Renomovaný virológ varuje, že komplikácie covid-očkovania „skolabujú zdravotný systém“


Print Friendly, PDF & Email

Renomovaný virológ varuje, že komplikácie covid-očkovania „skolabujú zdravotný systém“

(Ethan Huff, Natural News) Jeden z najtalentovanejších tvorcov vakcín na svete varoval, že nadchádzajúci nápor zranení a úmrtí spôsobených očkovaním proti Covid-19 bude taký veľký, že totálny kolaps zdravotného systému je nevyhnutný.

Dr. Geert Vanden Bossche, ktorý v minulosti pracoval ako hlavný programový manažér v Globálnej aliancii pre vakcíny a imunizáciu (GAVI), varoval poslucháčov v „Posolstve Rakúsku“ ohľadne posledných lockdownov. Podľa neho, skutočný boj za zdravie je nedať sa zaočkovať.

Minulý rok, ako si možno spomínate, Vanden Bossche verejne vyhlásil, že pokus o očkovanie ľudí uprostred „pandémie“ je tou najhoršou vecou, ​​ktorú môžete urobiť. Teda, ak je zastavenie šírenia infekcie skutočne vaším cieľom.

„Musíme im pomôcť, ako len môžeme, pretože v mnohých prípadoch budú potrebovať rozsiahlu liečbu,“ povedal Vanden Bossche o „plne zaočkovaných“, ktorí netušia, čo sa s nimi čoskoro stane.

Ďalej varoval, že počet plne zaočkovaných ľudí, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu, momentálne neustále narastá, pričom koniec je v nedohľadne.

„Toto nevyhnutne povedie – a ja nie som zvestovateľ súdnych dní – ale nevyhnutne to povedie ku kolapsu nášho zdravotného systému. Nemôže to byť inak.“

Na druhej strane, neočkovaní ľudia sa nemajú čoho obávať. Ako uviedol:

„Stále viac a viac ľudí je prirodzene vystavených vírusu, čím získavajú tréning vrodeného imunitného systému. To znamená, že stále viac a viac neočkovaných ľudí je chránených.“

Covidové „vakcíny“ v skutočnosti potláčajú vrodenú imunitu, takže telo je potom náchylnejšie na rôzne choroby

Na rozdiel od toho, čo sa všeobecne tvrdí, vstrekovanie týchto jedov do ľudského tela neprispieva k posilňovaniu imunity. V skutočnosti vakcíny potláčajú vrodenú imunitu, ktorá je potrebná na všeobecnú ochranu pred chorobami.

„Umelé chemické koktaily, v tomto prípade experimentálnej povahy, nedokážu nahradiť vrodenú imunitu a ani neprispievajú k takzvanej kolektívnej imunite,“ zdôraznil Vanden Bossche.

„S ohľadom na túto skutočnosť je obzvlášť hrozné podávať vakcíny deťom, pretože ich vrodená imunita môže byť ľahko potlačená vakcinačnými protilátkami,“ varoval Vanden Bossche.

„Protilátky u detí sú také mladé a také nezrelé, že ich môžu ľahko prekonať vakcinačné protilátky,“ dodal.

Toto v skutočnosti platí pre všetky vakcíny, pretože súperia s vrodenou imunitou a zvyčajne ju porážajú, takže človek je počas života náchylný na autoimunitné poruchy a iné problémy.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Skutočnosť, že zdravé deti majú v podstate nula-percentné riziko úmrtia na Covid-19 a dokonca sa u nich často neprejavia ani len príznaky infekcie, je ich očkovanie o to hanebnejšie.

Koľko očkovaných detí teraz bude trpieť celoživotnými zdravotnými problémami kvôli tomu, že boli zaočkované?

Podľa Vandena Bosscheho je očkovanie detí týmito biologickými látkami „absolútne neprípustné!“.

„Nesmieme očkovať naše deti týmito vakcínami,“ hovorí.

Dospelí sú týmito vakcínami poškodzovaní podobne, nakoľko rovnako potláčajú ich vrodenú imunitu. V závislosti od veku osoby a jej existujúceho zdravotného stavu môže zaočkovanie znamenať rozsudok smrti, aj keď sa tak nestane okamžite.

A čo „posilňovacie“ dávky?

