to, lebo Putin si potrebuje honit svoje ego.

  • Následok ako príčina?

  • 3. svetová mala začať napadnutím Krymu ktorý amíci chceli pre seba už dávno už počas 1. svetovej o Krym bojovali jednotky Britského námorníctva ! Aj teraz dúfali, že sa o Krym podelia. V Rumunsku už v roku 1976 bola základňa američanov medzi Konstant a Mamájou na pobreží. Osobne som prepeškoval okolo 4km oplotenia po súši ! Napadlo ma mačko-psie kamarádstvo a ich súperenie o jednu korisť.

 14. Co Nas ceka PO MAJDANU, pod EU USA tyranie zotroceni kolik obyvatel schudne strati i obzivu praci diky Majdamu dosazeneho kchazara snad Porosenko covid dalsich … praci, bankrotuje vyrobu and migration depopulaci .
  .cena k 3. 3. 2022 v USA se srovnani za legalniho prezidenta D J Trump

  Yyledky embargo na Rusko budouci xnad had a dalsi terrory
  Inflace.srovnani v prepoctu za jednotku kg Litr, do EU Kcz

  CHLEB..
  . z 4.10 … 86Kcz na 11 ,,, 230Kcz kg

  BEnzin ,,, energie
  O.42 Liter 8.40Kcz na 1.3 ,,,,27 L Kcz

  MED take diky G5
  10 ,,, 210Kcz kg na 36 ,,, 760kcz

  Bydleni v NYC 1973
  50 ,,, 1100 Kcs mesicne
  dnes take 4 000 a vice ,,, 80 000Kcz
  Xa mesic
  ZDRAVOTNICTVI 4X VIC

  OD 2010 Mych policejnich a podobnych zraneni napadeni na objednavky snad diky Kutilkovi a jeho bandam zdaravotni uctovani pres $2.5 millionu vyhrozovali exekucema temer opakovane zabit policii na objednavky ,
  EU leceni zdravotni pobyty nepocitaje,,,
  A VSECHBY JEJICH USA LZI ,,,,

  KDO BOMBARDUJE VODU, SITE SKOLY
  AGGANISTAN IRAK STREDNI VYCHOD SEVERNI AFRIKA
  KAZDOU VYVOLANOU VLNOU EMIGRACE VALCENIM ZISKAVA LEVNE KVALITNI OTROKY A ODDALUJE KOLAPS, LIDE OPOUSTI SVE ZEME A UKLADAJI MILIARDY V ⅘USA ,,, KAPISTO ,,,
  Zvitezime cim mene se my budem bat Tim rychleji on strachem zalezou a nebulous Nas zockovat terorizovat mixovat na pricmouhle a jine
  OTROCI VZHURU K CILUM SVYM
  jsem nekolikrate vital z mrtvych diky Bohemce prizivniku zlatokopu nevim dodnes proc …

 15. …ozaj kopec prínos.informácii…veľmi smutné je, je v tých ,,búdkach“ ukazujú Ukrajincov ako utekajú pred Rusmi, a oni utekajú pre ,,svojimi“ / názor.ukážka bola otrasná…/…1 klamstvo ,,prekrýva“ druhé….všetci ,,vidíme“ vojnu Ruska s Ukrajinou a pritom je to presne tak, ako to tu bolo spomenuté….je to hlavne boj globalistoV medzi sebou a boj globalistov s ľuďmi Zeme….koronocirkus ,,sa prestal hrať“, nahradila ho situácia na Ukrajine….určite bude veľa infor.aj na Slob.vysielači, ďakujem…je to zaujím.analýza o Putinovi…..

 16. oprava: …že v tých…

 17. …presne tak, myšlienky o strachu treba odhodiť a v mysli si priať len pozít.myšlienky, tiež veľa sily na zvládnutie tejto mimor.situácie….