Vanden Bossche označil tento koncept počas nedávnej prezentácie za „absolútne šialený“ a ďalej ho nazval „nebezpečným nezmyslom, ktorý by sa nemal robiť!“.

„Tí, ktorí neboli zaočkovaní, by takto mali zostať za každú cenu,“ povedal Vanden Bossche.

Je viac než pravdepodobné, že už majú imunitu voči čomukoľvek, čo koluje pod názvom „covid“, a akýkoľvek zásah do ich imunity prostredníctvom vakcín im pravdepodobne spôsobí vážne zdravotné problémy.

Záver

„Veľmi dôležité je, že všetci sú chránení,“ povedal Vanden Bossche o neočkovaných.

„Všetci sú chránení pred ťažkým ochorením a väčšina z nich je chránená aj pred miernym alebo stredne ťažkým ochorením. Covid nie je chorobou zdravých ľudí,“ dodal.

„Ľudia, ktorí sú v dobrom zdravotnom stave, majú zdravý vrodený imunitný systém, ktorý si bez problémov poradí s množstvom respiračných vírusov,“ uzavrel.

Najnovšie správy o vakcínach proti covidu nájdete na stránke ChemicalViolence.com.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Skolabuje celý sociálny systém – lebo skolabovať má!

 2. Po létě se objeví nové „generace“ spásných vakcín, začne to znovu a do toho možná budeme doma mrznout a hladovět. Toť můj výhled. Žádná „pauza“ se nekoná, kdo chce přežít, musí mít informace a připravovat se na vše, co může přijít a svoboda je pouze pomyslná. Jakmile ty loutky z celého světa zavelí „znovu kovid“, tak vězte, že si všichni vyhrnou rukávy a nasadí zase masky (kromě nás tady samozřejmě!).
  Masová psychóza a masmédia udělají své. Budou opět trpět nejvíce děti a staří lidé! Svět už nebude nikdy jako dříve. Takže, neustále buďte ostražití a pozorujte zprávy z celého světa a hlavně alternativní informace. Jen tam můžete objevit pravdu a důležité věci zachraňující vám a vaší rodině život. Od lži 11 září 2001 se svět změnil..
  Já např. dění kolem zásob potravin bedlivě sleduji od února – ještě před „konfliktem“ a věnuji tomu čas denně a sleduji informace z celého světa (viz mé příspěvky zde na fóru). Při pohledu do obchodů se situace nezdá být drastická – alespoň zatím ne. Dejte ně mě a rozdíl mezi zatím a za pár měsíců bude ohromný.. Od kovidu, umělého konfliktu (co se děje ať se to někomu líbí a nebo nelíbí, nikterak nevybočuje z jiných konfliktů, co na světě probíhají prakticky každý den), to dle mě vypadá, že začne uměle zinscenovaný „nedostatek potravin“ a je mi líto, že to musím prohlásit, ale většina světa je už stejně ztracená. A budou se za své moci pány bít až do smrti! To co jsem viděl u kovidu, vidím opět, jen s jiným názvem.. Masmédia a politické loutky dělají své. Teď máte ještě čas uvědomit si, co se děje. Začněte se připravovat na podzim a hlavně psychicky se naučte předvídat a počítat s určitou situací, co by mohla a nemusí nastat atd. Kolaps dodavatelského řetězce se u nás v ČR se objeví nejpozději v průběhu léto/podzim.. = jak už jsem zmínil, já dění kolem zásob potravin sleduji denně a připravuji se na to. Jak materiálně, skladově se zásoby potravin, paliv, vody aj., tak hlavně psychicky a nic důležitějšího, než chránit sebe, rodinu a děti není. A proto zaměřte všechnu enrgii hlavně tam. Nepolevujte, buďte stále v střehu. Není to paranoia, tohle je realita. Nesnažte se být naivní. Tahle doba je šílená..

  A zapomeňte na tu frašku s politikou, ta nic nevyřeší. Veškerá politika je jen divadlo, veškeré země jsou divadlem. Na zradu, podvody, sobectví a pokrytectví jsme si u našich politických bezpáteřních loutkek už asi zvykli…

  • Taková situace nastane nejpozději druhý den po pádu měnového systému tzv. částečných rezerv. Nejde donekonečna ředit a vyvážet měnu a současně držet úrokové sazby kolem nuly. Tipuju, že jakmile bude petrodolar plně nahrazený petrorublem, přestane být dolar uznávaný jako rezervní měna a začne se jako měna nebo v podobě dluhopisů vracet a tím jeho reálná hodnota propadne. Teď to ještě drží válkou, ale já si myslím, že brzy zažijeme pád monetárního systému a pak už vyrabované obchody a hlad.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,oslabená ľudská myseľ je naprogramovaná a diaľkovo ovládaná,preto nieje možné tu nič meniť,lebo ak budú donekonečna o štátoch rozhodovať zbohatlíci podnikatelia,doktori a právnici či cirkev-ľudstvo nemá kto viesť správnou cestou,lebo oni sami na tejto ceste už dávno nie sú a dav ťahajú so sebou,,,,najhoršie na tom je to,že ľudia radšej nakupujú u nakazencov,než u nenakazených,,,,ľudská myseľ nebola nikdy slobodná-to si treba sám vydobyť,,,,treba však poznamenať,že zachraňovanie nezachraniteľného nieje,alebo nemusí byť správne rozhodnutie pre ukončenie tvorby zla na tejto planéte,zlo sa ničí od koreňa a koreňom je predsa prostý rádový človiečik-nevedomí,neschopný chápať,neschopný sa zmeniť,neschopný existovať v rovnováhe a neschopný rozlišovať,,,,

  • provokater

   kto chce prežiť, tak nedať sa opichať, ale na oplátku zobrať vidly a dopichať tých šialencov, čo to organizujú.Všetkých a poriadne.

   • Spravne dopichat ty covid sialance vidlama a nakydat z nich kvalitni hnuj kdyz z Ruska jiz nesmi hnojivo dovazet
    7xZ

  • 100% s tím souhlasím. Také to sleduji a vidím, i když zatím to ještě jde, ale zjišťuji každým dnem, např. potraviny, jak ubývá zboží. Některé již se přestalo prodávat. A to se samozřejmě týká i ostatního. Takže se připravit jak to jde, kdo má kousek pozemku, něco vypěstovat, počítat s tím nejhorším…

 3. hľadač pravdy

  Pár aktuálnych správ a jeden článok pre veriacich kresťanov…
  ———————————————————————————————————————-
  1.) nadnárodná pra-lóžová slobodomurárka Leyenová bľaboce o ,,kovid pase“:
  https://twitter.com/BernieSpofforth/status/1517076814199414784
  ———————————————————————————————————————-
  2.) Italská Bologna na podzim spouští systém sociálního kreditu – brzy v celé EU, výber z článku:

  ,,Ať se v posledních dvou letech děje cokoli, vše plně zapadá do plánů Velkého resetu. Zatím nedošlo k žádné zásadní události, která by znamenala jeho zpomalení, narušení či dokonce zastavení.

  Jednou z důležitých součástí plánů Velkého resetu je i systém sociálních kreditů, který začne být používán v době, kdy se již kompletně přejde na digitální měnu, která se bude výrazně lišit od měny stávající. Především ji bude možné patřičně nastavit tak, aby bylo možné si za ni koupit jen to, co vám globalisté koupit povolí a samozřejmě vám také určí, kde můžete nakupovat a kde ne.

  Systém sociálních kreditů pak umožní vyplácet vám „odměny“ – to pokud jste velmi poslušní a plně souzníte s totalitním systémem. Poslušně si necháte dát tolik dávek „jejich“ přípravku, kolik vám přikáží, budete číst jen „jejich“ zprávy a budete vždy zastávat jen jejich názory. V malém se nyní v rámci EU testuje systém sociálních kreditů v italském městě Bologna. Mimochodem, jde o baštu sociálních demokra-tů, což je silně promigrační strana, bijící se za povinné očkování, tedy většina občanů města patří mezi velmi poslušné…

  Nadešel čas: od podzimu bude na evropské půdě k dispozici první systém sociálního kreditu. V Itálii, v Bologni, existuje „pilotní projekt“. Ctnostné chování přinese body, které lze vyměnit za odměny.