 18. Vážení, než začnete sdílet odborné svoje názory s některými souhlasím s jinými ne,.
  Proč: zhlédl jsem komentář Plukovníka americké armády,který byl nasazen na Ukjrajinu Douglas McGregor Cituji: Vl.Putin dělá to, před čím nás varoval už nejméně 15 let.,že nestrpí okolo hranic s Ruskem žádné am,základny.Jako mi bychom taky nestrpěli.Pokud by chtěl Ukrajinu zničit, tak je to otázka jednoho týdne,ale respektuje civilní obyvatelstvo.Zelenský těžké zbraně umístil do nejvíce obydlených částí.V nejhorším případě to odnesou i civilisté ,díky Zelenskému.

 19. Americký režisér, který přímo je v hotelovém pokoji v Kyjevě.Video: Hlavní ulice prázdná a mohou z bezpečnostních důvodů jenom do obchodu a lékárny.Připravuje dokumentární film o skutečnosti.Povídá,že ruská armáda postupuje po špičkách,Když dojde k odporu, zastaví a obklíčí Ukrajince, aby nedocházelo k velkým ztrátám.Střílelo se v noci,ale ne vinou Rusů,ale gangy si vyřizují mezi sebou účty zbraněmi co jim vydal Zelenský několik tísíc samopalů.Proto se píše i ztrátách civilistů.

 20. V podstate Američania sú Barbari.
  Lebo keď vedú vojny páchajú genocídu! Začali to s indiánmi……

 21. Cieľom každej vojny je zabiť čo najviac ľudí, minúť už vyrobené staré zbrane a muníciu a odskúšať nejakú novú zbraň/zbrane v praxi. Aby ľudia v zbrojovkách mali robotu. Nie, že by boli polia obrobené, dobytok nakŕmený, lúky pokosené – to nehrozí. Ale taká bomba, čo vytrhne ľuďom pľúca z hrude a pri tom žiadna prenikavá radiácia, panečku, to už je niečo.

 22. pamětník

  Vážení, při čtení příspěvků mám dobrý pocit, že se vyjadřují lidé, kteří přemýšlí a dokáží respektovat názory ostatních. Zatím v jiných komentářích, k jiným problémům často vyznívá tupost tzv. diskutujících, agresivita, osobní urážky. Stále se hovoří o demokracii, ale i do ní patří respekt k názorům jiných. Já osobně jsem se vždy přikláněl k etniku, ke kterému patřím a kterému víceméně rozumím. Za svůj profesní život jsem došel k poznání, že pokud by došlo k situaci, která byla před Mnichovem, zase by to naši nynější spojenci podepsali. Ostatně o složitých vztazích Slovanů a frankogermánskému Západu psal i Beneš, už v třicátých letech.

 23. Z väčšinou analýzy pána autora sa dá súhlasiť. Chcem sa ale dotknúť charakteristiky „bábkovej vlády“, ktorá by vznikla podľa priania RF.
  Nenazval by som takúto vládu bábkovou. V historických súvislostiach bolo veľa vlád v rôznych častiach sveta, ktorým propaganda dala „titul“ bábková vláda.
  Ak ľudia s prehľadom a so vzdelaním, v štáte, ktorý vyhlási kapituláciu, pragmaticky vyjednávajú s víťazom o čo najprijateľnejších podmienkach života štátu, pokiaľ možno v kontinuálnych sociálnych a kultúrnych mantineloch, pristúpia na dočasné /do prvých volieb/ riadenie štátu, potom je to vláda obety, nie bábková, pretože časť národa jej pohnútky nemusí správne pochopiť a dostane rôzne pejoratívne prívlastky.
  Rusi sa vyjadrujú, že im ide o demilitarizácie Ukrajiny a potrestanie skupín a jednotlivcov, ktorí sa podieľali na praktických krokoch eliminácie východu štátu, ktoré boli agresívne, hoci východ chcel dialóg so snahou uchovať si dovtedajšie menšinové mantinely života v štáte.
  Podľa Rusov, následne nechajú Ukrajinu žiť vlastným životom.
  Aká bude realita, záleží aj na západe, pretože Putin /RF/ už nemôže ustúpiť …

Pridajte komentár

*