  Začíná se již brát vážně systém sociálního kreditu. Původně inovace z Číny, EU nyní přijala systém sociální kontroly „sociálního kreditu“. První model přijde do Evropy na podzim pod názvem „Chytrá peněženka občanů“. Aplikace je zatím dobrovolná a funguje stejně jako učebnicový systém sociálního kreditu.

  Ctnostní občané, kteří třídí odpadky, používají veřejnou dopravu, nechají se pravidelně očkovat, nesbírají správní sankce, budou sbírat „body“. „Jaké odměny pak mohou být vyměněny za body, není v současné době definováno“, řekl Massimo Bugano, který pracuje na projektu, novinám „Corriere di Bolog-na“. Městská správa Boloně má ještě trochu času, projekt má začít po létě.

  To umožňuje, aby byli občané poprvé v Evropě tříděni podle poslušnosti. Budou rozděleni na dobrého, ctnostného občana a špatného občana. Otázky, které následují, jsou zřejmé: „Budou ti, kteří nesplňují kritéria vládnoucí ideologie nebo toho, co někteří politici považují za ctnostné, nejprve potrestáni zbavením výhod, než budou marginalizováni? Co se stane s těmi, kteří se nechtějí podrobit, kteří trvají na uplatnění svého nezcizitelného práva na svobodnou vůli?“

  Obhájci systému ho uklidňují. „Samozřejmě“ účast v projektu je dobrovolná. Jsme však přesvědčeni, že se zúčastní mnoho občanů, koneckonců, existuje mnoho výhod, které lze získat.

  Chatelain: „Nemusíte být velký vizionář, abyste si dokázali představit, co se stane: podle mého názoru budou ti, kteří se zúčastní jako první, privilegováni. Participace bude prezentována jejími iniciátory – extrémně reduktivním způsobem (srov. hospodářská krize, kupní síla, nejistá budoucnost) – jako první důkaz vůle některých z nich. Pokud jde o odpůrce, tak i ti mohou být označeni později.“

  Jak dobrovolný bude systém za pár let? Interakce s úřadem by mohla v budoucnu vyžadovat „Smart Citizen Wallet“. Sice ještě ne letos na podzim, ale vývoj je nepopiratelný.”

  zdroj:
  https://cz24.news/lide-se-probouzeji-zavedeni-otroctvi-je-nutno-urychlit-italska-bologna-na-podzim-spousti-system-socialniho-kreditu-brzy-v-cele-eu/
  ——————————————————————————————————————
  3.) Dnešný deň bol zverejnený článok: ,,Hrdinský vzor katolického mládí (1993)”, z ktorého vyberám:

  ,,Jeho duše je silná, protože se na toto utrpení připravila dávno předtím.”

  ,,Současný člověk nemá rád přípravu na nejhorší. Rád sní o tom nejlepším, fantazíruje o idylické situaci pro sebe, kdy se děje jen vše dobré a nic zlého to nenarušuje. Činí to, aby se vyhnul tomu, že by musel uznat důležitost utrpení pro své posvěcování. A co je důsledkem? Když nastane to nejhorší, morálka člověka se zhroutí.”

  zdroj:
  https://rexcz.blogspot.com/2022/04/hrdinsky-vzor-katolickeho-mladi-1993.html
  ——————————————————————————————————————

  • provokater

   a ty si myslíš, že sa nechám takto manipulovať !!!!!! Nastane boj a rozmlátime ich.

  • provokater

   ale to už dávno vieme

  • Galaxia andromeda

   Iba jedna otazka, kto bude robit na ich rite,myslim rite socialne ukreditovanych, vzor cina zavru ich v panelakoch a budu pachat samovrazdy aj s ich socialnym kreditom.Ehm len jedna poznamka, myslite ze to dotiahnu do uspesneho konca socialneho kreditu ked im vypneme elektrinu?

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,všetko čo má striekačku a ihlu je pre človeka zlé-hadí vpich,,,,vykupovanie potravín a vytváranie si zásob nieje riešením,alw iba chaotickým sebectvom-aj tak to budete musieť rozdať známim a nevedomím,prípadne vás aj vykradnú,,,,a aj tak vám to nevydrží dlhšie,než na pár týždňov-či pár mesiačikov,preto je lepšie už teraz trénovať hladovky a konzumovať jednoduché a monotónne jedlá,aby si telo zvyklo pre dlhé obdobie,toto musí akceptovať celý domácnosť,je preto potrebné telo naučiť poslúchať mozog a jeho názor,,,,musíte prestať okamžite používať svoje automobily a finančné prostriedky inak zbytočne použité na naftu či benzín využite vhodnejšie-odevy na zimu,drevo,medikamenty,svietidlá,čaje,klasické bicykle,domáce náradie atd.,už žiadné dovolenky,či výlety lietadlom-ale častý pohyb do prírody a svojho okolia,aby si telo zvyklo na pohyb a aby ste lepšie spoznali možnosti svojho okolia a prostredie lesov ako možné útočisko,kde je tiež zdroj potravín a všetkého potrebného ako drevo či voda,udržiavajte kontakty s ľuďmi podobného zmýšľania vo svojom okolí ako máte vy,aby ste sa vzájomne podporovali,,,,kovid,vojna,drahota,doba ľadová,súženie a žiaľ to sú vaše tresty a nie tresty pre prírodu,alebo túto planétu,toto všetko musíte prijať pre svoje očistenie,lebo niekto si vás všíma,,,

  • Miroslav Čižmár

   Lepšie by bolo už teraz sa deliť s hladujúcimi, a vytvárať si priateľov. Ja mám psa a delíme sa s ním o jedlo. Je to dobrý priateľ. Keď bude hladomor, spravím si hot-dog.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,na slovensku nikto nehladuje,to len slniečkári zveličujú chudobu,tu nikto ani len netuší,že čo je to spoločenská chudoba-tá tu bola naposledy cez II.svetovú i krátko po nej,,,,novodobé priateľstvá zlyhávajú,lebo sú vybudované na výhodách,ekonomických záujmoch a korupcii,pes nieje priateľom človeka-.je to len pomocník a sluha,na človeku pes parazituje a snaží sa iba o uľahčenie svojej existencie s využitím svojích schopností a najivity človiečika-akože jeho pána,takýto nevedomý človek nieje pánom psa-pes je pánom človeka,zvieratá sú vo všeobecnosti silnou konkurenciou ľudstva,hlavne toho menej chápajúceho,,,,zvieratá tu boli pred nami a zvieratá majú menej slabín,než majú ľudia,príjde čas-kedy zvieratá vytlačia zostatky ľudstva z priestoru,kde teraz ľudia sú,,,,mnoho zvierat je ukrytých a čakajú na svoju príležitosť získať speť svoj priestor a dokonca sa vedia dobre zorganizovať,dnes na mojom dvore napadli tri drobné škorce raneného vypaseného holuba,ich agresivita ma zaskočila,,,,oslabené bezbranné či nehybné ľudské masko bude každému zvieraťu chutiť,,,,dobre vám všetkým radím-veľmi rýchlo sa zmente!

   • Miroslav,tak to spravi mnozstvo dalsich milovnikov zvierat,len nebudu vediet,ako ich spracovat- zabit,odrat,at.

    • Miroslav Čižmár

     Psíčkari sú priateľskí ľudia, pristavia sa, porozprávajú, poradia.

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,a potom pokorne vyzbierajú hovienká po svojích nehovoriacích pánoch,,,,že najivita a neschopnosť prežiť v samote-podľa ávé papám predsa tu nieste sami,,,,(ale je tu s vami diabol)

     • Miroslav Čižmár

      Prečo chceš prežiť osamote? Samota je nebezpečná, lebo je návyková. Je v nej toľko mieru, že človek nemá chuť ďalej bojovať s ľuďmi.

     • Treba vedieť rozlišovať, čo je osamotenosť a čo je samota. Len ako príklady – samota je viac menej dobrovoľná – účelová samota – chcieť byť pozorovateľ zvierat, nejaký čudák a pod.

      Osamotenosť je okolnosťami vynútená samota – vyložene sociálna vylúčenoť, smútok = opustenosť.

      Ja žijem v prieniku samoty a opustenosti – dôvod je pred rokmi vynútené okolnosťami prežitia opustenie svojej sociálnej skupiny – a jej reciproké opustenie mňa – čo som saturoval nájdením si nových vzťahov – akurát tu už som nenašiel takých rovnakých na sociálne, kultúrne, intelektuálne aj intímne porozumenie si ako predtým. Čiže už v obci fyzicky nie som sám – sám som len „vo svojej hlave“. Asi tak.

   • Galaxia andromeda

    😅😅😅

  • provokater

   nedramatizuj, rozsekáme ich…

  • kovidbaron 4,07 niekto si vas vsima:https://www.biblik.sk/news/navrat-z-klinickej-smrti/

 5. Odborníkmi ( nie šarlatánmi , ktorí podporujú experimenty na ľuďoch ) je dokázané , že ľudia, ktorí chrípkovú chorobu prekonali , prirodzenou cestou majú na úrovni bunkovej imunity určite lepšiu odozvu než očkovaní, o ktorých nevieme čo ich čaká a čo čaká ich potomkov….

 6. Žeby na jeseň zase niečo chystali keď o tom stále píšu? Som pripravená, aj na možný vyhadzov z práce. Už som si to nacvičila pri striktnom odmietnutí hromadného testovania/nakazenia. Prežilla som v zdraví z úspor a milodarov. Štát mi odmietol dať podporu, príjem bol nula, keďže ma nikde ani nepustili. Dokonca ani do banky a na poštu. Ale som tu pripravená na ďalší level.
  Vírusu sa nebojím, prekonali sme nedávno bez problémov ako slabú chrípku včítane deväťdesiatročného otca, všetci neočkovaní.. Skôr mám obavu ak na nás na jeseň vypustia rakety alebo dokonca jadrové zbrane. Kam pôjdeme?

  • Ako sa vraví: Keď uvidíte jadrový výbuch, tak sa dobre pozerajte. Lebo ďalší už neuvidíte.

   Teraz vážne – jadrové zbrane nevypustia, ale zatiahnuť nás do vojny reálne môžu.

   • Presne, to by zasiahlo aj ich nizsie levele prisluhovacov a politikov, ktori by sa potom mohli otocit proti nim.

 7. Ak nás zatiahnu do vojny bude to veľké nešťastie. Stretávam sa v práci aj s utekajúcimi Ukrajincami, drvivá väčšina sú ženy s deťmi. Všetci prichádzajú v panike, niektorí z oblasti kde sa bojuje, iní ušli skôr zo strachu. Zo začiatku som naozaj ťažko znášala ich situáciu, nabalili rýchlo do auta pár veci (vidíte tie narýchlo nahádzané veci), úspory (väčšinou doláre) do hrsti a ušli do neznáma. Keď vám človek povie že on žiadnu adresu už nemá, lebo jeho dom už nestojí. Deti často plakali za otcom či starým otcom, chceli ísť domov. Často ich musím upokojovať, sú vystresovaní, niekedy konajú panicky a potom sa ospravedlňujú. Toto nie sú zbohatlíci ani sfanatizovani zabíjaniachtiví magori, ale nevinné obete. Ale čo je zaujímavé, nikto z utečencov nemal náhubok ani nespomenul covid. Nesúhlasím s tým aby nás naši predstavitelia zaťahovali do podobných alebo aj horších situácii, nedali sme im na to mandát, a z dôvodu biznisu alebo primitívnej nadutosti posielali zbrane a slovne podporovali konflikt. Takisto sankcie na základné potreby (energia, potraviny) nás uvrhnú do nedostatku, drahoty a biedy. Vojnu môže ukončiť jedine dohoda, zmluva znepriatelených strán a nie zbrane, rozširovanie konfliktu. Inak nás na jeseň už nebude žiadny vírus ani baktéria zaujímať, budeme mať iné starosti.

 8. Prosim pri udavani ciselnych hodnot
  Priste serazujte vse do sloupcu pod sebe pro jasne srovnanim s moznosti treba 2.3 x vice nebo Jen
  O.16 ztrat.
  Jako spravni Inzenyri ekonomove

  Dobre clanky, sorry ze musite cenzurovat jdou Vam take po krku
  ZASTAVME TU SIALANU HEINDRICHIADU
  KDY BUDOU MASOVE POPRAVY NA PANKRACI ,,,, VAKCINOVANI ,,,,

Pridajte komentár

*